PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין רקסטון לטראנו

Eranoz
21-02-20, 22:32
אהלן חברים,
אני לפני קניה של ג׳יפ מחפש רכב שיסע מעט ביומיום (באזור ה2 קמ ביום) ואוכל לטייל איתו מידי פעם... חשובה לי מאוד האמינות מחפש מה שנקרא "טרקטור" שלא עוצר אף פעם פחות מעניין אותי פינוקים כאלה ואחרים יותר מעניין אותי שלא יכנס ויצא מהמוסך על בסיס חודשי ברור לי כמובן שזה תלוי הרבה ברכב שאמצא ואיך נשמר וטופל וכו'...
אחרי הרבה התלבטויות השניים האלה ניראים לי מתאימים...

איזה לדעתכם עדיף? יש הצעות אחרות? מחלות ידועות בהם? תקציב עד 40,000₪

samsian
21-02-20, 22:39
הסכומים נאלה אין דבר כזה שלא יראה מוסך
אם בין רקסטון לטראנו לך על רקסטון שנתון כמה שיותר חדש
תהנה מרכב אמין חזק ו בעל יכולות שטח לא רעות בכלל
בהצלחה

Yaki5500
22-02-20, 07:04
יש עוד אופציות ב-40k כולל רכבים אמינים יותר
אבל טוב תעשה אם תמלא את השרשור הנעוץ בראש העמוד להסביר טוב יותר את הצרכים שלך

אני יכול להעיד לגבי הרקסטון שמצד אחד הוא יחסית אמין (ב-40k אתה מוצא את עצמך עם רכב בן 10+-) אבל גם הוא מתקלקל ויש לו את הקריזות הקטנות שלו ועלות התחזוקה שלו אינה זולה בעיקר בגלל היעדר חלפים חליפיים בשוק ויוקר של החלפים המקוריים
ב-40k אתה גם יכול להביא את הטראנו החדש ביותר שיש בשוק ועם קצת סבלנות תמצא אחד מטופל ושמור אבל הוא עדיין כבר בן 15 לפחות

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

erezgur
22-02-20, 07:13
כמו כל שרשור עם כותרת מתלבט-בין-רכב-x-לרכב-y או מה-היתרונות-והחסרונות-של-רכב-z, מהר מאד דנים על רכבים שונים מהכותרת, הרבה מידע חשוב גם למתלבטים בעתיד הופך להיות קשה לאיתור בחיפוש בעתיד וכו''.
כפי שנכתב למעלה - לשם כך יש לנו שאלון בשרשור נעוץ בראש הפורום - תן תשובות קצרות על כל השאלות ויהיה יותר קל לעזור לך כי תוכל להגדיר טוב יותר את הדרישות.

נשלח מהנייד

איל מ
22-02-20, 10:10
עם שני ק"מ ביום, סיכוי טוב שתגמור מצברים בתדירות גבוהה ותמלא את המנוע בבוצה.
(בעצם למעט הטיולים מדי פעם, הרכב נוסע כל הזמן עם מנוע שלא הגיע לטמפרטורת עבודה).

דרור ברלי
22-02-20, 10:13
2 ק"מ ביום?.................
אופניים, ידידי.

Eranoz
22-02-20, 12:44
תודה לכולם על התשובות. היו לי בעבר רכבי שטח וגם היום יש לנו במשפחה זה מעיין רכב נוסף (אפשר להגיד שלישי) שיישמש אותי לנסיעות קצרות מאוד ביומיום ויוכל לטייל איתנו שמטיילים (גג פעם בחודש) כי התווספו אנשים למשפחה... אני אענה על השאלות בשרשור הנעוץ... בגדול מה שמעניין אותי זה בעיקר לדעת שאין מחלות מיוחדות לרכב שאקנה שאני לא יודע עליהן ברור לי שרכב בן 10+ יכול לעשות בעיות וצריך מזל גם ברכב שאמצא לצורך הדוגמא עד היום הרכב ששימש אותי לנסיעות הקצרות האלו היה טויוטה קורולה 2004 הדגם ידוע כאמין מאוד והרכב שמצאתי היה שמור מאוד עם מעט ק"מ זה לא אומר שלא הייתי צריך להוציא עליו 5000₪ בשנה על תיקונים פשוט הוא לא תקע אותי אף פעם והתיקונים היו יזומים (טיפולים צמיגים וגם מחשב מנוע פעם אחת אבל לא היה מצב שיצאתי בבוקר והרכב לא הניע)

