PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא מדובשך ולא מעוקצך.

זוהר לב
19-03-20, 15:42
הרפובליקה העממית של סין המיטה על העולם שואה כלכלית .
שנים הורגלנו להסתמך על הכלכלה הסינית, על כושר הייצור המסיבי שלה על
כוח האדם הזול, ותמיכת הממשלה ביצרנים והקלות משמעותיות ביצוא תוצרתם.
מרבית החברות הגדולות בעולם העבירו את פסי הייצור שלהן לסין
ובכך הפכו אותה לכלכלה השניה בגודלה בעולם.
אין מדינה בתבל שאינה קשורה בקשר מסחרי כזה או אחר עם סינים,
ולמרבה ההפתעה מבין כל המומחים בעולם, איש לא נתן את הדעת ללינק המקשר
בין כלכלה בריאה ואוירה שילטונית,
שהרי ידוע מאילו מקורות רעיוניים שואבת הנהגת הרפובליקה העממית של
סין את רעיונותיה, ומאידך מהו המצג הפוליטי שהם מציגים לעמם ולעולם.

וירוס הקורונה התגלה שם כמה שבועות לפני שפורסם. הממשלה הסינית ידעה
על כך אבל העדיפה לשתוק, לעצום עיניים, ולהסתיר מעמה ומהעולם על מנת
שלא לבייש את פני מנהיגם, מתוך תקווה שיחלוף וייעלם.
היום כולנו משלמים את המחיר. סדר עולמי חברתי וכלכלי שלם מתמוטט וכל האנושות סובלת.
החורבן כבר התחיל וסופו אינו נראה באופק.

כולי תקווה שמחול השדים הזה ייעצר במהרה, כולי תקווה שהכלכלה תשוב לקדמותה
וכולי תקווה שהדבר יסתייע בהגשת תביעה משפטית- כלכלית של כל המדינות
הנפגעות כנגד הרפובליקה העממית של סין, כנגד מנהיגיה, שהעדיפו את תדמיתם
האישית וגרמו לקטסטרופה, ולכן עליהם לשלם את המחיר. גם לעם הסיני החרוץ והמסור
מגיע שלטון דמוקרטי אמיתי שאם היה כזה מלכתחילה, כנראה שפני הדברים היו שונים.

ממיואש, שחסרה בו המוטיבציה אפילו למלא את טפסי חל"ת לביטוח לאומי.

alto
19-03-20, 16:38
לא שאני לא מסכיר פחות או יותר עם מה שכתבת.
אבל נראה לך שאם הקורונה היתה פורצת בארץ השלטון פה היה מתנהג אחרת?

avikkllk
19-03-20, 17:40
ליתר דיוק וירוס הקורונה התגלה ב2015 כבר..
המדען שהזהיר מפניה פעמים רבות נשלח למאסר אז בשל הפחדה בציבור..
בתחילת ההתפרצות הוא נפטר..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

נמרוד
19-03-20, 17:42
ליתר דיוק וירוס הקורונה התגלה ב2015 כבר..
המדען שהזהיר מפניה פעמים רבות נשלח למאסר אז בשל הפחדה בציבור..
בתחילת ההתפרצות הוא נפטר..

למיטב הבנתי, מה שכתבת לא נכון. אנא הזהרו מהפצת פייק ניוז. גם בג'יפולוג.

avikkllk
19-03-20, 17:59
מיד אמצא לך את הכתבה

avikkllk
19-03-20, 18:04
https://youtu.be/kw0JIjMdDRE

בכתבה אחרת היה רשום שהוא זיהה אותו כבר ב2015פה זה לא הוזכר..כל. השאר כן..בבקשה

boaz avrahami
19-03-20, 18:09
למיטב הבנתי, מה שכתבת לא נכון. אנא הזהרו מהפצת פייק ניוז. גם בג'יפולוג.

למה להגיד על משהו שהוא פייק בלי לבדוק שניה אולי במקרה הוא צודק?

הסיפור של אבי בעיקרון נכון רק שהוא נעצר בסוף 2019 ולא 2015.
שאר העובדות נכונות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
19-03-20, 19:11
למה להגיד על משהו שהוא פייק בלי לבדוק שניה אולי במקרה הוא צודק?

הסיפור של אבי בעיקרון נכון רק שהוא נעצר בסוף 2019 ולא 2015.
שאר העובדות נכונות
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
ההבדל בין זה שהוא גילה את זה בסוף 2019 לבין הפצה שזה היה לפני 4 שנים היא יצירת קונספירציה.

אתה יודע כמה מוטציות חיידקים חדשים יש כל הזמן?
זה כמעט אינסופי.
עד שזה לא עושה משהו, אז לא מתייחסים לזה.

נמרוד
19-03-20, 19:14
2019 זה לא 2015 וההבדל עצום.

boaz avrahami
19-03-20, 19:15
השאלה היא מה הידיעה המרכזית ומה אולי טעות הקלדה או סתם טעות שולית.
הידיעה המרכזית היא שהרופא גילה והממשל הסיני ניסה להשתיק אותו ולא הזמן שזה קרה.

בדיוק כמו הבדיחה על ההוא שסיפרו לו שכל העיר דופקת את אישתו והוא ענה- פתח תקווה, גם כן עיר...

ולכן הידיעה של אבי אינה פייק למרות שאינה מדוייקת לחלוטין

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
19-03-20, 19:23
לדעתי דווקא זה הפרט החשוב.

יש הבדל עצום בין סיפור השתקה של כמה שבועות (האמת) לבין סיפור השתקה בן ארבע שנים (פייק ניוז). אם אגב זו היתה רק טעות הקלדה, סבבה, אז טוב להדגיש זאת כדי שהטעות לא תופץ.

