PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש לקנות רכב שטח

danddd
14-02-20, 11:26
שלום לכולם,
התקציב שלי הוא כ120 אלף עד 130 אלף.
הרכב אמור לשמש לנסיעה יומיומית לעבודה ( קצרה) ונוסף על כך כמובן נסיעה בשטח.
אני מעוניין ברכב ארוך, ולא רוצה שנתון נמוך מידי. המטרה היא רכב שטח אמיתי כמובן.
חשבתי על פאג'רו, אשר נמכר בשנתונים יחסים סבירים בהשוואה ללנד קרוזר בעיקר בגלל שבעבור תקציב דומה יש לרדת "חזק" בשנתון הרכב.

השאלות שלי הן כאלו:
היא האם יש רכבים נוספים מומלצים?
האם עדיף ללכת על הפג'רו או הלנד קרוזר במחירים האלו? (בהתחשב גם בעלות הטיפולים) ובגיל הרכב .
מנוע בנזין או דיזל? בהנחה שרוב הרכבים בשנתונים האלה כבר צברו ק"מ של 200 אלף וצפונה...
האם יש שנתונים פחות מוצלחים בפאג'רו? (לדוגמה האם עדיף לקנות אחד שנת 2010 על 2011 או הפוך בהתחשב בשינויים שנעשו במנוע ת מרכב או במכלולים)
עד כמה כדאי לי להתחשב הדגמים השונים בפאג'רו? (לימיטד, דזרט, דאקר)
או האם בהתחשב בתקציב הזה עדיף ללכת על רכב ישן יחסית כמו פאג'רו Q בשנתונים של 98-00 שיעלה כ30 אלף..

Yaki5500
14-02-20, 11:33
האם כדאי זו שאלה בעייתית כי לכל אחד כדאי משהו אחר.
יש שאלון מודבק למעלה. אם תעתיק אותו ותענה עליו הרבה אנשים יוכלו לייעץ לך טוב יותר על סמך הכרות טובה יותר עם צרכיך

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Yaki5500
14-02-20, 11:37
בגדול גם הפג'רו וגם הלנדקרוזר רכבים מצוינים לשילוב שטח עם רכב משפחה יומיומי. הבעיה שלהם היא שהם יקרים לאחזקה. במיוחד שהתקציב הנ''ל מדובר על לנד קרוזר בן 12 עם רבע מיליון קמ או פאג'רו בן 9 עם קמ דומה.

קח בחשבון חלק מהכסף ליישור קו מכני + התאמות לשטח נגיד 10-15k בשביל לצאת מדוגם ולהיות שקט לתקופה מסוימת אחרי הרכישה

danddd
14-02-20, 13:30
האם כדאי זו שאלה בעייתית כי לכל אחד כדאי משהו אחר.
יש שאלון מודבק למעלה. אם תעתיק אותו ותענה עליו הרבה אנשים יוכלו לייעץ לך טוב יותר על סמך הכרות טובה יותר עם צרכיך

בגדול גם הפג'רו וגם הלנדקרוזר רכבים מצוינים לשילוב שטח עם רכב משפחה יומיומי. הבעיה שלהם היא שהם יקרים לאחזקה. במיוחד שהתקציב הנ''ל מדובר על לנד קרוזר בן 12 עם רבע מיליון קמ או פאג'רו בן 9 עם קמ דומה.

קח בחשבון חלק מהכסף ליישור קו מכני + התאמות לשטח נגיד 10-15k בשביל לצאת מדוגם ולהיות שקט לתקופה מסוימת אחרי הרכישה

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? 125 אלף
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? כולל, חריגה של עד 5000 אפשרית.
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? הכיוון הוא רכב ארוך למשפחה (יש לבן שלי סוזוקי גימני והתכנון הוא טיולים משותפים). התוכנית בעתיד היא לעשות גם טיולים של מספר ימים עם לינה בשטח.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? נסיעות יומיומיות ולטיולים עצמם מעריך שכ15 אלף קילומטר בשנה.
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה) רכב יומיומי. אוכל להשלים, יש רכב שלישי של הבן שרוב הזמן בצבא.
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?מאוד תלוי ברכב הנבחר, ובטיב הטיפולים שיהיה צריך לעשות. יש הבנה טכנית בסיסית.
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? אזור מרכזי

