PDA

צפייה בגרסה מלאה : מגירות בחלק האחורי של הג'יפ : מעץ או ברזל ?

דור אריאל
13-02-20, 19:21
מבחינת עלות ומשקל,

זה יהיה במידות של 50 ס"מ על 50 ס"מ בגובה 35 ס"מ
כפול 2 יחידות כאלה

דרור ברלי
13-02-20, 19:40
כדי שבניה בעץ תהיה חזקה, צריך חומר עבה. זה תופס נפח וגם שוקל לא מעט.
אבל קל יותר לעבוד בעץ והתוצאה הסופית לא מרעישה. פחים לעומת זאת, מרעישים.

asafk
13-02-20, 19:45
מגירות עץ לא צריכות מסילות. מגירות מתכתיות חייבות מסילות. זה מסובך ותופס נפח ממש כמו לוח עץ עבה.

אסף.

דרור ברלי
13-02-20, 19:48
שלא תטעה, אני בעד עץ, אבל מגירות עץ ללא מסילות ירעדו וירעישו. זה לא כוננית בבית. לא תוכל לוותר על מסילות.

asafk
13-02-20, 19:49
היו לי בשני ג'יפים. היה מעולה. החוכמה היא שלא יהיו חופשים ולהשתמש בעץ עם פורמייקה שיהיה חלק.

אסף.

andy.shaked
13-02-20, 19:54
למגירות עץ אפשר להשתמש בפסי טפלון https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200213/3da1c68585c8b103bd458f7025ced9d7.jpg

המדען המטורף

דור אריאל
13-02-20, 19:57
למה לא להשתמש במסילות כמו שיש במטבח ?

Gilad
13-02-20, 20:00
הן לוקחות רוחב מהמגירה נטו

סולי
13-02-20, 20:06
רוב מה שאתה רואה בארץ אלו מסילות מעולם המטבח.

לדעתי עץ,ולא להפריז בעובי.. לא מעמיסים על המגירות מכונת כביסה...ליבנה עובי 12מ למעטפת ועובי 7ממ למגירה נראה לי מספק. המשקל לא עושה טוב לרכב...

מה שבטוח לא ברזל... אלומיניום כן.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

דור אריאל
13-02-20, 20:07
רוב מה שאתה רואה בארץ אלו מסילות מעולם המטבח.

לדעתי עץ,ולא להפריז בעובי.. לא מעמיסים על המגירות מכונת כביסה...ליבנה עובי 12מ למעטפת ועובי 7ממ למגירה נראה לי מספק. המשקל לא עושה טוב לרכב...

מה שבטוח לא ברזל... אלומיניום כן.

ברור אלומיניום ולא ברזל,
טעות שלי בכותרת

ד ו ר ו ן
13-02-20, 20:16
אצלי יש מגירת אלומיניום, על משטח אלומיניום במסגרת אלומיניום.
ותווך ההחלקה הוא... גריז!

כן,
נתתי כמה לחיצות גריז על המשטח עליו מחליקה המגירה.
זה עובד בגדול, לא מלכלך כי זה בחלק התחתון, ופשוט עובד.

יונימוג אדום
13-02-20, 20:33
אני ייצרתי זוג מגירות מאלומיניום בעובי 3 מ''מ - כל מגירה עם מסילות כפולות .
עובי הדופן 3מ"מ , עובי המסילות ( ממוסבות ואיכותיות ) 12 מ"מ ושוב עובי הדופן - 3 מ"מ . את החשבון תעשו לבד .
הזמנתי את המגירות - כולל כיפוף וריתוך מ- עובדיה אייל כיפוף פחים - שנקר 3 קריית אריה , עשו עבודה ממש יפה .
כמו כן את המארז הזמנתי משני חלקים ( לדיוק מירבי בין הדפנות ) ולאחר התקנת המסילות מיסמרתי אותם סופית ואחרי זה הלחמה .
לא מרעיש ולא מקרקש - סיקס פתוח ועצבני .
את כל מארז המגירות כולל המגירות אני מניף ללא שות בעייה - לא מגיע לעשרה ק"ג .
מאוד מרוצה מהתוצאה ( וגם מהעלות ) .
בעבר היו מותקנות מגירות של רכסים - פנל החזית מאלומיניום ואילו השאר מורכב ממספר פלטות פח מגולוון ( מודולריות ) ממוסמרות אחת לשנייה עד לקבלת מגירה במידה הדרושה - לא ממש מוצר פרימיום ( רק המחיר ) .
מצטער אך לא מצליח להעלות תמונות ( מה לעשות מאותגר טכנולוגית ) .

