PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת טנדר בג'מיני חדש

יניב עמית
29-02-20, 13:56
שלום רב,
כעצמאי, אני משתמש בטנדר לעבודה ולטיולים.
לאחרונה הולך ועולה הצורך בהחלפת הטנדר עקב התיישנות(בן 11 מהחנות).
התחלתי להשתעשע ברעיון להחליפו בג'מיני החדש שישמש ביומיום את האישה לעבודה(נסועה של כ30 ק"מ ביום) ואני אקח
את הרכב שלה(קשקאי) לעבודה בעיקר מבחינת מקום פנימי.
אפשרות שנייה זה להשתמש בג'מיני בשבילי שאז יצטרך לנסוע עם משקל קבוע של עד 200 ק"ג וסולם על הגג(ונסועה של 22,00 קמ בשנה).
כמה שאלות:
-האם אפשרות שנייה היא אופציה שתגרום לג'מיני בלאי גדול או מואץ(העבודה רובה ככולה באזור ת"א)
-הבנתי שמנוע הג'מיני מיושן יחסית. האם אמין? הערה: אני מחזיק מכוניות לטווחים ארוכים ופדנט טיפולים.
-שיפורים האם קיימים לדגם החדש?(אם לא אקנה טנדר יש כאן חיסכון של כ 100K שמאפשר לי לשפר בצורה נורמלית(לא אקסטרים אבל מיגון, הגבהה סטנדרט ונעילה אחורית אם לא מגיעה עם הרכב)?
-שאלה אחרונה: עבירות, האם ג'מיני עושה את המסלולים שטנדר עושה בלי הרבה דרמה?
הערה: הרעיון עלה עקב מחירם של הטנדרים החדשים וכן בגלל שאף אחד מהם בניגוד לג'מיני לא תופס לי את העין
נשקלו גם טנדרים אמריקאים ונפסלו עקב קושי בתמרון עירוני למרות הכדאיות המיסויית

Tzvika-Pick
29-02-20, 16:35
כמה תשובות -

1. 200 קילו זה כמו 2.5 נוסעים, לא משהו שאמור לעשות לג'ימני בעיה רצינית מבחינת בלאי. סולם וגגון על הגג גם לא יעשו לך בעיות משמעותיות, אבל צפה לפגיעה בצריכת הדלק. וכמובן - פגיעה בנוחות. כל פעם שצריך את הסולם צריך לפרק את הקשירות מהגגון, להוריד, להחזיר, לקשור. פחות נוח מלזרוק בארגז של הטנדר וזהו.

2. מה ששמעת על המנוע של הג'ימני רלוונטי לג'ימני הישן. לחדש יש מנוע חדש, 1.5 ליטר, שהוצג לפני לא מעט זמן. עדיין מוקדם לדעת אם הוא אמין או לא.

3. יש כבר ערכות הגבהה לדגם המחודש שזמינות להתקנה בארץ. יש כמובן שלל מיגונים משלל יצרנים. צמיגים במידה המקורית יש גם שטח מלא (אבל לא בקוד המהירות הנדרש) וגם AT חוקיים לחלוטין. ראיתי שמוכרים כבר גם כננות, סולמות אחוריים ועוד.
נעילה לא מגיעה מקורית עם הרכב, יש בקרת משיכה אבל לא נעילה. ניתן להתקין, אבל אז כמובן שיש את סוגיית האחריות וכו'.

4. מאמין שכן, אבל עדיין לא נסעתי עם הג'ימני שלי בכל מסלולי הטיולים שיש בארץ כדי להיות בטוח.

כמה תשובות לשאלות שלא שאלת ועדיין חשובות לדעתי -
שים לב לזמני האספקה הארוכים של הג'ימני החדש. מי שמזמין עכשיו יקבל את הרכב בסביבות יוני-יולי, וגם זה אם תהיה מספיק עקשן כדי שיפתחו לך הזמנה בסוכנות כי בגדול - אין רכבים.
נסועה של 22,000 אלף קילומטר בג'ימני זה קצת קשוח. אם הייתי עושה מעל 20 אלף קילומטרים בשנה לא הייתי קונה את הרכב הזה אלא הולך על משהו קצת יותר נוח, מרווח ומפנק. אבל זה אני.

ד ו ר ו ן
02-03-20, 10:33
הערה: אני מחזיק מכוניות לטווחים ארוכים ופדנט טיפולים.

אם הטנדר שלך במצב מצוין כמו שאמור להיות, אז למה להחליף?

יניב עמית
02-03-20, 12:10
הטנדר שלי אכן היה במצב מצויין עד לפניי יומיים, ככל הנראה דילגה שן או שתתים בשרשרת תזמון וכרגע מצב המנוע לא ברור אז בודק אפשרויות

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

דרור ברלי
03-03-20, 15:15
שלום רב,

-שאלה אחרונה: עבירות, האם ג'מיני עושה את המסלולים שטנדר עושה בלי הרבה דרמה?

השאלה צריכה להיות הפוכה.
האם הטנדר (איזה טנדר זה?...) יכול לעשות את המסלולים שג'ימני עושה בלי הרבה דרמה....
כבר הייתי עם הג'ימני החדש (סטנדרטי מהחנות, צמיגי כביש) בסיטואציות שהיילקס REVO סטנדרטי חדש מהניילון עבד קשה מאוד. הג'ימני רק גיחך. זה רכב שטח עביר ביותר, פלטפורמה אדירה לשיפורים ואז זה בכלל יהיה כיף גדול.

מעבר לזה - ג'ימני הוא לא בדיוק התשובה למי שצריך רכב יומיומי שעושה קילומטראז' גדול או מעמיס כמות גדולה של ציוד ו/או חפצים גדולים/ארוכים כמו סולם. פשוט כי אין מספיק מקום וגם הנוחות הכוללת מאוד גבולית - אני מתכוון לנוחות נסיעה (המתלים דווקא סבירים, אבל בסיס הגלגלים קצרצר והמשקל קל. נוח זה לא יכול להיות), לרמת רעש, לנוחות המושבים (איום ונורא), לתנוחת הישיבה האסיאתית הנוראה (כסא גבוה והגה נמוך. שזה הדבר הכי רע שאפשר), ליכולת שיוט מהיר למרחקים ארוכים לאורך זמן (סל"ד גבוה ורועש), ועוד הרבה דברים קטנים שהאוטו הזה לוקה בהם והופכים אותו למעייף בשימוש אינטנסיבי.

יניב עמית
03-03-20, 15:26
הטנדר הוא נבארה, רוב הזמן ללא נעילה ומלפני כחודשיים עם
ברוב המסלולים שעשיתי שמוגדרים כאן כבינוניים ולעיתים קשים תלוי עונה
לא היו דרמות מיוחדות

-->