PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז מה היה לנו? טיולים בצל הקורונה...

עמודים : [1] 2

נדב ש.
17-03-20, 12:31
כן? לא? למה לא?
מתכננים את טיולי מסורת(עשרות שנים, עד היום לא ויתרנו לעצמנו...) פסח כרגיל?
מי כמה למה ואיפה...

שוט.

nirs
17-03-20, 13:02
כן. כי צריך לשמור על השפיות.
צריך ורצוי לשמור על המגבלות (עם כל הבאסה שבדבר).
זה אומר טיול של עד 2 גיפים מלאים, הפסקות במקומות מבודדים ושאר ההנחיות...

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
17-03-20, 13:17
מותר על פי ההנחיות עד 2 נוסעים ברכב ..
( לא מבין מה אמורים לעשות עם שאר הילדים .. אבל .. )

ויש להניח שכביש 10 לא ייפתח הפעם.

נדב ש.
17-03-20, 13:32
2 נוסעים ברכב??
עד 10 אנשים??
רק אני וגיסי עם המשפחות זה כבר 12 ... 🤣

וזה מה שהוא אומר 👇

127906

nirs
17-03-20, 13:39
מניח שבגיפ נמצאת המשפחה הגרעינית, כך שאין את מגבלת המרחק.

KOOKE
17-03-20, 13:41
מבלי לזלזל בהנחיות אני חושב שהן מקבלות משנה תוקף בסביבה עירונית.

טיול בשטח פתוח כל עוד שומרים על כללי ההגיינה והמרחק מהאחרים יכול להתבצע בהרכב של יותר מ- 10 אנשים.

חוץ מזה תחשבו על ארוחת סדר הפסח??? כמעט כל ארוחה מונה יותר מ- 10 אנשים - יבוטלו כל ארוחות החג?
חמור יותר בארוחות החג גם הדור המבוגר שבקבוצת הסיכון משתתפים...אז הם לא ישותפו...???

הקיצור המצב בטטה.....

גיא
17-03-20, 13:52
מבלי לזלזל בהנחיות אני חושב שהן מקבלות משנה תוקף בסביבה עירונית.

טיול בשטח פתוח כל עוד שומרים על כללי ההגיינה והמרחק מהאחרים יכול להתבצע בהרכב של יותר מ- 10 אנשים.

חוץ מזה תחשבו על ארוחת סדר הפסח??? כמעט כל ארוחה מונה יותר מ- 10 אנשים - יבוטלו כל ארוחות החג?
חמור יותר בארוחות החג גם הדור המבוגר שבקבוצת הסיכון משתתפים...אז הם לא ישותפו...???

הקיצור המצב בטטה.....

לחלוטין, את הזקנים תשאירו בחוץ .. אחרת אתה מסכן אותם.

yoni_0000
17-03-20, 14:06
ומה עושות משפחות מרובות ילדים..? מחלקים את הבית ל2?
חלק מההנחיות של משרד הבריאות פשוט לא ריאליות ולא ניתנות למימוש..

erezgur
17-03-20, 14:39
לפי מה שמפורסם כעת - אסור...
Ynethttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/1d9bf88419824dce1c3d50a8c42f0319.jpg

נשלח מהנייד

נדב ש.
17-03-20, 14:41
לפי ההנחיות החדשות שרצות בהודעות וואץ אפ כרגע, משרד הבריאות עשה סגר בלי להגיד את המילה "סגר"...

זה מה קוראים אותה בשפת מדיצינה חארבו דארבו ולהקתו.

דור אריאל
17-03-20, 14:43
לפי ההנחיות החדשות שרצות בהודעות וואץ אפ כרגע, משרד הבריאות עשה סגר בלי להגיד את המילה "סגר"...

זה מה קוראים אותה בשפת מדיצינה חארבו דארבו ולהקתו.זה גם בערוצים הרשמיים של משרד הבריאות

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

דור אריאל
17-03-20, 14:44
בחמישי נסע למדבר ונבדוק אם זה כולל נסיעה למדבר..

2020
סימוכין: 159050420

משרד הבריאות מודיע: אסור ללכת לפארקים, אסור ללכת לקניונים, אסור ללכת לים.
להלן ההנחיות החדשות ממשרד הבריאות:

אין לצאת מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת (עבודה בהתאם למגבלות הקבועות שיפורטו להלן ובהתאם לתקנות שיפורסמו בנפרד, הצטיידות במזון, תרופות, שירותים רפואיים ושירותים חיוניים אחרים).

אין לצאת מהבית לפארקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים, לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים אחרים, למעט יציאה של ילדים במסגרת המשפחה בלבד או עם בעל חיים (באופן בודד).*

אין לקיים חוגים כלל, גם לא במספר מינימאלי של משתתפים, ובכלל זה חוגי ספורט וחדרי כושר. כלל זה חל גם על חוגים המתקיימים במסגרת ציבורית וגם במסגרות פרטיות. ניתן לצאת לפעילות ספורט לא מאורגנת בקבוצה של עד 5 אנשים תוך הקפדה על מרחק שני מטר.

יש לשמור על הקשרים החברתיים באמצעי תקשורת מרחוק ולהימנע מאירוח של חברים ובני משפחה שאינם מתגוררים בבית.*

הנחיות לאוכלוסיות בסיכון - קשישים ואנשים עם מחלות כרוניות קשות בכל גיל, מחלות ממושכות של דרכי הנשימה כולל אסטמה, מחלות אוטואימוניות, מחלות לב וכלי דם, סכרת, מחלות ומצבים הפוגעים במערכת החיסון, חולים במחלות ממאירות ומחלות עם פגיעה במערכת החיסון, יש להקפיד ולהימנע ככל הניתן לצאת מהבית, מאירוח אנשים בבית, למעט שירותים חיוניים. יש להיעזר בחברים ובני משפחה בהבאת אספקה לבית.*

צמצום הצורך ליציאת אנשים מהבית בכלים הבאים:

עבודה מרחוק, שיחות וידיאו ושיחת ועידה

על כל מעסיק להקפיד על מרחק של שני מטר בין עובדים ולוודא כללי היגיינה אישית וסביבתית.

שירותי משלוחים – רק בהגשה על סף הדלת*

יציאה לטיפולי שיניים – מומלץ לדחות את כל הטיפולים ולבצע רק במצבים הכרחיים ובמצבי חירום*

גם בעת יציאה מהבית במצבים המחייבים זאת (ראה סעיף 1) – יש לצמצם מגע בין אנשים ולשמור מרחק של 2 מטרים.*

צריכת שירותי בריאות:

מומלץ במידה ויש בעיה בריאותית לצרוך שרותי רפואה מרחוק ולא להגיע פיזית למרפאה ככל שהדבר מתאפשר ובהתאם להנחיות הקופה באינטרנט ובתקשורת .*

יש לבסס מיד עם תחילת ההסגר את אפיקי התקשורת עם הקופה בה אתם חברים. יש לבדוק באמצעות האינטרנט או באמצעות בני משפחה מה הנחיות הקופה במידה ותזדקקו לשרות רפואי (עליכם לוודא שאתם יודעים איך ליצור קשר עם הקופה ולעקוב אחרי הנחיות קופת החולים).

אם אתם מרגישים שאתם מפתחים מחלה, חום, עם או בלי תסמינים נשימתיים עליכם להיכנס לבידוד בית ומניעת מגע עם בני המשפחה. יש למדוד חום פעמיים ביום. במידה ואתם מודאגים – צרו קשר עם הרופא שלכם או עם מרכז הפניות של הקופה בה אתם חברים.

במקרה של* מחלת חום, החולה* ימצא בבידוד עד יומיים לאחר סיום החום. שאר בני המשפחה בבידוד רק במקרה של אבחנה של קורונה.**

כללי התנהגות נוספים*

להימנע ממגע פיזי כולל חיבוקים ולחיצות ידיים

פתיחת דלתות לא בכף היד*

להמעיט בנגיעה בפנים*

רחיצת* ידיים לעיתים קרובות*

אוורור מקסימלי של הבית*

יש לחטא ידיות ודלתות*

להימנע מלנשק מזוזות ותשימי קדושה אחרים

להימנע מלעשן סיגריות, סיגריות אלקטרוניות או נרגילות – זו הזדמנות טובה להפסיק לעשן!

להימנע משימוש בכלי אחד לשם אכילה משותפת או להימנע משיתוף אוכל מפה לפה

יש להקפיד על תזונה בריאה ופעילות גופנית בעת השהיה בבית (הנחיות נפרדות).

כללי התנהגות מחוץ לבית*

מתי מותר לצאת

צורך בטיפול רפואי דחוף - חל איסור על חולים עם חום ותסמינים נשימתיים לצאת מהבית, למעט במצבי חירום רפואי.

עובדים – בהתאם להנחיות הממשלה והתקנות שיפורסמו בנפרד.*

יציאה לצורך קניית מצרכים חיוניים אם אין אפשרות לאספקה במשלוח או על ידי בן משפחה (במקרה של קשישים או חולים במחלות כרוניות).

לוויות – לצמצם ככל האפשר למינימום הנדרש ולבני משפחה קרובים בלבד ולשמור על מרחק של* 2 מטרים בין אדם לאדם. להימנע משהייה בחללים סגורים.

ניתן לצאת ל-10 דקות הליכה יחידנית במקומות מבודדים או יציאה לחצר. יש לרדת לבד במעלית או ללא קרבה לאנשים אחרים.*

שמירה על ילדים -* שתי משפחות יחד באופן קבוע יוכלו לשמור על פעוטות.*

איך להתנהג בזמן יציאה מהבית

יציאה ברכב פרטי – אדם אחד ברכב בלבד או בני משפחה מאותו משק בית, למעט בעת צורך בליווי חיוני כגון פינוי לטיפול רפואי שאינו דחוף.

יש להימנע ככל הניתן משימוש בתחבורה ציבורית - יצאו הנחיות מפורטות בנפרד.**

שמירה על מרחק שני מטרים מכל אדם, בעת הגעה למקום ציבורי שיש בו אנשים.

הקפדה על היגיינת ידיים והיגיינה נשימתית.

איך להתנהג בעבודה*

יש להקפיד על קיום מרחק של שני מטרים לפחות בין העובדים בכל המקומות והמתארים בהם העובדים נמצאים.

יש למדוד חום טרם היציאה לעבודה. במידה ויש חום או סימני תחלואה נשימתית אין להגיע לעבודה ויש להקפיד על כללי הבידוד בבית. מומלץ לקיים טבלת רישום של חום (מדידה בבוקר ובערב)

יש לרחוץ ידיים בכניסה וביציאה לעבודה, וכן אחת ל-3 שעות לכל היותר.

יש להשתדל ככל הניתן שלא לגעת באף ובפה, ולרחוץ ידיים לאחר מגע מסוג זה.

יש לפזר טישו / נייר טואלט בזמינות קרובה לכל העובדים.

יש להקפיד על כללי ההתנהגות כפי שהופיעו קודם.

החל מיום ראשון 22 במארס, תופסק הפעילות האלקטיבית בבתי החולים הציבוריים. הודעה מפורטת תצא בעניין.*

חנויות מסחר שאינן חיוניות כהגדרתן בצו (כגון חנויות מזון, תרופות וטואלטיקה), חייבות להיסגר.*

**************************************** **************************************** *************************************בבר כה,

*** *** *** *** *** *** *** *** *** * * * * * אייל בסון
**************************************** **************************************** *************************דובר משרד הבריאות

ד ו ר ו ן
17-03-20, 15:17
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/28393832ece42e839174a6125493b6a7.jpg

זה נראה לי מספיק ברור.

דור אריאל
17-03-20, 15:33
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/28393832ece42e839174a6125493b6a7.jpg

זה נראה לי מספיק ברור.

לוקח את הכלב למדבר ..קשה לו פה בעיר..

איל מ
17-03-20, 16:10
רק לא לשמורת טבע

KOOKE
17-03-20, 16:28
הכלבה תמיד איתי - אז אני איך שהוא יכול להסביר שאני מוציא אותה לצרכים לעץ בנחל נוקד כי רק שם היא רגילה להשתין......

yoni_0000
17-03-20, 20:11
127915

דוחות מפקחים על הפרת הסגר הלא מוכרז?
קורונה או לא אנחנו הולכים לאבדון ⁦🤦🏽

מוטי ג.
17-03-20, 20:17
יאהללה, הטבע לפקחים והמטיילים הביתה

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

נדב ש.
17-03-20, 20:41
127915

דוחות מפקחים על הפרת הסגר הלא מוכרז?
קורונה או לא אנחנו הולכים לאבדון ⁦🤦🏽

+1

לא שאני נגד מדיניות משרד הבריאות או לא דואג לקשישים/אזרחים חלילה, להיפך.
גם ככה הוציאו לנו את החשק בלצאת לטייל...

עדיין לא מדובר בצו... ונראה שהרשות "חוגגת" על חשבון הציבור שכן לפי ההודעה מדובר על כלל שמורות הטבע, כאילו חיכו לזה, אין תיאור אחר, הרי במדבר בשטח פתוח וכמעט ריק מאדם אין חשש להדבקה(ואולי אני טועה)., וחוץ מיזה לא חסר מקומות שהם לא שמורות כלל...

נמרוד
17-03-20, 21:07
צאו כבר מתחושת הקורבנות.
תתעוררו. תדאגו למשפחות שלכם, להורים שלכם. ואחר כך גם לצרות הכלכליות - של כולנו. ומתישהו נחזור לטייל.

דור אריאל
17-03-20, 21:15
צאו כבר מתחושת הקורבנות.
תתעוררו. תדאגו למשפחות שלכם, להורים שלכם. ואחר כך גם לצרות הכלכליות - של כולנו. ומתישהו נחזור לטייל.

להתרחק ממרכזי אוכלוסיה ולפזר אותה בדיוק מה שאתה אומר,

מה זה יעזור אם אני יישאר בבית ויצא לקניות ידבק שם וידביק אחרים ?

ד ו ר ו ן
17-03-20, 21:19
חסרים חניונים מחוץ לשמורות שעונים גם לכללי משרד הבריאות של מסגרת משפחתית אורגנית?

כרגע הכלל מכיל אפילו השגחה על פעוטות של 2 משפחות יחד.

KOOKE
17-03-20, 21:45
צאו כבר מתחושת הקורבנות.

לא מבין תגובה זו. טיול במדבר לא עוזר ל"צרות הכלכליות שלנו" - אולי להפך מבחינה כלכלית (דלק בלאי תיקון תקלות שבר חלילה)

טיול במדבר בהחלט עוזר לנפש שלנו וגם זה מועיל למלחמה בנגיף מפני שגם המצב הנפשי עוזר לנו להילחם בחולי וכן גם בקורונה.

לבסוף כמו שכבר נאמר - טיול במדבר בחוג מצומצם יחסית ותוך שמירה על היגיינה ומרחק מהאחרים לדעתי בהחלט מסייע ועונה על הקריטריונים של "ריחוק חברתי" ומונע הדבקה - בטח זה יותר יעיל מאשר לשהות בסביבה עירונית כולל מעבר בחדר מדרגות משותף, מעלית משותפת כיורדים עם הכלב לפיפי או עומדים בתור במכולת/ סופר / סופר פארם.

אז לטעמי מי שיכול שיטייל כמה שיותר במקומות מרוחקים במדבר וכך ישמור על עצמו ועל משפחתו.

מוטי ג.
17-03-20, 21:52
טיול מבודד טהור, כזה שלא עוצרים בתחנות דלק בדרך, ולא נוגעים בשום דבר בדרך, יכול לדעתי לשרת את מה ששלמה כתב,
השאלה , כמה באמת ממושמעים, כדי לקיים בידוד כזה שמתחיל בבית עובר לרכב שלהם, וממשיך לרכב חזרה הביתה, בלבד!

אחרת, מספיק שנשא נוגע במשהו, ואח"כ מישהו אחר נוגע והופ הוירוס מטייל בארץ.

כל הקטע של הבידוד, הוא מניעת הפצה בין אנשים רנדומליים במפגש מקרי במיקום כלשהוא וכל אחד לוקח את משם את הוירוס והמעגלים מתרחבים ללא שליטה.
כשהמטרה העיקרית היא מניעת ההתפרצות שתוביל לעומס על מערכת הבריאות.

בהצלחה לכולנו, שבו קצת בבית, זה מה יש כרגע.

גיא
17-03-20, 22:14
הנה קבלתי הודעה על חופשה מאולצת ... יאללה למדבר.