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? גם טיולים באזור יותר קשים וטכניים, בגבול הטעם הטוב. הטיולים הם לשם הטיול והטבע ולא בשביל העבירות עצמה.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? טיילנו לא מעט עם הגימני, בקבוצות בזוגות ובדד... יש ניסיון בנסיעת שטח.
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול)
אזור הדרום: מכתש רמון, מדבר יהודה,אזור הר חמרן, ים המלח.... זה סתם מהראש ועל קצה המזלג. הכיוון הכללי הוא שהרכב יהיה מסוגל לעמוד בטיולים בתאי שטח שרמת העבירות שלהם לרכבי שטח "קשוחים" היא בינונית-קשה. ושוב, בגבול הטעם הטוב.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני לא משנה
ב. מנוע דיזל/בנזין לדעתי דיזל משיקולי אמינות המנוע בקילומטרז'ים הגבוהים יותר. אבל פתוח להצעות ודעות שונות.
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) ארוך
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? כאן כדי לשמוע את דעתכם בנושא הזה,
התלבטתי בין פאג'רו "חדיש" בתקציב שלי או פאג'רו Q ישן... לא הגעתי להחלטה..

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
שקלתי אם ללכת על רכב בתקציב שהקצבתי לעצמי כמו פאג'רו או לנד קרוזר בשנתונים של 2008- 2013 בערך.
או אם ללכת על טרופר, פאגרו Q או פרדו בשנתונים של סביב ה2000.

אשמח לשמוע את דעתכם

Yaki5500
14-02-20, 14:22
אני ממליץ על פג'רו הכי חדש שתוכל הוא ישרת היטב בתנאים שציינת
לנד קרוזר לוקח אותך לרכב שכבר יעלה יותר ברמת התחזוקה כשבמקביל הערך מוסף שלו, ויש לו ערך מוסף משמעותי, פחות רלוונטי

כרכב טיולים שיודע להתמודד עם אתגר קשוח מזדמן הפאג'רו עושה את העבודה יפה מאוד

טרופר/טראנו/פאג'רו q ודומיהם קשוחים יותר אבל שוב, הקשיחות הזו אינה נחוצה ביחס לדרישות שלך והיא באה עם מחיר שלטעמי כבד - הנוחות, הבטיחות, האמינות כולם יהיו משמעותית פחות טובות וזה מחיר ששווה לשלם אם העבירות העדיפה שלהם חשובה אבל במקרה הזה נראה לי שלא.

שווה לשקול גם רקסטון. מעט פחות עבירות (ואם תתקין נעילה אחורית הפער הזה גם מצטמצם מאוד) לעומת פאג'רו אבל אתה עולה בשנתון ומקבל רכב עדיף בחלק מהפרמטרים.

אני מקנא בך על האפשרות לטייל בשטח עם הבן שלך תיהנו![emoji482][emoji482][emoji482]

Yaki5500
14-02-20, 14:46
אופציה נוספת היא להתאזר בסבלנות ולמצוא גרנד שירוקי 2009 (הדגם עם שלדת סולם וסרן אחורי חי עדיין). בתקציב שלך תוכל לקנות אחד ולדגם אותו ברמה מיכנית, שיפורים ומה של תרצה ואז יהיה לך רכב שתיהנה ממנו מאוד גם בשטח וגם בכביש.

ביחס לפאג'רו זה יותר התעסקות אבל יש פה סגנון אחר יותר מרגש לטעמי

erezgur
14-02-20, 15:03
טרופר/טראנו/פאג'רו q ודומיהם קשוחים יותר אבל שוב, הקשיחות הזו אינה נחוצה ביחס לדרישות שלך

בתשובה לשאלה על מסלולים, פותח השרשור ציון אמירות מאד כלליות "ים המלח", "מכתש רמון" וכו' שבאמת לא אומרים הרבה, אבל דווקא מסלול אחד הוא כן הזכיר במפורש - הר חמרן. אם אכן התכוון ל"אמבטיה" של החמרן, אזי לדעתי כן נדרשת"קשיחות" כפי שקראת לה.

נשלח מהנייד

Yaki5500
14-02-20, 15:21
בתשובה לשאלה על מסלולים, פותח השרשור ציון אמירות מאד כלליות "ים המלח", "מכתש רמון" וכו' שבאמת לא אומרים הרבה, אבל דווקא מסלול אחד הוא כן הזכיר במפורש - הר חמרן. אם אכן התכוון ל"אמבטיה" של החמרן, אזי לדעתי כן נדרשת"קשיחות" כפי שקראת לה.

נשלח מהנייד אם ויטרה 2008 עושה את הר חמרן (והיא עושה, מניסיון, ולא בהסתערות) אז גם פאג'רו קינג יעשה אותו בלי דרמה.

