PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלה Twin Traction Beam

toy4FUN
01-03-20, 18:54
הסרן שמוצג בוידאו, סוג שנקרא Twin Traction Beam, הורכב בעיקר על פורד ברונקו.
בעיקרון שילוב יתרונות מדהים של סרן חי ומתלים נפרדים.
מה דעתכם? מעניין למה לא תפס בעולם....
(כדאי לקפוץ בוידאו ל-2:38)

https://youtu.be/eHhiqVqsi8A?t=158

nir.samo
01-03-20, 19:33
כמו רוב הפשרות שבתיאוריה לוקחות את היתרונות של שני הקצוות ובפועל את החסרונות כלומר משקל לא מוקפץ גבוה, הרבה חלקים נעים, כוון פרונט מורכב.

Sent from my H3123 using Tapatalk

Yaki5500
01-03-20, 19:35
הזיה. נראה בעיקר עצמאי. לא הבנתי מאיפה מגיע הכוח

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

toy4FUN
03-03-20, 10:19
כמו רוב הפשרות שבתיאוריה לוקחות את היתרונות של שני הקצוות ובפועל את החסרונות כלומר משקל לא מוקפץ גבוה, הרבה חלקים נעים, כוון פרונט מורכב.

המשקל המוקפץ נראה דומה לסרן חי רגיל.
גם כיוון הפרונט לא נראה יותר מסובך מכיוון בסרן חי.

- - - Updated - - -

הזיה. נראה בעיקר עצמאי. לא הבנתי מאיפה מגיע הכוח

הכח מגיע מהטרנספר לדיפרנציאל הקדמי, שצמוד לגלגל השמאלי.
ממנו יוצא מוט אחד קצר לגלגל השמאלי ומוט נוסף ארוך, מוסתר מאחור, לגלגל הימני.

דרור ברלי
03-03-20, 10:43
בזמן שהמתלה עובד וכל העסק עולה ויורד מעלה-מטה, הקאמבר (זוית שפיעה) משתנה כל הזמן. בזויות משמעותיות.
וזה בסרן קדמי, שאחראי גם על היגוי, כן?....
רעיון הזוי.
ממש לא מפליא שנכשל.

Yaki5500
03-03-20, 10:50
הכח מגיע מהטרנספר לדיפרנציאל הקדמי, שצמוד לגלגל השמאלי.
ממנו יוצא מוט אחד קצר לגלגל השמאלי ומוט נוסף ארוך, מוסתר מאחור, לגלגל הימני.[/QUOTE]

תודה
הבנתי אחר-כך שאני מסתכל על החזית של הדבר הזה

toy4FUN
03-03-20, 18:03
דרור, לא שאני בא לסנגר, אבל גם בסרן חי זווית השפיעה של הגלגלים משתנה כל הזמן.
לפחות בסרן חי הגלגלים תמיד מקבילים לעומת הסרן הזה בו מתקבל טרפז.

nir.samo
03-03-20, 18:24
זה מה שהוא התכוון הקמבר משתנה (הזוית במבט מקדימה).
בסרן חי, כל עוד 2 הגלגלים שלו על הקרקע הקמבר קבוע.

דרור ברלי
03-03-20, 19:25
בדיוק כך.

אני לא מהנדס רכב. אבל איך דברים עובדים אני קצת יודע.
אני לא יודע מה חשב לעצמו מי שהמציא את ה-TTB הזה ומה עבר לו בראש. אני רק יודע שזוית שפיעה שמשתנה כל הזמן, לא עושה שום דבר טוב להתנהגות כביש. כל מי שיצא לו לנהוג חזק במכוניות עם מתלה אחורי מטיפוס SWING (כמו ברוב החיפושיות, כמו בשברולט קורבייר הידועה לשמצה ולהבדיל, בכמה דגמי מרצדס ישנים, כולל חזקים ומהירים מאוד כמו ה-Gullwing SL300, מכונית ספורט/מירוץ קלאסית ששווה כיום מיליון אירו בערך. כן, בחוצפתי נהגתי בה חזק ומהר. כמעט שלחו אותי לתא גזים בגלל זה) יודע עד כמה זה בעייתי ואפילו מסוכן. על אחת כמה וכמה בסרן קדמי שאחראי גם להיגוי....