גיא
18-03-20, 15:32
https://www.parks.org.il/newsflash/korona-4/

או שלא.

alto
18-03-20, 15:43
הכלבה תמיד איתי - אז אני איך שהוא יכול להסביר שאני מוציא אותה לצרכים לעץ בנחל נוקד כי רק שם היא רגילה להשתין......
127935

ד ו ר ו ן
18-03-20, 15:58
https://www.parks.org.il/newsflash/korona-4/
או שלא.

חסר לך מסלולים וחניונים מחוץ לשמורות?

גם בשנה נורמלית אני נמנע מהחניונים בשמורות.

גיא
18-03-20, 16:20
אתמול ראיתי סרטון שבעכו המשטרה עצרה רכבים והחזירה אנשים הביתה.

לך תדע. בן אדם יוצא מהבית. הוסע 4 שעות למדבר. מגיע לצומת צילור. מזנק עליו הפקח : סע הביתה מיד !

דור אריאל
18-03-20, 17:42
אתמול ראיתי סרטון שבעכו המשטרה עצרה רכבים והחזירה אנשים הביתה.

לך תדע. בן אדם יוצא מהבית. הוסע 4 שעות למדבר. מגיע לצומת צילור. מזנק עליו הפקח : סע הביתה מיד !

זה מוזר כי המשטרה טוענת שהיא כרגע לא אוכפת את זה כי עוד לא הוצאו הצווים בנושא

asafk
18-03-20, 18:01
בצומת צילור לא תהיה בעיה.

אסף.

גיא
18-03-20, 18:14
בצומת צילור לא תהיה בעיה.

אסף.

טוב. טעות הקלדה. צומת ציחור.

דור אריאל
19-03-20, 18:34
לפחות לגבי הפקח שפגשנו בערבה הדרומית הוא אומר שהם לא יכולים לתת דוחות כל עוד לא נותנים דוחות בשאר הארץ למי שיוצא מהבית ללא סיבה מוצדקת.

יש לא מעט שביליסטים שפגשנו בדרך.
חלקם כאלה שפוטרו אח חלט ולא רוצים לשבת בבית..

חנן-ג'יפולוג
19-03-20, 19:34
אז מה הסיכום? מקבלים קנסות? טלי לוחצת לצאת בשבת, מחוץ לשמורות.
רכב בודד.

nirs
19-03-20, 20:12
קשה לי לאמין. זה (עדין) בגדר הנחיה.
לא הוציאו צווים שמגבילים את התנועה.
במקסימום יסלקו אותך הביתה בבושת פנים.

דור אריאל
19-03-20, 20:49
אז מה הסיכום? מקבלים קנסות? טלי לוחצת לצאת בשבת, מחוץ לשמורות.
רכב בודד.תבדוק את מזג האוויר. צפוי להיות גשום בגלל זה נסענו לכיוון אילת.
כרגע מתחבאים ליתר ביטחון באיזה נחל. מחר נעשה סיבוב נבדוק אם מציקים

חנן-ג'יפולוג
19-03-20, 20:51
טלי רוצה לראות שטפונות, אז הגשם לטובתינו.

דור אריאל
19-03-20, 20:51
משישי בשעות הצהרים - מוקד גשמים בעוטף עזה, בשפלה הפנימית והרי יהודה.
משעות הערב הם יגיעו גם לצפון הנגב ולאזור ים המלח.
בשבת לפנות בוקר ירדו גשמים בפריסה רחבה מקו אשקלון דרך באר שבע ועד הערבה המרכזית, כולל אזור סדום. בשעות האלה צפויות שיטפונות בנחלים וחסימות מהערבה הצפונית ועד צפון ים המלח.
משבת בצהרים: החלשות.

nirs
19-03-20, 22:14
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200319/c28d3e11ea6dac5ab20551275217c619.jpg

חנן-ג'יפולוג
19-03-20, 22:24
עושה רושם שמוציאים צווים על סגר. ביטלנו.

גיא
19-03-20, 23:40
נראה שאפשר לנסוע לשיטפונות. אני אסע בכל מקרה. בשישי בערב.

hadtomer
20-03-20, 07:10
הנקודה מאוד לא ברורה. יותר נכון-נוח לנו שלא תהיה ברורה...............

תכלס אנחנו אמורים לצאת גם היום-ויש מלא ויכוחים ודיונים על האם מותר, האם המשטרה תתפוס אותנו, האם יש להם זכות לבצע את זה וכו. זה מדכא רצח,אבל בינינו ובפורום מכובד זה אני אומר בצער רב שכנראה שחוק זה חוק. זה שאנחנו ממהרים ישר לבדוק איך ניתן לעקוף אותו, האם ניתן בעדינות לכופף אותו, בודקים אם בעצם יש לנו איזה עורך דין שיחלץ אם ניתפס וכל זה....זה בגלל שיש לנו ראש קצת מתריס וקרימינלי. אני מדוכא פחד, (ואני אגב עם תעודת עיתונאי, אני יכול לנסוע גם לאילת) אבל בפועל כנראה שיש לכל זה סיבה. גיסי שהיה אמור לנסוע איתי הוא הרופא המלווה שלי- וכשהוא שמע שאני רוצה לנסוע בכל מקרה כי אין חיידקים במדבר (זה סתם ביטוי כמובן) הוא הסביר לי שבתכלס ההסגר הזה זה משהו שהמדינה עושה לפני שאנשים ימותו כמו זבובים, אז בחיאת תשב חודש בבית כמו גבר, במקום לחפש איך לברוח משוטרים. זה מתסכל לי את השכל לחלוטין אבל כנראה שזה מה יש ועם זה ננצח

IlanHadar
20-03-20, 07:38
הדבר הכי חשוב שכולנו נהיה עדיין כאן (כן - חיים) שהמשבר הזה יעבור.

האיטלקים, שחולקים את תכונות הרצון לחופש שיש לנו, עוברים אסון מטורף. ארשה לעצמי להגיד שכל הכבוד למשרד הבריאות ולממשלה, עובדים נכון כרגע.

גם אני משתגע בבית, עברו חמישה ימים ויש בטח עוד חמישים. מזל שיש ג'יפ, מי שפה יש לו יתרון, יכול לצאת למקומות מבודדים.

אני בטוח שמטרתנו איננה להקשות על הרשויות או לסכן אחרים, זה מה שצריך תמיד להיות בעדיפות. תעשו מה שאתם רוצים בלי לעבור על התקנות או לסכן את עצמכם / הזולת.

אם אתם יוצאים לטייל לבד בתא המשפחתי המבודד ולא תהיו במגע עם אף אחד (תחטו גם את משאבת הדלק בתחנה...) אז הייתי אומר אחלה, אבל איך תסבירו שאתם מטיילים לבד במצב הזה ועוד לראות שטפונות? מי שיבוא לחלץ אתכם אולי יהיה חולה...

KOOKE
20-03-20, 09:01
אני רק מזכיר שגם המצב הנפשי ושמירה על השפיות היא חלק מההתמודדות עם הנגיף.

אז אם שומרים על ההנחיות בעניין הריחוק החברתי, נמנעים ככל האפשר ממגע עם משטחים בדרך אני לא רואה סיכון מיוחד לעצמכם או לאחרים בטיול למדבר לשטח מבודד שאינו שמורה.

ההנחיות שהפכו לצווים מחייבים נועדו בעיקר למנוע את חגיגת הקורונה שהייתה לפני יומיים שלושה - הציבור התייחס לזה כמו לחופש התקהל בים ובפארקים וגם בשמורות הטבע - חגיגה זו נגמרה עכשיו.

איל מ
20-03-20, 10:13
חפשו את הוידאו של ראש העיר הרלוונטית באיטליה.
הבנאדם על סף דמעות כי אנשים יוצאים לקניות כל יום, ולא פעם ב10 ימים כפי שהסגר שלהם מורה.

אני כבר שבוע עם שני טרוריסטים בבית, וקל זה לא. אבל אני באמת חושב שמשמעת קהילתית יכולה לעשות הבדל.
(ולי אין אינטרס, אין בסביבה הקרובה שלי אף אחד בסביבת סיכון. אני מאלה שמצדדים בסגר לקבוצות הנ"ל ולתת לחרא להכות במאוורר. ברגע שהוחלט שהמדיניות הנוכחית היא הדרך להתמודד- אני משתף פעולה).

נדב ש.
20-03-20, 10:28
אני עם ארבעה כאלה... לא קל.
הפנמנו את המצב וויתרנו על כל התוכניות, חושב שצריך להישמע להוראות בשלב זה, נראה שאף אחד לא באמת יודע משהו בוודאות והכל השערות, פעם אחרונה שיצאתי לקניות בתחילת השבוע וגם לא משהו בומבסטי, השלמת חוסרים וזהו.
נקווה לזמנים טובים יותר.

hadtomer
20-03-20, 10:39
נמנעים ככל האפשר ממגע עם משטחים .

אז עם מה תעשה מדורה?

ishc
20-03-20, 10:59
גם אם יצאתם לטיול ונכנסתם בדרך לתדלק, שכחתם לשים כפפה וחמש דק לפניכם עבר מישהו נגוע ועכשיו הופ... כל המשפחה (3,4,5,6.... נפשות) נגועה.
תכלס אף אחד מאיתנו לא מבין בעניין הזה כלום ויש מיליון תרחישים כמו מה שלמעלה שיכולים לקרות והופ, ישראל הופכת להיות איטליה.
שבו בבית כמה שניתן, צאו להתאוורר בקטנה ליד הבית (למי שיש חצר זו הזמן לנצל אותה ב-100%) ותוך כדי שמירת מרחק פיזי מאחרים.
תשמרו על ההורים שלכם שלא יצאו ונקווה שלא נזכה לראות את האפוקליפסה.
בהצלחה לכולנו.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

גיא
20-03-20, 11:01
בשביל זה יש אלכוגל באוטו.

Oren Kipnis
20-03-20, 14:58
יצאנו הבוקר לטיול מדברי...
127998

אחרי שקינחנו את ארוחת הבוקר, נפלנו לבולען...
127999

tallevi
20-03-20, 15:40
גם אם יצאתם לטיול ונכנסתם בדרך לתדלק, שכחתם לשים כפפה וחמש דק לפניכם עבר מישהו נגוע ועכשיו הופ... כל המשפחה (3,4,5,6.... נפשות) נגועה.
תכלס אף אחד מאיתנו לא מבין בעניין הזה כלום ויש מיליון תרחישים כמו מה שלמעלה שיכולים לקרות והופ, ישראל הופכת להיות איטליה.
שבו בבית כמה שניתן, צאו להתאוורר בקטנה ליד הבית (למי שיש חצר זו הזמן לנצל אותה ב-100%) ותוך כדי שמירת מרחק פיזי מאחרים.
תשמרו על ההורים שלכם שלא יצאו ונקווה שלא נזכה לראות את האפוקליפסה.
בהצלחה לכולנו.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkבואו...לא צריך גם להגזים.
אין הסגר הרמטי, ועדיין מותר לצאת לעבודה, לקניות, וכולי.. מה? לצורך כל אלה לא עוצרים בתחנת דלק? ומה ז"א לשכוח לשים כפפות??
זה כלום לעומת כמות המגעים בסופר, בבית המרקחת, בבתי החולים ועוד ועוד...

פשוט לשמור על הגיינה, לשמור מרחק, ככל הניתן וזהו.

אני לא רואה שום מצב שבו יציאה לטיול מבודד סותרת מאיזשהי סיבה את הנחיות משרד הבריאות. ההיפך.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
20-03-20, 16:31
יצאנו הבוקר לטיול מדברי...
127998

אחרי שקינחנו את ארוחת הבוקר, נפלנו לבולען...
127999

גדול!

סולי
20-03-20, 16:43
בואו...לא צריך גם להגזים.
אין הסגר הרמטי, ועדיין מותר לצאת לעבודה, לקניות, וכולי.. מה? לצורך כל אלה לא עוצרים בתחנת דלק? ומה ז"א לשכוח לשים כפפות??

אני לא רואה שום מצב שבו יציאה לטיול מבודד סותרת מאיזשהי סיבה את הנחיות משרד הבריאות. ההיפך.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalkבטח שיש הסגר הרמטי.. אתה פשוט עוד לא הפנמת או מסרב להפנים.

היו צריכים לסגור לפני שבוע... אבל הציבור בישראל.. רק כשהוא מקבל קנס ... או שבוער לו התחת מבין.... אז הכל בהדרגה הדרגתי... שיהיה יותר קל לעכל.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

גיא
20-03-20, 16:47
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200320/dec0fb01ffbaa9a883b80800cbdba666.jpg
מה זה הרמטי .... רצועת חנק.

אם היו צריכים לפזר נינג׳ות על הכבישים או לא .. שאלה אחרת.
כנראה שכן.

אבל זה ׳סגר נושם׳ כמאמר ערוץ 13.
והוא כנראה נולד כדי לאפשר למדינה לחנוק את המגזרים שחוגגים חתונות של 500 משתתפים או מסיבות חראקות עם טרקטורונים באמתע כביש 65. גם הם עם 500 משתתפים ...

לא אותם שני מבןגרים שעושים הליכה ב 3 בבוקר בצד הדרך. ולא הטמבל שנסע לבוץ ברמת הגולן.

asafk
20-03-20, 17:03
יש עכשיו מצב חירום. אמיתי.
יש אנשים שצריכים להישאר בבית ולא לזוז.
יש אחרים שנמצאים בכוננות או בשטח מוכנים לטפל במצבים קשים מכל מיני סוגים.
כדי שכוחות החירום יוכלו להיות מרוכזים רק במשימה שלהם - אלה מאיתנו שלא הולכים לעבודה צריכים להישאר בבית.
צוות מד"א אחד שיוזנק לטפל בנפגע של ת"ד של מישהו שייצא לטייל ולראות שטפונות זה צוות מד"א אחד שלא עושה משהו אחר. זה חשבון פשוט שבו כולם יושבים על התחת כדי לא להסיח את דעתם של אלו שיש להם מה לעשות.
עד כדי כך פשוט.

אסף.

tallevi
20-03-20, 17:14
בטח שיש הסגר הרמטי.. אתה פשוט עוד לא הפנמת או מסרב להפנים.

היו צריכים לסגור לפני שבוע... אבל הציבור בישראל.. רק כשהוא מקבל קנס ... או שבוער לו התחת מבין.... אז הכל בהדרגה הדרגתי... שיהיה יותר קל לעכל.

אני מתייחס למצב החוקי כרגע, כפי שמוצג על ידי התקנות החדשות שצירף גיא כאן מעליי. אם מותר ללכת להפגנות דביליות, זה נקרא סגר? ועוד הרמטי??

מה הפנמתי ומה לא, ישראלים לא ישראלים...סתם התנשאות מיותרת.

טל.

איל מ
20-03-20, 17:30
ללכת להפגנות דורש אישור חוקי להפגנה.
נראה לכם שמישהו יאשר עכשיו דבר כזה?
חוץ מזה,
סעיף 10 לסיבות לצאת, יוצר די הרבה חופש. לא אומר להתחכם. אבל אם מישהו זקוק לחילוץ מישהו יצטרך להוציא אותו.

סולי
20-03-20, 18:28
בואו...לא צריך גם להגזים.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalkאם מה שכתבתי אתה רואה כהתנשאות.. צר לי .. אני ראיתי את מה שכתבת לצחי כזילזול.

הנחייה פשוטה ... אם זה לא הכרחי שב בבית. לא להכל צריך תקנה... וחוק ..
מה לא ברור? כן טיול... לא טיול.... אבל כמו רוב הישראלים.. אתה נותן פרשנות.. ומזלזל במצב...

עשה כראות עינייך.

אני מקווה שכל מי ששכל בראשו מבין שזו איננה היסטריה... או תגובת יתר...להפך הרשויות מהססות ופועלות לאט ובאיפוק ביחס למצב.. לדעתי מבינים שהציבור בישראל לא יבין את חומרת המצב .. עד שהוא יהיה חמור. סגר זו תגובה הולמת למצב של מגיפה.

https://youtu.be/fgBla7RepXU

סולי
20-03-20, 18:32
אגב אמרו לשבת בבית... אתה חושב שלרדת לטיול לא מהווה סתירה להנחיות משרד הבריאות. אגב עכשיו זו תקנה.

זה כמו שאומרים בשמורה לטייל בשביל מסומן בצבע ... ואתה מטייל בשביל אחר לא מסומן... ולדעתך אתה לא פוגע בטבע.. כי היה שם שביל לפנייך.