זה שלקח לממשלה כלשהי מנובמבר עד ינואר להכיר במשמעות האמיתית של מחלה חדשה - זה לא בלתי סביר, תסכים איתי.

ד ו ר ו ן
19-03-20, 19:23
השאלה היא מה הידיעה המרכזית ומה אולי טעות הקלדה או סתם טעות שולית.
הידיעה המרכזית היא שהרופא גילה והממשל הסיני ניסה להשתיק אותו ולא הזמן שזה קרה.

לא השתיקו.
התעלמו.
זה הבדל עצום.

boaz avrahami
19-03-20, 19:25
המשטר הסיני עצר אותו ושחרר רק לאחר שחתם שהוא לא יפיץ סיפורים שיפגעו בסדר הציבורי...

קשקשנים רדו מהעץ

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

avikkllk
19-03-20, 19:33
אולי טעיתי בשנים...אבל היה אמת בדבריי..בהחלטת לא פייק!

ronen7k
19-03-20, 19:34

היום כולנו משלמים את המחיר. סדר עולמי חברתי וכלכלי שלם מתמוטט וכל האנושות סובלת.

יש לציין שטראמפ ניסה כבר מזמן להתנתק מסין

דרור ברלי
19-03-20, 19:56

דבריך נאמרים בעידנא דריתחא ומתוך ייאוש.
כל מה שכתבת נכון זוהר, לגמרי. אבל אני משוכנע שאתה לא באמת משלה את עצמך שמשהו מכל מה שכתבת אכן יקרה?

מי בדיוק ישפוט את סין? איזה בית דין בינלאומי יעיז בכלל?....
בתי דין בינלאומיים הוקמו על מנת להתעמר במדינות כמו ישראל, לא לפצות פה ולצפצף לכיוונן של מעצמות כמו סין.

בחיים האמיתיים הרוע תמיד מנצח - וסין עדיין הכלכלה מס' 1 בעולם. העולם פושע, צבוע ומתחסד, יש לו אינטרסים כלכליים כבירים בסין, נראה לך שמישהו יעיז לקרוא תיגר על סין?....

סין היא לא רק מעצמה מס' 1, היא גם אימפריה טוטאליטרית. אימפריה של הפרה המונית וממוסדת של זכויות אדם, אימפריה של שלטון פחד וטרור שכולאת ורוצחת מיליונים בעשרות ומאות מחנות ריכוז, אימפריה שקוצרת איברים באופן מאורגן ומתוכנן מאזרחים סינים שלווים, שהשלטון רואה בהם איום (מתרגלי פאלון-גונג), אימפריה שהפכה את את ההעתקות והזיופים, את הפרת זכויות היוצרים והקניין רוחני לאמנות לאומית ממוסדת ומאורגנת, היא אימפריה טכנולוגית בעלת הצבא הגדול בעולם וארסנל מפחיד של נשק ביולוגי וגרעיני שיכול להשמיד את כל העולם כמה וכמה פעמים - והיא לא תהסס להשתמש בו אם תרגיש מאויימת ו/או שדוחפים אותה אל הקיר.

אתה מצפה ממישהו בעולם הצבוע והפושע הזה להיות נאמן לאמת ולצדק ולצאת כנגד סין?......
מישהו מהאירופאים המעודנים, האנטישמים והצבועים?....
מישהו מהרוב האוטומטי באו"ם, שמרוכב כולו ממדינות עולם שלישי פרימיטיביות ונחשלות ומדיקטטורות רצחניות, שכולן עם לשון שתחובה עמוק בישבן הסיני?....
מישהו מכל אבירי זכויות האדם והצדק השמאלנים ברחבי העולם כולו, שיודעים לצווח רק כשמדובר בעניין הפלסטיני, אבל מחרישים מיד כשמדובר בהפרת זכויות אדם מצידם של משטרים קומוניסטיים/סוציאליסטיים/איסלמיים?..............

צריך להיות ממש תמים ומנותק אם התשובה היא "כן".

nirs
19-03-20, 20:08
ובנוסף לכל מה שכתב ברלי, סין בעתיד הולכת להיות עוד יותר אגרסיבית (אפילו מאוד).
בחוק הילד הבודד הם כרתו את הענף שהם יושבים עליו וכבר עתה יש הרבה יותר גברים מנשים.
תנחשו על מי הם הולכים לפרוק את ״הלחצים״...
כל המדינות השכנות צריכות למות מפחד...

Sent from my iPhone using Tapatalk

zivo
19-03-20, 21:09
היום, שסין בפעם הראשונה הודיעה שאין אצלה חולים חדשים, זה הזמן שתשאלו את עצמכם , אתם בטוחים שסין התנהגה בחוסר אחריות ?
איך אתם מדרגים את ספרד לאיטליה?
איך אתם מדרגים את טרמפ? ארהב כולה?
אנגליה?

avikkllk
19-03-20, 21:18
אתה מאמין לסין?

nirs
19-03-20, 21:18
זיו, תשאל את עצמך אם היית רוצה לחיות בסין או באיטליה...
לגבי הקורונה, את הסיכומים נעשה שהתמונה תתבהר...

