PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאג'רו עם 250K - שאלות לפני קניה

boaziko
24-03-20, 23:29
אני שוקל לרכוש פאג'רו ארוך 2008, דיזל עם 250K קילומטר.
רציתי לדעת מה הדברים שעלי לקחת בחשבון שיהיו הוצאות גדולות צפויות בקילומטראז' כזה? (לדוגמה בלנד קרוזר מדברים תמיד על המזרקים).
אשמח לכל טיפ בנושא.

opl
25-03-20, 08:24
עד שיענו בעלי הנסיון האמיתי אנסה לענות מזיכרון על מה דיברו בזמנו בקבוצה שהייתי חבר בה

1. מתלה אחורי - ברגי משולש תחתון - חיבור ל"שלדה" נק תורפה, אם יש שם חופש או בלאי ונדרש להחליפם זכור לי שלעיתים הם נתקעים ולא יוצאים וזה קצת "סרט".
2. חלודה בחלון השמש שבתקרה - הקינג בוודאות סבל מזה, לא יודע אם בBK זה נפתר.
3. הצטברות בוצת פיח בסעפת יניקה - שוב, הקינג בוודאות סובל מזה. לא יודע אם גם הBK. אחרי 250 אלף שווה להציץ ולראות מה הולך בסעפת. אתה כבעלים חדש לא תרגיש במשהו חריג עד שהעסק ממש יהיה סתום. הטיפול לא יקר לזכרוני, עודף מאלפייה - לזכרוני 700~. תקלה P1299
4. כל הנושא של Diesel Particulate Filter DPF אם הוזנח יכול לעלות לא מעט כסף

בהצלחה, הBK נחשב מוצלח בהרבה מקודמו.

Asaf-a
25-03-20, 10:23
לא ברור לי מה הטעם בתחזית הנבואית הזו?
קח בחשבון שבשנים הקרובות יהיו לך בין 5000 ל10000 ₪ על תקלות.
באמת משנה איך ההוצאה תתפלג?

וגם ישתנה בהתאם לאופי וכמות הנסיעה הצפויה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דניאל מאירי
25-03-20, 11:05
אם אני הייתי ניגש לבדוק רכב כזה, קודם כל הייתי מנסה לברר הסטוריית טיפולים,
האם טופל במוסך מורשה ? יש הסטורייה מלאה ?
או שטופל בקמצנות וכל תקלה נפתרה בסוג של קומבינה.
דניאל

assafy
25-03-20, 13:56
ודוקא מוסך יבואן זה המדד? לא ניתן לטפל כמו שצריך במוסך אחר?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נדב ש.
25-03-20, 14:11
אם אני הייתי ניגש לבדוק רכב כזה, קודם כל הייתי מנסה לברר הסטוריית טיפולים,
האם טופל במוסך מורשה ? יש הסטורייה מלאה ?
או שטופל בקמצנות וכל תקלה נפתרה בסוג של קומבינה.
דניאל

זה נכון לכל רכב.

boaziko
25-03-20, 14:11
לא ברור לי מה הטעם בתחזית הנבואית הזו?
קח בחשבון שבשנים הקרובות יהיו לך בין 5000 ל10000 ₪ על תקלות.
באמת משנה איך ההוצאה תתפלג?

וגם ישתנה בהתאם לאופי וכמות הנסיעה הצפויה.

לא ברור לי מה לא ברור לך..
מי שקונה לנד קרוזר עם 250 אלף קילומטר ישר בודק אם החליפו מזרקים כי אם לא הוא כבר יודע שהוא יוציא בקרוב 10,000 שח בערך רק על זה.
מה בודק מי שקונה פאג'רו עם 250 אלף קילומטר?
מקווה שהאנלוגיה מבהירה את השאלה.
תודה רבה.

נדב ש.
25-03-20, 14:12
ודוקא מוסך יבואן זה המדד? לא ניתן לטפל כמו שצריך במוסך אחר?

מוסך מורשה משרד התחבורה, לא חייב מוסך יבואן, כמעט רוב המוסכים היום עובדים ממוחשב, אין בעיה להוציא היסטוריה.

נדב ש.
25-03-20, 14:18
מי שקונה לנד קרוזר עם 250 אלף קילומטר ישר בודק אם החליפו מזרקים כי אם לא הוא כבר יודע שהוא יוציא בקרוב 10,000 שח בערך רק על זה.
תודה רבה.

גש לבדוק אותו כמו שבודקים כל 4x4, כל המערכות תקינות, אין נורות תקלה, כל הנורות קיימות בפתיחת סוויץ' לביקורת, חופשים, צמיגים תקינים ובמידה, טסט בתוקף, נזילות, היסטורית טיפולים כבר אמרו.... דגש על שימוש סוג שמן נכון אם קיים dpf, אם היו ריקולים לאחרונה ואם נעשו, תאונות בוודאי לבדוק, וכו' וכו'.

