PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתרון למקרר ב SUV כאשר שורה שלישית פתוחה.

tiptipon
20-02-20, 20:40
ערב טוב.
היום, ברגע של חולשה, קניתי מקרר לרכב וגנרטור מושתק למחנה/אתר קמפינג.
אני עוד בשלבי התכנון של איך לבשר זאת לשרת הפנים, אבל זה כבר נושא אחר...
עכשיו, אני שובר את ראש איך להתקין את המקרר ברכב. הרכב הוא רקסטון 7 מקומות. בכל הרכבים עם 7 מקומות, כאשר השורה השלישית בשימוש, נותר מרווח צר מאוד בינה לבין הדלת האחורית.
יש כאן בעלי רקסטונים/פאג'רואים/לנדקורוזרים וכו' שמצאו פתרון לבעיה הזו?
רוחב המקרר ( או העומק, כמו שקוראים לו לפעמים ) הוא 36 ס"מ.

איל מ
20-02-20, 20:47
ניתן לקפל מושב אחד מבין השורה השלישית?
כמה מקומות אתה באמת צריך באוטו?

tiptipon
20-02-20, 20:57
השורה השלישית היא אחודה, לא ניתן לקפל חצי ממנה... אפשר אולי לנסר?

כרגע אנחנו משתמשים בכל חמשת המושבים ובבגז' הגדול שנותר מאכסנים כל מה שצריך. בתצורה הזו, אין בעיה מקום, אבל אני רוצה לחשוב כבר קדימה...

איל מ
20-02-20, 22:26
רוצה לחשוב קדימה? הנה, תחשוב קדימה:

https://www.durex.co.il/

tiptipon
20-02-20, 22:50
;)

זה עמיד זה?

בכל אופן, אשמח לשמוע רעיונות

יובל48
20-02-20, 23:42
אני עוד בשלבי התכנון של איך לבשר זאת לשרת הפנים, אבל זה כבר נושא אחר..
את זה אתה יכול לשאול בפורום אוף טופיק תחת הכותרת בג"יה.

gilur
21-02-20, 00:05
שאלת על פאג'רו...
אני עם פאג'רו קצר. אכן אפס מקום מאחורה. ובכל זאת...
מקרר 60 ליטר, עומר 44 ס"מ אם אני זוכר נכון. יושב על מסילות ונשלף החוצה
מבחינתי זה היה ניצול מקסימלי של המקום.
כאן עוד באמצע הבניה אבל זה מה שהיה לי בשלוף...
127434127435

אם אתה הולך לכיוון הזה, תקפיד לקחת מסילות מספיק חזקות - לא רק למשקל העצמי שלו אלא כשהוא עמוס ופתאום גם נשענים עליו טיפה.

tiptipon
22-02-20, 21:30
שבוע טוב
הרעיון שעליו חשבתי הוא אכן מגירה בסגנון הזה.
המקרר שלי הוא אמנם קטן מעט יותר, 41 ליטר, אבל עדיין די גדול, מהשאלה האם בסידור כזה ( לא יודע אם בכלל ישנה אופציה אחרת ) ניתן יהיה להשתמש במושב השלישי.
שאלה נוספת היא איך ניתן לבנות את ההתקן למקרר כך שיהיה פריק, כלומר, להרכיב באוטו רק כשיוצאים לטיול ולא ביום יום שאז הוא מיותר באוטו ותופס מקום אכסון שימושי.
כשהמקרר מותקן לרוחב האוטו כמו בתמונות שהעלת, הוא גם חוסם חלק ניכר מהגישה אל הבגז' במצב של חמישה מושבים. יש לא מעט מקום, אך קשה יהיה להגיע אליו להעמיס דברים.
הפתרון הקלאסי היה אם יכלתי להתקין לאורך, כלומר לפנים הרכב כך שהמקרר לא חוסם את הגישה לשאר החלל, אבל זו בעיה גם מהבחינה של השימוש בשורה השלישית וגם מבחינת העיגון- רוב המקרר יישב למעשה על גב השורה השלישית.
בעיה.
פתרונות?