הירשפלד יובל
19-03-20, 22:11
זוהר , מהכותרת שלך , חשבתי בתחילה שכיוונת לדבר/מקום
אחר. חשבתי שכיוונת ל: זול זה ביוקר. כשכל העולם , צרכנים , יצרנים נהנה כביכול מעלויות העבודה/יצור בסין , בסוף אנחנו משלמים את המחיר. בתעשיית הרכב העולמית , יונדאי היתה בין הראשונות שסגרה את 7 מפעליה בדרום קוריאה. הסיבה : צמות חשמל יוצרו במחוז בו פרצה המגיפה . אין צמות , אין יונדאי. בימים שהיה לי יותר/פחות פרוטות בכיסי , השתדלתי תמיד להתרחק מכל מוצר טכני שמופיע עליו china/prc. לא מאמין להם/בהם.אבל זו בעיה שלנו/של העולם , איך מאכילים 1.5 מיליארד סינים. בהקשר להיגיינה , 12/2018 הייתי בבייג'ין , נכנסתי לשוק האוכל , הריח מכה בך ואז מראה עיניים. אין חיה שהכרתי/לא הכרתי שלא היתה בכלובים.היום קראתי שמספיק ששרץ א' בכלוב העליון בשוק אוכל שסביר להניח שקיים גם במחוז בו פרצה המגיפה -יעשה את צרכייו על שרץ ב' בכלוב התחתון , כדי להעביר את הנגיף.שם המשחק הוא כסף/פוליטיקה. כל עוד צריך להאכיל אותם , כוח הקניה שלהם ועלויות היצור שלהם , אף אחד לא ימהר להתעסק אתם.

הירשפלד יובל
19-03-20, 22:26
יש לציין שטראמפ ניסה כבר מזמן להתנתק מסין

טראמפ לא ניסה להתנתק מהם , אלא לשנות את מאזן הסחר. אין מדינה בעולם כולל ארה'ב של טראמפ שלא חושקת בגודל/כוח הקניה של השוק הסיני. אאודי מייצרת דגמי יוקרה שלה , לשוק הסיני לפחות , עם ידיות הילוכים מקריסטל/איזמרגדים - כי זה הטעם הסיני/מה שהלקוח הסיני אוהב.

zivo
20-03-20, 00:39
זיו, תשאל את עצמך אם היית רוצה לחיות בסין או באיטליה...
לגבי הקורונה, את הסיכומים נעשה שהתמונה תתבהר...

זו ממש לא השאלה הנכונה, ובוודאי לא נכונה ששואלים ישראלים יהודים.
הרבה פעמים, אתה חי ו\ או בוחר לחיות, נובע בכלל משיקולים אחרים.
היה פה דיון על היושרה והאחריות של השלטון הסיני ( לפחות כך אני הבנתי ) ואני מנסה להגיד, שלפני שאני נכנס לדיון על הכלכלה הסינית, אני חושב, שלפחות בארוע הזו, הם פעלו טוב יותר מהרבה מדינות "נאורות".
דרך אגב, ראינו הרבה חדשות והרבה מנהיגים בכל העולם פונים לעם שלהם.
הופעה כמו שאנחנו קיבלנו ( ראש ממשלה שלא נותן פרטים, אבל מערב פוליטיקה וממשיך את מערכת הבחירות. ואחריו, שר בריאות שעולה וממלמל כל מני משפטים לא מחוברים ולא קשורים אחד לשני), ומשרד בריאות שבעצם כל הניהול הופקע ממנו ( מהמל"מ ועד המוסד שיוצא במקומו לקניות של ציוד...), לזה אין אח ורע בעולם.

בקיצור, אני חי בישראל, ואני אמשיך לחיות פה, אבל קשה להגיד שאני גאה בהתנהגות של המדינה שלי בנושא הקורונה.
וקשה לי לקבל שהסינים הם הבעיה במשבר הזה.

הירשפלד יובל
20-03-20, 08:55
בקיצור, אני חי בישראל, ואני אמשיך לחיות פה, אבל קשה להגיד שאני גאה בהתנהגות של המדינה שלי בנושא הקורונה.
וקשה לי לקבל שהסינים הם הבעיה במשבר הזה.

גם אם היו דברים שהשיטות נהג בהם בשלומיאליות/טיפשות , כמו הבאת 100,000 ערכות בדיקה שלא בטוח שהן מתאימות , כרגע המספרים מדברים ואיתם קשה להתווכח.
0 מתים בארץ.

ערן CJ
20-03-20, 10:39
כדאי לעצור את החרמות וההאשמות ומהר.

העם הסיני אינם אנשים רעים, הם לא פיתחו מחלה כדי להזיק לעולם. במקרה זה פרץ שם ולא כאן. כנראה חישובי קצת הסתברות והרבה ביש מזל, אבל לא קונספירציה.
בעבר של עמנו פרסמו "פייק ניוז" על עם יהודי שמפיץ מחלות ומנסה להשתלט על העולם. אז קראו לזה הפרוטוקולים זקני ציון. כמה נוצרים היו מוכנים להישבע בשילוש הקדוש ששמעו את היהודים זוממים ביידיש להשמיד את העולם? כמה יהודים נרצחו בגלל השקרים והשנאה הזו?

לזכות הסינים, צריך להודות, הם כנראה הצליחו לבלום את המחלה. בעוד שדמוקרטיות נאורות מתחבטות עם עצמן אם נכון ואם נאה להטיל סגר לטובת הציבור? הסינים הטילו סגר באמצעות שלטון דיקטטורי.

מי אנחנו? פחות מנפה, במרחב של מחוז קטן בסין. מה אנחנו מבינים על סוגיות עצומות כמו איך מאכילים מיליארד ורבע פיות רעבים? השלטון הסיני בתצורתו העכשווית מצליח לקדם את העם העצום הזה, יותר מכל דמוקרטיה אחרת בעולם.

אמנם לא הייתי רוצה לחיות תחת שלטון קומוניסטי או דיקטטורי, אבל מהמאה האחרונה למדתי שכל התערבות חיצונית בשיטת השלטון של עם אחר, תביא לשפיכות דמים, לסכסוכים ממושכים ולקיבעון בעמדות.

