PDA

צפייה בגרסה מלאה : סגרו את חוף הצוק בתל אביב ומפנים את עיר הקרוואנים משם

KOOKE
06-04-20, 09:34
128367

תכלס יש אנשים שהקרוואן או המוטורהום הוא הבית שלהם שמתגוררים בהם דרך קבע ואין להם בית אחר אבל מבחינת הרשויות ה"בית" זו הכתובת הרשומה בתעודת הזהות וכל מיש שנמצא עם הקרוואן או הבית הממונע מרחק יותר מ- 100 מטר מהכתובת בתעודת הזהות ושלא לצורך מותר (תרופות, קניות ועבודה מותרת) ייקנס.
כן זה מחמיר ומעוות המציאות אבל אפשר להבין זאת בעתות חירום שמנסים לסגור כל פרצה שעלולה להיות מנוצלת לרעה.

zivo
06-04-20, 09:46
שלמה,
את נדב גירשו מאוהל יחיד באמצע המדבר.....
בסוף, גם הגיעו לכינוס הזה, שהוא בטוח הרבה יותר בעייתי.
כל השאלה, למה לקח כל כך הרבה זמן?

asafk
06-04-20, 11:24
אני מכיר אנשים שבאמת גרים שם. לפחות גברת אחת שאם תיאלץ להגיע עם התינוק לכתובת הרשומה במשרד הפנים - יש סיכוי שיהיה עוד מקרה קשה לסטטיסטיקה. לכן אני מניח שהם פשוט ילמדו להתחבא יותר טוב.

אסף.

boaz avrahami
06-04-20, 11:34
אם יהיה מוטורהום מציאה אז תפרסמו...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
06-04-20, 11:59
בלי קשר... או אולי עם... הבוקר היתה אמורה לצאת משם הפגנה של העצמאיים. אני מקווה שיצאה למרות שסגרו להם את נקודת הכינוס..

אסף.

דרור ברלי
06-04-20, 12:18
בלי קשר... או אולי עם... הבוקר היתה אמורה לצאת משם הפגנה של העצמאיים. אני מקווה שיצאה למרות שסגרו להם את נקודת הכינוס..

אסף.

ואולי לא סתם נבחר ככה פתאום, מהמותן, תאריך סגירת נקודת הכינוס הזו.....

בוזי
06-04-20, 12:34
אני שומע מאנשים שגרים באופן קבע בקרוואנים, שאם הם נמנעים מלחנות בחופים, שמורות טבע וחניוני לילה - לא מגרשים אותם גם אם הם רחוקים מהכתובת הרשומה בת"ז.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

דור אריאל
06-04-20, 13:22
בחוף של מצוקי דרגות המשטרה צילמה ותעדה את מי שגר שם קבוע וכל השאר שבאים והולכים היא קונסת או מגרשת

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

asypeer
06-04-20, 14:12
טוב מאוד, בלי להכליל - חיות שם לא מעט פחי אדם שכמות הזבל שהם מייצרים ומתעופפת לה בשטח ואל המים היא עצומה. מקווה שיפנו גם את המאחז שהוקם בפארק הירקון ליד רחוב רוקח ברמת-גן.
שטח שלכאורה שייך לת״א אבל בפועל נמצא ברמת-גן שהפך לגרסא הישראלית לטריילר פארק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
07-04-20, 00:09
סליחה שאני מתעצבן עד כדי כך.... אבל כמה קטנוניות וכמה רוע.

חוק, סדר ואיכות סביבה מעל לכל?....
רק אני לא מופתע שמסתבר שזה לא סתם טריילר-פארק של חובבי קמפרים ומוטורהומים שרק רוצים לשבור שגרה מול הים וחוץ מה-RV יש להם גם בית לחזור אליו?..... שלא מעט מהאנשים שחיים ככה, עושים את זה לא מתוך אידיאולוגיה, אלא כי אולי זה פתרון הדיור היחיד שלהם מבלי לאבד את שארית כבודם?.... במדינה מנוולת, עם שלטון מתועב, נהנתן ומושחת, שהפכה את יוקר הדיור ויוקר המחיה המטורללים למדיניות?......

