PDA

צפייה בגרסה מלאה : נוכחות בדווים בשטחי אש

אוהב נגב
15-04-20, 22:48
שלום, ברוב עוונותי אני חותך מדי פעם דרך שטחי אש בהר הנגב הגבוה(באזור הנחלים עקרב, ניצנה, יתר) ללא תאום עם המתאמים למיניהם, ולא אחת אני נתקל שם בבדווים (מבוגרים / ילדים/ות) שרועים את צאנם או את גמליהם, ואני משוכנע שגם הם לא מתואמים עם הצבא. מישהו יכול להרחיב לגבי האבחנה והתגובה של הצבא בין בדווי למטייל?
בתודה.

yoni_0000
15-04-20, 23:04
אתה מחפש תשובה רצינית? כי אין.
מנגנוני אכיפה יודעים להתמודד רק עם מי ששומר על החוק.

חוץ מזה.. הרוב המוחלט של שטחי האש בכלל לא פעילים ברוב המוחלט של הזמן.

Mor Gurevich
16-04-20, 07:46
יוני, אני לא בטוח שמה שכתבת על פעילות שטחי האש נכון. זה שאין ירי, לא אומר ששטח האש לא פעיל.

לשאלת פות"ש, אל תיסע בשטחי אש ללא תיאום.
זו סכנת חיים, לא פחות.

בגדול, לפני ביצוע כל ירי הגורם המתאמן בודק "בעין" שאזור הירי נקי מאנשים (חיילים מבורברים, כלי תקוע, מטייל/בדואי עבריין, בעלי חיים). הסכנה היא ממשית גם בגלל שקליעים/פגזים יכולים לנתר רחוק מאוד למקומות שלא בהכרח נסרקו בעין, וגם משום שבין הסריקה בעין לבין המעבר שלך שם יכול להיות שיפספסו את נוכחותך.

אז מעבר לכך שמדובר בסכנת חיים, זו גם עבירה על החוק. תבחר מי מביניהם חשוב לך יותר...

מור.

איל מ
16-04-20, 08:53
כל מי שבנה תרגילים באש חיה מכיר את התחקיר על המשפחה הבדואית שחטפה פצמר. אמיתי או אגדה אורבנית- אין לי מושג. השורה התחתונה היא שמי שאחראי על השטח יודע איפה יש מאהלים בדואים מחד, והבדואים יודעים איפה כדאי להסתובב ואיפה פחות.
מצד שלישי לא פעם אתה מסתער על כיפה כדי לגלות רועה צאן בוואדי שאחריה. מבחינתך הוא ניצל ממות בטוח כי הוא במשפך בטיחות, מבחינתו הוא בכלל לא היה בסכנה כי ירית על הגבעה והוא היה בוואדי. עניין של השקפה.

ד ו ר ו ן
16-04-20, 09:07
דווקא באזור המדובר היו תקלות ותאונות עם בדואים.
מה שהוביל בין השאר לצעד החריף (תרתי משמע), של הזרמת סולר ואח״כ מילוי העפר של באר חפיר, כדי שהבדואים לא יסתובבו עם העדרים.

הצבא עושה/אמור לעשות סריקה באזור מטרות, לא יודע אם זה קורה בפועל.
מה שכן,
אם אתה נוסע תכופות באזור, אני מניח שגם לך, כמו הבדואים, יש מושג לא רע היכן יורים והיכן זה שטח תמרון.

זו אינה המלצה להכנס לאזור המדובר בלי תאום.

PW
16-04-20, 10:06
שלום, ברוב עוונותי אני חותך מדי פעם דרך שטחי אש בהר הנגב הגבוה(באזור הנחלים עקרב, ניצנה, יתר) ללא תאום עם המתאמים למיניהם, ולא אחת אני נתקל שם בבדווים (מבוגרים / ילדים/ות) שרועים את צאנם או את גמליהם, ואני משוכנע שגם הם לא מתואמים עם הצבא. מישהו יכול להרחיב לגבי האבחנה והתגובה של הצבא בין בדווי למטייל?
בתודה.

https://www.psakdin.co.il/Document/%D7%A0%D7%A4%D7%92%D7%A2-%D7%9E%D7%A0%D7%A4%D7%9C-%D7%91%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%90%D7%A9-%E2%80%93-%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%93-%D7%94%D7%91%D7%99%D7%98%D7%97%D7%95%D7% 9F-%D7%99%D7%A9%D7%9C%D7%9D-379,000-%D7%A9%D7%A7%D7%9C#.XpgDR_0zbb0