gilur
22-02-20, 22:11
שבוע טוב
הרעיון שעליו חשבתי הוא אכן מגירה בסגנון הזה.
המקרר שלי הוא אמנם קטן מעט יותר, 41 ליטר, אבל עדיין די גדול, מהשאלה האם בסידור כזה ( לא יודע אם בכלל ישנה אופציה אחרת ) ניתן יהיה להשתמש במושב השלישי.
שאלה נוספת היא איך ניתן לבנות את ההתקן למקרר כך שיהיה פריק, כלומר, להרכיב באוטו רק כשיוצאים לטיול ולא ביום יום שאז הוא מיותר באוטו ותופס מקום אכסון שימושי.
כשהמקרר מותקן לרוחב האוטו כמו בתמונות שהעלת, הוא גם חוסם חלק ניכר מהגישה אל הבגז' במצב של חמישה מושבים. יש לא מעט מקום, אך קשה יהיה להגיע אליו להעמיס דברים.
הפתרון הקלאסי היה אם יכלתי להתקין לאורך, כלומר לפנים הרכב כך שהמקרר לא חוסם את הגישה לשאר החלל, אבל זו בעיה גם מהבחינה של השימוש בשורה השלישית וגם מבחינת העיגון- רוב המקרר יישב למעשה על גב השורה השלישית.
בעיה.
פתרונות?

לקחת מידות?
גם של המרווח בין הדלת לבין גב המושב השלישי?
וגם של המקרר? (אורך ורוחב)

לגבי פריק: אצלי אני מעגן אותו עם רצועות (שתפוסות שם קבוע). מסיים לטייל - מחזיר אותו הביתה.
ביתר הזמן (כשאני לא בטיולים עם מקרר) - אני משתמש גם ב"קוביה" הזאת לאחסון
התקנה לאורך - לא בטוח שהבנתי את "רוב המקרר יישב למעשה על גב השורה השלישית" ??

נשמע לי שלהכניס מקרר יחד עם שורה שלישית זאת מטרה מכובדת. כמה בגאז' הוא חוסם לך ככה?

tiptipon
23-02-20, 17:14
לקחת מידות?
גם של המרווח בין הדלת לבין גב המושב השלישי?
וגם של המקרר? (אורך ורוחב)

לגבי פריק: אצלי אני מעגן אותו עם רצועות (שתפוסות שם קבוע). מסיים לטייל - מחזיר אותו הביתה.
ביתר הזמן (כשאני לא בטיולים עם מקרר) - אני משתמש גם ב"קוביה" הזאת לאחסון
התקנה לאורך - לא בטוח שהבנתי את "רוב המקרר יישב למעשה על גב השורה השלישית" ??

נשמע לי שלהכניס מקרר יחד עם שורה שלישית זאת מטרה מכובדת. כמה בגאז' הוא חוסם לך ככה?

לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.
עומק המקרר הוא 38 ס"מ, שזה ממש גבולי בחלק התחתון של תא המטען כאשר השורה השלישית בשימוש. הבעיה הגדולה יותר היא שהשורה השלישית נוטה מעט אחורה ככל שעולים בגובה. כך יוצא, שבגובה של חצי מטר בערך, המרווח בין הדלת לבין גב השורה השלישית, קטן בחצי בערך ממה שהוא בבסיס תא המטען.
מה שכן חשבתי לעשות, זה להסיר את מגרת הרוחב שמאכסנת ציוד חילוץ, ולהרוויח את הגובה שלה, מה שאמור לסדר לי מקום על הקשקש גם בחלק העליון של המקרר, משום שהוא יירד עד לרצפת הפח של הרכב. מדובר על כ 20 ס"מ של גובה שארוויח.
ההתקנה היחידה שבאה בחשבון היא כמו שעשית, כלומר לרוחב הרכב, כי לאורך הרכב, המקרר יישב למעשה על השורה השלישית, מה שמנע את האפשרות לפתוח אותה לשימוש.
אני אעשה כמה תמונות להמחשה.

