PDA

צפייה בגרסה מלאה : דאסטר 4X4 דור קודם (2015-2017) - שאלה לגבי תחזוקה שוטפת, בעיות, תקלות

אסי.א
26-04-20, 15:25
אהלן חברים,
קראתי הרבה דברים טובים על הדאסטר, אך בין השורות היו הערות לגבי תקלות קטנות, בעיות קלות וכו' שמתפתחות עם השנים (חדירת מים מכל מיני מקומות, חדירת אבק בנסיעה בשטח, חלקי פלסטיק שנשברים, תושבות מנוע שנחלשות, ברגים רופפים, מזגן לא אפקטיבי ושלל בעיות) .
רציתי להבין מכם עד כמה הבעיות האלה רציניות ואם מחייבות התייחסות וטיפול אחרת יגרם נזק יותר גדול. כמה פעמים בשנה אתם מגיעים למוסך מעבר לטיפול שותף שנתי?

עד היום היו לי רק רכבים יפניים, כך שלמוסך הייתי מגיע פעם עד פעמיים בשנה.
חושב לקנות רכב משנת 2015-2016. רב הנסיעה שלי בכביש ומעט בשטח. עושה כ 15-20 אלף קמ בשנה, ולכן חושב על מנוע הבנזין.
תודה!

erezgur
26-04-20, 17:53
ברוך הבא!

לידיעתך - יש יתרון משמעותי בנסיעת השטח לדגם הדיזל לעומת הבנזין.

ממליץ בחום לקרוא את השרשור הארוך והכמעט אינסופי של גיא והדאסטר שלו ממש בפורום זה - תמצא שם המון מידע שימושי וגם פולקלור מהנה לקריאה :)

בינתיים עושה רושם שדווקא הרכב מפגין אמינות גבוהה. אשאיר את הבנה לבעלי הדסטרים שיענו מייד.

אסי.א
26-04-20, 18:48
ברוך הבא!

לידיעתך - יש יתרון משמעותי בנסיעת השטח לדגם הדיזל לעומת הבנזין.

ממליץ בחום לקרוא את השרשור הארוך והכמעט אינסופי של גיא והדאסטר שלו ממש בפורום זה - תמצא שם המון מידע שימושי וגם פולקלור מהנה לקריאה :)

בינתיים עושה רושם שדווקא הרכב מפגין אמינות גבוהה. אשאיר את הבנה לבעלי הדסטרים שיענו מייד.

התחלתי לקרוא את השרשור של גיא לפני שרשמתי את השאלה,( מקווה לסיים אותו לפני שבועות:) )
רק אוסיף שאני כמעט לא מטפל לבד ברכב אלא אם מדובר בדברים ממש פשוטים.

גיא
26-04-20, 19:09
נו. אף אחד לא עונה ואני מתאפק כבר כמה שעות.

לא רואה שיש בעיות מיוחדות. והאוטו שורד התעללות יפה מאד.

בהתעללות אני מתכוון לכמה חברים שבאמת אונסים את האוטו.

לא כמוני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yovavz
26-04-20, 21:46
, אך בין השורות היו הערות לגבי תקלות קטנות, בעיות קלות וכו' שמתפתחות עם השנים (חדירת מים מכל מיני מקומות, חדירת אבק בנסיעה בשטח, חלקי פלסטיק שנשברים, תושבות מנוע שנחלשות, ברגים רופפים, מזגן לא אפקטיבי ושלל בעיות) .
...
עד היום היו לי רק רכבים יפניים, כך שלמוסך הייתי מגיע פעם עד פעמיים בשנה.

רוב התקלות שקראת עליהן אכן מינוריות, או כאלו הנגרמות כבלאי טבעי גם אצל יצרנים אחרים (לדוגמא, תושבות המנוע).
יש לדאסטר (כמו לרוב הרכבים האחרים, כולל יפניים) בעיות ייחודיות שחלקן נובע מתכנון לקוי או חסכון וחלקן משימוש באיכות נמוכה של חומרים/חלפים.
הבעיות של חדירת מים (מהאנטנה/מגומיות הסף בדלתות/מאיטום דופן הדלתות) נדירות יחסית וניתן להתגבר עליהן גם לבד בקלות יחסית.
חלקי פלסטיק שנשברים - נדיר ובד"כ קורה מהתייחסות קשוחה מדי. הפגושים מחזיקים דווקא די יפה ביחס לרוב הרכבים האחרים (כולל היפניות).
ברגים רופפים - לא נתקלתי
חדירת אבק - נדיר וכנראה קשור לגומי סף בתא המטען.
במנוע הבנזין 1.2 היו כמה בעיות שכנראה טופלו ברובן במוסכי היבואן - המזגן החלש (עדכון תכנה), שרשרת טיימינג מרעישה וצריכת שמן גבוהה יחסית - נדיר ולא בר השוואה ל-XV 1.6 לדוגמא.
מנוע הדיזל יותר עמיד ואמין והרבה יותר מתאים לשטח וחסכוני באופן מאוד מורגש (למעשה אין רכב עם יכולת שטח שמתקרב לחיסכון של הדאסטר דיזל).
באופן כללי, הדאסטר פחות מפנק מרכבים בעלי יכולות מקבילות - יותר ספרטאני ועם החלטות הנדסת אנוש שנויות במחלוקת, אבל היתרונות שלו עולים על החסרונות לטעמי - רכב משפחתי ליומיום שחוסך המון, אמין מאוד ויודע לסוע בשטח לרוב המקומות בלי השקעה גדולה מעבר למיגון.
צריך גם לזכור שהרבה דיווחי תקלות ומוסכים שקרת עליהם (לפחות פה בג'יפולוג) נכתבו בכדי לשתף ידע ותובנות והם לא בהכרח מייצגים את שכיחות הבעיות ברכב.
במוסך כנראה שלא תצטרך לבקר יותר ממה שאתה רגיל.