אילן

boaz avrahami
13-02-20, 20:39
עץ-
יתרונות: קל לבניה עצמית, מבודד חום טוב, מחיר.
חסרון : משקל עצמי גבוה.

אלומיניום-
יתרונות: יפה למראה, משקל עצמי נמוך מתפקד יותר טוב לאורך זמן.
חסרונות: מקרין את החום לתוך המגירה ( אלא אם מבודדים), לרוב דורש לבצע באמצעות בעל מקצוע, מחיר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

erezgur
13-02-20, 20:40

שלח לי בווטסאפ ואעזור בהעלאה.
ראה ה"פ

נשלח מהנייד

itayhi
13-02-20, 22:18
אצלי יש ארונית מעץ עם מגירת מטבח גדולה. תא למקרר מגירה ומסגרת שמחזיקה מיכל מים של 60 ליטר. כולה מאותה פלטת סנדביץ
עם פורמייקה (12 מ"מ) הכי זולה וסטנדרטית שיש.
נבנתה בעזרתו האדיבה של צחי. במקור ישבה
בול בג׳ימי. הועברה אחר כבוד ליוקון. משרתת נאמנה כבר 6 שנים.
המגירה יושבת פיקס. הכל עניין של בניה נכונה.
לא יודע איך עושים ככה. תשאלו את צחי 🤪

איתי

ishc
13-02-20, 22:35
גם אני לא יודע אבל לדעתי אצל איתי וגם אצלי זה לא 12 אלא 17.
את היתרונות הגדולים של עץ ברלי כבר כתב.
קל לעבודה עצמית ושקט.
הסטאפ הנוכחי בפאגרו כבר בן חמש, בגראנד וירה היה משהו בסגנון אם כי פשוט יותר במשך שנתיים.
אם המטרה היא לבנות לבד, עץ זה די פשוט אבל אם גם ככה אתה ניגש לבעל מקצוע אז אלומיניום.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

erezgur
13-02-20, 23:11
אני ייצרתי זוג מגירות מאלומיניום בעובי 3 מ''מ - כל מגירה עם מסילות כפולות .
עובי הדופן 3מ"מ , עובי המסילות ( ממוסבות ואיכותיות ) 12 מ"מ ושוב עובי הדופן - 3 מ"מ . את החשבון תעשו לבד .
הזמנתי את המגירות - כולל כיפוף וריתוך מ- עובדיה אייל כיפוף פחים - שנקר 3 קריית אריה , עשו עבודה ממש יפה .
כמו כן את המארז הזמנתי משני חלקים ( לדיוק מירבי בין הדפנות ) ולאחר התקנת המסילות מיסמרתי אותם סופית ואחרי זה הלחמה .
לא מרעיש ולא מקרקש - סיקס פתוח ועצבני .
את כל מארז המגירות כולל המגירות אני מניף ללא שות בעייה - לא מגיע לעשרה ק"ג .
מאוד מרוצה מהתוצאה ( וגם מהעלות ) .
בעבר היו מותקנות מגירות של רכסים - פנל החזית מאלומיניום ואילו השאר מורכב ממספר פלטות פח מגולוון ( מודולריות ) ממוסמרות אחת לשנייה עד לקבלת מגירה במידה הדרושה - לא ממש מוצר פרימיום ( רק המחיר ) .