ועכשיו בימי מגיפה שהיא אסון עולמי של אחת למאה שנה שרק במקרה נפל במשמרת שלנו, ואם הוא יימשך עוד חודשיים-שלושה, תראו פתאום עשרות אלפים אם לא מאות אלפים, של אנשים נורמטיביים כמוכם, אולי גם חלק ממכם, שאולי ייזרקו לרחוב כי בעל כורחם לא עובדים ואין להם כסף לשלם את שכר הדירה ההזוי?.....

כמה נבזות. כמה רשעות. כל כך אופייני לרשויות של מדינה שהפכה לאויב הגרוע ביותר של אזרחיה - וכבר מזמן ראויה שהאזרחים יתייחסו אליה שבעתיים כאל אויב - ויפעלו בהתאם.
ואני לא אמשיך לכתוב מה אני חושב שצריך לעשות, כי זה נכנס כבר לרובריקה של המרדה והסתה לאלימות.

KOOKE
07-04-20, 08:30
דרור

נוציא לרגע מהמשוואה את עניין הקורונה - בהחלט יכול להבין ולקבל אנשים שמתוך מצוקה כלכלית או פשוט כדרך חיים מחליטים לחיות הקרוואן או בבית ממונע.

אבל, ממש לא מקבל את האופן בו אותם האנשים עושים את זה בארץ תוך שהם מטנפים בצורה נוראית המקום בו הם שוהים והופכים מקומות מדהימים לסלאמס מזעזעים גרועים יותר מכל "טריילר פארק" שאיי פעם ראית.

חלק גדול מהקרוואנים/ בתים ממוניחם אין בכלל מיכלי מים אפורים וגם אלו שיש להם לא מקפידים על ריקון מסודר של מיכלי המים האפורים למקומות מיועדים לכך (אולי כי אין מקומות מוסדרים לזה) התוצאה המזעזעת והריחנית היא שהביוב של כל אלו זורם חופשי החוצה מהקרוואן או הבית הממונע ומטנף ומסריח את כל הסביבה. גם אשפה הם לא ממש טורחים לאסוף ולפנות בצורה מסודרת.

כמי שגר לא רחוק משם וכמי שראה בחוף הצוק כמעין תחליף לבור ובירה על הים עם חברים ופיפוטי ג'יפים המיגע הסביבתי שהם יצרו שם מרתיח אותי.

המדינה שלנו קטנה, אין לנו יותר מדיי מרחבים להקצות לעניין טריילר פארק ובטח שלא במקום לאפשר התנחלויות כאלו מבלי שהדיירים שם נושאים בעלות כל שהיא של תמיכה בתשתית הסביבתית מבחינת מים, ופינוי הביוב והאשפה שהם מייצרים.

zivo
07-04-20, 11:30
סליחה שאני מתעצבן עד כדי כך.... אבל כמה קטנוניות וכמה רוע.

חוק, סדר ואיכות סביבה מעל לכל?....
רק אני לא מופתע שמסתבר שזה לא סתם טריילר-פארק של חובבי קמפרים ומוטורהומים שרק רוצים לשבור שגרה מול הים וחוץ מה-RV יש להם גם בית לחזור אליו?..... שלא מעט מהאנשים שחיים ככה, עושים את זה לא מתוך אידיאולוגיה, אלא כי אולי זה פתרון הדיור היחיד שלהם מבלי לאבד את שארית כבודם?.... במדינה מנוולת, עם שלטון מתועב, נהנתן ומושחת, שהפכה את יוקר הדיור ויוקר המחיה המטורללים למדיניות?......

ועכשיו בימי מגיפה שהיא אסון עולמי של אחת למאה שנה שרק במקרה נפל במשמרת שלנו, ואם הוא יימשך עוד חודשיים-שלושה, תראו פתאום עשרות אלפים אם לא מאות אלפים, של אנשים נורמטיביים כמוכם, אולי גם חלק ממכם, שאולי ייזרקו לרחוב כי בעל כורחם לא עובדים ואין להם כסף לשלם את שכר הדירה ההזוי?.....

כמה נבזות. כמה רשעות. כל כך אופייני לרשויות של מדינה שהפכה לאויב הגרוע ביותר של אזרחיה - וכבר מזמן ראויה שהאזרחים יתייחסו אליה שבעתיים כאל אויב - ויפעלו בהתאם.
ואני לא אמשיך לכתוב מה אני חושב שצריך לעשות, כי זה נכנס כבר לרובריקה של המרדה והסתה לאלימות.

