PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות להתקנת מערכת מולטימדיה

L.i.
19-04-20, 23:58
שלום,
יש לי טויוטה לנד קרוזר 2006, עם רדיו מקורי (דאבל דין).
מתלבט בין 2 אופציות:
1. התקנה של מכשיר אנדרואיד גרסה 10, 9 אינץ של מותג סיני בעלות של 1,500 ש"ח. הדבר מצריך חיתוך של הדשבורד, בדגם שלי הדשבורד הוא חתיכה אחת.
2. התקנה של מערכת פיוניר/מותג מוכר אחר (לא סיני), 7 אינץ שמתאים למקום של הרדיו הנוכחי בעלות של 2,300 שקל.
חשוב לציין שיש לי אייפון ומבחינתי Apple carplay זה שיקול.

אשמח לשמוע מניסיון של טובים ממני מה לדעתכם עדיף והמלצות למותג+דגם במידה ואופציה 2 עדיפה.

תודה!

gillss
20-04-20, 01:52
טוב זה ממש קל.

רק x רק אופציה ב׳.
אי אפשר באמת להשוות בכל תחום בין מוצר / מותג ובין סיני זול.
פיוניר זה מותג בן עשרות שנים (ממש לא חשוב איפה מייצרים, חשוב מי הינדס)
יציבור התוכנה, איכות החומרה , איכות הקול (הסאונד) , איכות החומרים, עמידות ברעידות וטמפרטורה.
ואפשר למלא עוד דף שלם של פרמטרים.
בנושא ממשק הטלפון , גם אפל וגם גוגל תומכות בפיוניר (כמו גם באלפין) כחברה , ולא תומכות (לא מכירות) בסיני ליגה ... שבישל אנדרואיד
לחומרה שהמציא ביערות שנחאי.

כל הפיונירים בארץ הקודש מתחילים דרכם בעוזי רדיו (לא מומלץ לרכוש ישר מהם כי למתקינים מורשים יש הנחת מתקין)
אני את שלי רכשתי אצל יוסי אלפיין באור יהודה , איש יקר בעל שם ארצי כפדנט התקנות.
אמנם שרפתי חצי יום עד שיצאתי עם המוצר מותקן ... אבל התקנה כזו לא ראיתי בכל שנותי (והם רבות)
אני שנתיים עם ההתקנה ברנגלר , ללא שום תקלה , עם כל האופציות (שליטה מההגה, הנחייה קולית, קארפלי של אפל ועוד)
והכי חשוב (לפחות לי) הרנגלר היה חדש דנדש מהחנות, האיש התייחס אליו כאילו זה מינימום פרארי חדש.
המוצר שבחרתי עונה לכל מה שאי פעם מישהו היה צריך כמולטימדיה לרכב.

ואסיים באמירה של זקנים (ישר מפי סבתי עליה השלום) יקר זה זול וזול זה יקר .

erezgur
20-04-20, 08:04
ברוך הבא לפורום,

אכן יוסי אלפין מאור יהודה ידוע כאיש מקצוע מעולה ומוביל בתחום זה.

אני ממליץ לחםש כאן בפורום ק זוכר שהיו מספר שרשורים בנושא מולטימדיה ללנד קרוזר, כולל מערכות זולות יותר עם תמונות ופרטים נוספים. כן בין הסיניות ישנן חברות טובות יותר, נסה לחפש למשל joying. לא מכיר ספציפית ברכב שלך, אבל לרוב הרכבים ניתן לקנות את הפלסטיקה המשלימה למערכת ולהחליף את הפנל המקורי בדשבורד.

נשלח מהנייד

L.i.
20-04-20, 08:52
תודה רבה :)
שכחתי לציין שהפער במחיר הוא לא כל כך רלוונטי, מכיוון שאם אלך על מערכת אנדרואיד אשקיע בהחלפת הרמקולים המקוריים (ראיתי לא מעט תגובות על איכות הסאונד של המכשירים האלה).

erezgur
20-04-20, 09:57
בהודעה המקורית לא ציינת מהן הדרישות.

כמו בכל תחום אחר - כאשר בוחנים חלופות שונות, צריך לדעת מהן הדרישות - אחרת קשה להשוות בין חלופות.

אני לא מתמחה בתחום ולא אוכל לסייע ספציפית, אבל כדי שאחרים יוכלו אולי לעזור - ממליץ לציין לפחות חלק מהדברים החשובים לך ויכולים להשפיע על ההחלטה - למשל תקציב, איכות סאונד (האם כיום יש רכיבי סאונד ברכב שאתה רוצה להשתמש בהם והמערכת המיועדת צריכה לעבוד עימם טוב), תכונות מיוחדות (שליטה מההגה, דיבורית, תמיכה במצלמת רוורס, מצלמת סלעים קדמית וכו'), גודל מסך, כפתורים פיזיים נדרשים או שמסתפק במסך מגע, בהירות מסך, GPS, תמיכה בסים מובנה, יציאות / כניסות נדרשות (חיבור למסעים נוספים מאחור, תמיכה במספר כניסות USB, AUX וכו').