אילןתמונות שאילן שלח אלי

נשלח מהנייד
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200213/4e528b4215f8992f65b275b794d7af72.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200213/7bf221dc0a1b26ea595edec1718e739a.jpg

zivo
13-02-20, 23:26
בכלל לא ברור.
לא במקרה המקצוענים עובדים עם ברזל ולא עם אלומיניום.
לגבי מסילות של ארונות מטבח, זה פשוט לא בנוי לעומסים האלו, והם יתפרקו. כמו שכתבו פה, עם עץ צריך לעבוד בלי מסילות (החלקה על משטח).

לא מסכים עם האמירה של אסף, עבודה נכונה עם ברזל, תתפוס הרבה פחות מקום מעבודה עם עץ, ותתן ניצול טוב ואמין יותר . מתוך 6 דפנות, רק בשתים נדרש מרווח למסילה, ( בברזל, לעומת אפס בעץ), הכל נשאר, ברזל של 1ממ, סוגר עניין ( לעומת עץ של 10-12מ"מ).
שלד של מגירות ברזל, צריך רק כיסוי ( לא צריך דפנות). בעץ צריך לבנות קופסה שלמה מסביב למגרות.

דרור- מגירה טובה לא עושה רעש, מה שמרעיש זו התכולה ללא שום קשר למבנה המגירה.

עבור רוב האנשים פה, עץ מאפשר לעשות לבד, ברזל אומר קנוי, כלומר יקר יותר.
הקיצור, מגירות ברזל, טובות יותר אבל יקרות יותר.
האם זה שווה את זה? לא בטוח.

ishc
13-02-20, 23:38
צר לי לאכזב אותך אבל בשני הרכבים האחרונים שלי מסילות מטבח פשוטות עושות עבודה מצויינת

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
13-02-20, 23:59
בכלל לא ברור.
לא במקרה המקצוענים עובדים עם ברזל ולא עם אלומיניום.
.
הסבר פרט ותן דוגמאות..

בשעות של ניגוב ריר בצפייה בדיגומי רכבי טיולים, הדיגומים המסחריים ברמה הגבוהה הם מאלומיניום.
משיקולי משקל, וחוזק יחסי בנוחות בנייה.

גם של ה״חובבנים״, שלעיתים רמת הגימור שלהם גבוהה ממוצרים מסחריים.

מנסיון אישי, מאד קל לעבוד עם אלומיניום, והחומר הרבה יותר זמין וזול ממה שחושבים.

סולי
14-02-20, 00:28
מבחינת עלות ומשקל,

זה יהיה במידות של 50 ס"מ על 50 ס"מ בגובה 35 ס"מ
כפול 2 יחידות כאלהתכננת מה יהיה בתוך המגירות...?
לציוד גדול ו/או כבד יש יתרון במסילות שמאפשרות למגירה להשלף החוצה במלוא אורך המגירה.

https://www.accuride.com/c305-medium-duty-over-travel-slide-with-lock-out

דוגמא למסילות כאלו למשקל סביר ועם מנגנון נעילה במצב פתוח.
מעצבן לגשת למגירה שכל הזמן נסגרת כי חנית קצת בשיפוע.

דור אריאל
14-02-20, 01:44
תכננת מה יהיה בתוך המגירות...?
לציוד גדול ו/או כבד יש יתרון במסילות שמאפשרות למגירה להשלף החוצה במלוא אורך המגירה.

https://www.accuride.com/c305-medium-duty-over-travel-slide-with-lock-out

דוגמא למסילות כאלו למשקל סביר ועם מנגנון נעילה במצב פתוח.
מעצבן לגשת למגירה שכל הזמן נסגרת כי חנית קצת בשיפוע.