מה שחשבתי לעשות, זה שלאחר הסרת המגרה, אחבר פלטת עץ לרצפת הרכב, ועליה אתקין מסילות+מגש שעליו יישב המקרר לצורך שליפה. את המקרר ניתן יהיה להוציא מהרכב בקלות ביום יום. בחצי מטר שישאר לי בין המקרר לדופן השנייה של הרכב, אבנה מגירה חלופית, במקום זו שאסיר.
לא אבנה מסגרת כמו שעשית אצלך.
וצריך לחשוב גם על הזנת חשמל...
יש שקע חשמל 220 מובנה במגירה שאני מתכוון להסיר, צריך יהיה לפרק אותו ולמקם אותו מחדש.
איך זה נשמע?

amitaikl
23-02-20, 18:58
אולי להחליף את השורה השלישית האחודה בשורה שיודעת לקפל כיסא אחד?

tiptipon
23-02-20, 20:23
זו אופציה מעניינת.
אז למעשה אני אהיה עם 6 מקומות במקום 7. נראה לי פשרה טובה. השאלה היא איפה אני משיג מושבים כאלו והאם הם יתאימו לרקסטון במקום המושבים המקוריים. וגם העלות.

gilur
23-02-20, 23:58
...מה שכן חשבתי לעשות, זה להסיר את מגרת הרוחב שמאכסנת ציוד חילוץ, ולהרוויח את הגובה שלה,
.....לא אבנה מסגרת כמו שעשית אצלך.
.....יש שקע חשמל 220 מובנה במגירה שאני מתכוון להסיר, צריך יהיה לפרק אותו ולמקם אותו מחדש.
איך זה נשמע?

היי,
בגדול - נשמע מצויין.
להסיר את המגירה - אכן יפתור את הבעיה (אני ויתרתי על ידית ..חח)
לגבי המסגרת - אם אתה שם את המקרר על מסילות - ז"א שהוא יפתח כשהוא מחוץ לרכב. הייתי מציע לך בחום לפחות לבנות מעליו מדף. תרוויח המון מקום איחסון יקר ... כשהמקרר בפנים אתה לא צריך יותר מ- 2 ס"מ מעליו וחבל על כל יתר הגובה
חשמל - שים לב שאתה משאיר לו חופש לזוז כשמוציאים את המקרר אבל שאי אפשר "לדרוס אותו" עם המשטח של המקרר.

מחכה לתמונות :)
בהצלחה

tiptipon
24-02-20, 20:38
העניין עם המדף/קופסא מסביב למקרר זה שכאשר ביום יום כאשר הרכב עם שורה שלישית מקופלת, הקופסא עדיין שם. אולי אפשר לחשוב על משהו בעל פירוק והרכבה מהירים.

מתלבט לגבי מתקן נשלף למקרר, למה בעצם צריך אותו אם אני לא בונה קופסא/מדף?
למקרה שכן אלך על התקן נשלף, מהיכן רכשת את המסילות?

gilur
25-02-20, 10:01
אחים ביטר - פרזול
https://www.bitter.co.il/
אני קפצתי לרחוב הירקון 23 בני ברק

שים לב ... יותר מידיי איבזור נחמד :) אתה תשאיר שם סכום נאה :) חחחח
סחורה מצויינת

tiptipon
25-02-20, 10:39
כן, מכיר את האחים ביטר, קונה מהם לא מעט.
ראיתי באינטרנט מגירות עם מעצור, בודק את זה ואם לא משתלם, אביא מהאחים ביטר.
אחר כך, צריך לסדר את החשמל, להחליף את השקע מצית לשקע נורמלי ואולי לשקול גם החלפת חיווט שם.