הגיע הזמן להבין שלמול הדברים הגדולים באמת שיתקפו את העולם, האנושות שלנו תצטרך לאחד כוחות. אפילו עם הערבים, הפלסטינאים, החרדים, הסינים, הצוענים, השחורים, הצרפתים, ההודים, הפרסים וכל שאר שותפינו לעולם.

אני מקווה שעד שנבין זאת, לפחות נהנה מטיולי ג'יפים ונימנע מפייק ניוז.

ערן CJ

דרור ברלי
20-03-20, 11:09
אנחנו באמת רוצים להאמין לסינים שהצליחו לבלום את המגפה.
אבל האם באמת אפשר להאמין להם?..... לאלה שרוצחים מיליונים מבני עמם על בסיס יומיומי קבוע?.....
מישהו יכול להביא הוכחות שכל העסק לא באמת התחיל שם ממרק-עטלפים מזוהם בשוק אוכל סיני מסריח בווהאן, אלא מתאונה/תקלה במהלך ייצור נשק ביולוגי במעבדות הצבא הסיני? סין כבר שנים ארוכות לא מסתירה שהיא מפתחת ומייצרת במרץ נשק השמדה המוני אימתני. מעצמה בסדר גודל שכזה נמצאת בפוזיציה שהיא לא צריכה לדפוק חשבון לאף אחד.

הרי נשק ביולוגי לא נולד "כדי להשמיד את העולם" אלא כדי לשמש כהרתעה וכאופציה למי שמוכרח להכניס למודעות של כל שאר העולם, במיוחד של יריביו הצבאיים/פוליטיים, שהוא יעשה הכל ובכל מחיר כדי לנצח במלחמה ואוי למי שינסה אותו. בינינו, גם ישראל לא יכולה להכחיש שהיא מתעסקת בדבר הנורא הזה... ואוי לכולנו אם וכאשר תקרה תקלה דומה במעבדות המכון הביולוגי בנס-ציונה או השד יודע איפה מתעסקים בזה אצלנו. וכידוע, כשמשחקים עם כלבים, מתמודדים מדי פעם גם עם פרעושים וקרציות... תקלות בכורים גרעיניים, במעבדות וכו', אינן שאלה של "אם" אלא של "מתי". ראו את צ'רנוביל ואת פוקושימה כדוגמאות. ברור לכולנו שזה יכול לקרות שוב ושזה יקרה, אולי גם אצלנו בדימונה. השאלה היא רק איפה ומתי ומה אלה שמתעסקים בזה יכולים לעשות כדי להפחית את ההסתברות שזה יקרה. לבטל את האפשרות לחלוטין?... אי אפשר.

אבל מישהו כאן יכול להאמין למילה או חצי מילה מההצהרות של שלטון טוטליטארי ולא דמוקרטי כמו בסין, איראן, צפון-קוריאה, כל מדינות ערב וכל המדינות האיסלאמיות?....
רגע אחד. ולהאמין להצהרות של שלטון דמוקרטי?.... כמו אצלנו, כמו בארה"ב, כמו במערב אירופה, קנדה, אוסטרליה, יפן?.....
ומה עם דמוקטטורות? כאלה שלמראית עין הן דמוקרטיות, ובפועל דיקטטורות?..... כמו רוסיה, כמו טורקיה? כמו ישראל בקרוב מאוד?.....

מערכות פוליטיות, מנגנוני שלטון, התרגלו כבר מזמן לשקר כברירת מחדל. ובגלל אינטרסים פוליטיים וכלכליים נולד המושג פוליטיקלי-קורקט, שבגללו מתחרבנים לכולנו החיים כבר שנים ארוכות ובגללו גם הפייק-ניוז הפך מקוריוז למציאות ולברירת מחדל. כל שקר שחוזרים עליו מספיק פעמים הופך לאמת וגם כשברור לכולנו שמשקרים לנו במצח נחושה, תמיד יימצאו בינינו אלה שיחרו-יחזיקו אחרי השקרנים ויתמכו בכל שקר שיוציאו מפיהם. יעריצו אותם כאלילים. יבחרו בהם שוב ושוב בבחירות כאילו-דמוקרטיות, יתמכו בכל ליבם בכל צעד אנטי-דמוקרטי שיעשו. אנחנו מדברים על סין ורוסיה?.... הרי זה קורה אצלנו כאן ועכשיו!

לכן אני לא מאמין לאף מילה שיוצאת מסין, מרוסיה, בוודאי מאירופה הפוליטיקלי-קורקטית, האנטישמית והצבועה, גם לא לארה"ב (למרות שהממשל הנוכחי שם הוא הטוב והידידותי ביותר עבורנו בהיסטוריה של מדינת ישראל, עדיין עומד בראשו אדם מטורלל שהפך את הפייק-ניוז ממטבע לשון למציאות שמטורללת לא פחות ממנו עצמו) ולהבדיל אלפי הבדלות, אני כבר שנים רבות לא מאמין גם לאף מילה של אנשי ונציגי השלטון אצלנו ואפילו לא לצה"ל, שמבחינתי היה משהו מקודש שאין להטיל בו ספק לאורך שנים רבות - והיום כבר לא. ממש לא.