Sent from my SM-A530F using Tapatalkלא דברים מאוד כבדים.
באחת בטוח כל מה שקשור לאוכל ובישול אבל אצלינו זה לא ייצא כבד.
בשניה דברים שהיום בארגז שהוא לא כבד.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

יונימוג אדום
14-02-20, 06:33
חברים , את המסילות רכשתי בחנות בדרום ת"א בעלות של - שקל לס"מ , כלומר - זוג מסילות באורך 55 ס"מ עלו 55 ש"ח + מע'מ .
באורך 60 ס"מ יעלו 60 ש"ח + , המסילות ממוסבות ומיועדות לעומס של 25 ק"ג לזוג . אני התקנתי שני זוגות בכל מגירה .
העלות הכוללת לא הגיעה ל- 1500 ש"ח , בעוד יצרני זיווד דיברו על מוצרים ( לרוב אוניברסליים עם התאמות ) במחירים הנעים מ-23 ועד 40 ש"ח לליטר נפח ברוטו , אצלי המגירות סביב 160 ליטר .

אילן

zivo
14-02-20, 07:54
הסבר פרט ותן דוגמאות..

בשעות של ניגוב ריר בצפייה בדיגומי רכבי טיולים, הדיגומים המסחריים ברמה הגבוהה הם מאלומיניום.
משיקולי משקל, וחוזק יחסי בנוחות בנייה.

גם של ה״חובבנים״, שלעיתים רמת הגימור שלהם גבוהה ממוצרים מסחריים.

מנסיון אישי, מאד קל לעבוד עם אלומיניום, והחומר הרבה יותר זמין וזול ממה שחושבים.
בכלל לא ברור, בגלל שיקולי עלות לעומת משקל.
קח לדוגמה את הפרוייקט של אילן ( יונימוג), הוא עבד עם אלומיניום 3 ממ.
אני לא זוכר במדוייק את העובי של המגירות של רכס, אבל לדעתי זה פחות מ 1.5ממ.
בנוסף, זה מסבך את העבודה בגלל הצורך להלחים, או לבצע סמרור יותר צפוף.
עוד נקודה, אנחנו מדברים על בניית מערכת, אבל כל הזמן מתרכזים במגירות.
אצלי, השלד שמחזיק את המגירות, והמיטה שאני ישן עליה, בנוי מפרופיל 20 מ''מ מרובע, זה אומר, שבהרבה מקומות אין דפנות, זה חזק, זה מנצל טוב את את הנפח, וזה פשוט לבניה (ריתוכים של פרופילים).
בקיצור, אלומיניום מסבך את הפרוייקט, ולא בטוח כמה הפרוייקט כולו יותר קל.
אני לא אומר שמוצרי פרימיום הם לא מאלומיניום, אבל שאנחנו מדברים שיקולי עלות ופשטות, לדעתי, לפחות לגבי השלד שנושא את הכל, ברזל עדיף.
גם לגבי המגירות, מי שהיה \ יש לו מגירות ברזל של רכס, יודע שזה מוצר של מת.

boaz avrahami
14-02-20, 08:00
לא חיבים שלדה. ארנון שושני נוהג ליצר את המעטפת רק מכיפופים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
14-02-20, 08:50
בלי להיות בעד או נגד.
בשני הג'יפים שהיו לי (פעם) בניתי 'קופסה' בגובה של בערך 250 ממ משאריות עץ סנדוויץ' מצופה פורמייקה של ארון או שולחן או מטבח - אני באמת לא זוכר מה, ובתוכה שתי מגירות. בסופה הוא היו די קצרות, בדיפנדר באורך של יותר ממטר. בשני המקרים הועמסו בציוד הכבד.
המגירות היו מאותן שאריות. הפורמייקה חשובה בסיפור הזה. היו צמודות זו לזו בלי מחיצה, והותאמו בול בגובה וברוחב למסגרת.
זה פרוייקט בניה כמעט בחינם שלקח לי יום.
אני מציע להתחיל בסידור כזה ואז אפשר גם לעשות שינויים בלי שזה כואב בכיס.

אסף.