סרן קדמי חי קלאסי ברכב שטח גדול הוא מבנה מוכח עם הרבה יתרונות, אבל יש לו גם חסרונות כמו משקל לא מוקפץ אדיר שפוגם בנוחות הנסיעה ובהתנהגות הכביש. מבלי שחקרתי ובדקתי, אז זו רק דעתי האישית, רק ניחוש - מישהו בפורד ניסה לשלב את הטוב שבשני העולמות - לקבל נוחות נסיעה משופרת שתתקרב לזו של מתלה נפרד, מבלי להיכנס לפרוייקט מורכב של פרונט IFS קומפלט לפולסייז 4X4. או לחילופין, לקבל את הנוחות הזו ובו זמנית לשמר כמה מהיתרונות של סרן חי. בתכלס ה-TTB הזה לא מסובך מדי ויש בו גם רעיון מקורי של חיבור כל צד של הסרן לצד הנגדי בשילדה, מה שנותן רדיוס די גדול שמאפשר מהלך לא רע, אבל זויות השפיעה המשתנות כל הזמן שהגלגלים עובדים בהן, מבטיחות שהיגוי טוב והתנהגות טובה לא יהיו שם.
בשורה התחתונה - אם זה היה מוצלח, היו ממשיכים עם זה ומפתחים את זה. לא המשיכו, זה אומר משהו וכנראה אני לא טועה.

ההגיון הפרטי שלי אומר שמה שלא הולך פשוט, פשוט לא הולך. ה-TTB הוא עוד הוכחה לזה.

opl
03-03-20, 19:43
127636

https://www.blueovaltrucks.com/tech-articles/axles/the_vemco_v-drive_system/

נמרוד
11-03-20, 14:59
מתלה המספריים, או Swingaxle קדמי, או כמו שפורד קראו לו I beam היה אחת הגרסאות הראשונות של מתלה נפרד בטנדרים וכלי מסחריים כשרוב המתלים הקדמיים היו עדיין מסוג סרן קשיח לא מניע. היתרון - זה פשוט מאד. לא יותר מסובך מסרן מת רגיל, למעשה אפשר להגיד אפילו יותר פשוט, ונותן הפרדה של שני הצדדים לטובת נוחות. שינוי הקמבר נעשה פחות משמעותי ככל שהזרוע יותר ארוכה וזה היתרון של הפטנט הזה.

127758
127757

זה המשיך לשמש את הטנדרים של פורד במשך שלושים שנה לפחות.
127759

בתצורת הסרן הלא מניע המבנה הזה ומבוססים עליו פופלריים אפילו היום - כמתלה קדמי נפרד לא מניע.

127753

זה נותן מהלך מתלה גדול מאד, על חשבון שינוי קמבר קיצוני - במרוצי מדבר זה עובד טוב.
127756
בברונקו 2 פורד ניסו לייצר מתלה דומה אבל מניע - דיפרנציאל דנה 44 אם אני זוכר נכון. זה הTTB שהתחיל את השרשור הזה - שהיה פחות מוצלח, לא שרד הרבה שנים ולא מצא את מקומו לא במרוצים ולא בעבירות. כמו שנאמר כאן, אוסף של חסרונות בלי הרבה יתרונות, מורכב, מסובך, כבד.
127754
127755

Yaki5500
12-03-20, 17:39
מעניין. השכלתי

נמרוד
31-03-20, 22:41
למי שמתעניין, פיצ'ר חדש בRDC על טנדר עם מתלה מבוסס TTB.
https://www.race-dezert.com/home/wyatt-hinkles-whoop-scissors-189592.html

128259128260

-->