PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה אנחנו קרובים לאנרכיה ?

ניר ל
23-03-20, 21:40
אנשים סגורים בבתים ללא שכר, בחלק מהמקרים ללא יכולת לממש חסכונות או שאיבדו אותם. אני יודע שזה נשמע תלוש מהמציאות , אבל שימו לב באיזה קצב מתרחשים התהליכים האלו ומה הייתה התודעה שלנו לפני שבועיים לעומת היום.
תוך כמה זמן הציבור יאבד את זה לדעתכם ?

nirs
23-03-20, 21:48
בישראל? הצחקת אותי.
מקבלים כל היתמרות בשיוויון נפש.
ברלי כתב על זה בעריכות....

Sent from my iPhone using Tapatalk

ניר ל
23-03-20, 21:48
מקווה שלא נותנים לנו יותר מדי קרדיט ... בארה״ב התחילו להזרים כסף לאזרחים בשלב מוקדם יותר מזה שאנחנו נמצאים בו.
אני שמתי לב אתמול לעצבנות של הקבצנים והנרקומנים ברחובות תל אביב , חושב שאנחנו צועדים בבטחה לכוון הזה ולא קולטים את התמונה הגדולה בשעה שמתמקדים במניעת הקריסה של מערכת הבריאות.

tallevi
23-03-20, 21:58
ולמה אתה חושב מכינים את המשטרה ובעיקר את הצבא כבר חודש...???

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

asafk
23-03-20, 22:01
אני קרוב להרבה עסקים קטנים.
כשלהם לא יהיה מחזור מכירות.... האנרכיה תתקרב. אנשים יעשו מה שצריך כדי להמשיך לחיות. כשלא יהיה לאנשים שעד אתמול היו אדונים לגורלם אמצעים לקנות אוכל - הם ימצאו איך להשיג אוכל. כשלא יהיה להם כסף לשלם שכר דירה - הם יפסיקו לשלם אבל לא יעזבו את הדירה.
זה לא המקרה שבו מישהו אוכל אותה בגלל החלטה עסקית שגויה ולוקח את עצמו בידיים, עובד לדירה קטנה, חותך הוצאות ומתחיל מחדש.... כי לא יהיה מה להתחיל. כי לאף אחד לא יהיה כסף לצרוך שום דבר.
זה כמובן תרחיש הקיצון - אבל אני שומע לא אחד ולא שניים מדברים על זה. הידרדרות של עסק קטן לסגירה היא בדרך כלל חודש אחד ללא הכנסות. במציאות עסקית חזקה מי שחזק ידלג מעל חודש אחד כזה - ייקח הלוואה, יצמצם הוצאות, יעשה התאמות... אבל כשאין אופק לפתיחת המסחר מחדש - אף אחד לא חזק.

מצד שני המפעלים ממשיכים לייצר ולייצא. כל המגזר הציבורי ממשיך לקבל משכורות ולצבור מינוס בימי חופשה (שזה כסף, אבל לפחות יש משכורת). חברות המזון עובדות, החקלאים עובדים, אפילו יש ביקוש עולה לתוצרת מקומית (הגיע הזמן...). אז עדיין יש כסף בשוק ולא הכל עגום.

אבל כן, ניר. צריך להיות עם אצבע על הדופק (או על ההדק במקרה שלך)..

אסף

ניר ל
23-03-20, 22:08
המשטרה זו בדיחה יותר ממערכת הבריאות וכעת גם 70% מכוח האדם שלה בשטח, סגור בבית ( מתנדבים קשישים) ... הצבא לא יעמוד מול אזרחים רעבים שבוזזים סופרמרקטים. אני נותן לזה חודש. אנשים כאן אמנם אפתיים , אבל זה כי בסה״כ הם היו שבעים עד כה . אפילו ברצועת עזה לא חסר אוכל הודות לאונר״א ... כאן אני לא רואה שביטוח לאומי מצליח להתמודד עם כמות המובטלים המצטברת .

yoni_0000
23-03-20, 22:12
אתה רציני..?

תסתכל על האחוזים בשאר העולם ותראה שאנחנו בכלל לא במצב גרוע כמו שחושבים. במסגרת העבודה אני מסתובב כל הזמן ונראה שעסקים כרגיל. יש מכוניות, אזורי התעשייה פעילים כמעט כמו ביום רגיל, משאיות נכנסות ויוצאות מהנמל, הרבה אנשים עובדים מהבית.. המדינה מסתכלת על שאר העולם ומפעילה אמצעים דרסטיים הרבה לפניי ששאר המדינות הפעילו וטוב שכך, כנראה בגלל זה מצבנו טוב מאוד יחסית לאירופה וארה"ב.

ברור שהרבה אנשים אינדיבידואלים נפגעים כלכלית ואין להם נחמה.. אבל אנרכיה? לאנשים יש זכרון קצר.. מבצעים ומלחמות השביתו את המשק בחלקים נרחבים מהמדינה באותה צורה רק עם הפצצות, וגם אז זה נמשך חודש- חודשיים... גם את זה שרדנו.

וכמו בכל מצב קיצון במדינתנו.. הפלא ופלא, מניין ההרוגים הכללי במדינה יורד, כי הרוב בבית ואין תאונות דרכים..
אז שחררו רגע מהתקשורת.. המידע החשוב יגיע אליכם אל תדאגו, אל תחיו את ה"מצב" בכל דקה מהיום ותראו איך זה קצת יותר קל, חלאס עם הפאניקה.

talw
23-03-20, 22:37
משבר הקורונה הוא הוכחה ניצחת לשבריריות חיזוי העתיד.
כל חיזוי עתידי מוזן מדמיון מהול בהיגיון , שמוזן בעיקר מפחד.
אותו פחד שישאיר את האנשים בבית .
או שלא.

ניר ל
23-03-20, 22:54
זה יתחיל מאוכלוסיית הזרים בדרום ת"א ... הם חיו מהיד לפה בעבודות שחורות במסעדות ובתי קפה שנסגרו. נראה לאן זה ימשיך.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

asafk
23-03-20, 22:56
דווקא הם... יעברו לאיפה שיש להם עבודה.

אסף.

boaz avrahami
23-03-20, 22:58
זו היתממות לדבר על המצב הזה בלי להכניס למשוואה את מה שקורה בין בית המשפט לכנסת.

יש אדי דלק באוויר ויש כמה קבוצות מליטנטיות שישמחו לזרוק גפרור.
מצד שני לרובנו החיים עדיין לא בשלב היאוש המוחלט ואנחנו רחוקים שנות אור מהקבצנים שלך בתל אביב.

בשביל אנרכיה צריך שתהיה אידיאולוגיה, יהיה יאוש רחב ומשבר כלכלי חמור.

למרות שעשוי להיות נסיון להצית , המערכות שלנו לא בשלב השברירי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

boaz avrahami
23-03-20, 23:00
זה יתחיל מאוכלוסיית הזרים בדרום ת"א ... הם חיו מהיד לפה בעבודות שחורות במסעדות ובתי קפה שנסגרו. נראה לאן זה ימשיך.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

זה קצת מצחיק שאתה טוען שהעבודות שלהן שחורות.
על פחות מזה גדי יברקן נכנס לכנסת

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
23-03-20, 23:12
זו היתממות לדבר על המצב הזה בלי להכניס למשוואה את מה שקורה בין בית המשפט לכנסת.

יש אדי דלק באוויר ויש כמה קבוצות מליטנטיות שישמחו לזרוק גפרור.
מצד שני לרובנו החיים עדיין לא בשלב היאוש המוחלט ואנחנו רחוקים שנות אור מהקבצנים שלך בתל אביב.

בשביל אנרכיה צריך שתהיה אידיאולוגיה, יהיה יאוש רחב ומשבר כלכלי חמור.

למרות שעשוי להיות נסיון להצית , המערכות שלנו לא בשלב השברירי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

שום אידאולוגיה .. ממילא אין פה הרבה מזה.

צריך אנשים רעבים, תכלס .. פיסית .. ישראלים רעבים עם תסביך שואה זה טרקטור ששום חייל / שוטר / בג"צ יעמוד בפניו ..
וביבי .. כשיזהה את המשבר הזה בא, בחושי ההשרדות המפותחים שלו, ישחרר את הברז רגע לפני שגולש ..

אל חשש.. לא נגיע לביזה של סופרים .. למעט נייר טואלט.

boaz avrahami
23-03-20, 23:14
הצחקת...
זה יהיה אליבי בשבילו למשטר צבאי. מישהו אמר ארדואן ולא קיבל?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

six 4 life
23-03-20, 23:19
חיסון העדר כבר בעבודה, יש עשרות אלפי אם לא מאות אלפי נשאים כבר בארץ שאינם יודעים ואינם מראים תסמינים ובעוד שבועיים יהיו מאחורי זה. המצב הזה יגיע לפיק ומשם ירד לאט לאט ויעלם, ואז יגידו שהבידוד/ סגר עבד.
אם תמשיכו לאכול את החר@ שהתקשורת מפמפמת לאנשים למוח 24/7 כבר שבועיים באסקלציה פסיכית מיום ליום אתם רק תתנתקו יותר מהמציאות ולא תצליחו לראות שהמציאות שונה לחלוטין מהמוצג בתקשורת - בארץ ובכל העולם

boaz avrahami
23-03-20, 23:21
חיסון העדר כבר בעבודה, יש עשרות אלפי אם לא מאות אלפי נשאים כבר בארץ שאינם יודעים ואינם מראים תסמינים ובעוד שבועיים יהיו מאחורי זה. המצב הזה יגיע לפיק ומשם ירד לאט לאט ויעלם, ואז יגידו שהבידוד/ סגר עבד.
אם תמשיכו לאכול את החר@ שהתקשורת מפמפמת לאנשים למוח 24/7 כבר שבועיים באסקלציה פסיכית מיום ליום אתם רק תתנתקו יותר מהמציאות והמציאות שונה לחלוטין מהמוצג בתקשורת - בארץ ובכל העולם

בוא נגדיר מהי בעצם המציאות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
23-03-20, 23:23
התקשורת ... ח ח ח, מה זה תקשורת ?

מה שאני רואה זה מערכת משומנת היטב של טפיחות עצמיות על השכם. הם כבר שבועיים במשדר מיוחד בלתי פוסק .. עם עידכונים של כמה מתו באיטליה .. והלחצה עצמית וחשיבות עצמית וכמה מתו באיטליה ! ..
ואז מראים לנו רופא בלי מסכה .. ומיד אחריו רופא בלי מסכה ... מאיטליה ...

זה דיי מצחיק .. קצת כמו ארץ נהדרת .. רק בלי בדיחות שמאלניות.

six 4 life
23-03-20, 23:26
בוא נגדיר מהי בעצם המציאות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מציאות היא מספרים אמיתיים יחד עם התייחסות לסטטיסטיקה מקומית, עולמית, ובמקרים קודמים
מציאות היא חוו"ד בלתי תלויות בפרנסה מערוצי תקשורת
מציאות היא עוד הרבה דברים - מציאות היא לא תקשורת שעכשיו חוגגת על תור הזהב שבא לה מהשמיים עם רייטינג גבוה כל יום (ורוב שעות היום בגלל בידודים ואנשים שנשארים בבית), אחרי שכבר שנים ארוכות התקשורת אינה רלוונטית לצריכת חדשות ולפרסום בה
טוחנים כבר במשך שבועיים ימים שסוף העולם הגיע במטרה להדביק אנשים למסך בפחד, למרות שהמספרים נכון להיום סטטיסטית פשוט מגוכחים לעומת מה שהתקשורת מנסה להציג אותם.

boaz avrahami
23-03-20, 23:31
כל המידע שאנחנו מקבלים הוא מעוות ובעצם אנשים כלשהם עושים לנו מניפולציות בתודעה.

אפילו העובדות הן לא מוחלטות.
קח למשל את מספר החולים במדינות שונות בעולם.
הרי מספר הבדיקות שונה בין מדינה למדינה ובאף אחת מהמדינות לא בודקים את כלל האוכלוסיה.
איך אפשר להשוות ככה בצורה אמיתית בין המדינות?
הכי בסיסי בשביל להדגיש שמציאות היא לא אמת מוחלטת אלא תפיסה ותודעה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

six 4 life
23-03-20, 23:31
התקשורת ... ח ח ח, מה זה תקשורת ?

מה שאני רואה זה מערכת משומנת היטב של טפיחות עצמיות על השכם. הם כבר שבועיים במשדר מיוחד בלתי פוסק .. עם עידכונים של כמה מתו באיטליה .. והלחצה עצמית וחשיבות עצמית וכמה מתו באיטליה ! ..
ואז מראים לנו רופא בלי מסכה .. ומיד אחריו רופא בלי מסכה ... מאיטליה ...

זה דיי מצחיק .. קצת כמו ארץ נהדרת .. רק בלי בדיחות שמאלניות.
איטליה זאת בכלל מתנה שהתקשורת קיבלה מהנגיף הזה, "אלפי נפטרים" שמספרם הכולל אינו מגיע ל1% מאוכלוסית איטליה (המונה 60.48 מליון איש) נכון להיום
מה שעוד התקשורת שוכחת לפרסם זה 3 נתונים מעניינים על איטליה -
1. אוכלוסית איטליה נמצאת במקום הראשון בעולם (לא פחות!) באחוז המעשנים בה. כ21% מתושבי איטליה מעשנים
2. איטליה נמצאת במקום השני בעולם באחוז האזרחים המבוגרים בה - כ23% מתושבי איטליה הינם אזרחים בגיל 65 ומעלה
3. באיטליה נפטרים בשנה כ123,000 איש ממחלות לבביות (בלבד - לא כולל עוד אלפי מקרי פטירה מסיבות אחרות)

איטליה היא גן עדן לכל וירוס או שפעת שיודעים לתקוף מערכות נשימתיות
עכשיו שכל אחד יעשה את החשבון שלו אם כמות הנפטרים שבה מפתיעה אותו - או אם כמות הנפטרים משמעותית לסטטיסטיקה האיטלקית

דרור ברלי
23-03-20, 23:34
לא, לא בעוד חודש.

אבל מנכ"ל משרד הבריאות מדבר על שיא ההידבקות של אלפים נוספים בכל יום בחורף הבא. אתם מבינים את זה? הוא מדבר על עוד שנה שלמה ככה. מי בדיוק ישרוד את זה בלי שהמדינה תפתח את הכיס?....
ולהבדיל ממדינות אחרות בעולם, המדינה שלנו לא ממהרת לתת כסף. היא יודעת רק לקחת. עלול להיות כאן רע באמת ואז מי יודע מה יהיה. אלה שאין להם יקחו בכוח מאלה שיש להם.

מהפכה אלימה שתוציא המונים מיואשים לרחובות לסגור את החשבון הארוך והכואב והכל-כך צודק עם הרשויות המנוולות והמתעללות, כמה שזה נשמע נורא וזה נשמע נורא, למה מתגנב לי לראש שכמה רע שזה נשמע, בפועל, במדינה עם מערכת פוליטית מטורללת שהפכה לאויבת הציבור - זה לא יהיה רע כל כך?.... למה במובן מסוים זה מרגיש רק כמו נקודה יותר טובה להתחיל ממנה מחדש?....

וואלה, לא יודע. אבל הייתי חייב לומר את מה שאני חושב עליו לא מעט זמן כדבר היחיד שישנה כאן משהו.

אבו שפם
23-03-20, 23:39
אנשים סגורים בבתים ללא שכר, בחלק מהמקרים ללא יכולת לממש חסכונות או שאיבדו אותם. אני יודע שזה נשמע תלוש מהמציאות , אבל שימו לב באיזה קצב מתרחשים התהליכים האלו ומה הייתה התודעה שלנו לפני שבועיים לעומת היום.
תוך כמה זמן הציבור יאבד את זה לדעתכם ?

בוא תעלה את הנושא בעוד חודש... לדעתי יהיה יותר רלוונטי אז...

סולי
24-03-20, 07:06
אתה רציני..?

תסתכל על האחוזים בשאר העולם ותראה שאנחנו בכלל לא במצב גרוע כמו שחושבים. במסגרת העבודה אני מסתובב כל הזמן ונראה שעסקים כרגיל. יש מכוניות, אזורי התעשייה פעילים כמעט כמו ביום רגיל, משאיות נכנסות ויוצאות מהנמל, הרבה אנשים עובדים מהבית.. המדינה מסתכלת על שאר העולם ומפעילה אמצעים דרסטיים הרבה לפניי ששאר המדינות הפעילו וטוב שכך, כנראה בגלל זה מצבנו טוב מאוד יחסית לאירופה וארה"ב.

ברור שהרבה אנשים אינדיבידואלים נפגעים כלכלית ואין להם נחמה.. אבל אנרכיה? לאנשים יש זכרון קצר.. מבצעים ומלחמות השביתו את המשק בחלקים נרחבים מהמדינה באותה צורה רק עם הפצצות, וגם אז זה נמשך חודש- חודשיים... גם את זה שרדנו.

וכמו בכל מצב קיצון במדינתנו.. הפלא ופלא, מניין ההרוגים הכללי במדינה יורד, כי הרוב בבית ואין תאונות דרכים..
אז שחררו רגע מהתקשורת.. המידע החשוב יגיע אליכם אל תדאגו, אל תחיו את ה"מצב" בכל דקה מהיום ותראו איך זה קצת יותר קל, חלאס עם הפאניקה.בגדול..
באיטליה 20+ יום מאז הוכרז חולה מס 1...
הם היו עם קצת פחות חולים מאיתנו באותו יום.

אז להסתכל מסביב ולהגיד שטויות.. מלחיצים אותנו לחינם הכל כרגיל מסביב..
אם היו לך משקפים שמזהות נשאים כנראה שהיית יושב בבית מבחירה.
ובגלל שההודעות נשמרות .. אני אקפיץ את ההודעה הזו עוד עשרה ימים ונדע בדיוק כמו חמור המצב כרגע כשהכל כרגיל ואנשים ממשיכים בשגרת חייהם.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
24-03-20, 07:13
אם תמשיכו לאכול את החר@ שהתקשורת מפמפמת לאנשים למוח 24/7 כבר שבועיים באסקלציה פסיכית מיום ליום אתם רק תתנתקו יותר מהמציאות ולא תצליחו לראות שהמציאות שונה לחלוטין מהמוצג בתקשורת - בארץ ובכל העולם

עבדה נהדר הגישה זו באיטליה, (לא).
כי זה מה שאתה מציע בפועל.

ניר ל
24-03-20, 08:35
אני לא נכנס לניתוח המצב בפועל והאם המדיניות היא מוגזמת או לא, לדעתי נעשתה טעות גדולה אבל זה לא העניין. אני גם לא ניזון מהתקשורת ולא צופה בה - אצלנו רק נטפליקס עובד. אני קולט את המציאות ואת העתיד לבוא קצת לפני רוב האנשים ובד״כ יש לי יכולת ניבוי לא רעה ויעידו על כך חברי המערכת שמקבלים ממני טיפים להשקעה במניות ...
אמרתי לחברים כאן עוד לפני שנחת חולה הקורונה הראשון בארץ , שאין צורך בהשמדת האנושות - צריכה פשוט להיות היסטריה גדולה מספיק סביב זה בכדי שהכל יתפרק והנה אנחנו כבר כאן. עדר שוטים מתנפל על נייר הטואלט והפסטה בסופ״ש אחד ... כל ראשל״צ התכנסה בשופרסל דיל בשעה שנאסר לקיים התכנסות של מעל 10 אנשים .
אני כבר איבדתי מקום עבודה שלא צפוי להשתקם , אשתי שעובדת באחד הגופים היציבים והשבעים קיבלה קיצוץ רוחבי בשכר ו 20% מהעובדים בחל״ת . כל זה קרה בתוך שלושה שבועות . המעסיקים הגדולים חוגגים על ההזדמנות לחסוך בהוצאות וחונקים עוד יותר את הציבור הכלוא בבית עם ילדים שרק אוכלים כל היום ...
טוב, אולי אחרי שגם התחזית הזו תתגשם, אקבל מאחד הקוראים הצעת עבודה כחוזה עתידות לפחות...

ymandel
24-03-20, 09:06
כשהאינטרנט יקרוס...

shmil
24-03-20, 09:10
יוני, לצערי אתה כנראה לא קורא נכון את המציאות.
הקורונה מעניינת, אבל היא לא לבד.
המשק מדשדש כבר שנה וחצי והסקטור הציבורי לא מוציא כרגיל.
זה גרם להרבה מאד עסקים לאבד שכבות שומן בכדי לשרוד עד הקת סקטור ממשלתי יציב, מה שלא קורה.
בינתיים הגיע הקורונה ויצרה משבר כלכלי דה-פאקטו, ומשבר צרכני, שייקח הרבה מאד זמן להתניע אותו מחדש.
חברות התעופה והתיירות לא יחזרו כל כך מהר לתפקוד רגיל, וכתוצאה מהם - המוניות, בתי המלון, המסעדות, ספקי המזון, ותמשיך את השרשראות לבד. וזה עוד לפני שדיברנו על גנים פרטיים, שלא בטוח שיישארו להם שומנים כדי לחזור ולתפקד אחרי הסערה.
כשהצרכן לא יודע מה יהיה מחר, הוא שם ברקס חרום על ההוצאות!

לצערי - גם הולך להיות חרא וגם יש מספיק לכולם.
אני מודע לחלוטין למה שאני אומר, ואני אומר את זה על בסיס טיפול בחברות שנסגרות, או מקטינות פעילות, או מוציאות לחל"ת.

הלוואי ואתבדה!!

ymandel
24-03-20, 10:23
להערכתי, עם "צפירת ההרגעה" של סיום המשבר המשק יכנס למצב "טורבו"...
יהיו הלוואות ומענקים ממשלתיים, אנשים יחזרו לשגרה, לטיסות, לקניות ומסעדות במהירות שיא.
דבר אחד שהשתנה מאד בתקופה הנוכחית היא מהירות השכחה, בעיקר בגלל ההזנה האין סופית של מדיה, ציבורית ופרטית.
הלוואי ולא אתבדה!

גיא
24-03-20, 10:29
להערכתי, עם "צפירת ההרגעה" של סיום המשבר המשק יכנס למצב "טורבו"...
יהיו הלוואות ומענקים ממשלתיים, אנשים יחזרו לשגרה, לטיסות, לקניות ומסעדות במהירות שיא.
דבר אחד שהשתנה מאד בתקופה הנוכחית היא מהירות השכחה, בעיקר בגלל ההזנה האין סופית של מדיה, ציבורית ופרטית.
הלוואי ולא אתבדה!

מאיפה יבואו המענקים ?
ביבי רוצה לקחת מלווה מרצון ..

ymandel
24-03-20, 10:31
יקחו מאחד ויתנו לשני: -)

nir.samo
24-03-20, 10:59
אני גם נוטה לחשוב שמייחסים חשיבות גדולה מידי לכמות מכונות ההנשמה ע"ח שאר המשק.

אנרכיה? יש מי שכבר מוכנים לה.

https://www.youtube.com/watch?v=QEPOVeskEQ8&t

ניר ל
24-03-20, 11:36
איך שהתחיל המשבר בארה״ב , עברו החנויות למוד של הכנה למהומות רחוב וביזה - הם יודעים להתכונן לבאות. בישראל זו תהיה הפעם הראשונה.

ymandel
24-03-20, 11:46
הם יודעים לעשות כסף מפאניקה...

IlanHadar
24-03-20, 13:12
איך שהתחיל המשבר בארה״ב , עברו החנויות למוד של הכנה למהומות רחוב וביזה - הם יודעים להתכונן לבאות. בישראל זו תהיה הפעם הראשונה.

ברור שגם חושבים על זה, ככל שעובר זמן ואנשים ילחצו כלכלית אז יהיו כאלה שיעברו למצב אין ברירה, ביזה אפשרית במקרה כזה.
המגבלה של להתרחק 50 מטר מהבית גם אמורה לצמצם את זה, לא יעזור יעברו לסגר כללי.

תשימו לב שכרגע כל 3 ימים בערך יש הכפלה בכמות החולים, אומר לא ממש מצליחים לבלום, רק אולי להאט.
את התרחישים הגרועים באמת לא מספרים לנו, רק אומרים שהיו יועצים בתחום מתמתיקה וסטטיסטיקה בישיבות.

איל מ
24-03-20, 13:18
אל תשכח שאת ההשפעה של הצעדים שננקטים אתה רואה בדיליי של שבוע שבוע וחצי.
לבלום? בשום תרחיש לא דיברו על זה.

נדב ש.
24-03-20, 13:46
בארה"ב גם כולם רצים לרכוש נשק חם סטייל home defence... רק אומר...

באמת שאני לא מבין למה צריך לכנס ישיבות מהבוקר עד הבוקר למחרת ולנסות לחשב סטטיסטיקות לא קיימות... או לנסות לחשוב מה עושים הלאה... עזבו רגע את האופן שזה בכלל מתבצע(אדם אחד מנווט את הטיטאניק בין הקרחונים).

יש דברים שמישהו אחר כבר הוכיח שעובדים, במקרה הזה עיר אחת בסין שמונה 10 מיליון תושבים, דומה מאוד לישראל, ועיר אחרת באיטליה כנ"ל, עם כמעט 0 מתים והשתלטות על הנגיף, דרום קוריאה גם היו איפשהו בכיוון לא?
סגר מלא מהיום הראשון ו 10k בדיקות ביממה. שהצבא יקח פיקוד על ההתפרצות ויסתובב ברחובות.
בעצם לא יקרה.... כי מי שמינה "שר הבטחון" הוא סתם מינוי בובה או בדיחה... לדבריו.

ד ו ר ו ן
24-03-20, 15:16
אל תשכח שאת ההשפעה של הצעדים שננקטים אתה רואה בדיליי של שבוע שבוע וחצי.
לבלום? בשום תרחיש לא דיברו על זה.
לבלום את ההדבקה הנרחבת.
זה העקרון מההתחלה.
״השטחת העקומה״ לטווח זמן מספק תביא לבלימה.

איל מ
24-03-20, 15:57
טומייטו, טומאטו.
מינוח.

ד ו ר ו ן
24-03-20, 15:59
בלום? בשום תרחיש לא דיברו על זה.
זה הטומיטו או הטומטו?

איל מ
24-03-20, 16:34
בלימה של ההדבקות בסמנטיקה שלי זה עצירה.
בשלך זה האטה.
קיוקאמבר.

mugi8675
24-03-20, 16:52
לפחות יש כאן הכרה בזה שמשהו מהותי במשטר הנוכחי לא תקין...

alto
24-03-20, 17:57
זה לא שהם חכמים מאיתנו, אצלהם תופעת המהומות והביזה כבר קיימת, זה לא דבר חדש, כנ"ל בצרפת ועוד מדינות.

polar bear
24-03-20, 19:23
לפחות יש כאן הכרה בזה שמשהו מהותי במשטר הנוכחי לא תקין...

נכון, בראש ועדת העבודה והרווחה ע"פ כחול לבן תשב אאידה תומה סולימן*. היא תצטרך לדון גם בנושאים הבאים - זכויות נפגעי טרור ערבי ונכי צה"ל. מה לעשות עם זכויות מחבלים ערבים ישראלים. באמת לא תקין.

*רק לאחרונה הפיצה עלילת דם שצהל מחטא ערבים.

סליחה. בלי פוליטיקה. תמשיכו.

Saar
25-03-20, 15:01
ניר,
היום התקרבנו צעד נוסף לאנרכיה, תתחיל למלא את המחסניות :)
(ואם מישהו לא מעודכן, ראש הממשלה, שר המשפטים ויו"ר הכנסת קוראים שלא למלא צו בית משפט)

גיא
25-03-20, 15:43
ניר,
היום התקרבנו צעד נוסף לאנרכיה, תתחיל למלא את המחסניות :)
(ואם מישהו לא מעודכן, ראש הממשלה, שר המשפטים ויו"ר הכנסת קוראים שלא למלא צו בית משפט)

תסביר ?!

zivo
25-03-20, 15:55
תסביר ?!

אתה באמת לא מבין???

גיא
25-03-20, 15:56
אתה באמת לא מבין???

אני לא ממש עוקב אחרי הקשקשת.

אין לי מושג מה קורה ב ynet

zivo
25-03-20, 16:29
אני לא ממש עוקב אחרי הקשקשת.
אין לי מושג מה קורה ב ynet

תקציר,

במסגרת הבעיות שאנחנו מתמודדים, קורונה זו לא הבעיה הכי חמורה.

הבוקר הצטיידתי בטינר, אצטון, דלק, ועוד כמה חומרים שאמורים להמיס דבק, ועליתי (ועם עוד כמה אלפים לירושלים).
עד שהגעתי, הסתבר שמצאו חומר שתוך 48 שעות ימיס את הדבק שחיבר את אדלשטיין לכסא :-(

asafk
11-04-20, 22:19
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001325046

tallevi
11-04-20, 22:48
כתבה ממומנת...

הכותרת בומבסטית, אבל בסוף מבינים שמטרת הכתבה היא לקדם את ענייני המרואיין.

טל.

ניר ל
11-04-20, 22:58
עבר בסה"כ חודש מתחילת הסגר ואני כבר לא רואה איך יוצאים מזה על הרגליים.

jacob72
11-04-20, 23:31
אנרכיה ...
שווה קריאה מעמיקה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
12-04-20, 12:43
אנרכיה ...
שווה קריאה מעמיקה

אכן כן. בהחלט שווה קריאה.

חשבתי שרק אני תמיד פסימי, סליחה, ריאלי.
מסתבר שרבים מאוד חושבים כמוני, כולל אנשים כמו מוטי שרף שזה מקצועם. רק לא אמרו את זה בקול רם בפומבי. ורק עכשיו זה מתחיל לצאת.

הוא מדבר על מרד מיסים שיוביל לאנרכיה וכאוס. מהסוג שכבר היה צריך להתחולל כאן 20 פעם.
אבל לא רק.

תוסיפו לזה את תחושת הקבס והמיאוס מההנהגה המנותקת, המתנשאת, זו בעלת זכויות היתר - ואני לא מתכוון רק לשכר המופרז ולהטבות מנקרות העיניים ומרתיחות הדם, שמשולמים מכיסנו כמו שעון שוויצרי מכוחו של חוק, גם לאלה שכבר מזמן לא בתפקיד.... בזמן שכלל המשק מובטל ויותר ויותר אנשים שעד אתמול התפרנסו בכבוד, מתדרדרים עתה לעוני. אלא גם ובעיקר להמשך ייבוא פרוע של חולי קורונה לישראל בטיסות מחו"ל ולאצילי השלטון כחולי הדם שזוכים לבדיקות מיידיות ולתשובות באותו יום כדי שיוכלו להמשיך לזלזל בפרהסיה, בהתנשאות מנותקת, בהנחיות שהם-עצמם גוזרים עלינו. דברים צריכים לא רק להיעשות אלא גם להיראות. הזילזול הזה מוציא מהכלים.

וזה בזמן שסבא וסבתא שלכם נמקים לבדם בערב החג, מתפגרים כמו זבובים בבתי האבות שהפכו לשדה קטל, ואף אחד לא בודק, לא מטפל ולא דואג להם. מה יש? שימותו! להיפך - שימותו בהמוניהם! הרי זה אינטרס של המדינה שהזקנים ימותו. הם מתים = פחות כסף לשלם על הטיפול הרפואי בהם, על הקצבאות והפנסיות שלהם. הרי כל זקן שמת עכשיו, משחרר עוד כמה שקלים שיופנו לעוד ועוד כספים קואליציוניים, לעוד ועוד העלאות בשכר הבכירים ובפנסיות המוטרפות של 60,000 שקלים בחודש לשופטים/מנכ"לים/ח"כים/שרים בדימוס. איך אמר מישהו כאן ספק ברצינות, ספק בציניות, אחד שמתפרנס, בואו ונאמר - מעל לממוצע ובכבוד רב - "מה יש? הם עבדו בשביל זה. מגיע להם".

עכשיו נניח ש"המצב" הזה נמשך עוד חצי שנה. או שנה, או שנתיים, או אולי שלוש?... עד שיהיה חיסון. רק לכו תדעו מתי יימצא החיסון. ועד שיהיה חיסון, שום דבר לא יוכל לחזור לשגרה.
אנשים בחל"ת/מובטלים. רוב החל"תים, כפי שאומר מוטי שרף, יהפכו למובטלים בקבע. אפס הכנסה. גם המענקים המצחיקים שהשקרן הראשי הכריז שיחלק (ובפועל אולי רק 15-20% זכאים להם) היו חד פעמיים והם ייאכלו וייגמרו תוך חודש-חודשיים. כי אנחנו חיים במדינה שיוקר המחיה בה הוא מדיניות מוכתבת מלמעלה, ויוקר המחיה הזה מגמד את המענקים האלה ושם אותם לצחוק. ללא הכנסה של פעמיים שכר ממוצע בחודש לכל הפחות לבית-אב, אי אפשר להחזיק כאן את האף מעל למים.

איך מוטי שרף חוזה? "החלשים ייעלמו".
ואני תוהה - לאן הם ייעלמו בדיוק?... עשרות ומאות אלפי משפחות שמתפרנסות בקושי משכר נמוך?... הם יתאדו ולא יהיו עוד? פוףףף?.....
טעות. הם יישארו. אבל בלי כלום. אני לא מדבר על רכב-שטח וחופשה בחו"ל אלא על אוכל וקורת גג. ואז יצטרכו לעשות הכל כדי לשרוד.

חייבי משכנתאות לא יוכלו להמשיך לשלם אותן.
שוכרי דירות לא יוכלו להמשיך לשלם את שכר הדירה.
הרי חלק מהמשכירים, הם בעצמם שוכרי דירות וחייבי משכנתאות.

הוצאה לפועל תגיע כדי לסלק לרחוב בכוח.
ואז חלקם ייזרקו לרחוב.
אבל רבים יותר ויותר יחושו שגבם אל הקיר ואין להם יותר מה להפסיד, יתנגדו בכוח. יסרבו לפנות את הדירות.
נתחיל לשמוע שחלק מבריוני ההוצאה לפועל קיבלו כדור בראש. לא שאני אתאבל על אף מקרה כזה, אבל זה יהיה ציון דרך. כי מכאן יתחיל כדור השלג להתדרדר במדרון ואי אפשר יהיה לעצור אותו.

כשההמונים ייצאו לרחובות, הפעם לא עם נר וגיטרה אלא עם נבוט ובקת"ב, המשטרה והיס"מ כבר לא יוכלו להתמודד עם מאסות הולכות וגדלות של אנשים זועמים שאין להם יותר מה להפסיד והם ייאלצו להשתמש בנשק.
כשזה יקרה, אל נא נתפלא שיהיו גם מי שיירו בהם בחזרה. ככל שירבו המהומות, יותר ויותר שוטרים ייפגעו.

מצב חירום. עוצר מלא. כבר לא רק משטרה, אלא צבא ברחובות. חיילים חמושים. נגמ"שים וטנקים.
הפעם לא הדרדלות של פיקוד העורף, אלא גולני וצנחנים וגבעתי ומג"ב ושריון.
מי שיעז לצאת מולם בכוח, יסתכן בירי חי.