ותסלח לי שאני מעלה את הויטרה שוב [emoji16][emoji16][emoji16]

nirs
14-02-20, 17:00
פאגרו bk בהחלט אופציה ראוייה.
שווה להסתכל גם על רקסטון. יאפשר לך עליה בשנתון וירידה בק״מ באופן משמעותי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
14-02-20, 17:04
גראנד שירוקי עם שלדת סולם???

Yaki5500
14-02-20, 17:16
גראנד שירוקי עם שלדת סולם???אתה צודק טעות שלי
סרן אחורי חי + מרכב אחוד

בשיפור נכון (ויקר) הוא מפלצת בשטח ונהדר בכביש. אבל עם מחיר רכישה נמוך ביחס ללנדקרוזר, ובמסגרת התקציב הנתון אני סבור שזו אופציה ראויה (גם אם שונה) כנגד פאג'רו 2011-2.

danddd
14-02-20, 21:40
אתה צודק טעות שלי
סרן אחורי חי + מרכב אחוד

בשיפור נכון (ויקר) הוא מפלצת בשטח ונהדר בכביש. אבל עם מחיר רכישה נמוך ביחס ללנדקרוזר, ובמסגרת התקציב הנתון אני סבור שזו אופציה ראויה (גם אם שונה) כנגד פאג'רו 2011-2.

דבר ראשון תודה לכולם על העזרה, לא מובן מאליו.
ראיתי רקסטון בודד ביד 2 שנת 2017 שנכנס בתקציב, אבל לפי הבנתי יכולות השטח שלו פחותות מהמתחרים למרות מנוע
ותיבת הילוכים ברמה גבוהה יחסית, שוב נטו מקריאה באינטרנט. לכן נכון לכרגע נראה פחות הכיוון.

לדעתי שתי האופציות המובילות הן:
הפאג'רו- יש בשנתונים יחסית טובים בידיים נמוכות, גם במחירים שמאפשרים לשים קצת כסף להגבהות מיגונים והחלפות צמיגים.
ראיתי רכבים יד ראשונה שנייה שלישית, כאלה סביב ה200 אלף קילומטר במחירים שנעים בין 90 ל120.
גראנד צ'ירוקי- אשמח לקצת יותר פרטים עליו והמלצות או ביקורות. זאת אופציה מעניינת, המחירים נעים בין 50 ל80 מה שיאפשר
תקציב מאוד גמיש לשיפורים.

asafk
14-02-20, 22:16
מתחרה ישיר של פג'רו- ועם יכולות דומות - ניסאן פת'פיינדר.

אסף.

Yaki5500
15-02-20, 08:23
דבר ראשון תודה לכולם על העזרה, לא מובן מאליו.
ראיתי רקסטון בודד ביד 2 שנת 2017 שנכנס בתקציב, אבל לפי הבנתי יכולות השטח שלו פחותות מהמתחרים למרות מנוע
ותיבת הילוכים ברמה גבוהה יחסית, שוב נטו מקריאה באינטרנט. לכן נכון לכרגע נראה פחות הכיוון.

לדעתי שתי האופציות המובילות הן:
הפאג'רו- יש בשנתונים יחסית טובים בידיים נמוכות, גם במחירים שמאפשרים לשים קצת כסף להגבהות מיגונים והחלפות צמיגים.
ראיתי רכבים יד ראשונה שנייה שלישית, כאלה סביב ה200 אלף קילומטר במחירים שנעים בין 90 ל120.
גראנד צ'ירוקי- אשמח לקצת יותר פרטים עליו והמלצות או ביקורות. זאת אופציה מעניינת, המחירים נעים בין 50 ל80 מה שיאפשר
תקציב מאוד גמיש לשיפורים.

אתחיל מזה שאני לא מכיר את הגרנד צ'ירוקי מקרוב. תיכף יבואו אחריי מומחים ויתנו מידע יותר מדויק

מה שאני כן יודע זה שהוא הגיע ארצה בשתי גרסאות שאחת מהן מוכוונת שטח (מצוידת בתיבת העברה quadra drive) ואחת מוכוונת כביש (quadra trac).