ואני לא פסימי בכלל, רק ריאלי. מכיר במציאות כפי שהיא.

zivo
20-03-20, 11:58
דרור,
לפחות בנקודה אחת אני יכול להרגיע אותך - זה לא פיתוח של נשק ביולוגי סיני.
האמת, בהתחלה גם אני חשבתי שזה כן, בעיקר שהתחילו על סיפורים על 2 מכונים לנשק ביולוגי בווהאן.
מה עוד, שאני זוכר דיווח מתחילת המגפה, שבחדשות דיברו על 30 מתים משפעת בישראל ועל 20 מתים מקורונה בסין, ושאלתי למה לכל הרוחות הסינים משתוללים כך מ 20 מתים? ממתי השלטון המרכזי שלהם בכלל מתרגש ומתייחס למס' כאלו?!
בקיצור, הם יודעים יותר ממה שאנחנו (כלומר, הם יודעים שזה נשק ביולוגי והם מבינים את הברוך......).
אבל שמעתי וקראתי כמה הסברים-
בעידן של היום, ברגע ששמים יד על חומר ביולוגי, אפשר למצות את ה DNA שלו, וברגע שיש DNA אפשר לדעת אם זו מניפולציה \ פיתוח כלשהו או סתם חומר חי.

בקיצור, זה מוטציה, טבעית, חדשה, של ווירוס ידוע. ולראיה, הטענות על נשק ביולוגי נעלמו, ונשארה רק הבורות של מנהיגי המערב.

בכל מקרה, שווה לראות את זה-
https://youtu.be/mlypuMd8-ac

זה נוגע רק במעט בנושא המקור, אבל זה מסביר יפה שת כל התמונה

דרור ברלי
20-03-20, 12:09
זה שכבר אין טענות עדיין לא אומר כלום.
וגם לא משנה לאף אחד אם זה נשק ביולוגי או מיץ-עטלפים מסריח.

זה נמצא כאן ועכשיו. וצריך להתמודד עם זה ועם ההשלכות של זה.

tallevi
20-03-20, 13:11
לא מצליח להבין את הטענות וההאשמות הטיפשיות הללו כנגד הסינים.

חוץ מאינסטינקט פרימיטיבי לחפש אשמים לכל צרה שמגיע, ואולי "הזדמנות" לבוא חשבון עם הסינים על חיסול תעשיות מסורתיות מקומיות בעבר הלא רחוק, אין בהן ממש.

ערן cj צודק ברוב הקומפלימנטים שחילק לעם הסיני ולשלטונו. רק שאני כבר לא כ"כ בטוח אם הייתי דוחה באחת את האופציה לחיות שם, במשטר קומוניסטי, מאשר פה במדינה הנורא דמוקרטית שלנו...

אני ממש לא בטוח היכן יש יותר איסורים על חופש הפעולה של האדם. בישראל או בסין. בתכלס. בחיים האמיתיים. ביומיום.

סתם דוגמה שמסקרנת אותי - מישהו יודע מה ההגבלות לשיפורי רכב בסין...?
יש כאלה בכלל??

דרור, התיאורים על רצח מיליונים! כל יום! של סינים על ידי השלטונות, נשמעים לי מופרכים לחלוטין ואולי מזכירים במעט את האגדות שמייחסים לישראל בדבר רצח עם של הפלסטינים...
אתה רציני?!

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

zivo
23-03-20, 10:36
דרור,

בבקשה, ה US TODAY שמע את האשמה שלך, ונדרש לנושא.
https://www.yahoo.com/news/fact-check-did-coronavirus-originate-215649018.html

ולמי שאין כוח לקרוא את כל המאמר, השורה התחתונה -
We rate this claim FALSE, based on our research. Overwhelming scientific evidence suggests the coronavirus
originated in nature, and there is no evidence to suggest otherwise.

נמרוד
23-03-20, 10:43
לכן אני לא מאמין לאף מילה שיוצאת מסין, מרוסיה, בוודאי מאירופה הפוליטיקלי-קורקטית, האנטישמית והצבועה, גם לא לארה"ב... ולהבדיל אלפי הבדלות, אני כבר שנים רבות לא מאמין גם לאף מילה של אנשי ונציגי השלטון אצלנו ואפילו לא לצה"ל, שמבחינתי היה משהו מקודש שאין להטיל בו ספק לאורך שנים רבות - והיום כבר לא. ממש לא.

לא מאמין לאף אחד, הי? נזכרתי בזה.
"ברלי המזוהם"
;)

https://youtu.be/RnRkCemeV7k

revi3
23-03-20, 13:34
לינק איך מדיות אחרות מדברות על האחריות של המשטר הסיני על התפרצות המגפה
אגב,הכינויי שלה כרגע הוא ccp virus
הנגיף של המק"ס
https://www.youtube.com/watch?v=XpHVrrIWe_o&feature=youtu.be

asafk
23-03-20, 15:20
לצערנו הסינים הולכים להרוויח ובגדול מהמגיפה.
לפניה הם סיפקו כנ30% מחומרי הגלם, השאר התחלק יפה בין אומות העולם בעלות משאבי הטבע. מוצרים 'מיוצרים חלקית' - כלומר חלקים ןמכללים שאותם מרכיבים במוצר סופי כזה או אחר- הם גם סיפקו שיעור דומה כאשר השארנ
הגיע מאיטליה, מזרח אירופה הודו וארה"ב.
כעת כאשר כולם מתמודדים עם מגיפה, קווי ייצור מושבתים, וראה זה פלא -הסינים כבר כמעט חזרו לתפוקה מלאה. ומי שרוצה לחיות צריך להמשיך לייצר. ומהיכן יגיעו חומרי גלם? מאיטליה? הצחקתם אותי.
גם מי שהסתדר עם חומרי גלם לא סיניים, ועם חלקים לא סיניים - רוצה להמשיך לייצר? אין לך ברירה. עכשיו יש חומרי גלם רק בסין. כשהכל ייגמר הם יספקו לדעתי 60% מחומרי הגלם והחלקים. ושיהיה לנו בהצלחה.

אסף.