אתם תגידו שאין דבר כזה. מי יעיז לפגוע בחייל צה"ל?.... אני בטח לא וגם לא אתם. כי להבדיל מהמשטרה, צה"ל הוא קודש.
צה"ל הוא קודש כי הוא אנחנו. עצמנו ובשרנו. החיילים הם הילדים שלנו - ולכן אני אומר: איזה חייל יעיז לירות באזרחים?...... הם אולי למדו להפעיל יד רמה על אוכלוסיה אזרחית עוינת באיו"ש ובעזה, אבל הם לא רובוטים. הם לא יעשו את זה אצלם ברחוב, בבית. גם לא בעיר אחרת. זה כבר יקרע אותם מבפנים. הרי במחבל אסור להם לירות, אז בשכנה שלהם הם כן יירו?............. מה פתאום.

אני חושש שנראה יחידות צבאיות שיתפוררו ויתפרקו וחיילים שיערקו. בהתחלה בודדים פה ושם, אחר כך זה עלול להגיע ליחידות שלמות.
איזה חייל יעמוד ברחוב ויכפה עוצר בכוח, כשהמשפחה שלו נזרקה לרחוב?.... מ"פים יגלו שאין להם פלוגות - פשוט הניחו את הנשק והלכו. אחר כך יסתבר שחלקם אולי גם הלכו עם הנשק.
הצבא הסדיר לא יעמוד בזה ולא יוכל לבצע את התפקיד. ייאלצו להוציא צוי 8. אבל רוב המילואימניקים פשוט לא יתייצבו.

נפלו כל המחסומים. הקריסה הכוללת לאנרכיה פרועה תהיה בעלת אפקט דומינו פרוע ומהיר לא פחות.
כדי למנוע את זה, לדחות את הקץ ולאחד את הציבור, ההנהגה חדלת האישים הדפוקה שלנו עוד עלולה ליזום איזו מלחמה. קטנה או גדולה, מי יודע.

יישפך כאן דם.
ושלא נגיד אחר כך שלא ראינו, לא שמענו, לא ידענו.
הכל כתוב על הקיר באותיות גדולות ושחורות והפוליטיקאים מתעלמים - וגם אנחנו. רובנו לפחות מתעלמים, כלומר כל מי ש"ממלכתי" ונותן אמון בשלטון ובמדינה האלה ושתק להם פעם אחר פעם, ושותק להם גם היום. כמה טיפשות, כן רק מצידנו - זה פשוט מדהים.

יש אשמים. יש את מי לשפוט ולדרוש ממנו מחיר כבר מזמן וגם עכשיו. אלה הפוליטיקאים. האנשים הנתעבים והמאוסים ביותר שהמין האנושי יכל להוציא מקרבו. ממשלות ישראל לדורותיהן ששיקרו, הזניחו, שדדו, גנבו וחמסו, בזבזו והפריחו טריליונים לכל רוח בישיבות, במקוואות, בהתנחלויות, בצוללות, במטוסי-לימוזינה, בשחיתויות, בשכר מופרך ותנאים שערורייתיים לבכירי המגזר הציבורי על חשבון הציבור שנאנק תחת העול ולא מצליח לגדל קצת שומנים ורזרבות ליום סגריר כי המדינה חומסת ממנו את הכל.

והנה - יום הסגריר כבר כאן. זה נראה כמו תרחיש דמיוני?...... הם זרעו את הרוח, עכשיו אנחנו ניאלץ לקצור את הסופה.

boaz avrahami
12-04-20, 13:16
בשביל שתהיה אנרכיה צריך שיהיה יאוש.
שיהיו אדי דלק באוויר ושיהיה ניצוץ שיתפוס ויבעיר אותם.

בישראל יש הרבה כלכלה שחורה ויש הרבה אנשים שבעים שלא ילכו על כל הקופה.

הישראלים מקסימום בורחים ולא עושים מהפכות.
בגלל זה השלטון גם צוחק מאיתנו פעם אחרי פעם.
ראיתי את זה ממש מקרוב במחאת האוהלים.
בשניה פרקו את המחאה אפילו שהניצוץ תפס.

חוצמזה תראו איך כל הישראלים והלשעברים רצים לכאן בשעה זו כאשר כל העולם בבחאגן.
זה לבדו הצבעת אמון ברגליים .

בקיצור... תרגעו ותפסיקו לבנות פה אפוקליפסות כל פעם מחדש.
מגוכח לראות אותכם משקשקים מפחד.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
12-04-20, 13:30
דרור לא משקשק. הוא ממלא ג'ריקנים...

אסף.

דרור ברלי
12-04-20, 13:37
בועז, מי כמונו יודע שמחאת האוהלים היתה פוליטית.
אורגנה ומומנה על ידי גורמים פוליטיים מצד מסוים.
לא חיפשו שם קורת גג או מילקי בזול.... אלא להפיל ממשלה (טובה או לא, זה לא האישו בכלל) שנבחרה בבחירות דמוקרטיות.

את גודל החארטה אפשר היה לראות מדי לילה, כשהמאהלים לאורך השדירה התרוקנו כי רוב ה"הומלסים" והראסטות הלומי הגראס והבירות בחולצות צ'ה גווארה, הלכו הביתה להתקלח ולישון במיטה נקיה. התחלה היה וייב באויר. אחר כך אנשים התחילו להפנים שעובדים עליהם. שמאחורי המפגינים, סטודנטים לקולנוע "מחוסרי דיור" מכפר שמריהו ומרמת אביב, אין באמת מצוקה. רק אג'נדה פוליטית - ושהקרן החדשה בתכלס עומדת מאחורי זה.

את מחוסרי הדיור המסכנים האמיתיים במאהלים בג'סי כהן בחולון ובמשולש הרכבת בת"א, אף אחד לא ספר ואף תקשורת לא באה לסקר. נהפוכו - הם היו הראשונים שקלגסי הרשויות, אלה שכמו תמיד הם גיבורים על חלשים, נכנסו בהם בכוח.

אבל הפעם קורה משהו גדול. המשבר הזה אמיתי. לא פוליטי בכלל.
נגיף קטן ומניאק שלא עושה הבדלות.
הפעם זה על אמת. האבטלה אמיתית. הכלכלה באמת נופלת. לאנשים באמת הולך ונגמר הכסף.
אז אדי הדלק כבר באוויר.
השאלה רק אם יהיה ניצוץ או לא.
הפחד הוא שהרשויות ימשיכו לנהוג בחוסר הרגישות המאפיין אותן, ואז מישהו יוציא את המצית וידליק.

לך אין ילדים ואתה עדיין עובד, מה אכפת לך.
אבל יש מצב שאם העסק יתדרדר, אולי תצטרך להגן בכוח על מה שיש לך.

zivo
12-04-20, 13:40
אכן כן. בהחלט שווה קריאה.

חשבתי שרק אני תמיד פסימי, סליחה, ריאלי.
מסתבר שרבים מאוד חושבים כמוני, כולל אנשים כמו מוטי שרף שזה מקצועם. רק לא אמרו את זה בקול רם בפומבי. ורק עכשיו זה מתחיל לצאת.

הוא מדבר על מרד מיסים שיוביל לאנרכיה וכאוס. מהסוג שכבר היה צריך להתחולל כאן 20 פעם.
אבל לא רק.

תוסיפו לזה את תחושת הקבס והמיאוס מההנהגה המנותקת, המתנשאת, זו בעלת זכויות היתר - ואני לא מתכוון רק לשכר המופרז ולהטבות מנקרות העיניים ומרתיחות הדם, שמשולמים מכיסנו כמו שעון שוויצרי מכוחו של חוק, גם לאלה שכבר מזמן לא בתפקיד.... בזמן שכלל המשק מובטל ויותר ויותר אנשים שעד אתמול התפרנסו בכבוד, מתדרדרים עתה לעוני. אלא גם ובעיקר להמשך ייבוא פרוע של חולי קורונה לישראל בטיסות מחו"ל ולאצילי השלטון כחולי הדם שזוכים לבדיקות מיידיות ולתשובות באותו יום כדי שיוכלו להמשיך לזלזל בפרהסיה, בהתנשאות מנותקת, בהנחיות שהם-עצמם גוזרים עלינו. דברים צריכים לא רק להיעשות אלא גם להיראות. הזילזול הזה מוציא מהכלים.

וזה בזמן שסבא וסבתא שלכם נמקים לבדם בערב החג, מתפגרים כמו זבובים בבתי האבות שהפכו לשדה קטל, ואף אחד לא בודק, לא מטפל ולא דואג להם. מה יש? שימותו! להיפך - שימותו בהמוניהם! הרי זה אינטרס של המדינה שהזקנים ימותו. הם מתים = פחות כסף לשלם על הטיפול הרפואי בהם, על הקצבאות והפנסיות שלהם. הרי כל זקן שמת עכשיו, משחרר עוד כמה שקלים שיופנו לעוד ועוד כספים קואליציוניים, לעוד ועוד העלאות בשכר הבכירים ובפנסיות המוטרפות של 60,000 שקלים בחודש לשופטים/מנכ"לים/ח"כים/שרים בדימוס. איך אמר מישהו כאן ספק ברצינות, ספק בציניות, אחד שמתפרנס, בואו ונאמר - מעל לממוצע ובכבוד רב - "מה יש? הם עבדו בשביל זה. מגיע להם".

עכשיו נניח ש"המצב" הזה נמשך עוד חצי שנה. או שנה, או שנתיים, או אולי שלוש?... עד שיהיה חיסון. רק לכו תדעו מתי יימצא החיסון. ועד שיהיה חיסון, שום דבר לא יוכל לחזור לשגרה.
אנשים בחל"ת/מובטלים. רוב החל"תים, כפי שאומר מוטי שרף, יהפכו למובטלים בקבע. אפס הכנסה. גם המענקים המצחיקים שהשקרן הראשי הכריז שיחלק (ובפועל אולי רק 15-20% זכאים להם) היו חד פעמיים והם ייאכלו וייגמרו תוך חודש-חודשיים. כי אנחנו חיים במדינה שיוקר המחיה בה הוא מדיניות מוכתבת מלמעלה, ויוקר המחיה הזה מגמד את המענקים האלה ושם אותם לצחוק. ללא הכנסה של פעמיים שכר ממוצע בחודש לכל הפחות לבית-אב, אי אפשר להחזיק כאן את האף מעל למים.

איך מוטי שרף חוזה? "החלשים ייעלמו".
ואני תוהה - לאן הם ייעלמו בדיוק?... עשרות ומאות אלפי משפחות שמתפרנסות בקושי משכר נמוך?... הם יתאדו ולא יהיו עוד? פוףףף?.....
טעות. הם יישארו. אבל בלי כלום. אני לא מדבר על רכב-שטח וחופשה בחו"ל אלא על אוכל וקורת גג. ואז יצטרכו לעשות הכל כדי לשרוד.

חייבי משכנתאות לא יוכלו להמשיך לשלם אותן.
שוכרי דירות לא יוכלו להמשיך לשלם את שכר הדירה.
הרי חלק מהמשכירים, הם בעצמם שוכרי דירות וחייבי משכנתאות.

הוצאה לפועל תגיע כדי לסלק לרחוב בכוח.
ואז חלקם ייזרקו לרחוב.
אבל רבים יותר ויותר יחושו שגבם אל הקיר ואין להם יותר מה להפסיד, יתנגדו בכוח. יסרבו לפנות את הדירות.
נתחיל לשמוע שחלק מבריוני ההוצאה לפועל קיבלו כדור בראש. לא שאני אתאבל על אף מקרה כזה, אבל זה יהיה ציון דרך. כי מכאן יתחיל כדור השלג להתדרדר במדרון ואי אפשר יהיה לעצור אותו.

כשההמונים ייצאו לרחובות, הפעם לא עם נר וגיטרה אלא עם נבוט ובקת"ב, המשטרה והיס"מ כבר לא יוכלו להתמודד עם מאסות הולכות וגדלות של אנשים זועמים שאין להם יותר מה להפסיד והם ייאלצו להשתמש בנשק.
כשזה יקרה, אל נא נתפלא שיהיו גם מי שיירו בהם בחזרה. ככל שירבו המהומות, יותר ויותר שוטרים ייפגעו.

מצב חירום. עוצר מלא. כבר לא רק משטרה, אלא צבא ברחובות. חיילים חמושים. נגמ"שים וטנקים.
הפעם לא הדרדלות של פיקוד העורף, אלא גולני וצנחנים וגבעתי ומג"ב ושריון.
מי שיעז לצאת מולם בכוח, יסתכן בירי חי.

אתם תגידו שאין דבר כזה. מי יעיז לפגוע בחייל צה"ל?.... אני בטח לא וגם לא אתם. כי להבדיל מהמשטרה, צה"ל הוא קודש.
צה"ל הוא קודש כי הוא אנחנו. עצמנו ובשרנו. החיילים הם הילדים שלנו - ולכן אני אומר: איזה חייל יעיז לירות באזרחים?...... הם אולי למדו להפעיל יד רמה על אוכלוסיה אזרחית עוינת באיו"ש ובעזה, אבל הם לא רובוטים. הם לא יעשו את זה אצלם ברחוב, בבית. גם לא בעיר אחרת. זה כבר יקרע אותם מבפנים. הרי במחבל אסור להם לירות, אז בשכנה שלהם הם כן יירו?............. מה פתאום.

אני חושש שנראה יחידות צבאיות שיתפוררו ויתפרקו וחיילים שיערקו. בהתחלה בודדים פה ושם, אחר כך זה עלול להגיע ליחידות שלמות.
איזה חייל יעמוד ברחוב ויכפה עוצר בכוח, כשהמשפחה שלו נזרקה לרחוב?.... מ"פים יגלו שאין להם פלוגות - פשוט הניחו את הנשק והלכו. אחר כך יסתבר שחלקם אולי גם הלכו עם הנשק.
הצבא הסדיר לא יעמוד בזה ולא יוכל לבצע את התפקיד. ייאלצו להוציא צוי 8. אבל רוב המילואימניקים פשוט לא יתייצבו.

נפלו כל המחסומים. הקריסה הכוללת לאנרכיה פרועה תהיה בעלת אפקט דומינו פרוע ומהיר לא פחות.
כדי למנוע את זה, לדחות את הקץ ולאחד את הציבור, ההנהגה חדלת האישים הדפוקה שלנו עוד עלולה ליזום איזו מלחמה. קטנה או גדולה, מי יודע.

יישפך כאן דם.
ושלא נגיד אחר כך שלא ראינו, לא שמענו, לא ידענו.
הכל כתוב על הקיר באותיות גדולות ושחורות והפוליטיקאים מתעלמים - וגם אנחנו. רובנו לפחות מתעלמים, כלומר כל מי ש"ממלכתי" ונותן אמון בשלטון ובמדינה האלה ושתק להם פעם אחר פעם, ושותק להם גם היום. כמה טיפשות, כן רק מצידנו - זה פשוט מדהים.

יש אשמים. יש את מי לשפוט ולדרוש ממנו מחיר כבר מזמן וגם עכשיו. אלה הפוליטיקאים. האנשים הנתעבים והמאוסים ביותר שהמין האנושי יכל להוציא מקרבו. ממשלות ישראל לדורותיהן ששיקרו, הזניחו, שדדו, גנבו וחמסו, בזבזו והפריחו טריליונים לכל רוח בישיבות, במקוואות, בהתנחלויות, בצוללות, במטוסי-לימוזינה, בשחיתויות, בשכר מופרך ותנאים שערורייתיים לבכירי המגזר הציבורי על חשבון הציבור שנאנק תחת העול ולא מצליח לגדל קצת שומנים ורזרבות ליום סגריר כי המדינה חומסת ממנו את הכל.

והנה - יום הסגריר כבר כאן. זה נראה כמו תרחיש דמיוני?...... הם זרעו את הרוח, עכשיו אנחנו ניאלץ לקצור את הסופה.

הצעה למען הדורות הבאים -
בתולדות האתר הזה יש כמה שירושרי אלמוות, מתקופת רכס ועד גיא והדאסטר.
אני מציע למנהלי האתר ליצור שירשור של הגיגי דרור.
זר לא יבין זאת :-)

דרך אגב, בגדול, אני מסכים אתך עם העובדות, אבל ממש לא עם הפרשנות.

וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ וַיָּקֻצוּ מִפְּנֵי בְּנֵי יִשְׂרָאֵל.

עובדתית, ככל שראש הממשלה הנוכחי מקיים פחות הבטחות, משקר יותר, ומתעמר יותר בבוחריו, התמיכה והאהדה אליו רק מתגברת.
הנה, היינו בסכנה של עשרות אלפי מתים.... והראיס הציל אותנו (זה שבשום מקום בעולם, אוכלוסיה של פחות מ 10 מיליון, לא הגיע ל 1000 מתים, זה לא מעניין לא חשוב ולא רלוונטי).

אם יש פה מישהו שמסוגל להביא הקלטה, שלמה! של ביבי, בלי לפחות שקר אחד, אני מפרסם התנצלות.

דרור ברלי
12-04-20, 13:55
זה לא העניין של כמה מתים מהקורונה, אלא ההתעלמות המתמשכת מהקשישים עד הנחה לא דמיונית בעליל שלמישהו למעלה אולי יש אינטרס מובהק שהם ימותו כבר.... וגם הזילזול הבוטה בהנחיות של המורמים מהעם. אלה רק מלבים עוד ועוד כעס.

וכמובן - הקריסה הכלכלית שתדרדר המונים למצב הישרדותי - ועל זה יבוא הפיצוץ.

assafy
12-04-20, 14:39
העם הזה בבסיסו צייתן. באופן אישי בקטנה כל אחד מנסה לתחמן ולשרוד מתוך תקווה שהכלב או הפריץ ימותו.
רבים מאלה שניזוקים הכי הרבה הם אלה שרואים את המנהיג כבן המשיח וכמתנת האלוהים בלי הגזמה (תקראו טוקבקים ופייסבוק). בחיים לא ימרדו בו אלה יצאו רק נגד המטרות שהוא מציב להם.
והוא עצמו ידע לתת את המתנות ולשחרר את הרסן לפני שתהיה איזו שהיא סכנה להתקוממות.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

asafk
12-04-20, 14:42
בסיבוב הקודם מחקתי כמה תגובות ונעלתי את הדיון לפני שייסטה עוד.

אל תלכו לשם שוב בבקשה.

אסף.

ymandel
12-04-20, 15:09
עולם כמנהגו נוהג, וינהג...
אנרכיה לא תביא שום הקלה, רק תאריך את תקופת אי הוודאות.

ModChiP
12-04-20, 15:14
דרור, אני נהנה לקרוא את הטקסטים שלך.

Tzvika-Pick
12-04-20, 16:45
גם אני נהנה לקרוא את הטקסטים של דרור. אבל הוא מפספס משהו חשוב...

היושבים באולימפוס, הם גם יודעים את כל זה, הם גם מבינים את זה. הם גם מבינים שהם יושבים על חבית של חומר נפץ שעוד רגע מתפוצצת ומעיפה את כולם לקיבינימט. וזה לא משנה בכלל ימין או שמאל, המערכת מבינה את זה.
למערכת טוב שכולנו עובדים קשה, חוזרים הביתה עייפים, מטפלים בילדים, יושבים לראות קצת נטפליקס ולא שואלים שאלות. אנשים זועמים ברחובות זה לא טוב למערכת. לא היום ולא במחאת האוהלים, שאולי הייתה פוליטית אבל שינתה משהו בשוק הישראלי לכמה שנים.
בשבוע האחרון שומעים יותר ויותר על "אסטרגיית היציאה" וה"חזרה לשגרה". לא רק מצד עיתונאים אלא גם מצד קובעי המדיניות. ביבי, ברסי, אפילו גרוטו העצבני. כולם מבינים שאם אחרי פסח לא מתחילים לשחרר פה את הרצועה, יהיה בלאגן. לא אומרים לנו שזה מה שהולך לקרות כי אנחנו ישראלים, אם יגידו לנו שבכל מקרה אחרי פסח הכל נגמר מחר תראו את הטיילת בתל אביב מפוצצת.

עברתי לא מעט גלים של אופטימיות ופסימיות במשבר הזה. עכשיו אני יותר על הסקאלה של האופטימי. קראתי שוב את השרשור הזה מתחילתו, רובו נראה פתאום כמו היסטוריה עתיקה. יו"ר כנסת שסירב לקבל את פסיקת בית המשפט העליון, זה היה פה? בארץ? השנה? וואי, זה נשמע פתאום כמו סיפור מלפני 20 שנה.
וככה גם יהיה עם הקורונה. בעוד חודשיים, שלושה, ארבעה, אנחנו ניכנס לשרשור הזה ולא נבין בכלל על מה אכלנו סרט ולמה בכלל השבתנו את המדינה לכל כך הרבה זמן. אז נכון שהחיים של כולנו כנראה ישתנו קצת ולא יהיו הקיץ הופעות ענקיות של עומר אדם בפארק הירקון, לא יודע אם זה טוב או רע.

אבל זאת דעתי היום. אולי אחרי המימונה אני אגלה שטעיתי, לא יוצאים משום סגר וכדאי להעביר את הג'ימני לחניה התת קרקעית בעבודה כי ברחוב הולכות לעבור שיירות של בנדיטים. אולי, מאמין שלא, מקווה שלא.

דרור ברלי
12-04-20, 17:03
דרור, אני נהנה לקרוא את הטקסטים שלך.

הם נכתבים בכאב ומדאגה אמיתית.
הרוב כאן נוטים לפטור דברים כאלה בביטול, לעשות מזה צחוקים. כי עדיין מצבם סביר עד טוב. אנשים בתפקידים בכירים ומכניסים, לעולם יתקשו להבין מהספירה הגבוהה שלהם את מי שלא יהיה לו כלום בקרוב, ושהכי גרוע - לא תהיה לו ברירה. עכשיו תכפילו את זה במאות אלפים ותבינו למה אדי הדלק באויר וכל מה שצריך זה רק ניצוץ קטן שיעיף את כולכם לכל הרוחות.

תרחישים כאלה אינם דמיוניים לחלוטין. זה יכול לקרות.
אנחנו נמצאים בעיצומם של תהליכים הסטוריים מכוננים. הילדים והנכדים שלכם ילמדו על זה לבגרות, אם תישאר להם מדינה כמובן. המציאות אשכרה חזקה מכל דמיון.
מישהו תיאר לעצמו שב-2011 המצרים יעיפו את מובארק? שהלובים יורידו את קדאפי כמו כלב רחוב?...... שסוריה הגדולה והנוראה תתפורר?....
להבדי לאלפי הבדלות, מישהו תיאר לעצמו בסוף 2019 אפידמיה עולמית כזו כמו הקורונה, מהסוג של אחת למאה שנה, שהולכת להפוך למציאות כאן ועכשיו בעוד חודשיים שלושה?..... אף אחד לא חשב שזה יקרה. גם לא ממשלות ישראל. אין לי טענה אליהן.

לכן אני לא מאלה שמקטרים למה המדינה לא באמת היתה מוכנה לזה - כי אף מדינה בתכלס לא היתה מוכנה לזה (חוץ מסין, שמשם זה יצא, ולא מצלחת מרק עטלפים מזוהם אלא ממעבדה ותחת שליטה ותוכנית הרבה יותר זדונית, מקיפה ומתוחכמת, למוטט את כלכלות המערב ולהשתלט עליהן בזיל הזול, כך לפחות רק אני מאמין שזה מה שהולך לקרות. מותר לכם לא להסכים איתי... אבל תעזבו את זה - זה נושא לדיון אחר). אין לי גם טענות של ממש על אופן ניהול המשבר בכל מה שקשור למערכת הבריאות - ברור שזה לא מושלם ויש המון חריקות וטעויות והמון מאבקי כוח בין פוליטיקאים על אחריות ועל תהילה ודברים מרגיזים אחרים - אבל זה במסגרת הסביר ומצבנו בכל מה שקשור למאבק במגפה עצמה, יחסית נסבל אם משווים למה שקורה במערב-אירופה וארה"ב. שם אנשים מתים כמו זבובים וכבר אין איפה לקבור את כולם, וזה לא צחוק.

אני מתמקד בעניין הכלכלי.
לאורך שנים ממשלות ישראל התמקדו ביישום מדיניות של שוד הציבור ובחלוקת השלל לחזירי השלטון והמגזר הציבורי המנופח.
הם אשכרה לא לקחו בחשבון דבר שכזה, שתוך חודש-חודשיים מוריד לקרשים כלכלה שלמה שעד כה היה נדמה שהיא יציבה ופורחת.

העניין הוא שלרוב הציבור כאן, במיוחד לעצמאים קטנים שלאורך עשרות שנים נשדדו ונשדדו ללא הפסקה ע"י רשויות המדינה, אין אורך נשימה. אין להם רזרבות ואין שומנים.
עסקים קטנים שנושאים את כל עול המדינה הזו על גבם הכפוף, ושסגורים חודש-חודשיים, רוב הסיכויים שכבר יישארו סגורים לתמיד.
עסקים סגורים = לא יישאר מי שישלם את עיקר נטל המיסים. וכמובן גם עוד ועוד מובטלים, גם שכירים שעבדו באותם עסקים. אנשים שהתפרנסו משכר מינימום או קצת יותר, ובקושי החזיקו את האף מעל למים. עכשיו הם נחנקים וטובעים.

אז נכון שהעם היהודי בבסיסו הוא צייתן. אוסף עלוב-נפש של כבשים "ממלכתיות", מפוחדות וחלושות אופי. ואני לא רוצה לחזור על משפט נורא שלצערי אני באמת מאמין בו, על האנשים שהעדיפו לוותר על שארית כבודם רק כדי לחיות עוד דקה. גם אם זה על הברכיים. אין לי שום זכות לשפוט אותם, אבל זה בתכלס מה שהיה. ויהיו שיגידו שאני אולי מדמיין, אבל אני רואה בעם-ישראל של היום יותר מדי שאריות מאותה תסמונת.

עם צייתן שמרכין ראש בפני כל פריץ ובפני כל גזירה, במקום להרים את ראשו ולקרוע את הצוררים מטעם המדינה לגזרי-גזרים. כן, פיזית, על כל העלאה של אחוז במע"מ או 2 אגורות במחיר של ליטר דלק. ממש כך. כדי שהשלטון יפחד פחד מוות מההמונים ולא יעיז אפילו לחשוב לעולל דברים כאלה. כמו בצרפת ובעוד מקומות שעל כל שטות קטנה הרחובות בוערים - והממשלות נזהרות מאוד מהציבור. אבל גם לכבשים עלובות הנפש הללו יש גבול ואני אשכרה מאמין שזה כן עלול לקרות כאשר מאות אלפים באמת ייזרקו לרחוב ויגיעו לפת לחם ולא יראו עוד תקווה.

אני מתפוצץ מכל מיני מרואיינים ברדיו ובטלויזיה, פקידוני ציבור שמשכורותיהם סביב 40-50 אלפי שקלים לחודש, מדקלמים נתונים טכניים "על פי חוק", יוצאים בהכרזות פומפוזיות על "פעימה שנייה של מענק הקורונה"... איזה פעימה שנייה איזה, את הפעימה הראשונה עוד לא שילמתם ליותר מ-85% מהזכאים, שגם הם מיעוט מבוטל.... ורק כשהמראיין מקשה עליהם, הם נאלצים למלמל בחצי פה ש"כמובן זה בעצם תלוי באישור הממשלה" - אבל כבר שנה וחצי אין כאן ממשלה!... וכמו שזה נראה גם לא תהיה.... אתם מבינים את עומק העבודה בעיניים?... את השקרים?..... הם יודעים שהם משקרים וחיים עם זה נהדר על חשבוננו. זה מה שנקרא בעיני "בזדון". מבחינתי אין על זה מחילה.

מקווה שאני טועה ושזה לא יתפוצץ לכם בפרצוף ושלא תיאלצו להגן בידיים חשופות על כל מה שיש לכם מפני אלה שאין להם, שמחוסר ברירה, רק מחוסר ברירה - יקומו עליכם בשביל שטר של 100 שקל שאולי יש לכם בכיס.

zivo
12-04-20, 17:04
"
וככה גם יהיה עם הקורונה. בעוד חודשיים, שלושה, ארבעה, אנחנו ניכנס לשרשור הזה ולא נבין בכלל על מה אכלנו סרט ולמה בכלל השבתנו את המדינה לכל כך הרבה זמן. "

אתה רק שוכח ומפקשש נקודה נורא חשובה - יש היום 1000000 מובטלים חדשים, לצערי רובם עדיין יהיו מובטלים עוד 3-4 חודשים, והם יזכרו את הסרט הזה עוד הרבה זמן.
ולא פחות חשוב (כמו שאחרים כבר כתבו), זה לא עניין של זכרון אחורה, זה משפחות ועסקים שיכנסו ללופ של אי תשלומים וחובות והרס (של משפחות ועסקים), אצלם זה יהיה הווה, והווה ארוך וכואב, לא זכרון רחוק.
יתרה מזאת, עוד כמה חודשים, יתחיל גל פטירות, ופעם אחר פעם, המשפחה תשמע מהרופא - אם היינו מגלים בזמן.... אם היינו מטפלים בזמן.....

ואז תבוא השאלה, הלגיטימית, על התגובה ההיסטרית של הממשלה שלנו - 2500 מיטות טיפול נמרץ, פחות מ 200 מונשמים, למה השביתו (כל כך חריף) את בתי החולים, למה הפסיקו טיפולים? בשביל כמה מאות נפטרים, היה שווה לשתק, עד כדי כך, את המשק?
אתמול בערב, בחדשות, הופיע מנהל טיפול נמרץ לב, בשיבא, הוא סיפר על שלושה נפטרים, ביום אחד!, שבימים כתיקונם הוא היה מציל.

זה לא הולך לשקוע כל כך מהר.

alto
12-04-20, 17:14
זה לא שאני חושב שדרור לא צודק ברובו (למעט הקונספירציה של מקור הקורונה).

אתה רק לא מחשיב את זה שרוב האוכלוסיה פה חושבת ששתן זה אחלה שמפו.
מי שבמשך עשרות שנים חושב שההנהגה שעושה כל מה שאפשר לדפוק אותו היא מתנת האל, למה שיתעורר עכשיו?

ymandel
12-04-20, 18:17
לא אנרכיה, אבל מישהו יכול להסביר איך המכשיר הנדיר והיקר שיכול לבצע אלפי בדיקות נהרס תוך כדי המשלוח? מישהו?

shyy
12-04-20, 18:23
לא אנרכיה, אבל מישהו יכול להסביר איך המכשיר הנדיר והיקר שיכול לבצע אלפי בדיקות נהרס תוך כדי המשלוח? מישהו?

האירנים חיבלו

ד ו ר ו ן
12-04-20, 18:26
ואז תבוא השאלה, הלגיטימית, על התגובה ההיסטרית של הממשלה שלנו - 2500 מיטות טיפול נמרץ, פחות מ 200 מונשמים, למה השביתו (כל כך חריף) את בתי החולים, למה הפסיקו טיפולים? בשביל כמה מאות נפטרים, היה שווה לשתק, עד כדי כך, את המשק?
.
אתה בלללנד?

תסתכל על בני-ברק וירושלים.
בלי צעדי החירום האלו האחוזים שם היו בכל המדינה.
ואז היית זועק למה לא השביתו?
אחרי 10,000 מתים ולא ״רק” 10,000 מאובחנים?

אז פעלו במקביל, מול ״תרחיש איטליה״, כרפרנס למצב הגרוע״, עם תקווה לדרום קוריאה.

שלא תתבלבל לרגע, בלי הצעדים האלו היו לך גופות ברחוב כמו באיטליה וניו-יורק.

zivo
12-04-20, 18:57
אני לא בלללנד, אני מציאותי עם שתי רגלים על הארץ.
לא אמרתי לא לעשות כלום, אמרתי שהגזימו עם המספרים (גם שהזניחו והתעלמו, לא הגיעו לעשרות אלפי מתים על 8 מיליון תושבים).
הסגר על בני ברק הוא דוגמה מצוינת לניהול גרוע .
כל גורמי המקצוע, המליצו, ובגלל שיקולים פוליטיים זה נעשה באיחור, ונעשה צולע ( ההוצאה של החולים מתוך העיר).
עם כל הבעיות, זה הוכיח את עצמו, וכל גורמי המקצוע דרשו להטיל סגר על ערים נוספות, אבל בגלל הפוליטיקה, לא הטילו סגר על ערים נוספות.
"כפיצוי" המשיכו להחמיר עם כולם ( למרות שרוב המומחים אומרים שזה מיצה את עצמו).
יש למעלה מ 2000 מיטות טיפול נמרץ פנויות, ועוד אלפי מיטות אשפוז פנויות - למה הפסיקו טיפולים אלקטיבים?
אתה מבין, שרק מביטול הטיפולים והניתוחים האלו, ימותו יותר אנשים מאשר מהקורונה ( וזה עוד לפני הדיון הכלכלי).
בקיצור, לא ארה"ב , לא בריטניה, ולא שבדיה...
אבל התנהגות הגיונית.
מכל המדינות בעולם, לישראל תנאי הפתיחה אולי הטובים ביותר-גבולות סגורים וברי שליטה.
צבא גדול שמתרגל כבר הרבה שנים תרחישי קיצון על אוכלוסיה אזרחית ( מפגיעת טילים ועד רעידות אדמה).
ציבור, שברגע שאומרים לו מלחמה וצבא, מתיישר שותק, ומוריד את הראש.
לאף מדינה אין צבא שכל כך מתורגל בלהטיל סגר על עיר, ולדאוג לאזרחים לכל ההיבטים האזרחים והקיומים ( אנחנו מתרגלים את זה כבר 50 שנה...)

tallevi
12-04-20, 19:03
ההנהגה הנוכחית ממשיכה לקבל את רוב הקולות מהעם, לא בגלל שרע להם, (או בגלל שהם חושבים ששתן זה שמפו...), אלא בגלל שטוב להם.

לפטור זאת בכך שכולם מאוד טיפשים, זה מאוד טיפשי...

פנסיה של רמטכ"ל זה בין 50 ל 60 אלף שקל בחודש.
משכורת של שר בממשלה זה 50 אלף שקל. ואם זה רק ח"כ 45 אלף שקל.

עם כזאת הכנסה חודשית, קשה לי לראות איך אפשר להיות לא מנותק...

בקיצור, גם האלטרנטיבה היא כבר עכשיו די שבעה נהנתנית ומנותקת.

לגבי אנרכיה... כמה טיפשי לחשוב שנבחרי הציבור קובעים משהו...שתתחילו לזרוק בקת"בים על סניפי בנק ומגדלי חברות ביטוח תקראו לי... מבטיח לבוא. מבטיח גם שיהיה הרבה יותר מוצלח.

jacob72
12-04-20, 20:57
דיון מאוד מעניין, המכיל המון אמוציות אנושיות .

אני חושב שזה קצה הקרחון
ומניח כאן עוד מאמר ששווה קריאה, ואולי ישפוך אור על המצב המקרו בעולם.
אדם שמבין משהו בחיו !