בהצלחה.

boaziko
25-03-20, 14:34
עד שיענו בעלי הנסיון האמיתי אנסה לענות מזיכרון על מה דיברו בזמנו בקבוצה שהייתי חבר בה

1. מתלה אחורי - ברגי משולש תחתון - חיבור ל"שלדה" נק תורפה, אם יש שם חופש או בלאי ונדרש להחליפם זכור לי שלעיתים הם נתקעים ולא יוצאים וזה קצת "סרט".
2. חלודה בחלון השמש שבתקרה - הקינג בוודאות סבל מזה, לא יודע אם בBK זה נפתר.
3. הצטברות בוצת פיח בסעפת יניקה - שוב, הקינג בוודאות סובל מזה. לא יודע אם גם הBK. אחרי 250 אלף שווה להציץ ולראות מה הולך בסעפת. אתה כבעלים חדש לא תרגיש במשהו חריג עד שהעסק ממש יהיה סתום. הטיפול לא יקר לזכרוני, עודף מאלפייה - לזכרוני 700~. תקלה P1299
4. כל הנושא של Diesel Particulate Filter DPF אם הוזנח יכול לעלות לא מעט כסף

בהצלחה, הBK נחשב מוצלח בהרבה מקודמו.

אני לא בקיא בדגמים.. אני לא יודע מה זה bk.. חשבתי שיש ארוך/קצר, דיזל/בנזין, ורמות גימור ואביזרים.
אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר.
תודה רבה!

נדב ש.
25-03-20, 14:55
מ 2008 נקרא bk .

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3852-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7% A9%D7%99-%D7%A4%D7%90%D7%92-%D7%A8%D7%95-%D7%93%D7%A7%D7%90%D7%A8-PRO

assafy
25-03-20, 15:12
עד ראשית שנות האלפיים היה את הQ שלמעשה היה רכב שונה לחלוטין בעל שלדת סולם וסרן חי אחורי.
בתחילת שנות האלפיים הושק הקינג בעל מרכב אחוד ו4 מתלים נפרדים.
בסוף 2006 היה רענון של הצורה ותוספת של דברים מודרניים כגון בקרת יציבות ומשיכה אבל זה המשך ישיר של הקינג. הדור הזה נקרא BK. חוץ מיזה יש קצר/ארוך ורמות איבזור.

Asaf-a
25-03-20, 15:32
תודה רבה.תעשה סקר קצר לכמה החליפו, להערכתי תופתע, לא לכולם החליפו מזרקים, לא כולם שברו דיפרנציאל, לא כולם החליפו גיר או טורבו או הייתה להם נזילה מהסאן רוף...
ולא משנה אם זה טויוטה או מיצובישי שיחסית אמינים אם לא התעללו בהם.

קח בחשבון שסטטיסטית משהו מאלו יתכן ויפול במשמרת שלך, וסטיסטית תהיה לך הוצאה של ...

אני מופתע כי מה הטעם במידע? לא תחליף יזום, אלא רק אם יהיו סימפטומים שאותם כדאי להכיר.

אבי ביטר
25-03-20, 16:38
היי

יש קהילה מאוד גדולה בפייסבוק
אחת הקבוצות נקראת Pajero owners Club israel (מעל ל 6000 חברים)
ו 2-3 קבוצות Whatsapp מאוד פעילות.

משום מה פה באתר הפורום של מיצובישי די רדום, ובקבוצות שציינתי יש המון פעילות והמון מידע, כנראה שחלק גדול מהחברים שם לא חברי ג'יפולוג.

בכל מקרה, אתה יכול ללמוד שם המון על בעיות נפוצות וסדר גודל של עלות תיקונים + הפנייה לאנשי מקצוע מומלצים וכו' וגם תיקונים עצמאים.
ממה שאני בדקתי בזמנו אין ל BK (מ 2008 כפי שציינו) מחלות מיוחדות מעבר לדברים הרגילים/בלאי טבעי.

בבדיקה כמו שכבר כתבו לך, שים לב לדברים הרגילים, תנסה להבין איך טיפלו ברכב.

אחד היתרונות בדגם שהוא מאוד נפוץ, ועם סבלנות אתה יכול למצוא כלי שלא עשה שטח ושימש למדרכות/פוזה/ספר נשים

בהצלחה

boaziko
25-03-20, 16:45
תודה רבה לכולם!!

nirs
25-03-20, 17:35
בועז
ממליץ לקחת את הרכב לבדיקה במוסך בו אתה מתכנן לטפל (רצוי כמובן שמכיר היטב את סוג הרכב המדובר).
מאמין שיתן אינדקציה טובה על מצב הרכב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafpeleg
25-03-20, 20:18
ממליץ לך להקדיש קצת זמן לקרוא ולהבין על מסנן החלקיקים שיש לדגם הזה ב 2 שנותיו הראשונות. אני לא מתמצא בזה, אבל הבנתי (מגרשון, מי שמבין יודע[emoji6]) שזה די דרעק וכדאי להימנע.
אאל"ט, 2007-2008.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Asaf-a
25-03-20, 20:32
ממה שאני מכיר, הbk יותר רגיש מהקינג באלקטרוניקה של בקרת האחיזה, לשני חברים שלי היו בעיות חוזרות.
והמוסכניק שלי סיפר שאכן בעייה נפוצה לעומת הקינג.