גיא
23-03-20, 16:51
לצערנו הסינים הולכים להרוויח ובגדול מהמגיפה.
לפניה הם סיפקו כנ30% מחומרי הגלם, השאר התחלק יפה בין אומות העולם בעלות משאבי הטבע. מוצרים 'מיוצרים חלקית' - כלומר חלקים ןמכללים שאותם מרכיבים במוצר סופי כזה או אחר- הם גם סיפקו שיעור דומה כאשר השארנ
הגיע מאיטליה, מזרח אירופה הודו וארה"ב.
כעת כאשר כולם מתמודדים עם מגיפה, קווי ייצור מושבתים, וראה זה פלא -הסינים כבר כמעט חזרו לתפוקה מלאה. ומי שרוצה לחיות צריך להמשיך לייצר. ומהיכן יגיעו חומרי גלם? מאיטליה? הצחקתם אותי.
גם מי שהסתדר עם חומרי גלם לא סיניים, ועם חלקים לא סיניים - רוצה להמשיך לייצר? אין לך ברירה. עכשיו יש חומרי גלם רק בסין. כשהכל ייגמר הם יספקו לדעתי 60% מחומרי הגלם והחלקים. ושיהיה לנו בהצלחה.

אסף.

ולמי ששומר על ראש פתוח. ויש לו קצת הבנה של משטרים טוטאליטריים. קומוניסטיים. וכו׳.

זה נראה לגמרי כמו הבסיס של קונספירציה נחמדה.
הסינים פיתחו את הקורונה. הם היו מוכנים בכיף לאבד חודש מהחיים של העם האוהב של המנהיג הנערץ. גם שימותו איזה 5000 שזה מספר פחות מזניח ביחס לגודל האוכלוסיה ... ואחרי זה ... בום.

grand
23-03-20, 17:15
נראה לך שהסינים כל כך טיפשים להתחיל מגיפה כזו אצלם בבית?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

alto
23-03-20, 17:40

זה היופי בקונספירציות - לא באמת צריך הגיון.

גיא
23-03-20, 18:04

ההפך !

הם חכמים להתחיל אצלם. שלא יאשימו אותם ...

אבי ביטר
23-03-20, 18:20
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5699659,00.html

ומה אם כל העולם טועה ?
משהו בדומה לבאג 2000

Raccoon
23-03-20, 22:29
ערן cj צודק ברוב הקומפלימנטים שחילק לעם הסיני ולשלטונו. רק שאני כבר לא כ"כ בטוח אם הייתי דוחה באחת את האופציה לחיות שם, במשטר קומוניסטי, מאשר פה במדינה הנורא דמוקרטית שלנו...

אני ממש לא בטוח היכן יש יותר איסורים על חופש הפעולה של האדם. בישראל או בסין. בתכלס. בחיים האמיתיים. ביומיום.

סתם דוגמה שמסקרנת אותי - מישהו יודע מה ההגבלות לשיפורי רכב בסין...?
יש כאלה בכלל??

עד כמה שאני יודע, עוד לפני שאתה משפר את הרכב אתה צריך לקבל רישוי לרכישת רכב. הדבר הזה נעשה בהרבה מקרים באמצעות הגרלה...
https://www.internations.org/go/moving-to-china/living/purchasing-cars-in-china

אבל לפני ענייני רכב תחשוב עד כמה אתה רוצה לחיות במקום שבו נקבע לך "דירוג חברתי" המבוסס על ריגול מסיבי אחרי האזרחים?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

tallevi
23-03-20, 22:43
אבל לפני ענייני רכב תחשוב עד כמה אתה רוצה לחיות במקום שבו נקבע לך "דירוג חברתי" המבוסס על ריגול מסיבי אחרי האזרחים?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

רוצה. מאוד רוצה. עדיף מהדירוג החברתי שאני מקבל פה המבוסס על שימוש בפייסבוק, אינסטגרם סנפצ'ט וכל השיט הזה...כרגע נדמה לי זה עומד על "0"...

וזה לא שאתה באמת מאמין שניתן לבצע ריגול אינטנסיבי על 1.35 מיליארד בני אדם...(עד כמה שאני יודע הרי שזו שטות מוחלטת...)

טל.

דרור ברלי
23-03-20, 23:57
דרור, התיאורים על רצח מיליונים! כל יום! של סינים על ידי השלטונות, נשמעים לי מופרכים לחלוטין ואולי מזכירים במעט את האגדות שמייחסים לישראל בדבר רצח עם של הפלסטינים...
אתה רציני?!

טל.

כן טל, אני רציני.
תתעניין בזה קצת ותבין שקורה שם משהו נורא במשך שנים ארוכות.
בהתחלה אתה לא תאמין למשמע אזנייך ולמראה עינייך כמו שאני לא האמנתי. אבל אתה לא תאמין רק בהתחלה. אחר כך תבין שזה אמיתי.
היי, רק באירועי כיכר טיאננמן בבייג'ינג ב-1989, טבח הצבא הסיני בירי חי ובדריסה ע"י רק"מ כ-10,000 אזרחים סינים.

סין כיום מעצמה מס' 1. הן כלכלית, הן טכנולוגית. היא לא מאויימת ולא חוששת מאף אחד. למפלגה הקומוניסטית הסינית אין כיום שום מעצורים והיא נחושה להמשיך לשלוט ביד ברזל ולא מהססת לנקוט באלימות ובאמצעים רצחניים על מנת להשליט ציות עיוור באמצעות פחד.

