PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אני יודע עם הבולג'וינט גמור?

asaf
16-02-06, 17:34
איך אני יודע עם הבולג'וינט גמור?
עשיתי טיפול שוטף ואמרו לי שיש חופש באחד מהם?איך אני רואה/מרגיש את זה ?האם כדאי להחליף במיידי או לחכות שייגמר לגמרי?
וכמה אמור לעלות חדש+עבודה.
תודה
אסף

חנן-ג'יפולוג
16-02-06, 20:32
יש משהו כמו שמונה מיפרקים כדוריים בסופה. שניים בדראג לינק (המוט שמחבר בין תיבת ההגה למוט השפור) , עוד שניים על מוט השפור(המוט שמחבר בין שני הגלגלים) ועוד שניים בכל קצה סרן, המיפרק שמאפשר לגלגלים להסתובב ימינה ושמאלה.

ההבדל בין סוגי התפוחים האלה, והעלויות של החלפתם, והבדלי הזמנים שנדרשים להחלפתם הם גדולים, ולכן רצוי שתתאר במדויק, או תצלם, את התפוח המדובר.

tayrie
16-02-06, 20:42
יש משהו כמו שמונה מיפרקים כדוריים בסופה. שניים בדראג לינק (המוט שמחבר בין תיבת ההגה למוט השפור) , עוד שניים על מוט השפור(המוט שמחבר בין שני הגלגלים) ועוד שניים בכל קצה סרן, המיפרק שמאפשר לגלגלים להסתובב ימינה ושמאלה.
.

שמוסכניקים אומרים בולג'וינט הם מתכוונים לזה ...לאחרים הם קוראים פשוט תפוחים.
החלפתי 2 כאלה לפני חודשיים ולא זוכר כמה עלה , משהו בסביבות ה800 ש"ח אם אני לא טועה.

tayrie
16-02-06, 20:43
כולל הכל כמובן .

חנן-ג'יפולוג
16-02-06, 22:49
אם באמת מדובר באחד מהתפוחים של מיפרקי הסרן, אז תרים את הגלגל באוויר, תן לחבר להחזיק אותו בשעה 12 ו6 ולנענע אותו. תסתכל על התפוח החשוד או הנח עליו יד ואם תראה או תרגיש חופש כלשהו, אז התפוח דורש החלפה.

למיטב זכרוני תפוח כזה לסיקס עלה לי בסביבות 80 ש"ח. לגבי עבודה אני לא יודע , כי עשיתי את זה לבד, אבל בתגובה מעליי כבר יש התייחסות לזה.

asaf
17-02-06, 10:24
אכן מדובר בבולגוינט שמחבר בין הסרן לגלגל הימני...
אם יש חופש אז דרושה החלפה מיידית או שניתן לסחוב עוד כמה ק"מ/טיולים?
תודה
אסף

חנן-ג'יפולוג
17-02-06, 12:37
שאלה בעייתית. לך תתאר כמה חופש יש דרך האינטרנט...

בגדול, אנשים נוסעים עם חופש כזה לא מעט זמן, אבל ברגע שאתה כבר יודע, מרפי יוודא שזה יפגע בך בזמן שבין הגילוי ובין התיקון...

גבי כהן
17-02-06, 16:59
לאחר שהתגלה לאשתי ברכב חופש ב"תפוח קידמי שמאלי" ביקשתי ממנה למחרת בבוקר לנסוע בדרך לעבודה ולהכנס למוסך בבוקר......הנסיעה הקצרה לא נגמרה בטוב....התפוח נשבר , הרכב נעצר במקום! אמצע הכביש...אי אפשר להזיז מילמטר!!!....גרר מיוחד רק עם מתקן מיוחד יכול להרים את הרכב מבלי לפגוע בשאר מכלולי הרכב.......בקיצור.......חופש בבוג'וינט....להחליף מהר, לא מומלץ להמשיך לנסוע.... כל הסיפור זה בערך 100 ש"ח לכל תפוח ללא עבודה..

-->