PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוקל לבנות קרוואן-איך להתחיל?

elitkh
29-04-20, 08:15
בעיקר מסיבות של תקציב מוגבל, עודף זמן וזמינות כלים.
קרוואן עם לפחות 6 מיטות.
המחשבה המקורית היתה לקנות גוף ריק ולזווד אותו אבל לא אהבתי את האיכות של היצרנים הישראלים שראיתי (ואלה שאהבתי היו יקרים מאד)
במקרה יכול לשים את היד על נגרר שלא נבנה עליו עדיין גוף. באורך 6 מטר, שני סרנים.
האם שני סרנים זה ייתרון או חיסרון?
לגבי הגוף-האם החיסכון במשקל מצדיק את המחיר של פנלים מאלומיניום? מה הייתרונות והחסרונות? ואולי בכלל לנסות פיברגלס?
יש ייצרן פנלים מועדף?
דלתות, חלונות-יש מותג מומלץ?
רצפה-בירץ? לשים מתחת פח מגלוון? איך להגן עליה מפגעי הזמן?

חנן גולומבק
29-04-20, 11:17
תתחיל מעגלה שכבר יש לה רישוי לנגרר מגורים.

elitkh
29-04-20, 11:20
על זה אני בונה-וקיויתי שתענה כאן :)
עברתי בקפידה על השרשור בניה שלך -באמת מעורר קנאה. יש לך תובנות לגבי החיפוי?

חנן גולומבק
29-04-20, 11:21
אגיב לך ביתר פרוט בהמשך , בכל מקרה לדעתי אלומיניום זה הכי טוב.

avikkllk
29-04-20, 16:08
חנן תן לו קישור לנושא שלך..שישאב השראה.
אתה מדבר פה עם אדם שבנה עגלה מאפס

Sent from my Redmi 8A using Tapatalk

חנן גולומבק
29-04-20, 21:23
בעיקר מסיבות של תקציב מוגבל, עודף זמן וזמינות כלים.
קרוואן עם לפחות 6 מיטות.
המחשבה המקורית היתה לקנות גוף ריק ולזווד אותו אבל לא אהבתי את האיכות של היצרנים הישראלים שראיתי (ואלה שאהבתי היו יקרים מאד)
במקרה יכול לשים את היד על נגרר שלא נבנה עליו עדיין גוף. באורך 6 מטר, שני סרנים.
האם שני סרנים זה ייתרון או חיסרון?
לגבי הגוף-האם החיסכון במשקל מצדיק את המחיר של פנלים מאלומיניום? מה הייתרונות והחסרונות? ואולי בכלל לנסות פיברגלס?
יש ייצרן פנלים מועדף?
דלתות, חלונות-יש מותג מומלץ?
רצפה-בירץ? לשים מתחת פח מגלוון? איך להגן עליה מפגעי הזמן?

הבנתי שקראת את השרשור שלי, סבבה יש שם תשובות לרוב השאלות.

שני סרנים זה יתרון מבחינת המשקל שניתן להעמיס עליהם וחיסרון מבחינת התמרון. יש סיכוי קטן מאד שתצליח לדחוף קרוואן עם שני סרנים למקום שלו אם תצטרך לעשות את זה ידנית למשל בחנייה בעיתית בבית או משהו דומה.

אני לא אוהב את השיטה של פאנלים מאלומניום אבל אין ספק שאם אתה הולך על פאנלים אז זההרבה יותר טוב מפאנל מבודד שעשוי ממתכת מגולוונת. באופן כללי אני חושב שאלומניום זה הכי טוב.

דלתות וחלונות אפשר לקנות בחברת מ.נ מערכות בעמק חפר. הם היבואנים ויש להם הרבה מידות לחלונות .

לריצפה אני חושב שהכי טוב זה דיקט ימי מצופה פיברגלס משני הצדדים. ( תסתכל בשרשור שלי )

elitkh
30-04-20, 10:59
כמה מסובך להעביר רישיון לעגלה קיימת? יש לי אפשרות לקנות אחת בזול (3000 שקל) נבנתה לפי כל הכללים.

elitkh
05-05-20, 18:17
שאלת מזגן וחשמל סולרי:
יש מזגן מומלץ או פשוט לקחת מותג מוכר הכי קטן שאמצא?

חשמל סולרי:
כולם עושים 12V אבל יש לי אפשרות להשיג בזול מצברי ליטיום (ליטיום פרון-אלה שנחשבים בטוחים) במתח 24V. כמה זה משמעותי?

חימום מים-בגז? יש מחמם מומלץ?

חנן גולומבק
06-05-20, 18:28
שאלת מזגן וחשמל סולרי:
יש מזגן מומלץ או פשוט לקחת מותג מוכר הכי קטן שאמצא?

חשמל סולרי:
כולם עושים 12V אבל יש לי אפשרות להשיג בזול מצברי ליטיום (ליטיום פרון-אלה שנחשבים בטוחים) במתח 24V. כמה זה משמעותי?

חימום מים-בגז? יש מחמם מומלץ?

מבחינת נצילות מזגני האינוורטר מומלצים כיוון שהם מעמיסים פחות על מערכת השמל. הייתה פעם סברה שהכרטיסים שלהם לא עומדים בויברציות של קרוואן אבל הבנתי שהיום זה כבר לא כך. במשאית אני מתכוון להתקין מזגן אינוורטר 1 כ"ס. מבחינת דגם אני מעדיף את הסמסונג .

ככל שהמתח עולה הזרם יורד ולהפך אז עקרונית 24 וולט עדיף , כמה אמפר המצברים שאתה מתכוון להתקין והאם הם מיועדים לפריקה עמוקה ? בכל מקרה תצטרך להשתמש בצרכנים שמתאימים למתח .

בקרוואן יש לי מחמן גז פשוט 5 ליטר, במשאית אני מתכוון להתקין מחמם בעל קיבולת גדולה יותר באזור ה 10 ליטר. אני לא מכיר דגם מומלץ.

-->