amitaikl
25-02-20, 10:42
יכול לשתף בלינק?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

tiptipon
25-02-20, 10:51
בודאי:

https://www.ebay.com/itm/356mm-125kg-Locking-Drawer-Slides-Fridge-Runners-250lb-14-Draw-Trailer/112208086391?_trkparms=aid%3D1110006%26a lgo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D22 5086%26meid%3Dde12f0f82ede494abae87e7c63 572703%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D1 2%26mehot%3Dpf%26sd%3D112208086369%26itm %3D112208086391%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg %3D2047675%26algv%3DSimplAMLv5PairwiseWe bWithImageAndTitleNsfwFilters%26brand%3D Dunn+and+Watson&_trksid=p2047675.c100005.m1851&shqty=1&isGTR=1#shId

שים לב שהמסילה הספציפית היא לצרכים שלי, כלומר, באורך 35 ס"מ מכיוון שאני מתקין את המקרר לרוחב.
גלול קצת למטה, יש הרבה מאוד מידות.
הקישור הוא למסילות עם מעצור, לעומס של 125 ק"ג.

zivo
25-02-20, 11:03
בודאי:

https://www.ebay.com/itm/356mm-125kg-Locking-Drawer-Slides-Fridge-Runners-250lb-14-Draw-Trailer/112208086391?_trkparms=aid%3D1110006%26a lgo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D22 5086%26meid%3Dde12f0f82ede494abae87e7c63 572703%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D1 2%26mehot%3Dpf%26sd%3D112208086369%26itm %3D112208086391%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg %3D2047675%26algv%3DSimplAMLv5PairwiseWe bWithImageAndTitleNsfwFilters%26brand%3D Dunn+and+Watson&_trksid=p2047675.c100005.m1851&shqty=1&isGTR=1#shId

שים לב שהמסילה הספציפית היא לצרכים שלי, כלומר, באורך 35 ס"מ מכיוון שאני מתקין את המקרר לרוחב.

שאלה,
איך אתם מחשבים חוזק \ עומס של מסילות?
נגיד והמקרר שוקל 30ק"ג שהוא מלא, מה הלאה? איך מתכנננים את המסילה?

tiptipon
25-02-20, 11:31
אם לצורך העניין, המסילות עומדות בעומס של 125 ק"ג כאשר הן פתוחות, והמקרר נניח כשהוא מלא שוקל 50 ק"ג. עדיין יש לי ייתירות של לפחות חמישים אחוז למקרה של הישענות על המקרר או כל מיני עומסים לא צפויים.

- - - Updated - - -

אני עוד בשלבי התכנון של איך לבשר זאת לשרת הפנים, אבל זה כבר נושא אחר..
את זה אתה יכול לשאול בפורום אוף טופיק תחת הכותרת בג"יה.

הצלחתי להעביר את זה חלק.
הבטחתי לה גלידה

gilur
25-02-20, 18:24
אם אני זוכר נכון - המסילות שלי הן 90 קילו
מדרגה מתחת היא 45 וזה הרגיש לי גבולי מידיי

ד ו ר ו ן
26-02-20, 16:49
בודאי:

המוכר לא מראה משלוח לישראל, זה מי שהזמנת ממנו?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

tiptipon
26-02-20, 18:42
כן.
תלחץ על שלם עכשיו, ואז הוא יכתוב לך שהמוכר לא ציין אפשרות משלוח לישראל. שלח אליו שאילתה, הוא יחזור אליך במייל.
המשלוח לא זול, אבל עושה רושם שהמסילות שוות את זה.
לא מצאתי כאלו בארץ, בעומס כזה, אורך כזה ועם מעצור.
סך הכל 325 ש"ח.

ד ו ר ו ן
26-02-20, 18:44
כן.
תלחץ על שלם עכשיו, ואז הוא יכתוב לך שהמוכר לא ציין אפשרות משלוח לישראל. שלח אליו שאילתה, הוא יחזור אליך במייל.
המשלוח לא זול, אבל עושה רושם שהמסילות שוות את זה.
לא מצאתי כאלו בארץ, בעומס כזה, אורך כזה ועם מעצור.
סך הכל 325 ש"ח.
325 עם משלוח?
לא יקר.