גם הגיעו 3 מנועים בנזין 3.7, 4.7, 5.7 + דיזל אחד של מרצדס. אינני יודע איזה מנוע נחשב להכין אמין או הכי מוצלח או הכי קל לתחזוקה. רצוי לברר לפני. כמו כל אמריקאי יש קהילה תומכת לאחזקה ושוק שיפורים זמין

בשאלת הרקסטון מול פאג'רו מול פת'פיינדר אישית אני הייתי מוריד את הפת'פיינדר מהמשוואה כיוון שהוא לא מביא לשולחן שום יתרון מהותי ובאותו זמן מדובר ברכב פחות נפוץ בכביש (זמינות חלקי חילוף) ויש הרבה סיפורים של אמינות בעייתית סביבו.

גם הרקסטון פחות נפוץ בכביש אבל לפחות הוא מביא לשולחן הרבה דברים כמו מידת גלגל מקורית טובה, מכלולים מצוינים (מנוע, גיר, תיבת העברה, סרנים), תא מטען עצום, קהילה קטנה אך מגובשת וכמובן מחיר רכישה אטרקטיבי לשנתון מתקדם
לא הייתי ממהר לפסול אותו

ד ו ר ו ן
15-02-20, 08:27
יקי,
עם אלו רכבים יש לך נסיון מעשי?

Yaki5500
15-02-20, 09:02
ניסיון אישי
סופה/גפ"ס בצבא
ג'ימני
גרנד ויטרה דור 3

לצידי טיילו רכבים מכל הסוגים
טרופר
טראנו
פאג'רו
לנד קרוזר
רנגלרים
כרכרות בריטיות
ויטרה דור 1+2

asafk
15-02-20, 14:03
יקי, אם אתה לא מכיר / מכיר רק שמועות - עזוב, תן למי שכן מכיר לענות.

ספציפית לגבי מה שנשאל - יש באתר מדריך מצויין לקניית גראנד צ'רוקי שכתב רמי.

פת'פיינדר - נפוץ יותר מרקסטון, מידת גלגל גדולה יותר ופוטנציאל שיפורים אמיתי ענק. בזכות שמועות ודעות קדומות כמו שייצגת היטב, הוא נהנה ממחיר שוק נמוך יחסית למתחריו הישירים.

אסף.

Yaki5500
15-02-20, 14:23
יקי, אם אתה לא מכיר / מכיר רק שמועות - עזוב, תן למי שכן מכיר לענות.

ספציפית לגבי מה שנשאל - יש באתר מדריך מצויין לקניית גראנד צ'רוקי שכתב רמי.

פת'פיינדר - נפוץ יותר מרקסטון, מידת גלגל גדולה יותר ופוטנציאל שיפורים אמיתי ענק. בזכות שמועות ודעות קדומות כמו שייצגת היטב, הוא נהנה ממחיר שוק נמוך יחסית למתחריו הישירים.

אסף.עם כל הכבוד התגובה שלך לא במקום. לא הייתי בעלים של כל רכבי השטח הקיימים בשוק (אני מניח שאתה כן) אבל ראיתי את הביצועים של רבים מהם בשטח. מה שאני לא יודע ממקור ראשון אני לא אומר. ולכן ציינתי מפורשות שלגבי הצ'ירוקי יבואו אחרים ויפרטו
את הפת'פיינדר דווקא כן ראיתי בשטח מאבד טורבו לדעת בגלל חדירה של חולות ולעומת זאת מביצועי השטח שלו לא עפתי. לעניות דעתי (וזה בדיוק מה שזה - דעה) אין לו שום יתרון ממשי על רקסטון (ובטח שלא על פאג'רו)
לא באמינות
לא בשנתון
לא ביחסי העברה
לא במידת גלגל מקורית
לא בזוויות
לא במרווח גחון
לא במומנט
אולי בהספק כן יש אבל זה לא מהותי בשטח

לכבודו יש דיעה אחרת? יתכבד ויביע אותה

אם פותח השרשור מעוניין להכיר את הרכב מיד ראשונה הוא יכול לפנות לקבוצת בעלי פת'פיינדר בפייסבוק/ווטסאפ ולקבל מידע מדויק יותר וזו גם המלצתי על כל רכב שמעניין אותו

מה שאני אומר, כמו מה שכל אחד אחר אומר הוא בסופו של דבר חוות דעת ממש כמו שפותח השרשור ביקש.

asafk
15-02-20, 15:14
יש עכשיו ביד2 פת'פיינדר עם קילומטרז נמוך ויד ראשונה, שנת 2012 ב110.
על פניו מתאים ביותר לדרישות פותח הדיון.