קומוניזם, מפלגה קומוניסטית, משטר קומוניסטי, הם תמצית הרוע. זה משהו שאתה לא רוצה. ממש לא.
הקומוניזם כפי שיושם במציאות על ידי ברית המועצות, סין, צפון-קוריאה ושאר מדינות קומוניסטיות "מתקדמות", הוא משהו שגרוע לפחות כמעט כמו נאציזם.

וכן, אני יודע שזה טאבו להשוות משהו לנאצים, חוק גודווין בלהבלהבלה.... אבל בסין נרדפים, נקצרים, מעונים, נכלאים במחנות ריכוז וכן, גם נרצחים - מיליונים. לא פחות. ולא, אני לא מגזים. זו האמת לאמיתה.

גיא
24-03-20, 00:56
רוצה. מאוד רוצה. עדיף מהדירוג החברתי שאני מקבל פה המבוסס על שימוש בפייסבוק, אינסטגרם סנפצ'ט וכל השיט הזה...כרגע נדמה לי זה עומד על "0"...

וזה לא שאתה באמת מאמין שניתן לבצע ריגול אינטנסיבי על 1.35 מיליארד בני אדם...(עד כמה שאני יודע הרי שזו שטות מוחלטת...)

טל.

יש דווקא כמה חברות ישראליות שעוזרות לשלטון האימים הסיני. מערכות מצלמות ממוחשבות עם זיהוי פנים ואתה במעקב מתמיד.

אבל גם בהמון ערים אחרות כולל בישראל. אנגליה. ספרד. רוסיה וכו׳ יש מצלמות מזהות פנים בכל פינה .. לא אישו כל עוד אתה בסדר.

אבל מה שפה עדיין אין. זה אינטרנט פנימי נשלט לחלוטין. סגור. ואפליקציה אחת שהכל עובר דרכה בטלפון .. החל מהזמנת מונית. פיצה וטקסט סקסי לבחורה שלך ... וגם היא מדווחת לשליט הנערץ.

tallevi
24-03-20, 08:01
אבל גם בהמון ערים אחרות כולל בישראל. אנגליה. ספרד. רוסיה וכו׳ יש מצלמות מזהות פנים בכל פינה .. לא אישו כל עוד אתה בסדר.

זה בדיוק העניין...כל עוד אתה מתעסק בעניינים שלך, תעשה מה אתה רוצה...פה גם את זה לא מאפשרים לך...

טל.

tallevi
24-03-20, 08:16
כן טל, אני רציני.
תתעניין בזה קצת ותבין שקורה שם משהו נורא במשך שנים ארוכות.
בהתחלה אתה לא תאמין למשמע אזנייך ולמראה עינייך כמו שאני לא האמנתי. אבל אתה לא תאמין רק בהתחלה. אחר כך תבין שזה אמיתי.
היי, רק באירועי כיכר טיאננמן בבייג'ינג ב-1989, טבח הצבא הסיני בירי חי ובדריסה ע"י רק"מ כ-10,000 אזרחים סינים.

סין כיום מעצמה מס' 1. הן כלכלית, הן טכנולוגית. היא לא מאויימת ולא חוששת מאף אחד. למפלגה הקומוניסטית הסינית אין כיום שום מעצורים והיא נחושה להמשיך לשלוט ביד ברזל ולא מהססת לנקוט באלימות ובאמצעים רצחניים על מנת להשליט ציות עיוור באמצעות פחד.

קומוניזם, מפלגה קומוניסטית, משטר קומוניסטי, הם תמצית הרוע. זה משהו שאתה לא רוצה. ממש לא.
הקומוניזם כפי שיושם במציאות על ידי ברית המועצות, סין, צפון-קוריאה ושאר מדינות קומוניסטיות "מתקדמות", הוא משהו שגרוע לפחות כמעט כמו נאציזם.

וכן, אני יודע שזה טאבו להשוות משהו לנאצים, חוק גודווין בלהבלהבלה.... אבל בסין נרדפים, נקצרים, מעונים, נכלאים במחנות ריכוז וכן, גם נרצחים - מיליונים. לא פחות. ולא, אני לא מגזים. זו האמת לאמיתה.כיכר טיאננמן זאת היסטוריה עתיקה...שום דבר לא דומה להיום.

ראינו דוגמה עכשווית בהתקוממות בהונג קונג. הם ניהלו את זה באופן סביר לחלוטין כפי שזה נראה.

סין זה גם לא צפון קוריאה, היא הרבה יותר פתוחה לעולם.

כל הדעות הקדומות שלנו על משטר קומוניסטי עריץ ואכזרי, לא מתיישב עם השגשוג האדיר של הכלכלה שם, של מיליוני מתעשרים חדשים, של אין סוף יזמים ותעשיינים שפורחים.

חשבנו תמיד שזה יכול להתקיים רק תחת שלטון דמוקרטי. זה מה שלמדנו מנפילת הגוש הסובייטי. ובכל זאת סין תחת שלטון קומוניסטי, וכפי שנראה, משאירה אבק לעולם המערבי הדמוקרטי בכל תחום שרק אפשר...

אתה מספר לי שזה כל כך רע בזמן שלמעשה סין רק פורחת...איך זה מסתדר?

אני חושב שלעולם המערבי יש הרבה מה ללמוד מסין של היום.

טל.

asafk
24-03-20, 10:12
אתה רואה מה שהם רוצים שתראה.
אף אחד שם לא יתעשר אם לא יתנו לו להתעשר. והכסף? לא באמת שלו.
לפני כמה זמן כשנכנסתי לעומק השיטה - נדהמתי לגלות כמה אנחנו בורים ובאמת לא מסוגלים לתפוס איך סין מתנהלת.

אסף.