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001324820

ד ו ר ו ן
12-04-20, 21:02
אני לא בלללנד, אני מציאותי עם שתי רגלים על הארץ.
לא אמרתי לא לעשות כלום, אמרתי שהגזימו עם המספרים (גם שהזניחו והתעלמו, לא הגיעו לעשרות אלפי מתים על 8 מיליון תושבים).

אז עדיף קרוב ל-1000מתים (עוד לא מספר אחרון) , בשוודיה או מדינות שלא רחוקות מאיתנו באוכלוסייה, ולא נקטו בצעדים משמעותיים מהר מספיק?

זה מזה,
הטבע הישראלי למצוא רע בכל דבר הוא דבר רע כשלעצמו.
אם היו כאן 1000 מתים היית מקטר על משהו אחר.

אני לא מתעלם מהנזק הכלכלי, לגמרי לא.
אבל אם היינו מגיעים למספרי חולים ומתים כמו מדינות בסד״ג דומה אז הנזק הכלכלי היה הרבה יותר קשה במצטבר.

zivo
12-04-20, 22:21
פשוט, העתקת רק קטע ממה שאמרתי...
אחרי שאני כותב במפורש לא שבדיה, אתה מאשים אותי שאני רוצה כמו שבדיה.
זכותך לא להסכים עם דעות של אחרים, אבל יש גבול כמה אתה יכול להכניס לי מילים לפה.

לגופו של עניין, לא אמרתי לא לעשות כלום.
בסהכ אמרתי, שהטקטיקה היא של הפחדה ואמירת מס' ללא שום בסיס.
שום מדינה! ולא משנה מה עשו או לא עשו, לא הגיעו לעשרות אלפי מתים ל 8 מיליון תושבים.
וזו רק דוגמה.

ד ו ר ו ן
12-04-20, 22:40
פשוט, העתקת רק קטע ממה שאמרתי...
אחרי שאני כותב במפורש לא שבדיה, אתה מאשים אותי שאני רוצה כמו שבדיה.
זכותך לא להסכים עם דעות של אחרים, אבל יש גבול כמה אתה יכול להכניס לי מילים לפה.

לגופו של עניין, לא אמרתי לא לעשות כלום.
בסהכ אמרתי, שהטקטיקה היא של הפחדה ואמירת מס' ללא שום בסיס.
שום מדינה! ולא משנה מה עשו או לא עשו, לא הגיעו לעשרות אלפי מתים ל 8 מיליון תושבים.
וזו רק דוגמה.
אז עכשיו נצטט לך את כל מה שכתבת, ושאלה פשוטה,
מה היית כותב כאן אם היו נוקטים בגישה כמו בשוודיה והיית היום עם קרוב ל-1000מתים והרבה יותר חולים?

היית פשוט מקטר ״למה לא עשו״.. ו״איך ייתכן!״ ועוד סיסמאות ישראליות טיפוסיות.

עובדתית, מספרית, המצב כאן הרבה יותר טוב ממקומות אחרים בהתייחס למספר האוכלוסיה ולצפיפות האוכלוסיה.

zivo
12-04-20, 23:18
דורון,אתה רוצה להתווכח עם עצמך, אז בהצלחה.
אם אתה רוצה להתווכח איתי אז אין לך מה לשאול על מה שכבר כתבתי (שבדיה, בריטניה, וארה"ב, פשוט טמבלים).
אבל אתה מוזמן להתמודד עם הביקורת הענינית שכתבתי פה- ממדיניות הסגרים (המאוחרת ), על ההפחדות, ובשביל הכייף, תוסיף את נושא מס' הבדיקות והשימוש במסכות במרחב הציבורי.
חרטה אחד גדול.
מזל, שבניגוד לפוליטיקאים, יש פה אנשים טובים, שבאמת עושים את העבודה שלהם.

ד ו ר ו ן
13-04-20, 09:57
הצעדים שאנשי המקצוע רוצים הרבה יותר דראסטיים מהפוליטיקאים.

זה לא ויכוח, אנחנו פשוט לא מסכימים בעניין.
אפשר להמשיך.

zivo
13-04-20, 10:20
יצחק בן ישראל, לדעתי, אחד האנשים החכמים בישראל (מכהן כרגע כיו"ר סוכנות החלל, ראש מפע"ת בעברו), כתב כמה דברים על הנושא ועל ההתנהלות של השלטון.
אני מאמין במספרים ועובדות, לפוליטקאים אני מאמין הרבה פחות.
תקראו את המסמך, שווה כל רגע.

בנוסף, שווה לראות את זה-

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5713366,00.html

ד ו ר ו ן
13-04-20, 10:43
יצחק בן ישראל, לדעתי, אחד האנשים החכמים בישראל (מכהן כרגע כיו"ר סוכנות החלל, ראש מפע"ת בעברו), כתב כמה דברים על הנושא ועל ההתנהלות של השלטון.
אני מאמין במספרים ועובדות, לפוליטקאים אני מאמין הרבה פחות.
תקראו את המסמך, שווה כל רגע.
בנוסף, שווה לראות את זה-

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5713366,00.html
סתם שאלה,
ליצחק בן ישראל, מעבר להיותו טכנולוג מוכשר, יו״ר בהווה של גוף על גבול לא רלוונטי, ובעל יכול איתור מידע ברשת,
האם יש לו השכלה ונסיון מערכתי-רפואי בניהול מגיפות עולמיות שאף אחד בעידן המודרני לא פגש, אף פעם?

alto
13-04-20, 11:03
סתם שאלה,
ליצחק בן ישראל, מעבר להיותו טכנולוג מוכשר, יו״ר בהווה של גוף על גבול לא רלוונטי, ובעל יכול איתור מידע ברשת,
האם יש לו השכלה ונסיון מערכתי-רפואי בניהול מגיפות עולמיות שאף אחד בעידן המודרני לא פגש, אף פעם?

יצחק בן ישראל, מתוך ויקיפדיה:

ראש מחלקת מחקר בלהק המודיעין
ראש מחלקת מחקר במטכ"ל
ראש מפא"ת במשרד הביטחון
פרס ביטחון ישראל (פעמים)
תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה
ד"ר לפילוסופיה

נראה לי מספיק שורות בקורות חיים כדי לדעת לקרוא כמה מספרים וגרפים, וגם קצת נסיון מערכתי ובמערכות מידע לא ממש קטנות.
לשאלתך, אין אף אחד בעולם עם נסיון בניהול מגפות עולמיות. בטח לא בישראל.
השורות בקורות חיים שלו הם גם קצת יותר משל כל ה'מומחים' ביחד, שמנהלים כרגע את המשבר בארץ.

דרור ברלי
13-04-20, 11:09

ראש מחלקת מחקר במטכ"ל
ראש מפא"ת במשרד הביטחון
פרס ביטחון ישראל (פעמים)
ד"ר לפילוסופיה

נראה לי מספיק שורות בקורות חיים כדי לדעת לקרוא כמה מספרים וגרפים, וגם קצת נסיון מערכתי ובמערכות מידע לא ממש קטנות.
השורות בקורות חיים שלו הם גם קצת יותר משל כל ה'מומחים' ביחד, שמנהלים כרגע את המשבר בארץ.

בטח יותר משר הבריאות............... ההוא, אפילו לימודי ליבה אין לו.

שמעון.פ
13-04-20, 11:32
בטח יותר משר הבריאות............... ההוא, אפילו לימודי ליבה אין לו.
לטעמי, ליצמן, בתור חסר השכלה פורמלית, עדיף על פני ידען יחיד, מומחה ככל שיהיה.
ליצמן יודע את מקומו ואינו זה שקובע את המדיניות. הוא אולי רק מאשר אותה.
הוא מסתמך כמעט כליל על מומחי משרדו ויש לו על מי לסמוך.

כמדומני שלא היה שר בריאות שהשאיר חותם כמו ליצמן.
ניקח לדוגמה את ההכנסה ההדרגתית של רפואת השיניים לסל הבריאות
(עד לתקופתו, התייחסו לשיניים כחלק חוץ גופי שלא קשור לבריאות האדם)
סימון מזון לא בריא, הקמת בית חולים באשדוד ותכנון בית חולים נוסף בנגב.

איל מ
13-04-20, 11:36
הזלזול באנשים על סמך ההשכלה הפורמלית שלהם לא תמיד במקומו.
ולהיפך.
דוגמה מהתחומים שמעניינים אותנו?
כשאני צריך עצה איך לבנות משהו, אני אלך למסגר טוב, ולא למהנדס בלי חוש.
מוסך ללנדרובר- במוסך היבואן, או אצל מישהו עם נסיון ברכבים הללו וקצת שכל?

אני לא נכנס ספציפית לפרסונות פוליטיקאיות כאלו או אחרות, כי זה בדיוק סוג הדיונים שמורידים את רמת הפורום. אבל שורה תחתונה, אני אעדיף אדם חכם ומנהל מעולה, ע"פ איש מקצוע עטור תעודות וחסר בינה.

zivo
13-04-20, 11:51
הזלזול באנשים על סמך ההשכלה הפורמלית שלהם לא תמיד במקומו.
ולהיפך.
דוגמה מהתחומים שמעניינים אותנו?
כשאני צריך עצה איך לבנות משהו, אני אלך למסגר טוב, ולא למהנדס בלי חוש.
מוסך ללנדרובר- במוסך היבואן, או אצל מישהו עם נסיון ברכבים הללו וקצת שכל?

אני לא נכנס ספציפית לפרסונות פוליטיקאיות כאלו או אחרות, כי זה בדיוק סוג הדיונים שמורידים את רמת הפורום. אבל שורה תחתונה, אני אעדיף אדם חכם ומנהל מעולה, ע"פ איש מקצוע עטור תעודות וחסר בינה.

אפשרות אחרת, ונדירה יותר - אדם חכם ומנהל מעולה, ע"פ שהוא גם, איש מקצוע עטור תעודות וחסר בינה.
ואם לא הבנת זה המקרה.
ודרך אגב, נכון להיום, הוא יו"ר סוכנות החלל, ונחזור לרשימה, ראש מחלקת מחקר במטכ"ל וראש מפע"ת.

ניר ל
13-04-20, 11:54
מנהיגים אמיתיים צריכים לדעת לקבל החלטות קשות. לצערי אין לנו כאלה, לא רק בישראל.
ההחלטות הן פופוליסטיות ברובן ואולי זו הבעיה עם דמוקרטיה ...
אסור היה לעצור את החיים. נקודה.
צריך היה אמנם להתכונן מראש ברמה הבינלאומית כי הכתובת הייתה על הקיר ( חפשו הרצאה של ביל גייטס ב ted שרצה בקבוצות מלפני מספר שנים) אבל מאחר שזה לא נעשה. צריך לשלם את המחיר ואי אפשר להימנע מזה. המחיר הוא של אלפי מתים, קריסה זמנית של מערכת הבריאות (עדיף שתקרוס עכשיו כשיש עוד אפשרות לשקם אותה, מאשר בעוד מספר שנים כשנמצא את עצמנו ללא רופאים ומנתחים). התיאורים של גופות ברחובות זה שטויות, זה לא מה שקורה בניו יורק, אולי באידליב שבסוריה.

ד ו ר ו ן
13-04-20, 11:55

ראש מחלקת מחקר במטכ"ל
ראש מפא"ת במשרד הביטחון
פרס ביטחון ישראל (פעמים)
ד"ר לפילוסופיה

זו הייתה שאלה רטורית, אם לא היה ברור.

כל התארים האלו בינתיים לא מתחברים עם מערכות בריאות ציבוריות גדולות וניהול משברים כמו הנוכחי.

ניר ל
13-04-20, 12:27
ההחלטה לעצור את החיים, פופוליסטית ושגויה כמו עסקאות השבויים שנעשו פעם אחר פעם עם ארגוני המחבלים - מעסקת ג׳יבריל ועד עסקת שליט. המחיר ששילמנו על כל עסקה כזו היה עצום, כל עסקה כזו הביאה גם את זו שאחריה ולא למדנו לקח.
אנחנו פתוחים לגלובליזציה ותלויים בה, לכן גם אם ישראל הייתה נשארת פתוחה לעסקים ושאר העולם המערבי לא היינו בבעיה, טוב אי אפשר היה לצאת מזה. הברירה היא בין רע לרע יותר.
אני לא מזלזל בחיי אדם, ברור לי שגם החיים שלי ושל בני משפחתי בסכנה מהנגיף הזה וברמה האישית אף אחד לא רוצה לשלם את המחיר. המבוגרים העצמאיים צריכים להסתגר ככל האפשר, הסיעודיים בבתי אבות - בעיה שאין לה פתרון טוב, האנשים העובדים - צריכים להמשיך בחיים, להקפיד יותר על הגיינה - אבל תכלס לא ניתן היה לעצור את ההדבקה ברגע שילדים ממשיכים במסגרות. אחוז קטן מאד של אנשים צעירים היה חולה ומת. במספרים זה לא מעט, אבל כך גם בתאונות דרכים שאנחנו חיים איתן כגזירת גורל ומתעלמים מקיומן.
התוצאה של המדיניות הנוכחית היא הרסנית במידה שאנחנו עוד לא קולטים. א- השד לא כל כך נורא ודווקא בני ברק זו דוגמה טובה - כל מי שהיה צריך נדבק ככל הנראה וגם אם נעשה את המכפלות לא נגיע למספר מונשמים קטסטרופלי. ב- ההרס של הכלכלה עוד לא הופנם ולראייה התיקון בבורסות שנמצאות בסה״כ פחות מ20% מהשיא.

לגבי אנרכיה - היא קיימת כבר במגזר הערבי והיא חמורה מאד אך לא זוכה לפרסום בתשקורת. תוצאה שחלקה באשמת אחוז אבטלה גבוה יחסית . במגזר הערבי יורים חפשי על ניידות משטרה ולא סופרים את המדינה , שם גם יש כמויות עצומות של נשק, מניח שזה ילך ויחמיר כי המצב יהיה קשה יותר גם שם.
למגזר היהודי אין נשק , אבל היאוש שיגיע בעוד מספר שבועות בהחלט יוציא אנשים לרחובות וזה יהיה דומה למחאת העדה האתיופית רק בהיקף הרבה יותר רחב .

אני קיבלתי מקדמה של 2000 ₪ מביטוח לאומי ... למזלי אני לא עצמאי, בהחלט יכול לדמיין את המצב אצל אלו.
מה קורה אגב אצל אוכלוסיית המהגרים בדרום ת״א ? לא מסתובב שם כבר שבועות ... דיברו על כך שיחלקו להם אוכל, עשו עם זה משהו ?

ymandel
13-04-20, 12:32
מעניין יהיה לראות את המצב בבלארוס, דיקטטורה, והחלטות בידי אדם אחד.
אסטרטגית WinWin מעניינת.
הנשיא הודיע שאין קורונה, וגם אם יש, כוס וודקה תעלים את התסמינים.
ואז:
סגירת הכלכלה תגרום נזק מיידי ובכל מקרה לא תעזור, אז הכל פתוח.
אם לא ימותו הרבה, יצא גאון!
אם ימותו הרבה, יסווגו אותם כחולי ריאות ובכל מקרה המערכת שם תשמח להפחתה במספר האנשים בני 80+...

אין כמו דיקטטורה בזמן מגיפה!

asafk
13-04-20, 12:33
הסתובבתי לפני כמה ימים בדרום תל אביב לחלק אוכל - לא למהגרים - אליהם הפנו חלוקת מזון של האחים המוסלמים כי אם היו מחלקים להם אוכל כשר לפסח באמת היינו בצרות - אז כן, מחלקים להם אוכל. ולא, לא נראית שם אנרכיה. להיפך - כולם מאוד מקפידים על ההסגר וכל מי שבחוץ עם מסכה וכפפות עוד לפני שמסכה היה חובה.

אסף.

דרור ברלי
13-04-20, 12:48
בכל מקרה המערכת שם תשמח להפחתה במספר האנשים בני 80+...

גם כאן ידידי, גם כאן. יודע מה? גם במקום שבו אתה מתגורר. זקנים לא טובים לכלכלה. הם כבר לא מייצרים הכנסה למערכת. רק עולים לה במשאבים. הספרטאנים והאסקימוסים זיהו את זה כבר מזמן.

בכל מקרה המערכת שם תשמח להפחתה במספר האנשים בני 80+...

אין כמו דיקטטורה בזמן מגיפה!

נכון.
צפון קוריאה כדוגמה מצויינת:

1. מדינה סגורה ומסוגרת - אין שם קורונה.
2. אין תקשורת חופשית - הציבור שם כנראה בכלל לא יודע מזה.
3. וגם אם יש קורונה - האוכלוסיה צייתנית לחלוטין, מורגלת בחוקים דרקוניים. ומצד שני השלטון תמיד יכופף את הנתונים כרצונו וגם לעולם לא יודה בזה.
4. אם נעזוב לרגע את הנפנופים שלהם ביכולתם הגרעינית, לאף אחד, לא כאן ולא בשאר העולם, בכלל לא אכפת מה קורה שם. גם אםאני טועה והקורונה משתוללת שם ובעוד שעה/יום/שבוע/חודש/שנה כל האזרחים שלהם יתגוללו מתים ברחובות.

zivo
13-04-20, 13:12
[QUOTE=asafk;886150/......... להיפך - כולם מאוד מקפידים על ההסגר וכל מי שבחוץ עם מסכה וכפפות עוד לפני שמסכה היה חובה.

אסף.[/QUOTE]
זה רק מוכיח כמה הם לא מקשיבים לאמירות של השלטון :-)
מודה, הפעם גם אני לא הקשבתי והקפדתי על מסכה מהיום הראשון, גם בזמן שראשי המערכת, לא רק שאמרו שלא צריך, אפילו הגדילו להסביר כמה זה רע :-(

tallevi
13-04-20, 14:40
זה אומר שזה כבר התחיל...?

https://youtu.be/3PgqE-aIVqk

איל מ
13-04-20, 14:47
ניר ל.
העולם השתנה. החברה לא מוכנה לספוג אבידות בנפש. לא במלחמות ולא במחלות. בגלל זה אנחנו כבר לא מגיעים להכרעות במישור הצבאי או בשום מישור אחר.

הפוליטיקאים בסה"כ מיישרים קו עם העם שנתן להם את המנדט. וכבר כתבתי בעבר שאני לא אומר את דעתי בנושא הטיפול הקורונה מתוך התחשבות באחרים, שלהם יש יותר מה להפסיד ממני.

דרור ברלי
13-04-20, 15:10
ניר ל.
העולם השתנה. החברה לא מוכנה לספוג אבידות בנפש. לא במלחמות ולא במחלות. בגלל זה אנחנו כבר לא מגיעים להכרעות במישור הצבאי או בשום מישור אחר.

הפוליטיקאים בסה"כ מיישרים קו עם העם שנתן להם את המנדט. וכבר כתבתי בעבר שאני לא אומר את דעתי בנושא הטיפול הקורונה מתוך התחשבות באחרים, שלהם יש יותר מה להפסיד ממני.

אתה חושב שהחברה תהיה מוכנה לספוג מאות אלפים שאיבדו את עבודתם, את רכושם, את ביתם ואת שארית כבודם, והם וילדיהם הפכו לדרי רחוב רעבים ללחם, בזמן שממשלה מושחתת ומנותקת בת 36 שרים (!!!) מאשרת השקעת 750 מיליון במטוס-שרד לראש הממשלה, ושופטים עליונים בדימוס שמקבלים פנסיה של 60,000 שקל לחודש?....

הרי בכל מדינה נורמלית זה המתכון הנפיץ למהומות, לביזה ולקרבות-רחוב, לבנקים ומשרדי ממשלה בוערים ולחבלים שקשורים למעקות של גשרי נתיבי איילון, שמה שמשתלשל מהם אלה לא הבובות של "אני שולמן" אלא פוליטיקאים אמיתיים שיד ההמון השיגה אותם סופסוף.

boaz avrahami
13-04-20, 15:27
הייתה היום הפגנה של העצמאיים.
כמה לדעתכם התיצבו להפגנה?

אנרכיה, מצב חמור...
יש כסף תחת הבלאטות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

The_doctor
13-04-20, 16:49
הכלכלה השחורה בישראל פורחת ולכן בנתיים אנחנו לא רואים אנשים רעבים, אבל בוא נראה כמה זמן יחזיקו המאגרים הללו, זה לא שכולם מחביאים מליונים ממס הכנסה, אולי כמה עשרות אלפים, וזה לא יספיק לנצח

עכשיו לנקודה השנייה שיותר מטרידה אותי, אני רופא שעובד בבית חולים ממשלתי בינוני, מאז ומתמיד היה עמוס, אין מיטות פניות. אין מספיק כוח אדם וחסר ציוד, פאק יט בוא נגיד את זה בקול אני רופא על אמת שביום יום מתנהל יותר כמו רס״פ מחלקתי לקמבן עוד מכונת הנשמה, אן לדחוס עוד חולה בחדר

המערכת שבורה ועבדה בתת תקינה חמורה כבר שנים לפני שבכלל אלוהים חשב להמציא את נגיף הקורונה הנוכחי

ולכן ליצמן, ביבי וסימן טוב בלחץ היסטרי (שלושה פושעים שנתנו למערכת להידרדר כפי שהיא היום בזמן כהונתם ב10 שנים האחרונות)

הקודקודים וכל מי שמכיר את המערכת מבפנים יודע שהמערכת הזאת שבורה וכל עונת שפעת אנחנו רואים איך המערכת כמעט מתפרקת, ועכשיו הקורונה הזאת תגמור אותה סופית ופה הפחד של כולם

בעיני הצעדים שעשו עד כה היו נכונים אך מפאת חוסר ההחלטיות נעשו מאוחר מדי, ולכן קיבלנו מצב בו לא הצליחו להשתלט על זה בזמן ולנצל את זה שידענו מה הולך לבוא, וזה המחדל מספר 1 כי עכשיו כבר מאוחר מדי

ואם אני צודק אנחנו נראה בשבועיים הקרובים עליה עצומה בתחלואה ובתמותה, אנשים משום מה חושבים שהשיא ביבי בפסח אבל אנחנו עוד לא התחלנו אפילו, הפיק יבוא עוד שבועיים עד חודש

ובעצם יצאנו קרחים משני הצדדים גם זיינו את המשק וגם לא הצליחו למנוע את ההתפשטות בארץ

בכייני הייה צריך כבר מדצמבר ינואר להטיל עוצר כניסת נוסעים ולבטל נסיעות לחול לכולם להתיר רק כניסת סחורה ובידוד מהיר של כל מי שמחשיד

שיהיה לנן בהצלחה

boaz avrahami
13-04-20, 17:25
תגיד דוקטור,

כמה שנים אתה במערכת?

פשוט לפני חודשים אחדים ליוויתי את אבי בבית חולים ברמבם.
טיפול נמרץ והקושי להשיג חדרי ניתוח ליוו אותנו מספר שבועות.
באחת השיחות עם פרופסור מבית החולים הוא הפתיע אותי בזה שבכלל מה שהכי חירבנה את מערך הבריאות היא יעל גרמן.

מעבר לכך שעוד מימי ברק העליזים אנחנו שומעים על הזקנה במסדרון בנהריה.
כך שלא מדובר על תקופה קצרה של בעיות במערכת הבריאות.

מהי תגובתך לעניין?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

The_doctor
13-04-20, 17:38
אתה צודק בדבריך כבר משנות.ה 80 יש הרעבה מכוונות של מערכת הבריאות אבל ביבי וחבורת הליצנים שלו כגר בשלטון איזה 10 והיה להם מספיק זמן להחיל רפורמות ולתקן את הנזקים אסל הם בחרו להעלים עין ולהמשיך לחנוק את המערכת

polar bear
13-04-20, 17:51
כל כך צבוע הדיון הזה . כמו שהגבתי בפעם הקודמת, רוב התגובות פה מגיעות מצד פוליטי מאד מסוים שמברבר עצמו לדעת ופולט שטיות חסרות שכל ותוכן.
אין אנרכיה כי לא צריך. זהו. כמו שאין פה הוריקנים וכמו שדבורים יכולות לעוף.

תהיו בריאים ואל תכנעו לדמגוגיות של עצמכם.

boaz avrahami
13-04-20, 18:05
אתה צודק בדבריך כבר משנות.ה 80 יש הרעבה מכוונות של מערכת הבריאות אבל ביבי וחבורת הליצנים שלו כגר בשלטון איזה 10 והיה להם מספיק זמן להחיל רפורמות ולתקן את הנזקים אסל הם בחרו להעלים עין ולהמשיך לחנוק את המערכת

אתה מאבד אמינות וניכר מדבריך שאתה עושה חשבון קל לצד שאתה מזדהה איתו פוליטית ומאידך נוקב כלפי ה״ליצנים״.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

nirs
13-04-20, 18:10
בישראל? הצחקת אותי.
מקבלים כל היתמרות בשיוויון נפש.
ברלי כתב על זה בעריכות....

עברו 3 שבועות וחוץ מהשעמום שגדל (בעיקר של הילדים), דבר לא השתנה...
אם כי, אני כבר לא חותם על ה- 3 שבועות הבאים...

דרור ברלי
13-04-20, 18:22
כל כך צבוע הדיון הזה . כמו שהגבתי בפעם הקודמת, רוב התגובות פה מגיעות מצד פוליטי מאד מסוים שמברבר עצמו לדעת ופולט שטיות חסרות שכל ותוכן.
אין אנרכיה כי לא צריך. זהו. כמו שאין פה הוריקנים וכמו שדבורים יכולות לעוף.

תהיו בריאים ואל תכנעו לדמגוגיות של עצמכם.

ואתה לא מדברר צד פוליטי מסוים? שמבחינתך כל עוד הוא בשלטון אז הכל בסדר?
שים לב - עד כה, אף אחד לא הפנה את הגה הדיון לכיוון של דעות פוליטיות.

ניר ל
13-04-20, 19:36
עזבו משטויות פוליטיות , אין לזה קשר למצב הנוכחי ולא יכולנו להתמודד עם אלפי מונשמים גם אם מערכת הבריאות שלנו הייתה מגיעה לתחילת המערכה במצב פנטסטי.
אף אחד בעולם לא טרח להפנות תקציבים משמעותיים לנושא של עצירת התפרצות מגיפות.
אם יש מי שיצא מורווח בסוף הסיפור הזה הוא מערכת הבריאות - כמו שציין הדוקטור , היא גוססת כבר עשרות שנים, כולנו מודעים לזה אבל מדחיקים, כי כשאתה בריא וצעיר אז לא ממש איכפת לך. עכשיו אחרי שאין מי שלא מבין את ההשלכות - ואחרי שהמחיר הכלכלי שכולנו נשלם יהיה כואב ביותר , אף אחד כבר לא יסכים לחסוך על מיטות אישפוז.

boaz avrahami
13-04-20, 19:44
חולק עליך ניר.
יש חלקים גדולים בעם שחושבים שהקורונה הוא מנופח ופעולות הממשלה הן בעיקרן פוליטיות.
יש להם טיעונים לא רעים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
13-04-20, 19:57
ניר רומז לך, בועז, שהשרשור הזה מתקרב לנעילה.

lizard
13-04-20, 20:11
קטונתי מלדעת אם כל נושא הקורונה מנופח או לא אבל מי שחושב שאחרי המשבר מערכת הבריאות תצא מחוזקת או משהו כזה, חי בסרט.
בהקבלה לתחום הרכבים שאנחנו אוהבים, הרבה מאוד משרדים בממשל עובדים על תחזוקת שבר.

The_doctor
13-04-20, 20:17
גם אני בספק שיחזקו את המערכת, רוב התקנים לכוח האדם שנוספו הם זמניים, כבר במעמסד החתימה נאמר שתקופת העסקה תהיה בין 6-9 חודשים לפי צורכי המערכת

ובנוסף לזה אי אפשר להגיד שהממשלה ומשרד האוצר יסבלו ממאות קשישים שיעברו לעולם הבא ויגאלו את האוצר מלשלם להם קצבאות וטיפולי בריאות

ניר ל
20-04-20, 14:49
כמעט חודש עבר ...
בדיעבד השפעת הוירוס בישראל לא נוראה כפי שחששו, אקלים/ גיל או מה שלא מבדיל אותנו מקהילות אחרות שחטפו יותר.
סגר ועוצר אמנם מקטין כנראה את קצב ההתפשטות, אבל לא מעשי - המגזר הפרטי אכל אותה בענק... המגזר הציבורי ממשיכים לקבל משכורות כרגיל גם אם לא עובדים, פקידי הממסד יכולים להמשיך להטיף לציבור להסתגר בבית, להם אין דאגות פרנסה. שוטרים ממשיכים להיות שוטרים ... מאד גיבורים באכיפה איפה שאין התנגדות.
על הירידה בגבייה מקנסות על עבירות תנועה מתגברים באמצעות קנסות על הפרת העוצר.
איך יתגברו על הירידה בגביית שאר המיסים - כנראה שמס שימוש בחמצן טבעי כבר בדרך.

בקיצור - מתחילים לשחרר לאט את החבל, כרגע זה חסר משמעות, מאיימים שיסגרו שוב אם לא ניזהר.
הרי כשהחל הבלאגן מדובר היה בכמה עשרות מפיצים, עכשיו יש אלפים שרובם איננו מזוהה כי אין לו תסמינים מובהקים ולא נבדק - ברור שהתערבבות מחודשת תגרום לעליה בקצב ההדבקה. אז מה ? שליש מבני ברק נדבקה ולא נפלו השמיים. כך או אחרת נגיע להדבקה נרחבת של האוכלוסייה.
מי כן נפגע ומת באחוזים בלתי נסבלים - קשישים בבתי אבות, רובם סיעודיים שחייבים סיוע חיצוני. זה היה ברור מלכתחילה אבל באוכלוסייה הזו לא התמקדו ולא לשם הפנו את עיקר המשאבים.

אם הלכה לכם הפרנסה ואתם סובלים - תתעודדו בכך שהכל לחינם. העצמאים המנוצלים החלו להפגין , כמות זעומה של מפגינים ביחס לאוכלוסייה הזו, מליון השכירים המובטלים יגלה בתחילת החודש הבא שדמי אבטלה בישראל הם גם סוג של בדיחה 30 אלף ₪ נטו מקסימום שנפרשים בפועל על פני 8 חודשים. בהצלחה !

סולי
20-04-20, 15:10
אני לא אתייחס לכל מה שכתבת... זה מרגיש לי כמו הוצאת תסכול ולא מידע מדוייק.

רק בנושא המגזר הציבורי,
מי שהוציאו אותו לחל"ת לא זכאי לדמי אבטלה.. מי שחולה או בבידוד לא מוכר לו ימי מחלה.
את החל"ת ממנים עובדי הציבורי על בסיס ימי חופש צבורים... ולמי שאזל מתאפשר לרדת למינוס.

assafy
20-04-20, 15:48
אני לא אתייחס לכל מה שכתבת... זה מרגיש לי כמו הוצאת תסכול ולא מידע מדוייק.

רק בנושא המגזר הציבורי,
מי שהוציאו אותו לחל"ת לא זכאי לדמי אבטלה.. מי שחולה או בבידוד לא מוכר לו ימי מחלה.
את החל"ת ממנים עובדי הציבורי על בסיס ימי חופש צבורים... ולמי שאזל מתאפשר לרדת למינוס.

Sent from my SM-A530F using Tapatalkאז מה שתארת זה לא חל"ת. אמנם זה לא סימפתי לאכול את ימי החופשה אך אולי אפשר לצפות שוועדי העובדים יצליחו להחזיר משהו אחרי שהאבק ישקע.

חל"ת זה חופשה ללא תשלום. בימים אלו זה מונח מכובס לפיטורים מידיים ללא תקופת הודעה מראש ואם תקווה קלושה שחלק יחזרו לעבודה אחרי שהתקופה תגמר. מין הסתם גם לא שילמו פיצויים למי שיש.

ADaShim
20-04-20, 15:56
חל"ת זה חופשה ללא תשלום. בימים אלו זה מונח מכובס לפיטורים מידיים ללא תקופת הודעה מראש ואם תקווה קלושה שחלק יחזרו לעבודה אחרי שהתקופה תגמר. מין הסתם גם לא שילמו פיצויים למי שיש.

אם זה חל"ת מעל 30 יום, אז העובד זכאי לדמי אבטלה (אם הוא עומד בתנאים ששונו בעקבות המצב). עדיין לא שילמו פיצויים כי עדיין לא הסתיימו יחסי עובד-מעסיק.

Sent using Tapatalk

דרור ברלי
20-04-20, 15:57
הוצאת תסכול
הוצאת קיטור
קוטר/מקטר ושאר כינויים על בסיס השורש ק.ט.ר

כל אלה כינויים שתמיד יגיעו מכיוונם של עובדי מגזר ציבורי, מקבלי משכורת מהמדינה, שהולכים לעבודה כרגיל ושכרם משולם בתחילת כל חודש כמו שעון.

אבל מי שפוטר או רובץ בבית בחל"ת בעל כורחו, כבר לא יזרוק את הביטויים האלה לאף אחד.

חברים - אדי הדלק באויר. כל מה שצריך זה גפרור.
כרגע נשרפו רק כמה צמיגים ישנים. אבל אף אחד לא מבטיח שבהפגנות הבאות יישרפו רק צמיגים.

סולי
20-04-20, 16:06
אז מה שתארת זה לא חל"ת. אמנם זה לא סימפתי לאכול את ימי החופשה אך אולי אפשר לצפות שוועדי העובדים יצליחו להחזיר משהו אחרי שהאבק ישקע.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkכנראה שלא כתבתי טוב...או ברור...
מה שתיארתי זה הסכם שוועדי העובדים כבר הסכימו עליו.
כל המגזר הציבורי שהוצא לחל"ת... לא זכאי לדמי אבטלה... אלא ינצל את ימי החופשה הצבורים או שלא צבורים.

זה המצב.. אפשר לכתוב עוד הרבה או לחפש גם כתבה בנושא..

אבל,
העיתונאים... אי אפשר לסמוך עליהם ... הם שקרנים.. מטונפים.. מסלפים ןמציגים תמונה מעוותת על מנת למשוך את דעת הקהל.

4 השורות האחרונות נכתבו לאור התגובה מעליי.

נ.ב,
https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%A9%D7%94_%D7%9B%D7 %A4%D7%95%D7%99%D7%94_%D7%91%D7%AA%D7%A9 %D7%9C%D7%95%D7%9D_%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7 %91%D7%93%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%9E%D7%92 %D7%96%D7%A8_%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7 %95%D7%A8%D7%99_%D7%91%D7%A9%D7%9C_%D7%9 4%D7%AA%D7%A4%D7%A9%D7%98%D7%95%D7%AA_%D 7%A0%D7%92%D7%99%D7%A3_%D7%94%D7%A7%D7%9 5%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94

asafk
20-04-20, 16:08
האמנות הנפוצה של הפרד ומשול.... והפעם משסים את המגזר הפרטי במגזר הציבורי.
חבל.
בסוף כולם צריכים שמסתובב כסף בין הכיסים של האנשים. אז המשכורת שאחד מקבל היא זו שתאפשר לו להוציא את הכסף על מה שהשני מוכר. אם גם הוא יקבל דמי אבטלה - הם ממילא יוצאים מקופלת האוצר, והם פחות מהמשכורת שלו... אז לא יהיה לו להוציא.