דרור,
מבלי להכנס לשאלת העיתוי, ולכל מה שקורה לאחרונה בארץ (למרות שלפי 3 המשאלים האחרונים, בערך חצי מהעם חושב שלא צריך לשנות),
יש פה נקודה עקרונית שלדעתי אתה מפקשש.

בסופו של יום, מבחינה משפטית, אין שום הבדל, בין יהודי שמגיע אם מוטורהום ומתיישב על קרקע לא שלו , לבין בדואי שמגיע עם הגמל ומתיישב על קרקע לא שלו, או פליט מאפריקה שמתיישב באיזה מבנה נטוש לא שלו......
לא רק שמבחינה משפטית אין הבדל, אלא שמבחינה מוניציפאלית, זה אולי אפילו יותר גרוע.
המדינה צריכה לדאוג לסדר ציבורי ולרכוש הציבורי. התקהלות קבע, כזו, היא בעייתית בכל מיימד וכל קירטריון.

כמו הרבה דברים אחרים (כמו הבדואים למשל), השאלה היחידה, למה לא עשו את זה עד עכשיו?
זה המחדל האמיתי.
במדינה מתוקנת, הם היו מקבלים דו"ח כבר אחרי יום (שלא לדבר על מדינות שזה עניין של שעות).

אז כל אחד והאוכלוסיה שקרובה לליבו, אבל חוק זה חוק.

KOOKE
07-04-20, 13:02
זיו צודק

אבל לנוכח תופעה מתרחבת שכזו, לו הייתי המדינה, הייתי מאפשר לבעלי קרקע חקלאית שאינה מנוצלת לחקלאות להסב אותה לחניון מסודר ובתשלום לקרוואנים/ מוטור הום כשהכנסות בעל הקרקע כמובן יהיו חייבות במס כדין.

זה מצב שבו כל הצדדים מרוויחים - המדינה נפטרת ממפגע סביבתי, המדינה פותרת ולו במקצת את מצוקת הדיור ואף מקבלת הכנסות מהמיסוי- בעל הקרקע ירוויח מהתפעול של כזה חניון, בעלי הקרוואנים והבתים הממונעים ירוויחו מקום מגורים מוסדר, נקי, עם שירותי תמיכה בתשתית ובעלות זולה ביחס לדיור רגיל והכי חשוב שכל העניין יהיה חוקי וכשר למהדרין. כמובן שהמחיר שייגבה על ידי בעל הקרקע צריך להיות מפוקח ותומחר בצורה שתאפשר רווח סביר לבעל הקרקע מחד ומאידך מבלי לעשוק את הצרכנים.

סתם לשם הדוגמה - באיזור שפיים בקרבה לים יש שפע קרקעות כאלו.

אבל דיי ברור לי שבמדינתנו החלמאית כזה מיזם יעיל לא יצא לפועל עם הביורוקרטיה והנהלים המשונים שיש.

asafk
07-04-20, 13:23
זיו צודק

אבל לנוכח תופעה מתרחבת שכזו, לו הייתי המדינה, הייתי מאפשר לבעלי קרקע חקלאית שאינה מנוצלת לחקלאות להסב אותה לחניון מסודר ובתשלום לקרוואנים/ מוטור הום כשהכנסות בעל הקרקע כמובן יהיו חייבות במס כדין.

זה מצב שבו כל הצדדים מרוויחים - המדינה נפטרת ממפגע סביבתי, המדינה פותרת ולו במקצת את מצוקת הדיור ואף מקבלת הכנסות מהמיסוי- בעל הקרקע ירוויח מהתפעול של כזה חניון, בעלי הקרוואנים והבתים הממונעים ירוויחו מקום מגורים מוסדר, נקי, עם שירותי תמיכה בתשתית ובעלות זולה ביחס לדיור רגיל והכי חשוב שכל העניין יהיה חוקי וכשר למהדרין. כמובן שהמחיר שייגבה על ידי בעל הקרקע צריך להיות מפוקח ותומחר בצורה שתאפשר רווח סביר לבעל הקרקע מחד ומאידך מבלי לעשוק את הצרכנים.