מצטער על החפירה תודה לכולם

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!
א. מה התקציב לרכישת הרכב? סביב ה40,000₪
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? רכישה בלבד
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן
2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? מעדיף שבעה מקומות אבל לא חובה

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? מעריך שהרכב יעשה 10,000 קמ בשנה מתוכם כ2000 טיולים
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? בגדול הוא יומיומי אבל העבודה מאוד קרובה לבית ויש עוד רכבים ככה שיכול להתמודד אם מידי פעם הוא יהיה מושבת
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? מוסכים
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? מקום מרכזי

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? טיולים שיידרשו גם יכולת שטח
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? טיילתי בעבר הרכבים שאטייל איתם הם סילברדו משופר מאוד היילקסים לנד קרוזרים וכדו'
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול). עשיתי בעבר את המשלט ואת מעלה יאיר

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף? אין תנאים מיוחדים רק שלא יהיה קטן מידי ועדיף טסט פעם בשנה לפחות לשנתיים שלוש הקרובות

א. גיר אוטומטי/ידני
ב. מנוע דיזל/בנזין
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים? חשבתי על טראנו או רקסטון אבל לא נעול על כלום

Eranoz
22-02-20, 12:56
תודה לכולם על התשובות. היו לי בעבר רכבי שטח וגם היום יש לנו במשפחה זה מעיין רכב נוסף (אפשר להגיד שלישי) שיישמש אותי לנסיעות קצרות מאוד ביומיום ויוכל לטייל איתנו שמטיילים (גג פעם בחודש) כי התווספו אנשים למשפחה... אני אענה על השאלות בשרשור הנעוץ... בגדול מה שמעניין אותי זה בעיקר לדעת שאין מחלות מיוחדות לרכב שאקנה שאני לא יודע עליהן ברור לי שרכב בן 10+ יכול לעשות בעיות וצריך מזל גם ברכב שאמצא לצורך הדוגמא עד היום הרכב ששימש אותי לנסיעות הקצרות האלו היה טויוטה קורולה 2004 הדגם ידוע כאמין מאוד והרכב שמצאתי היה שמור מאוד עם מעט ק"מ זה לא אומר שלא הייתי צריך להוציא עליו 5000₪ בשנה על תיקונים פשוט הוא לא תקע אותי אף פעם והתיקונים היו יזומים (טיפולים צמיגים וגם מחשב מנוע פעם אחת אבל לא היה מצב שיצאתי בבוקר והרכב לא הניע)

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? רכישה בלבד
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן
2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? מעדיף שבעה מקומות אבל לא חובה

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? מעריך שהרכב יעשה 10,000 קמ בשנה מתוכם כ2000 טיולים
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? בגדול הוא יומיומי אבל העבודה מאוד קרובה לבית ויש עוד רכבים ככה שיכול להתמודד אם מידי פעם הוא יהיה מושבת
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? מוסכים
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? מקום מרכזי

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? טיולים שיידרשו גם יכולת שטח
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? טיילתי בעבר הרכבים שאטייל איתם הם סילברדו משופר מאוד היילקסים לנד קרוזרים וכדו'
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול). עשיתי בעבר את המשלט ואת מעלה יאיר

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף? אין תנאים מיוחדים רק שלא יהיה קטן מידי ועדיף טסט פעם בשנה לפחות לשנתיים שלוש הקרובות