אסף.

סולי
20-04-20, 16:16
לא אומנות... זה טבע הברלי... ואף אחד לא משסה אף אחד באף אחד...המגזר הפרטי תמיד הלין על הציבורי... גם אם בצדק וגם אם לא.

לראייה דפים רבים המקטלגים ומקטרגים פקחים... שוטרים... לא רק בגיפולוג.. בתקשורת... בפייסבוק ובעוד מדיות.

מובן, לגיטימי, זה נוח... ולעיתים גם מאוד נכון... אז זה גם לא חשוב איפה הביקורת במקום ואיפה היא סתם עלילות והוצאת קיטור.. וזו כבר עיתונאות לשמה.

הירשפלד יובל
20-04-20, 16:40
ואתה לא מדברר צד פוליטי מסוים? שמבחינתך כל עוד הוא בשלטון אז הכל בסדר?
שים לב - עד כה, אף אחד לא הפנה את הגה הדיון לכיוון של דעות פוליטיות.

דרור. בתגובה 70 אסף ציין שצינזר תגובות מסויימות כגון זו שעניתי ל- ZIVO כתגובה על מה שכתב בתגובה 48. ZIVO מחזיק בדעה מסויימת , לא מסכים איתה אבל אעמוד על זכותו לכתוב/להשמיע אותה. POLAR BEER לא צונזר כנראה עדיין , אני כן.

asafk
20-04-20, 16:43
לכולם מותר להחזיק בדעה פוליטית, וחובה על כולנו להביע אותה כחלק מהשיטה הדמוקרטית.
אבל לשם כך יש מספיק פלטפורמות ומדיות, ג'יפולוג אינו אחד מהם ולא יהיה.
(גם אם פיספסנו ולא מחקנו תגובה כזו או אחרת)

אסף.

ניר ל
20-04-20, 16:51
כשאני מדבר על פקידי ציבור , הכוונה היא לא לאנשים הקטנים, אלא לאלו מלמעלה שמנהלים בפועל את המדינה ומכתיבים בפועל את המדיניות - לא כזה משנה איזה שר יוצב מעל המשרד שהם שולטים בו. לייחס את כל הבעיות והמחדלים לנבחרי הציבור זו הטעות.
הפקידים האלו לא בחל״ת ולא מנצלים ימי מחלה או חופשה, הם דווקא עובדים במרץ ומקבלים שעות נוספות, יש להם תנאי שכר ופרישה מעולים והם רחוקים מלחוש את המצב בשטח.
לגבי המגזר הציבורי בכללותו - אין מה להשוות את הפגיעה בו לפגיעה במגזר הפרטי, בטח שאין לו עדיין סיבה למחות.
לגבי שוטרים - לצערי הם מרוויחים את המוניטין הרע שלהם ביושר, לא מפעילים מספיק שיקול דעת, לראות אותם מפגינים מוטיבציה אדירה בנסיונות ללכוד מפירי עוצר שרצים/רוכבים לבדם בפארק הירקון או בחוף הים זה בהחלט מתסכל אותי.

assafy
20-04-20, 17:31
כנראה שלא כתבתי טוב...או ברור...
מה שתיארתי זה הסכם שוועדי העובדים כבר הסכימו עליו.
כל המגזר הציבורי שהוצא לחל"ת... לא זכאי לדמי אבטלה... אלא ינצל את ימי החופשה הצבורים או שלא צבורים.

זה המצב.. אפשר לכתוב עוד הרבה או לחפש גם כתבה בנושא..

אבל,
העיתונאים... אי אפשר לסמוך עליהם ... הם שקרנים.. מטונפים.. מסלפים ןמציגים תמונה מעוותת על מנת למשוך את דעת הקהל.

4 השורות האחרונות נכתבו לאור התגובה מעליי.

נ.ב,
https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%A9%D7%94_%D7%9B%D7 %A4%D7%95%D7%99%D7%94_%D7%91%D7%AA%D7%A9 %D7%9C%D7%95%D7%9D_%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7 %91%D7%93%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%9E%D7%92 %D7%96%D7%A8_%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7 %95%D7%A8%D7%99_%D7%91%D7%A9%D7%9C_%D7%9 4%D7%AA%D7%A4%D7%A9%D7%98%D7%95%D7%AA_%D 7%A0%D7%92%D7%99%D7%A3_%D7%94%D7%A7%D7%9 5%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94
Sent from my SM-A530F using Tapatalkדווקא כתבת ברור. אבל כשאתה כותב שעובדים על בסיס ימי החופשה הצבורים אני מבין מכך שאלה ימי חופשה משולמים ושנכנסת משכורת בסוף החודש. אז נכון, זו חופשה כפויה וזה רחוק מלהגיד שמקבלים שכר רגיל בלי שום השפעה אך זה לא להיות מובטל.
אישתי עצמאית בסטטוס עוסק זעיר שמרבית עיסוקה בבתי דיור מוגן. מתחילת ההגבלות אינה עובדת כלל. נרשמה בכל האתרים אך הסטטוס עדיין בטיפול והיא לא רואה שקל.
לא צריך לרחם עלינו, אני עובד כרגיל (אך מהבית) אבל ההשפעה של חוסר ההכנסה שלה כן מורגשת.
יש כאלה שבמצב הרבה הרבה יותר גרוע. בעיקר העצמאים.

Raccoon
20-04-20, 22:18
לגבי עובדי המגזר הציבורי - החופשה היא על חשבון ימי החופשה, מי שיגמרו לו ימי החופשה אני מניח שיתחיל לשלם גם בשכר שבסוף החודש. היתרון בזה הוא שהמשכורת נכנסת ויש נזילות, אבל זה עולה הרבה כסף שפשוט פחות רואים אותו, קצת כמו לחול מהחסכונות). החל מפסח הגיעו להסכם לפיו המדינה תממן חצי מהימים האלה (ארבעה וחצי ימים).
יתרונות אחרים שיש למגזר הציבורי הוא רציםות פנסיה וכאלה וגם בטחון (שאני לא בטוח עד כמה הוא אמיתי) שמקום העבודה שלהם יחכה להם.
לגבי הפקידים הבכירים שממשיכים לעבוד, לא בטוח שהייתי רוצה להתחלף עם אף אחד מהם, לא עם ההחלטות שהם צריכים לקבל ולא עם האש שהם חוטפים ויחטפו בהמשך (ואני דווקא לא מסכים עם רוב ההחלטות האלה).

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

polar bear
20-04-20, 22:55
מה זה מגזר ציבורי? אחות בבי"ח למשל - היא מגזר ציבורי. גם היא נבלה? סיעת בגן ילדים? נהג אוטובוס תלמידים לעיתים הוא גם מגזר ציבורי - גם נבלה? יכול להיות שיש למישהו חבר או קרוב משפחה שהוא עובד בתור פקיד במשרד האוצר - אבל הוא דוקא בסדר, זה רק החברים שלו נבלות ואין לו ברירה אלא לישר קו?

והפקידים הבכירים החארות האלה. אתה רוצה באמת שהם לא יעבדו? שלא יהיה מי שירים את האתר של שירות התעסוקה אחרי הקריסה?? שיהיה מי שיעלה תופס מכוון שיחליף את האתר עד שיעלה מחדש? שיהיה איזה פקידון שיגיד "אולי ניתן מקדמה לפני פסח?" וכל החארות מסביבו יגידו "כן. למה לא" . ועוד איזה אחד מסריח שאשכרה ידאג שכל הכסף יעבור ישירות לחשבונות הבנק . וגם ה 500 שקל לילד. הכל עבר חלק. אתה חושב שבלי הפקידונים האלו משהו היה זז? אתה חושב שאם אתה או דרור או יאיר לפיד היתם מנהלים את המשבר או המשרד או הממשלה - היה יותר טוב?

הוצאה לחל"ת היא על מנת שמי שישלם את עלות החופש הכפוי היא המדינה ולא החברה . רוב החברות במשק { אגב, באיזה רגע "מגזר פרטי" הופך ל"מסואב ומושחת"? } לא היו שורדות אם בנוסף להפסדים היו צריכות לשלם משכורות. גם אם משכורות בסיס.

אני לא סגור על פרטי החוקים. אבל לא נראה לי שהליך פיטורים של עובד בתוך חל"ת שונה מפיטורין של עובד במצב רגיל. למעט שמועה ששמעתי יש תקופה מקסימלית לחל"ת.

ולגבי האנרכיה - אין אנרכיה כי רוב אזרחי המדינה מרויחים באיזור 6000 ש"ח ודמי אבטלה מעט יוצר נמוכים מזה זה זעזוע סביר. השמנת של המדינה , שמרוויחה באופן סדיר 15K נטו. לאדם. הם אלה שכרגע מודאגים. אבל הם לא הרוב. רחוק מאד מזה.

דרור ברלי
20-04-20, 23:40
לא אומנות... זה טבע הברלי... ואף אחד לא משסה אף אחד באף אחד...המגזר הפרטי תמיד הלין על הציבורי... גם אם בצדק וגם אם לא.

לראייה דפים רבים המקטלגים ומקטרגים פקחים... שוטרים... לא רק בגיפולוג.. בתקשורת... בפייסבוק ובעוד מדיות.

מובן, לגיטימי, זה נוח... ולעיתים גם מאוד נכון... אז זה גם לא חשוב איפה הביקורת במקום ואיפה היא סתם עלילות והוצאת קיטור.. וזו כבר עיתונאות לשמה.

"טבע הברלי" זה להתדיין אתמול עם מישהו בווטסאפ, אחד שעובד במדינה, בכוחות אכיפת החוק, ולא יצא לחל"ת ומשכורתו מובטחת, שקורא לעצמאים הקורסים "בכיינים". הוא מאשים אותם ב"ניהול לא נכון של עסקיהם" (כי מבחינתו, אם העסק של מישהו קרס אחרי חודשיים של השבתה, זה כי "התנהל לא נכון") מתוקף תפקידו הוא רואה בכל אזרח חשוד (ומודה בזה) ומאמין גדול באכיפה קשוחה והפיכת כל המדינה לבית מעצר אחד גדול - והוא מבטיח שאם המובטלים/עצמאים/מחוסרי דיור/יו-ניים-איט יפגינו ויחצו גבולות, "גם ישברו להם את כל העצמות וגם ימצו איתם את הדין. כמו שעשינו עם האתיופים".

אפרופו אתיופים, אין לי ספק שבמקרה כזה חלק מהחברים שלו מהעבודה לא רק ישברו עצמות אלא גם ילחצו על הדק, כפי שהם רגילים כשמדובר בחשוד שעורו כהה... האמת היא שאפילו אני, שדעתי על שוטרים ידועה מזמן, הייתי המום מסגנון התבטאות שמזכיר תקופות אפלות ומשטרים אפלים בהסטוריה וזה רק סמלי ולגמרי במקרה, שזה נאמר יום לפני תאריך טעון כמו היום.

הפיצוץ כאן הרי יגיע במוקדם או במאוחר כשתצטבר מסה קריטית של אנשים שלא יישאר להם עוד מה להפסיד, וייתכן שאחרי הפיצוץ הזה ישתנו הרבה דברים. ואז נראה עם מי ימצו דין ואם התירוץ "רק מילאתי פקודה" יחזיק מים.
המלצתי לו כחבר, אם וכאשר יגיע הרגע, להתאפק מאוד עם האלה ובטח עם הנשק.

כנראה שאסף מדייק גם הפעם - אמנות ההפרד ומשול שהשלטון הפושע כאן פיתח לדרגת אמנות - לשסות זה בזה את הציבור המשוסע והמפולג גם ככה, ימין נגד שמאל, חילונים נגד דתיים - ועכשיו גם שכירים נגד עצמאים ועובדי מדינה נגד עובדי מגזר פרטי וגם הורים נגד מורים....
אם היית צריך עוד הוכחה לנזק האנוש, הבלתי-ניתן לשיקום, שהשלטון הרע הזה גרם כאן - אז הנה, בבקשה.

זה טבע הברלי. להצביע על מה שלאחרים נוח להתעלם ממנו ומאוד לא נוח לשמוע.
במיוחד כשאין עבודה והכנסות כבר חודשיים - אז יש זמן לזה.

איל מ
20-04-20, 23:46
דרור, לדעתי אתה קצת לא רואה את הדבשת של עצמך.
השיסוי היחיד שאני נתקל בו מגיע ממך. לא מובנת לי כל השנאה הזאת.

ניר ל
21-04-20, 00:21
בעלי עסקים חיים על אשראי, גם הלנדקרוזרים החדשים שלהם זה באשראי. אם ההכנסות שלהם נעצרות, אין להם איך לשלם את החובות וזה מתגלגל הלאה, לספקים ולמלווים. רבים מהעסקים האלה מעסיקים גם שכירים, שאמנם יקבלו 70% אבטלה למשך מספר חודשים, אבל במה שישאר כאן אח"כ יהיה להם קשה מאד למצוא עבודה כלשהי.
זו קטסטרופה, משהו שמבינים אותו היטב במדינות רבות בעולם אבל כאן נראה שפחות. זה לא הזמן לשמור על הקופה, זה הזמן לרוקן אותה.
כמו כן לקחת החלטה קשה מאד ולשחרר את הסגר, גם במחיר של עליית התמותה . כי אין ברירה וזה יקרה כך או אחרת, רק במחיר גבוה יותר.

סולי
21-04-20, 07:31
"אפרופו אתיופים, אין לי ספק שבמקרה כזה חלק מהחברים שלו מהעבודה לא רק ישברו עצמות אלא גם ילחצו על הדק, כפי שהם רגילים כשמדובר בחשוד שעורו כהה..."

מקודם צחקתי ... ניסיתי לגרום לכך שתרגיש איך זה שמכלילים ומקטגרים אותך.. אבל תסלח לי או שלא, אתה לא יכול לכתוב את זה... להתסיס שנאה ולשקר ולהטיל רפש כל פעם על ציבור נבחר אחר.

ביזיון שג'יפולוג נותן לך במה.
או שתציף תמליל / הקלטה מהשיחה בזמן סביר או שאמשיך לטעון מה שכתבתי על עיתונאים, שקרנים שכל מטרתם לייצר רעש ובלאגן ושנאה ..

נמרוד
21-04-20, 08:05
אורי, אל תתרגש מברלי.

הוא בדיוק אותו שעון מקולקל, שמראה תמיד את אותה שעה. ועכשיו הוא מתרגש כי הוא מרגיש שבקרוב יש סיכוי שהשעה שהוא נעול עליה תהיה נכונה. רק שהוא לא זוכר שגם כשזה קורה, המציאות מתלכדת עם המחוגים הדפוקים שלו בדיוק לשנייה ואז מתקדמת הלאה.

סולי
21-04-20, 08:16
אני לא מתרגש מברלי, כברלי,
אני מתרגש מכך שאנשים קוראים את השטויות שנכתבות ומייחסים להם משמעות אמיתית, אני מתרגש כשזה יוצא החוצה במפגש עם אוכף חוק, עם שוטר, פקח, בוחן, עובד ציבור....

להפיץ שקרים ולהסיט, זו רעה שיש להוקיע.
חברים הועזבו על הרבה פחות מכך נמרוד.

אז אני בעיקר מתרגש שאתם נותנים לכך יד, זו לא עיתונאות...להטיל רפש שכזה...

או שבעצם כן?

Tzvika-Pick
21-04-20, 08:18
מה זה מגזר ציבורי? אחות בבי"ח למשל - היא מגזר ציבורי. גם היא נבלה? סיעת בגן ילדים? נהג אוטובוס תלמידים לעיתים הוא גם מגזר ציבורי - גם נבלה? יכול להיות שיש למישהו חבר או קרוב משפחה שהוא עובד בתור פקיד במשרד האוצר - אבל הוא דוקא בסדר, זה רק החברים שלו נבלות ואין לו ברירה אלא לישר קו?

והפקידים הבכירים החארות האלה. אתה רוצה באמת שהם לא יעבדו? שלא יהיה מי שירים את האתר של שירות התעסוקה אחרי הקריסה?? שיהיה מי שיעלה תופס מכוון שיחליף את האתר עד שיעלה מחדש? שיהיה איזה פקידון שיגיד "אולי ניתן מקדמה לפני פסח?" וכל החארות מסביבו יגידו "כן. למה לא" . ועוד איזה אחד מסריח שאשכרה ידאג שכל הכסף יעבור ישירות לחשבונות הבנק . וגם ה 500 שקל לילד. הכל עבר חלק. אתה חושב שבלי הפקידונים האלו משהו היה זז? אתה חושב שאם אתה או דרור או יאיר לפיד היתם מנהלים את המשבר או המשרד או הממשלה - היה יותר טוב?

מסכים איתך לחלוטין. מגזר ציבורי זה גם פקידים זוטרים במשרדי ממשלה שבסך הכל לא מרוויחים משכורות עתק ותקועים כבר חודש בבית, כמו כולם. זה לא נכון שהם לא הוצעו לחל"ת אבל גם המשכורת שלהם נדפקה, כי כל מיני תוספות שונות ומשונות שמגיעות להם ביום-יום והם חלק אינטגרלי מהשכר שלהם, לא משולמות להם בזמן החופשה. למשל - תוספות כוננות או אפילו שעות נוספות. זה פגיעה של עשרות אחוזים בשכר, שמשפיעה על הצריכה שלהם שמשפיעה על העסקים שמשפיעה על גביית המיסים שמשפיעה... בקיצור בעיה.

הוצאה לחל"ת היא על מנת שמי שישלם את עלות החופש הכפוי היא המדינה ולא החברה . רוב החברות במשק { אגב, באיזה רגע "מגזר פרטי" הופך ל"מסואב ומושחת"? } לא היו שורדות אם בנוסף להפסדים היו צריכות לשלם משכורות. גם אם משכורות בסיס.

אני לא סגור על פרטי החוקים. אבל לא נראה לי שהליך פיטורים של עובד בתוך חל"ת שונה מפיטורין של עובד במצב רגיל. למעט שמועה ששמעתי יש תקופה מקסימלית לחל"ת.

נכון לעכשיו לפי החוק יש תקופה מקסימלית לחל"ת של 60 יום. לאחר 60 יום המעסיק צריך להחזיר את העובד לעבודה, להודיע לו על פיטוריו, להעסיק אותו לחודש נוסף של הודעה מראש ואז לסיים את יחסי העובד-מעביד.
סיכוי סביר שזה עוד ישתנה במהלך החודש הקרוב ותקופת ה-60 תוארך, לפחות במגזרי תעסוקה מסוימים. אני לא רואה את בעלי העסקים משלמים למיליון עובדים בחל"ת משכורות של חודש שלם כשאין עבודה וגם אין כסף בקופה.

נמרוד
21-04-20, 08:42
אני מתרגש מכך שאנשים קוראים את השטויות שנכתבות ומייחסים להם משמעות אמיתית, אני מתרגש כשזה יוצא החוצה במפגש עם אוכף חוק, עם שוטר, פקח, בוחן, עובד ציבור....

או שבעצם כן?

אתה צודק. אני חושב דרור שאתה צריך לקחת את הביקורת לתשומת לב, כי אתה מגזים.

ואם מה שאתה מספר על ה"חבר" שלך נכון, ואתה אזרח הגון כמו שאתה מטיף לאחרים להיות, זה צריך לעבור לידי מישהי כמו הדס שטייף.

ניר ל
21-04-20, 09:14

או שבעצם כן?

תן קצת קרדיט לקוראים ... מדובר על מציאות שכולנו חיים בה ולא תלויים בברלי שיפרש לנו אותה.
אם אין לדעתך יחס מפלה/מתעמר של המשטרה כלפי יוצאי אתיופיה אז אתה לא מחובר לחלוטין, אם יש משהו שאני קצת מברך עליו זה שיצא לכמה מאות אזרחים סוג א׳ לטעום קצת איך זה מרגיש להיות אתיופי במדינת ישראל כשבסה״כ ביקשו לצאת מהבית ולשוטט ברחוב ועוכבו לתשאול, על אחת כמה וכמה אם התחכמו וסירבו להזדהות.
ברלי השתמש בפרשת הירי המוצדק ככל הנראה בבן העדה בהכללה והקצנה כדרכו, היד של שוטרים בישראל לא קלה על ההדק וגם לא תהיה, כולל במחיר סיכון חייהם, זה נכון לגבי כל נושאי הנשק (החוקי) בישראל ואין להתייחס למקרי קיצון.

לא סתם פתחתי את הפוסט הזה, זו לא פרובוקציה. למי שיושב בבית ומקבל משכורת גם אם חלקית, התקופה הזאת היא זמן איכות נדיר עם המשפחה שלא מספיק מעריכים אותו - אנשים נהנים לקטר על זה שהם ״תקועים״ עם בן/בת הזוג והילדים. אבל למסה קריטית של אזרחים זו שעה לחוצה וקשה מאד כאשר הצורך הבסיסי ביותר שלהם לא מתקיים וככל שעובר הזמן הם נדחפים יותר ויותר לכוון של ייאוש. לא ציפיתי שאנרכיה תתרחש בתוך ימים, הארתי על האפשרות הזאת הרבה זמן מראש. הבלתי צפוי מתרחש בתקופה הזו אחת לשבוע בערך, אירועים שעד כה לא נספרו מבחינת ההסתברות. כמו שכתב לפני נמרוד - זו בהחלט יכולה להיות הפעם הזו שכל הכוכבים מתיישרים לפי ברלי ... אז שימו לב.

polar bear
21-04-20, 12:31
תשמע ניר, אפשר להתדין ולנסות לרדת לסוף דעתו של בר הפלוגתא שלך, עד שהוא אומר שכסף יותר חשוב לו מחיי אדם. על איזה אנשים אתה מוכן לוותר? האם גם במיקרה של תמותת צעירים וחיוניים - כאלה שמיצרים כסף - גם תמשיך לחשוב שזה עדיף? אם בעל העסק שעכשיו אין לו עבודה, לא יהיו לו חיים או לא יהיו לו בני משפחה לחיות בשבילם. האם צעירים עם "מחלות רקע" שיכולים לחיות איתן עד 120, זה בסדר מבחינתך שימותו? איפה הגבול? בכמה מתים מדובר? 10K? 20K? כמה מתים עקיפים תוכל להחביא בתוך משחקי מספרים שיראו שהם היו מתים בכל מקרה או שטות או שקר אחר כלשהו.

בעולם שבו אני חי - ביטול חיי אדם מול כסף זו שחיתות.

לגבי המסה הקריטית. אין ולא תהיה. זה הכל אחיזת עינים של התקשורת ושל בעלי השקפה סוציותאולוגית מסוימת מאד.

עצמאי שקופץ מעל הפופיק, ומוציא כסף יותר ממה שיש לו על מותרות פרופר. כמו אוטו יוקרתי. נופש יקר , אוכל במסעדות מפונפנות - על סמך הכנסות העתיד - ועכשיו בגלל זה הוא מסכן? . כן. זו התנהלות לא נכונה. ויכולה לקרות גם לשכיר. קבעו תקרה של 240000 ש"ח רווח. שאפילו אם זה ברוטו. אז אדם שמכניס 120000בשנה זה יותר מרוב השכירים. אני לא אומר שלא קשה. ושיש אנשים שתכננו את עצמם לעילה ולעילה ועכשיו אין להם כסף. אבל ברוב המקרים - זה לא כך. עצמאי במדינה יודע שביום פקודה יזרק לכלבים.

יש לי חבר שהיה פעם עצמאי. לפני כשנתים סגר את העסק. הוא הסביר לי שאין לו יכולת להתמודד עם היבוא מסין של המוצרים שהוא מיצר. אבל מטר לידו היה עסק זהה, גדול מאד ומצליח מאד. שאלתי אותו איך זה? אמר לי שבעל העסק ההוא מושחת. ויכול ויודע לתחמן את המערכת בכל מני טריקים. והוא לא . אז היום הוא שכיר , מרוויח פחות לשנה. אבל בטווח. עכשיו בחל"ת.
חבר אחר עצמאי בתחום מאד ספציפי, רוב העבודה בשחור. ניסיתי להסביר לו שהוא חיב לשים כסף בצד ולפתוח קרן פנסיה ובעצם ליצר לעצמו ביטוח לאומי. לא עשה את זה. רצה הגורל והוא לא יכל להמשיך לעבוד. אז מה? עכשיו יאשים את המדינה?

הבחירה להיות עצמאי חיבת להיות מודעת. כמעט כל בעל מקצוע יכול להחליט אם להיות עצמאי במקצוע שלו או שכיר. הבחירה להיות עצמאי נובעת בד"כ ממבנה אשיות ומרצון להרוויח יותר כסף . ומי שלא חושב על יום פקודה, חופר את הקבר של עצמו. אם זה כתוצאה מפציעה לא מבוטחת או פגיעה ספציפית בענף עליו הוא יושב או מגיפה בקנה מידה עולמי.

דרור ברלי
21-04-20, 13:15
1. אורי, אתה יודע טוב מאוד שאני כבר לא עיתונאי. גם כשעבדתי בעיתונות היומית ובמגזינים/רשת, כתבתי רק על מכוניות ולא עסקתי בעבודה עיתונאית נטו. את מררתך על עיתונאים ומקצוע העיתונות אתה מוזמן לשפוך חופשי ועם רוב דבריך אני הראשון שיסכים. דוגמה חיה - שיאים של ניתוק כפי שהופגנו על ידי צמד הגרציות יונית לוי וקרן מרציאנו, שמתעטפות בחוזה-טאלנט מפנק ובשכר חודשי של 6 ספרות (או בצד הגבוה של 5 ספרות) ובעיניים מזרות אימה תובעות מסקטור כמו המורים, שעובדים קשה פי כמה מהן תמורת שכר שמתחיל ב-6,000 שקל, "להיכנס מתחת לאלונקה" ולעבוד בחופש הגדול ללא תמורה...

אז אני מסכים איתך שה"תקשורת" הזו היא באמת תשקורת. ממלכת הפייק-ניוז במיטבה. אני גאה גם שבעוד חודש וקצת ימלאו 4 שנים שאני לא חלק מהתקשורת הזו.

2. אני מציג לכם תמונה שלא רק לא רחוקה מהמציאות - עוד רגע קט היא המציאות, אורי. שלא תופתע פתאום.
ברור שכאיש המערכת, לא נעים לך לראות את זה ובטח לא להודות בזה, למרות שמעולם לא אמרתי מילה רעה נגד הסקטור שלך, נהפוכו!
גם לא הייתי מאלה שהפרו את ההנחיות ויצאו על דעת-עצמם מהבידוד/סגר לשמורות "שלך" באופן מתריס וגם לא צייצתי מילה רעה כנגד העובדה שאלה מביניהם שנתפסו (ורבים נתפסו כי השתינו מהמקפצה), קיבלו את הקנס/עונש שנקבע בחוק. למרות שזה זעק - כי באותו זמן ממש שאלה שנסעו למדבר גורשו הביתה וחטפו קנסות, פוליטיקאים בכירים בזויים - ראש ממשלה, נשיא, שרים וחברי כנסת, הפרו את אותן הנחיות ממש וצפצפו עליהן צפצוף ארוך ומתריס ועשו לכולנו אצבע משולשת - וכמובן אף אחד לא יעניש אותם לעולם. גם לא בקלפי... ועל זה נותר לנו כציבור רק להתבייש. שאנחנו לא יוצאים לרחוב ודורשים מהם לתת את הדין, להתפטר וללכת כבר הביתה ולפטור את כולנו מעונשם - או לפחות לנכות לעצמם 5,000 שקלים קנס ממשכורתם המופרזת.

לא אורי, אני לא אוהב שוטרים. אני לא רק לא מתבייש בזה - אני גאה בזה!
כולכם ראיתם את גיבורי החיל שמסתערים על בנאדם שרץ לבדו בחוף היום או בפארק ומפרקים אותו במכות כי התרחק 101 מטרים או 178 מטרים או וואטאבר כמה מטרים מהבית שלו ובאמת לא הדביק/מדביק/ידביק אף אחד אבל המערכת מתעקשת איתו על הפרינציפ. יעני חינוך. אני כועס שאני מממן אנשים כאלה, כדי שיספרו לי בעיניים נוצצות "איך הם ישברו עצמות".

כדאי גם שכל אלה שלא חווים את ההשפלה והגזענות הבוטים ואת הטרדות שיטור-היתר שאותם אתיופים חווים כמציאות יומיומית בשל צבע עורם השחור, יזכרו ששום דבר לא מצדיק ירי חי של שוטר באזרח. במיוחד במדינה שבה כבר אסור לחייל לירות במחבל(!!!) שבעתיים צריך להיות אסור לשוטר לירות באזרח שאינו חמוש ולא איים על חיי השוטר. גם אם הוא שחור (ולמרות שהרי ידוע שכל שחור, במיוחד בלילה, מהווה איום ישיר ומיידי על חייו של שוטר......בושה וחרפה. ובושה שבעתיים שיש אזרחים שתומכים בזה - אבל מה יש להתפלא? אנחנו חיים במדינה בה בנו של ראש הממשלה הנערץ מאחל מוות מקורונה לאזרחים ותיקים שהעזו להפגין נגד אבא שלו...)

לא, אין מה להלשין להדס שטייף על התבטאויות של שוטר שמייחל לשבור עצמות לאזרחים. מה עוד חדש בזה?... זה כבר לא ניוז. הוא שוטר וזה טבעי שיתבטא כך. אם אתה חתול, תתפוס את כל העולם כערב רב של עכברים. אם אתה צלף, תסתכל על כל דבר דרך כוונות ואם אתה שוטר, מבחינתך כולם יהיו חשודים והדרך היחידה מבחינתך לשמור על הסדר הנכסף היא לעצור ולכלוא את כולם ואם גם מותר לך להפעיל כוח, אתה תפעיל את הכוח הזה ביתר קלות ועם הרבה מוטיבציה. כי אחרת לא היית שוטר. ולהזכיר לכולם שאף אחד לא מכריח אותם - גם השכר שלהם לא כזה מדהים - הם שם כי הם רוצים לעבוד בזה ואוהבים את זה.

ולנוכח איך שמערכות השלטון כאן מתנהגות מדי יום ביומו?
רק אתמול נחתם הסכם על הקמת ממשלת אחדות הזויה שתמנה 36 שרים ו-16 סגני שרים.
2 ראשי ממשלה, עם שני מעונות רשמיים.
פעמיים סגל מעון רוה"מ.

וחוצמזה:
36 משרדי ממשלה. הווה אומר 36 מנכ"לים
36 סמנכ"לים/משנה למנכ"ל
64 נהגים
64 רכבי שרד
חוק נורווגי שיכניס לכנסת עוד המוני ח"כים חדשים שמשמעותם עוד עשרות רבות של לשכות חדשות ועוד מאות רבות של עוזרים ומזכירות ונהגים ומכוניות ותקציבי "קשר עם הבוחר" ומה לא.
ואיפה כל המינויים הפוליטיים למקורביהם של החזירים האלה.

הפארסה הזו תעלה לנו מיליארדים על גבי מיליארדים תמורת לא-כלום, בזמן שהכלכלה קורסת כמגדל קלפים ומיליון מובטלים לא יודעים מאיפה יביאו מחר אוכל לילדים שלהם. צריך עוד הסבר וסיבה למה לשנוא את הפוליטיקאים?.... אתה מקשיב לעצמך? על שינאה אתה מדבר?.... אני גאה בזה שאני שונא פוליטיקאים, את כל הפוליטיקאים - ושאני מתעב את המערכת המרושעת הזו!
העובדה שאתה מצליח להישאר מנותק ומתעלם ולא שונא אותם - היא תעודת עניות לך ולכשכמותך.

ואם אתה או נמרוד או כל אחד אחר לא מבין למה?... נאמר יותר מפעם אחת על ידי אבל לא רק על ידי ולא רק כאן - השבע לעולם לא יוכל להבין את הרעב. במיוחד כשהשבע לא רק חי ברווחה גדולה על גבו ועל חשבונו של הרעב, לעתים הוא גם רודף ומועך אותו כמו ג'וק - בכוונה תחילה, כפי שהשלטון כאן עושה לעצמאים. זה שעדיין עובד ונכנסת לו המשכורת, לא יכול וגם לא רוצה להבין את העצמאי ו/או העוסק הזעיר שהשוקת שלו נשברה יזום על ידי המדינ ונכפו עליו אבטלה ובטלה, עד לתאריך לא ידוע - ובינתים צריך לפרנס משפחה ולהמשיך לשלם את מיסי השוד והגזל לביטוח הלאומי - אבל להישאר נטול כל זכויות שאתם תקבלו על פי חוק.

איך נכתב בגלובס? "רק החזקים ישרדו. החלשים ייעלמו". מה באמת?.... לאן הם ייעלמו בדיוק?.... יש לי חדשות בשבילכם - הם לא ייעלמו. הם יישארו ברחוב. רק שיישאר להם פחות ופחות מה להפסיד. וביום שכבר לא יהיה להם מה להפסיד הם יעלו לא רק על הכנסת ועל השוטרים, הם יעלו גם על אלה שיש להם. איש על אחיו. כדי לעצור אותם יהיה צורך בהפעלת כוח רב ובשפיכות דמים - אבל ההמונים הללו כבר לא ייספגו את המכות בשקט. כולנו נתעורר למציאות חדשה של מלחמת הכל בכל שלא הכרנו. המשמעות של זה היא הרבה מעבר לריסוק העצמות נטו - זה יהיה ריסוק המדינה על כל ההשלכות של זה - וזו האנרכיה שניר התכוון אליה.

אז או שאתם מטומטמים, או שאתם מנוולים. או שאתם גם זה וגם זה. או שאתם מה שאני מאמין ומקווה שאתם: לא זה ולא זה ולא זה ושבתכל'ס אתם "רק" מנותקים לחלוטין מהמציאות שנכפתה על ידי השלטון על יותר ממיליון אנשים שעד לפני חודשיים עבדו והתפרנסו בכבוד והמדינה ידעה יפה מאוד להיות שותפה מלאה ברווחיהם והצלחתם, אבל הם שוברים עכשיו את הראש בחישוב מסלול מחדש לקראת הראשון לחודש הבא או החודש שאחריו, כשלא יוכלו עוד לשלם משכנתא ו/או שכר דירה ויושלכו לרחוב - מה שכנראה יהיה מאוד לא הזוי ולא דמיוני אלא מאוד נכון וכן מציאותי - אבל רק להם, לא לכם. אז מה אכפת לכם באמת?.... נוח לכם להטיח במישהו אחר שהוא "מקטר". תתביישו.

ולא, אני לא כועס עליכם כי אתם מעדיפים להתמקד בי ובדעותיי ולא במה שקורה מסביבכם.
זו תכונה כל כך אנושית-בסיסית להפנות את האש לגופו של אדם כדי להסיט אותה מגופו של עניין.
אולי ציפיתי מכם ליותר אבל באמת אין לי ממה להתאכזב.