אצלי יש מסילות של מחמ, פתיחה 80סמ לעומס גבוה, בסביבות 280 לזוג, בלי מעצור.

tiptipon
27-02-20, 21:13
טוב, אז עד שיגיעו המסילות, צריך כבר להכין את השטח.
בנושא החשמל, בדקתי והשקע בבגז' מחובר תמיד, גם כשהרכב כבוי. השקע הוא שקע מצית 12וולט.
קראתי שכדאי להחליף את השקע, למה?
זה הכרחי?

zivo
28-02-20, 00:13
[QUOTE=tiptipon;878829]אם לצורך העניין, המסילות עומדות בעומס של 125 ק"ג כאשר הן פתוחות, והמקרר נניח כשהוא מלא שוקל 50 ק"ג. עדיין יש לי ייתירות של לפחות חמישים אחוז למקרה של הישענות על המקרר או כל מיני עומסים לא צפויים.

- - - Updated - - -

ממש לא!
בקפיצות, העומס על המסילות יהיה גדול בהרבה מהמשקל שלו.
או שאתה לוקח מסילות חזקות יותר, או שבונים איזה מנגנון, שהמסילה סגורה (המקרר בפנים), המקרר נשען על משהו (ולא על המסילות).
אותו הדבר לגבי החיבור של המסילות, קח בחשבון קפיצות.
אני הייתי מנסה לא לרדת ממקדם של פי 3.

gilur
28-02-20, 06:46
[QUOTE=tiptipon;878829]

- - - Updated - - -

ממש לא!
בקפיצות, העומס על המסילות יהיה גדול בהרבה מהמשקל שלו.
או שאתה לוקח מסילות חזקות יותר, או שבונים איזה מנגנון, שהמסילה סגורה (המקרר בפנים), המקרר נשען על משהו (ולא על המסילות).
אותו הדבר לגבי החיבור של המסילות, קח בחשבון קפיצות.
אני הייתי מנסה לא לרדת ממקדם של פי 3.

קצת חולק עלייך ... (לדעתי לפחות):
זה היה נכון אם המקרר היה "חופשי" ואז מקפץ באוויר ונוחת על המסילה. אז באמת יש משמעות למומט ולמכה שנוצרת אבל המכלול כולו תפוס יחד.
מתרומם ביחד ויורד ביחד. אני לא רואה מקרר של 50 קילו מייצר מכה של 150 קילו (ושכחת שזה מתחלק על 2 מסילות... ז"א גם לפי המקדם שלך היה צריך 75 קילו למסילה)

נשמע לי ש-125 ק"ג למסילה זאת יתירות מאוד מרשימה

asafk
28-02-20, 08:11
הפיזיקה מנצחת.
המסה מוכפלת בתאוצה - וזה המשקל.
אם במצב סטטי מוכפלת ב 1g - זו תאוצת הכובד, בנסיעה, קפיצה בשטח, מוכפלת ב (זיו אמר) נגיד 3g - שזה ה1 ממקודם ועוד 2 מהקפיצה, אז המשקל הוא פי 3. נכון.. יש שאלה של למשך כמה זמן זה קורה - אבל בתדרים הנמוכים של המתלים בכלי רכב - זה נחשב העמסה סטטית.
המסה היא של המקרר ועוד החלק של המסילה שמחובר אליו, והם מפעילים את הכוח על החלק הקבוע של המסילה.
לכן חשוב ביותר שבעת נסיעה המסה לא תשב על המסילה אלא על מעצור או טריז שייקח ממנה את המשקל. די קל לתכנן ולבצע כזה -אך מעטים מהדיגומים ה'מקצועיים' שראיתי אכן מיישמים פתרון כזה. יותר קל, כנראה, לשים מסילות גיבורות ולחייב את הלקוח על 'הכי טוב'.
אנחנו כחובבים יכולים כן להיות חכמים ובעזרת מעצור כזה להשתמש במילות לעומס הסטטי ולא לבזבז כסף

אסף.

