PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ברכב בודד

geva dover
25-02-20, 19:53
בשעה טובה אני והבת זוג מסיימים את תקופת המבחנים הנוראית שעברה עלינו ורצינו לעשות טיול כרכב בודד לנקות קצת את הראש.
הכנתי מסלול ויש בו 2 נק' שאני מתבלט אם לעשות או לחפש להם מעקפים כל השאר די בעבירות קלה ( לפחות אני מקווה שנשאר ככה אחרי היום). הסופ"ש שאנחנו מכוונים אליו הינו הסופש הראשון של מרץ, עוד שבוע וחצי
הראשונה זה מעלה חווה בירידה
השניה זה מדרגת נקרות בירידה
בגדול המסלול הוא מגבי חווה אל נחש צמא ומשם יורדים לחניון הגבס דרך מעלה נוח. ביום השני נקרות וציר המעיינות עד עין חצבה
הרכב הוא היילקס 95 מוגבה 2 אינץ נעול כפול עם צמיגי 31
מצורף פה קובץ מסלול:
127539

נמרוד
25-02-20, 19:57
מעלה חווה לא תהיה לך בעייה גם לא בעלייה (המעלה העקלתון, לא הדוח על ציר הנפט), מדרגת נקרות גם לא אבל כדאי כיוון מבחוץ ליתר בטחון (שפ"ץ, רכב גבוה ותחושת בטחון).

geva dover
25-02-20, 20:08
זהו, אני עשיתי אותם לאחרונה באביב 2017 אז אני זוכר בערך איך הכל הולך. פשוט רוצה לוודא שהם במצב סביר עדיין כי אני כנראה אסע לבד עם האישה, שד"א לא בטוח כדאי שתכווין אותי במדרגה..

Zivcar
25-02-20, 20:27
מעלה חווה מחזק מה שאמרו לגבי העקלתון, גימני סטנדרטיים עלו שם בלי מאמץ עם בחירת מסלול נכונה. בירידה לא צריך להיות מאתגר.
מדרגת נקרות גבתה כבר קורבנות בפח בתחילת העונה, ממליץ אם בדד לעלות לכביש 40 ולהכנס לנקרות מנחל חדב, צפון שדמה. הרבה יותר בטוח.

אני דווקא הייתי חושש בלי קשר למסלול, הרבה נקודות בלי קליטה, בחלקם אין הרבה תנועה (ציר המעיינות לפני כחודשיים בשבת היה ריק לחלוטין), הרכב גם אם מתוחזק לא צעיר. מה עושים במקרה תקלה? בעיני אם יש אפשרות חפשו שותפים (אפילו פה).

מקרה שכך היה, פנצ׳ר בציר המעיינות, בניסיון לנפח את הרזרבי נגזר הניפל (הקצת יבש) של הגלגל. לולא רכב נוסף בשיירה עם צמיג זהה היינו נשארים שם...
לשיקולך.

ishc
25-02-20, 20:27
אז תכוון אתה ותן לה לנהוג

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

איל מ
25-02-20, 20:31
ציר המעיינות דווקא די מתויר, במיוחד אם מזה"א יהיה נעים. העובדה שלא ראיתם אף אחד יכולה להעיד על כך שגם האחרים נסעו באותו כיוון....

Zivcar
25-02-20, 20:42
ציר המעיינות דווקא די מתויר, במיוחד אם מזה"א יהיה נעים. העובדה שלא ראיתם אף אחד יכולה להעיד על כך שגם האחרים נסעו באותו כיוון....

דווקא נסענו הפוך לכיוון שנכתב פה, התחלנו מציר המעיינות והמשכנו לנקרות בעליה.
היינו בדד על הציר, כולל עצירה ממושכת במצפה שיש בצד השביל (א.בוקר). ברגע שהתחברנו לנקרות הייתה תחושה של אוטוסטרדה, לפחות 3-4 שיירות שנסענו במקביל לנו ובאו דוך מכביש 90.
מצד שני, שבת אחת היא בטוח לא מקרה מייצג או סטטיסטיקה. אני עדיין בתפיסה שלטייל לבד באיזורים ללא קליטה זה לא בטיחותי.

ברק לוי1
25-02-20, 20:44
כפי כתבו שום בעיה עם המסלול, נקרות בירידה עדיף עם כיוון וזהו.
השאלה ללא קשר למסלול, אם אתם רגילים ומוכנים לטיול בדד (קשר, מים, ציוד שינה טוב ובגדים חמים! במקרה ונתקעים כמה שעות/ללילה).
המסלול עצמו די מתוייר וסביר שיעברו שם מספר קבוצות לאורך הסופ״ש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

geva dover
25-02-20, 20:53
אז ככה:
מכות פח לא חסר ולא אכפת לי לחטוף עוד כמה
יש 2 גלגלים ספייר, קומפרסוט והייליפט
מים אני מאמין שנקח בין 2-3 שישיות מים
יש מכשיר קשר מקסטרק קבוע ברב עם אנטנה ארוכה במיוחד
מבחינת ציוד לינה יש עלי תמיד 3 מחצלות אוהל 8 ו4 שקי שינה, אני אדאג להביא הרבה ציוד חום.
ציר המעיינות הוא די משעמם, אני יודע, הרעיון הוא קצת להתנתק מהאוטוסטרדה שאני אפגוש בנקרות ( במיוחד אם השבת יפה)
פשוט לא בא לי להיתקע במדרגה ולחכות שעה שעתיים לשיירה שתגיע ותעזור לי..
כרגע אני מחפש שותפים מהחברים אבל אין היצע..
אה.. ולגבי לתת לה לנהוג.. אין לה רישיון לידני והיא לא רוצה לנהוג