ניר ל
21-04-20, 13:16
זה לא כסף, זה צורך קיומי, כן - זה צורך קיומי שעולה בחיי אדם, זכינו בכך שהפעם קיבלנו גירסה רכה שהורגת בעיקר את אלו שיש להם יותר אפשרות להתבודד, לגבי הסיעודיים - צריך היה להפנות משאבים כדי לשמור עליהם מהנגיף.

לא הבנתי איך זה שונה לדעתך מההיתר לנהוג ברכב מנועי או מההיתר לבנות בניינים למרות ששתי הפעילויות האלו הן במחיר חיי אדם.
אני מאמץ את הטענה שלמדיניות הנוכחית יהיה מחיר כבד יותר בחיי אדם מאשר למדיניות של התרת המגבלות, זה לא נעים כשצריך לקבל החלטה שללא ספק תעלה בחיי אדם , אבל בדיוק בשביל זה צריך מנהיגים חזקים - זה לא שונה מהחלטה על יציאה למלחמה שהיא החלטה קשה אבל מבצעים אותה בכל זאת כשהמחיר של המשך ספיגה צפוי להיות גבוה יותר. מי ימות ? יכול להיות שאני, יכול להיות שהילד שלי או ההורה שלי - שוויון הזדמנויות. זה גם הסיכון שכל אחד מאיתנו לוקח כשהוא או מישהו מבני משפחתו עולה על ההגה או חוצה כביש. שני ילדים שלי שמשרתים כלוחמים כרגע, לא יקבלו את אותה הזדמנות לשרוד כמו יתר בני גילם במידה ותפרוץ חלילה מלחמה...

מה שאתה טוען לגבי עצמאים ובעלי עסקים הוא לא לעניין. אלו אנשים שבנויים ומוכנים לקחת סיכון אישי והודות להם - אני ואתה יכולים למצוא עבודה בתור שכירים.
אם הם נופלים -אנחנו נופלים איתם !

דרור ברלי
21-04-20, 13:52
עצמאי שקופץ מעל הפופיק, ומוציא כסף יותר ממה שיש לו על מותרות פרופר. כמו אוטו יוקרתי. נופש יקר , אוכל במסעדות מפונפנות - על סמך הכנסות העתיד - ועכשיו בגלל זה הוא מסכן? . כן. זו התנהלות לא נכונה. ויכולה לקרות גם לשכיר. קבעו תקרה של 240000 ש"ח רווח. שאפילו אם זה ברוטו. אז אדם שמכניס 120000בשנה זה יותר מרוב השכירים. אני לא אומר שלא קשה. ושיש אנשים שתכננו את עצמם לעילה ולעילה ועכשיו אין להם כסף. אבל ברוב המקרים - זה לא כך. עצמאי במדינה יודע שביום פקודה יזרק לכלבים.

יש לי חבר שהיה פעם עצמאי. לפני כשנתים סגר את העסק. הוא הסביר לי שאין לו יכולת להתמודד עם היבוא מסין של המוצרים שהוא מיצר. אבל מטר לידו היה עסק זהה, גדול מאד ומצליח מאד. שאלתי אותו איך זה? אמר לי שבעל העסק ההוא מושחת. ויכול ויודע לתחמן את המערכת בכל מני טריקים. והוא לא . אז היום הוא שכיר , מרוויח פחות לשנה. אבל בטווח. עכשיו בחל"ת.
חבר אחר עצמאי בתחום מאד ספציפי, רוב העבודה בשחור. ניסיתי להסביר לו שהוא חיב לשים כסף בצד ולפתוח קרן פנסיה ובעצם ליצר לעצמו ביטוח לאומי. לא עשה את זה. רצה הגורל והוא לא יכל להמשיך לעבוד. אז מה? עכשיו יאשים את המדינה?

הבחירה להיות עצמאי חיבת להיות מודעת. כמעט כל בעל מקצוע יכול להחליט אם להיות עצמאי במקצוע שלו או שכיר. הבחירה להיות עצמאי נובעת בד"כ ממבנה אשיות ומרצון להרוויח יותר כסף . ומי שלא חושב על יום פקודה, חופר את הקבר של עצמו. אם זה כתוצאה מפציעה לא מבוטחת או פגיעה ספציפית בענף עליו הוא יושב או מגיפה בקנה מידה עולמי.

ערימת שטויות כתבת.
יודע למה שטויות?

כל מה שכתבת היה נכון אם עצמאי באמת היה צריך לדאוג לעצמו בעצמו, ולא לשלם תועפות לביטוח לאומי.
לעצמאים אין זכויות כי כך נכתב בחוק. החוק נכתב בימי המשטר הסוציאליסטי-בולשוויקי של קום המדינה, שראה בכל עצמאי גנב, תחמן ורמאי, "עשיר" שחי על גבו של הפרולטריון העמל. יותר מזה - המערכת ראתה אז בעצמאים וב"עשירים" אויבים שיש לנצל אותם עד תום. הם ישלמו הרבה יותר מיסים על מנת לשאת את המערכת על גבם, ובתמורה יקבלו אפס זכויות.

אני לא גולש לפוליטיקה, אבל מ-1977 הסוציאליזם של מפא"י ומפ"ם כבר לא בשלטון. 43 שנה כמעט רצופות של שלטון הימין הקפיטליסטי שהיה אמור להבין את חשיבותם של המגזר הפרטי והעצמאים (שהם בשר מבשרו של הימין הזה!) למשק בריא ויצרני שמספק עבודה ופרנסה למאות אלפים, שיוזם וצומח בזכות עצמו ולא חי על קצבאות ושנור ועל תעלולי הוועדים הגדולים בהסתדרות. 43 שנה! הימין הזה לא השכיל להשוות את זכויות העצמאים לאלה של השכירים - ימי מחלה, דמי אבטלה, הבטחת הכנסה, כל מה ששכיר זכאי לו בלי ויכוחים בזמן כגון זה - כאשר המערכת כופה עלינו לשבת בבית.

אני לא צריך להסביר לך למה עצמאי לא סתם "מרוויח יותר" משכיר. זה כי הוא לא מפיל את העפרון בארבע או חמש והולך הביתה. עצמאי עובד כל הזמן. דואג כל הזמן לדברים שאינם טורדים את מנוחתו ודעתו של שכיר. אם נחלק את זה פר-שעת-עבודה, תגלה שעצמאי עובד יותר ומרוויח פחות על כל שעת עבודה. שכיר שכן דואג לדברים כאלה וכן חי את עבודתו 24/7, בדרך כלל יושב במשרת ניהול ומשתכר בהתאם לכישוריו ולאחריות שעל כתפיו - וגם בדרגים הלא-הכי-בכירים זה שכר שלרוב גבוה יותר (או הרבה יותר) ממה שמרוויחים רוב העצמאים וגם זה בסדר - אבל גם הוא זכאי לכל אותם תנאים שעצמאי לא זכאי להם!

ואל תספר לי על זה שעובד בשחור - בין אם כדי לשים לעצמו בצד ליום סגריר או כדי לרכוש לעצמו מרצדס-קבריולט ולנקר עיניים - כסף שחור הוא שחור ועל כן מלוכלך ולא חוקי. זו עבירה על החוק וזה בכלל לא קשור לזכויות העצמאים. מי שעבריין ונתפס, שימצו איתו את הדין. רק שבבקשה ידאגו למצות את הדין גם עם מגזרים שלמים בישראל שחיים ככה, בשחור. "מובטלים" רשמית, בזמן שהם עובדים על בסיס מזומן יומי ללא תיעוד וללא רישום ומלבינים כסף שחור של מישהו אחר, מנהלים כלכלה בתוך כלכלה אבל גם מושכים מהמדינה קצבאות "על פי חוק", חיים מידי המדינה (הנדיבות להדהים על חשבוני) ובו זמנית גם מכריזים כמה הם שונאים אותה, שורפים את דגלה ומזדהים עם אויביה ומסייעים להם. וכולכם יודעים במי ובמה מדובר, רק שאסור לדבר על זה. כי מצד מגזר אחד זה יתפרש כ"גזענות", ומצד מגזר שני זו תהיה "אנטישמיות". ואם זה לא מספיק, אז בשם הפוליטיקלי-קורקט הצבוע שפשה כאן כמו פטריות רקובות, גם להצביע על זה ולדרוש יחס שווה ולא מפלה זה "הגזמה", "שיסוי" ו"שינאה".... כמה קל ופשוט. כמה צביעות, כמה פשטנות, כמה ניתוק, כמה אדישות. על סף הטמטום.

עודד, חוקים אינם מידי שמיים. הם נכתבו על ידי בני אדם. אז גם ניתן וחובה לשנות אותם. קשה אבל אפשר. וברור שהמערכת תתנגד. היא לא מעוניינת לשנות את חוקיה שמאוד נוח לה איתם כאשר היא שותפה מלאה לרווחי העסקים האלה... ואם אנו העצמאים ראינו ברכה בעמלנו ורווחינו עלו - היא מיד דואגת להגדיל את חלקה בשותפות הכפויה הזו וזה אולי מעצבן אבל גם זה בסדר - אבל כשהכל מתרסק ולא בגלל תפיסה עסקית שגויה או ניהול כושל - אלא כי כך החליטה המערכת, לסגור הכל כאן ועכשיו ובכלל לא משנה מאיזו סיבה - מין הראוי שמי ששותף לרווחים שלי, גוזל אוכל מהפה של ילדיי וסכומי עתק שהרווחתי בזיעת אפיים וזו לא מליצה, כדי לפזר אותם בישיבות ובהתנחלויות ובצוללות ובממשלה מנופחת של 36 שרים ו-16 סגני שרים בלי לשאול לדעתי, וגם גובה ממני דמי ביטוח לאומי כל כך גבוהים - שיידע לתת גם לי רשת בטחון כפי שניתנת לשכיר. זה הכל ולא יותר מזה. כי לא מגיע לי ולילדים שלי פחות מאשר לך ולילדיך - ואם אתה סבור שכן ושאכן אני כעצמאי צריך לשלם ביטוח לאומי כמו שכיר שמרויח כמוני או אולי יותר ממני, אבל בניגוד אליו להסתפק באפס זכויות, תתכבד נא המערכת ותפסיק לגבות ממני את הביטוח הלאומי - ולי בתמורה לא יהיו שום דרישות אליה במקרה שעסקיי לא יצלחו מסיבה כלשהי.

התשובה לזה ברורה: המערכת לא תהיה מוכנה לעשות את זה. בוודאי שלא בטוב ובדיבורים נעימים. אז בסופו של דבר היא תיאלץ לעשות את זה תחת לחץ. ואם גם אז היא לא תבין את הרמז ותמשיך לדרוך ולמעוך, העסק בסופו של דבר יתפוצץ לה בפרצוף. אז מצידי שנמרוד ימשיך להכריז שרק במקרה השעון המקולקל שלי מראה בדיוק עכשיו את השעה הנכונה.... רק שלא תגידו אחר כך שלא הוזהרתם מראש.

ניר ל
21-04-20, 13:57
כותרות העיתונים הכלכליים מתלהמות על הטייקון המנוול התורן - יצחק תשובה.
אחריו על כך שעזריאלי ומליסרון ממשיכים לקבל הלוואות מכספי הפנסיה שלנו למרות שהקניונים שלהם סגורים וזה יותר מסוכן.
תובעים מהבנקים המסחריים לשחרר כסף לבעלי עסקים ולהגדיל את הסיכון שלהם ללא ערבויות מהמדינה...

זה פייק ניוז ושיסוע שהתקשורת מלבה אותו אם מישהו מחפש דוגמאות.
יצחק תשובה הוא יזם עם הסטוריה ארוכה של פעילות עסקית, עסקים בקנה מידה עצום שלא תמיד הצליחו לשרוד משברים וגם הפעם כנראה שיאלץ להיפרד מהם.
עסקים בקנה מידה כזה דורשים מינוף. את המינוף נותן הציבור - אין דרך אחרת, לא משנה איך נהפוך את זה. האדם הזה היה כנראה מספיק עשיר בכדי לפרוש כבר אחרי הקמת קו בר-לב , אבל הוא לא פרש וממשיך לערבב ולסכן גם את ההון האישי שלו עד היום. על הדרך הוא מספק פרנסה לאלפי משפחות, מגלה מרבצי גז בלב ים שמכניסים מליארדים למדינה ממיסים. גם נותן תקווה לקרנות הפנסיה שלנו שאולי יצליחו לפרוע את התחיבויותיהן העתידיות.
אבל הוא אדם רע וחצוף, לא רק שלוקח לעצמו נתח לא פרופורציוני להון העצמי שהשקיע , הוא גם מתגאה בזה וחי כמו מלך. בסוף הוא גם נופל ומפיל אותנו יחד איתו...

והקניונים הריקים ? שכר דירה הם לא יצליחו לגבות בקרוב אז למה שנמשיך להלוות להם כסף ? למה זה בעיה שלנו ?

ניר ל
21-04-20, 14:24
דרור, אני אסביר לך למה שום דבר לא השתנה מאז המהפך ב 1977...

כי המנהיג הבלתי מעורער והנערץ בכל הזמנים (לא ביבי הפעם) על הימין הפוליטי, החליט לשבור את הכלים. זאת מתוקף היותו רחום וחנון וכל היהודים אחים הם -
פקידי הממסד כבר ארזו את חפציהם בדרך החוצה כי הלכה להם המדינה וברור היה להם שהם יוחלפו במקורבי השלטון החדש.
אבל הוא החליט להשאירם במקומם ולתת להם להמשיך לנהל את ענייני המדינה בפועל כתמול שלשום, החל מאהרון ברק, אז היועמ״ש וכלה באחרון הפקידים.
המומים ממזלם הטוב, אבל לא פראיירים, הם לא סמכו על המזל וניצלו את שנות שלטונו בכדי לייצר רשת בטחון שתבטיח את מקומם באמצעות נהלים והתגברות כוחו של בית המשפט.

אני חוזר ואומר, שהכח שאתה מייחס לנבחרי הציבור או ההשפעה שלהם, היא מועטה מאד. מה גם שהם לא ממונים על סמך כישורים ונסיון מקצועי ולא מגיעים עם אג׳נדה אישית בד״כ . כשזה קורה מתרחשת מלחמת עולם ע״ע איילת שקד / אמיר אוחנה ונסיונותיהם לשנות את המערכת.

רק כוח פוליטי ממוקד מטרה ונטול התחייבות לממשלת ימין או שמאל יוכל להביא שינוי, זו כנראה סיבה טובה לא ללכת כרגע לבחירות נוספות מבחינת רוה״מ ואני בספק רב אם אפילו היום היוזמה לאחד את העצמאים הייתה עוברת את אחוז החסימה למרות שהנפגעים הישירים מהמצב מהווים כוח אלקטורלי עצום.

Pageup
21-04-20, 14:34

אתה פופוליסט בדיוק כמו החברים במשרד האוצר. 240000 בשנה זה הכנסה חייבת במס, זה 20 ברוטו. עכשיו תוריד מזה את מס הכנסה, ביטוח בריאות, מע"מ, ביטוח לאומי וכל ההפרשות (כולל הפנסיה שעצמאיים מחוייבים להפריש - אני בעד). אז זה הרבה פחות מהנטו של שכיר שמרוויח 20 ברוטו (וזה לא הרבה יותר מ 12000 נטו).
עכשיו אותו עצמאי, שמרוויח 20 ברוטו, הוא צריך לשלם לשכ"ד, הוא צריך לשלם את ההוצאות של הליסינג של הרכב שלו (לא חייב להיות רכב יוקרה), הוא צריך לשלם לרו"ח וגם לעובדים שלו. יש לו גם ילדים, וארנונה וחשמל ואוכל. אז אותו עצמאי מפונק שנוסע ב"רכב יוקרה" ומרוויח 20 ברוטו לחודש אחרי 3 חודשים בלי הכנסה, שהוא צריך לשלם את כל ההוצאות הקבועות שלו, יכנס לחובות. ואם העסק שלו הוא עסק צעיר, נגיד בן 3, שהוא בונה אותו ב 10 אצבעות, והוא בדיוק שכר עובד חדש כי התחיל לגדול, אז הנה פה הוא נופל. ובוא, גם ב 360000 שזה 30 ברוטו הוא יקרוס. ושהוגדרה הפעימה הראשונה, אז התסכלו גם כמה מרוויח הבן זוג.
אז אשתי היא עו"ד, ופתחה משרד לפני 3 שנים, והיא הרוויחה יפה מאוד עד שהתחיל המשבר, והיה לה עו"ד שהיא שכרה, ומה לעשות שכולם בבית, אז לא נכנס כסף, כלומר נכנס, הכסף שהיא התחילה לעבוד עליו לפני שנה ושנתיים (את הבור אנחנו מתחילים לראות עכשיו אבל נחטוף אותו יותר חזק עוד כמה חודשים), והיא לא נוסעת ברכב יוקרה (סוזוקי ויטרה - לא גראנד, בת 4), אבל יש לנו הוצאות, ויש 5 ילדים בבית, ובעלה, הייטקיסט עם הרבה שנים של נסיון, ירד ל 50% משרה לתקופה, ועכשיו עם הורדה בשכר, אז יש לנו קצת כסף בצד ובמקום להחליף אוטו, או לנסוע לחו"ל לטיול בר מצווה או כל דבר אחר, נוריד את הראש וננסה לעבור את הגל, אבל אני יודע בדיוק, איפה נופלים עצמאיים שלא קופצים מעל הפופיק גם עם 500,000 בשנה.

דרור ברלי
21-04-20, 14:40
ניר, אני מסכים איתך במילה במילה.

אני לא מייחס לנבחרי הציבור שום דבר, בטח לא חיובי, אבל גם לא מתעלם מעובדה אחת פשוטה - הם ותעלוליהם כבר עולים לנו יותר מדי כסף. הזעם מצטבר והמורסה תופחת.

כל מה שכתבנו מתכנס לדבר אחד שאי אפשר להתעלם ממנו:
החזקים אולי ישרדו, אבל החלשים לא ייעלמו. הם עדיין יצטרכו לתת קורת גג ופרוסת לחם לילדיהם. וכשזה לא יתאפשר, הם יפנימו שלא נשאר להם מה להפסיד. מכאן ואילך זה יתגלגל כמו כדור שלג. כדור השלג שיקבור תחתיו את כולנו.

ואנחנו ככה ניר, רק ככה, רק כמה מילימטרים מסף התהום הזו.

polar bear
21-04-20, 14:51
ניצחתם.

ד ו ר ו ן
21-04-20, 14:53
. דוגמה חיה - שיאים של ניתוק כפי שהופגנו על ידי צמד הגרציות יונית לוי וקרן מרציאנו, שמתעטפות בחוזה-טאלנט מפנק ובשכר חודשי של 6 ספרות (או בצד הגבוה של 5 ספרות) ובעיניים מזרות אימה תובעות מסקטור כמו המורים, שעובדים קשה פי כמה מהן תמורת שכר שמתחיל ב-6,000 שקל, "להיכנס מתחת לאלונקה" ולעבוד בחופש הגדול ללא תמורה...
אתה טועה בגדול.
צמד ה״גרציות״ הן עובדי מגזר פרטי.
הן לא חייבות ולא מצפים מהן כי מה בדיוק הן יעשו?
מורים שייכים למגזר ההכרחי מאד למשק, במיוחד בקיץ הנוכחי.
וכרגע הם לא עובדים או עובדים בניוטרל.
ועדיין מקבלים שכר מלא.

במה הם שונים מאנשי המגזר הציבורי מתחום הרפואה ואנשי תשתיות ורשויות שעברו לפעילות 24/7 בלי שום תמורה נוספת ואתה לא שומע אותם מצייצים?
אורי כתב לך ואתה התעלמת, מהמגזר הציבורי, מי שהוצא לחל״ת זה על ימי החופש, לא בנוסף.

אז נניח שבאוגוסט השפיות חוזרת, לאנשים לא יהיו ימי חופש לגבות את הילדים בבית וגם לא כסף למסגרות כי הם לא עבדו, ולא יכולים גם עכשיו.
אתה שומע עוד מגזר ציבורי כלשהו מלבד הסתדרות המורים שמעיז לבוא באיזושהי דרישה כרגע?
כולם חוץ מהסתדרות המורים מבינים שזה משהו אחר, וצריך להתנהג אחרת.
הם מתנהגים כאילו זו עוד שביתה סטנדרטית שלהם בתחילת שנת הלימודים.

כאב לילדים בגילאי הפיקציה של ״לימוד מרחוק״, זה פיקציה לגמרי.
בגילאים הנמוכים זה לא עובד.
גם כשיש, זה בקושי שעה וחצי ביום, כי יש הפסקה בין שידורים.. ושיעורי בית שמצריך מההורים להיות בבית כדי לאפשר את התקשורת ועזרה לילדים כי בשיעור לא עבר תוכן כי מי בדיוק יכול להשתלט על 30 ילדים ב-Zom, בדיחה.
בשביל שישלחו לנו חוברת עבודה אני לא צריך מורה בקצה.
מעבר לזה, השקר של המזכלית הסתדרות שלהם לגבי פסח, לא הייתה למידה מרחוק בחופש.
תכלס, הילדים שלי קיבלו במצטבר מתחילת הבלגן בקושי שבוע של שעה וחצי יומי ללימוד מרחוק, בצורה לא יעילה לחלוטין.
בלי הורה צמוד זה לא יעיל לכלום.
ולהזכירך, כל הזמן הזה הם מקבלים שכר.

במקום לנסות למנף את המצב הנוכחי בצורה הכי צינית ומבישה, במינימום שיחזירו את הימים האלו בקיץ, כדי שאנשים יוכלו לצאת להתפרנס.

הדבר שהיה ממנף באמת את כל אוכלוסיית המורים הייתה אמירה של ״אנחנו עם ההורים והמשק, עושים מה שיידרש, את הדיבורים על פיצויים וכו נעשה אחכ״.

zivo
21-04-20, 15:07
דרור,
מאחר שאתה פוסק וקובע בבטחון רב , אני רק שאלה אחת-
שום דבר ממה שקרה בהסכם הקואליציוני הזה לא חדש.
הרי החוק מדבר מזמן על 18 שרים, והממשלות האחרונות הלכו וגדלו....
וההשקעה הבריאות ( לנפש) הלכה וירדה...
והעובדה שבניגוד לראשי ממשלה אחרים, לראש הממשלה הזה, אנחנו ממנים שני מעונות ( בלפור וקיסריה) ...
וכל ההתנהלות בבית ראש הממלשה....

ועדין, הסקרים האחרונים מראים שביבי מתחזק!
אז איך אתה מסביר את הסתירה???
לפי הסקרים האחרונים, אתה חצי צודק, הם אכן יצאו..
בחצי השני אתה טועה, הם יוצאים להצביע, לא יוצאים להפגין ( או לתפיסתך להשתולל)

דרור ברלי
21-04-20, 15:31
וואלה דורון? גם אני אב לילדים שמטפסים על הקירות ומתמודדים עם ה"למידה מרחוק" המטופשת.

אבל את המציאות של המורים אתה כנראה לא מכיר ואני כן. הם כן עובדים. את הלמידה מרחוק הם עושים וזו עבודה לכל דבר. וזה בזמן שלרובן (רוב המורים הן מורות) יש גם ילדים קטנים משלהן, שלא הולכים לבית הספר, ולצד העבודה הזו הן צריכות להתמודד איתם בבית.

גם בזמנים כתיקונם, החופש הגדול הוא רק לילדים ולא למורים, שביולי-אוגוסט עובדים מהבית. מכינים את שנה"ל הבאה. גם בערב, כשאני ואתה חוזרים מהעבודה, מורה מתיישבת עד לשעות הקטנות להכין מערכי שיעור למחר, לבדוק עבודות ומבחנים ולהתנהל, טלפונית ופרונטאלית, מול ההורים שרובם רואים במורה סוג של שמרטף לילדיהם ותו לא. חלק מהאינטראקציות הללו טעונות בקללות ובאיומים ולעתים גולשות אל סף אלימות פיזית. כי אני לא צריך לחדש לך שחלק לא קטן מעם ישראל הוא איך נאמר, לא חומר אנושי משובח במיוחד.
אני יודע כי אמא שלי היתה מורה והייתי עד כילד וכנער לדברים כאלה בלי סוף.

ואת כל זה הם עושים תמורת שכר מעליב, שרוב הציבור לא היה מסכים להתעורר בשבילו בבוקר. אמא שלי, אחרי כמעט 30 שנה בהוראה כמחנכת כיתות ז-ח, מתקיימת מפנסיה של 6,400 שקל. על מה אתה מדבר....

אם כבר "סוחבים אלונקות", תדרוש מחברי הכנסת שלנו, שכבר יותר משנה מתגלגלים מבחירות לבחירות ולא באמת עובדים, אבל כן מקפידים לקבל שכר-עתק ולהעלות לעצמם את שכרם המנופח תכופות תמורת כלום ולא כלום, לתפוס מקום מתחת לאלונקה הזו ולו רק באופן סמלי - ולוותר על אי אילו אחוזים משכרם כפי שעשו בכירים במגזר הפרטי, רק כדי שלא יצטרכו להוציא עובדים לחל"ת ולקטוע את מטה לחמם. וחלק מהמנהלים ההגונים האלה נמצאים גם כאן בפורום הזה - וכן, אפילו כמה צדיקים-בודדים מבין השרים והח"כים עשו זאת, כמו נפתלי בנט וניר ברקת.

כל כך מעטים. עוד תעודת עניות אחת מני רבות מדי לכנסת הזו.

דרור ברלי
21-04-20, 16:23
דרור,
מאחר שאתה פוסק וקובע בבטחון רב , אני רק שאלה אחת-
שום דבר ממה שקרה בהסכם הקואליציוני הזה לא חדש.
הרי החוק מדבר מזמן על 18 שרים, והממשלות האחרונות הלכו וגדלו....
וההשקעה הבריאות ( לנפש) הלכה וירדה...
והעובדה שבניגוד לראשי ממשלה אחרים, לראש הממשלה הזה, אנחנו ממנים שני מעונות ( בלפור וקיסריה) ...
וכל ההתנהלות בבית ראש הממלשה....

ועדין, הסקרים האחרונים מראים שביבי מתחזק!
אז איך אתה מסביר את הסתירה???
לפי הסקרים האחרונים, אתה חצי צודק, הם אכן יצאו..
בחצי השני אתה טועה, הם יוצאים להצביע, לא יוצאים להפגין ( או לתפיסתך להשתולל)

כי כל עוד עובדים ומתפרנסים בכבוד וחיים טוב, יש אוטו ויש סופשבוע באילת ובכנרת עם הילדים, ויש מנגל בכל סופ"ש וכדורגל בשבת והם נוסעים כל שנה לחופשה בחו"ל, אז למי אכפת מכל אלה. הוא מלך.

כשהם ייזרקו לרחוב, הם יתהפכו אפילו עליו. ובצדק.

נחיה ונראה.

zivo
21-04-20, 16:34
כי כל עוד עובדים ומתפרנסים בכבוד וחיים טוב, יש אוטו ויש סופשבוע באילת ובכנרת עם הילדים, ויש מנגל בכל סופ"ש וכדורגל בשבת והם נוסעים כל שנה לחופשה בחו"ל, אז למי אכפת מכל אלה. הוא מלך.

כשהם ייזרקו לרחוב, הם יתהפכו אפילו עליו. ובצדק.

נחיה ונראה.
אם לא שמת לב, המיליון הראשון כבר ברחוב, ואליהם תוסיף את אלו שעדיין נאחזים בגוויה של העסק שלהם ומסרבים להודות מה קורה סביבם.
ובכל זאת הסקרים מראים...

דרור ברלי
21-04-20, 17:28
לא, הם עוד לא ברחוב.

הממשלה מכבה שריפות מהמותן. עאלק.
מנסה לסתום מיליון חורים בסכר עם אצבע אחת, הבטיחו כל מיני מענקים לעצמאים...

זה לא סוד שהרוב לא זכאים מכל מיני סיבות. יש את אלה שפשוט ההכנסה שלהם גבוהה יותר מהתקרה שנקבעה. הלאה. יש שכירים בעלי שליטה וכו' שאינם זכאים. יש גם כל מיני חישובי הכנסה משותפת ביחד עם בן/ת הזוג. יש ויש ויש....

מאלה שזכאים ואני מכיר כמה וכמה, הרוב המוחלט זכאים לסכומים די מגוחכים ברמת חצי, שליש ורבע מהסכום המירבי שהוא 6,000 ש"ח. מעטים מביניהם שהקדימו להירשם כבר קיבלו, אבל הרוב המוחלט עדיין לא קיבל (תהליך הרשמה מתיש + קודי אבטחה שתוקפם פג אחרי חצי שעה ואם אתה רוצה להיכנס לאזור האישי שלך למחרת היום, כבר תצטרך להירשם שוב מחדש.... + אתר שהיה קורס בכל רגע בימים הראשונים מפאת העומס + אתה מתחייב שהמענק נחשב כהכנסה וחייב במס ושתחזיר אותו אם הם יתחרטו - והסיכוי שהם יתחרטו הוא גדול, אני מבטיח לך. מנסיון אישי בסיטואציות קודמות משנים קודמות, של החזרי מס וכו'.... ) + פתאום כל מיני שגיאות וטעויות שלהם בפרטים כמו מספר חשבון בנק שגוי וכו'... משהו ברמת תירוצים של כתה א'. + גם אחרי עדכון שלהם בטעותם והעברת הפרטים הנכונים וציפיה שיתעדכנו באיזור האישי + הסכמה לכל התנאים והמגבלות + הגשת הבקשה + קבלת האישור הנכסף: "הסכום יועבר לחשבונך בימים הקרובים". ישששש!

ועכשיו תמתין.

מה זה "הימים הקרובים"?... משהו אמורפי לחלוטין.
לא התחייבו על תאריך ספציפי. עד החג? קדחת. אחרי החג?... אפילו פסח שני ומימונה יהיו רק בשנה הבאה. כבר עבר גם יום השואה ועדיין לא נכנס שקל. אולי אחרי יום העצמאות?.... שבועות?.... מי יודע.
וזה כשאני אחד מברי המזל שצריכים להודות על שהמערכת מצאה שאני זכאי לחלק מהמענק המובטח ומתוך הנחה ואמונה שלמה שבסוף הכסף באמת יגיע.

וחוץ מזה עוד שבוע וחצי נצטרך להתחיל להתחנן (ולהתחייב להם שהתחת שלי שייך להם עד קץ כל הדורות), תמורת המענק עבור חודש אפריל..... אם זה לא היה מצחיק זיו, זה היה עצוב מאוד.

תהיה בטוח שהקצבאות לאברכים, שרק יהיו לנו בריאים ולא יהרגו את כולנו עם הקורונה, נכנסות לחשבונות הבנק שלהם כמו שעון.

נמרוד
21-04-20, 18:16
דרור אתה כותב המון ומדם ליבך. והפעם באמת יש על מה להתלונן. אבל אתה מאשים את מי שלא מסכים איתך כאן בשרשור שהוא או "מטומטם או מנוול" או "מנותק". אני חושב שיש אופציות נוספות לתיאור חברי הפורום הזה.

האם באמת הכל אשמת הממשלה/מדינה? האם המדינה בכלל יכולה לפתור באופן ישיר בעייה מסדר גודל כזה? החרא פגע במניפה כמו שלא קרה בימי חיינו, לא יודע, אולי מלחמת יום הכיפורים היא בסדר גודל דומה, וזה היה עדיין ארוע מקומי. כל העולם, כל המדינות, כל הכלכלה התחרבנה ואין לנו עדיין מושג אמיתי עד כמה. ובוודאי שחלקנו נפגענו הרבה יותר קשה מאחרים, ואין מה להגיד, אני אומר תודה-תודה-תודה לאלת המזל שאשתי ואני עדיין עובדים, והמשכורת רק מקוצצת. בינתיים.

וזה לגמרי עניין של מזל - מי היה צופה שטייסי אל-על, למשל, מובטלים עד סוף השנה וחלק ניכר מהם כנראה לא יחזרו להיות טייסים בכלל? איפה היתה מניית פרנסה יותר טובה מקורס טיס בחיל האויר? או רופאי שיניים - עצמאים עם הכנסה נהדרת, דיפלומה להדפסת כסף - פתאום, כלום. על אחת כמה וכמה העצמאים הקטנים... ובעצם אולי מצבם עדיף העצמאים הגדולים - מי שהיה בעסק בתחום הלא נכון, אכל אותה, וכגודל העסק עכשיו גודל הבור.

רוצה שאני אספר לך על עולם הסטרטאפים? מזל טהור. חברות חיות מגיוס (כספים) אחד להבא. מי שנמצא בשלב של סמוך אחרי ההשקעה, שיחק אותה. יש לו אויר לנשום. מי שהיה לקראת סגירה של גיוס - אכל אותה. רוב הההשקעות נעצרו מהיום למחר. חברה א' ממשיכה לעבוד, רק קיצצה במשכורות בינתיים. חברה ב' בקומה למטה פיטרה חצי מהעובדים מהיום למחר כדי להאריך את משך החיים שלה, חברה ג' מעבר לרחוב סגרה את הבסטה אתמול. שלושתן טובות באותה מידה.

תגיד עובדי המגזר הציבורי? בינתיים הם אכן ברי מזל, באופן כללי, אבל אין שום צל של ספק שהם יקוצצו, זה פשוט יקרה בפעימות בהמשך כי ככל שהמערכת גדולה יותר ככה היא מגיבה יותר לאט. זה הכל.

ד ו ר ו ן
21-04-20, 18:39
וואלה דורון?.

כן ״וואלה״ נחרץ.

זו עבודת גז בניוטרל שההסתדרות שלהם ממנפת כאילו זו מתנה משמיים שהם עושים לנו טובה.
ההסכמה שלהם לבדיחה הזו אומרת לא מעט.
שעה וחצי ביום זו לא עבודה, גם אם לקל להם עוד3 שעות להכין את השעור.
בשורה התחתונה זה לא משיג שום מטרה:
הילדים לא באמת לומדים והמשק לא יוכל להתמודד עם זה אח״כ.

לא ביקשתי שיעבדו בחינם.
את הימים שהם בבית ומקבלים שכר שיחזירו למשק בקיץ.
גם אחיות ורוב הצוות הרפואי מרוויח שכר דומה מאד ואני לא רואה אותם מתלוננים או מבקשים תמורה על זה שהם באמת מסכנים את החיים שלהם, ועובדים בתנאים קשים ושעות שלא היו בהסכמי העבודה שלהם.

עזוב אותי מססמאות פוליטיקאים, את זה תפנה לפוליטיקאים.