איל מ
28-02-20, 08:29
לא קראתי את הכל. מודה. התשובות חוזרות על עצמן, אז אני אחזור גםעל התשובה הנגדית כדי לאזן.
מסילה שמיועדת ל50 קילו במצב פתוח יודעת להתמודד עם פי הרבה יותר (שימו את המספר שמתאים לכם) כשהן סגורות.
לכן,
אם אתה לא מתכנן לנסוע עם המקרר כשהמסילות פתוחות, תא המטען פתוח והמקרר בחוץ, אין לך בעיה.
ברור שטריז שלוקח את המשקל מוריד עומס מהמסילה, אבל אין בו צורך אמיתי. רק לדאוג לסגר הכי טיפש שיש כדי שהמסילות ישארו נעולות.
(אגב, טריז כזה הוא כל כך פשוט לביצוע, שאין מניעה לשים אותו בשביל השקט הנפשי, ושהכל יהיה מהודק יותר ומקרקש פחות).

סולי
28-02-20, 12:06
למאותגרים, יש דוגמא ויזואלית של הטריז המדובר?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

tiptipon
28-02-20, 12:19
אני מן הסתם נוסע כשהמסילות סגורות. המסילות מיועדות לעומס של 125 ק"ג כשהן פתוחות מקסימלית. כשהן סגורות והמנעול נעול, משמע כמעט לא יהיו תנועות חופשיות אם בכלל, אני לא חושב שיש איזה שהוא סיכון מבחינת המשקל של המקרר, גם עמוס על השיניים.

לגבי החשמל, מישהו יכול לומר לי מה רצוי לעשות בנוגע לשאלה הקודמת?

בוזי
28-02-20, 13:25
שקע המצית בתא המטען לא מיועד וגם לא מסוגל להחזיק מקרר. בכלל שקע מצית הוא סוג חיבור שלא מיועד לזרמים גבוהים, לא עמיד בטלטולים ונוטה להתנתק לפעמים.
תריץ כבל פלוס בריא מהמצבר, אחרי פיוז.
מינוס אתה יכול לקחת מהברגים של המושבים בשורה האמצעית.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

andy.shaked
28-02-20, 21:43
שקע המצית בתא המטען לא מיועד וגם לא מסוגל להחזיק מקרר. בכלל שקע מצית הוא סוג חיבור שלא מיועד לזרמים גבוהים, לא עמיד בטלטולים ונוטה להתנתק לפעמים.
תריץ כבל פלוס בריא מהמצבר, אחרי פיוז.
מינוס אתה יכול לקחת מהברגים של המושבים בשורה האמצעית.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkאני לא אתווכח עם הקביעה שעדיף כבל בריא, אבל עובדתית הטענה ששקע בתא מטען לא מיועד או מסוגל היא פשוט לא נכונה

התקע המקורי ישב אצלי בחיבור המצת בלי תזוזות בשטח, והחזיק מקרר עובד לאורך סוף שבוע בלי בעיות
השקע מוזן ישירות ועובד עד 120w או במילים אחרות 10 אמפר .

היום אני עם מצבר צרכנים וחיבור דרך מחברי אנדרסון , אבל הכבל המקורי שמור לעת צרה ועובד מעולה בשקע המצת

המדען המטורף

בוזי
29-02-20, 14:44
ספציפית ברקסטון היא נכונה.

zivo
01-03-20, 19:31
אני לא אתווכח עם הקביעה שעדיף כבל בריא, אבל עובדתית הטענה ששקע בתא מטען לא מיועד או מסוגל היא פשוט לא נכונה

התקע המקורי ישב אצלי בחיבור המצת בלי תזוזות בשטח, והחזיק מקרר עובד לאורך סוף שבוע בלי בעיות
השקע מוזן ישירות ועובד עד 120w או במילים אחרות 10 אמפר .