גיא
24-03-20, 10:23
אתה רואה מה שהם רוצים שתראה.
אף אחד שם לא יתעשר אם לא יתנו לו להתעשר. והכסף? לא באמת שלו.
לפני כמה זמן כשנכנסתי לעומק השיטה - נדהמתי לגלות כמה אנחנו בורים ובאמת לא מסוגלים לתפוס איך סין מתנהלת.

אסף.

so there is no spoon

אז מה ?
החיים דבש ..

אתה טוען שפה כל אחד מקבל מה שהוא רוצה .. או מה שמגיע לו או ... שלא ...

דרור ברלי
24-03-20, 10:34
הונג-קונג סיפור שונה לחלוטין משאר המדינה.

לכן התקוממות כזו יכולה להתרחש רק בהונג-קונג.
אירועים דומים בערים אחרות, במיוחד כאלה שבפרובינציות/פריפריות, ידוכאו ביד ברזל.

asafk
24-03-20, 10:47
so there is no spoon

אז מה ?
החיים דבש ..

אתה טוען שפה כל אחד מקבל מה שהוא רוצה .. או מה שמגיע לו או ... שלא ...אני לא טוען כלום. חוץ מזה שצריך להבין ששם הכל שונה לחלוטין. טוב או רע..? מי אני שאשפוט?

אסף.

grand
24-03-20, 11:05
הונג קונג זה ההיפך לגמרי מקומוניזם.
הסינים גם במעמד הבינוני נהנים כיום משיפור באיכות חיים, לדעתי גם הם התיירים הכי רבים בעולם כיום.
זה נכון שהכסף של העשירים לא בדיוק שלהם, אבל יש קומבינות כמו הלבנת הון והעברתו החוצה, מקאו דוגמה מצויינת לכך.. חוץ מזה.. היי למי מעניין שהכסף לא שלי כל עוד יש לי המון עסקים, נוהג בלמבורגיני, חי בחווילה מפוארת וכל ילדי לומדים בלונדון.

זיף
24-03-20, 11:07
אני לא טוען כלום. חוץ מזה שצריך להבין ששם הכל שונה לחלוטין. טוב או רע..? מי אני שאשפוט?

אסף.

"אין פטור בלא כלום".... מעניין מאד מה שאתב כותב ואשמח אם תרחיב במידת האפשר

nirs
24-03-20, 16:25
אני רק שם את זה פה.

הנה תיאוריית קונספירציה מעניינת

השפעת נגיף הקורונובורסיה בבורסות ברחבי העולם, תוך חודש:

* [emoji631] -26%
* [emoji636] -26%
* [emoji1063] -25%
* [emoji1054] -27%
* [emoji635] -20%
* [emoji1256] -19%
* [emoji1221] -16%
* [emoji1037] -24%
* [emoji1128] -14%
* [emoji1215] -17%
* [emoji1125] -12%
* [emoji2406] - 17%

עכשיו, התבונן בזה:

* [emoji630] (סין) + 0,3%

סין, יוצרת המגיפה, "התאוששה" באורח פלא, כמעט ואין יותר מקרים של נגיף קורונה.

העולם מתחיל להרגיש את ההשפעות והבהלה לגבי המחלה.

מי התאושש ראשון ?? סין עצמה

נראה כי נגיף זה היה מהלך של ממשלת סין בתגובה לאובדן מלחמת הסחר עם ארצות הברית.

המטרה:
לזרוק את העולם למיתון !!!

האם התרחיש לא ברור שהם כבר צומחים!

סין קנתה כמעט כל מה שהיא צריכה בבורסות ברחבי העולם ... בכך הסינים הפכו לבעלים של החברות הגלובליות שנמצאות בסין ובלי שהכסף אפילו עזב את סין.

אולי אנחנו לא מספרים את כל הסיפור [emoji848]

ד ו ר ו ן
24-03-20, 17:05
ניר,
זה מתנהג כמו גל.
אירופה עכשיו במישברים הכי חזקים.

סין כבר בחלק האחורי הנמוך שאחרי הגל.

זו עקומה נורמלית.

avikkllk
24-03-20, 17:06
מת על תאוריות הקונספירציה..
למרטת שאמריקה איפה שהוא תמיד יוצאת הפראיירית מולם מול אירופה ..

נמרוד
24-03-20, 17:24
אני רק שם את זה פה.

הנה תיאוריית קונספירציה מעניינת

השפעת נגיף הקורונובורסיה בבורסות ברחבי העולם, תוך חודש:

* [emoji631] -26%
* [emoji636] -26%
* [emoji1063] -25%
* [emoji1054] -27%
* [emoji635] -20%
* [emoji1256] -19%
* [emoji1221] -16%
* [emoji1037] -24%
* [emoji1128] -14%
* [emoji1215] -17%
* [emoji1125] -12%
* [emoji2406] - 17%

עכשיו, התבונן בזה:

* [emoji630] (סין) + 0,3%

סין, יוצרת המגיפה, "התאוששה" באורח פלא, כמעט ואין יותר מקרים של נגיף קורונה.

רק שגם זה פייק ניוז. הבורסה הסינית בחודש האחרון לא עלתה, היא ירדה כ10%, ללא ספק מתון יותר מהבורסות האחרות, אבל בטוח לא עלתה.

מצ"ב גרף של המדד הראשי של ארה"ב S&P500 מול המדד הראשי הסיני, SHCOMP עבור החודש האחרון:
128098
ואם מסתכלים על חמש השנים האחרונות, הבורסה הסינית מדשדשת, בעוד האמריקאית עולה בטירוף ושוברת שיאים - היה לה הרבה יותר מה לאבד, וזה בדיוק מה שקרה.
128097

gp1
25-03-20, 23:29
https://www.youtube.com/watch?v=_z8z4DWJ3nw

-->