דרור ברלי
21-04-20, 18:50
נמרוד, דיברנו על זה לפני שבוע. סיפרת לי מה קורה אצלכם בחברה וכמה היה לכם מזל. סיפרת לי גם איך קיצצתם רוחבית וממש לא מעט, בשכר ההנהלה - כדי שהעובדים יוכלו להמשיך לעבוד ולא תצטרכו לפטר. התנהגות שראויה לציון לשבח.
חבל ששאר המשק, גם במגזר הפרטי אבל גם ובעיקר המגזר הציבורי והכנסת, לא נוהגים כמוכם.
ועדיין - מי ששבע, גם קצת פחות, עדיין לא יכול להבין את מי שרעב והשוקת שלו שבורה.
בטח לא לבוא מהפוזיציה של קצין משטרה וחצי לציין-חצי לאיים, שאם המובטלים ייצאו לרחובות, השוטרים ילמדו אותם לקח וישברו להם ת'עצמות. אם זה לא להיות מנוול אז מה כן.

והמדינה שקיבלה החלטה לתת עדיפות לצמצום תמותה על פני הצלת הכלכלה - תצטרך עכשיו למצוא פתרונות להצלת הכלכלה. כי הנזק הכלכלי מסתמן כגדול מנזקי המגפה. ואולי גם יוביל ללא פחות קורבנות. אולי אפילו יותר. ואתה שם לב שאין לי בדל-טענה לגבי אופן ניהול המאבק בנגיף, למרות שנעשו לא מעט טעויות ושטויות והיתה בירוקרטיה, בלהבלהבלה, ותמיד אפשר לומר שההצלחה היא בזכות המסירות של הצוותים הרפואיים ולא בזכות אופן הניהול של מקבלי ההחלטות... מה זה משנה? בסופו של דבר התוצאות מדברות בעד עצמן: כל נפטר הוא עולם ומלואו ושום דבר לא ינחם את משפחות הנפטרים, אבל רוב מוחלט של הנפטרים האלה הם קשישים מופלגים עם שק מלא מחלות רקע קשות שממילא, גם בלי קורונה כבר לא היו מאריכים ימים...
באופן כללי, מצבה של ישראל מבחינת שיעורי הדבקה ותמותה טוב בהרבה משל כל מדינות המערב. דברים התנהלו כאן טוב יותר ונכון יותר.

אבל הבעיה עכשיו היא עם מליון ומאה-אלף בני אדם שמפרנסים משפחות ויצטרכו למצוא פתרונות.
מישהו כאן חושב שימצאו לכולם עבודה כמלקטים בסופרמרקט בשכר מינימום?.....
מה אתה עושה לדוגמה עם עיר כמו אילת שכמעט כל בית-אב בה מתפרנס ישירות או בעקיפין מתיירות או משירותים לתיירות, ועכשיו למעלה מ-70% מתושביה מובטלים?......

כן, המדינה תצטרך לתת את כל הפתרונות.
כי לא חוכמה להיות שותף רק לרווחים כשהמצב טוב. צריך לתת גם גב ורשת בטחון כלשהי כשהמצב רע.
ואם לא ימצאו לנו פתרונות ומהר - המדינה תקרוס. כי אנחנו העצמאים מהמגזר הפרטי, אנחנו אלה שסוחבים אותה על הגב. אנחנו משלמים את עיקר נטל המיסים. אם אנחנו העצמאים לא נעבוד ולא נייצר הכנסות חייבות במס ומקומות עבודה, מי יעבוד ומי ישלם את המיסים?.... מי יממן צוללות ומטוסי F35 וישיבות והתנחלויות ושני מעונות רשמיים לשני ראשי ממשלה בו זמנית ו-36 שרים ו-16 סגני שרים ואיזה 1,500 מזכירות, יועצים, מנהלי לשכות, נהגים, מאבטחים, מצחצחי נעלים ופותחי בקבוקי שמפניה?... רק שולמן בסוף תמיד משלם את הכל. אבל לפחות תנו לו לעבוד. שיהיה לו מאיפה לשלם....

ואל תבקש ממני או מכל מישהו אחר את הפתרונות - אם היו לי רעיונות לפתרונות, הייתי פוליטיקאי.
אבל אנחנו לא פוליטיקאים. הפוליטיקאים כל כך רוצים להיבחר ולהיות אלה שמחליטים - בגלל הכוח, השררה, השכר, ההטבות, הפנסיה.... בעיקר הכוח וההזדמנויות "לעשות מכה" בשחיתויות, כפי שקבע בעבר חד-משמעית בראיון בגל"צ הניצב-בדימוס יעקב בורובסקי כשהתפוצצה פרשת ישראל ביתנו. כן, הוא שוטר - אבל שוטר בכיר, אחד שהיה מעורב בכמה חקירות מפורסמות בקריירה שלו במשטרה ומכיר קצת את המערכות האלה מבפנים ואת אופיים של פוליטיקאים שחשודים בדברים כאלה. יש לנו עסק עם קרימינלים מקצועיים שחושבים בגדול. לא סתם אחוז כל כך מבהיל מהם מגיע לבית הסוהר, וגם זה רק פרומיל, רק אלה שנתפסו.

עכשיו הם אכלו אותה בענק - במקרה נפלה במשמרת שלהם גם החובה להתמודד עם משהו שגדול על מידתם ולנסות לעשות משהו. אשכרה לעבוד. ואם הם ייכשלו, הציבור עלול לסגור איתם חשבון ולא רק בקלפי. הם ממש מסכנים. כולי רחמים עליהם. לא מתאים להם? שיהיו הוגנים כבר עכשיו להודות שנכשלו - ויקומו ויתפטרו עכשיו. לפני שהמצב יתדרדר עוד ואולי המון זועם יעלה עליהם עם נבוטים.

דרור ברלי
21-04-20, 19:14
כן ״וואלה״ נחרץ.

זו עבודת גז בניוטרל שההסתדרות שלהם ממנפת כאילו זו מתנה משמיים שהם עושים לנו טובה.
ההסכמה שלהם לבדיחה הזו אומרת לא מעט.
שעה וחצי ביום זו לא עבודה, גם אם לקל להם עוד3 שעות להכין את השעור.

זה הרבה יותר משעה וחצי ביום. שעה וחצי נטו זה אולי מה שהילדים מקבלים. תוסיף לזה עוד הרבה עבודת הכנה, לפני שהילדים שלך פותחים את המחשב ונכנסים לזום.
וביום רגיל העבודה שהמורים מביאים הביתה היא גם הרבה יותר משלוש וארבע שעות בכל יום. זה אל תוך הלילה. אתה לא רוצה להתחלף איתם. לא תמורת השכר שלהם. גם מבין כל ההייטקיסטים שעברו להוראה "מתוך שליחות", כבר יש נתונים ברורים - כמעט כולם עזבו את המערכת כי לא יכלו להחזיק מעמד בעומס השעות והאחריות אל מול התגמול המגוחך וחוסר ההערכה הגורף. שזו הבעיה העיקרית של ציבור המורים - תדמית מחורבנת, חוסר הערכה גורף מצד מוסדות המדינה מכיוון אחד, ומצד הורים כמוך מהכיוון השני.
ועל זה תוסיף את ה"סיכונים המקצועיים": כשאמא שלי היתה מורה, אבא-ערס של תלמיד-ערס, (ויש יישובים בישראל שרוב הילדים בהם הם כאלה, מה לעשות. כי זה חלק גדול מעם ישראל), השתולל ואיים פעם להרים עליה כסא ביום הורים בבית הספר - כמו בימית 2000, את זה אתה יודע?... ומה עם הקללות והאיומים ה"רגילים"?..... כשפרחה מפונפנת עם שתלי סיליקון, ריסים מודבקים, עקבים בגובה 20 ס"מ, תוספות-שיער ופורשה קאיין שהיא מחנה כמו זין על שני מקומות חנייה, מנפנפת ידיים ומאיימת על המורה של הבת שלה שהגיעה אליה לשיחה אחרי שהשעו את הילדה כי באופן קבוע מרביצה לחברות שלה ועושה טרור לכל הילדות בכיתה - "את לא יודעת איזה קשרים יש לבעלי, י'בתזונה! אני אדאג שיפטרו אותך י'מזדיינת בתחת, י'סתומה!". מילה במילה. זה כבר עניין רגיל שבשגרה. אתה מוכן לשלוח את אשתך לעבוד בזה?.....

וכן - גם המורים אשמים במצבם. הם לא נחושים מספיק. באמת שמגיע לילדים שלנו לקבל מורים שמקבלים מהמערכת הרבה יותר - גב, שכר, הערכה.
הם מוכרחים לעמוד על שלהם פעם אחת ולתמיד ולא להתכופף יותר.

asafk
21-04-20, 19:20
טקסט נהדר דרור.
שמתאים כמעט לכל משרתי הציבור מכל המגזרים.
ולכן צריך לשלם להם יפה ולתת להם פנסיה ראויה. ולצ'פר אותם בפנסיה מוקדמת - כי אנחנו רוצים את הטובים ביותר בתור עובדי מדינה.
במקום לשסות בהם את העצמאים המתמוטטים. לא בהם, לא ב'דוסים שרק יהיו בריאים ולא ידביקו את כולנו' לא השוטרים, סליחה 'קלגסים אלימים ושיכורי כוח' לא ב'פקידונים הרשעים' ולא ב'הייטקיסטים המדושנים'.
כולנו ביחד בחרא הזה.

אסף.

zivo
21-04-20, 19:22
דרור אתה כותב המון ומדם ליבך. והפעם באמת יש על מה להתלונן. אבל אתה מאשים את מי שלא מסכים איתך כאן בשרשור שהוא או "מטומטם או מנוול" או "מנותק". אני חושב שיש אופציות נוספות לתיאור חברי הפורום הזה.

+++

דרור ברלי
21-04-20, 20:26
טקסט נהדר דרור.
שמתאים כמעט לכל משרתי הציבור מכל המגזרים.
ולכן צריך לשלם להם יפה ולתת להם פנסיה ראויה. ולצ'פר אותם בפנסיה מוקדמת - כי אנחנו רוצים את הטובים ביותר בתור עובדי מדינה.
במקום לשסות בהם את העצמאים המתמוטטים. לא בהם, לא ב'דוסים שרק יהיו בריאים ולא ידביקו את כולנו' לא השוטרים, סליחה 'קלגסים אלימים ושיכורי כוח' לא ב'פקידונים הרשעים' ולא ב'הייטקיסטים המדושנים'.
כולנו ביחד בחרא הזה.

אסף.

הכל נכון.
את כל זה הם מקבלים.
אבל סכנת ה"אנרכיה" שפתחה את השרשור, היא אמיתית כאן ועכשיו.
כשלמאות אלפים או מיליון לא יהיה מאיפה להאכיל את הילדים שלהם ואיפה ישנו בלילות, הם לא יישבו בשקט.

ואז כל השפה היפה והנימוסים יפרחו כלא היו. יהיה בלגן, אולי גם אלימות. ואז מה?... שבירת עצמות?....

שהנבחרים יתחילו באמת מכניסה אישית שלהם מתחת לאלונקה. כי גם מראית עין חשובה, כדי להפחית את הביקורת שבאה מאנשים כמוני.
שימשיכו בממשלה מצומצמת לפחות בחצי - בגודל ובעלויות.

ושימצאו דרך לפתוח את המשק. כל המשק. במקביל לבידוד ושמירת האוכלוסיות ה"שבירות", אלה שבקבוצות הסיכון המובהקות של הקורונה כמו קשישים - שכבר לא מהווים פקטור בכוח העבודה.

כי אי אפשר להחזיק את כל המשק ככה בהולד לעוד הרבה זמן. כבר עכשיו זה כמעט מאוחר מדי.

ניר ל
21-04-20, 21:25
אנרכיה זה לאו דווקא לצאת לרחובות ולשרוף לשכן שלך את הרכב או לנפץ חלונות ראווה. האם אתה מצפה מהמשטרה לאפשר את זה כדי לתת לאנשים מתוסכלים לפרוק כעס ?
אנרכיה זה למשל - לא לציית לחוקי המדינה. להפסיק לשלם מיסים , להפסיק להעביר כספים לביטוח לאומי - מרד מיסים ! כשאין מה לקחת לך אז אין לך ממה לחשוש ... כמו בדואי. אם מספיק עצמאים יעשו את זה המערכת תקרוס.
אפשר גם לפתוח את העסקים ולהפר את הסגר למרות שאסור, לקבל קנסות ולא לשלם אותם, ללכת להישפט , להיכנס למאסר אם צריך...
לא חסרות דוגמאות.

אגב, כשהתקשורת מביימת סרטון עם מוכר פלאפל טחון מאשדוד, או נופלת בפח , אין פלא שיש כאן אנשים סקפטיים.

ד ו ר ו ן
21-04-20, 21:37
זה הרבה יותר משעה וחצי ביום. שעה וחצי נטו זה אולי מה שהילדים מקבלים. תוסיף לזה עוד הרבה עבודת הכנה, לפני שהילדים שלך פותחים את המחשב ונכנסים לזום.
וביום רגיל העבודה שהמורים מביאים הביתה היא גם הרבה יותר משלוש וארבע שעות בכל יום. זה אל תוך הלילה. אתה לא רוצה להתחלף איתם. לא תמורת השכר שלהם. גם מבין כל ההייטקיסטים שעברו להוראה "מתוך שליחות", כבר יש נתונים ברורים - כמעט כולם עזבו את המערכת כי לא יכלו להחזיק מעמד בעומס השעות והאחריות אל מול התגמול המגוחך וחוסר ההערכה הגורף. שזו הבעיה העיקרית של ציבור המורים - תדמית מחורבנת, חוסר הערכה גורף מצד מוסדות המדינה מכיוון אחד, ומצד הורים כמוך מהכיוון השני.
ועל זה תוסיף את ה"סיכונים המקצועיים": כשאמא שלי היתה מורה, אבא-ערס של תלמיד-ערס, (ויש יישובים בישראל שרוב הילדים בהם הם כאלה, מה לעשות. כי זה חלק גדול מעם ישראל), השתולל ואיים פעם להרים עליה כסא ביום הורים בבית הספר - כמו בימית 2000, את זה אתה יודע?... ומה עם הקללות והאיומים ה"רגילים"?..... כשפרחה מפונפנת עם שתלי סיליקון, ריסים מודבקים, עקבים בגובה 20 ס"מ, תוספות-שיער ופורשה קאיין שהיא מחנה כמו זין על שני מקומות חנייה, מנפנפת ידיים ומאיימת על המורה של הבת שלה שהגיעה אליה לשיחה אחרי שהשעו את הילדה כי באופן קבוע מרביצה לחברות שלה ועושה טרור לכל הילדות בכיתה - "את לא יודעת איזה קשרים יש לבעלי, י'בתזונה! אני אדאג שיפטרו אותך י'מזדיינת בתחת, י'סתומה!". מילה במילה. זה כבר עניין רגיל שבשגרה. אתה מוכן לשלוח את אשתך לעבוד בזה?.....

וכן - גם המורים אשמים במצבם. הם לא נחושים מספיק. באמת שמגיע לילדים שלנו לקבל מורים שמקבלים מהמערכת הרבה יותר - גב, שכר, הערכה.
הם מוכרחים לעמוד על שלהם פעם אחת ולתמיד ולא להתכופף יותר.
אתה מערבב שני דברים שונים.

את האיוולת הנוכחית ואת המצב הדפוק של מערכת החינוך ככלל.

כרגע, המערכת לא מתפקדת, ובפועל בשטח זה גז בניוטרל.
ציינתי ואמרתי ואני שמח שאתה חוזר אחרי, ששעה וחצי ביום עם התלמידים זה עבודת הכנה. מאחורה של המורה.
אלא מה.. גם ביום רגיל בהית ספר זה עבודת הכנה.. איזה קטע. מפתיע, לא?

בפרקטיקה, הילד היום מקבל שעה וחצי, לא יום מלא, והמורה מקבל את אותה משכורת כמו יום מלא, כשהוא עובד בתנאים לא סבירים בעליל.

להיות חכם במצב הזה הוא לא להתנפץ על משהו שלא עובד, אלא להבין שצריך שיטה אחרת, אולי יותר משימות שימור הקיים, וכשהחרא ירגע וניתן יהיה לראות אותם בכיתה, אז יחזרו לתכנית הלימודים.
מתי?
אוהה.. בקיץ!

זה נכון בעיקר לשכבות הנמוכות שצריכות באמת ליווי צמוד.

אם הם היו גמישים מחשבתית ועסוקים בחיפוש פתרונות יצירתיים לימים האלו, ומראים לציבור תפוקה, הם היו משחקים אותה בענק מול ההורים ביום שאחרי בשלב ההיערכות החדשה של החינוך.
אז יהיה הזמן לגזור קופון ענק, לא לבקש אותו עכשיו עם תנאים מראש טרם הוכחת הרצון והיכולת כחלק לא מבוטל מההורים מנסים ״רק״ לחיות.

במשפחתי עובדי מערכת הבריאות.
כמות האלימות והאיומים שהם חוטפים לוקחת בכיס הקטן את המורים.
במצב הנוכחי הם לא רואים את הבית, עובדים בתנאים קשים מאד, עם מיגון בלתי נסבל, עם סיכון אישי, בתנאי שכר דומים למורים, בלי שבתון ובלי חופש בקיץ, ועם ילדים שנשארו מאחור כי עכשיו יש משימה לאומית.

שמעת מישהו ממערכת הבריאות מלין על שכרו ועל תנאי עבודתו עכשיו?
שמעת מישהו מהם מבקש משהו מראש?

zivo
21-04-20, 22:23
דורון,
אני רק הערה קטנה.
אתה יודע מי מנכל משרד הבריאות?
אתה יודע מה היה התפקיד הקודם שלו? מאיפה הוא הגיע???
ביום, שביבי וליצמן, החליטו לקחת פקיד אוצר שהצטיין בלצמצם את התקציב של הבריאות, ולראשונה, למנות מנכ"ל למשרד, שאיננו רופא, כל המערכת הייתה צריכה להתפטר.
אבל בדיוק הצפרדע, וכמו כל האזרחים, שרואים ממשלה אחרי ממשלה, כמות השרים גדלה...כל גם עובדי מערכת הרפואה הסכימו להמשיך לעבוד משמרות הזויות, בבתי חולים עם תפוסה הזויה....
אז מה הפלא?
בסוף המערכת קורסת.

Tzvika-Pick
23-04-20, 08:06
אם לחזור לנושא השרשור, אז הכותרת הזאת תפסה לי את העין:

128721

ממה שאני רואה גם כמה נשים בסביבה הקרובה שבכו הרבה על הלק ג'ל שהפסיק, "פתע פתאום" הופיעו עם לק חדש ומנצנץ. פתאום יש איזו "שכנה שעשה פעם קורס" או שקר כלשהוא.
גם בבית הקפה שליד המשרד "עובדים במשלוחים בלבד". אתה מזמין מה שאתה רוצה בקופה, מכינים לך ו"עושים לך משלוח" לשולחן הקטן שבכניסה שבצד. גם הם מעדיפים שתבוא לקחת את הסלט ניסואז' שלך ולא תזמין בוולט או בתן-ביס שגוזרים עליהם עמלה.

אנרכיה? אולי...

edish
23-04-20, 08:57
אתה מערבב שני דברים שונים.

את האיוולת הנוכחית ואת המצב הדפוק של מערכת החינוך ככלל.

כרגע, המערכת לא מתפקדת, ובפועל בשטח זה גז בניוטרל.
ציינתי ואמרתי ואני שמח שאתה חוזר אחרי, ששעה וחצי ביום עם התלמידים זה עבודת הכנה. מאחורה של המורה.
אלא מה.. גם ביום רגיל בהית ספר זה עבודת הכנה.. איזה קטע. מפתיע, לא?

בפרקטיקה, הילד היום מקבל שעה וחצי, לא יום מלא, והמורה מקבל את אותה משכורת כמו יום מלא, כשהוא עובד בתנאים לא סבירים בעליל.

להיות חכם במצב הזה הוא לא להתנפץ על משהו שלא עובד, אלא להבין שצריך שיטה אחרת, אולי יותר משימות שימור הקיים, וכשהחרא ירגע וניתן יהיה לראות אותם בכיתה, אז יחזרו לתכנית הלימודים.
מתי?
אוהה.. בקיץ!

זה נכון בעיקר לשכבות הנמוכות שצריכות באמת ליווי צמוד.

אם הם היו גמישים מחשבתית ועסוקים בחיפוש פתרונות יצירתיים לימים האלו, ומראים לציבור תפוקה, הם היו משחקים אותה בענק מול ההורים ביום שאחרי בשלב ההיערכות החדשה של החינוך.
אז יהיה הזמן לגזור קופון ענק, לא לבקש אותו עכשיו עם תנאים מראש טרם הוכחת הרצון והיכולת כחלק לא מבוטל מההורים מנסים ״רק״ לחיות.

במשפחתי עובדי מערכת הבריאות.
כמות האלימות והאיומים שהם חוטפים לוקחת בכיס הקטן את המורים.
במצב הנוכחי הם לא רואים את הבית, עובדים בתנאים קשים מאד, עם מיגון בלתי נסבל, עם סיכון אישי, בתנאי שכר דומים למורים, בלי שבתון ובלי חופש בקיץ, ועם ילדים שנשארו מאחור כי עכשיו יש משימה לאומית.

שמעת מישהו ממערכת הבריאות מלין על שכרו ועל תנאי עבודתו עכשיו?
שמעת מישהו מהם מבקש משהו מראש?

על סמך מה אתה כותב את הנתונים המוטעים הללו?
אשתי היא מורה ותיקה שמלמדת בבית ספר קיבוצי, הזמן שהיא משקיעה וחברותיה ברוטו מול התלמידים, בהנחיות המשתנות של משרד החינוך, בתסכול מול הזום, בפתרון של בעיות של ילדים שזמינות המחשב לא תמיד תואמת לשעות הפעילות של הכיתה, הזמן הזה ארוך ועמוס וגדוש לאין ערוך מול השגרה.
כפי שכתבתי אשתי מורה ותיקה, השכר שלה בסדר, מורים בשנים הראשונות מרוויחים שכר מגוחך ועושים את אותה עבודה ביתר קושי עקב חסרון משמעותי בנסיון, מהם אתה דורש לשכב על המסילה?
הבעיה שאת ציבור המורים מיצגים דמויות שכושר הביטוי אינו הצד החזק שלהם והם עושים שירות דוב למורים.

ADaShim
23-04-20, 09:05

128721

אתה מרים לברלי להנחתה. ברגע שהמדינה מרגישה שיש איום על ההכנסות שלה (עובדים בשחור) שיקולי בריאות העם נדחקים הצידה וניתן לדון בהקלות בסגר, לשחרר עוד עסקים ולהכניס אותם למעגל משלמי המיסים.

ד ו ר ו ן
23-04-20, 09:19
על סמך מה אתה כותב את הנתונים המוטעים הללו?
אשתי היא מורה ותיקה שמלמדת בבית ספר קיבוצי, הזמן שהיא משקיעה וחברותיה ברוטו מול התלמידים, בהנחיות המשתנות של משרד החינוך, בתסכול מול הזום, בפתרון של בעיות של ילדים שזמינות המחשב לא תמיד תואמת לשעות הפעילות של הכיתה, הזמן הזה ארוך ועמוס וגדוש לאין ערוך מול השגרה.
כפי שכתבתי אשתי מורה ותיקה, השכר שלה בסדר, מורים בשנים הראשונות מרוויחים שכר מגוחך ועושים את אותה עבודה ביתר קושי עקב חסרון משמעותי בנסיון, מהם אתה דורש לשכב על המסילה?
הבעיה שאת ציבור המורים מיצגים דמויות שכושר הביטוי אינו הצד החזק שלהם והם עושים שירות דוב למורים.
על סמך החוויה האישית שלי ושל סביבתי מיותר מבית ספר אחד ביותר מיישוב אחד.
תקרא את תגובות ההורים ברשת, כולם באופסייד?

אני מאמין לך לגבי העדות שלך על אישתך, היא לא מייצגת את הכלל.
אני גם ציינתי בפרוש שאני חושב שמבזבזים למורים את הזמן בנסיון לימוד מרחוק על הגב שלהם.
זה גז בניוטרל.

ועדיין,
בהשוואה למגזרי ציבור אחרים שנדרשים לעבוד הרבה יותר קשה כעת, הם היחידים שבאים בדרישות.
הדמויות הניהולית שהן הפנים של מגזר המורים עושים שירות מחורבן להפליא למקצוע שהחשיבות שלו עליונה למדינה.

דרור ברלי
23-04-20, 09:48
אתה מרים לברלי להנחתה. ברגע שהמדינה מרגישה שיש איום על ההכנסות שלה (עובדים בשחור) שיקולי בריאות העם נדחקים הצידה וניתן לדון בהקלות בסגר, לשחרר עוד עסקים ולהכניס אותם למעגל משלמי המיסים.

חחחח
בדיוק. רק בתמצות.

אבל הפעם אין מה לבוא בטענות לאף אחד.
המדינה לא תוכל להתקיים ללא תשלום מיסים על ידי האזרחים.
והשלטון לא עיוור. הוא מרגיש מה קורה.

זה כבר לא סוד שהנזקים הכלכליים והנפשיים של סגירת המשק מגמדים את נזקי הקורונה הישירים ושהתסיסה בציבור עולה לגבהים חדשים. נדמה לכם שאני "משסה לצאת לרחובות"?.... אני עדין ומנומס לעומת מה שכבר שומעים בכל מקום בריש גלי ובלי בושה. אנשים שהיו מתנגדים קולניים לעצם המחשבה על מרי אזרחי, מצדדים בזה היום בהתלהבות. תוסיפו לזה את התנהלותה המבישה של המערכת הפוליטית ותבינו שלאזרחים מתחיל להימאס. המרי אזרחי כבר מעבר לפינה ולפחות בהתחלה הוא לא מוכרח להיות אלים. הוא יתחיל ממרד מיסים ומכלכלה שחורה.

זו עובדה מוגמרת - אי אפשר לשרוד בלי להביא הביתה כסף, בכל דרך שהיא. מצד שני אנשים נורמטיביים יעשו הכל כדי לא להתדרדר לפשע. הם יעדיפו לעבוד מאשר לגנוב. אבל כשהמשק סגור בפקודה, יעבדו בשחור. מבחינה תודעתית, עבור חלקנו העבודה בשחור היא לגיטימית גם בזמנים כתיקונם, אז על אחת כמה וכמה בזמנים קשים כאלה.... למרות שזה בתכלס לגנוב מהמדינה.
נאהב את זה או לא, זה בפירוש ככה.

ואכן כבר התחילה כלכלה שחורה, כבר לא כל כך מתחת לרדאר.
כולם מדברים על המספרות ומכוני היופי. אתם רוצים להסתפר ולא יכולים כי המספרות סגורות?........... הרבה ספרים התחילו להפעיל שירות חדש ומאוד נוח - הם יגיעו אליכם הביתה. למה שבגלל התחרות העזה בענף הספר שלי יגבה רק 40-45 שקל לתספורת, שמהסכום הזה יצטרך להחזיק מספרה ולשלם עליה תועפות של שכירות, ארנונה ומיסים ואולי גם משכורות לעובדים ואחר יכל זה גם באה המדינה וסוגרת לו את העסק, במקום להגיע אלי הביתה, ולגבות ממני 60-70 שקלים במזומן שאותם אשלם בשמחה ובנפש חפצה כי הוא חסך לי יציאה מהבית, נסיעה באוטו, חיפוש חנייה, המתנה בתור... 60-70 השקלים האלה הולכים ישר לכיס שלו. נטו.
8-10 לקוחות כאלה בכל יום, זה אולי לא שכר מדהים או גבוה במיוחד. לא מתעשרים מזה. אבל זו פרנסה בכבוד ללא כאבי ראש והכי חשוב - המדינה הגזלנית לא שותפה. נשאר בכיס יותר כסף מאשר כשעובדים באופן חוקי ורוב ההכנסה נשאבת למיסים כדי לממן מערכת פוליטית חזירית ומושחתת.
אני לא מדמיין, הסכומים אמיתיים.

זו התפרקות של כל כללי הסדר הישן. מיסים לא ישולמו = תחילתו של מרי אזרחי שאחריו תגיע האנרכיה. התפרקות המדינה.
כדי למנוע את זה, הם מוכרחים לפתוח לרווחה את המשק עכשיו. אין ברירה.

The_doctor
23-04-20, 09:50
דורון,
אני רק הערה קטנה.
אתה יודע מי מנכל משרד הבריאות?
אתה יודע מה היה התפקיד הקודם שלו? מאיפה הוא הגיע???
ביום, שביבי וליצמן, החליטו לקחת פקיד אוצר שהצטיין בלצמצם את התקציב של הבריאות, ולראשונה, למנות מנכ"ל למשרד, שאיננו רופא, כל המערכת הייתה צריכה להתפטר.
אבל בדיוק הצפרדע, וכמו כל האזרחים, שרואים ממשלה אחרי ממשלה, כמות השרים גדלה...כל גם עובדי מערכת הרפואה הסכימו להמשיך לעבוד משמרות הזויות, בבתי חולים עם תפוסה הזויה....
אז מה הפלא?
בסוף המערכת קורסת.

מסכים עם כל מילה גם אני וכל שאר העובדים במערכת מדברים על זה בינינו

ניר ל
23-04-20, 10:01
קל לזלזל בסבל של אחרים ולבטל את הקשיים שלהם במחי יד...
יש כל יום בחדשות 12 אייטם שנקרא ״מובטל אחד ביום״ או משהו כזה , מציע לכם לצפות.
המדינה הכריחה אנשים לסגור את עסקיהם, ההוצאות הקבועות שלהם ממשיכות, לא מקבלים שום סיוע.
בכל המדינות המתוקנות פתחו את הברזים ישר בתחילת המשבר, סיוע לעסקים בכסף, לא בהלוואות שהם צריכים לעבור 7 מדורי גהינום כדי לקבל ולא תהיה להם דרך להחזיר ממילא. יודעים למה שוק המניות בארה״ב תיקן 50% מהירידה ? כי מזרימים שם טריליונים לעסקים ולאזרחים, עוד ועוד ככל שהסגר נמשך.
כאן יושבים פקידים אטומים שלא מוכנים לשחרר ושר אוצר פאטתי שכנראה נעלב מכך שלא עבר את אחוז החסימה ורק רוצה לברוח מהאחריות למשרדו במקום שיצדיק את השכר שלו ויוריד פקודות לפקידים ... מה שמטריד אותו זה הספרים והלק ג׳ל שממילא עובדים בסתר...
זאת אגב תחילתה של אנרכיה - אנשים לוקחים סיכון ועוברים על החוק יותר ויותר כי אין להם מה להפסיד .

לטעון שפלוני צריך היה לחסוך כסף לזמנים קשים זה קל, שהיה צריך לוותר על הרכב היוקרתי ועל הנסיעות לחו״ל ... רכבי היוקרה שמציפים את הדרכים הם תוצאה של מימון זול , אמריקה ... זה נגמר עכשיו אגב , אף אחד לא קונה אותם במזומן - הם רכוש של בנקים וחברות ליסינג. אף אחד לא יכול לממן מחסכונותיו הוצאות של עסק שעצרו לו את התזרים, אבל מי שהיה שכיר כל חייו יכול להרשות לעצמו לזלזל. תיזהרו, זאת קארמה רעה.
הקמה וניהול של עסק זה משהו שדורש תכונות שלא לכל אחד יש, אני מדבר על עסקים מוצלחים , לא על כאלה שמנסים את מזלם בלי שיש להם מושג ופושטים רגל תוך שנה, כרגע נראה שדור שלם של אנשים כאלו הולך להימחק, להיכנס לחובות ולא להיות מסוגל לפתוח שוב, מי יתן לו אשראי...

edish
23-04-20, 10:05
החשיפה הארוכה הנוכחית לילדים לרוב ההורים הינה סוג של שוק, ההורים בבית הילדים בבית האינטרקציה לא תמיד חיובית ברור שזה משליך על דעתם של הורים, מעבר לכך שמקצוע ההוראה גם בימי שגרה אינו מוערך ועל זה כבר דובר רבות, אני מאמין שרוב רובם של המורים נמצאים ברמת השקעה כוללת גבוהה יותר מאשר בימי השגרה, במיוחד עקב ההתמודדות השונה, הלא מוכרת, על אף שאני מסכים ( אני, לא אשתי ) שמבחינת לימוד פרופר השיעורים הוירטואליים הללו שווים קרוב לקליפת השום, עצם קיום המסגרות תורם רבות לייצוב חייהם של התלמידים, לכן אין לזלזל בזמן הזום הזה.
אשתי מלמדת בבית ספר חזק ורב אמצעים רוב רובם של התלמידים מגיעים ממשפחות חזקות ועל אף עובדות אלו, ההתמודדויות שלה כמחנכת בשגרה ובמיוחד בימים אלו הינן עצומות ונמשכות גם בשעות שרובנו זנחנו את העבודה ומה שקשור בה, לצערנו בניגוד לארצות ניכר שם ההערכה למורים גבוהה, אצלנו צולבים בתקשורת את נציגת המורים שנבחרה כנראה רק משום שהמורים חיפשו מישהו שיתלהם עבורם, כנראה עוד בחירה לא טובה של ציבור לא מוערך שבחר במקצוע הלא נכון בארץ לא מעריכה.

יוני5
23-04-20, 10:29
בגדול אני עם דרור, לאורך כל השרשור / דיון,

רק בדבר אחד יש לי הערה, וצר לי שהיא מדכאת, והיא לגבי "אלה שיצאו לרחובות"...

דרור, לצערי אלה שהמערכת הכי דופקת אותם, לא יצאו לרחובות,
מליון קשישים שלא יהיה להם מה לאכול, ויקצצו להם בשירותי הבריאות ובתרופות. הם לא מסוגלים להשתולל ברחובות, מהסיבה הפשוטה שהם לא מסוגלים לצאת לבד וגם לא מסוגלים לצעוק.
אוכלוסיות חלשות מאוד, אותן הכי קל לדפוק ואין להן ייצוג.

אז או שאתה ואני נצא למרוד בשמם, או שניתן להם לדעוך בשקט.

אתה יודע, בזמנים קשים מאוד רוב האנשים הסבו את פניהם לצד השני ולא נקפו אצבע...

בבושה,
יוני5

zivo
23-04-20, 11:39
בגדול אני עם דרור, לאורך כל השרשור / דיון,

רק בדבר אחד יש לי הערה, וצר לי שהיא מדכאת, והיא לגבי "אלה שיצאו לרחובות"...

דרור, לצערי אלה שהמערכת הכי דופקת אותם, לא יצאו לרחובות,
מליון קשישים שלא יהיה להם מה לאכול, ויקצצו להם בשירותי הבריאות ובתרופות. הם לא מסוגלים להשתולל ברחובות, מהסיבה הפשוטה שהם לא מסוגלים לצאת לבד וגם לא מסוגלים לצעוק.
אוכלוסיות חלשות מאוד, אותן הכי קל לדפוק ואין להן ייצוג.

אז או שאתה ואני נצא למרוד בשמם, או שניתן להם לדעוך בשקט.

אתה יודע, בזמנים קשים מאוד רוב האנשים הסבו את פניהם לצד השני ולא נקפו אצבע...