ד ו ר ו ן
14-02-20, 10:49
אצלי, השלד שמחזיק את המגירות, והמיטה שאני ישן עליה, בנוי מפרופיל 20 מ''מ מרובע, זה אומר, שבהרבה מקומות אין דפנות, זה חזק, זה מנצל טוב את את הנפח, וזה פשוט לבניה (ריתוכים של פרופילים).
בקיצור, אלומיניום מסבך את הפרוייקט, ולא בטוח כמה הפרוייקט כולו יותר קל.
.
לא מסובך ולא נעליים.

וקל בהרבה מבחינת המשקל, והרבה יותר פשוט מאשר ריתוך.
חומר זמין כקורות מסגרות חלונות אצל מתקיני חלונות אלומיניום שנפטרים מהחלונות הישנים.

גם אם הולכים על מגירת עץ, את השלד אפשר לבנות בכמה דרכים.

עוד כיוון:
מגירה מארגז ״תנובה״ שטוח.
יש כאלו, של מוצאי חלב, הם במימדים נוחים מאד.

amitaikl
14-02-20, 12:36
אצלי יש קונסטרוקציה משאריות פלטות עץ שמצאתי פעם. עובי 17 מ"מ.
אני מעדיף את האפשרות של שליפה החוצה, ולכן אצלי יש ארגזי תנובה שטוחים.
ההגיון שלי אמר שעדיף לשלוף ארגז ולקחת איתך את כל הציוד, מאשר להתחיל ללכת עם פריט בכל יד ואז לחזור לעוד שני פרטים וכו'.
לדוגמא: ארגז מטבח. אני שולף את הארגז ולוקח את כולו לאיזור הבישול. אותו דבר עם ארגז חילוץ, או ארגז עלי עבודה.
נכון, מגירות אלומיניום נראות יותר מגניבות, אבל פשוט לא התאים לצרכים שלי.
לגבי פורמייקה על העץ - אכן ההוצאה יותר קלה, כיון שמקדם החיכוך נמוך, אבל אם אתה חונה בשיפוע, אתה יכול לפתוח את הדלת והארגזים פשוט "ינזלו" לכיון שלך, מה שמחייב לייצר איזו אבטחה

ד ו ר ו ן
14-02-20, 16:35
ההגיון שלי אמר שעדיף לשלוף ארגז ולקחת איתך את כל הציוד, מאשר להתחיל ללכת עם פריט בכל יד ואז לחזור לעוד שני פרטים וכו'.
לדוגמא: ארגז מטבח. אני שולף את הארגז ולוקח את כולו לאיזור הבישול.
+ כנ״ל.
הארגזים אצלי משמשים כסוג של מגירה, אפשר לשלוף חצי ולהוציא או לקחת כערכה לאזור הבישול או עבודה.

סולי
14-02-20, 16:44
אתם יודעים... המגירות לא מרותכות לרכב, הן גם פריקות.

ד ו ר ו ן
14-02-20, 16:55
אתם יודעים... המגירות לא מרותכות לרכב, הן גם פריקות.

אתה יודע.. לארגז יש מכסה ואפשר להשאיר אותו בחוץ בלי שהציוד יתלכלך..
[emoji41]

סולי
14-02-20, 17:00
לא בעיה לתכנן מכסה למגירה.. (:

opl
14-02-20, 17:40
היה לי זוג מגירות 90 סמ בפאגרו הארוך - יחסית גבוהות - לזכרוני 45 ס"מ. סנדביץ פורמייקה 17 ומסילות ארונות מטבח. כל הסיפור עלה לי 600-500 אצל נגר מטבחים פשוט והחזיק שלוש שנים בלי להתפרק. בדיעבד זה פשוט היה כבד מדי. אם אי פעם אבנה שוב משהו זה יהיה ממתכת, אולי מפרופילים מודולרים וכו.

GodsFather
14-02-20, 20:00
היה לי סט 90 סמ של רכס, הייתי מרוצה מאד.
היה לי סט מגירות עץ עטופות לבד ומסילות פושטיות, הייתי מרוצה.
עבדתי גם בשיטת הארגזים שציינתם, הייתי ועודני מרוצה.