אסף.

danddd
15-02-20, 16:19
עם כל הכבוד התגובה שלך לא במקום. לא הייתי בעלים של כל רכבי השטח הקיימים בשוק (אני מניח שאתה כן) אבל ראיתי את הביצועים של רבים מהם בשטח. מה שאני לא יודע ממקור ראשון אני לא אומר. ולכן ציינתי מפורשות שלגבי הצ'ירוקי יבואו אחרים ויפרטו
את הפת'פיינדר דווקא כן ראיתי בשטח מאבד טורבו לדעת בגלל חדירה של חולות ולעומת זאת מביצועי השטח שלו לא עפתי. לעניות דעתי (וזה בדיוק מה שזה - דעה) אין לו שום יתרון ממשי על רקסטון (ובטח שלא על פאג'רו)
לא באמינות
לא בשנתון
לא ביחסי העברה
לא במידת גלגל מקורית
לא בזוויות
לא במרווח גחון
לא במומנט

אם פותח השרשור מעוניין להכיר את הרכב מיד ראשונה הוא יכול לפנות לקבוצת בעלי פת'פיינדר בפייסבוק/ווטסאפ ולקבל מידע מדויק יותר וזו גם המלצתי על כל רכב שמעניין אותו

מה שאני אומר, כמו מה שכל אחד אחר אומר הוא בסופו של דבר חוות דעת ממש כמו שפותח השרשור ביקש.

יש עכשיו ביד2 פת'פיינדר עם קילומטרז נמוך ויד ראשונה, שנת 2012 ב110.
על פניו מתאים ביותר לדרישות פותח הדיון.

אסף.

שוב תודה,

לפאג'רו אין יתרון ביכולות שטח על הפאת'פיינדר?
הנעילה האחורית, השוק הענף וזה שהוא בניגוד לניסאן פחות נראה כמו טנדר סגור, יותר מושך אותי לכיוון הפאג'רו.

אשמח לקבל חוות דעת על מנועי הבנזין מול מנועי הדיזל בפאג'רו.

נוסף על כך, נתקלתי בפאג'רו בנזין שנת 2011, במצב שמור מאוד עם כ200 אלף קילומטר במחיר אטרקטיבי. אבל יש קאץ', המנוע שלו שבק ב160 אלף קילומטר והוחלף במנוע מפירוק בידי מוסך רשמי עם כל הניירת המתאימה. דעתכם בנושא?
(שמו לו מנוע עם 60 אלף קילומטר)

איל מ
15-02-20, 17:15
מה זה מוסך רשמי? מוסך יבואן?
המנוע רשום ברשיון?
למה שבק מנוע?

Yaki5500
15-02-20, 17:17
כל מנוע חלופי שאני אי פעם שמעתי עליו היה עם 30-70 אלף קמ[emoji2960][emoji2960][emoji2960]

Yaki5500
15-02-20, 17:25
ועכשיו ברצינות
וודא שהמנוע החדש כתוב ברישיון (מספר מנוע על המנוע פיזית וברישיון או לחילופין יש שטר מכר. אם המנוע הוחלף לפני יותר מחצי שנה סביר להניח שההשתלה עברה בהצלחה אבל יש להבין מדוע שבק המנוע הקודם

בנוסף צריך לבדוק את המנוע החדש בשבע עיניים
נזילות
אטימות
בדיקת קומפרסיה
בדיקת מע' הקירור

הכי טוב אם תתחבר לקבוצת בעלי הפאג'רו (פה באתר, בפייס, בווטסאפ) דבר איתם הם יגידו לך איך ואצל מי לבדוק פאג'רו לפני קניה

asafk
15-02-20, 17:49
שוב תודה,

לפאג'רו אין יתרון ביכולות שטח על הפאת'פיינדר?
הנעילה האחורית, השוק הענף וזה שהוא בניגוד לניסאן פחות נראה כמו טנדר סגור, יותר מושך אותי לכיוון הפאג'רו.

אשמח לקבל חוות דעת על מנועי הבנזין מול מנועי הדיזל בפאג'רו.

נוסף על כך, נתקלתי בפאג'רו בנזין שנת 2011, במצב שמור מאוד עם כ200 אלף קילומטר במחיר אטרקטיבי. אבל יש קאץ', המנוע שלו שבק ב160 אלף קילומטר והוחלף במנוע מפירוק בידי מוסך רשמי עם כל הניירת המתאימה. דעתכם בנושא?
(שמו לו מנוע עם 60 אלף קילומטר)פג'רו בנזין יופי של רכב. השוק חלש בגלל שהרוב מחפשים דיזל.
אני לא רואה בעיה עם מנוע שהוחלף כל עוד זו באמת עבודה טובה ומקצועית. זה רק מנוע..... ומצד שני הקילומטרז הכללי לא גבוה.
אז על פניו נשמע מעניין ביותר.