מאידך לא בגלל זה הייתי נמנע מהbk.

boaziko
25-03-20, 20:50
ממליץ לך להקדיש קצת זמן לקרוא ולהבין על מסנן החלקיקים שיש לדגם הזה ב 2 שנותיו הראשונות. אני לא מתמצא בזה, אבל הבנתי (מגרשון, מי שמבין יודע[emoji6]) שזה די דרעק וכדאי להימנע.
אאל"ט, 2007-2008.

מי זה גרשון..?

נדב ש.
25-03-20, 21:26
אאל"ט, 2007-2008.

אם ככה אז כדאי להימנע בכלל מקנית דיזל בן 10 ומעלה.
נו באמת...

asafpeleg
25-03-20, 21:41
אם ככה אז כדאי להימנע בכלל מקנית דיזל בן 10 ומעלה.
נו באמת...למה ככה?
מדובר על שנתיים ראשונות של BK.

נדב ש.
25-03-20, 22:42
למה ככה?
מדובר על שנתיים ראשונות של BK.

למה? אחרי זה כבר לא קיים dpf בדגם הזה? איך זה מסתדר עם תקנות זיהום אוויר לדיזלים?

מודה שלא מכיר ולא התעמקתי בדגם הזה...

asafpeleg
26-03-20, 06:01
למה? אחרי זה כבר לא קיים dpf בדגם הזה? איך זה מסתדר עם תקנות זיהום אוויר לדיזלים?

מודה שלא מכיר ולא התעמקתי בדגם הזה...קיים, להבנתי שונה.
גם אני לא נכנסתי לעומק, קראתי בכמה פורומים וראיתי פתרונות של מערכות פליטה שונות עם/בלי ממיר קטליטי (בחו"ל...) ל BK 2007-2008.
יותר מזה אני לא יודע ולכן לא אכתוב, מאמין שיש פה מי שיכול להרחיב בנושא.

gilur
26-03-20, 10:09
....
תודה רבה.

מבין את כוונתך, לא מומחה גדול ובכל זאת:
כשקניתי את הפאג'רו שלי הבנתי שמשאבת הסולר והגיר הם שני המוקשים הכי בעייתים ונפוצים.
לגבי משאבה שמעתי את זה אח"כ עוד כמה פעמים, על הגיר - פחות.
גם חלודת הגג (אם הוא נפתח) היא סיפור ידוע אבל אני לא סופר אותו כי זה לא מתפרק ביום אחד פתאום - כמו מנוע לדוגמה..

250K לדיזל לא אמור להפחיד אותך, אבל בגדול - תבין איך הרכב תוחזק (והאם הוא תוחזק או כמו שכתבו - עשו קומבינה על כל דבר...)

וכרגיל - שמור קצת כסף בצד :)

Asaf-a
26-03-20, 10:14
לגבי הגיר, זה מאוד תלוי תחזוקה.
אצלי ב6 שנים ו60000 קמ פעמיים ביצעתי החלפת שמן גיר כולל דיאליזה (סירקולציה על ידי משאבה חיצונית)
יש ויכוח אם זו הטכניקה הנכונה או רק לרוקן ולמלא פעמים בהפרש של שבועיים.

לטעמי רכב שאין היסטוריה אם הוחלף ומתי שמן הגיר, הגיר בסיכון, וזה יקר...

אבי ביטר
26-03-20, 11:37
מבין את כוונתך, לא מומחה גדול ובכל זאת:
כשקניתי את הפאג'רו שלי הבנתי שמשאבת הסולר והגיר הם שני המוקשים הכי בעייתים ונפוצים.
לגבי משאבה שמעתי את זה אח"כ עוד כמה פעמים, על הגיר - פחות.
גם חלודת הגג (אם הוא נפתח) היא סיפור ידוע אבל אני לא סופר אותו כי זה לא מתפרק ביום אחד פתאום - כמו מנוע לדוגמה..

250K לדיזל לא אמור להפחיד אותך, אבל בגדול - תבין איך הרכב תוחזק (והאם הוא תוחזק או כמו שכתבו - עשו קומבינה על כל דבר...)

וכרגיל - שמור קצת כסף בצד :)

היי
לגבי משאבת סולר וגיר, אתה כנראה מדבר על king ולא bk
תקן אותי אם אני טועה.

gilur
29-03-20, 08:27
היי
לגבי משאבת סולר וגיר, אתה כנראה מדבר על king ולא bk
תקן אותי אם אני טועה.

אכן קינג.

noamk
31-03-20, 21:54
1. ניקוי סעפת יניקה- חובה! (אזור2000 ש"ח)
2. לוודא שמותחן שרשרת תקין.
3. מסרק הגה- נק תורפה בכל הפאג'רו. אם לא שופץ עדיין- יקרה בקרוב. (אזור 3000 שח עם עבודה)
4. כל השאר- טיפולים שוטפים כמו כל רכב.

בנוסף: מיגון גחון- חובה!
הגבהה- מומלץ מאד. שינוי קטן שעושה הבדל גדול ברכב הזה.

טיפ קטן- תוודא שהרכב לא יוצא מנהל הרכב (צה"ל).

שיהיה בהצלחה!

-->