סתם לשם הדוגמה - באיזור שפיים בקרבה לים יש שפע קרקעות כאלו.

אבל דיי ברור לי שבמדינתנו החלמאית כזה מיזם יעיל לא יצא לפועל עם הביורוקרטיה והנהלים המשונים שיש.היה מי שניסה להרים התארגנות כזו, 'כפרים על גלגלים', הבירוקרטיה והמגבלות החוקיות היו קשים מדי. כשיוסי הלך לעולמו, גם הרעיון דעך לאיטו. חבל.

אסף.

דרור ברלי
07-04-20, 13:39
הם לא קרובים לליבי יותר מאשר לליבכם. ההבדל בינינו הוא שאני כן מכיר בבעיה שהובילה חלק מהם לצורת החיים הזו, שאני משוכנע שאילו היתה בידם האפשרות הכלכלית ויכולת הבחירה בין פיאט דוקאטו עתיקה מתפוררת לבין דירה נורמלית, אפילו בשיכון, בוודאי לא היו בוחרים בדוקאטו.
צורת החיים הזו, שנראית מגניבה לכמה מאיתנו, ממש אינה חופשת חלומות במוטורהום RV אמריקאי מפנק בהרי הרוקי'ז, כמו שאולי נדמה כאן למישהו או מישהם. אלה חיים בסרט די רע, שהנחמה היחידה שאני מוצא בו היא האפשרות לשתות את הקפה של הבוקר מול הים או ההרים או השדות או השד יודע איפה תבחר להחנות את הדוקאטו בלילה.

ואתם? לכם מפריע שחסמו לכם את הנוף של הים כשאתם באים לקפה בבור.... או שזרקו שם ליכלוך, כשמאתיים מטרים משם, קבלנים שופכים ערימות של פסולת בניין שכנגדן אתם לא מצייצים אפילו אות. או שסתם אתם חרדים לשלטון החוק..... באמת קשה לי לבחור איזה מהטיעונים הללו יותר מקומם, יותר מתנשא ו/או יותר מנותק.

מפריע לכם שמלכלכים? אתם צודקים! גם לי מפריע שערסים מלכלכים כאן בגינה מתחת לבית שלי. אז תתקעו להם וואחד קנס - על ליכלוך. בכלל, תתקעו קנס ענקי על ליכלוך לכל מי שמלכלך. על השלכת בדל סיגריה, על זריקת פחית רדבול, קנס-קנס.
אבל בלי צביעות בבקשה - את האכיפה לבצע לא רק על החלשים האלה. תאכפו את זה גם ובעיקר סביב הכפרים במגזר, שמשליכים את המזבלות שלהם בטבע, ואף אחד לא אוסף ובעיקר לא אוכף. נו, כי "גזענות" ו"אפליה", אתם יודעים.... רגע, שם יותר קשה לאכוף, כי שם עלולים לעשות בכם לינץ'......

אבל מה זה לגרש? לגרש לאן בדיוק?.... קחו בחשבון - לחלקם אין באמת לאן ללכת.
הם פשוט יסעו למקום אחר ויפריעו שם בעין לצדקן שבע ומנותק אחר שמחפש עם מי לריב. וחוזר חלילה.

הקורונה אולי לא קשורה לזה בכלל, אבל אני חושש שהקריסה הכלכלית הצפויה תדחוף רבים מאוד למצב הישרדותי-אישי, ואני מדבר על כמות גדולה מאוד של אנשים נורמטיביים שעד לפני חודש עבדו והתפרנסו וגידלו ילדים בכבוד - ופתאום לא יוכלו לשלם שכר דירה, ייזרקו לרחובות ויילחמו ביניהם על פת לחם להביא לילדים שלהם שבאוהל - כולי תקווה שהם כבר לא ישתקו יותר לשלטון החוק הזה וייפרעו ממנו בגדול. כן - בכוח ובאלימות. כי בלי כוח ואלימות כבר אי אפשר לשנות כאן כלום - כי מדינת ישראל כבר מזמן מבינה רק כוח.
וכשיש אלימות, לצערנו נשפך גם דם.

zivo
07-04-20, 17:02
דרור,
מאחר וכתבת בלשון רבים (ואתם? לכם מפריע...), אז רק הערה קטנה ושאלה.