היום אני עם מצבר צרכנים וחיבור דרך מחברי אנדרסון , אבל הכבל המקורי שמור לעת צרה ועובד מעולה בשקע המצת

המדען המטורף
אני מוכן להתערב אתך, על מה שאתה רוצה - שקע מצית, לא מחזיק 10A קבועים לאורך זמן (לא חצי דקה, 5 דקות ומעלה).
רוב המקררים לא עוברים 6A, וחלקם רק 5A, ועדיין מניסיון של רבים, שקע תקע של מצית, נוטה להשתחרר, ואז, חוץ מבעיות במקרר, יש גם סכנה של התחממות.

ד ו ר ו ן
01-03-20, 19:43
הרעידות וניתוקים רגעיים בנסיעת שטח של שקע מצית מתחרפנים את המקרר.
הוא נכנס ללופ של אתחול.

בוזי
01-03-20, 21:53
זרם ההתנעה גבוה עוד יותר. שקע המצית ברכב הספציפי מחובר לחוט דק וארוך, בזרם גבוה יש עליו מפל מתח רציני והמקרר לא מצליח להתחיל לעבוד כשהמנוע כבוי.
באופן כללי, לשקע מצית אין בכלל תקן. לא למידות, לא לטולרנסים, לא לחומרים, כלום.
כל סיני עושה את הישר בעיניו, לפעמים זה מתאים ויושב טוב, לפעמים לא.
אני לא ממליץ להשתמש בחיבור הזה לזרמים גבוהים מ 2-3 אמפר, וגם אז, רק אם הנהג יכול להעיף מבט ולוודא שהתקע לא קפץ החוצה באיזה טלטול של הרכב.

tiptipon
03-03-20, 17:32
טוב, בדקתי אתמול את המקרר, מחובר לשקע מצית בבגז'.
אז כשחיברתי את המקרר בבוקר, כשהרכב עדיין היה כבוי, המאוורר נדלק, גם התצוגה, אבל לאחר שעה, לא היה שום רושם של קירור...
הנעתי את הרכב, ותוך כחצי שעה כבר היה הבדל ניכר.
לעומת זאת, במהלך הטיול, כשהמקרר כבר היה קר ובעבודה, המדחס כן פעל בהפסקות בהן הרכב היה כבוי.
לא ברור.
התקע לא קפץ ולא התנתק משקע המצית בשום שלב והיה מהודק היטב. נדרש כוח למשוך אותו החוצה.

בנוגע להמלצות, נראה שיש תמימות דעות לטובת החלפת השקע + חיווט חדש. החלפת שקע זה לא בעיה, לאיזה שקע מומלץ? ( מה זה שקע אנדרסון ? )
הבעיה שלי היא החיווט... אני לא בטוח שאני יודע לבצע את זה.. 1- אני ממש לא מבין בחשמל. 2- איך אני מחדיר דרך קיר האש חוט חשמל, איך אני שם פיוז והאם צריך לפתוח את חיפויי הפלסטיק בספי הדלתות?

המשוטט
03-03-20, 19:43
דוגמא לשקע/תקע אנדרסון
דרושות שתי יח׳

https://www.sollan.co.il/Sale.asp?pid=22881

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

נדב42
03-03-20, 23:32
אז כשחיברתי את המקרר בבוקר, כשהרכב עדיין היה כבוי, המאוורר נדלק, גם התצוגה, אבל לאחר שעה, לא היה שום רושם של קירור...
לעומת זאת, במהלך הטיול, כשהמקרר כבר היה קר ובעבודה, המדחס כן פעל בהפסקות בהן הרכב היה כבוי.
לא ברור.
התקע לא קפץ ולא התנתק משקע המצית בשום שלב והיה מהודק היטב. נדרש כוח למשוך אותו החוצה.

יש מקררים שלא יתחילו לקרר לפני שתתניע את הרכב, נתקלתי בזה בכמה מקררים מבוססי דנפוס, ולא היתה בהם אופציה לבטל את הפיצ׳ר הזה.

המקרר שלי מתנהג בדיוק כך - חייב להתניע את הרכב לכמה דקות, אח"כ אפשר לכבות והמקרר ימשיך לעבוד כל עוד לא ייכנס להגנת מצבר.

אולי גם המקרר שלך כזה ...