כל פרויקט והייעוד שלו. גם יכולת העמסה על מכלולי המגירה, גם הוצאת המגירה כולה מבלי לשלוף אותה מהמסילה, גם כיסוי אם צריך או פיצול...

העיקר שיש עם מה לשחק

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

יונימוג אדום
11-04-20, 13:36
תמונות שאילן שלח אלי

נשלח מהנייד
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200213/4e528b4215f8992f65b275b794d7af72.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200213/7bf221dc0a1b26ea595edec1718e739a.jpg
לאחר שעיינתי בשירשור - הרכב של כולנו מושבת....
מעלה את השירשור הזה מחדש ( כנספח לעיניני דיגום ) .
אצלי המגירות בנויות מאלומיניום והמשקל של כל העסק כולל המעטפת סביב 10 ק"ג , המגירות מכילות ממש הרבה ציוד - מטבח , מנהלה , חילוץ , תאורה וכלי עבודה .
כמו כן בצד שמאל של הג'יפ ניתן לראות ברז מים ( של קרוואן ) , בחניה אני מרכיב על לוחית המספר זרוע קטנה אשר מחזיקה כיור מטבח מתקפל ( גם כן לקוח מקרוואן ) עם פיה אשר ניתן לפתוח ולסגור אותה , זה פשוט מונע את שלולית הבוץ בתחתית הברז .
נכון שפעם טיילנו עם ציוד מינימלי ( אוהל קטן ושני שקשי"ם , מנות חמות , צידנית פשוטה וג'ריקן מים ) אולם כיום אני יוצא לטיולי שטח לרוב ביחד עם זוגתי המקסימה ( שנינו כבר מזמן זכינו לתואר - סבא וסבתא ) והדרישות השתנו .
כיום הסטנדרט ( לפחות שלה ) - אוהל קולמן 6 + מיטות שדה , מזרונים ושמיכות , שירותים צמודים , יש מקרר 50 ליטר למזון + מקרר 10 ליטר לשתייה , רשת צל גדולה + מוטות , תאורה טובה ועוד ...
הדברים האלו תופסים מקום ושוקלים לא מעט ( כשאני יוצא לבד או עם חבר חלק נכבד מהציוד נשאר במחסן ) אולם עדיף לי שזוגתי תהיה לצידי גם בשטח .
מיכל המים אצלי מותקן מתחת לרצפת הג'יפ ומכיל 60 ליטר , מחומם תוך כדי נסיעה באמצעות צינור נחושת המלופף על צינור הפליטה .
אם חשקה נפשנו במקלחת טובה - גם זה אפשרי .

אילן

סולי
11-04-20, 14:40
אילן, אשמח אם תשתף את הפתרון שלך לחימום מים מהאגזוז...

יונימוג אדום
11-04-20, 14:57
מחר הג'יפ יהיה במוסך על הליפט - אני מתכוון לצלם את זה מכל הכיוונים .
בכללי - מובר על מחליף חום בעיקרון טרמוסיפוני , ובשפה פשוטה - צינור נחושת 8מ"מ של גז יוצא מתחתית מיכל המים ( חיבור עם צנרת גמישה ) ויורד לכיוון המפלט ( יש הפרש של כ:30 ס"מ ) הצינור מלופף על המפלט מלמטה!!!! כלפי מעלה כ: 10 סיבובים , הסיומת מסתיימת למעלה .
והקצה השני של הצינור מחובר לחלקו העליון של מיכל המים ( גובה המיכל 18 ס"מ ) .
הצינור מלא מים ותוך כדי נסיעה המים מתחממים ושואפים לעלות למעלה ואת מקומם תופשים מים קרים יותר וחוזר חלילה .
בעת שיפוץ הג'יפ ( פירוק לגורמים ובניה מחדש ) החלפתי את צינור הנחושת בחדש , ובלי לשים לב ליפפתי את צינור הנחושת בכיוון הפוך , המערכת פשוט לא עבדה מכיוון שזה יצר מעין פקק בצינור .
בהתחלה היה לי חשש שהמים יהיו יותר מידי חמים ולכן התקנתי ברז גז על הצינור לוויסות , אולם בפועל המים מתחממים לטמפרטורה מצויינת למקלחת .
אין צורך בשום משאבת סחרור .