ציינת הבדלים של גודל מסך, ציינת דרישה לחיבור למכשיר אפל. יש עוד דרישות סף?

אורינ
29-04-20, 20:33
מציע ללכת על מותג מוכר וטוב עם אחריות ושרות בארץ .
את כמה מאות השקלים שמשלמים יותר בקניה שוכחים מייד. עוגמת הנפש ממכשיר בינוני או גרוע נשארת כל הזמן.
או להרכיב משהו טוב ( לא צריך להישתגע ) או לא להרכיב הכלל.
הדבר הכי מבאס הוא מוצר שהוא "כמעט"

yoav
29-04-20, 21:24
מציע ללכת על מותג מוכר וטוב עם אחריות ושרות בארץ .
את כמה מאות השקלים שמשלמים יותר בקניה שוכחים מייד. עוגמת הנפש ממכשיר בינוני או גרוע נשארת כל הזמן.
או להרכיב משהו טוב ( לא צריך להישתגע ) או לא להרכיב הכלל.
הדבר הכי מבאס הוא מוצר שהוא "כמעט"

בדיוק. ואצל מתקין שיעשה עבודה נקיה וטובה.

alto
30-04-20, 13:30
שיקול אחר,
תבדוק שהמערכת של פיוניר או כל מותג אחר לא מגיעות 'סגורות' או בכלל עם מערכת הפעלה שלהן ולא אנדרואיד.
אם כן זה מאוד יגביל אותך כשתרצה להתקין תוכנות נוספות כמו ניווט ,spotify וכו,
די מעצבן לגלות שיש לך מה שהיצרן החליט וזהו.

mishu
02-05-20, 10:04
אני בדיוק בעיצומו של בחינת הנושא עבור הרכב שלי. להבדיל מאצלך, הפנל שלי לא יחידה אחת ולא צריך לחתוך שום דבר.
הינה לינק לסרטון ביוטיוב, שמרטה איך עושים את זה ברכב בדיוק כמו שלך.
https://youtu.be/JeEplarphDc
ברכב הקודם היה לי מותג סיני אוניברסלי 7 אינץ'. לא הייתי מרוצה ממנו כ"כ. הסאונד לא משהו, האפליקציה של המוסיקה היתה מלאה באגים וכל אפ' חלופית לא היתה ממשיכה לנגן שירים מהמקום האחרון שהשיר התנגן לאחר כיבוי. בנוסף הדיבורית היתה גרועה, אבל -- הניווט עבד מעולה(!!), כל הסרטים התנגנו בלי בעיה של תמיכה במקודדים (חשוב לילדים) ובסופו של דבר יש לי חברים שהתבאסו גם על מותגים שהיו להם ברכב. הנקודה היא שתמיד תמצא משהו שלא יעבוד כמו שתרצה ובאופן אישי אני מעדיף להתבאס ממילא על מוצר אנדרואיד זול מאשר על מותג יקר.
בנוגע להתקנה - קניה והתקנה של רדיו כזה ממתקין רדיו תעלה לך פי 2 ויותר, מאשר אם תקנה ותייבא רדיו אנדרואיד בעצמך. התקנה של רדיו מיובא תעלה לך 250-500 שח בערך. הסיכון שאתה לוקח שווה ערך לחיסכון של בערך 1000 (לפי חישוב שעשיתי לרדיו מבוסס אנדרואיד שאני מחפש). אני מתכוון להתקין בעצמי, אז החיסכון במקרה שלי שווה 1500 שח ואני מוכן לקחת את הסיכון על כל התהליך כולל ההימור על הרדיו שאין לי ניסיון איתו ואני לא יודע איזה באגים אמצא אצלו.
לעומתי יהיו כאלה שיעדיפו כתובת לחזור אליה למקרה של בעיה. אני באופן אישי לא מאמין בתרבות ה"שירות לקוחות" שלנו בארץ ומוותר על התענוג הזה מראש.
כשאסיים לייבא ולהרכיב את הרדיו שלי, יש בכוונתי להעלות לכאן מדריך מלא של כל התהליך, כולל הסבר על מיסי הייבוא ואישור משרד התקשורת (אם יהיה בכך צורך). כשיהיה בידי הניסיון וכל הפרטים המלאים אעדכן.

shlomip11
19-04-21, 14:44
הי,
נמצא בהתלבטות דומה עבור 2 רכבים, אשמח לחוו"ד במידה והתקדמת.

mishu
20-04-21, 08:42
הי.