בפעם אחרונה שהלכתי לים בת"א, רוב האוכלסיה במדינת ישראל עוד לא נולדה.... בקיצור, לי לא מסתירים את הנוף, ואותי, הנקודה הזו ממש לא מענינת.
שאתה מתאר את הקשיים של האוכלסיות האלו (ואני מסכים עם כל מילה שלך), אתה זוכר שהרמה הסוציואקונומית (זה הביטוי הנכון שהמערכת משתמשת), של הבדאווי שיושב בחאן-אל אחמר, היא עוד יותר נמוכה???
אתה מבין מה זה אומר (אם שיקול של רמה סוציואקנומית) יאפשרו השתלטות על קרקע???

כל השיקולים הסוציואקונמים, וכל שיקולי הרווחה והחמלה.... רלוונטים לשני דיונים אחרים-
1- איך, כמדינה מודרנית ומפותחת, יש לנו כל כך הרבה מקרים כאלו?
2- איך לעזור, לטפל, ולמוע מקרים אחרים?

זה ממש, לא קשור לעובדה שבמדינה מתוקנת, אזרח לא משתלט על אדמה לא לו (תשאל את יואב גאלנט, הוא הפסיד רמטכלות בגלל זה).

חג שמח

יואב פולס
07-04-20, 17:13
לו הייתי המדינה, הייתי מאפשר לבעלי קרקע חקלאית שאינה מנוצלת לחקלאות
תגדיר 'בעלי קרקע חקלאית'.
קיבלו מהמדינה ליצירת חקלאות? רכשו ורשמו בטאבו? אדמת מנהל עם יעוד?

asypeer
07-04-20, 17:58
דרור קשה להתחרות בכשרון הכתיבה שלך, אני רק אציין שיצא לי לעבור באיזור המדובר הרבה עם האופניים בשבתות בבוקר.
לפי כמות הלנדקרוזרים שחונה שם, לא מדובר על עשירון תחתון. לפי כמות שאריות המסיבות (ראיתי שם יותר ממסיבה אחת בלייב) - מדובר בעסק עבור חלק מהם.
יש כל מיני משאיות ואוטובוסים שהוסבו למגורים, וואלה יופי - גם אני רוצה בית על הים, בלי ארנונה ובלי שכירות.
שילכו לעבוד, כמו כולנו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דור אריאל
07-04-20, 18:08
דרור קשה להתחרות בכשרון הכתיבה שלך, אני רק אציין שיצא לי לעבור באיזור המדובר הרבה עם האופניים בשבתות בבוקר.
לפי כמות הלנדקרוזרים שחונה שם, לא מדובר על עשירון תחתון. לפי כמות שאריות המסיבות (ראיתי שם יותר ממסיבה אחת בלייב) - מדובר בעסק עבור חלק מהם.
יש כל מיני משאיות ואוטובוסים שהוסבו למגורים, וואלה יופי - גם אני רוצה בית על הים, בלי ארנונה ובלי שכירות.
שילכו לעבוד, כמו כולנו.

Sent from my iPhone using Tapatalkגם באילת 90% מהקראוונים של חברות מסחריות

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

KOOKE
07-04-20, 19:45
יואב

העלת בצדק נקודה חשובה - רוב אם לא כל הקרקעות החקלאיות במדינה הן אדמות מדינה (מנהל) שהוענקו לחקלאים דבר שבתיאוריה היה אמור להקל על יישום הפתרון שהצעתי ושככל הנראה כבר חשבו עליו לפי מה שאמר אסף.

דרור, בתור צדקן, מתנשא, שבע ומנותק תרשה לי להבהיר שגם לי מפריעה האכיפה הסלקטיבית ומפריעה לי פסולת הבניין שנזרקת שם ובמקומות אחרים כמעט באין מפריע כמו גם ערי הפחונים של הבדואים או הבנייה הפרועה והאקלקטית במגזר הערבי - נו אז...אם מצליחים לאכוף משהו סוף סוף לבכות על זה?