מכיר "שיטת מצליח"?

tooshey
16-04-20, 11:11
זה ציטוט מפסק הדין :
האירוע התרחש על רקע פלישה המונית של בני הפזורה בדואית שהתרחשה במרץ 2006 לשטח אש בשליטת צה"ל. כעבור 4 ימים, הקטין (16.5) צעד בשטח – הממוקם בסמוך ליישוב חורה שבדרום – בלוויית שני בני דודיו כשלפתע אחד מהם הפיל מידו חפץ וגרם לפיצוץ עז שהביא לפציעת הקטין ולמותם של שני בני דודיו. לאחר האירוע, הקטין פונה לבית החולים סורוקה, שם קיבל טיפול ראשוני.

אהבתי במיוחד את המשפט:"כשלפתע אחד מהם הפיל מידו חפץ וגרם לפיצוץ עז "
כמה עמימות ותמימות...

בברכה,טושי

geva dover
16-04-20, 12:27
לא חסרים מקרים של היתקלות עם הבדואים לצערי.. לי היו כמה היתקלויות איתם בצבא שנגמרו בנס, החבר הכי טוב שלי ירה פגז ל-"פיתה" באימון באזור הדרום, במקרה צץ רועה צאן עם כל העזים, לעזים שלום הרועה ניצל איכשהו..
קיצור אל תסתכן לך תדע מה יקרה, עזוב שזו עבירה פלילית לנסוע בשטח אש. עדיף לא להיכנס ושיום אחד בטעות יפול לידך פגז טועה או רימון שלא נזרק טוב..

ד ו ר ו ן
16-04-20, 12:29
האזור המדובר משמש גם כמטווח מטוסים.
אני לא חושב שהם מסוגלים לראות מספיק טוב מה קורה למטה בשביל לחדול אם במקרה נכנסת למשפך שלהם.

geva dover
16-04-20, 12:32
אני יודע, אני גר באזור הזה:D
פשוט ניסיתי להעביר מסר, התחלתי עם הפגזים אז המשכתי.
אתה צודק שמטוס שפינו לו את המשפך ירי פתאום יתקל בגיפ לא יספיק לעצור באמצע הירי.
קיצר עדיף לא להיכנס

דרור ברלי
16-04-20, 13:54
זה ציטוט מפסק הדין :
האירוע התרחש על רקע פלישה המונית של בני הפזורה בדואית שהתרחשה במרץ 2006 לשטח אש בשליטת צה"ל. כעבור 4 ימים, הקטין (16.5) צעד בשטח – הממוקם בסמוך ליישוב חורה שבדרום – בלוויית שני בני דודיו כשלפתע אחד מהם הפיל מידו חפץ וגרם לפיצוץ עז שהביא לפציעת הקטין ולמותם של שני בני דודיו. לאחר האירוע, הקטין פונה לבית החולים סורוקה, שם קיבל טיפול ראשוני.

אהבתי במיוחד את המשפט:"כשלפתע אחד מהם הפיל מידו חפץ וגרם לפיצוץ עז "
כמה עמימות ותמימות...

בברכה,טושי

לא עמימות ובטח לא תמימות.
תרבות של שקר, של פוליטיקלי-קורקט, של צביעות ושל כסת"ח.

ככה הם מכסים את עצמם, את המדיניות של איפה ואיפה ושל אי-אכיפת חוקים באופן כללי על מגזר שלם רק כדי שימשיך לשבת בשקט.

זכורה לי היטב כתבה שעסקה בחשיפה של מסמך מימי ראשית המדינה, 1949, שם מופיע בשחור על גבי נייר ההסכם לפיו מוכתרים של שבטי הבדואים קיבלו היתר רשמי להמשיך ולגנוב מיישובי הנגב מה שירצו ומכל הבא ליד, בתמורה שלא ירצחו אף אחד....
הם מצידם אגב, מקפידים לעמוד בתנאי ההסכם הזה עד היום.

ועכשיו תשאל איפה המסמך הזה?.... מין הסתם, כמו שרידי עב"מים וגופות של חייזרים, נעלם ועקבותיו אבדו לנצח.

boaz avrahami
16-04-20, 14:18
עד שדמם לא יותר האחריות תמיד תהיה בצד הלא נכון.
צריךשיהיה שלטים וסגירות הולמות מצד אחד ומצד שני מי שמזלזל בשלטים שיחטוף מלא הטנא

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
16-04-20, 14:25
זה לא יקרה, כפי שברור לך.