א. גיר אוטומטי/ידני
ב. מנוע דיזל/בנזין

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים? חשבתי על טראנו או רקסטון אבל לא נעול על כלום

Yaki5500
22-02-20, 14:38
2 הכלים האלה מסוגלים לבצע ללא קושי מיוחד הן את המשלט והן את מעלה יאיר. שים לב שאם חבריך בעלי הקרוזרים וההיילקסים יקחו את רכביהם אל הקצה בשטח, לטראנו סיכוי טוב יותר להתמודד. במילים אחרות הטראנו יותר עביר מהרקסטון. לעומתו הרקסטון יותר מפנק בכביש ותקבל רכב בשנתון יותר גבוה יותר מרווח.

איני יכול להגיד לך שאחד עדיף במובהק על השני קח סיבוב על שניהם ותראה למי אתה מתחבר יותר

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Eranoz
22-02-20, 14:48
אהלן חברים,
חקרתי עוד קצת וניראה לי שגם הניסן ווינר והניסן נבארה יכולים להתאים ושם כבר אני יכול לעלות בשנתונים... מה דעתכם?

assafy
22-02-20, 15:12
לא הבנתי איך מ2 ק"מ ביום פלוס 2000 ק"מ לטיולים הגעת ל10000 ק"מ. אני מגיע ל2700 ק"מ אבל ניחא.
בכל מקרה עם ק"מ נמוך ונסיעות קצרות הייתי נוטה לבנזין ולא דיזל.
גראנד וויטארה דור 2 (קרי עד 2007) עם נעילה יעשה את הכל. אם אתה צריך מרחב אז תת הדגם xl7.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Eranoz
22-02-20, 15:36
לא הבנתי איך מ2 ק"מ ביום פלוס 2000 ק"מ לטיולים הגעת ל10000 ק"מ. אני מגיע ל2700 ק"מ אבל ניחא.
בכל מקרה עם ק"מ נמוך ונסיעות קצרות הייתי נוטה לבנזין ולא דיזל.
גראנד וויטארה דור 2 (קרי עד 2007) עם נעילה יעשה את הכל. אם אתה צריך מרחב אז תת הדגם xl7.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נכון פשוט לקחתי את הרכב האחרון שלי שעשה 20,000 קמ בשנתיים וחילקתי זה יעשה פחות ככל הנראה אבל קשה לי לאמוד

baruchtoledano
23-02-20, 09:47

3. נסועה שנתית ותחזוקה:

4. אופי השימוש והטיולים:

א. גיר אוטומטי/ידני
ב. מנוע דיזל/בנזין

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים? חשבתי על טראנו או רקסטון אבל לא נעול על כלוםאתה באמת מאמין שמישהו יטרח לקרוא את המגילה הזאת ?[emoji849]?[emoji15]?[emoji851]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

ADaShim
23-02-20, 10:37
אתה באמת מאמין שמישהו יטרח לקרוא את המגילה הזאת ?[emoji849]?[emoji15]?[emoji851]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
כן.
כל אחד שמבקש להתייעץ בבחירת רכב מופנה למילוי השאלון הנעוץ בראש הפורום.

erezgur
23-02-20, 10:42
צריך "לטרוח" לקרוא רק את התשובות, את השאלון כבר מכירים.
בהחלט קוראים.

נשלח מהנייד

geva dover
25-02-20, 19:12
אני לא יודע אם זו אופציה מבחינתך, יש פראדוים בסכומים האלה ביד 2. אני יודע שזה רכב ישן יותר אבל הוא עביר יותר מה-2 רכבים שציינת, בנוסף הוא מגיע נעולה אחורה.
אם אתה נוסע 2 קמ ביום, עדיף לך אופניים ורכב טיולים לסופשים לדעתי ולכן השנתון הוא פחות פקטור פה..

-->