אני דיי מעורה בקהילה הזו - חבר טוב מאד שלי בעל בית ממונע וייבא עוד אחד לצורכי מסחר, ישבתי עם חלק מהמתגוררים שם לשיחות ארוכות אל תוך הלילה.

לא יודע מה הסטטיסטיקה אבל בוודאות יודע שרק המיעוט חיי באורח חיים זה בחוסר ברירה והרוב עושה את זה יותר למרות נופש ובילוי כמעין בית קיץ נוסף על גלגלים או למטרות השכרה דרך RBNB.

לא יודע מה התדירות שאתה מבקר בחוף הצוק אבל הנקודה שממחישה את מה שאמרתי היא ההבדל העצום ביכמות המתגוררים שם בחורף לעומת כמות המתגוררים שם בקיץ.

דרור ברלי
07-04-20, 20:28
יואב

העלת בצדק נקודה חשובה - רוב אם לא כל הקרקעות החקלאיות במדינה הן אדמות מדינה (מנהל) שהוענקו לחקלאים דבר שבתיאוריה היה אמור להקל על יישום הפתרון שהצעתי ושככל הנראה כבר חשבו עליו לפי מה שאמר אסף.

דרור, בתור צדקן, מתנשא, שבע ומנותק תרשה לי להבהיר שגם לי מפריעה האכיפה הסלקטיבית ומפריעה לי פסולת הבניין שנזרקת שם ובמקומות אחרים כמעט באין מפריע כמו גם ערי הפחונים של הבדואים או הבנייה הפרועה והאקלקטית במגזר הערבי - נו אז...אם מצליחים לאכוף משהו סוף סוף לבכות על זה?

סתם ככה, אתה יודע, מקפידים לאכוף על מי שהכי חלש. שהסיכוי שיתנגד הוא הכי נמוך. נראה אותם גברים וגיבורים גדולים, באים לפנות ישובי פחונים של הבדואים.... גם סוגיית חאן אל אחמר שעולה בכל פעם מחדש, עדיין לא פונה. גם המסתננים האפריקאים עדיין חוגגים באין מפריע בדרום ת"א. כופים רעש, זוהמה, מחלות, אלימות, אימה והטרדות על כל שכניהם. ומדינת ישראל?... עושה בזזזז. היא המנוולת, חזקה רק על חלשים.

אני דיי מעורה בקהילה הזו - חבר טוב מאד שלי בעל בית ממונע וייבא עוד אחד לצורכי מסחר, ישבתי עם חלק מהמתגוררים שם לשיחות ארוכות אל תוך הלילה.

לא יודע מה הסטטיסטיקה אבל בוודאות יודע שרק המיעוט חיי באורח חיים זה בחוסר ברירה והרוב עושה את זה יותר למרות נופש ובילוי כמעין בית קיץ נוסף על גלגלים או למטרות השכרה דרך RBNB.

לא טרחתי לבדוק ברזולוציה כזו. אני סתם מסתכל איך נראה הקרוואן. יש כאלה שאשכרה נראים כמו מעברה על גלגלים וקל לי לנחש שהם לא נמצאים שם למטרות נופש (אתה היית שוכר דבר כזה לצורך חופשתך?... אני לא) אלא מישהו גר בדבר כזה או בגרוטאת דוקאטו שהיתה פעם גזלן והיום היא סוג של בית נייד, רק כי אין לו ברירה.

לא יודע מה התדירות שאתה מבקר בחוף הצוק אבל הנקודה שממחישה את מה שאמרתי היא ההבדל העצום ביכמות המתגוררים שם בחורף לעומת כמות המתגוררים שם בקיץ.

אני האחרון שבעד השתלטות על קרקע. אבל אתם רואים את הבעיה בליכלוך ובצפצוף על החוק, ואני רואה את הבעיה במאסות הולכות וגדלות של אנשים שאין להם פתרון דיור. ואני לא צריך להזכיר שבעיית הדיור בישראל היא יזומה. פועל יוצא של יוקר המחייה שגם הוא יזום. מדיניות.
קשה לומר שלמישהו כאן זה אכפת.

אבל עכשיו בגלל המגיפה וקריסת הכלכלה, יש מצב שרבים מאוד גם כאן אולי יחוו את זה בקרוב. ואז נראה איך תגיבו.

-->