היחידים שיחטפו - אלה שומרי החוק. כלומר אנחנו.

asafk
16-04-20, 16:22
עד שדמם לא יותר ....

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הגזמת לגמרי בועז.
יש עוד עבירות על החוק שאתה מציע כעונש לירות בעבריין במקום?

אסף.

boaz avrahami
16-04-20, 16:28
לא הצעתי לירות אם כי הרעיון מתחיל למצוא חן בעיניי.
הצעתי להעביר את האחריות אל מסיגי הגבול.

לא צריכה להיות אחריות של הצבא על פגיעה במי שנכנס לשטח מסומן כשטח אש.
אבל שיהיה סימון כמו שצריך במקביל.
בלי ועדות חקירה ומשפטים ולקיחת אשמה צדקנית.

כשהאזרח ידע ( בהרבה מקומות) שהוא נושא באחריות כבדה למעשיו הוא יתנהג בהתאם.
כאשר המדינה תמיד נושאת בתוצאות להתנהגות פזיזה אנחנו מקבלים בריכות בטבע בגובה 20 סמ.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

nirs
16-04-20, 17:12
לפני שנים, במטווח של ח״א, ניסויי נורים.
אנחנו עם גיפים מנסים להגיע למצנחים עם הנורים (המתכלים) במטרה לאסוף ולהעביר אותם לניתוח מעבדה.
ביותר ממחצית המקרים, הבדואים הקדימו אותנו...

Sent from my iPhone using Tapatalk

alto
16-04-20, 17:54
הזהרת הדיוטיזם - ממש אבל ממש לא מומלץ!
כשהייתי צעיר וטיפש (מקווה שקצת פחות היום) היינו אוספים את הנורים שלא נידלקו לצורך הדלקת הכתובות אש בתנועה עם המגנזיום בהפעלה מרחוק - אפקט מאוד מרשים, אבל טיפשי במיוחד.
כיון שזה הכל בשטחי אימונים של ח"א אז גם יצא לנו יותר מפעם אחת לברוח במיהרות מדהימה של 28 קמ"ש עם הפרגיסונים מ F-16 שיורד לגיחה - חוייה לא מומלצת בכלל.

היה פעם כיף להיות דביל, מדהים שנישארנו בחיים.

ד"א, באזור שלנו היו מעט מאוד בדויים יחסית והם ידעו מצויין איפה לא להיות.

דרור ברלי
16-04-20, 19:22
מנסיון מפחיד... F16 שיורד מעליך בגובה של פחות מ-20 מטר זו חוויה שתשכנע אותך לא להכנס לשטחי אש ללא אישור

אוהב נגב
17-04-20, 01:17
טוב, השכלתי ותודה לכל העונים. אך למעט זהירות מובנת מנפלים ומירי ישיר ועקיף, אני מבין שאין כאן מידע על מטייל שנתפס בשטח אש ונתבע ע'י הצבא/משרד הביטחון.

יואב פולס
17-04-20, 09:48
הגזמת לגמרי בועז.
יש עוד עבירות על החוק שאתה מציע כעונש לירות בעבריין במקום?

אסף.

יש מלא!
אבל לא רוצה לגנוב את השרשור.

asafk
17-04-20, 10:20
נגיד לנסוע 90 בשמאלי זה ברור..... אבל בועז בעניין של אכיפה סלקטיבית.

אסף.

דור אריאל
17-04-20, 11:07
טוב, השכלתי ותודה לכל העונים. אך למעט זהירות מובנת מנפלים ומירי ישיר ועקיף, אני מבין שאין כאן מידע על מטייל שנתפס בשטח אש ונתבע ע'י הצבא/משרד הביטחון.יש
האחרון שילם 50 אלף שח למדינה על זה שהוא נכנס לשטח אש ובגלל זה הופסק אימון

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

יואב פולס
17-04-20, 11:51
נגיד לנסוע 90 בשמאלי זה ברור..... אבל בועז בעניין של אכיפה סלקטיבית.

אסף.

אני יותר לכיוון של גנבי רכב ועוזריהם. ירי על מנת לנטרל לצמיתות.
פורצים שמפתיעים אותך בבית.
מפעילי טרור חקלאי, עוזריהם ושולחיהם.
פדופילים.

אני בטוח שאפשר למצוא עוד מגזרים מיותרים שמייצרים נזקים כלכליים ונפשיים לאזרחים שומרי חוק.

אוהב נגב
17-04-20, 23:15
יש
האחרון שילם 50 אלף שח למדינה על זה שהוא נכנס לשטח אש ובגלל זה הופסק אימון

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon14.png תודה

-->