אסף.

ד ו ר ו ן
15-02-20, 18:20
עם כל הכבוד התגובה שלך לא במקום. לא הייתי בעלים של כל רכבי השטח הקיימים בשוק (אני מניח שאתה כן) אבל ראיתי את הביצועים של רבים מהם בשטח. מה שאני לא יודע ממקור ראשון אני לא אומר. ולכן ציינתי מפורשות שלגבי הצ'ירוקי יבואו אחרים ויפרטו
לא באמינות
לא בשנתון
לא ביחסי העברה
לא במידת גלגל מקורית
לא בזוויות
לא במרווח גחון
לא במומנט

שאלתי לגבי ההיכרות האישית שלך עם הרכבים כי מקריאת הדיעה הנחרצת שלך לגבי דגם זה או אחר, אתה נשמע כאילו לכל הפחות החזקת בעצמך כזה, או ליוות לזמן ממושך, ומסתבר שלא זה ולא זה.

לראות מהצד זה דבר אחד, ומעיד על הרכב הספציפי והנהג הספציפי, וגם כאן, למשך ההיכרות יש משקל.
להשליך לגבי אמינות רכב בגלל אחד שראית שהלך לו טורבו בגלל יניקת חול זה לא רציני, אירוע שיותר סביר שקרה בגלל בגלל תחזוקה לקויה, האם מזה אתה משליך על אמינות הדגם?
לדעתי לא, והייתי נזהר מאד מגיבוש דיעה ע״ב אירוע כזה.

במקומך הייתי הרבה פחות נחרץ בהבעת חו״ד על דגמים מסויימים אם זו ההיכרות שלך עימם.
או לכל הפחות מציין מה רמת ההיכרות שלך עימם.

לגבי לשלוח אנשים לחפש מידע בפייסבוק, כאן פספסת בענק.
זה כבר לחלוטין לא לעניין, ופוגע במהות האתר, אז לא ברור לי מה אתה מנסה לעשות כאן.

danddd
15-02-20, 19:25
מה זה מוסך רשמי? מוסך יבואן?
המנוע רשום ברשיון?
למה שבק מנוע?

ועכשיו ברצינות
וודא שהמנוע החדש כתוב ברישיון (מספר מנוע על המנוע פיזית וברישיון או לחילופין יש שטר מכר. אם המנוע הוחלף לפני יותר מחצי שנה סביר להניח שההשתלה עברה בהצלחה אבל יש להבין מדוע שבק המנוע הקודם

בנוסף צריך לבדוק את המנוע החדש בשבע עיניים
נזילות
אטימות
בדיקת קומפרסיה
בדיקת מע' הקירור

הכי טוב אם תתחבר לקבוצת בעלי הפאג'רו (פה באתר, בפייס, בווטסאפ) דבר איתם הם יגידו לך איך ואצל מי לבדוק פאג'רו לפני קניה

פג'רו בנזין יופי של רכב. השוק חלש בגלל שהרוב מחפשים דיזל.
אני לא רואה בעיה עם מנוע שהוחלף כל עוד זו באמת עבודה טובה ומקצועית. זה רק מנוע..... ומצד שני הקילומטרז הכללי לא גבוה.
אז על פניו נשמע מעניין ביותר.

אסף.

שאלתי לגבי ההיכרות האישית שלך עם הרכבים כי מקריאת הדיעה הנחרצת שלך לגבי דגם זה או אחר, אתה נשמע כאילו לכל הפחות החזקת בעצמך כזה, או ליוות לזמן ממושך, ומסתבר שלא זה ולא זה.

לראות מהצד זה דבר אחד, ומעיד על הרכב הספציפי והנהג הספציפי, וגם כאן, למשך ההיכרות יש משקל.
להשליך לגבי אמינות רכב בגלל אחד שראית שהלך לו טורבו בגלל יניקת חול זה לא רציני, אירוע שיותר סביר שקרה בגלל בגלל תחזוקה לקויה, האם מזה אתה משליך על אמינות הדגם?
לדעתי לא, והייתי נזהר מאד מגיבוש דיעה ע״ב אירוע כזה.

במקומך הייתי הרבה פחות נחרץ בהבעת חו״ד על דגמים מסויימים אם זו ההיכרות שלך עימם.
או לכל הפחות מציין מה רמת ההיכרות שלך עימם.