ההמלצה שלי היא לקנות לבד מסין, רצוי לא דרך אליאקספרס אלא לשלם דרך פייפאל, בגלל שהם מגנים עליך כקונה הרבה יותר במקרה של בעיה עם המוכר.
ממליץ מאוד להשקיע במסך טוב.
לא היתה לי בעיה עם היבוא. שילמתי את המיסים דרך חברת השילוח.
ממליץ מאוווד על רדיו עם כפתורי ווליום טאץ' בצד הרדיו. אני רכשתי רדיו של Joying בלי כפתורים יעודיים. ממש סיוט. יש אייקון קטן למעלה של וויליום שצריך ללחוץ עליו כדי להציג מד ווליום.
תקנה רדיו מותאם לרכב ולא אוניברסלי. זה מגיע עם כבלים/צמות מתאימות וחוסך המון עבודה של חיווט וכו'.
היום לא הייתי קונה את "המותג" Joying. עלה לי 1600 ש"ח סה"כ כולל המיסים, והוא פועל כמו כל רדיו סיני אחר שיגיע עם אותם נתוני חומרה.
תדאג שהרדיו יגיע עם מיקרופון חיצוני. מאוד חשוב, אחרת יהיה סיוט לדבר איתך.

בהצלחה.

andy.shaked
20-04-21, 10:55
אני קיבלתי המלצות על המותג Teyes .
תבחר דגם תואם לרכב שלך, הם מייצרים תואמי מקור להרבה רכבים .
הדגמים החדשים שלהם מגיעים עם 6gb זכרון ומעבד סאונד איכותי

המדען המטורף

asafk
24-04-21, 14:26
חוזר לתחילת הדיון.
כשאתה כותב "רדיו מקורי" זה מקורי מקורי טויוטה, או "משהו שהיבואן התקין בארץ" ?
ההבדלים משמעותיים ולא דווקא ביחידה עצמה אלא בהתקנה. אחרי שראיתי בהיילקס שלי שלצורך ההתקנה קיבעו את המכשיר לפלסטיק החיצוני ולא השתמשו בתמך המקורי של טויוטה - מצאתי שגם בהרבה לנדקרוזרים זה המצב.
זה גורם לסדקים בדשבורד.
לכן אני ממליץ בלי קשר למכשיר עצמו - לוודא שהוא מותקן עם תמכים שמחוברים לשלד של הדשבורד ולא בשיטה של חלק חיצוני מפח שמחובר לפלסטיק החיצוני, ולתוכו משחילים את המכשיר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Nate1975
18-12-21, 09:38
אני קיבלתי המלצות על המותג Teyes .
תבחר דגם תואם לרכב שלך, הם מייצרים תואמי מקור להרבה רכבים .
הדגמים החדשים שלהם מגיעים עם 6gb זכרון ומעבד סאונד איכותי

המדען המטורף

Teyes - CC3- מוצר סופר איכות , 9 אינטש , עולה 1300 ש"ח בעלי אקספקסס ומגיע עם צמה מתאימה ( אפשר לחתוך את הפלסטיק , יותר מומלץ לקנות חדש בעלי ב100ש"ח.....עדיין דורש קצת שיופים , )
לגבי שרות של TEYES - אין עם מי לדבר! אצלי רמקול אחד מ4 לא עובד ואין עם מי לדבר !
לכן: 1. עדיך לקנות את אותו מוצר מEBAY שם חשוב למוכרים הביקורת ,בנגוד לעלי שאחרי ששילמת אף אחד לא מכיר.
2. לקחת בחשבון שהמכשיר נעול , לדוגמה חשני לחץ אויר שעבדו גם הרדיו הקודם לא פועלים, כתבו לי לקנות חדשים מTEYES.....
3. שורה תחתונה - עדיף מתקין מהימן בארץ :-(

- - - Updated - - -

Teyes - CC3- מוצר סופר איכות , 9 אינטש , עולה 1300 ש"ח בעלי אקספקסס ומגיע עם צמה מתאימה ( אפשר לחתוך את הפלסטיק , יותר מומלץ לקנות חדש בעלי ב100ש"ח.....עדיין דורש קצת שיופים , )
לגבי שרות של TEYES - אין עם מי לדבר! אצלי רמקול אחד מ4 לא עובד ואין עם מי לדבר !
לכן: 1. עדיך לקנות את אותו מוצר מEBAY שם חשוב למוכרים הביקורת ,בנגוד לעלי שאחרי ששילמת אף אחד לא מכיר.
2. לקחת בחשבון שהמכשיר נעול , לדוגמה חשני לחץ אויר שעבדו גם הרדיו הקודם לא פועלים, כתבו לי לקנות חדשים מTEYES.....
3. שורה תחתונה - עדיף מתקין מהימן בארץ :-(

קישור לפלסטיק:

https://www.aliexpress.com/item/32882270409.html?spm=a2g0o.productlist.0 .0.5ae35037ttYYpJ&algo_pvid=f108dfaa-8f33-45f1-8b95-33b5d6b46d5c&algo_exp_id=f108dfaa-8f33-45f1-8b95-33b5d6b46d5c-0&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%22656249499 94%22%7D

-->