רואה את הקווי דמיון?

ishc
20-03-20, 19:12
אני נתתי דוגמה, אסף נתן דוגמה ויש בטח עוד אלף דוגמאות וזה רק מוכיח כמה רובנו לא מבינים ולא רואים את התמונה הכללית ולכן אמרו לנו, שבו בבית!!!
במקומות מסוימים האסטרטגיה שנקטה מדינת ישראל עבדה יופי אבל זה היה בעיקר בזכות אנשים ששיתפו פעולה.
אז אתה אומר... מה זה כבר משנה, רק יצאתי, לבד למדבר.... פלונית אלמונית חשבה לעצמה.... מה זה משנה נלך לעשות סיבוב בקניון להתאוורר ופלוני אלמוני חשב לעצמו... רק אלך לים, אין שם אף אחד ואז... אופס [emoji2357]

אח"כ עוד נתבכיין שביבי/החרדים/הערבים/הנוצרים/המוסלים/החייזרים אשמים ותמיד דופקים את היהודים.

ד ו ר ו ן
20-03-20, 19:40
זה כמו שאומרים בשמורה לטייל בשביל מסומן בצבע ... ואתה מטייל בשביל אחר לא מסומן... ולדעתך אתה לא פוגע בטבע.. כי היה שם שביל לפנייך.

רואה את הקווי דמיון?

לא,
וההקבלה שלך עקומה ובעייתית מאד בהיבט איזון וריסון הכוח.
למזלנו המדינה בהגיון לא מסכימה עדיין עם קיצוניות כזו.

אל תשווה קרומי קרקע לבני-אדם.

דור אריאל
20-03-20, 19:55
אני יום שני בערבה הדרומית ואילת.
אנחנו 2 כלי רכב רק כדי לא לצאת רכב בודד לשטח. פקחים שראינו או שוטרים שראו אותנו יוצאים מהשטח לכביש הערבה לא אמרו כלום.
בניגוד לכמה שיירות של 5-6 כלי רכב שנסעו מהר בשטח אנחנו שומרים על פרופיל נמוך . נוסעים לאט כי אין לאיפה למהר ומנסים כמה שיותר לרדת מהציר בהפסקות.

עשיתי קפיצה לאילת ולא ברור לי למה לא מפסיקים את החגיגה בחוף הצפוני. יש שם במשטח לפחות 30-40 קארוונים עם בטח 100-200 איש שמשתמשים באותה ברזיה ואותם מקלחות.

עצוב לראות את העיר מתה ואת הקניונים והמלונות סגורים.

סולי
20-03-20, 20:16
לא,
וההקבלה שלך עקומה ובעייתית מאד בהיבט איזון וריסון הכוח.
למזלנו המדינה בהגיון לא מסכימה עדיין עם קיצוניות כזו.

אל תשווה קרומי קרקע לבני-אדם.לא השוואתי קרומי קרקע ... דיברתי על קינון עוזניה שהנקבה דוגרת בדיוק.. שנמצא מיד אחרי הסיבוב בשביל הלא מסומן.

השוואתי ישראלים מתנהגים אל מול איסור.

והמדינה לא מגזימה לדעתי רק כי היא לא יכולה אל מול הציבור..אבל זה מגיע בהדרגה.... לדעתי מקבלי ההחלטות כרגיל לוקים בחסר בהסברה ובאכיפה.
היו צריכים להטיל סגר מזמן ולהסביר בלי סוף בכלי המדיה.

ד ו ר ו ן
20-03-20, 20:20
לא השוואתי קרומי קרקע ... דיברתי על קינון עוזניה שהנקבה דוגרת בדיוק.. שנמצא מיד אחרי הסיבוב בשביל הלא מסומן.
השוואתי ישראלים מתנהגים אל מול איסור.

סלח לי.
עד כמה שאני אוהב אזניות נגב, ומאד רוצה שבאמת יחזרו לנוף ארצנו (בתור ילד עוד חיפשנו אותן בטבע),
במצב הנוכחי, שתלך להזדיין העוזניה, וסליחה על הבוטות.

אין מקום להשוות את הדברים.

boaz avrahami
20-03-20, 20:39
אם אני מבין את הסיטואציה אז התחזיות שכ 50-60 אחוז מהאוכלוסיה תחטוף את הנגיף בשלב כלשהו של ההתפרצות.

המטרה של המדינה היא לא למנוע תחלואה של כלל האוכלוסיה אלא לאפשר לה לחלות בהדרגה ובאופן כזה שיהיה למדינה מספיק אמצעים ובדגש על מכונות הנשמה לכלל החולים שידרשו לה.
נכון לרגע זה יש במערכת כאלף מכונות הנשמה פנויות ועוד 2000 שכרגע נרכשו ועדיין לא כשירות.

בנוסף, יש אוכלוסיה יותר רגישה שמנסים לבודד אותם באדיקות ממגע עם אפשרות להידבקות.

ברמה האישית ההורים שלי למשל מסוגרים בבית ומקבלים אספקה לדלת על ידי אחי שגר לידם.

אנחנו ״מאמצים״ זוג מהישוב שהם מעל 70 וללא משפחה.
הנחנו אותם לשבת בבית ולא לבוא במגע עם אנשים ואנחנו מסיעים באספקה של מוצרים ותרופות לדלת הבית.

כחבר ועד וחבר צח״י חילקנו עוד כמה משפחות כאלו בין מתנדבים בישוב.
העיקר שישארו מוגנים.
גן המשחקים סומן בסרט סימון ויצאה בקשה לתושבים לא להשתמש.
ילדים לא נפגשים מחוץ למשפחותיהן ובית הכנסת סגור.

רואים את כמות הארונות באיטליה ומבינים שזה לא משחק החרא הזה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
21-03-20, 00:27
אגב אמרו לשבת בבית... אתה חושב שלרדת לטיול לא מהווה סתירה להנחיות משרד הבריאות. אגב עכשיו זו תקנה.

רואה את הקווי דמיון?

אני נתתי דוגמה, אסף נתן דוגמה ויש בטח עוד אלף דוגמאות וזה רק מוכיח כמה רובנו לא מבינים ולא רואים את התמונה הכללית ולכן אמרו לנו, שבו בבית!!!
במקומות מסוימים האסטרטגיה שנקטה מדינת ישראל עבדה יופי אבל זה היה בעיקר בזכות אנשים ששיתפו פעולה.
אז אתה אומר... מה זה כבר משנה, רק יצאתי, לבד למדבר.... פלונית אלמונית חשבה לעצמה.... מה זה משנה נלך לעשות סיבוב בקניון להתאוורר ופלוני אלמוני חשב לעצמו... רק אלך לים, אין שם אף אחד ואז... אופס [emoji2357]

אח"כ עוד נתבכיין שביבי/החרדים/הערבים/הנוצרים/המוסלים/החייזרים אשמים ותמיד דופקים את היהודים.

אם מה שכתבתי אתה רואה כהתנשאות.. צר לי .. אני ראיתי את מה שכתבת לצחי כזילזול.

הנחייה פשוטה ... אם זה לא הכרחי שב בבית. לא להכל צריך תקנה... וחוק ..
מה לא ברור? כן טיול... לא טיול.... אבל כמו רוב הישראלים.. אתה נותן פרשנות.. ומזלזל במצב...

עשה כראות עינייך.

אולי אמרו לנו לשבת בבית, אבל בכתובים, שזה מה שקובע, זה ממש לא כך.

עדיין מאפשרים לצאת לעבודה, לצאת לקניות בסופר, לבתי מרקחת לבתי כנסת, לפעילות ספורטיבית...

אני למשל עובד במקום עבודה של פחות מעשרה עובדים. לפי ההנחיות כרגע אין עלינו שום הגבלה לצאת לעבודה כבכול יום. ואני יוצא.
לכל השאר מותר עד 30% ממצבת כוח האדם...
ממש לא סגר. ואני עדיין רואה תנועה לא מעטה בכבישים. מעטה בהחלט מימים רגילים, בוודאי, אבל רחוק מלהיות סגר.

כל אלה גם חסרי אחריות/ לא הפנימו/ לא מבינים/ לא רואים את התמונה הכללית/ לא קולטים את חומרת המצב?! באמת?! רק אנשים ממש חכמים כמוכם מסוגלים להבין?? אההה הבנתי...הם ישראלים...לא מבינים...אתם נורבגים...אתם שונים...אתם רואים את התמונה הגדולה...מלמעלה...
אם זו לא גישה מתנשאת אז אני לא יודע גישה מתנשאת מהי...

וכן, אני בטוח שזה די ברור, לצאת ברכב בודד לתאי שטח מבודדים ללא קהל, רחוק מהציבור, טכנית, הולם לחלוטין את תכלית ומטרת ההנחיות.
אין בין זה, לבין התקהלות בחופי הים בערי החוף המרכזיות ולקניונים מרכזיים, שום קשר. זה לא שזה לא משנה...זה כן משנה...זה מאוד שונה.
זה כן לא משנה, ביחס ליציאה לעבודה למשל, שמותרת! (וזה בטח שעדיף פי עשרה לפחות... ממניין מתפללים בבית כנסת, שגם מותרת!).

אני מקווה שכל מי ששכל בראשו מבין שזו איננה היסטריה... או תגובת יתר...להפך הרשויות מהססות ופועלות לאט ובאיפוק ביחס למצב.. לדעתי מבינים שהציבור בישראל לא יבין את חומרת המצב .. עד שהוא יהיה חמור. סגר זו תגובה הולמת למצב של מגיפה.

אז אותו דבר רק הפוך...

אני מקווה שכל מי ששכל בראשו מבין שמדובר בהיסטריה, ובתגובת יתר חמורה...ושפעולת הרשויות היא משוללת רסן, ומשולה לריצת אמוק של ממש...

איך אתה מעז לתאר השבתה שלמה של המסחר הקמעונאי, תיירות, מלונאות, מסעדנות, ועוד ועוד ענפים שלמים, מפולת של אלפי עסקים קטנים ובינוניים ולמאות אלפי מפוטרים, שיגיעו גם למיליון, אלפי פושטי רגל עצמאיים ולקריסה כלכלית שאף אחד כרגע לא מדבר על ההשלכות שיהיו לה, כפעולה מהוססת...איטית ומרוסנת של הרשויות??? איך?!

ולגבי הסרטון שצירפת, כבר הגבתי על סרטון דומה שצירף אחד המגיבים בשרשור אחר.
יש לי בעיה גדולה עם נקודות ההנחה של המודל הזה. ולא רק לי...פשוט משתיקים את הקולות...וקל לראות שלא באמת התנהל פה דיון ציבורי רציני על חלופות אחרות.

ולסיכום...
כך או כך אני לא יוצא לאף מקום במזג האוויר הזה...ובוץ אני גם ככה שונא...אז לגבי לפחות, הסירו דאגה מלבכם...זה לא יקרה...

מה זה קשור?!
אבל עם כבר התחלת...אז למעט ביבי, חרדים וחייזרים, זו לא התבכיינות.
זה מסמך היסטורי.

טל.

איל מ
21-03-20, 10:34
טל כמו בכל תחום, החוק לא נועד למנוע מאדם ספציפי אחד שמפעיל שכל לעשות משהו, אלא מההמונים הנבערים ליצור כאוס.
תיאורטית (ואני נזהר שלא לפגוע ברגשות של אנשים שיקיריהם בקבוצות סיכון), אני חושב שמדובר בעוד מחלה שאם לא היו מפריזים בערכה היתה חולפת בלי שנדע ומשאירה כמה עשרות נפטרים (בדיוק כמו שקורה בכל שנה ממוצעת עם השפעת).
מצד שני,
זה לא מסתדר עם כמויות האנשים שנפטרים באיטליה, והמציאות שם כן מוכיחה שתרחיש בו אנשים מתים גם מהמחלה, וגם מדברים אחרים בגלל שמערכת הבריאות משותקת, איננו דמיוני.

כרגע אני מציית בגלל שאני קונפורמי, ובגלל סולידריות לאלו שיקיריהם בקבוצות סיכון (כי את הדעות שלי על ניקוי דארווין סטייל כל כמה עשרות שנים, אני לא מעיז לכתוב).

tallevi
21-03-20, 10:48
https://iglob.es/?1001322593

ד ו ר ו ן
21-03-20, 11:13
https://iglob.es/?1001322593

ברור לך שזה מלכוד?

כי כרגע לא מקשיבים לו, ונוקטים בצעדים מחמירים, שאם יוכיחו את עצמם אז הנזק כאן יהיה פחות מאיטליה ומקומות שלא נקטו בצעדים כאלו, ואז הוא יטען שזה היה קורה בכל מקרה..

מצד שני,
אף אחד לא מוכן, לדעתי בצדק, לקחת אחריות על התעלמות כמו שהוא מציע (ואיטליה היא מקרה המבחן).

sgill
21-03-20, 11:29
כולם מדברים על השטחת הגרף ותחלואה הדרגתית כדי שמערכת הבריאות לא תקרוס. עד כאן מובן וגם מגובה במחקרים. קראתי כמה, ולעניות דעתי, אני לא מומחה וירוסים או מצבי חירום, אם לא יעשו צעדים דרסטיים, יהיו הרבה מאוד מקרי מוות. (בהנחה שבאמת לא ימצא חיסון בקרוב או שהווירוס ידעך מעצמו - וזה הימור גדול מידי).

מה שכן אני מנסה להבין הוא:

1. האם ה- 30% שרשאים לצאת לעבודה הם אלו שסומנו כגל הראשון שיתנו לו לחלות? כי אם כן, אז זו טעות גדולה מפני שאלו דווקא האנשים החיוניים. אם המבוגרים הם בקבוצת סיכון רפואית ויושבים בבית (ההורים שלי לא יוצאים בכלל), אז החיוניים הם בקבוצת הסיכון לכלכלה. למה לסכן את כולם במכה אחת ולא בשלבים.
2. אם בסופו של דבר רוב האוכלוסיה תחלה, האם האדם הסביר (והאגואיסטי כשיש מצבי קיצון) לא יעדיף לחלות עכשיו כשעוד יש מיטות, מכשירי הנשמה פנויים ורופאים שלא נמצאים בבידוד? לגל השני והשלישי כבר כנראה יהיו פחות משאבים.

IlanHadar
21-03-20, 11:42
שי,
נושא השרשור הוא טיולים.
במדינות שאיבדו שליטה על הנגיף, אחוז התמותה מעל 7% מהנדבקים.
אומר 1 מ 13, בהתעלם מגיל החולה.
שווה לך לטייל בשביל סיכון כזה?

סולי
21-03-20, 11:48
הסיכון הוא לא רק שלו... הוא יחייה... אבל ידביק את דוד שלי...

נדב ש.
21-03-20, 11:51
"הכוונת" של וירוס הקורונה מופנת על מערכת הבריאות(של כל מדינה), הפחד של כולם זה קצב ההדבקה המהיר ובגלל הנתון הזה ניגזר ממנו כמות המטופלים שיזדקקו למיטות ומכשירי הנשמה שלוקים בחסר גם בחורף רגיל כשאין קורונה, הם לא מודאגים ממספר המתים שיהיו, אלא ממספר החולים הקשים שיזדקקו לטיפול רציני של בידוד והנשמה ואי אפשר סתם לזרוק אותם במסדרון בית החולים, אם בחורף רגיל התפוסה היתה 120% שניפרס על פני חורף שלם ובדרך כלל בהדרגה כי שפעת רגילה לא מתנהגת כמו קורונה, בקצב ההדבקה והתחלואה של הקורונה לא תהיה להם בכלל אפשרות לטפל.
כבר אנחנו רואים שמערכת הבריאות נחשפה במערומיה אחרי הזנחה של עשרות שנים, עם מחסור כמעט בכל דבר אפשרי ושומעים על מבצעים של המוסד להשלים ציוד, לאן הגענו...
במצב הנ"ל יקריבו כל מה שרק אפשר, כלכלה, בעלי עסקים וכו' וכו', רק כדי שהמערכת תמשיך לתפקד ולא תיקרוס וכדי לצאת מהברוך, אם המערכת תיקרוס ולא יוכלו להעניק טיפול אז באמת נראה כאן קטסטרופה.

zivo
21-03-20, 12:23
"הכוונת" של וירוס הקורונה מופנת על מערכת הבריאות(של כל מדינה), הפחד של כולם זה קצב ההדבקה המהיר ובגלל הנתון הזה ניגזר ממנו כמות המטופלים שיזדקקו למיטות ומכשירי הנשמה שלוקים בחסר גם בחורף רגיל כשאין קורונה, הם לא מודאגים ממספר המתים שיהיו, אלא ממספר החולים הקשים שיזדקקו לטיפול רציני של בידוד והנשמה ואי אפשר סתם לזרוק אותם במסדרון בית החולים, אם בחורף רגיל התפוסה היתה 120% שניפרס על פני חורף שלם ובדרך כלל בהדרגה כי שפעת רגילה לא מתנהגת כמו קורונה, בקצב ההדבקה והתחלואה של הקורונה לא תהיה להם בכלל אפשרות לטפל.
כבר אנחנו רואים שמערכת הבריאות נחשפה במערומיה אחרי הזנחה של עשרות שנים, עם מחסור כמעט בכל דבר אפשרי ושומעים על מבצעים של המוסד להשלים ציוד, לאן הגענו...
במצב הנ"ל יקריבו כל מה שרק אפשר, כלכלה, בעלי עסקים וכו' וכו', רק כדי שהמערכת תמשיך לתפקד ולא תיקרוס וכדי לצאת מהברוך, אם המערכת תיקרוס ולא יוכלו להעניק טיפול אז באמת נראה כאן קטסטרופה.