בבושה,
יוני5

יוני,
האמת, די נימאס לי להילחם בשביל אחרים.
הזקנים לא יצאו לרחוב, אבל איפה "הילדים" שלהם?
אם לי היה הורה באחד מבתי האבות האלו, היתי מוציא אותו משם, גם אם זה אומר להתעמת עם ההנהלה. הייתי עולה על משרד הבריאות. בדיוק כמו מי שזה היה לו חשוב, ויצא להפגין כל שבוע נגד היועמ"ש, כמו הדגלים השחורים, שהפגינו מול הבתים של גנץ ואשכנזי... אני הייתי הופך את החיים של ראשי משרד הבריאות לגיהנום!
אבל חוץ מלהתבכיין בטלוויזיה הם לא עשו הרבה.

לגבי המאות אלפי מובטלים, למה הם לא יוצאים לרחוב?
תסלח לי, ואני יודע שעוד הפעם יגדו שזו אמירה פולטית -
כל ערב, שאשתי ואני יושבים מול הטלוויזה, ויש את המצעד של הכתבות על כל אלו שעכשיו חרב עליהם עולמם (וזה אמיתי), אנחנו מסתכלים אחד על השני ושואלים " למי בדיוק הוא הצביע בבחירות האחרונות?!"
אנשי העסקיםף שפנו פעם נוספת לבג"צ נגד ההסכם הקואליציוני, אל תדאג להם, הם יגמרו את החודש בשלום.

מה שמשגע אותי -
בזמן שאצלנו מקימים ממשלת שיא, עם שני ראשי ממשלה, ושני מעונות רישמיים, למה כל אלו שנשארו בלי אוכל לא יוצאים לרחוב?

למה אני, שלא נפגעתי בגרוש במשבר הזה (בדיוק הפוך, חסכו לי הנסיעות המעצבנות למשרד), צריך להסתכן (בלהידבק מקורונה) וללכת להפגנות בכנסת ובככר רבין, בזמן שאלו שבאמת נפגעו, ממשיכים להצביע ולתמוך במי שדופק אותם (את כולנו, אבל מה לעשות החלשים תמיד נדפקים יותר)???

ואני חוזר למשל על הצפרדע, עם העם הזה, לא יבין מה הפוליטיקאים עושים לו, ומהר, הוא יהיה מבושל.

asafk
23-04-20, 11:56

128721

ממה שאני רואה גם כמה נשים בסביבה הקרובה שבכו הרבה על הלק ג'ל שהפסיק, "פתע פתאום" הופיעו עם לק חדש ומנצנץ. פתאום יש איזו "שכנה שעשה פעם קורס" או שקר כלשהוא.
גם בבית הקפה שליד המשרד "עובדים במשלוחים בלבד". אתה מזמין מה שאתה רוצה בקופה, מכינים לך ו"עושים לך משלוח" לשולחן הקטן שבכניסה שבצד. גם הם מעדיפים שתבוא לקחת את הסלט ניסואז' שלך ולא תזמין בוולט או בתן-ביס שגוזרים עליהם עמלה.

אנרכיה? אולי...גם אני הסתפרתי בלי חשבונית.
ואני לא מרגיש אנרכיסט.

אסף.

amir_shai
23-04-20, 12:00
יוני,
האמת, די נימאס לי להילחם בשביל אחרים.
הזקנים לא יצאו לרחוב, אבל איפה "הילדים" שלהם?
אם לי היה הורה באחד מבתי האבות האלו, היתי מוציא אותו משם, גם אם זה אומר להתעמת עם ההנהלה. הייתי עולה על משרד הבריאות. בדיוק כמו מי שזה היה לו חשוב, ויצא להפגין כל שבוע נגד היועמ"ש, כמו הדגלים השחורים, שהפגינו מול הבתים של גנץ ואשכנזי... אני הייתי הופך את החיים של ראשי משרד הבריאות לגיהנום!
אבל חוץ מלהתבכיין בטלוויזיה הם לא עשו הרבה.

לגבי המאות אלפי מובטלים, למה הם לא יוצאים לרחוב?
תסלח לי, ואני יודע שעוד הפעם יגדו שזו אמירה פולטית -
כל ערב, שאשתי ואני יושבים מול הטלוויזה, ויש את המצעד של הכתבות על כל אלו שעכשיו חרב עליהם עולמם (וזה אמיתי), אנחנו מסתכלים אחד על השני ושואלים " למי בדיוק הוא הצביע בבחירות האחרונות?!"
אנשי העסקיםף שפנו פעם נוספת לבג"צ נגד ההסכם הקואליציוני, אל תדאג להם, הם יגמרו את החודש בשלום.

מה שמשגע אותי -
בזמן שאצלנו מקימים ממשלת שיא, עם שני ראשי ממשלה, ושני מעונות רישמיים, למה כל אלו שנשארו בלי אוכל לא יוצאים לרחוב?

למה אני, שלא נפגעתי בגרוש במשבר הזה (בדיוק הפוך, חסכו לי הנסיעות המעצבנות למשרד), צריך להסתכן (בלהידבק מקורונה) וללכת להפגנות בכנסת ובככר רבין, בזמן שאלו שבאמת נפגעו, ממשיכים להצביע ולתמוך במי שדופק אותם (את כולנו, אבל מה לעשות החלשים תמיד נדפקים יותר)???

ואני חוזר למשל על הצפרדע, עם העם הזה, לא יבין מה הפוליטיקאים עושים לו, ומהר, הוא יהיה מבושל.די מסכים עם מה שכתבת רק עם תיקון קטן.
נמאס להילחם בשביל מי שמתעקש לדפוק את עצמו ובוחר פעם אחר פעם באותו אחד שדופק אותו. אפילו מוכר הפלאפל שצולם הסביר באופן עקיף את מי בחר ואת מי יבחר

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

גיא
23-04-20, 12:02
חייב להגיד שאני קורא לה בשקט.
ואין לי מושג על מה אתם מדברים.

בתור סתם אחד ... לא ראיתי שום דבר מהאנרכיה הזאת.
אני אמנם ממעט מאד לראות חדשות. ולא הולך לספר. אבל בחיי שלא ראיתי שום דבר ממה שאתם מתארים פה.

אולי הרווחתי.

mugi8675
23-04-20, 12:12
לא יודע כמה כאן קוראים ״הארץ״, אבל אתמול אחת הכותרות העמוד הראשון הייתה ׳המלצות המל״ל לתרחיש של מרי אזרחי: הרצת ״צוות תודעה״ ותעסוקה לצעירים׳. הפתרונות המוצעים: גיוס של אלפי צעירים וצעירות מכל שכבות האוכלוסיה לבתי חולים, לביצוע עבודות שאין בהן צורך בהכשרה מורכבת, גיוס למשמר האזרחי ומשימות ״ביטחון קהילתי״ (הגרשיים במקור), עבודות תשתיות ובשמורות טבע.

מזל שלא הציעו להם לנטוע יערות קק״ל. שנות החמישים זה כאן.

יצחק.

דרור ברלי
23-04-20, 12:16
" למי בדיוק הוא הצביע בבחירות האחרונות?!"

מה זה משנה למי הם הצביעו? מה זה משנה אם הצביעו בכלל?... אין לנו שום יכולת להשפיע על משהו במשהו.

חוץ מזה, אתה מכיר פוליטיקאי לא-חרדי שלא הונה את בוחריו?... בוודאי בבחירות האחרונות?...
אני מנחש שכמוני, אינך מחסידיו וממצביעיו של הקיסר. נו?.... ואלה שייצגו את התקווה הלבנה הגדולה שלנו, לא עבדו עלינו בעיניים?...

הגענו למצב בו הבעיות כבר לא יכולות להיפתר בבחירות. כי בחירות מביאות אותנו תמיד לאותו מבוי סתום.
"מהות הטימטום" כך אמר אחד חכם ממני, אלברט אינשטיין קראו לו - "היא לעשות את אותה טעות שוב ושוב ושוב ולצפות שהתוצאה תהיה שונה".

וזה חומר למחשבה.

zivo
23-04-20, 12:40
מה זה משנה למי הם הצביעו? מה זה משנה אם הצביעו בכלל?... אין לנו שום יכולת להשפיע על משהו במשהו.

..........

וזה חומר למחשבה.

דרור,
למקרה שפיקששת את השעור הזה, בחירות זה המקום שלרוב האנשים יש הכי הרבה השפעה (ונכון שזה מעט:-().

מי שלוקח את כל החיים כשחור ולבן, מגיע למסקנה שכולם פושעים (למשל כי הם הסתפרו בלי חשבונית...).
מי שמבין שיש גם גוונים של אפור (ויותר מ 50...), מבין, שלמרות הסחף, והירידה באמינות, עדיין לא כל הפוליטקאים אותו הדבר.
ולכן, כל מה שאנחנו עושים פה, זה רק הוצאת קיטור.

המבחן הכי פשוט - תעשה מיפוי מהיר של כל התיקי חקירה והמשפטים בין כל הפוליטיקאים שלנו. זה מתחלק שווה???
אם אתה חושב שאין קשר בין התנהלות משרד הבריאות לבין העובדה שהדבר היחידי שמאפשר לליצמן להמשיך להיות שר, זה העובדה שכבר 8 חודשים, היועמ"ש מפחד לחתום על התביעה נגדו.
על מה היה היו כל המחלוקות במו"מ הקואליציוני???
על אסטרטגיית יצאה? איך לעזור לעסקים? על סיפוח? על שלום? על החזרת שטחים?
הכל היה על היכולת של נאשם, להשפיע על בחירת השופטים, היועמ"ש, המפכ"ל....... אם זה לא ניגוד אינטרסים, מה זה כן ניגוד אינטרסים?

אף אחד שם לא צדיק, אבל חלקם פשוט פושעים פלילים, אחרים סתם נהנתנים מושחטים, נאיבים וטמבלים.

הדבר האמיתי זה הבחירות. ולכן אני לא מקל ראש במה האנשים האלו הצביעו.
האדישות, הסלחנות (על עבירות) רק בגלל הנפילה במלכודת השיסוי והפילוג, הם בלתי נסלחים.
כנראה שיש אנשים שלא מבינים רמזים, הם צריכים פטיש 5 טון בראש... ויש כאלו שגם אחרי זה לא יבינו.

zivo
23-04-20, 12:46
לא יודע עד כמה אנחנו קרובים לאנרכיה, אני אבל כן יודע כמה אנחנו קרובים לאירן.

בכל העולם!!! יש שלוש מדינות שהמילה האחרונה שמורה לכהן דת-
בוותיקן, באירן, ובישראל :-(

https://www.mako.co.il/news-israel/2020_q2/Article-f278fefdb16a171027.htm?utm_source=start&utm_medium=content&utm_campaign=ongoing

alto
23-04-20, 12:53

חוץ מזה, אתה מכיר פוליטיקאי לא-חרדי שלא הונה את בוחריו?... בוודאי בבחירות האחרונות?...
אני מנחש שכמוני, אינך מחסידיו וממצביעיו של הקיסר. נו?.... ואלה שייצגו את התקווה הלבנה הגדולה שלנו, לא עבדו עלינו בעיניים?...

הגענו למצב בו הבעיות כבר לא יכולות להיפתר בבחירות. כי בחירות מביאות אותנו תמיד לאותו מבוי סתום.
"מהות הטימטום" כך אמר אחד חכם ממני, אלברט אינשטיין קראו לו - "היא לעשות את אותה טעות שוב ושוב ושוב ולצפות שהתוצאה תהיה שונה".

וזה חומר למחשבה.

לא מסכים, כל הפוליטקאים רמאים וכו' - מסכים כמעט לגמרי.
אבל כן יש יכולת להשפיע, אבל זה כאשר בוחרים אופציה אמיתית ולא למשל בדיחה כמו 'מפלגות המרכז' שכבר עשרות שנים שלא עושות כלום, מפיחות תקווה, מתנפחות ונופחות.
כאמור אני חושב שרוב האנשים מטומטמים, כאשר מטומטמים זה לא אי-קיו, אלה היכולת המדהימה לבחור כל פעם באפשרות הגרועה בשבילך אישית.
דוגמאות:
- במילואים היה לי סמל מחלקה מדהים, אחלה בן אדם, טיפש הוא בטח לא היה, הוא גר בעיירה דרומית, דיברנו על חינוך הילדים (דבר שבער לו בעצמות - לי עוד לא היו אז), הוא אמר שמערכת החינוך בעיר קפצה רמה כשמר"צ היו במשרד החינוך, שאלתי למי הוא מצביע (כבר ידעתי - העברנו על זה לא מעט לילות חמ"ל וחק"פים), בלי להתבלבל ענה מפד"ל (שהוא טען שהיו על הפנים בחינוך).
- יש לי עובד, סמג"ד במילואים, מלח הארץ, אדם מדהים, דעות שמלאניות, מצביע ליכוד, איך זה יתכן? הסבר שלו: הוא לא יכול להצביע למפא"י כיון שכשהמשפחה עלתה בשנות ה 50 היתה אפליה, DDT וכו'. לא מפריע לו בשיט שהוא מדבר על מה שהיה לפני 70 שנה, משהו שההורים שלו לא זוכרים בכלל, זה הכל מסיפורי של הסבים, ושמפא"י כבר לא קיימת 40 שנה בערך.

כשבוחרים לפי האינטרס שלך אישית, באנשים עם פתרונות שנראים לך נכונים למצב, עם ערכים כלשהם ולא במפלגות שבנויות על: רק XYZ או רק לא XYZ אז יש סיכוי לשנות.
הבעייה ש80% מהבוחרים (לא מחשיב את החרדים, הם לא בוחרים - הם מצביעים מה שאומרים להם) מצביעים לפי פרמטרים מטומטמים לחלוטין, זה נכון לכאילו אנשי שמאל וכאילו אנשי ימין.
עניים מצביעים לקפיטליזם חזירי, בעלי ילדים חילוניים מצביעים לשר חינוך חשוך, חילונית עומדת בראש מפלגה דתית חשוכה, ימניים מצביעים למפלגה שבשלטון עשרות שנים שלא עשתה כלום למען הימין.

ולכן גם לא תיהיה אנרכיה פה לדעתי, אותם מסכנים ימשיכו לתמוך במי שהביא אותם לזה.

asafk
23-04-20, 13:04
אני לא יודע כמה אנחנו קרובים לאנרכיה.
אני יודע שאנחנו מתקרבים-
במהירות-
לנעילת הדיון!

אסף.

גיא
23-04-20, 13:10
אין לאזרח שום !!!!!!! השפעה. גם ובעיקר לא בבחירות.
צר לי. ראיתי את זה בלייף כשציפי לבני קבלה מנדט. הכי הרבה קולות. וראש הממשלה היה ביבי. כי היו לו יותר קומבינות.

זה היה סוף הדמוקרטיה הישראלית.
כל מה שלמדו אותנו בבצפר זה חרטא. לא קיים.

alto
23-04-20, 13:33
אין לאזרח שום !!!!!!! השפעה. גם ובעיקר לא בבחירות.
צר לי. ראיתי את זה בלייף כשציפי לבני קבלה מנדט. הכי הרבה קולות. וראש הממשלה היה ביבי. כי היו לו יותר קומבינות.

זה היה סוף הדמוקרטיה הישראלית.
כל מה שלמדו אותנו בבצפר זה חרטא. לא קיים.

לא, זה לא סוף הדמוקרטיה, זה מחסרונות הדמוקרטיה ויש הבדל, כל שיטה עם הדפיקות שלה.
גם בארה"ב, טרמפ ניצח למרות שלהילרי היו יותר בוחרים.

גיא
23-04-20, 14:41
לא, זה לא סוף הדמוקרטיה, זה מחסרונות הדמוקרטיה ויש הבדל, כל שיטה עם הדפיקות שלה.
גם בארה"ב, טרמפ ניצח למרות שלהילרי היו יותר בוחרים.

זה עובד לגמרי אחרת שם ולא קשור בשום צורה למה שקורה פה.

נדב42
23-04-20, 15:05
הנה זה בא ...

https://m.ynet.co.il/Articles/5719677

assafy
23-04-20, 15:06
זה עובד לגמרי אחרת שם ולא קשור בשום צורה למה שקורה פה.נכון אבל זה לא משנה שלכל מדינה יש את הכללים הקבועים שלה.
בישראל הממשלה מורכבת מקואליציה של מספר מפלגות שביחד צריכות להשיג יותר מ61 מנדטים. אין בחוק כיום אימרה שדווקא המפלגה הגדולה ביותר חייבת להרכיב את הקואליציה.
זה לאו דווקא אומר שזו לא דמוקרטיה.
במקומות אחרים יש עיוותים אחרים.

יוני5
23-04-20, 15:33
דרור,

שוב, למרות שאני מזדהה עימך באופן טוטלי, עדיין יש 2 נקודות שאני חולק עליך:
1. גם לפיד וגם ליברמן (וכנראה גם המשותפת) לא רימו את מצביעיהם
2. אני לא סגור לגבי זה שאיינשטיין חכם ממך :)

בברכה,
יוני5

erezgur
23-04-20, 16:29
2. אני לא סגור לגבי זה שאיינשטיין חכם ממך :)

הכל יחסי ...

boaz avrahami
23-04-20, 16:43
הבנתי מהחדשות ששוק הסמים פורח בקורא.
אז יש כסף והמון מסטולים.
לא סימן טוב למי שציפה למהפיכה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

polar bear
23-04-20, 16:58
לא מסכים, כל הפוליטקאים רמאים וכו' - מסכים כמעט לגמרי.
אבל כן יש יכולת להשפיע, אבל זה כאשר בוחרים אופציה אמיתית ולא למשל בדיחה כמו 'מפלגות המרכז' שכבר עשרות שנים שלא עושות כלום, מפיחות תקווה, מתנפחות ונופחות.
כאמור אני חושב שרוב האנשים מטומטמים, כאשר מטומטמים זה לא אי-קיו, אלה היכולת המדהימה לבחור כל פעם באפשרות הגרועה בשבילך אישית.
דוגמאות:
- במילואים היה לי סמל מחלקה מדהים, אחלה בן אדם, טיפש הוא בטח לא היה, הוא גר בעיירה דרומית, דיברנו על חינוך הילדים (דבר שבער לו בעצמות - לי עוד לא היו אז), הוא אמר שמערכת החינוך בעיר קפצה רמה כשמר"צ היו במשרד החינוך, שאלתי למי הוא מצביע (כבר ידעתי - העברנו על זה לא מעט לילות חמ"ל וחק"פים), בלי להתבלבל ענה מפד"ל (שהוא טען שהיו על הפנים בחינוך).
- יש לי עובד, סמג"ד במילואים, מלח הארץ, אדם מדהים, דעות שמלאניות, מצביע ליכוד, איך זה יתכן? הסבר שלו: הוא לא יכול להצביע למפא"י כיון שכשהמשפחה עלתה בשנות ה 50 היתה אפליה, DDT וכו'. לא מפריע לו בשיט שהוא מדבר על מה שהיה לפני 70 שנה, משהו שההורים שלו לא זוכרים בכלל, זה הכל מסיפורי של הסבים, ושמפא"י כבר לא קיימת 40 שנה בערך.

כשבוחרים לפי האינטרס שלך אישית, באנשים עם פתרונות שנראים לך נכונים למצב, עם ערכים כלשהם ולא במפלגות שבנויות על: רק XYZ או רק לא XYZ אז יש סיכוי לשנות.
הבעייה ש80% מהבוחרים (לא מחשיב את החרדים, הם לא בוחרים - הם מצביעים מה שאומרים להם) מצביעים לפי פרמטרים מטומטמים לחלוטין, זה נכון לכאילו אנשי שמאל וכאילו אנשי ימין.
עניים מצביעים לקפיטליזם חזירי, בעלי ילדים חילוניים מצביעים לשר חינוך חשוך, חילונית עומדת בראש מפלגה דתית חשוכה, ימניים מצביעים למפלגה שבשלטון עשרות שנים שלא עשתה כלום למען הימין.

ולכן גם לא תיהיה אנרכיה פה לדעתי, אותם מסכנים ימשיכו לתמוך במי שהביא אותם לזה.

ואין לך אף סיפור על חבר שבמקום להצביע למזרחי שעומד בראש מפלגת העבודה הצביע לאשכנזי תכול העינים והיפה שעומד בראש...

סתם סקרן. עדין ניצחתם.

איל מ
23-04-20, 17:05
"...אני לא יודע כמה אנחנו קרובים לאנרכיה.
אני יודע שאנחנו מתקרבים-
במהירות-
לנעילת הדיון!

אסף..."

יאללה, אפשר לסגור

polar bear
23-04-20, 17:30
למה? תן לזה עוד להתקדם. כבר אמרו על אלה שחושבים שלא צריך או שלא יצאו להתפרע ברחובות שהם חסרי שכל בכל מני הטיות. שהם מוכי תסמונת סטוקלהום , לפעמים מרצון. היתה אפילו רמיזה מסוימת שהם מזכירים את עם הג'ריקנים בשעתו היפה. למה להפסיק?

ואני עדין סקרן לגבי החברים של הסוזוקי הקטן . ואם ינעל, איך אדע?

Saar
24-04-20, 20:16
כמה מילים לגבי הלמידה מרחוק והכניסה מתחת לאלונקה של המורים והגננות.
המורים והגננות תרמו (!) 13 ימי עבודה למערכת, 9 בחופש הגדול ועוד 4 בשנה הבאה. איזה עוד מגזר תרם 13 ימים ללא תמורה?
(זה סיכום שנעשה ופורסם עוד לפני הראיון הלא מוצלח).
אישתי עובדת מהבוקר עד הערב בקבוצות זום, שיחות טלפון עם ההורים והילדים.
אני? אני בתחום האירועים, מובטל עד ספטמבר ו"מבלה" בהפגנות הדגלים השחורים....

boaz avrahami
24-04-20, 22:37
כמה מילים לגבי הלמידה מרחוק והכניסה מתחת לאלונקה של המורים והגננות.
המורים והגננות תרמו (!) 13 ימי עבודה למערכת, 9 בחופש הגדול ועוד 4 בשנה הבאה. איזה עוד מגזר תרם 13 ימים ללא תמורה?
(זה סיכום שנעשה ופורסם עוד לפני הראיון הלא מוצלח).
אישתי עובדת מהבוקר עד הערב בקבוצות זום, שיחות טלפון עם ההורים והילדים.
אני? אני בתחום האירועים, מובטל עד ספטמבר ו"מבלה" בהפגנות הדגלים השחורים....

אתה מתכוון מעבר לחופשות הבאות שהן יחודיות למורים בלבד

סוכות
פסח
פורים
חנוכה
לג בעומר

ועוד חודשיים חופש גדול.

שמע, לדעתי צריך לישות להם מטס.

אגב, אצלנו העובדים נודבו לתת 8 ימים ממכסת החופש שלהם על מנת שלא יהיו צימצומים בכח אדם.
בשביל הנימוס שאלו אותנו אם אנחנו מסכימים.
ועבדנו כמובד בימים האלו וחלקנו גם בחוה״מ שבו החברה יוצאת לחופשה מרוכזת.

אין הצדקה למורים וזה עוד בלי לדבר על מופע האימים של הנציגה הבלתי יצוגית שלהם.
לא הייתי רוצה שאף ילד במדינה יחונך על ידיה או מישהו שכמותה והיא הפה דל המורים.
מבהיל

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
24-04-20, 23:15
אנרכיה זה למשל - לא לציית לחוקי המדינה. להפסיק לשלם מיסים , להפסיק להעביר כספים לביטוח לאומי - מרד מיסים ! כשאין מה לקחת לך אז אין לך ממה לחשוש ... כמו בדואי. אם מספיק עצמאים יעשו את זה המערכת תקרוס.
אפשר גם לפתוח את העסקים ולהפר את הסגר למרות שאסור, לקבל קנסות ולא לשלם אותם, ללכת להישפט , להיכנס למאסר אם צריך...
לא חסרות דוגמאות.

ניר כרגיל חד יותר מרובנו. מרד המיסים ממש פה. בשנים האחרונות בהדרגה היה אפשר להרגיש את הכלכלה השחורה הולכת וקטנה - קבלני שיפוצים כבר העדיפו לקבל כסף מסודר עם חשבונית, העברות בנקאיות, הרבה פחות עסקאות מזומן מאשר נניח לפני עשר שנים. זה מתהפך בבום. העצמאים הקטנים כבר לא מפחדים ממס הכנסה, ולא נרתעים מלדבר על זה.

הממשלה מפסידה את האמינות והסמכות בקצב מדהים, לא רק בגלל מה שקורה במישור הפוליטי אלא ההחלטות ההזויות והסותרות. עכשיו זה לפתוח חנויות, מספרות וקוסמטיקאיות ביום ראשון, אבל לא לאפשר להגיע לבתי עלמין הצבאיים ביום שלישי???

לנו השכירים אין את האפשרות לא לשלם מס הכנסה, אבל בהחלט יש את האפשרות לעזור לעצמאים על ידי תשלום במזומן.

asafpeleg
25-04-20, 05:54
ניר כרגיל חד יותר מרובנו. מרד המיסים ממש פה. בשנים האחרונות בהדרגה היה אפשר להרגיש את הכלכלה השחורה הולכת וקטנה - קבלני שיפוצים כבר העדיפו לקבל כסף מסודר עם חשבונית, העברות בנקאיות, הרבה פחות עסקאות מזומן מאשר נניח לפני עשר שנים. זה מתהפך בבום. העצמאים הקטנים כבר לא מפחדים ממס הכנסה, ולא נרתעים מלדבר על זה.

הממשלה מפסידה את האמינות והסמכות בקצב מדהים, לא רק בגלל מה שקורה במישור הפוליטי אלא ההחלטות ההזויות והסותרות. עכשיו זה לפתוח חנויות, מספרות וקוסמטיקאיות ביום ראשון, אבל לא לאפשר להגיע לבתי עלמין הצבאיים ביום שלישי???

לנו השכירים אין את האפשרות לא לשלם מס הכנסה, אבל בהחלט יש את האפשרות לעזור לעצמאים על ידי תשלום במזומן.מעדיפים חשבונית בגלל הסילוורדו! הנה דבר טוב שיצא מה Full Size!

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

boaz avrahami
25-04-20, 06:50

לנו השכירים אין את האפשרות לא לשלם מס הכנסה, אבל בהחלט יש את האפשרות לעזור לעצמאים על ידי תשלום במזומן.

למדינה יש יכולת כמעט מיידית להתמודד עם זה ולהפוך את המזומן ללא רלוונטי.
אתם חיים בעידן אחר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Saar
25-04-20, 09:18
בועז,
כל החופשות שציינת הן חלק מהתנאים של המורים. לך יש ימי חופש בחוזה? אתה רשאי לבחור לעצמך מתי לקחת אותם? אישתי, לא. אני בטוח שמורים רבים היו מוותרים על חלק מהימים בתמורה לחופש בחירה שלהם.
אם התנאים כל כך טובים, למה אתה לא הופך למורה? למה כל אותם אנשים שבטוחים שהמשכורות גבוהות והחופשים אדירים לא משתלבים במקצוע?
דווקא חסרים מורים למדעים...
אולי כי זה לא באמת קוסם כל כך?
מורים עובדים מסביב לשעון , אישית, לא רוצה להתחלף איתם (מכיר כמה, חוץ מאישתי).
וד"א, למיטב זכרוני, אתה עובד במיגזר הפרטי, לא הציבורי. מי במגזר הציבורי תרם 13 יום?

boaz avrahami
25-04-20, 09:53
אהה...
אז בעצם אנחנו מדברים על תנאים משודרגים מאוד כמו שיש להרבה קבוצות עם וועדי עובדים חזקים ולמעשה נגעו להם קצת בשמנת בזמן שחלק מהמגזרים מדממים והם מעיזים לבכות ולדעתך זה סביר.
רק שנדייק בנתונים בכדי שמי שיגבש דיעה יעשה זאת בלי שמעוותים לו את הנתונים.

לתשומת לבך, חופש בחירה הוא לא באמת בחירה.
לפי החוק זכותו של המעביד להוציא אותך לחופש במועדים הנוחים לו.
אתה לא זכאי לקחת חופש מתי שבא לך. אתה מבקש והמעביד רשאי גם לסרב.
למשל אצלנו מחייבים לצאת לחופש בסוכות ופסח ויש לנו עוד כמה ימים במהלך השנה אבל אין לנו חופש גדול וגם היום עבודה שלנו הוא כנראה ארוך יותר משל מורה.

אבל היי, מה זה 2-4 שבועות חופש שיש לאדם רגיל לעומת כארבעה חודשים חופשים שיש למורים?

והם עוד מתלוננים.
שיתרחקו מהילדים כי זה ממש לא חינוכי בעיניי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איציק - 4X6ZH
25-04-20, 09:53
בועז,
כל החופשות שציינת הן חלק מהתנאים של המורים. לך יש ימי חופש בחוזה? אתה רשאי לבחור לעצמך מתי לקחת אותם? אישתי, לא. אני בטוח שמורים רבים היו מוותרים על חלק מהימים בתמורה לחופש בחירה שלהם.
אם התנאים כל כך טובים, למה אתה לא הופך למורה? למה כל אותם אנשים שבטוחים שהמשכורות גבוהות והחופשים אדירים לא משתלבים במקצוע?
וד"א, למיטב זכרוני, אתה עובד במיגזר הפרטי, לא הציבורי. מי במגזר הציבורי תרם 13 יום?

+++++
צודק !!

ד ו ר ו ן
25-04-20, 10:04
סער,
במקום להתעלם, אולי תבינו שזו לא צרות עין.
אלו ה״לקוחות״ של מערכת ההוראה שמשקפים חוסר שביעות עמוק מההתנהלות של מערכי ההוראה.

הנהלת המורים עסוקה בתירוצים וריבים ולא עוצרת לרגע לחשוב על מקור הביקורת, ולהבין שהם מפספסים לגמרי את החברה שהם אמורים לשרת.

איל מ
25-04-20, 10:14
יסלחו לי המורים, הילדים שלי עוד בגילאי גן. הגננות הראשיות שם מקבלות תנאים שאני בהחלט מקנא בהם. (אחותי גם גננת).
תיאורטית, הייתי מוכן לחיות עם השכר הנמוך בשביל תנאים כאלו.
אז למה אני לא הולך להיות מורה גננת?
מהסיבה הפשוטה, שאחרי חצי יום, היה קורה אחד מהשניים,
או שהייתי יושב בכלא, או שהייתי מאושפז בבית חולים אחרי שאיזה אבא היה סוגר איתי חשבון.
אבל... זה אני. אין לי סבלנות לילדים ולהוראה. מי שעובד בהוראה צריך להיות אחד שמתחבר לזה, ואם האנשים שעובדים בהוראה הם לא כאלו, אז שלא יהיו שם, גם אם התנאים והמשכורות יהיו מעולים.

ועל היכולת של האנשים האלה לעמוד מול אוכלוסיה של בני תשחורת חוצפנים, ויותר גרוע מזה, ההורים המטומטמים שלהם, אני מוריד את הכובע.

עדיין הייתי שמח אם היו מבטלים את החופש הגדול השנה.
(אגב, אני "תרמתי" בנתיים גם סכום יפה של ימי חופש, פשוט אף אחד לא עושה מזה כותרות).

ADaShim
25-04-20, 10:34
מורים עובדים מסביב לשעון , אישית, לא רוצה להתחלף איתם (מכיר כמה, חוץ מאישתי).לא מחזיקים אותם בכוח. אם התנאים גרועים כל כך, שיעזבו.
אני מניח שבבתים שאחד ההורים הוא מורה, פחות מתלוננים על כך שהחופשים ארוכים כל כך ויותר קל למצוא סידור לילדים.

מי במגזר הציבורי תרם 13 יום?
אנשי הצוות הרפואי למשל, עובדים עכשיו במשמרות של 12 שעות מבלי לקבל שעות נוספות וסמוטריץ הציע לבטל להם השנה את דמי הביגוד וההבראה.

asafk
25-04-20, 11:44
כל אחד והחבילה שלו.
ובמקרה הזה כולם כולל כולם אוכלים אותה.
אז תפסיקו לחפש כמה השני דופק אתכם.
מי שמתלונןצעכשיו על התנאים הנהדרים של המורים כנראה התלונן בפעם אחרת על התנאים של משרתי הקבע, אבל בעצמו לא מוכן להיות מורה לא כל שכן לשרת בקבע - וגם ההיפך נכון.
מי שכל כך רע לו איפה שהוא נמצא - וחושב שיותר טוב להיות במקום אחר - שיזיז את עצמו למקום האחר או שלא יתלונן.
כי כאמור, לכל אחד החבילה שלו שהוא בחר. ומישהו בוחר ממש טוב כל פעם מגזר אחר לשסות בו את הציבור, כדי שלא ישימו לב מה הוא עושה.
ואתם נופלים לבור הזה פעם אחר פעם.

אסף.

asafk
25-04-20, 11:47
ועכשיו למה שבאמת מעצבן אותי.
החלטות - צריך לקבל. גם בצורה של מקרים ותגובות. להתכונן ולנכין את הציבור - אם יהיה ככה, אז נעשה ככה. ולא למנוע דיון וכל יומיים להחליט אד הוק לפי קבוצת הלחץ התורנית.
למה פתחו מספרות וקוסמטיקאיות, אבל לכירופרקט שלי עדיין אסור לעבוד? ולמטפלים הסיניים? הם בטח יותר חיוניים מנסרת שיער..

אסף.

opl
25-04-20, 11:50
אתה אל תיגע לנו בחופש להתלונן!!

128746

boaz avrahami
25-04-20, 12:05
כל אחד והחבילה שלו.
מי שמתלונןצעכשיו על התנאים הנהדרים של המורים כנראה התלונן בפעם אחרת על התנאים של משרתי הקבע, אבל בעצמו לא מוכן להיות מורה לא כל שכן לשרת בקבע - וגם ההיפך נכון.
מי שכל כך רע לו איפה שהוא נמצא - וחושב שיותר טוב להיות במקום אחר - שיזיז את עצמו למקום האחר או שלא יתלונן.
כי כאמור, לכל אחד החבילה שלו שהוא בחר. ומישהו בוחר ממש טוב כל פעם מגזר אחר לשסות בו את הציבור, כדי שלא ישימו לב מה הוא עושה.

אסף.

אני לא מבין למה לדעתך אין לציבור שמעסיק את עובדי המגזר הציבורי זכות להתלונן על תנאי ההעסקה המופלגים שחלק מהמגזרים השיגו בזכות יכולתם להחזיק וללחוץ על הביצים שם המנהיגים או בזכות התארגנות להיות חברי מפלגה במרכז מפלגת השלטון.
זה לא משחק דמוקרטי ולא תנאי שוק אלא סחטנות שכולנו משלמים עליה.
בדיוק כמו הסחטנות הדתית .