דרור ברלי
25-02-20, 21:16
ברכב כזה, בהנחה שמתוחזק ותקין, לא חושב שתהיה לך בעיה.
תן לאוטו להתגלגל לאט בקצב שלו, איך שנוח לו. הרבה עצירות, הרבה מנוחות בנקודות יפות.
מצאת מקום שמוצא חן בעיניך (ומותר לישון בו)?... תתנחל בו יום-יומיים.
כדי לדאוג פחות, תיידע חבר/ים איפה תסתובבו.
במקומות שיש קליטה תעדכן אותם שהכל בסדר.

טיול כזה לבד/בזוג, בלי למהר, בלי לחץ ואולי גם ללא מטרה מוגדרת, זה מסוג הטיולים שטובים לנפש ומחטאים את הנשמה.

מומלץ בחום, עשיתי בזמנו ואעשה שוב ושוב.

צאו ותהנו.

חנן-ג'יפולוג
25-02-20, 21:19
מה שתכננת נשמע לי עמוק בתוך התחום הסביר.

geva dover
25-02-20, 21:27
ברכב כזה, בהנחה שמתוחזק ותקין, לא חושב שתהיה לך בעיה.
תן לאוטו להתגלגל לאט בקצב שלו, איך שנוח לו. הרבה עצירות, הרבה מנוחות בנקודות יפות.
מצאת מקום שמוצא חן בעיניך (ומותר לישון בו)?... תתנחל בו יום-יומיים.
כדי לדאוג פחות, תיידע חבר/ים איפה תסתובבו.
במקומות שיש קליטה תעדכן אותם שהכל בסדר.

טיול כזה לבד/בזוג, בלי למהר, בלי לחץ ואולי גם ללא מטרה מוגדרת, זה מסוג הטיולים שטובים לנפש ומחטאים את הנשמה.

מומלץ בחום, עשיתי בזמנו ואעשה שוב ושוב.

צאו ותהנו.
אנחנו נישן בחניון הגבס הפנימי או בנחל גוונים, תלוי בעומס. נצא שישי מוקדם מאוד בבוקר ונתגלגל בטיול לאט לאט אין שעת גג רק לחזור במזן לעבודה בראשון

Raccoon
25-02-20, 21:49
דווקא החוויה שלי היא שמעלה חוה (בירידה) הרגיש יותר בעייתי מהמדרגה בנקרות, בעיקר בגלל כל הדרדרת. בנקרות, עם היילקס מוגבה לא נראה לי שיש עניין כלשהו עם המדרגה ובטח שלא בירידה.
בכל מקרה אני מניח שהכל השתנה אחרי כל הגשם היום.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

geva dover
25-02-20, 21:51
דווקא החוויה שלי היא שמעלה חוה (בירידה) הרגיש יותר בעייתי מהמדרגה בנקרות, בעיקר בגלל כל הדרדרת. בנקרות, עם היילקס מוגבה לא נראה לי שיש עניין כלשהו עם המדרגה ובטח שלא בירידה.
בכל מקרה אני מניח שהכל השתנה אחרי כל הגשם היום.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

הדאגה שלי הייתה פחות מבחינת יכולת עבירות ויותר בגלל המרכז כובד הגבוה, היום בטוח שינה את כל המדרגה. אצלם ואעדכן אם מישהו לא יעבור שם לפני

ד ו ר ו ן
26-02-20, 00:48
היום היה בנקרות שטפון לפי הדיווחים.

יום אחרי השטפון הקודם בנובמבר עברנו שם ממזרח למערב, היילקס בודד, עם חברים מחו״ל שזה להם טיול שטח רכוב ראשון (לא יודעים לכוון).

המדרגה הייתה גבוהה, אבל היילקס בסידור דומה לשלך עלה, עם סידור אבנים בחריץ שצמוד לבולדר הענק, כדי למנוע נזקי פחחות.

בכיוון ירידה תצתרך לבוא לאט וישר מול המדרגה כדי לא להכנס לשפצ ולהתלבש על הבולדר שיהיה משמאלך.
זה יצריך ממך קצת קדימה-אחורה צפוף כדי להתיישר ולרדת ישר.
ממליץ למלא את החריץ שצמוד לבולדר כדי שלא להחליק פנימה ולפגוש את הבולדר.

לא היסטרי, רק לתכנן ולארגן את הירידה.

-->