אילן

ד ו ר ו ן
11-04-20, 15:50
מחר הג'יפ יהיה במוסך על הליפט - אני מתכוון לצלם את זה מכל הכיוונים .
בכללי - מובר על מחליף חום בעיקרון טרמוסיפוני , ובשפה פשוטה - צינור נחושת 8מ"מ של גז יוצא מתחתית מיכל המים ( חיבור עם צנרת גמישה ) ויורד לכיוון המפלט ( יש הפרש של כ:30 ס"מ ) הצינור מלופף על המפלט מלמטה!!!! כלפי מעלה כ: 10 סיבובים , הסיומת מסתיימת למעלה .
והקצה השני של הצינור מחובר לחלקו העליון של מיכל המים ( גובה המיכל 18 ס"מ ) .
הצינור מלא מים ותוך כדי נסיעה המים מתחממים ושואפים לעלות למעלה ואת מקומם תופשים מים קרים יותר וחוזר חלילה .
בעת שיפוץ הג'יפ ( פירוק לגורמים ובניה מחדש ) החלפתי את צינור הנחושת בחדש , ובלי לשים לב ליפפתי את צינור הנחושת בכיוון הפוך , המערכת פשוט לא עבדה מכיוון שזה יצר מעין פקק בצינור .
אילן
נחכה לצילום.. לא מבין מה זה ״מלמטה״ אם זה ליפוף שלם.
הכוונה היא שהצינור נחושת פוגש פעם ראשונה את האגזוז בצידו התחתון?
כלומר מגיע מהצד ולא מלמעלה בניצב לאגזוז?

דור אריאל
11-04-20, 17:01
לאחר שעיינתי בשירשור - הרכב של כולנו מושבת....
מעלה את השירשור הזה מחדש ( כנספח לעיניני דיגום ) .
אצלי המגירות בנויות מאלומיניום והמשקל של כל העסק כולל המעטפת סביב 10 ק"ג , המגירות מכילות ממש הרבה ציוד - מטבח , מנהלה , חילוץ , תאורה וכלי עבודה .
כמו כן בצד שמאל של הג'יפ ניתן לראות ברז מים ( של קרוואן ) , בחניה אני מרכיב על לוחית המספר זרוע קטנה אשר מחזיקה כיור מטבח מתקפל ( גם כן לקוח מקרוואן ) עם פיה אשר ניתן לפתוח ולסגור אותה , זה פשוט מונע את שלולית הבוץ בתחתית הברז .
נכון שפעם טיילנו עם ציוד מינימלי ( אוהל קטן ושני שקשי"ם , מנות חמות , צידנית פשוטה וג'ריקן מים ) אולם כיום אני יוצא לטיולי שטח לרוב ביחד עם זוגתי המקסימה ( שנינו כבר מזמן זכינו לתואר - סבא וסבתא ) והדרישות השתנו .
כיום הסטנדרט ( לפחות שלה ) - אוהל קולמן 6 + מיטות שדה , מזרונים ושמיכות , שירותים צמודים , יש מקרר 50 ליטר למזון + מקרר 10 ליטר לשתייה , רשת צל גדולה + מוטות , תאורה טובה ועוד ...
הדברים האלו תופסים מקום ושוקלים לא מעט ( כשאני יוצא לבד או עם חבר חלק נכבד מהציוד נשאר במחסן ) אולם עדיף לי שזוגתי תהיה לצידי גם בשטח .
מיכל המים אצלי מותקן מתחת לרצפת הג'יפ ומכיל 60 ליטר , מחומם תוך כדי נסיעה באמצעות צינור נחושת המלופף על צינור הפליטה .
אם חשקה נפשנו במקלחת טובה - גם זה אפשרי .