אז בניגוד אליך אני סבור שלציבור יש זכות ואפילו חובה להתלונן ולשמור שכספי המיסים שלו לא ישמשו מנהיגים כאלה ואחרים בצורה לא ראויה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
25-04-20, 12:15
תתלונן אבל ממקום שרואה את כל התמונה ולא מהמטרה שמישהו דאג לצייר לך יפה יפה כדי שיהיה לך במה לתקוע חיצים בדיוק איפה שהוא רוצה שתתקע אותם.
ותזכור שחסרים מורים. מפנה אתכם למאמר שכתב רם כהן לפני כמה חודשים עלצהקושי בגיוס מורים טובים.
אתה ואני, כולנו - רוצים, צריכים, חייבים - מורים טובים וגננות טובות. ומה לעשות, הדרך לגייס עובדים טובים היא על ידי תנאים טובים.
אתה חייב שיהיו עובדים איכותיים גם במגזר הציבורי שלא יודע לשלם משכורות גבוהות, אז אתה חייב לתת שם תנאים טובים.
כדי שה500 שקל ייכנסו תוך יום לחשבונות של ההורים והזקנים, צריך אנשי IT ברמה סבירה בביטוח הלאומי. ואתה יודע כמה משלמים לאנשים כאלה במגזר הפרטי. אז איך מגייסים אותם לעבוד בביטוח הלאומי? רק על ידי תנאים טובים, אחרת אין סיכוי.
אז לפני שאתה מתלונן, תחשוב אם אתה היית *מעדיף* לעבוד במקומם. אני חושב שהתשובה היא לא. וכשתתלונן, תעשה את זה בכנות ומתוך נסיון אמיתי לראות את הבנאדם שאתה הופך לכזה גרוע.

אסף.

א.פ
25-04-20, 12:20
בוקר טוב.
באמת יש היום מחסור במורים כי זה הפך למקצוע לא מוערך ושק חבטות
אני חושב שיש באתר הרבה אנשים משכילים ואוהבי המדינה
אז יאללה התגייסו למערך ההוראה ושנו
היום זה גם יותר קל
יש הסבות מהירות לכעלי השכלה על תיכונית
תנאי קבלה אפשריים ביותר (דופק) למכללות
הצטרפו למערך ההוראה ותהינו מתנאים מפליגים
בברכת חופש נעים
ארנן

ניר ל
25-04-20, 12:38
תתלונן אבל ממקום שרואה את כל התמונה ולא מהמטרה שמישהו דאג לצייר לך יפה יפה כדי שיהיה לך במה לתקוע חיצים בדיוק איפה שהוא רוצה שתתקע אותם.
ותזכור שחסרים מורים. מפנה אתכם למאמר שכתב רם כהן לפני כמה חודשים עלצהקושי בגיוס מורים טובים.
אתה ואני, כולנו - רוצים, צריכים, חייבים - מורים טובים וגננות טובות. ומה לעשות, הדרך לגייס עובדים טובים היא על ידי תנאים טובים.
אתה חייב שיהיו עובדים איכותיים גם במגזר הציבורי שלא יודע לשלם משכורות גבוהות, אז אתה חייב לתת שם תנאים טובים.
כדי שה500 שקל ייכנסו תוך יום לחשבונות של ההורים והזקנים, צריך אנשי IT ברמה סבירה בביטוח הלאומי. ואתה יודע כמה משלמים לאנשים כאלה במגזר הפרטי. אז איך מגייסים אותם לעבוד בביטוח הלאומי? רק על ידי תנאים טובים, אחרת אין סיכוי.
אז לפני שאתה מתלונן, תחשוב אם אתה היית *מעדיף* לעבוד במקומם. אני חושב שהתשובה היא לא. וכשתתלונן, תעשה את זה בכנות ומתוך נסיון אמיתי לראות את הבנאדם שאתה הופך לכזה גרוע.

אסף.

+1

אהבתי ! השחיתות של המגזר הציבורי לא נמצאת במקומות האלו שאליהם מכוונים אותנו ע״י התשקורת , היא נמצאת במקומות שאליהם אי אפשר להיכנס אם אתה לא מקורב ולא תופרים לך מכרז.

ד ו ר ו ן
25-04-20, 12:42
בועז,
קודם כל תלוי מי סופר.
הנהלת המורים סופרת את פסח.
בתור הורה, לא הייתה שום למידה מרחוק בפסח. לא יודע על מה היא מדברת.

כמו שכתבו לך לגבי צוותי רפואה, לפי חשבון בסיסי מתחילת הבלגן, הם בפלוס שעות של מעל 20 ימי עבודה נוספים ואנחנו לא קרובים לסיום מבחינתם.

כל שעה נוספת כזו היא ברמת סיכון שאף מורה לא קרוב אליה.
יש להם ילדים בבית, והם לא יהיו בחופש ביולי-אוגוסט.

והם לא מבקשים כלום מראש ולא מתנחם התניות כמו אחרוני העסקנים.

הנהלת המורים עושה עוול גדול למגזר הזה בהובלה גרועה.

amir_shai
25-04-20, 12:58
החלטות - צריך לקבל. גם בצורה של מקרים ותגובות. להתכונן ולנכין את הציבור - אם יהיה ככה, אז נעשה ככה. ולא למנוע דיון וכל יומיים להחליט אד הוק לפי קבוצת הלחץ התורנית.
למה פתחו מספרות וקוסמטיקאיות, אבל לכירופרקט שלי עדיין אסור לעבוד? ולמטפלים הסיניים? הם בטח יותר חיוניים מנסרת שיער..

אסף.רק הערה קטנה. בתור אחד שעבר פריצת דיסק אני לא בטוח שכירופרקט זה הדבר הנכון. נוזל הדיסק שפרץ החוצה יכול להמשיך להידחף עי פעולות של כירופרקט. אבל אני לא מומחה אז רק תברר עם מומחה גב לפני שאתה הולך לכירופרקט.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Raccoon
25-04-20, 12:59
כל אחד והחבילה שלו.

אסף.כתבתי תגובה לגבי עניין המורים ואז מחקתי, ואז כתבתי שוב, ושוב מחקתי. מה שאסף כתב מאוד מדויק. כך למשל המגזר הציבורי יצא לחופשה על חשבונו של כמה שבועות, זה יותר או פחות ממה שהמורים נתנו? לא יודע, אבל נראה שכרגע כולם מחפשים את כולם.
שני כללי אצבע בנושא:
1. אי אפשר להכליל על קבוצה של מאות אלפי אנשים.
2. תמיד עבודה שמישהו אחר עושה נראית פשוטה או קלה יותר מבחוץ.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

boaz avrahami
25-04-20, 14:37
לא אמרתי שמורים או רופאים או בכלל המגזר הציבורי לא צריך להרוויח כראוי.
להיפך - שישלמו להם מצויין וידרשו איכות וגם עבודה במקום העקמומיות הזו שבמקום לשלם מביאים המון מורים בינוניים ומשלמים להם פחות מדי אבל במקום זאת מאפשרים להם המון חופשים.
זו בחירה בבינוניות.
ואני גם חושב שהארגוני עובדים החזקים שלהם לא יאפשרו לשנות את השיטה. זה נח להם מאוד ככה.

אמנם לא פוליטקלי קורקט לבקר את מערכת הבריאות אבל כמי שממש לפני כמה חודשים סיים מגע קרוב איתם כשליוויתי את אבי למשך מעל חודש בטיפול נמרץ כדאי לכולכם לדעת שהאלימות בבתי החולים היא של הצוות הרפואי כלפי המטופלים.
במיוחד בטיפול נמרץ שם מונעים מהמשפחות להשגיח על הטיפול.
יש לי הקלטה של סגן מנהל מח׳ טיפול נמרץ בבית חולים מהגדולים והמפוארים בארץ שאומר שהוא מתבייש ברמת הטיפול ובא לו לברוח הביתה ולהתחבא.
וזה בגין טיפול רפואי רשלני של המחלקה שלו באבי.
במקביל האחות האחראית על אבי אמרה לנו שהם אוהבים חולים ממ״י.
אתם יודעים מה זה ממ״י? כי אנחנו עד אותו רגע לא ידענו.
מורדם מונשם יציב.

אבי חטף שם פצעי לחץ שילוו אותו עוד שנה קדימה בבית.
הוא גם נדבק שם מחוסר הגיענה בחידק עמיד.

יש עוד מלא סיפורים מלוא החופן ורק כשאתה נתקל במגזר הציבורי וחיי היקירים שלך בכךף ידם אתה מבין באיזו אלימות קשה הם משתמשים נגדך.

עדיף שלא תזדקקו להם לעולם
הם עדויים להרוג אותכם מחוסר איכפתיות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
25-04-20, 17:34

אסף.

אתה משבר על כירופרקט ...
האופטיקאית שלי עדיין מושבתת ואני עם משקפיים שבורים. כבר חודשיים.

העיקר אני יכול לצבוע את השיער.

לביא
25-04-20, 17:35
כולכם עושים בדיוק מה שהמנהיגים שלכם מצפים מכם לעשות. אוכלים אחד את השני במקום שתפנו את הזעם אליהם. הצליחו, אין מה לאמר...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

boaz avrahami
25-04-20, 18:31
אם אני לא טועה מותר לכירופרקט לטפל לפי הוראות אלו

*הודעה משותפת*

*משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד האוצר:*
*
*הממשלה אישרה תקנות שעת חירום הקובעות הקלות נוספות במטרה להחזיר בהדרגה את המשק הישראלי לשגרה זהירה
בצל הקורונה. התקנות יכנסו לתוקפן בחצות הלילה שבין יום שבת ליום ראשון.*

תוקף התקנות עד ה- 3.5. לאחר מועד זה ייבחנו הקלות נוספות בהתאם להמשך הירידה בהיקפי התחלואה.

*תקנות שעת חירום (הגבלת פעילות)(תיקון):*

התקנות מתירות מכירת מזון במסעדות ללא ישיבה (״טייק אווי״), פתיחת מספרות ומכוני יופי, קוסמטיקה לרבות הסרת שיער בלייזר ופתיחה של חנויות במרחב הציבורי למעט בקניונים סגורים. עוד סוכם על עבודת מטפלים אשר יעבדו באופן יחידני או עם אנשים הגרים באותו משק הבית, ללא מגע, תוך שמירה על מרחק 2 מטרים, עטיית מסיכות וחיטוי בין מטופל למטופל.

פעילות העסקים הללו תהיה בכפוף לתנאים הקבועים בתקנות לשם שמירה על בריאות הציבור.

עוד נקבע בישיבה כי יתבצע תיקון וכי תהיה חובה על חבישת מסכות גם במרחב הציבורי, החל מגיל 7 למעט מי שעוסק בספורט או מי שיש לו סיבה רפואית ואישור על כך. עוד יתוקן בהמשך בתיקון נפרד כי ינתן קנס בשל הפרת החובת של חבישת מסיכה כבר בפעם ראשונה.

בנוסף, הוחלט כי תבוצע אכיפה משמעותית על ידי מפקחים ברשויות המקומות, לשם פיקוח על עמידת העסקים בתנאים אלו, זאת, לנוכח החשש*מעליה חדה במספר החולים המאומתים, הרחבת שרשראות ההדבקה וגלי התפרצות חדשים של נגיף הקורונה בישראל.

*מצ״ב פירוט התקנות:*

1. *בבתי אוכל יותר איסוף מבית האוכל, בנוסף למשלוחים*(טייק אווי)*

- הכללים הנדרשים לשם שמירה על בריאות הציבור במסעדה: בבית האוכל לא יהיו מקומות ישיבה, בדלפק העסק תימצא מחיצה למניעת העברת רסס בין המוכר ללקוח, המעסיק ישבץ קבוצות עובדים במשמרות נפרדות, תהיה הקפדה על 2 מטרים בין הנמצאים במקום, תהיה הקפדה על כללי ההיגיינה לרבות חיטוי משטחים. העובדים במסעדה יעטו כפפות ויחבשו מסיכה, ייעשה ויסות כניסת מבקרים כך שבכל העת לא ישהו במקום יותר מ- 2 לקוחות לכל קופה רושמת ובבית עסק שגודלו מעל 100 מ"ר, לא ישהו מעל 4 לקוחות לכל קופה. כמו כן יותקן שלט לעניין שמירה על מרחק בין האנשים ומספר לקוחות מותר בבית האוכל.

2. *תותר פתיחה של כלל החנויות במרחב הציבורי למעט בקניונים שישארו סגורים*

- פתיחת החנות תיעשה בהתאם לשמירה קפדנית על הכללים להלן: בעל העסק או החנות*יגיש לרשות המקומית לפני תחילת הפעלת החנות הצהרה חתומה לפייה יעמוד בתנאים המפורטים, המחזיק או המפעיל של החנות יסדיר ככל הניתן ביצוע מדידת חום לנכנסים לעסק ויתשאל את הנכנסים לגבי סימני מחלה, המעסיק ישבץ קבוצות עובדים במשמרות נפרדות, ימונה עובד אחראי על ענייני קורונה, תותקן מחיצה למניעת העברת רסס בין המוכר ללקוח, מפעיל המקום יקפיד על שמירת כללי היגיינה לרבות הקפדה על חיטוי משטחים, יישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין השוהים בחנות וכן תהיה הקפדה על מניעת התקהלות בכניסה לחנות, יסומנו מקומות לעמידת לקוחות במקום המיועד לתור לקופה על מנת לשמור על המרחק בין האנשים, יוצב שלט במקום בולט לעין לשמירה על המרחק כאמור, ייעשה ויסות כניסת מבקרים כך שבכל העת לא ישהו במקום יותר מ- 2 לקוחות לכל קופה רושמת ובבית עסק שגודלו מעל 100 מ"ר, לא ישהו מעל 4 לקוחות לכל קופה, יותקן שלט לעניין שמירה על מרחק בין האנשים ומספר לקוחות מותר, המפעיל של המקום יקבע ויפעיל מנגנון להגבלת נכנסים לחנות.

3. *תותר פתיחת מספרות, מכוני יופי וקוסמטיקה*

- המספרות יעבדו על פי הכללים הבאים: בעל העסק יגיש הצהרה על עמידה בתנאים לרשות המקומית, בעל העסק יסדיר ככל הניתן ביצוע מדידת חום לנכנסים לעסק ויתשאל את הנכנסים לגבי סימני מחלה, המעסיק ישבץ קבוצות עובדים במשמרות נפרדות, תהיה הקפדה על שמירת כללי ההיגיינה לרבות הקפדה על חיטוי משטחים וחיטוי הכלים, הכיסא וכן כביסה של מגבות וחלוקים בין לקוח ללקוח, בעת הטיפול בלקוח יעטה העובד במספרה כפפות אותם יחליף בין לקוח ללקוח, בנוסף יחבוש מסיכה ומגן פנים בנוסף למסיכה המכסה את העיניים, יישמר מרחק של 2 מטרים בין השוהים במספרה ויוצב שלט לעניין זה, ייעשה ויסות כניסת לקוחות למספרה כך שלא ישהו בכל עת בתוך העסק לקוחות ביחס של יותר מ – 2 לקוחות לכל ספר, בנוסף בכל עת לא ישהו בעסק יותר מ – 4 לקוחות סך הכל ובעסק שגודלו מעל 75 מ"ר – לא יותר מ – 6 לקוחות, מעל 100 מ"ר – לא יותר מ- 8 לקוחות, יוצב שילוט במיקום בולט לעניין מספר הלקוחות המותר בעסק וייקבע מנגנון להגבלת מספר הנכנסים למקום.
*
4.**תוגבר האכיפה של ההנחיות*

-*לשם הקפדה על הכללים שבתקנות ושמירה על בריאות הציבור תוגבר האכיפה כך*שלרשימת הגורמים המוסמכים יתווספו מפקחים שהוסמכו על ידי מנהל רשות הטבע והגנים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

boaz avrahami
25-04-20, 18:33
כולכם עושים בדיוק מה שהמנהיגים שלכם מצפים מכם לעשות. אוכלים אחד את השני במקום שתפנו את הזעם אליהם. הצליחו, אין מה לאמר...

אני חושב שזה שלב ראשון בבישול הפנימי שכל אחד עושה ובהמשך יגיע גם תורה של ההנהגה לחטוף.
לא רואה סתירה בין הדברים.

חוצמזה שהמגזר הציבורי הוא גם נציגות השלטון

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
25-04-20, 18:34
אני חושב שהעניין של 2 מטר קצת מגביל...

אסף.

ד ו ר ו ן
25-04-20, 18:41
אם הכירופרקט מיישר איתך זה לא נחשב טיפול יופי?

geva dover
25-04-20, 18:47
הרבה ממכם כועסים על המורים בגלל החופש הגדול ובצדק, רק לפני שאתם מפנים אליהם אצבעות שהם מתבכיינים תבינו משהו אחד.
בתור בן של מורה ( כיום מנהלת) אני יכול להגיד לכם ככה, בחופש הגדול הם עובדים מהבית על מערכת שעות וכו, מציאת חומרים חדשים ללמד, השתלמויות( טוב זה לא כולן). בנוסף, וזה הדבר הכי חשוב, הכסף שהן מקבלות בחופש הגדול/ שבתון הינו כסף שהן מפרישות מהמשכורת שלהן שחוזר אליהן בחופש הגדול. כלומר משרד החינוך/ אוצר/ כל גוף אחר לא משלם את זה אלא הן משלמות מכיסן האישי.
תנאי השכר של המורים הזוטרים היום זה ביזיון, וואלה בשביל 5000 שקל לא הייתי הולך ללמוד הוראה. זה קשה זה מתיש וזה פשוט לא שווה את זה.
היום קל מאוד להוציא תעודת הוראה ובגלל זה כל אחד יכול ללכת להוציא, אנשי חינוך טובים הולכים לעבוד במשק כי שם פשוט התנאים טובים יותר.
כמו שנכתב מעלי, אם אנחנו רוצים מורים טובים אנחנו צריכים לתת להם תנאים טובים..

boaz avrahami
25-04-20, 19:28
אני חושב שהעניין של 2 מטר קצת מגביל...

אסף.

2 מטר בתור , בין הלקוחות, לא בטיפול.
בטיפול צריך מסכות וחיטוי בין לקוח ללקוח.

ספר וקוסמטיקאית גם מטפלים משני מטר?

המון בריאות!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

opl
25-04-20, 19:40
להבנתי כן

https://youtu.be/9RHroJPhlKw

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
25-04-20, 20:33
תנאי השכר של המורים הזוטרים היום זה ביזיון, וואלה בשביל 5000 שקל לא הייתי הולך ללמוד הוראה. זה קשה זה מתיש וזה פשוט לא שווה את זה.
..
כמה לדעתך מרוויחה אחות/אח בתחילת הדרך?
כמה שעות נדרשות בהכשרה ומשמרות?
כמה הן/הם עובדים בחודש וחצי האחרונים?..

קצת פרופורציות.

תפקיד בין הצורך האמיתי לשפר את תנאי המורים (ואיכות המורים), ובין התגובה והדרישות הלא פרופורציונלית של הנהלת המורים במצב הנוכחי.

gp1
25-04-20, 21:11
הרבה ממכם כועסים על המורים בגלל החופש הגדול ובצדק, רק לפני שאתם מפנים אליהם אצבעות שהם מתבכיינים תבינו משהו אחד.
בתור בן של מורה ( כיום מנהלת) אני יכול להגיד לכם ככה, בחופש הגדול הם עובדים מהבית על מערכת שעות וכו, מציאת חומרים חדשים ללמד, השתלמויות( טוב זה לא כולן). בנוסף, וזה הדבר הכי חשוב, הכסף שהן מקבלות בחופש הגדול/ שבתון הינו כסף שהן מפרישות מהמשכורת שלהן שחוזר אליהן בחופש הגדול. כלומר משרד החינוך/ אוצר/ כל גוף אחר לא משלם את זה אלא הן משלמות מכיסן האישי.
היום קל מאוד להוציא תעודת הוראה ובגלל זה כל אחד יכול ללכת להוציא, אנשי חינוך טובים הולכים לעבוד במשק כי שם פשוט התנאים טובים יותר.
כמו שנכתב מעלי, אם אנחנו רוצים מורים טובים אנחנו צריכים לתת להם תנאים טובים..

נוווווו די עם ה- 5000 ש"ח בסדר ??? גם מכונאי זוטר מתחיל עושה 5000 ש" וזה מתיש .

עזוב המשכורת כי שנינו יודעים שהיא בסדר גמור ואם אתה טוען שלא ...צלם תלוש . התנאים סביב ..למה לא תכתוב במפורט את תנאי העבודה שלהם ונשווה לשאר המשק ? מה שכתבת על שנת השבתון היה חלקי תיתן את כל הפרטים .
כל שנה שביעית ניתן לקחת שנת שבתון בתשלום כאז לומדים תואר כלשהו בתנאים מועדפים ואז בשנה אחרי התואר מוסיף לשכר. ו...מי שמוותר על שנת השבתון מקבל מענק על כך שלא יצא .
ויש עוד תנאים רבים . אני מסתובב בבית ספר תיכון וכל פעם אני מגלה עוד משהו .
בגלגול הבא , אני רוצה להיות מורה . רק מורה .

בהגדרה : המורים הם כמו חתולים ---- דופקים ובוכים.

Saar
25-04-20, 23:21
לגבי השבתון, זו קרן ההשתלמות שלהם.
גננות /מורים לא יכולים לפדות קרן השתלמות ראשונה סתם כך, הם חייבים לצאת לשנת שבתון, להרשם להשתלמות כלשהי ואז יקבלו את הקרן המשכורת מדי חודש.
החל מהקרן השניה (אחרי לפחות 13 שנים במערכת) הם יכולים לפדות את הקרן.
המורים לא ביקשו תוספת שכר, הם לא מוכנים שנפגעו להם בשכר ולא מוכנים לבוא וללמד מעבר למה שכבר סוכם.
שוב, מי שרוצה להשתלב במערכת עם התנאים הנפלאים מוזמן, חסרים מורים וגננות.
למי שהזכיר כאן, ההתעסקות עם ההורים היא רק בונוס :)

נמרוד
26-04-20, 08:26
למדינה יש יכולת כמעט מיידית להתמודד עם זה ולהפוך את המזומן ללא רלוונטי.
אתם חיים בעידן אחר.

התשובה שלך בועז היא מעידן אחר, מלפני הקורונה.

אני מנסה לדמיין את עונת הגשת הדוחות של העצמאים על שנת 2020... לא תהיה לרשות המיסים שום דרך לעשות סדר בבלאגן. מה שתצהיר זה מה שיקבלו. מי שלא עובר למקסימום מזומן, מפסיד. ואנחנו השכירים יכולים לעזור כאן לחברינו העצמאים.

boaz avrahami
26-04-20, 08:32
נמרוד, המדינה ערוכה וכנית וכבר ביצעה לפני זמן לא רב את השלב הראשון שהוא הפיכת המזומן להליך לא חוקי מעל סכום לא גבוה במיוחד.
ברגע שהפעימה השניה תקרה לניירות הנקראים ״שקל חדש״ לא יהיה שום ערך שוק.
אז אולי יצטרכו לעבור למטבע חוץ אבל אז המעבר לשחור יהיה הרבה יותר מסובך.

בקיצור, רק נדמה לנו שהכח אצלנו.
השלטון צעד וחצי קדימה.
אבל עזוב, שקודם אנשים יצאו למחות.
בנתיים נראה שהם מאוד שלווים ולא מוטרדים.
יש כנראה המון כסף בבלטות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
26-04-20, 08:44
בועז, אם אתה צודק, שהמדינה כל יכולה ונמצאת במילא צעד לפנינו, אז מה הטעם לצאת לרחובות?

אני לא מאמין בזה, אף פעם לא האמנתי בזה. המדינה, השלטון, זה אנשים בדיוק כמוני וכמוך. והמנהיגים שלנו עכשיו לא צעד לפנינו, הם צעד או שניים מאחורי המציאות, והם רועדים. כמו שאני לא יודע לאן המציאות צועדת, הממשלה, הן הנבחרים והן הפקידים הממונים, לא יודעים.

ניר אבחן במדויק - מרי אזרחי זה לא ניפוץ שמשות. זה אי תשלום מיסים. ואין למדינה כלים להשתלט על זה בשנת 2020.

boaz avrahami
26-04-20, 08:54
ניר בחור רציני ומנתח מעולה שווקים פיננסיים ולכן קל לו לחשוב שזה יקרה בזירה שהוא הכי שולט בה.
אני מסתכל מזוויות שניר אולי קצת פחות חשוף אליהן וגם אני כנראה מוטה אבל אני חושב שלמדינה יש יכולת מאוד קלה כרגע להפוך את המזומן סופית להליך לא חוקי ואז כל המחאה הופכת להיות לא רלוונטית.

שלא לדבר על מיסוי עקיף שהמדינה מאוד אוהבת להשיט על הציבור במקום לגבות מס אמת.

למשל מיסוי הסיגריות, דלק, אלכוהול, מעמ ועוד.

אני לא רואה מרד מיסים שמחזיק מים בלי להתמוסס מייד.
איום ריק מתוכן.

הדבר היחיד ששלטון לא יכול להתמודד איתו בלי להשתמש בכוחות מזוינים ולשלוח את הדמוקרטיה לעזעזל זה מהפיכה אזרחית.

דוגמאות מהשנים האחרונות-
תורכיה שנכשלה
אוקראינה שהצליחה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

פלג_
26-04-20, 09:13
צרות העין שלנו אחד לשני פשוט מדהימה אותי, תמיד נראה לנו שהאחר מרוויח הרבה יותר, שהעבודה שלו עם תנאים טובים יותר.
שהמוסכניק מרוויח עלינו מליונים בתיקון שביצע לנו ברכב וגם הוא כמו כולם עם משכנתה וכנראה הרכב החדש שנראה לך שהוא קנה על חשבונך הוא בליסינג.

אישתי מורה בשנים באחרונות, לפני כן הייתה מנהלת מפראה שהייתה מרוויחה פי 1.5 ממה שהיא מקבלת כיום והשעות היו גמישות לגמרי.
היא מורה כי היא באמת אוהבת והיא עושה את זה לדעתי בצורה מדהימה.
אני לא אספר לכם כמה הם עובדים עכשיו וזה שאני חוזר במיוחד מהעבודה לשמור על הילדים כאשר היא עושה שעורים מקוונים.
היא לא מתלוננת לרגע, ועושה הרבה מעבר למה שנדרש מימנה.
ועדיין אני אומר, המצב שלהם הוא באמת טוב כרגע ביחס למשק.

מה שמרגיז אותי זה לראות את האש מכוונת אליהם, למה? כי הילדים שלכם משגעים אותכם בבית, פתאום אתם מבינים מה זה לשמור על הילדים שלכם.
דורשים מהם סולידריות, להיכנס מתחת להעלונקה?
מי מבקש, ממשלה עם 38 שרים, שאף אחד מהם לא הציעה לצמצם ממשכרו (חוץ מאחד), שני מעונות לראשות הממשלה.
הנשיא מבקש סולידריות, אחרי שערב לפני ליל הסדר ביקש לא לארח קרובי משפחה ומפר את זה.
אותו דבר עם שר הבריאות.
אתה מרגיש שמשהו לא כשר מתנהל שם למעלה, אבל המורים אתם נדרשים לסולידריות.

מה זה 9 ימים בחופש שלכם (כן זה חופש שלהם וזה חלק מההסכם איך שלא תסובבו את זה) למה לא תוסיפו עוד 5 ימים?
ואם זה היה מהתחלה 14 יום, לא היו מבקשים עוד 5 ימים?
ואם זה היה 19 יום, לא היו אומרים למה לא כל יולי.......זה בטבע שלנו.

דרור ברלי
26-04-20, 10:32

+1
בדיוק נמרץ.

boaz avrahami
26-04-20, 10:43
רק אתקן אותך-

שניים ביקשו:
ניר ברקת לא מקבל כלל שכר.
בנט ביקש לצמצם משכרו 20 אחוז לחצי שנה.

לעניין מעונות ראש הממשלה - מדובר על 4 מעונות ולא שניים וזאתמעבר למעון הרשמי בבלפור. (בבעלות פרטית של ביבי הווילה בקיסריה,הפנטהאוז ברחוב עזה בירושלים והבית בקטמון).
בנוסף המעון הרשמי בבלפור
הבית של גנץ.

יצא שגם האביר החדש שהיה תקוות השמאל והצטייר כאיש צנוע וישרדרך התקלקל בטרם עת.

נשארנו עם חבורה די מעופשת.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

ד ו ר ו ן
26-04-20, 10:57
מה שמרגיז אותי זה לראות את האש מכוונת אליהם, למה? כי הילדים שלכם משגעים אותכם בבית, פתאום אתם מבינים מה זה לשמור על הילדים שלכם.
.
הילדים שלי לא מתחרפנים ולא מתחרפנים.
זה גם מה שאני שומע סביבי.
הם פשוט נרקבים מול מסכים ומשחקים.
הם כמונו לא מבינים מה רוצים מהם בבלגן של הלמידה המכוונת ושואלים בשיא האינטיליגנציה למה הם צריכים לשבת מול משהו שלא עובד?
לאט לאט אני רואה איך מצביעים ברגליים והכיתות הוירטואליות מתרוקנות.

מה זה 9 ימים בחופש שלכם (כן זה חופש שלהם וזה חלק מההסכם איך שלא תסובבו את זה) למה לא תוסיפו עוד 5 ימים?
ואם זה היה מהתחלה 14 יום, לא היו מבקשים עוד 5 ימים?
ואם זה היה 19 יום, לא היו אומרים למה לא כל יולי.......זה בטבע שלנו.
אתם בלללנד?
הההלללוו.. תתעוררו.
יש בלגן עולמי, מה זה רלוונטי ההסכם של לפני שנה?
איזו תלישות מהמציאות להגיד דבר כזה עכשיו.

מקודם זה היה נסיון להגיד שעובדים רגיל, לא תפס.
אחכ נסיון להגיד שעבדו בפסח, לא לקח, אז עכשיו הולכים להגיד הסכמי שכר ועבודה קודמים?
תוציאו את הראש רגע החוצה, המורים הם בין החיוניים שיש למשק, והם היחידים שעושים שריר ויוצאים הכי לא בסדר כרגע מכל המגזרים שעובדים בלי חשבון.
אחרים ששרפו את כל ימי החופש שלהם ועכשיו במינוס לשנה הבאה, וזה לפני מגזרים שעובדים בלי להסתכל על השעון, בלי להגיד מילה, ובקיץ עוד יצטרכו להוציא עוד כסף שאין על מסגרות לילדים כי המורים יהיו בחופש.

יאללה, תתעוררו.

פלג_
26-04-20, 11:42
אם זה באמת באלגן עולמי אז שזה היה בהתאם.
הממשלה לך לא מתנהגת כאילו זה משבר, אל תצפה מימני.

לשוכרים שלי אני הודעתי שאין תשלום שכירות בנתיים איך שהתחיל המשבר, זה לא יהרוג אותי ולהם זה בטח יעזור.

אחרי זה אני מקבל 1500 שקל על שלושה ילדים ללא שום מחשבה, בצבא זה היה נקראה פופולריות זולה.
ועוד פותחים עכשיו קרן לתרומה לנזקקים מהכסף הזה (רק חסר שזה היה בחסות המדינה).
אני את מה שאני יכול לעשות עשיתי, אפילו תשלומים שיכולתי להקדים למי שצריך שילמתי עוד לפני שבוצעה העבודה.
ברמה האישית אני שלם עם עצמי, אבל שאני רואה את ההתנהלות למעלה זה פשוט מרגיז אותי.
מבקשים שתכנס מתחת לאלונקה בעוד שהם אלו שיושבים עליה.

zivo
26-04-20, 12:11
אני לא רואה מרד מיסים שמחזיק מים בלי להתמוסס מייד.
איום ריק מתוכן.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בועז,
הממשלה הנוכחית שלנו מסוגלת לטאטא מחאת קוטג' בלי למצמץ, אבל מחאה כמו שמתחילה עכשיו בשווקים -
https://www.maariv.co.il/corona/corona-israel/Article-762042?utm_source=mivzak&utm_medium=cpc&utm_campaign=start

זה כבר פוגע לה בסיס התמיכה, וזה יגרום לה להתקפל, משיקולים פוליטים ולא דווקא בריאות וטובת הציבור.
כרגע, השיקול העיקרי של ההחלטות, זה הסקר בחירות הבא.

אז למי שלא הבין, האנרכיה כבר כאן.

סולי
26-04-20, 12:28
מידע לציבור, שוק פ"ת פתוח. (:

ניר ל
26-04-20, 12:48
הרחובות והכבישים נראים די הומים כבר שבוע ויותר , לא נראה שמישהו מחכה לשינוי בהנחיות.

boaz avrahami
26-04-20, 12:58
הצחקת...
אלו מהשוק יצביעו ליכוד ויאהדו ביתר ירושלים גם אם בראש הליכוד יעמוד אחמד איבי ובראש ביתר איימן עודה.

בסך הכול הם מדברים עכשיו עם הממשלה שיפתחו את השוק.
ככה מדברים בשוק והאנרכיה עדיין רחוקה.

להבדיל מרובכם אני הייתי במחאת האוהלים וראיתי מקרוב מה הפיל את המחאה.
גם שם לא היינו קרובים לאנרכיה וביבי פחד שזה ירים כח פוליטי אלטרנטיבי.
בסוף רכבו על המחאה כל מיני קבוצות קיצון ושני אופורטוניסטים ( שמולי ושפיר) וממחאה אזרחית רחבה אנשים איבדו את הדרך.

כרגע אנחנו אפילו לא בשלב שהמובטלים או השולמנים מצליחים לצעוק בקול שישמעו בקריית הממשלה.

אפשר לסכם את הפוסט בזה :

https://youtu.be/l_wOzt_NLXY

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

opl
26-04-20, 13:39
אני אישית חושב שאם יש משהו שמשנה לאנשים העדפה פוליטית (לא החלפת צד) זה פגיעה בכיס.
128764

Saar
26-04-20, 14:09
כל חברי יש עתיד תורמים את תוספות השכר שהם מקבלים כבר למעלה משנה. (ועושים את זה די בשקט...)

alto
26-04-20, 14:24
אני אישית חושב שאם יש משהו שמשנה לאנשים העדפה פוליטית (לא החלפת צד) זה פגיעה בכיס.

הצחקתני (לא בזלוזל חלילה)
חלשים בכל העולם מצביעים עבור מפלגות קפיטליסטיות (לפעמים גם קפיטליזם חזירי) שדואגות לחזקים.
חזקים דווקא מצביעים יותר (סטטיסטית) למפלגות סוציאליסטיות שמנסות לפעמים לדאוג לחלשים.

כבר ציינתי שאנשים זה עדר של מטומטמים?

דרור ברלי
26-04-20, 17:50
הצחקתני (לא בזלוזל חלילה)
חלשים בכל העולם מצביעים עבור מפלגות קפיטליסטיות (לפעמים גם קפיטליזם חזירי) שדואגות לחזקים.
חזקים דווקא מצביעים יותר (סטטיסטית) למפלגות סוציאליסטיות שמנסות לפעמים לדאוג לחלשים.

כבר ציינתי שאנשים זה עדר של מטומטמים?

דווקא לא בטוח בכלל.
בחו"ל מצב כלכלי גרוע הוא הטריגר העיקרי להחלפת שלטון והצבעה למפלגה יריבה. אין פילוג ושנאה על רקע דעה פוליטית כמו כאן ואף בוחר אינו בכיס של אף מפלגה.

-->