PDA

צפייה בגרסה מלאה : ב.ג.י.ה - זכוכית לטלפרומפטר - למישהו יש מושג בזה?

אייל
22-02-20, 12:36
לטובת פרויקט אנחנו צריכים טלפרומפטר. אין זמן לחכות לאחד מאמזון, חדש עולה 1500 ש"ח ולכן הוחלט לבנות אחד.
בניתי את המסגרת כולל תושבת למצלמה וקניתי זכוכית 4 מ"מ מעסק שחתך לי לפי מידה. התמונה שמתקבלת מטושטשת וכפולה.
כל הסרטונים האמריקאים מדברים על זכוכית שבאה ממסגרת של תמונה ולכן הושקעו 10 ש"ח שלמים במקסטוק.
זה יותר טוב מהזכוכית המוזמנת אבל עדיין זה מטושטש וכפול.

למישהו יש רעיון מה אני צריך לחפש? זכוכית שמיועדת לטלפרומפטר ב-EBAY עולה 600 ש"ח ותגיע כשימצאו לקורונה תרופה.

תודה רבה.

amitaikl
22-02-20, 12:46
יש לך טאבלט כלשהו?
תתקין אפליקציה של טלפרומטר שמציגה את הטקסט

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

אייל
22-02-20, 12:53
יש לך טאבלט כלשהו?
תתקין אפליקציה של טלפרומטר שמציגה את הטקסט

ידוע ובוצע.
הבעיה היא הזכוכית שמשמשת כמראה ועליה מוקרן הטקסט ההפוך. היא מייצרת כפילות וטשטוש.
ווו השאלה. איזו זכוכית אני מחפש?

amitaikl
22-02-20, 15:12
בדקתי עם חבר שעשה כזה.
אמר שהשתמש בזכוכית הראשונה שמצא.
שלח לי מס' טלפון בפרטי ואשלח לך סרטון

idor
23-02-20, 00:44
כל מעבר זכוכית אויר מחזיר כ 4% אור. בזכוכית שמיועדת לטלפרומטר מטפלים בצד אחד בציפוי אנטי רפלקציה. זה לא משהו שאתה יכול לעשות באמצעים ביתיים.

הדבר היחידי שאתה יכול לעשות כדי למזער את הנזק זה לעבוד עם זכוכית יותר דקה אבל לא נראה לי שאתה יכול להשיג כזאת זכוכית מהזגג השכונתי שלך. גודל האפקט של הדמות הכפולה שווה (בהנחה של החזר ב45 מעלות) 4.3ממ .

האופציה היחידה שיש לך בהנחה ונשארת עם הזכוכית הזאת יהיה להשתמש בפונט שיהיה גדול משמעותית מגודל אפקט המריחה. האפקט לא יעלם הוא פשוט פחות יפריעה לקריאה.

ModChiP
23-02-20, 01:16
מעניין.

יש קשר לחוק סנל?

dmxmustfly
23-02-20, 16:37
ברור שיש קשר לחוק סנל. ניסית לשנות זוויות ולראות אם הטישטוש מתחדד? זוויות של ההקרנה מול הזכוכית. צריך להגיע לזווית קריטית כדי שתקבל החזרה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

idor
23-02-20, 17:52
כן יש קשר לחוק סנל בחישוב הדרך האופטית ומציאת גודל ההיסט.
אין קשר לזוית קריטית כי האור בא מאויר עם מקדם שבירה נמוך ונכנס לזכוכית עם מקדם שבירה של 1.5 (בערך)
זוית קריטית רלוונטית רק במעבר מתווך גבוה לתווך נמוך. האור שכבר חדר את הזכוכית יתקדם בתוכה בזוית נמוכה יותר ולכן לעולם לא ייכלא בזכוכית.

כאמור ההחזרה של 4% ממשטח נובעת ממעבר בין חומרים עם מקדם דיאלקטרי שונה (בדומה לתיאום אימפדנס בגלי רדיו) ולא קשור להחזרה מלאה כפי שקורא בסיב אופטי או מוליכי גלים.

Derish
25-02-20, 01:08
אין לי תשובה לפות"ש, אבל למי שמתעניין ומנסה להבין על מה מדברים פה, הנה הסבר נחמד:

https://www.youtube.com/watch?v=YeRu4xYH_W0

-->