(אם תציין את דגם המקרר, אולי מישהו בקהל ידע לומר)

ד ו ר ו ן
04-03-20, 01:03
לא ברור.

אופייני למצבר עייף אחרי שהרכב עמד כמה זמן.
בעצירה קצרה אחרי נסיעה המצבר ״מלא״.
בן כמה המצבר?

בוזי
04-03-20, 07:44
בדוק אם התופעה מתקיימת בחיבור ישיר למצבר.

tiptipon
04-03-20, 20:32
המצבר בן שלוש.
בוז'י, מה הכוונה חיבורי ישיר למצבר? עם תנינים ישירות מצבר מקרר?

המקרר הוא של ורטיפריגו 41 ליטר, מדחס דנפוס. גם מקפיא את המים, גם מחזיק ארטיקים קפואים. אמנם עדיין קר בחוץ, אבל אני מתכוון לתפור לו כיסוי טרמי בקרוב.

בוזי
04-03-20, 21:28
כן. כשאני ביצעתי את הבדיקה הזאת, לקחתי כבל פנדל 2.5 ממ"ר וחיברתי לכבל המקורי של המקרר, אחרי שערפתי לו את תקע המצית.
עם החיבור המקורי המקרר שלי סירב להיכנס לפעולה כשהמנוע היה כבוי, בחיבור ישיר המקרר התחיל לעבוד גם אחרי שעבד כל הלילה.
אני מסכים עם דורון שמצבר חדש יפחית את התופעה, אבל חיבור טוב ישירות למצבר, יעלים אותה לגמרי, גם אם המצבר לא בשיאו.

ד ו ר ו ן
04-03-20, 21:42
כן. כשאני ביצעתי את הבדיקה הזאת, לקחתי כבל פנדל 2.5 ממ"ר וחיברתי לכבל המקורי של המקרר, אחרי שערפתי לו את תקע המצית.
עם החיבור המקורי המקרר שלי סירב להיכנס לפעולה כשהמנוע היה כבוי, בחיבור ישיר המקרר התחיל לעבוד גם אחרי שעבד כל הלילה.
אני מסכים עם דורון שמצבר חדש יפחית את התופעה, אבל חיבור טוב ישירות למצבר, יעלים אותה לגמרי, גם אם המצבר לא בשיאו.

++
מדחס המקרר צורך בהנעה פיק זרם גבוה שחוט של שקע מצית סטנדרטי לא יודע לעמוד בו טוב.

זה מחריף כשהמצבר לא במיטבו או כשהמתח יורד אחרי חנייה ארוכה עם מקרר עובד.

tiptipon
06-04-20, 19:18
טוב, אז בינתיים, עם כל הסגר וכו', דברים זזו בעצלתים.
הגיעו המסילות לפני שבועיים.
הסרתי את המגירה/קופסה המקורית שמותקנת באוטו.
קניתי לוח בירץ ימי לפי מידה, חתכתי אותו לצורת האיזור בו יותקן.
תוך כדי, ראיתי את החיווט של החשמל לשקע מצית... באמת בדיחה, כמו שכמה וכמה כאן טענו... מעניין אם זה רק ברקסטון ככה או באופן כללי היצרנים משקיעים בזה מינימום של המינימום.
נותר לי להריץ חיווט חדש, ואז להרכיב את המגירות.
זה יהיה כבר רק אחרי החג.
מה שכן, החלטתי לתפור כיסוי תרמי למקרר. גם לשמירת החום וגם להגנה עליו מפני מכות ושריטות.
חיפשתי די הרבה זמן ובסוף מצאתי אצל גגן יריעה שתי מטר של היפר פולינום.
חתכתי אותה על פי מידות המקרר.
קניתי בד ריפוד, לאחר שלא מצאתי בד קורודורה, וחתכתי לפי המידה של ההיפר פולינום רק עם הפרש של שני סנטימטר לטובת הבד על החומר בידוד.
נותרה התפירה לצורה של כיסוי.

אנסה להעלות תמונות.

-->