לא מבין למה אתה מודאג, בעזרת השם יהיה בסדר :-(

יונתןמצפה
21-03-20, 13:15
במדינות שאיבדו שליטה על הנגיף, אחוז התמותה מעל 7% מהנדבקים.
אומר 1 מ 13, בהתעלם מגיל החולה

הצגת של מספרים זה דבר מאוד מאוד נזיל.
7% מהדבקים?!?
מישהו יודע כמה נדבקים לא מאובחנים באמת היו במדינות האלו?
האמירה הנכונה היא- 7% מהמאובחנים. אולי.
בפועל, המספר כנראה קטן בהרבה. הרבה מאוד.
אבל כל מי שמנסה לצייר תמונת כאוס מציג את האחוז הזה מכלל החולים, גם כשמדברים על הדבקה של 50-80% מהאוכלוסיה.
לדעתי זו דמגוגיה. הטעיה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

asafk
21-03-20, 13:27
כל הצגה סטטיסטית של נתונים - מוטה לצד זה או אחר.
מה אם אני אטען שהדרך הנכונה להציג את הנתונים היא רק של תוצאה סופית בדוקה - כמות מתים מול כמות מחלימים? הרי מה הטעם להציג כמות מתים אם לא מציגים גם כמה החלימו? כל השאר לא צריכים להיכנס לסטטיסטיקה כי מצבם יכול להשתנות לכאן או לכאן.

הבנתם מה אני מתכוון.... עזבו את המספרים. המדע יודע להתמודד כנראה עם המחלה הזו. מערכת הבריאות לא.

וזה לא משנה לנושא הדיון. ביקשו מכם להישאר בבית. תישארו בבית.

אסף.

ד ו ר ו ן
21-03-20, 13:36
הצגת של מספרים זה דבר מאוד מאוד נזיל.
7% מהדבקים?!?
מישהו יודע כמה נדבקים לא מאובחנים באמת היו במדינות האלו?
האמירה הנכונה היא- 7% מהמאובחנים. אולי.
בפועל, המספר כנראה קטן בהרבה. הרבה מאוד.
אבל כל מי שמנסה לצייר תמונת כאוס מציג את האחוז הזה מכלל החולים, גם כשמדברים על הדבקה של 50-80% מהאוכלוסיה.
לדעתי זו דמגוגיה. הטעיה.
4000מתים במשך זמן קצר כזה זה המון.
4000מתים אבסולוטית.

איזו מחלה הרגה בזמן ככ קצר באיטליה 4000איש?

grand
21-03-20, 13:39
בירדן לפני שעה הטילו עוצר מהרגע לרגע, הצבא השתלט וכל מי שיוצא מהבית נעצר, אז קחו את העניין בסבבה, להשתדל לשבת בבית, מצבנו עדיין טוב.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

assafy
21-03-20, 13:51
אכן הסטטיסטיקה כאן נזילה ולא ברורה. אף יש שאלה האם אחוז התמותה מקרב אחוז המיקרים שהתגלו הוא נכון או לא. כמה הדבקות יש שלא התגלו?
השונות בין המדינות עצומה. מה באמת אחוז התמותה האמיתי? זו שאלה שגם המומחים מתחבטים בה.
למשל נכון להיום אחוז התמותה באיטליה הוא 8.6%, באירן 7.5% אבל בסין הוא 4%, בספרד 5%, בדרום קוריאה 1.2% ובכלל בגרמניה ובנורבגיה זה 0.35%. בישראל עד אתמול זה היה 0 ועכשיו זה 0.11%. אז מה נכון?

למי שאוהב לראות מספרים מעבר למה שהתקשורת מאכילה:
https://www.worldometers.info/coronavirus/ (הכי עדכני)
https://coronavirus.jhu.edu/map.html
https://experience.arcgis.com/experience/685d0ace521648f8a5beeeee1b9125cd

נדב ש.
21-03-20, 13:58
בירדן לפני שעה הטילו עוצר מהרגע לרגע, הצבא השתלט וכל מי שיוצא מהבית נעצר, אז קחו את העניין בסבבה, להשתדל לשבת בבית, מצבנו עדיין טוב.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

אנחנו לא רחוקים מיזה.
תמונות וסירטונים שרצים ברשת היום ממדינת הבועה הלא היא ת"א מלא אנשים בטיילת ובירקון.
כנראה בגלל המצג שווא שמצבנו טוב יותר מהשכנים שלנו, זהו שכנראה שלא, לפחות משרד הבריאות או רק המנכ"ל כנראה יודע את זה, לפחות את זה הוא יודע, וכבר מזמן דורש סגר מלא כי מה לעשות.... ישראלים מתחכמים.
הממשלה הזאת מנסה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
טמבל מי שמצטרף אליה בזמן הזה(כאילו שאם יצטרפו כאלה ואחרים זה יעזור במשהו בכלל), שיאכלו את מה שבישלו(בעצם כולנו נאכל), ואחרי המשבר הזה יקומו ועדות חקירה ככל הנראה שישלחו את הפקקטות האלה הביתה במקרה הטוב.

sgill
21-03-20, 13:59
<thead style="box-sizing: border-box;">
Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop

</thead><tbody style="box-sizing: border-box;">

</tbody><tbody style="box-sizing: border-box; border-top: 2px solid rgb(221, 221, 221);">
Total:
283,069
7,513
11,826
446
93,535
177,708
8,102
36.3

</tbody>

זאת הסטטיסטיקה נכונה להבוקר.
אחוזי התמותה של כל המדינות כולל איטליה שמטה את החישוב לרעה הוא: 4% וזה כמובן מהמאובחנים. המיקרים הקלים בכלל לא באים להיבדק (אבל מדביקים אחרים).
אם נניח שחצי מאלה שבמצב קשה ימותו (וזו הנחה קשה שלרוב לא מתאמתת) נגיע לאחוזי תמותה של: 7%
אם נמשיך ונניח שיש כפול אנשים שבכלל לא אובחנו אבל חולים אז אחוזי התמותה מכלל האוכלוסיה יורדים ל: 2.3%

אבל זה הכל סטטיסטיקה ואם היא פוגעת בך או בקרובים שלך היא הופכת להיות 100%. (כמו אבל להבדיל, בגניבת רכב).

יונתןמצפה
21-03-20, 14:03
4000מתים במשך זמן קצר כזה זה המון.
4000מתים אבסולוטית.

איזו מחלה הרגה בזמן ככ קצר באיטליה 4000איש?למה מדד הזמן הוא שקובע?
אם בגלל מערכת הבריאות, אז אני מסכים. אבל ממתי סופרים מתים לפי יחידת זמן? מישהו יודע להגיד עכשיו בכמה כמות המתים הזו תשנה את הסטטיסטיקה השנתית של מתים?
אם תקרא פוסטים של רופאים מהחורף האחרון, ללא קשר למגפה הזמנית הזו, התיאורים על קריסת מערכת הבריאות לא רחוקים מאלו שבאיטליה. (טיפה מגזים אבל הרעיון ברור).
ואז אף אחד לא התייחס לזה ככה וגם לא קרוב.

tallevi
21-03-20, 14:03
אין לכם מושג כמה שאני מתגעגע עכשיו לקיטורים שלכם על דואר ישראל...

איל מ
21-03-20, 14:07
הבעיה היא שהקורונה תעבור. דואר ישראל ישאר.

sgill
21-03-20, 14:08
ואני הלכתי אתמול עם כפפות לדואר ישראל לקחת חבילה שהזמנתי ביום הרווקים הסיני 11.11.2019 והגיעה רק עכשיו...

סולי
21-03-20, 14:10
אנחנו לא רחוקים מיזה.
תמונות וסירטונים שרצים ברשת היום ממדינת הבועה הלא היא ת"א מלא אנשים בטיילת ובירקון.
כנראה בגלל המצג שווא שמצבנו טוב יותר מהשכנים שלנו, זהו שכנראה שלא, לפחות משרד הבריאות או רק המנכ"ל כנראה יודע את זה, לפחות את זה הוא יודע, וכבר מזמן דורש סגר מלא כי מה לעשות.... ישראלים מתחכמים.
.

אתה לא ישראלי?! מאוד מתנשא מצידך... (;

IlanHadar
21-03-20, 14:11
קצת מוקדם לדעת היכן ישראל בסטטיסטיקה, יקח עוד שבוע לפחות. דווקא כן פעולות הממשלה האטו את ההתפשטות עד עכשיו - כמו סגירת נתב"ג.

מדינות שלא עשו כלום, מתים שם מעל 7% מהמאובחנים, חכו אמריקה היא הבאה...

וכן אני בסגר בבית נזהר מאוד, יוצא עם מסיכה.

כן מוציא את הבהמה לסיבוב קרוב מדי פעם, יש לאן ליד הבית, לבד ושומר מרחק.

נדב ש.
21-03-20, 14:12
אתה לא ישראלי?! מאוד מתנשא מצידך... (;

?
אני הפנמתי מזמן שאני ואישתי צריכים לשבת בבית עם ארבעה נינג'ות ולא להתראות עם אנשים וקרובים.

סולי
21-03-20, 14:15
צחקתי. . אחרי שננזפתי..

nirs
21-03-20, 14:19
אני מאוד מקווה שההערכות טועות, אבל לפי הערכות, בשבועיים הקרובים יהיה לא פשוט בלשון המעטה...

דור אריאל
21-03-20, 14:45
מה שצריך כרגע זה קצת להקשיח את המצב

אני מבדבר ולא רואה כמעט אף אחד לא נדבק ולא מדביק

אבל לפי הדיווחים יש מקומות צפופים כמו פארק הירקון או טיילות בחיפה ובתל אביב

אם משהוא יוצא להליכה בסדר אבל אם משפחה מתיישבת למנגל בפארק זה צריך לפזר

ד ו ר ו ן
21-03-20, 15:13
אכן הסטטיסטיקה כאן נזילה ולא ברורה. אף יש שאלה האם אחוז התמותה מקרב אחוז המיקרים שהתגלו הוא נכון או לא. כמה הדבקות יש שלא התגלו?
השונות בין המדינות עצומה. מה באמת אחוז התמותה האמיתי? זו שאלה שגם המומחים מתחבטים בה.
למשל נכון להיום אחוז התמותה באיטליה הוא 8.6%, באירן 7.5% אבל בסין הוא 4%, בספרד 5%, בדרום קוריאה 1.2% ובכלל בגרמניה ובנורבגיה זה 0.35%. בישראל עד אתמול זה היה 0 ועכשיו זה 0.11%. אז מה נכון?

למי שאוהב לראות מספרים מעבר למה שהתקשורת מאכילה:
https://www.worldometers.info/coronavirus/ (הכי עדכני)
https://coronavirus.jhu.edu/map.html
https://experience.arcgis.com/experience/685d0ace521648f8a5beeeee1b9125cd
השונות תלויה לא מעט בצעדי המניעה שננקטו.

איטליה לצורך הייחוס היא סוג של קבוצת הבקרה מה קורה ללא צעדי מניעה.

אתם רוצים להיות קרובים לאיטליה או להמשיך את המגמה שיש כאן?

ד ו ר ו ן
21-03-20, 15:17
למה מדד הזמן הוא שקובע?
אם בגלל מערכת הבריאות, אז אני מסכים. אבל ממתי סופרים מתים לפי יחידת זמן? מישהו יודע להגיד עכשיו בכמה כמות המתים הזו תשנה את הסטטיסטיקה השנתית של מתים?
אם תקרא פוסטים של רופאים מהחורף האחרון, ללא קשר למגפה הזמנית הזו, התיאורים על קריסת מערכת הבריאות לא רחוקים מאלו שבאיטליה. (טיפה מגזים אבל הרעיון ברור).
ואז אף אחד לא התייחס לזה ככה וגם לא קרוב.

כי הוא מבטא את יכולת ההתמודדות המשוקללת של האוכלוסיה להידבק ולהתגבר.

4000 מתים על 10 שנים במדינה אחת בגודל של איטליה זו לא הייתה מגיפה.
זה היה נבלע תחת סיבוכים של מחלות רקע.

zivo
21-03-20, 16:03
השונות תלויה לא מעט בצעדי המניעה שננקטו.

איטליה לצורך הייחוס היא סוג של קבוצת הבקרה מה קורה ללא צעדי מניעה.

אתם רוצים להיות קרובים לאיטליה או להמשיך את המגמה שיש כאן?

רק בשביל הדיוק, וזה מאוד חשוב פה, איטליה נמצאת היום תחת צעדי מניעה חמורים מישראל.
זה ממש לא נכון להגיד שהם ללא.
אבל, וזה אבל מאוד חשוב,
התיזמון של של הפעלת הצעדים, מאוד חשוב.
והם פיקששו את העיתוי הנכון, ועכשיו הם בקריסה.
ולכן, גם צעדים חריפים לא עוזרים להם.

ככל שהישראלים "יתיישרו" יותר מהר עם החומרה, ובאמת יסתגרו, נקטין לעצמנו את הנזק.

ד ו ר ו ן
21-03-20, 16:11
רק בשביל הדיוק, וזה מאוד חשוב פה, איטליה נמצאת היום תחת צעדי מניעה חמורים מישראל.
זה ממש לא נכון להגיד שהם ללא.
אבל, וזה אבל מאוד חשוב,
התיזמון של של הפעלת הצעדים, מאוד חשוב.
והם פיקששו את העיתוי הנכון, ועכשיו הם בקריסה.
ולכן, גם צעדים חריפים לא עוזרים להם.

ככל שהישראלים "יתיישרו" יותר מהר עם החומרה, ובאמת יסתגרו, נקטין לעצמנו את הנזק.
התייחסתי אליהם כאל סוג של קבוצת ביקורת כי כרגע הגדרת המצב שם היא ״לא נשלט״.
כלומר הסגר מאוחר מידי, והוא כ-חוט השערה מקריסה מלאה.
״הדיוק״ הוא שאיטליה במצב מחורבן כי הם לא עשו כלום/ולא נשמעו לכללי הביגוד העצמי כשניתן היה.

בינתיים בתל אביב שמים זין על כולם וחוגגים בחוץ.

sgill
21-03-20, 16:45
זה לא מדויק שבת אביב שמים זין....

יצאתי מהבית לסיבוב ברגל בשכונה (בתל אביב) ואין כמעט אנשים ברחוב. וגם אלו שמסתובבים לוקחים כמה צעדים הצידה כדי לא לעבור קרוב לבאים מולם.

גם בטיילת הייתי (לא הסתובבתי אלא סיבוב עם הג'יפ בלי עצירות) ושם המצב פחות טוב מבחינת כמות האנשים, אבל בטח לא כמו בשבת רגילה בעונה הזאת. לוקח לאנשים זמן להפנים וחבל...

ברוב מדינות אירופה נוקטים בצעדים חמורים יותר מישראל.

hadtomer
21-03-20, 18:40
סטיתם קלות מהנושא המקורי...

אני אישית נקרע. זו האמת. אני בן 44 ואני מטפס על הקירות כמו ילד בן עשר. קורא כתבות על זה שהעסק יגמר עוד שלושה...שישה....מיליארד...חודשים- ובא לי למות. אני אזרח טוב, ישראלי סבבה. עושה מה שאומרים לי ברמת הפלוס מינוס עם דגש בכיוון אהבת המדינה. אני יוצא מהבית רק כדי לזרוק זבל- וזה עקב הוראות ברורות של אשתי, שגם יושבת בבית. היום ניקיתי את הארגזים של החתולות רק כדי לצאת מהבית.

אבל נראה לי שההתמודדות הזו קשה לנו הרבה יותר ממה שהיא קשה לאנשים אחרים. די מפתיע אותי שרובנו מחזיקים מעצמנו אזרחים תורמים וטובים ויושבים בבית בהסגר בזמן ש"התל אביבים האלה" הולכים לים. סליחה, לא "מפתיע" - מוזר. אולי המילה היא "מוזר". הזין (סליחה על השפה הגסה, מדובר בראשי תיבות של "זה יעבור -נתנחם") הוא שלי יש יכולת לקחת עכשיו את עצמי, את הבנות שלי ואת אשתי ולהיעלם לשלושה ימים. היחידים שיראו אותי יהיו הגמלים. בשביל מה הלכתי על לבנות רכב אוברלנד, בשביל העיניים היפות שלי ? זה הקטע הכי דפוק פה. זה קצת כמו מתכוננים ליום הדין שרואים את הפטריה הגרעינית - וקוראים בחדשות שאסור להיכנס למקלטים.

