PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה מותר לתושב חוזר להביא מחו"ל במכולה?

de fox
26-02-20, 16:43
חבר חוזר מארה"ב אחרי 3 שנים. הוא כנראה יחזור עם חצי מכולה (חולק עם עוד מישהו)
אני חבר טוב שכמותי מעוניין להעמיס עליו את כל הפנטזיות הרטובות שלי של רכיבים לג'יפ שאחרת כנראה שלא אזמין (צמת חשמל, משאבת מים, סטרטר, מערכת מזגן קומפלט, מערכת צביעה רפטור ועוד כמה תופינים..... בקטנה אתם יודעים)

הוא עוד מברר את הפרוצדורות. אנחנו כן יודעים שאם הוא היה חוזר אחרי 5 שנים אז המצב היה יותר לטובתי.
איך זה עובד? מעבר לזה שהוא יכול להביא כל מה שהוא הוציא. מותר לו להביא עוד? צריך להצהיר? במכס בודקים את המכולה פר פריט?
מישהו התנסה ויודע?

YoavR
26-02-20, 19:52
יש חברות שילוח שזו ההתמחות שלהן. להמכיל ולשלח ציוד של יוצאים ושבים מ/אל רילוקיישן.
שווה לבדוק איתן

asypeer
26-02-20, 20:34
שיבדוק מול צים, ידוע לי שהם מנסים להיכנס לתחום ההובלות הימיות לפרטיים - אולי המחיר יהיה אטרקטיבי עקב כך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
26-02-20, 22:12
יש חברות שילוח שזו ההתמחות שלהן. להמכיל ולשלח ציוד של יוצאים ושבים מ/אל רילוקיישן.
שווה לבדוק איתןמה שהוא רשם, למרות שקח בחשבון שלא תקבל שם עצות לעבירות על החוק.
מה שצריך לבדוק זה בעיקר נושאים רגולטורים דוגמת ציוד מבוסס גז כמו מנגלים או אם מציינים חלפים מתחום הרכב אז לוודא שלא מצריך אישורים שיאלצו פתיחת המכולה והוצאת החלק הספציפי.(קרה לי...)

תיאורתית אפשר להביא רכב שלם בחלקים.. או חלקים לרכב שלם...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

de fox
27-02-20, 08:35
תודה למגיבים.
הוא מסודר, יעבוד עם חברה מסודרת שם אין דאגות.
רציתי בינתיים לשמוע איך הדברים עובדים ממשיהו שעשה בעבר. אין לי ציפיות בהכרח ל"להבריח" ציוד במכולה.... עצם המשלוח עצמו זה חיסכון ענק בכסף ברוב המוצרים. אני מנסה להבין האם התהליך מסודר ברמה של הצהרה על כל פריט במכולה או שיש מקום לגמישות. לא מחפש להיות קדוש יותר מהאפיפיור וגם לא מחפש להיות פבלו אסקובר :p.
אני יכול לפנות לחברת עמילות מכס אבל בשביל שאלות קיטבג יש את פורום ג'יפולוג...

danob
27-02-20, 12:05
במקרה דומה הבאתי אגזוז קאט-בק חדש.
הצהירו על זה כחלקי חילוף לרכב, חייבים להצהיר ולא רציתי לקחת סיכון ולשקר כי מדובר בבן משפחה (ועוד של אשתי, שזה ממש מסוכן...)
לא יודע אם מזל או לא אבל עבר בלי בעיה.
זו הפעם היחידה אז אין לי באמת תובנות.

ליאור

GodsFather
27-02-20, 18:02
מצהירים על הכל בשטר מטען כי אתה גם רוצה לבטח את המשלוח וככה עובדות חברות השילוח המכובדות.

הבאתי תוכן של בית, חדש לחלוטין, כתושב שלא היה בארץ כמעט 3 שנים. וכאמור רק מנגל גז משומש היה צריך התייחסות וגם מזה בדיעבד אפשר היה להימנע אבל לא סבלתי מזה יותר מידי.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

-->