PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר אוטומטי ללא קיקדאון

razst
15-02-06, 15:48
שלום.

לקחתי סופה אוטומטית (3 הילוכים) לסיבוב בדיקה ושמתי לב שאין אפשרות לקיקדאון. המוכר אמר שככה זה וכדי להוריד מהלך צריך להשתמש בידית הגיר.הוא לא היה בטוח אם זה הגיר המקורי של הגיפ או שהבעלים הקודמים שינו מידני לאוטומטי.

האם בכל הסופות האוטומטיות אין קיקדאון? ואם לא אז מה זה אומר לגבי הגיר הזה?

בכלל ההרגשה הכללית שלי מהגיפ היתה שהמנוע יותר חלש מכל CJ ידני שבדקתי לאחרונה בעיקר בנסיעה איטית בשטח.

איציק - 4X6ZH
15-02-06, 16:04
לא נשמע הגיוני בכלל
בכל ממסרה אוטמטית חייב להיות מנגנון שילוב יורד בעומס = קיק דאון
בדרך כלל זה יהיה כיוון כבל שילוב יורד
אבל בהחלט יתכן תקלה ואז אין לך שילוב יורד
במקרה כזה חובה לבדוק לחץ הקו ( לחץ שמן בממסרה ) שלא יהיה נמוך .
כבל שילוב יורד פועל על קו לחץ השמן כך שבמידה ולחץ השמן נמוך אין לך שילוב יורד אבל אבל גם לחץ
ההצמדה של דיסקיות הגיר הוא נמוך מה שעשוי לגרום להחלקה בעומס .
מסובך ... לא בטוח אבל כדאי לבדוק לעומק .
איציק

tayrie
15-02-06, 16:08
בכלל ההרגשה הכללית שלי מהגיפ היתה שהמנוע יותר חלש מכל CJ ידני שבדקתי לאחרונה בעיקר בנסיעה איטית בשטח.

אולי כי המנוע של הCJ חזק יותר בטורים נמוכים .

Alon
15-02-06, 17:48
בזמנו אחרי שמכרתי את סופתי בדקתי סופה אחרת אוטומטית.
מה שאני זוכר לדראון עולם הוא האנמיות של המנוע ואת חוסר היכולת להאיץ.
הסופה שבדקתי עברה שיפוץ מנוע וגיר והרגישה חלשה להפליא לעומת סופה ידנית.
אלון

razst
15-02-06, 17:57
זה בדיוק מה שאני הרגשתי ! המנוע ממש לא ריגש אותי - ציפיתי להרבה יותר.

חבל, דווקא הרכב עצמו נראה סביר ואין עוד הרבה סופות אוטומטיות למכירה.

אם רק אשתי היתה מוכנה לנהוג בידני כבר היה לי CJ בחניה ...

regev
21-02-06, 22:17
אולי תרצה לבדוק אפשרות לקנות סופה רגילה ואז להרכיב בה גיר אוטומטי 4 הילוכים מדגם AW4

משמש את ג'יפי הצ'רוקי ועוד. אותנו זה יכול לעניין כי בג'יפ צ'רוקי תיבה אוטומטית זו משודכת למנוע זהה לזה של הסופה.

אני יודע שאני חוזר על עצמי בזמן האחרון אבל אני פשוט הפכתי לחסיד נלהב של התיבה הזו, עובדת שיגעון.
אין לי מושג איך משיגים בארץ.

ותתרחק מהגירים עם השלושה הילוכים.בדקתי פעם (בשנת 2000) סופה כזו, לא חזק, לא אמין, לא סוחב, לא נעים, לא חסכוני. לא לגעת אפילו עם אנטנה לונג (שזה, כאילו, לא לגעת אפילו עם משהו ארוך ארוך שמאפשר לך לעמוד ממש רחוק מהאוביקט...)
ובהצלחה רבה

shlomi71
21-02-06, 22:53
אלון,

אני גם בדקתי בזמנו את אותה סופה והיא באמת הייתה עגלה, בדיוק כמו שרשמת לי בזמנו בה"פ.
הגיר בסופה הזו היה גמור לדעתי, כל הזמן נתן הרגשה שהוא מחליק, ככה לא מרגישה סופה אוטומטית תקינה.
להבדיל בסופה של חבר שמייד אח"כ נסעתי כדי להרגיש את ההבדל תענוג, מנוע מגיב תאוצה יפה...
בסופו של דבר קניתי סופה אוטומטית עם צמיגי 32 ויחס העברה 4.1, בקצרה כיף!!!

לא חסכוני? אתה מכיר סופה חסכונית?

שלומי

razst
21-02-06, 23:11
שלומי,

אז אני מבין שאתה כן ממליץ על סופה אוטומטית (עם גיר 3 הילוכים), נכון?

כמו שרשמתי ההרגשה שהיתה לי מהרכב שפשוט אין לו כח (בטח שלא 180 כ"ס), למה אתה מתכוון כשאתה אומר שהרגשת שהגיר מחליק? אני מנסה להבין אם זה גם מה שאני הרגשתי.

חשבתי אולי בכל זאת לקנות את הגיפ הזה ומקסימום לשפץ את הגיר (לפי מה שבררתי זה צריך לעלות בסביבות 5K). - מה דעתכם?

תודה.

shlomi71
21-02-06, 23:40
אם אתה אוהב גיר אוטומט על כל יתרונותיו וחסרונותיו אז בהחלט אני ממליץ, לא ניכנס כאן לויכוח מה עדיף גיר רגיל או אוטומט, גם הגיר הידני של הסופה לא נחשב אמין במיוחד.

קשה לתאר את ההרגשה בלי שנסעת ברכב תקין, אתה מוזמן להתקשר אלי ואני אנסה להסביר, אם אתה בצפון אתה מוזמן לנסות את הסופה.

יום טוב,
שלומי
0523662939

זאבי
22-02-06, 17:38
בכל גיר אוטמטי יש "קיק דאון" וכנ"ל בסופה.
למי שרגיל לנסוע בסופה ידנית יש בעיה בגלל הטורים הגבוהים של המנוע במהירויות בהם סופה ידנית עובדת בטורים נמוכים.
לדוגמא במהירות 100 קמ"ש הטורים 2,400 סל"ד במקום כ-1,900 בידני.
זה נכון שיש תחושת החלקה בממיר מומנט וזה אופייני במהירויות נמוכות - למשל בנהיגת שטח ואז כדאי לנסוע בהילוך שני או ראשון.

מכל בחינה אחרת (כולל עבירות) סופה אוטומטית זו חגיגה בהשוואה לסופה ידנית.
בנוסף, לדעת מומחים הגיר הפרימיטיבי (3 הילוכים) נחשב לגיר אמין וטוב.
חשוב מאוד להתקין רדיאטור קרור לשמן גיר.

יש להדגיש כי כמי שעבר מסופה ידנית (6 שנים) לסופה אוטומטית (שנה) נדרשת "תקופת הסתגלות" שלאחריה ההנאה גדולה יותר.

עד כאו הכל טוב. בנושא צריכת דלק חבל"ז.

-->