אולי זה מה שמקומם אותי כל כך- וגם גורם לי כל הזמן לעשות חשבונות ולדבר עם כל החברים בוואטסאפ על מהן האפשרויות החוקיות העומדות בפנינו אם נביא נוטריון שיבחן את תקפות הצו בכל הקשור לנסיעות שטח. או משהו כזה. (זה יכול להיות גדול...רק בשביל הדאחקה) אני גם כמו ילד קטן. אם אומרים לי "אסור" על משהו שהוא בר השגה- אני רוצה את זה עכשיו. ולצאת לטייל 3 רכבים תוך שמירה על הימנעות מיציאה מהרכב- זה נראה כמו משהו שהוא כל כך בר השגה - ומביא מזור לנפש דואבת.

איל מ
21-03-20, 19:08
כבר כתבתי את זה במילים אחרות.
אם עץ נופל ביער ואף אחד לא רואה ולא שומע, (וגם לא מברבר על זה ברשת), אזי שזה לא באמת קרה....

nirs
21-03-20, 19:09
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200321/2e211c4bd6775c95c4dacfff40f66449.jpg

ד ו ר ו ן
21-03-20, 19:13
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200321/8406a216026c8cc8ee5519d2c83e57df.jpg

IlanHadar
21-03-20, 19:14
כבר כתבתי את זה במילים אחרות.
אם עץ נופל ביער ואף אחד לא רואה ולא שומע, (וגם לא מברבר על זה ברשת), אזי שזה לא באמת קרה....

בדיוק, מה הבעיה להעלם במדבר (במגבלות הגעה לשם בלי להידבק בנגיף, שטחי אש שם וכו').

בהנחה של שני ג'יפים ששומרים נגיעה, סעו ותהנו. לא בטוח שיהיה לכם לאן לחזור... :rolleyes:

נדב ש.
21-03-20, 19:53
סטיתם קלות מהנושא המקורי...

אני אישית נקרע. זו האמת. אני בן 44 ואני מטפס על הקירות כמו ילד בן עשר. קורא כתבות על זה שהעסק יגמר עוד שלושה...שישה....מיליארד...חודשים- ובא לי למות. אני אזרח טוב, ישראלי סבבה. עושה מה שאומרים לי ברמת הפלוס מינוס עם דגש בכיוון אהבת המדינה. אני יוצא מהבית רק כדי לזרוק זבל- וזה עקב הוראות ברורות של אשתי, שגם יושבת בבית. היום ניקיתי את הארגזים של החתולות רק כדי לצאת מהבית.

אבל נראה לי שההתמודדות הזו קשה לנו הרבה יותר ממה שהיא קשה לאנשים אחרים. די מפתיע אותי שרובנו מחזיקים מעצמנו אזרחים תורמים וטובים ויושבים בבית בהסגר בזמן ש"התל אביבים האלה" הולכים לים. סליחה, לא "מפתיע" - מוזר. אולי המילה היא "מוזר". הזין (סליחה על השפה הגסה, מדובר בראשי תיבות של "זה יעבור -נתנחם") הוא שלי יש יכולת לקחת עכשיו את עצמי, את הבנות שלי ואת אשתי ולהיעלם לשלושה ימים. היחידים שיראו אותי יהיו הגמלים. בשביל מה הלכתי על לבנות רכב אוברלנד, בשביל העיניים היפות שלי ? זה הקטע הכי דפוק פה. זה קצת כמו מתכוננים ליום הדין שרואים את הפטריה הגרעינית - וקוראים בחדשות שאסור להיכנס למקלטים.

אולי זה מה שמקומם אותי כל כך- וגם גורם לי כל הזמן לעשות חשבונות ולדבר עם כל החברים בוואטסאפ על מהן האפשרויות החוקיות העומדות בפנינו אם נביא נוטריון שיבחן את תקפות הצו בכל הקשור לנסיעות שטח. או משהו כזה. (זה יכול להיות גדול...רק בשביל הדאחקה) אני גם כמו ילד קטן. אם אומרים לי "אסור" על משהו שהוא בר השגה- אני רוצה את זה עכשיו. ולצאת לטייל 3 רכבים תוך שמירה על הימנעות מיציאה מהרכב- זה נראה כמו משהו שהוא כל כך בר השגה - ומביא מזור לנפש דואבת.

סטינו מהנושא קלות... כנראה בגלל שמהרגע שניפתח הפוסט בשאלת הטיולים כבר באותו יום יצאו הנחיות, ובכל יום אחריו...
אז אנחנו כמו אזרחים טובים וממושמעים משתדלים לבצע מה שביקשו מאיתנו, נכון, לראות מה שקורה במקומות אחרים ובכלל בבועה זה קצת מקומם ומרגיז, אבל ככה זה בכל משבר שיש במדינה, החיים "שם" ממשיכים כאילו לא קרה/קורה כלום, בועה.

להגיד לך שקל לנו? אנחנו מטפסים על הקירות ביחד עם ארבעה ילדים ומחפשים כל בדל של תעסוקה להם ולנו, ואנחנו רק בשבוע הראשון....
כל פעם שאני יוצא לחצר אני רואה את הדיסקו חונה בא לי לבכות...מצד שני בא לי להניע ולברוח ואז אני ניזכר שאני צריך לשמש דוגמה לילדים, שגם להם קשה, הם לא מתראים עם בני המשפחה האחרים, מדברים עם הסבתות כל יום רק בטלפון.
לא מאמין שהגענו למצב הזה, ישראל למודת הקרבות והמלחמות, אם יש מערכת אחת שהיתה צריכה להיות ערוכה למשבר הזה זאת מערכת הבריאות שלנו, זה "היום כיפור" שלה.

tallevi
21-03-20, 20:29
תחזיקו מעמד...חודש חודשיים גג זה נגמר.

לטוב או לרע...

טל.

IlanHadar
21-03-20, 20:34
גדול טל, מורבידי משהו, לטוב ולרע.

אם יקח חודשיים חלק גדול יתאשפז במוסדות סגורים... לבריאות של כולנו אני קורא לפתוח מסלולי 4X4 לצורך בידוד....

tallevi
21-03-20, 21:01
אני באמת מאמין שתוך חודש חודשיים גג זה ייגמר. זה ה-"לטוב".

לרע אני מתכוון לכך שמעבר לתקופת סגר שכזו, הציבור פשוט לא יוכל לעמוד בגזירה. תהיה התקוממות, בלתי אלימה ברובה, והפרה כללית של ההוראות.

בשום אופן לא התכוונתי לפן המורבידי. על אף כל ההיסטריה מסביב, כל הקורונה הזו, במושגים של המשך קיום המין האנושי, אינה יותר ממכה קלה בכנף...

אתה יודע מה...גם מבחינה כלכלית, אני סבור שהנזק אפילו לא יגיע לנזקים שגורמת היום הפנסיה התקציבית, פנסיות הגישור והקרנות ההסתדרותיות למיניהן...

בקיצור....לא לדאוג. תחזיקו קצת מעמד וזה יעבור.

טל.

מיכה100
22-03-20, 10:03
למי שרוצה להעמיק, להלן מאמר מאוד מנומק שמסביר את מטרת מדיניות הסגר, כמה זמן הוא אמור לקחת ומה יקרה אחריו:
https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-the-hammer-and-the-dance-be9337092b56 (https://protect-us.mimecast.com/s/pJeOCVOrBrcl6AP3LhGV4gW?domain=medium.co m)
אותו גוף פרסם מאמר ראשון לפני שבועיים שחזה באופן מדוייק להבהיל את ההתפתחויות, גם מומלץ לקריאה.

sgill
22-03-20, 22:51
מאמר מצויין ומומלץ, קראתי גם את הראשון. כנראה שכמו שהראשון ניבא נכון, גם זה מנבא בצורה מדויקת את העתיד..

חסרים רק 2 נתונים:

1. אם ומתי ימצא חיסון
2. האם מי שנדבק מחוסן

אבל מאחר שכנראה חיסון לא ימצא בטווח המיידי, ונשארו מספיק שלא נדבקו, אז זה לא ישפיע על אמינות תוצאות המאמר בטווח הקרוב.

נמרוד
22-03-20, 23:45
למי שרוצה להעמיק, להלן מאמר מאוד מנומק שמסביר את מטרת מדיניות הסגר, כמה זמן הוא אמור לקחת ומה יקרה אחריו:
https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-the-hammer-and-the-dance-be9337092b56 (https://protect-us.mimecast.com/s/pJeOCVOrBrcl6AP3LhGV4gW?domain=medium.co m)
אותו גוף פרסם מאמר ראשון לפני שבועיים שחזה באופן מדוייק להבהיל את ההתפתחויות, גם מומלץ לקריאה.

מאמר נהדר, קריאה חובה, יש גם תרגום לעברית:
https://levkraitman.blogspot.com/2020/03/blog-post.html

איל מ
23-03-20, 07:24
קראתי את המקור. הם לא שכנעו אותי

חנן גולומבק
23-03-20, 07:48
זה אומר טיול של עד 2 גיפים מלאים,

מאיפה הבאת את זה ?

nirs
23-03-20, 08:01
מאיפה הבאת את זה ?

הנחתי שזו משפחה אחת שחיה תחת אותה קורת גג ולכן אין מגבלה של 2 אנשים ברכב.

חנן גולומבק
23-03-20, 08:09
הנחתי שזו משפחה אחת שחיה תחת אותה קורת גג ולכן אין מגבלה של 2 אנשים ברכב.

כתבת שני ג'יפים , כלומר שתי משפחות. זה מנוגד להנחיות.

חברים צריך להפנים .....אנחנו במלחמה !

צאו לטייל רק עם מי שנמצא אתכם בבית וללא משפחות, חברים נוספים.

איל מ
23-03-20, 08:11
תכלס, רוח המשורר אומרת תישארו בבית. אתה לא יכול להגיד צאו לטייל ובאותה נשימה לקרוא גוועאלד.
(ז'תומרת, אתה יכול אבל זה דבר והיפוכו).

nirs
23-03-20, 08:33
כתבת שני ג'יפים , כלומר שתי משפחות. זה מנוגד להנחיות.

חברים צריך להפנים .....אנחנו במלחמה !

צאו לטייל רק עם מי שנמצא אתכם בבית וללא משפחות, חברים נוספים.

חנן,
כתבתי את התגובה ב 17/03 שעוד היתה מותרת ״התקהלות״ של 10 אנשים....
מאז ההנחיות השתנו ולכן ההמלצה שלי כבר לא תקפה חוקית.

אני מסכים איתכם לחלוטין. צריך לחרוק שיניים ולקיים את ההנחיות אחרת יש סיכוי טוב שנהפוך להיות איטליה...

tallevi
23-03-20, 14:28
אותו גוף פרסם מאמר ראשון לפני שבועיים שחזה באופן מדוייק להבהיל את ההתפתחויות, גם מומלץ לקריאה.מאמר מרתק ומושקע אין ספק.

אבל!

כותב המאמר הוא בעל דעה ברורה, והוא די מכוון את הקוראים לאפשרות אחת של אסטרטגיה.

בכלל, באף מקום לא הצלחתי למצוא הסבר, מדוע בעצם לא בוחרים לאמץ את האפשרות לבידוד קבוצות הסיכון והאוכלוסיה המבוגרת, על פני הטלת סגר גורף של כלל האוכלוסייה.

גם אם ברור לכולם שסגר גורף בוודאי שישיג את התוצאה הרצויה, אני עדיין חושב שהאפשרות של בידוד ממוקד היה משיג את אותה התוצאה מבלי למוטט את הכלכלה.

טל.

נ.ב. תשובות בסגנון של "זה לא מוסרי, לא ערכי..." וכאלה, מצד מי שאין כל סיכון למשכורתו בחודש הבא ו/או בחודש הבא אחריו, לא יכולות שלהילקח ברצינות...כי נדמה שהן מוסריות עוד פחות...

נדב ש.
23-03-20, 14:41
צא מנקודת הנחה שאף אחד לא יודע כלום על הנגיף הזה, הכל השערות לדעתי.
יש גם חולים קשה בני 45 ללא מחלות רקע, וזה כבר מדאיג יותר.
מה שאבסורד זה שידעו על הנגיף הזה מזמן ולא נערכו בשיט(בניגוד למה שמספרים), לא נקטו שום צעד, הייתי מצפה למעקב(אפילו מודיעיני) כמו שאר האיומים שקיימים, לא פחות.
סגר כללי היה צריך להיות מהיום הראשון לשבועיים לפחות, כמות בדיקות של לפחות 10k ביום ולא הבטחות באוויר, ובידוד כמובן.
אחרי כל הבלאגן הזה כאשר יגמר יקומו ועדות חקירה ומסקנות שלא בטוח שבכלל יעשו איתם משהו.

זה מה קוראים אותה בשפת מדיצינה חארבו דארבו.

ד ו ר ו ן
23-03-20, 14:41
טל,
יש גם צעירים במצב קשה.
וכמה שיש יותר נדבקים גובר הסיכוי למוטציות מסוכנות יותר.

tallevi
23-03-20, 15:05
טל,
יש גם צעירים במצב קשה.
וכמה שיש יותר נדבקים גובר הסיכוי למוטציות מסוכנות יותר.כמה מהם?!
פירורי אחוזים, (לא האחוזים שאתה רואה היום. אלה אחוזים מהחולים המאובחנים, ממש לא קרוב לכלל הנדבקים).

וישראל זה לא ארה"ב. אפילו לא איטליה. חוק המספרים הגדולים חל עלינו הרבה פחות.

לדעתי זניח.

טל.

גיא
23-03-20, 15:08
כמה מהם?!
פירורי אחוזים, (לא האחוזים שאתה רואה היום. אלה אחוזים מהחולים המאובחנים, ממש לא קרוב לכלל הנדבקים).

לדעתי זניח.

טל.

מעניין איך הסטטיסטיקה תזוז עם עשרות אלפי ob בארה׳ב כשהם ידבקו

asafk
23-03-20, 15:12
טל. קח בחשבון שכל נשא שלא פיתח תסמינים קשים ולא מת - הוא בסיס למוטציה.
אז לגמור את זה כמה שיותר מהר זו כנראה פרקטיקה נכונה גם מבחינת הקטנת כמות המוטציות... אולי.

אסף.

tallevi
23-03-20, 16:03
מוטציות יש גם בנגיפי השפעת, להמוניהם.

מצטמצם מהמשוואה לצורך העניין.

מעניין איך הסטטיסטיקה תזוז עם עשרות אלפי ob בארה׳ב כשהם ידבקו

מה זה OB?

טל.

נמרוד
23-03-20, 16:06
מה אתה מנסה להגיד טל? שאם אתה היית שר בריאות היית קובע מדיניות אחרת? בסדר.

נדב ש.
23-03-20, 16:15
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5700045,00.html?utm_source=ynet.app.andr oid&utm_term=5700045&utm_medium=social

ד ו ר ו ן
23-03-20, 16:56
כמה מהם?!
לדעתי זניח.
טל.

אני מרגיש יותר בטוח שדעתך לא קובעת.

nirs
23-03-20, 16:58
טל, גם בוריס גונסון חשב כמוך (ואפילו טראמפ).
למזלה של אנגליה עשה פנית פרסה והתעשת.
למרות זאת נראה שהרע עוד לפניהם.

סולי
23-03-20, 17:25
אני רק שאלה,
מה זה חוק המספרים הגדולים?

asafk
23-03-20, 17:47
זה מושג סטטיסטי שמנופפים בו כדי להשמע חכמים.
(בלי כוונה לפגוע באף אחד כאן. יחד עם 'אקספוננציאלי' אני שומע את זה לאחרונה יותר מדי בחדשות.... גם כשלא נכון ולא קשור)

אסף.

alto
23-03-20, 18:07
אני רק שאלה,

3!

נדמה לי שנוח הררי כתב שאחת ההתפתחויות הרציניות של האדם היתה כשהתחילו לספור מעל 2.
בזמנו, ועדיין יש שבטים כאלו, ידעו לספור: כלום, אחד, שתיים, המון.

tallevi
23-03-20, 18:23
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5700045,00.html?utm_source=ynet.app.andr oid&utm_term=5700045&utm_medium=socialנדב, אם היינו רואים מוכנות חוסר ביחס למדינות אחרות ,(אפילו אחת...), אז היה אפשר, אולי, לבוא בטענות כלפי הממשל בישראל.