GodsFather
27-04-20, 12:07
עזוב לקרוא - תסע ותנהג. עד שלא נסעת ונהגת ובדקת בעצמך את התחושה, לא משנה כמה נכתוב.

לגבי תחזוקה, לא שונה מרכבים אחרים - מי שמקפיד להצמד להוראות ולא מזלזל, מקבל רכב אמין בסה"כ. אין פה קונצים גדולים. נקודה אחת בעיני, חשוב לבחון את מכלול הטורבו ברכב, אחד המכלולים היותר יקרים לשיפוץ.

אין הרבה שדרוגים בשוק בארץ אבל אלה שיש מקפיצים את היכולות הטובות גם ככה לרמה אחרת. זה לא כלי להשוואה מול suv אבל הוא עדיין מפגין יכולות מכובדות מאד במגוון מתארי שטח.

תהנה

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

גיא
27-04-20, 15:08
אתה בטוח שאין הרבה שדרוגים ;)?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200427/f6e2e305f74bdcc4f266b52be8850394.jpg
יש שם גם כמה שלא רואים בתמונה.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200427/e0cfcca2b71cd31fd83c40d5e413ae23.plist

Sent from my iPhone using Tapatalkhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200427/1e37f57aa9a7eea4ed9566c32ee44160.plist

assafy
27-04-20, 17:52
לטעמי כשאני רואה את התמונות הללו (וגם ראיתי אותם או כמוהם בפועל) זה עושה לי קצת דוקר בעין.
לדעתי סוד הקסם של הדאסטר זה שהוא ג'יפון עם מראה סולידי (כמו למשל הרכב שלך גיא) שמסוגל להפתיע בגדול ולהגיע למקומות שטהרני השטח לא יאמינו שיגיע. ועדיין זה בבסיסו ג'יפון עם פלטפורמה של רכב משפחתי וללא הילוך כח.
לשים עליו שלל מדבקות, גגונים עם טונות של פנסים, היי ליפט ושפאלות, פגושי מתכת ומה לא - זה סוג של תחפושת למשהו שהוא לא. וכנראה שעודף המשקל הזה רק יוריד מיכולת השטח.

איל מ
27-04-20, 18:40
דווקא עם כל הקניות-תקופת-קורונה הלוק של רכב אפוקליםסה יושב עליו טוב (אגרסיבי מבחוץ, ומלא שימורים מבפנים).

גיא
27-04-20, 19:01
הקופסאות שימורים זה חלק ממסע תרומות לחיילים בודדים. דווקא משהו חיובי.

אני עצמי פיניתי את המחסן ... אההה .... תא מטען. לטובת חלוקת מזון לניצולי שואה נצורים.

לגבי הלוק הקרבי [emoji2372]. אם יש לבן אדם את הכסף. ואם זה עושה לו טוב לנסוע 99% מהזמן על הכביש בטנק כאילו ... מי אני שאהרוס לו. זה יפה. גם בעיני. למרות שקצת מוגזם. אני לא משפר בפראות כי אני
א. תפרן. ב. פחדן. ג. עצלן.

יש יתרונות בחלק מהשטויות הללו. כפי שאני יודע מהימים שבהם כן נסעתי עם אוטו שנראה ככה.

נתתי את הצילומים הללו רק בשביל להגיד שיש כאלו שכן משדרגים.

לגבי השימושיות של הרכב. יש בקבוצת מנשמע שלנו חבר׳ה שנוסעים הרבה !! יותר ממני. מגיעים למקומות שאני לא מאמין. נוסעים כל סופ׳ש ונהנים מהחיים. האוטו שורד את זה לא רע בכלל.

בעלות תועלת .. לטיולים ! לא לעבירות פסיכית. עדיין. דאסטר זה נהדר לשטח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->