לגבי לשלוח אנשים לחפש מידע בפייסבוק, כאן פספסת בענק.
זה כבר לחלוטין לא לעניין, ופוגע במהות האתר, אז לא ברור לי מה אתה מנסה לעשות כאן.

מוסך שיא בנתניה.
יבואן מורשה של מיצובישי.
הכל רשום ברישיון כמו שצריך, ההשתלה של המנוע קרתה לפני שנתיים כך שהיא עברה בהצלחה, לטענתו על המנוע היו 60 אלף קילומטרים בעת ההחלפה.
כמובן שאבדוק כפליים, אך השאלה המרכזית היא האם זה משהו שלדעתכם פוסל ולהמשיך לחפש, אני לא לחוץ בשום אופן. אך הרכב באופן כללי השאיר רושם טוב.

למה מחפשים יותר דיזל מאשר בנזין?
לפי הבנתי מנועי הדיזל שורדים יותר, וגם מומנט עדיף.
האם בשורה התחתונה עדיף דיזל או בנזין ולמה.. אשמח להתייחסות בנושא זה

asafk
15-02-20, 19:28
צריכת דלק של דיזל - סביב 9 ק"מ לליטר.
צריכת דלק של בנזין - סביב 6 ק"מ לליטר.
טיפולים של דיזל יקרים יותר.
מכאן..... החשבון הוא לפי כמה ק"מ עושים בשנה.

אסף.

איל מ
15-02-20, 19:44
נחלפת צנוע ממש לא פוסלת. להיפך. רק לוודא שמה שהרג את המנוע הקודם לא הורג את הנוכחי (למשל, מערכת קירור, למשל נסיעה ב high איפה שלא צריך וכו..)

ד ו ר ו ן
15-02-20, 19:49
למשל נסיעה ב high איפה שלא צריך וכו..)
שגם תהרוג את הגיר..

danddd
15-02-20, 20:18
צריכת דלק של דיזל - סביב 9 ק"מ לליטר.
צריכת דלק של בנזין - סביב 6 ק"מ לליטר.
טיפולים של דיזל יקרים יותר.
מכאן..... החשבון הוא לפי כמה ק"מ עושים בשנה.

אסף.

הרכש יעשה כ15-17 אלף קילומטר בשנה..
מה דעתך?

נחלפת צנוע ממש לא פוסלת. להיפך. רק לוודא שמה שהרג את המנוע הקודם לא הורג את הנוכחי (למשל, מערכת קירור, למשל נסיעה ב high איפה שלא צריך וכו..)

איך אפשר לבדוק את הדבר בצורה המהימנה ביותר?

נמרוד
15-02-20, 20:45
התקציב שלך מכובד, מאפשר מגוון גדול של אפשרויות. לא צריך לחפש מציאות. אני הייתי פוסל על הסף רכב שעבר החלפת מנוע.

assafy
15-02-20, 20:45
אז יהיה לך הבדל של כ5000 ש"ח לשנה לטובת הדיזל. זה מעל ומעבר להבדל בתחזוקה רגילה של פילטר סולר וניקוי פיח פעם ב.
מצד שני אם נופלים במשמרת שלך דברים כמו מזרקים או משאבת סולר או טורבו אז התמונה יכולה להתהפך. אבל גם זה תלוי בכמות הזמן שאתה מתכוון להחזיק את הרכב.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Yaki5500
15-02-20, 20:51
לדיזל ולבנזין יתרונות וחסרונות
יש פה מאמר פשוט ומוצלח של אבירם ברקאי שעושה קצת סדר בעניינים. אבל חכה קודם שדורון יאשר שזה מקור מידע אמין
כי בינתיים גם אני וגם פורום בעלי פאג'רו בישראל עוד לא קבלנו אישור כזה[emoji2960][emoji2960][emoji16][emoji16]

erezgur
15-02-20, 21:03
יש גם בפורום שלנו לא מעט דיונים בנושא בנזין לעומת דיזל. נסה לחפש וללמוד קצת ממה שכבר נכתב כאן.

באופן עקרוני - דיזל נחשב יקר יותר לתחזוקה, חסכוני יותר בדלק (יכול להיות משמעותי גם בהיבטים של טיול-מדבר-יומיים בלי צורך בתדלוק :) ).

לדיזל יש מומנט ("כח") רב יותר בסל"ד נמוך יותר. נוסעים בסל"ד נמוך יותר (גם בנסיעת כביש, אני נוסע 90 קמ"ש בכ- 2000 סיבובים לדקה), לכן כנראה הבלאי נמוך יותר ונהוג לומר שרכב דיזל יכול להגיע לקילומטראג' גבוה יותר.