כל עוד אתה בקו אחד עם המפותחות שבמדינות, אז כנראה שלא הייתה דרך להיערך ברצינות למגיפה בקנה מידה שכזה. תהיה ריאלי.

לגבי דוח המבקר, אני מתייחס אליו בדיוק כמו לתוצאות מבחני הבדיקה במכוני הבדיקה לרכב...אתה באמת חושב שאם המבקר בכבודו ובעצמו (או כל אחד אחר...) היה יושב בכסאו של ראש הממשלה, הדברים היו נראים אחרת??
תהיה רציני...

אני גם בטוח שיש דו"ח מבקר נגד רעידות אדמה, צונמי וכו...נו אז...? יש באמת דרך להיות מוכנים לכך...?? קישקוש. הנייר סופג הכל...אז כותבים.

טל.

assafy
23-03-20, 18:25
אני רק שאלה,

אם נשב אני, אתה וג'ף בזוס ונעשה ממוצע של המשכורות כנראה נגיע למסקנה מוטעית לגבי המשכורת הממוצעת במשק.
אם ניקח ממוצע של עשרות או מיליוני אנשים אז יוצאי הדופן וסטיות התקן פחות ישפיעו ונגיע למסקנות אמיתיות יותר.

זה נכון לכל דבר שהוא.

נדב ש.
23-03-20, 18:32
נדב, אם היינו רואים מוכנות חוסר ביחס למדינות אחרות ,(אפילו אחת...), אז היה אפשר, אולי, לבוא בטענות כלפי הממשל בישראל.

כל עוד אתה בקו אחד עם המפותחות שבמדינות, אז כנראה שלא הייתה דרך להיערך ברצינות למגיפה בקנה מידה שכזה. תהיה ריאלי.

לגבי דוח המבקר, אני מתייחס אליו בדיוק כמו לתוצאות מבחני הבדיקה במכוני הבדיקה לרכב...אתה באמת חושב שאם המבקר בכבודו ובעצמו (או כל אחד אחר...) היה יושב בכסאו של ראש הממשלה, הדברים היו נראים אחרת??
תהיה רציני...

אני גם בטוח שיש דו"ח מבקר נגד רעידות אדמה, צונמי וכו...נו אז...? יש באמת דרך להיות מוכנים לכך...?? קישקוש. הנייר סופג הכל...אז כותבים.

טל.

לא יודע אם אתה עוצם עיניים או סתם מתעלם...

אבו שפם
23-03-20, 18:41
2 נוסעים ברכב??
עד 10 אנשים??
רק אני וגיסי עם המשפחות זה כבר 12 ... 🤣

וזה מה שהוא אומר 👇

127906

הפסח הזה נשאר לשמור על המשפחה בבית.... לא יקרה כלום... נכון מוציא מהכלים ומשגע... אבל... לא נוסע לשום מקום ושום טיול עד שלא יעבור הנגיף... ונחזור כולנו לשגרה...

משמעת עצמית ... ערבות הדדית... ואיכפתיות מהקהילה... לדעתי אלה המפתחות לעבור מהר ככל הניתן את החרא שכולנו עוברים כרגע...

אבל מי אני...

עד הטיול הבא... נשאר בבית...

asafk
23-03-20, 18:48
כה אמר השפם.

נמרוד
23-03-20, 18:57
הפסח הזה נשאר לשמור על המשפחה בבית.... לא יקרה כלום... נכון מוציא מהכלים ומשגע... אבל... לא נוסע לשום מקום ושום טיול עד שלא יעבור הנגיף... ונחזור כולנו לשגרה...

משמעת עצמית ... ערבות הדדית... ואיכפתיות מהקהילה... לדעתי אלה המפתחות לעבור מהר ככל הניתן את החרא שכולנו עוברים כרגע...

אבל מי אני...

עד הטיול הבא... נשאר בבית......https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200323/c987d2e663acd564836ae682f56c2fa4.gif

tallevi
23-03-20, 21:56
לא יודע אם אתה עוצם עיניים או סתם מתעלם...אתה חושב?!

אז בוא ננסה במספרים על מנת להמחיש לך את הבדיחה התורנית הזו...

אם נלך לפי השיעורים שבמאמר כאן, ונניח שרק 25% מאוכלוסיית המדינה יידבקו מהנגיף ויחלו, מתוכם 4% יזדקקו לטיפול נמרץ ולמכונות הנשמה, אז החישוב הוא
9,000,000x0.25x0.04=90,000

עכשיו...באיזה מציאות, אתה מתאר מצב, שנניח, שנה אחורה, המדינה מחזיקה האנגרים מפוצצים במיטות ציוד נמרץ ומכונות הנשמה בכמות האדירה הזו, ככה סתם, ללא שימוש, בהמתנה למגיפה עולמית שפורצת פעם במאה או שתיים...???
ורק בשביל שתוכל להגיד שהתכוננו כראוי...

אני טועה?

טל.

asafk
23-03-20, 22:05
בזה אתה צודק. אף אחד לא יודע מתי יקרה כזה מקרה.
ההכנה הנכונה היא להכין פקודת מבצע, לדעת מראש מי עושה מה, להכין יצרנים של ציוד רפואי מראש, וברגע שיש סימנים שזה עומד להתחיל - לתת מכה.
לא לחכות חודשיים לראות מה יהיה ואז להגיב קצת מכל דבר ולריב על חלוקת סמכויות .

אסף.

שמעון.פ
23-03-20, 22:08
עברתי היום ביער להב לבד ברכב.
החניונים היו עמוסים באנשים מהפזורה.
אללה ירחמו.

נדב ש.
23-03-20, 23:02
אתה חושב?!

אם נלך לפי השיעורים שבמאמר כאן, ונניח שרק 25% מאוכלוסיית המדינה יידבקו מהנגיף ויחלו, מתוכם 4% יזדקקו לטיפול נמרץ ולמכונות הנשמה, אז החישוב הוא

עכשיו...באיזה מציאות, אתה מתאר מצב, שנניח, שנה אחורה, המדינה מחזיקה האנגרים מפוצצים במיטות ציוד נמרץ ומכונות הנשמה בכמות האדירה הזו, ככה סתם, ללא שימוש, בהמתנה למגיפה עולמית שפורצת פעם במאה או שתיים...???

אני טועה?

טל.

מערכת הבריאות(ולא רק) מוזנחת כבר הרבה שנים, זאת עובדה.
זה נוח לאנשים לשבת ולהעביר את הזמן כל עוד הכל "בסדר" ואין רעשי רקע מסביב.

בוא נניח את מכונות ההנשמה בצד רגע.
מה לגבי מספר מיטות אישפוז? ציוד שחסר? רופאים, אנשי צוות? וכו' וכו'.
ולמה לחכות למגיפה? כבר עכבו אחריה הרבה לפני שהגיעה, חשבתי שאנחנו קצת יותר חכמים משאר העולם לא?
אז נכון, כבר מסוף ינואר או תחילת פברואר התחילו לעשות השלמות ציוד ולנסות לכסות את החוסרים ועדיין חסר מלאי, זה רק מראה לך באיזה מצב המערכת נמצאה, במערומיה.
"מאשפזים" חולים במצב קל במלונות שהתנדבו לכך.
ועדיין ולמרות הכל, הטיפול וההיערכות של המשרד זמן קצר לפני ההתפרצות כנראה טוב, כי אולי נראה שמצבנו טוב משאר העולם, בינתיים...

גיא
23-03-20, 23:20
אני לא הייתי אומר שהמלונות התנדבו .. זה עסק לכל דבר והמדינה משלמת / תשלם וביוקר על השרות הזה.

asafk
23-03-20, 23:24
התנדבו.... פדרמן, הבעל בית של אלביט ושל מלונות דן, זיהה מלחמה שעבורה אין לו נשק למכור ברווח.... אז מכר מלון מפסיד - כל הכבוד על היכולת להכניס כסף ולהקטין הפסדים בכל מצב.

אסף.

zivo
24-03-20, 00:40
בזה אתה צודק. אף אחד לא יודע מתי יקרה כזה מקרה.
ההכנה הנכונה היא להכין פקודת מבצע, לדעת מראש מי עושה מה, להכין יצרנים של ציוד רפואי מראש, וברגע שיש סימנים שזה עומד להתחיל - לתת מכה.
לא לחכות חודשיים לראות מה יהיה ואז להגיב קצת מכל דבר ולריב על חלוקת סמכויות .
אסף.
דווקא יש תרגולות הוראות אבל מה לעשות שכל הפקודות וכל התירגולות דיברו על זה שמערכת הביטחון לוקחת פיקוד, וביבי לא רוצה שבנט ירים את הראש.
הכל פוליטיקה. שולחים 500000 איש הביתה בלי עבודה, והוא בלי להתבייש בא לדבר על ממשלת אחדות עם שני שרי משפטים.
יש לנו שר בריאות שלא למד לימודי ליבה ומנכל משרד בריאות, בלי השכלה רפואית, מה אתה מצפה מהם? מה הם יכולים לעשות?
אתה באמת חושב ששר הבריאות יכול להבין את כל המושגים הסטיטסטים שמשמשים בארוע הזה???

דצמבר המר
זעקו כותרות בעיתון
ושר האוצר נתן במבט ראיון
הציבור מטומטם
ולכן הציבור משלם
מה שבא בקלות
באותה הקלות יעלם
האזרח הקטן
נאלץ לשלם בגדול
ואותי מעניינת
ירדנה יותר מהכל
הולך למילואים
וסופר את הכסף שאין.

tallevi
24-03-20, 08:23
זה לא להאמין איך קמפיינים פוליטיים אוויליים שלהחריד מצליחים לתפוס ברשתם אנשים אינטליגנטים לכאורה...

פשוט מתסכל.

נדב ש. תסתכל שוב על הגרפים שבמאמר שכאן. תחפש את הקו המקווקו האדום. תבין שאתה לא בכיוון.

טל.

zivo
24-03-20, 09:43
אתה חושב?!

אני טועה?

טל

כן , בחישוב שלך חסר את מימד הזמן. לא כולם חולים באותו הזמן כל הזמן.
זה הקרב על לשטח את העקומה שכולם מדברים עליו כל הזמן.
נניח שמדובר שהמשבר ימשך שלושה חודשים (90 יום), ונניח שמדובר על 10 ימים הטיפול נמרץ, ופתאום המספר קטן בסדר גודל.
אז אני לא אומר שהמספרים שאני שמתי נכונים, אני רק עונה לשאלה שלך- כן אתה טועה, החישוב שלך לא נכון.

tallevi
25-03-20, 07:40
זיו. אתה קוסם.
איך הצלחת להפוך את מימד הזמן פה בכל הסיפור כפקטור שעובד לטובתנו, בזמן שכל המומחים משקשקים ממנו, זה פשוט גאוני.

ראה את הגרף הנ"ל. ההתפרצות היא בשלושה שבועות. לא חודשים.

זה המאפיין הכי חזק במגיפה, זה בא לך בבום. רק שבמקום בייבי-בום, זה ביי-ביי-בום...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200325/650af84b2db578cf44532356d1d80153.jpg

טל.

KOOKE
25-03-20, 07:53
מי שהוא כאן יכול לאמר כמה מיטות טיפול נמרץ נשימתי יש בארץ ?

לפי המספרים שליקטתי ברשת רק 300??

ד ו ר ו ן
25-03-20, 08:04
זיו. אתה קוסם.
איך הצלחת להפוך את מימד הזמן פה בכל הסיפור כפקטור שעובד לטובתנו, בזמן שכל המומחים משקשקים ממנו, זה פשוט גאוני.
עובד לטובתך כשאתה מיישם צעדים נלוויים מתאימים.

הגרף שצרפת ברזולוציה גרועה, לא קריא.

tallevi
25-03-20, 08:17
ראה כאן, ע' 8.

טל.128109

tallevi
25-03-20, 08:30
למה לא מצליח להעלות pdf??

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports

תפתח את הדו"ח האחרון 64, עמוד 8.

טל.

hadtomer
28-03-20, 07:34
עיזבו אתכם כרגע ממיטות, זה נושא חשוב אך פחות חשוב לעינייננוו. השאלות שאותי הכי מעניינות ועליהן אין מענה:

1. מתי כבר נוכל פשוט לנסוע לטייל

2. מתי הילדים ישובו ללמוד

3.מתי נוכל פשוט לצאת בבוקר לעבודה

IlanHadar
28-03-20, 08:54
תומר,
הלוואי ואני טועה, אבל עוד לא הגענו לשיא.

תשים לב שמאתמול בבוקר אין פרסום של מספר החולים יותר, אין אפשרות לדעת אפילו מצב. אם המצב החמיר, אז היום בערב יוטל הסגר מלא.

אנחנו נהיה בבית לפחות עד סוף פסח.
התקווה כרגע שהקיץ יאט את ההתפשטות.
בתי הספר עלולים להיות מקור הדבקה ראשי, בטח ישארו סגורים כבר עד ספטמבר.

יש בישראל 2,864 מכונות הנשמה.

opl
28-03-20, 09:17
במיוחד בתקופה הזו אני מעריך את העובדה שאני עובד בחברה חיונית. נדרש לצאת לשטח לימים שלמים, במקומות מקסימים ומבודדים.

ואפילו נדרש לחלץ, לנעול ולהחליק בבוץ בדרך לאתר העבודה.

*הוא לא בתוך השדה, השדה מתחיל מימין לו. אבל כן, הוא טעה מאוד כשחשב שיהיה לו יותר אחיזה על הצמחיה, לא הצלחתי לעצור אותו בזמן.

128160

בבית הרבה יותר קשה... דירה עם מרפסת ומחסן ואני אומר תודה שלפחות יש לי את שניהם שיעסיקו אותי. אלה פה עם בתים פרטיים וחצר - מושא לקנאה.

128161

איל מ
28-03-20, 14:26
מה עוזר לי שאין סגר אם אין מסגרות חינוך? תקוע בבית עם שני ילדים קטנים. אפילו על הרכב אין אפשרות לעבוד כי אין מי שישגיח עליהם...

ronen7k
29-03-20, 11:33
[QUOTE=opl;883636]במיוחד בתקופה הזו אני מעריך את העובדה שאני עובד בחברה חיונית. נדרש לצאת לשטח לימים שלמים, במקומות מקסימים ומבודדים.

״ ואפילו נדרש לחלץ, לנעול ולהחליק בבוץ בדרך לאתר העבודה.

אלה פה עם בתים פרטיים וחצר - מושא לקנאה.״

אתה מקנא באלה עם חצר ואני מקנא בעבודה שלך ( מהיא ? אם אפשר לגלות )

מה שקורה באמת נותן לי זמן לעבוד בחצר , יש לי טונה של עבודה ( בית אחרי שיפוץ כללי ).

128184

ריצוף שביל אבנים

נדב ש.
30-03-20, 11:05
כשלא מטיילים...

128223

גיא
30-03-20, 20:13
חייבים לטייל

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200330/4330f352e4d81131b9e1cb0edb2a6a55.jpg

נדב ש.
30-03-20, 20:47
חייבים לטייל

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200330/4330f352e4d81131b9e1cb0edb2a6a55.jpg

אני כבר שבועיים מטייל בכל האתרים האלה... 😭

opl
31-03-20, 08:17
זה אולי פוטושופ. אני לא בטוחhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200331/eb44e60424d89a9190337cd89deff453.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

נדב ש.
31-03-20, 19:03
https://travel.walla.co.il/item/3349507

yoni_0000
31-03-20, 20:43
128255

opl
02-04-20, 11:45
אני מאוד אוהב את הבישולים שלו... יותר לצפות, פחות כמשהו שהייתי אוכל. וזאת גם דרך לטייל בלי לצאת. אצלינו האוהל מורכב במרפסת כבר כמה ימים.

https://www.youtube.com/watch?v=KE_junBnt_8

איל מ
02-04-20, 12:32
אצלינו האוהל מורכב במרפסת כבר כמה ימים.
]

איך לא חשבתי על זה קודם!!!! בסוכות בילינו חצי מהחג באוהלים בחצר, ודווקא עכשיו לא קפץ לי.

תודה.

ד ו ר ו ן
02-04-20, 12:42
איך לא חשבתי על זה קודם!!!! בסוכות בילינו חצי מהחג באוהלים בחצר, ודווקא עכשיו לא קפץ לי.
תודה.
הבן אמר שאם לא נוסעים למדבר אז שנעשה אוהל בחצר עם מדורה.
לגמרי בעניין.

opl
02-04-20, 12:42
אפשר לעשות תחרות צילומי מאהל במרפסת/חצר.