אילן

איזה יופי, תענוג

יונימוג אדום
11-04-20, 17:45
נחכה לצילום.. לא מבין מה זה ״מלמטה״ אם זה ליפוף שלם.
הכוונה היא שהצינור נחושת פוגש פעם ראשונה את האגזוז בצידו התחתון?
כלומר מגיע מהצד ולא מלמעלה בניצב לאגזוז?

בדיוק , הצינור מתחיל את הליפוף מלמטה , אחרת המים לא יזרמו כראוי .
לקח לי זמן להבין את זה אך מדובר בפיזיקה פשוטה - מים חמים עולים למעלה , וגם כאן יש כיוון זרימה .

אילן

איל מ
11-04-20, 17:52
דורון, נראה לי שהוא מתכוון לחלק בו צינור האגזוז לא אופקי.

יונימוג אדום
11-04-20, 19:09
דורון, נראה לי שהוא מתכוון לחלק בו צינור האגזוז לא אופקי.

לא חברים , מדובר על צינור אופקי ומסתבר שכיוון הזרימה הוא כן משמעותי .
גם אני בהתחלה לא ייחסתי לכך חשיבות אולם כאשר התקנתי צינור חדש והכיוון היה הפוך - לא הייתה סירקולציית מים .
כל מה שרשמתי נכתב מניסיוני בנושא כבר שש שנים .
מוזמנים לנסות ולהגיב - אני כתמיד - אשמח ללמוד .

אילן

tallevi
11-04-20, 21:47
לא חברים , מדובר על צינור אופקי ומסתבר שכיוון הזרימה הוא כן משמעותי .
גם אני בהתחלה לא ייחסתי לכך חשיבות אולם כאשר התקנתי צינור חדש והכיוון היה הפוך - לא הייתה סירקולציית מים .
כל מה שרשמתי נכתב מניסיוני בנושא כבר שש שנים .
מוזמנים לנסות ולהגיב - אני כתמיד - אשמח ללמוד .

אילן

שאתה מתאר ליפוף על מישור אופקי, אין הגיון בתיאור של "מלמטה למעלה" או גם הפוך, מלמעלה למטה...כי פעם הכיוון הוא למעלה ופעם הוא למטה לאורך הסליל.
אתה מבין את הבאג פה בתיאור שלך?

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

יונימוג אדום
12-04-20, 06:04
שאתה מתאר ליפוף על מישור אופקי, אין הגיון בתיאור של "מלמטה למעלה" או גם הפוך, מלמעלה למטה...כי פעם הכיוון הוא למעלה ופעם הוא למטה לאורך הסליל.

טל.

אני מבין היטב את הבאג בתיאור שלי - לך תסביר את זה למים :):):)
בתיאוריה אתם צודקים אולם המציאות ....

אילן

nir.samo
12-04-20, 08:08
מתבקש:
צינור אם הוא מגיע לקומה שניה....המים מתעייפים והצינור מתכופף.....אני לא המצאתי את זה. זה כימיה.

amitaikl
12-04-20, 10:52
אם אני מבין נכון, התיאור מתייחס לאן הולך הצינור ביציאה מהמיכל.
האם תחילת הכריכה הראשונה עוברת מעל הצינור או מתחת לצינור

ד ו ר ו ן
12-04-20, 11:32

טל.

לקח לי זמן אבל נראה לי שהבנתי למה הוא מתכוון.
צינור הנחושת מגיע לאגזוז מהצד ולא צמוד מלמעלה.
ואז הפעם הראשונה שהוא פוגש את האגזוז החם, זה בנקודת ההשקה האופקית.
המשך צינור הנחושת הוא בפיתול כלפי מעלה, ואז המים שמתחילים להתחמם נעים מעלה, ולא חזרה במעלה הצינור חזרה למיכל מים.
תוסיף את עמודת המים ממיכל המים לעניין, וזה סוג של סטארטר להנעת הזרימה בכיוון הרצוי.

סולי
20-04-20, 21:24
תמונות באדיבות אילן.128692128693128694

-->