בנזין שקט יותר, פחות "טרקטור" (במיוחד ברכבים ישנים יותר), הרבה פעמים זריז יותר (שוב- אלו הכללות, יש מקרים אחרים גם כן).

היו הרבה שנים שהסולר היה זול משמעותית מהבנזין ולכן ייבאו הרבה רכבי עבודה (טנדרים אבל גם רכבי שטח) עם מנוע דיזל. כיום המחירים כמעט זהים, אבל כאשר מחפשים רכבי יד שניה - יש הרבה פעמים היצע גדול הרבה יותר של דיזל.

בתקציב שלך וכמות הנסועה המשוערת, לא הייתי ננעל רק על דיזל או רק על בנזין - גשש וחפש בסבלנות רב ראוי, חזור כאן להתייעצויות לגבי מועמד זה או אחר ומצא את הכלה הנכונה.

בהצלחה

** עריכה ** מספר קישורים לדיוני דיזל / בנזין:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/4636-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%A9%D7%98%D7%97

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/108675-%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7% 96%D7%A8-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107260-%D7%A4%D7%92%D7%B3%D7%A8%D7%95-%D7%A7%D7%A6%D7%A8-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D6%BF%D6%BF2008

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107835-%D7%94%D7%AA%D7%9C%D7%91%D7%98%D7%95%D7% AA-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/81781-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/33937-%D7%98%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%95-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9A-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/83839-Wj-%D7%9E%D7%94-%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8-%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/83839-Wj-%D7%9E%D7%94-%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8-%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/93721-%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-4X4-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/18234-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%98%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%90%D7%91%D7%9C-%D7%9C%D7%90-%D7%99%D7%95%D7%93%D7%A2-%D7%90%D7%9D-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C

ויש עוד המון, אלו התוצאות הראשונות שיצאו בחיפוש

Yaki5500
15-02-20, 21:33
יש גם בפורום שלנו לא מעט דיונים בנושא בנזין לעומת דיזל. נסה לחפש וללמוד קצת ממה שכבר נכתב כאן.

באופן עקרוני - דיזל נחשב יקר יותר לתחזוקה, חסכוני יותר בדלק (יכול להיות משמעותי גם בהיבטים של טיול-מדבר-יומיים בלי צורך בתדלוק :) ).

לדיזל יש מומנט ("כח") רב יותר בסל"ד נמוך יותר. נוסעים בסל"ד נמוך יותר (גם בנסיעת כביש, אני נוסע 90 קמ"ש בכ- 2000 סיבובים לדקה), לכן כנראה הבלאי נמוך יותר ונהוג לומר שרכב דיזל יכול להגיע לקילומטראג' גבוה יותר.

בנזין שקט יותר, פחות "טרקטור" (במיוחד ברכבים ישנים יותר), הרבה פעמים זריז יותר (שוב- אלו הכללות, יש מקרים אחרים גם כן).

היו הרבה שנים שהסולר היה זול משמעותית מהבנזין ולכן ייבאו הרבה רכבי עבודה (טנדרים אבל גם רכבי שטח) עם מנוע דיזל. כיום המחירים כמעט זהים, אבל כאשר מחפשים רכבי יד שניה - יש הרבה פעמים היצע גדול הרבה יותר של דיזל.

בתקציב שלך וכמות הנסועה המשוערת, לא הייתי ננעל רק על דיזל או רק על בנזין - גשש וחפש בסבלנות רב ראוי, חזור כאן להתייעצויות לגבי מועמד זה או אחר ומצא את הכלה הנכונה.

בהצלחה

** עריכה ** מספר קישורים לדיוני דיזל / בנזין:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/4636-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%A9%D7%98%D7%97

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/108675-%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7% 96%D7%A8-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107260-%D7%A4%D7%92%D7%B3%D7%A8%D7%95-%D7%A7%D7%A6%D7%A8-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D6%BF%D6%BF2008

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107835-%D7%94%D7%AA%D7%9C%D7%91%D7%98%D7%95%D7% AA-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/81781-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/33937-%D7%98%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%95-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9A-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/93721-%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-4X4-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/18234-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%98%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%90%D7%91%D7%9C-%D7%9C%D7%90-%D7%99%D7%95%D7%93%D7%A2-%D7%90%D7%9D-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C

ויש עוד המון, אלו התוצאות הראשונות שיצאו בחיפוש+1

-->