נדב ש.
02-04-20, 13:03
מה שניקרא welcome to the club...
כמה שהילדים חיכו לטיול המסורתי... התבעסו רצח... ולכן תיכננתי מסלול מיוחד....
מפגש בדלת היציאה מהבית, בדרך למעלה המחסן, העמסת ציוד, המשך לשפ"צ הגינה, חניון לילה וארוחת ערב, בבוקר דילוג לחצר הקידמית דרך נחל הממטרות.
לא לדאוג, נימדד מרחק של 80 מטר.

128279128280128281128282128283

alto
02-04-20, 13:23
אצלי הילד העמיד אוהל על הגג של הבית וכבר שבוע ישן שם.
מאוד פסטורלי, לייד מקווה מים וצמחיה.

nir.samo
02-04-20, 20:24
אחלה רעיון! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200402/53f7b5b4c64eae97f0850d873a4af179.jpg

Sent from my H3123 using Tapatalk

sgill
03-04-20, 13:51
מה עם כזה בחצר:

https://scontent.ftlv5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/91989987_2566726603550152_52580748942135 78752_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=9e2e56&_nc_ohc=p2G4_ye4VuEAX_wrBOJ&_nc_ht=scontent.ftlv5-1.fna&oh=fd49a9584d81e315d3cbecf41a136788&oe=5EACA95E

hadtomer
04-04-20, 13:32
אני רק אציין- שהיום- 4.4 הוא יום trail rated. יום עצוב משהו....................

https://www.conceptcarz.com/a36679/jeep-4x4-2020-trail-rated.aspx

ד ו ר ו ן
04-04-20, 14:49
״חניון לילה פסח 2020״
הילדים אמרו שאם לא נוסעים למדבר, אז עושים חניון לילה מאחורי הבית.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200403/b8865d098691d6c7d89ad96a6ae390d1.jpg

ishc
04-04-20, 16:17
וואללה, מזל שיש חצרhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200404/a315dd1ef52a300287c7fd15c3071242.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200404/35fafff03061d7125e476138ec8091c4.jpg

alto
05-04-20, 12:11
בני המושבים פה ארגנו מחנה חצי וירטואלי.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200405/27dc408ced87651eb5380443a4bb0c41.jpg

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

opl
07-04-20, 18:36
עוד טיול קצרצר בחסות העבודה. אפילו שזה בטרייטון זה עדיין כיף לנשום מחוץ לקירות.

128407

מדהים לראות כמה עצים נפלו בשטח בעקבות הסופה שהייתה.

128408

128409

IlanHadar
07-04-20, 20:10
אי אפשר ככה, זה נהיה קשה בלי טיול פסח.

איך יורדים מאזור המרכז עד הערבה בלי לצאת לכביש בכלל? :rolleyes:

מי שמצליח מובטח לילה על חשבון משלם המיסים...

מוטי ג.
07-04-20, 20:22
אפשר להגיע אבל נדרש לחצות כבישים,
הכל שאלה מהי נקודת הפתיחה שלך.

tallevi
07-04-20, 21:25
מילא הכביש, אבל מי מבטיח שאין אכיפה מוגברת גם בתוך השטח?

פקחים עם רחפנים וכאלה?

אני מאמין שהם מחכים לנו בפינה...

בקיצור סבלנות...תיכף זה נגמר.

טל.

KOOKE
07-04-20, 21:29
לפי מה שנמסר לי בקבוצת וואטצאפ - ההנחיה לפקחי הרט"ג היא לא להתעמת עם מטיילים בשטח.

לא יכול לאמת בווודאות שזו ההנחיה שכל אחד יפעיל את שיקול דעתו.

andy.shaked
07-04-20, 21:41
שבת שעברה הייתה אכיפה ביער בן שמן בין היתר ובעוד כמה מקומות

המדען המטורף

boaz avrahami
07-04-20, 23:36
זה מה שאמור להיות מפת החסימות בסגר פסח הראשון.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200407/9c61eddaca0bdc1eb4674fdab23e341b.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
08-04-20, 09:36
לפי התקשורת יהיו רחפנים ומסוקים לסיוע.

אני מאוד מקווה שלא נשמע בתקשורת על "ג'יפים" שעושים ברדק...
נראה לי הבנתם את המסר.

חג שמח לכולם.

מיכה100
08-04-20, 09:46
מדהים לראות כמה עצים נפלו בשטח בעקבות הסופה שהייתה.

המילה מדהים לא מספיק חזקה כדי לתאר את מצב יערות האורן במרכז, לפחות באזור לטרון מסילת ציון, צרעה וכרמי יוסף.
הכל חסום בעצים שנשברו או נעקרו מהשורש - סוריאליסטי.

ד ו ר ו ן
08-04-20, 10:17
זה מה שאמור להיות מפת החסימות בסגר פסח הראשון.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200407/9c61eddaca0bdc1eb4674fdab23e341b.jpg
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

פורסם שזה מציג רק את החסימות הראשיות , אחרת כל המפה תהיה מנוקדת.

Asaf-a
08-04-20, 11:20
נוף מגבעת מרר...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200408/3be9b56cee4a329de55141a28e82967d.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
08-04-20, 11:35
נוף מגבעת מרר...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200408/3be9b56cee4a329de55141a28e82967d.jpg
פתחת התנחלות או בריחה אחרונה לפני שמג״ב מגיעים?

ד ו ר ו ן
08-04-20, 13:28
ואם לא היה ברור, אני חושב שאתה עושה טעות קשה בהתנהלות הזו.
זה לא לצאת לשדה מאחורי הבית, זה מרחק נסיעה בהגדרה, בטח אחרי המגבלות החדשות.

הגניבות פינה ה״שובבה״ הזו היא בדיוק הסיבה שלא סומכים על הציבור ומהדקים עוד יותר את המגבלות.

כן,
אז תגיד שאתה לבד בגבעה,
וגם הוא יגיד וגם הוא וגם החרדי בבני ברק שהתלונן ששמו גדר עם רמת-גן ואחרי שפרקו אותה אז בלילה ברחו מאות אנשים והפרו בידוד.

ובני טיפשעשרה באזור גדרה וגדרות רואים אתכם ההורים ועדיין נוסעים בזוגות בכלי SBS וטרקטורנים.

קחו אחריות על עצמכם.

חנן-ג'יפולוג
08-04-20, 13:46
ציות עיוור לשלטונות מסוכן בעיני הרבה יותר מנגיף כזה או אחר.

לא, אין דין סיבוב בדד (שאין חולק על כך שזה לא גורם סיכון, אם כי זה בוודאי לא חוקי) כדין רכיבה בזוגות שבנויים ממשפחות נפרדות, ובטח שלא להמון בלוויה או חתונה.

הציות העיוור הזה הוביל בהיסטוריה לאסונות איומים. לעומתו, הפרות מבוקרות היו מנת חלקם של חסידי אומות העולם.

חלילה, שאף אחד לא יבין מכך שאני עושה השוואה כלשהי לשלטון הנוכחי, אבל שלטון כמו שלטון, לא מסוגל להתייחס לכל הסיטואציות באופן פרטני.

מרשה לעצמי להודות בפומבי: אני יוצא כל לילה עם הכלבה לסיבוב של 6-8 ק"מ בשבילי האיזור, ולא מזמן גם טיילנו באיזור הקרוב עם הטנדר.

ד ו ר ו ן
08-04-20, 14:03
זה לא עניין של ציות עיוור.
הבעיה היא שהמטומטמים (הכוונה לא לאסף שנסע לגבעה), שלא יודעים לעשות את ההפרדה האינטיליגנטית שאתה עושה, רואים בכך דוגמא, והם המסוכנים.

בתיכון ברנר, שזה בדיוק באותו האזור, היה אחד ממוקדי הבידוד הראשונים.
גם אז העלו ״תמונות שובבות״ מהבתים כיצד בני הטיפשעשרה מצטרפים ״רק לרגע״ למשפחות כי הבידוד בחדר קשה.

אותם בני טיפשעשרה ממשיכים להסתובב יחד באזור, בלי הפרדה, פחות, אבל ממשיכים.

יותר קשה מבידוד קצר ואחראי זה לחלות בחרא הזה.
הממשלה לדעתי עושה בשכל כמבצעים שקלול של כמות הלא ממושמעים ביחס לממושמעים ונוקטת במדיניות ההסגר.
הגרפים מראים את התוצאות מאד ברור.

לביא
08-04-20, 14:10
דורון, לפחות מחצית מההחלטות שמתקבלות, נגועות בשיקולים פוליטיים עמוקים. לאלה מאיתנו שגרים על גבול השדות יש יתרון בימים טרופים אלה.
שיהיה חג שמח

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
08-04-20, 14:22
לעניין האסטרטגיה של השלטון: מנקודת מבט של הדיוט אני סבור שהיא אמורה להיות שונה, אבל זה דיון אחר. הם עשו את השיקולים, התייעצו עם מי שצריך וקיבלו החלטה. מקווה שהיא תתגלה כפחות שגויה מבין שאר האופציות בראי ההיסטוריה.

אני לא רואה את עצמי כדוגמא כלשהי לאחרים. אני כן מונע מבנותיי לחבור לחברות שלהן, ובד בבד אני מנסה למשוך אותן אתי לטיולים הרגליים. את הדעות שלי ביחס לציות/הפרה הן כבר מכירות מדיוני עבר.

דרור ברלי
08-04-20, 14:29
אני אולי האחרון שתשמעו ממנו מילה טובה כלשהי על שלטון כלשהו.
אבל.....

אם היה אצלנו סגר אמיתי/עוצר אמיתי הרבה יותר מוקדם, היתה פחות הדבקה ויש מצב שהיינו היום באמת לקראת יציאה מהחרא הזה. מי יודע, אולי גם עם פחות קורבנות.

שימו לב טוב טוב מי המדינות שיצאו/יוצאות מזה טוב יותר - אלה שבהן העם ממושמע והשלטון לא הכי דמוקרטי/מרחם בעולם...

ד ו ר ו ן
08-04-20, 14:43
לעניין האסטרטגיה של השלטון: מנקודת מבט של הדיוט אני סבור שהיא אמורה להיות שונה, אבל זה דיון אחר. הם עשו את השיקולים, התייעצו עם מי שצריך וקיבלו החלטה. מקווה שהיא תתגלה כפחות שגויה מבין שאר האופציות בראי ההיסטוריה.

.
אתה מהנדס, לדעתי אתה יודע לקרוא סטטיסטיקה מצטברת.

תסתכל על מגמת הגרפים ברמה המקומית של השינוי ביחס לצעדים, וגם השוואתית להתנהלות שונה במקומות אחרים בעולם, זה לא הטייה מקוממת של נתונים לטובת מישהו, זה עולמי.
קבוצת המדגם עצומה.
המספרים מאד ברורים.

אני לא מתחסד לשדה מאחורי הבית, אבל לנסוע לטייל זה להשתין מהמקפצה ופוגע בכולם וזו חוסר התחשבות בריאותית והתנהגותית.

הגורמים שעושים הערכת מצב רואים את הבדידים האלו במספרים מוחלטים וגוזרים מזה מספר מוחלט של הפרות וממנו מגבלות יותר משמעותיות.

Asaf-a
08-04-20, 14:48
לא חשבתי בכלל על הנעת הsbs, זה באמת להשתין מהמקפצה.

גניבת סיבוב בדד ריצה או אופניים מוקדם בבוקר או בלילה מאוחר כשלא פוגשים איש זה במסגרת ההגיון שלי.

דווקא אצלנו בשיכון בנים אחהצ, עקב מגבלת ה100 מטרים, יש עודף אנשים אנשים וילדים בתא שטח קטן הנעים בעיגולים לכאורה במסגרת ההנחיות, שזה בעיני הרבה יותר בעייתי, ולכן בחלון זמן זה אנו נמנעים מלצאת החוצה מהחצר.

ד ו ר ו ן
08-04-20, 14:59
שיהיה חג שמח ובריא לכולם,

שנוכל להמשיך כולנו לבלבל במוח יחד כאן באתר, ובמפגשים המוניים בשטח!

גיא
08-04-20, 23:44
מתברר שיש מיוחסים שמותר להם

אפילו שהם משתינים מהמקפצה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5710944,00.html?utm_source=ynet.app.ios&utm_term=5710944&utm_campaign=general&utm_medium=social

boaz avrahami
09-04-20, 00:20
אני לא מסכים לחלוטין שהשיקולים פה הם פוליטיים אבל יש מי שרואה בכל מהלך של ביבי כשיקול פוליטי.
אנחנו רואים מה קורה במדינות עם ובלי סגר ואפשר לשפוט לפי התוצאות.
ישראל לא נקטה בשום צעד שלא ראינו גם במדינות אחרות.

זה נכון שיש יתרון למי שגר ליד השדות ותכלס מה הבעיה לאפשר לנו לצאת למדבר?
בפרקטיקה זה בדיוק כמו בניהול המדיניות בקבוצת החילוץ.
אם אין חוק פשוט ברור ואחיד לכולם ואכיפה שוויונית, אין חוק כלל.
ולכן למרות שרציתי להיות בנגב אני לא.
ואם בכל זאת אסע אשים 500 שח בתא כפפות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
09-04-20, 08:01

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5710944,00.html?utm_source=ynet.app.ios&utm_term=5710944&utm_campaign=general&utm_medium=social

מי אמר לך שמותר להם?

ד ו ר ו ן
09-04-20, 08:58

שים לב שהם אמרו שיצאו מהבית לפני ההגבלות.
לא כ״כ מסתדר לי עם שאר הזמנים בכתבה, אבל ניחא, אם הם אוכלים רק עשבים ושותים משלולית (איזה מעיין שופע יש ביתיר?), כבר שבועיים אז אולי זה מסביר משהו.

בקטנה.. מתחבא בטקסט, נאמר שהם עם מסכים ומתעדכנים במה שקורה, אז לא נטוריסטים הארדקור, וזה אומר שיש להם רכב וחשמל ברקע.

ולבסוף, מי אמר שמותר להם?

גיא
09-04-20, 09:02
כי כל מי שניסה פה להיות נטוריסט או בקבוצות מנשמ׳ע אחרות של טבע שאני חבר בהן והיו לא מעט שגורשו הביתה על ידי פקחים ושוטרי רשע אחרים. לא הצליחו להיות בטבע. רחוק מכל אדם וקורונה. וכתבה בצהובון הגדול של המדינה זה להשתין מהמקפצה.

דרור ברלי
09-04-20, 09:39
לא תאמינו כמה כן הצליחו.
החוכמה כנראה לא להיות קרובים לכבישים ולא בשמורות ולא להיצמד לחניוני הלילה המוכרים/מוסדרים אלא להישאר במקומות נידחים באמת.

איל מ
09-04-20, 10:02
תנוח דעתך גיא, שאחרי הכתבה כבר יגרשו אותם.

asafk
09-04-20, 10:25
תנוח דעתך גיא, שאחרי הכתבה כבר יגרשו אותם.ואם לא - בהחלט יהיה ניתן לטעון לאכיפה סלקטיבית. מי שהתבודד טוב מהם (כלומר בלי כתבה באינטרנט) - גורש הביתה עם או בלי קנס.

אסף.

tallevi
09-04-20, 11:15
ואם בכל זאת אסע אשים 500 שח בתא כפפות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זהו?!

אני שמעתי 5000, לא??

טל.

sgill
09-04-20, 11:26
500 ש"ח לא קונה לך את החופש לטייל. זה הקנס על זה שיצאת יותר מ 100 מטר מהבית. אתה מקבל קנס ונשלח חזרה הביתה.
5000 זה על התקהלות אסורה, אז אם יצאת לטיול עם שיירה, צפה ל 5000.

ד ו ר ו ן
09-04-20, 11:32
500 ש"ח לא קונה לך את החופש לטייל. זה הקנס על זה שיצאת יותר מ 100 מטר מהבית. אתה מקבל קנס ונשלח חזרה הביתה.
5000 זה על התקהלות אסורה, אז אם יצאת לטיול עם שיירה, צפה ל 5000.

או עבירה חוזרת של חריגה מה-100מ.

tallevi
09-04-20, 12:20
עד ל 14,400 ש"ח לפי חוק העונשין סעיף 61.א.1

כמו שנאמר וביד חזקה ובזרוע נטויה...

גיא
09-04-20, 12:39
לפי מה שראיתי ... מי שבסיכון הכי גבוה לקבל קנס רציני זה צפוני תל אביבי לבנבן שמאלני שעושה ריצה בירקון ...
אחרי זה, ילדים שמתהלכים להם ברחובות קרית ביאליק ..

מי שהכי בטוח זה חרדי שמתקהל ביג טיים בבני ברק ..
אז איפה שהוא באמצע ..

אני מסיק מזה, שאם יתפסו אותי במעלה העיזים מנסה לברוח מחיפה הנצורה .. אני לא אקבל קנס.

* אין באמור המלצה לצאת לשם ( אני לא רוצה להתקהל )
* הנ"ל ע"פ תחשיב סטטיסטי - ע"פ נתוני עבר
* טל"ח

sgill
09-04-20, 12:58
מעלה העיזים או גבעת העיזים?
הגבעה היא מגרש המשחקים שלי כילד... כולל המערה בתוך השייח.

גיא
09-04-20, 13:01
מעלה העיזים או גבעת העיזים?
הגבעה היא מגרש המשחקים שלי כילד... כולל המערה בתוך השייח.

נראה שלא זה ולא זה ... כוחות השיטור הביתיים הטילו ווטו :(

sgill
09-04-20, 13:31
חשבתי שאסור:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5710944,00.html?utm_source=Taboola_inter nal&utm_medium=organic

גיא
09-04-20, 13:31
לא תאמינו כמה כן הצליחו.
החוכמה כנראה לא להיות קרובים לכבישים ולא בשמורות ולא להיצמד לחניוני הלילה המוכרים/מוסדרים אלא להישאר במקומות נידחים באמת.

שום חכמה.

אכיפה בררנית. חד משמעית. חד וחלק. ומעצבן אותי.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5711428,00.html?utm_source=ynet.app.ios&utm_term=5711428&utm_campaign=general&utm_medium=social

tallevi
10-04-20, 00:00
מה הקשר לאכיפה בררנית?
מה אתה רוצה מהאנשים?
והכי חשוב מה אתה מתרגש בכלל מכותרות בצהובונים??

תהיה רציני...חוץ מזה שמה זה משנה אם עליך יש כבר אכיפה די ממוקדת...

בגדול נראה לי מתחיל להשתחרר הלחץ - הציבורי, הפסיכולוגי - שזה הכי קובע...צא, תעשה סיבוב קטן מחר במעלה עיזים כלשהו להירגע...לא יזיק לאף אחד.

טל.

גיא
10-04-20, 00:41
מליוני אנשים שם. הולכי רגל. רוכבי אופניים ... הכל.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200409/2627b6678fa10e5eb84daa938419e37b.plist

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200409/a6b68fa779bb688339f892fc98c9c13d.plist

ועכשיו האשה שואלת ...׳מחר נגמר העוצר ... נכון?׳
אני עונה ׳כן ...׳

היא אומרת ׳אז בוא ניסע ללילה במדבר....׳

מה אני אמור לעשות עכשיו [emoji1749]

tallevi
10-04-20, 01:33
מליוני אנשים שם. הולכי רגל. רוכבי אופניים ... הכל.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200409/2627b6678fa10e5eb84daa938419e37b.plist

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200409/a6b68fa779bb688339f892fc98c9c13d.plist

אני עונה ׳כן ...׳

https://youtu.be/oZGJydDz43g

הכוכב הכחול
10-04-20, 08:44
אני עונה ׳כן ...׳

פשוט מאוד, לבוא למדבר.
הוא במצב הכי פורח שלו שראיתי איי פעם.

ההרי געש לשעבר במכתש? גבעות שחורות?..
היום הם כבר ירוקות
(הייתי מצרף עוד תמונות של פריחה אם לא המגבלה של תמונה אחת כל פעם..)

חג שמייחhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200410/1fd5d082bf3fe8eac9d764186bbff2b0.jpg

*למען הסר ספק 100 מטר מהבית..

איל מ
10-04-20, 08:48
מיליוני אנשים שם?
ברור. כי כולם חושבים שהם חכמים גדולים.
כמוך.

assafy
10-04-20, 10:25
בינתיים יש קשיש באוכלוסיית הסיכון די ידוע שמרשה לעצמו להשתין מהמקפצה ולעבור על ההנחיות המפורשות של ראש הממשלה.
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5711584,00.html?utm_source=ynet.app.andr oid&utm_term=5711584&utm_medium=social

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

opl
10-04-20, 10:34
זה בערך כמו שנתפסו על עופר שלח שנסע 3 ברכב... בוא לא ניקח את השרשור הזה למחוזות מיותרים.

גיא
10-04-20, 11:29
פשוט מאוד, לבוא למדבר.
הוא במצב הכי פורח שלו שראיתי איי פעם.

ההרי געש לשעבר במכתש? גבעות שחורות?..
היום הם כבר ירוקות
(הייתי מצרף עוד תמונות של פריחה אם לא המגבלה של תמונה אחת כל פעם..)

חג שמייחhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200410/1fd5d082bf3fe8eac9d764186bbff2b0.jpg

*למען הסר ספק 100 מטר מהבית..

אין הגבלת תמונה אחת. יש 9 או משהו כזה. תסמן את ה v הקטן ולא את התמונה עצמה.

מתלבטים.

גיא
10-04-20, 11:30
מיליוני אנשים שם?
ברור. כי כולם חושבים שהם חכמים גדולים.
כמוך.

כי מותר לצאת מהבית [emoji2372] זאת לא התחכמות.
תקרא את ההוראות.
אסור היה אתמול לצאת מהעיר. אני לא יצאתי. גם הם לא.

asafk
10-04-20, 12:13
מותר לצאת מהבית למטרות מסויימות ורק לכך.
לצורך R&R מותר עדיין רק עד 100 מטר. ולא בקבוצה.

אסף.

גיא
10-04-20, 13:13
נכון.

כל מה שאמרת ...

nitzan
10-04-20, 15:33
הנגב באחת השנים המדהימות שלו, היום נסיעה לדרום הרחוק מאד באישור כמובן.הכל ירוק ושקקקט .חבל שרובנו שומרי החוק לא יכולים להנות, נתקלנו בשתי קבוצות שטיילו, אבל בגדול הכבישים ריקים.שעת צהריים תחנת הדלק במצפה אנחנו רכב בודד בכל המתחם כולל החנות.

נדב42
10-04-20, 15:43
אין הגבלת תמונה אחת. יש 9 או משהו כזה. תסמן את ה v הקטן ולא את התמונה עצמה.

שוב, רק אם אתה משלם על VIP. פעם זה אכן היה לכולם, היום כבר לא.

איל מ
10-04-20, 17:52
נשמע כאילו כבר עדיף לגלוש בגרסאת המובייל. גם אין פרסומות (חוץ מזאת של טאפטאלק שאחרי שסגרתם אותה, לא חוזרת).

KOOKE
10-04-20, 19:07
אלו שכן טיילו בדרום הרחוק - נתקלתם במחסומים? פקחי רט"ג?

איל מ
10-04-20, 19:11
אצלנו היה פקח שהסתבב בשטח והחזיר אנשים הביתה. מדבר על הסגר ה"רגיל" טרום עוצר החג. (אזור השרון).

nitzan
10-04-20, 19:27
נסעתי מנהלתי לא בג'יפ.מחסומים משטרתיים היו בצומת להבים, גבעות גורל והכניסה למצפה, כניסה לאילת מ12.לא שאלו יותר מדי שאלות באף אחד מהם חוץ מאילת.בחלק מהכניסות למסלולים יש שלטים שהכניסה אסורה.אבל הכי חשוב הצבא מתאמן כרגיל כולל הכלים הכי כבדים סכנה להכנס לשטחי האש בכל איזור הדרום.בדרך חזרה צפונה לא היו מחסומים.

דור אריאל
22-04-20, 19:13
אין איזה סניף של איקאה בהרי אילת ?
סתם הסתובבתי שם יומיים?

https://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3809950,00.html

נדב ש.
22-04-20, 19:29
הזייה.
ואחר כך מספרים שלאנשים אין כסף...
כנראה אחרי שהילדים שברו את הבית קיבלו הלוואה "לשיפוץ" מהבנק.

נמרוד
22-04-20, 19:41
חשבתי אולי שאנשים צריכים להעמיד עמדות מחשב נוספות פחות או יותר בכל בית, עם כל הלמוד מרחוק? מכיר מקום זול יותר מאיקאה לריהוט בסיסי כזה?

דור אריאל
22-04-20, 20:42
חשבתי אולי שאנשים צריכים להעמיד עמדות מחשב נוספות פחות או יותר בכל בית, עם כל הלמוד מרחוק? מכיר מקום זול יותר מאיקאה לריהוט בסיסי כזה?

לא עשיתי סקר מדויק למה מאות אנשים הגיעו לאיקאה היום,
אבל לכל מי שראינו היום בתקשורת הייתה תשובה זהה, "באנו להתאורר"

הזוי שמותר להגיע לאיקאה להתאורר ולמדבר אסור..

ד ו ר ו ן
22-04-20, 22:07
ומה יגידו בעלי עסקים קטנים?

יניב עמית
26-04-20, 20:54
אז אם אני מבין נכון מהחלטות המטורללים, בעצם אחרי יום העצמאות כל מה שצריך
זה להעמיס אופניים על האוטו ולצאת ל"מרחבים הפתוחים"

יונתןמצפה
26-04-20, 20:55
זה להעמיס אופניים על האוטו ולצאת ל"מרחבים הפתוחים"אפשר גם רק אופניים ולהשאיר את האוטו בבית (;

KOOKE
26-04-20, 21:02
אתמול תחנת הדלק בצומת קציעות כמעט חטפנו דו"ח - הסתפקו באזהרה.

ד ו ר ו ן
26-04-20, 22:07
זה להעמיס אופניים על האוטו ולצאת ל"מרחבים הפתוחים"

חזרו בהם..

נדב42
26-04-20, 22:10
אפשר גם רק אופניים ולהשאיר את האוטו בבית (;

חביבי, לא כולנו כאן בכושר לעשות חרמון-אילת בשטח על אופניים ...

andy.shaked
26-04-20, 23:12
אם כבר מותר לעשות ספורט מוטורי, טיול חוצה ישראל שיש בו 2 רכבים או יותר יוגדר כמרוץ שטח לטובת העניין ?
אני רוצה לצאת לטיול כבר

המדען המטורף

geva dover
27-04-20, 09:50
סבלנות חברים..
לדעתי האישית בתחילת מאי ישחררו את כל עניין שמורות הטבע, אני חושב שהם פשוט מחכים לעבור את כל החגים כדי למנוע אובר התקהלות בחניוני לילה וכד..
אולי אני טועה אבל אני מנסה להישאר אופטימי

opl
27-04-20, 09:52
אני לא מבין איך עוברים מכל כך הרבה הגבלות לכל כך מעט בתוך כמה ימים... גל 2 מרגיש ממש מעבר לפינה.

שמעון.פ
27-04-20, 11:20
אני לא מבין איך עוברים מכל כך הרבה הגבלות לכל כך מעט בתוך כמה ימים... גל 2 מרגיש ממש מעבר לפינה.
כבר כמה ימים שאני טוען שההקלות בהגבלות הם דווקא כדי להשאיר את הקורונה בחיים.
הרציונל? כל זמן שאין חיסון או תרופה מוכחים, ההדברה הסופית של הנגיף תוכל להתבצע
רק באמצעות חיסון העדר.
ואם ההגבלות החמורות ימשכו והתוצאה תהיה 0 חולים ידועים בארץ, מה הלאה?
נשחרר הכול? מספיק שיש חולה אחד לא ידוע שיכנס לאיצטדיון או לקולנוע
וההתפרצות הבלתי נמנעת תחזור.
שלא לדבר על כך שכל הקשר עם חו"ל לא יוכל להתחדש.
מה עושים, משאירים את הקורונה בשליטה על אש קטנה כזו שקצב החולים
יהיה כזה שהמערכת הרפואית תוכל להתמודד איתו.
הרי ההצלחה העיקרית של מערכת הבריאות הישראלית היא
האחוז הנמוך של הנפטרים מתוך החולים עצמם.

התרת הרצועה תביא לכך שבנוסף לרוב הציבור שיש לו מנגנון חיסון טבעי
(אני מכיר כמה משפחות שכל בני הבית שוהים יחד 24/7 ויש רק 2 חולים מתוך 10)
יהיו הרבה חולים לשעבר שיעצרו את שרשרת ההדבקות.

נ.ב. גם אני חושב שזאת קונספירציה לא מוצלחת.

KOOKE
27-04-20, 12:00
רק באמצעות חיסון העדר.

הבעיה שזה וירוס ממזר שעדיין לא בדיוק יודעים את תכונותיו ומתרבים הדיווחים על מחלימים שנדבקו וחלו מחדש - יען כי "חיסון העדר" לא בטוח שיהיה עם הוירוס הזה...

assafy
27-04-20, 12:18
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5721510,00.html?utm_source=ynet.app.andr oid&utm_term=5721510&utm_campaign=general&utm_medium=social

בתי החולים מתחילים לסגור את מחלקות הקורונה. כבר אין מספיק חולים.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

opl
27-04-20, 12:31
איך בונים על חיסון עדר אם יהיו נגיד 20 אלף מחלימים מאומתים? כי חושבים שיש/יהיו פי כמה וכמה מחלימים לא מאומתים? כמה זה כבר 20/100 אלף לחיסון עדרי?

שמעון.פ
27-04-20, 12:42
איך בונים על חיסון עדר אם יהיו נגיד 20 אלף מחלימים מאומתים? כי חושבים שיש/יהיו פי כמה וכמה מחלימים לא מאומתים? כמה זה כבר 20/100 אלף לחיסון עדרי?

כל אלו בנוסף על בעלי החיסון הטבעי
שיש סברה שאומרת שהם רוב האוכלוסיה.
למשל 3/4 מהנוסעים שהיו על הדיימונד פרינסס ולא נדבקו.

ד ו ר ו ן
27-04-20, 12:48
רק באמצעות חיסון העדר.
.
רעיון ״חיסון העדר״ הביא לאסון בבריטניה שעדיין מנסה להתאושש מההחלטה האומללה הזו (מעל 20,000מתים וממשיך).
שוודיה כנ״ל.

אף אחד במצב הנוכחי עם הידע שנצבר לא מדבר על זה כאופציה, זה פשוט לא עובד במקרה הזה.

זה וירוס שלא הכירו כמותו שעדיין ממשיך לחדש לרפואה לגבי העברה, סימפטומים ונזקים.

ד ו ר ו ן
27-04-20, 12:51
כל אלו בנוסף על בעלי החיסון הטבעי
שיש סברה שאומרת שהם רוב האוכלוסיה.
למשל 3/4 מהנוסעים שהיו על הדיימונד פרינסס ולא נדבקו.
אתה שוכח/מתעלם שהם היו בבידוד מלא בחדרים.
זה יותר בידוד ממה שיש לך בבית.

אף אחד לא מדבר על חיסון טבעי.
יכול להיות נשא הלי סימפטומים, או כאלו חלשים, והבא בתור שידבק ממנו ימות.

בגלל זה הרעיון של ״חסינים״ שיכולים להסתובב לא תופס כאן.
מה גם שיש כבר גלים שניים במדינות הראשונות בשרשרת ההדבקה.

שמעון.פ
27-04-20, 12:54
חיסון העדר "בבום" אכן גרם לקריסה במערכות הבריאות.
עכשיו מנסים את חיסון העדר במנות קטנות תחת שליטה.

שוב פעם, זה רק קונספירציה.

ד ו ר ו ן
27-04-20, 16:56
חיסון העדר "בבום" אכן גרם לקריסה במערכות הבריאות.
עכשיו מנסים את חיסון העדר במנות קטנות תחת שליטה.
שוב פעם, זה רק קונספירציה.
עדר כשמו, הוא עדר.. לא מנות קטנות.

״מנות קטנות״ זה מה שקורה עכשיו, קוראים לזה ״ריחוק-חברתי״ והגבלת תנועה בין-ישובים.

opl
30-04-20, 10:40
...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200430/26f6da33a2b8d457fe31c4d67005c2b1.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200430/a7fb9e2a08b48d54344480e969df702b.jpg

zivo
30-04-20, 11:14
אתה שוכח/מתעלם שהם היו בבידוד מלא בחדרים.

ומזגן מרכזי משותף :-(
וצוות שלא כל כך ידע \ הבין מה לעשות לגבי שרותים משותפים כמו אוכל וכביסה.
מספיק טבח אחד, חולה, שעושה אפצ'י על הסלטים...

יש מאמר יפה, שאני חושב שכבר שמתי פה, של איציק בן ישראל, שמראה % הדבקה בכל העולם.
רואים בברור, שלא משנה איפה -
1- רוב האוכלוסיה לא נדבקת.
2- אחרי 6-8 שבועות, מתחילה ירידה בהדבקה.
3- ריחוק חברתי זה עדיין האמצעי הטוב ביותר לשיטוח העקומה (אבל עדיין, ציר הזמן נראה פחות או יותר בכל המדינות).

-->