PDA

צפייה בגרסה מלאה : משולש תחתון ובוקסת היגוי סיניות- מסוכן או סתם לא עמיד?

yoav
02-05-20, 19:30
אני תמיד מבקש חלפים מקוריים ומשלם בהתאם.
במוסך מציעים משולש תחתון ותפוח היגוי חליפיים סינים בשליש מחיר. לא מתכוון לשים סיני אז אין צורך לדון בזה. אבל התעורר דיון אחר: האם חליפיים סינים אלו ( ספציפית משולש תחתון ותפוח היגוי) פשוט פחות עמידים ולכן ידרשו החלפה יותר תדירה או שיש סכנה בנסיעה עמם אם ישברו תוך כדי טיול/ נסיעת כביש מהירה. ?
לנדקרוזר 120

נמרוד
02-05-20, 19:44
אפשרות א' יותר קרובה למציאות.

אם אתה הולך להחזיק את הרכב שנים קדימה, ללא ספק שווה להשקיע בחלקי טויוטה מקוריים או חלפים איכותיים מאד. אם החסכון הכספי המיידי יותר חשוב ואתה לא מאילו שמתחתנים בכנסייה קתולית עם הג'יפ שלהם, אז מבחינה בטיחותית אתה תהיה בסדר גם עם משולשים סיניים. מן הסתם רוב הלקוחות בוחרים באפשרות הזאת.

nirs
02-05-20, 19:48
לכל הפחות בבטיחותיים, ממליץ לרכוש מקוריים/oem איכותיים

Sent from my iPhone using Tapatalk

איציק - 4X6ZH
02-05-20, 19:55
בדיחה עצובה
כולל אלה שארדואן מספק

איציק

asafk
02-05-20, 19:58
אחרי שראיתי משולשים סדוקים ושבורים, ריתוכים מתפרקים- לא מציע להמר.
לא במקרה המקוריים נחשבים 'זהב' אצל אנשי הפרונטים, כולל אלו שימו לך סיני (ואת המקורי שלך ישפצו ויימכרו ביוקר)

אסף.

opl
02-05-20, 20:04
אולי הוא מתכוון לזה:
https://www.teknorot.com/en/company-profile/

יצרן שיש לא מעט ממנו בחנויות ובמחירים זולים מאוד.

yoav
02-05-20, 20:21
כמו שכתבתי, אני שם מקורי וישן בשקט.
הויכוח שהיה לנו האם חוץ מזה שיהיה בלאי מואץ למשולש סיני, גם יש עניין בטיחותי? כלומר הוא יכול להתפרק בנסיעה ולגרום לתאונה או נזק אחר?

ד ו ר ו ן
02-05-20, 20:26
אני תמיד מבקש חלפים מקוריים ומשלם בהתאם.
במוסך מציעים משולש תחתון ותפוח היגוי חליפיים סינים בשליש מחיר. לא מתכוון לשים סיני אז אין צורך לדון בזה. אבל התעורר דיון אחר: האם חליפיים סינים אלו ( ספציפית משולש תחתון ותפוח היגוי) פשוט פחות עמידים ולכן ידרשו החלפה יותר תדירה או שיש סכנה בנסיעה עמם אם ישברו תוך כדי טיול/ נסיעת כביש מהירה. ?
לנדקרוזר 120
בבדיקה לפני הטסט האחרון נדרשתי להחליף תפוח היגוי.
בגלל שלא היה מקורי זמין, המוסך הציע לשים סיני ״אבל תדע שמבחינתנו זה מספיק בערך לטסט וייגמר מאד מהר, עד כדי מצב בשטח של שליפת התפוח מהבית שלו״.
הוא ממש הדגיש שזה פלסטר לטסט מבחינתו ואם ניתן, לחכות עם הטסט״.

הפשרה הייתה על קוריאני שגם טושי אמר שמחזיק לא רע.
לא זוכר את המותג..

opl
02-05-20, 20:29
לדעתי כן - בסבירות גבוה יותר. כבר ראינו תפוחי היגוי יחסית חדשים לא מקוריים קורסים תחת עומס שנראה לא גדול במיוחד, חלק פשוט חיתוך חלק וחלק התעקמו כאילו לא חושלו (אני לא מבין גדול במתכות - אולי אין חישול בזה)

משולשים תחליפיים זולים בפאגרו Q יעלו 280~ כולל בולגויינט - לרכב שמטייל באמת יחזיקו לרוב עד הטסט הבא מניסיון של כמה וכמה. כמו שאמר אסף, המקוריים שווים זהב, העדיפות היא להחליף להם את הבוקסות כי בסיניים אי אפשר (הקוטר קטן מדי).

128896

הקוראני נקרא CTR לזכרוני. נחשב לטוב מבין התחליפיים מהמזרח

http://www.neoctr.kr/wen/

ש01
05-05-20, 09:47
חבר שלי נוסע עם ל"ק 2005.
מתקין רק חליפי - כי הרבה יותר זול.
האוטו נוסע מעט מאוד (5-10 ק"מ ביום...)
אבל פעם בשנה עד שנה וחצי מחליף משולשים...
(הוא חושב שזה נורמלי, אני אמרתי לו שהוא דביל)

yoav
05-05-20, 13:54
חבר שלי נוסע עם ל"ק 2005.
מתקין רק חליפי - כי הרבה יותר זול.
האוטו נוסע מעט מאוד (5-10 ק"מ ביום...)
אבל פעם בשנה עד שנה וחצי מחליף משולשים...
(הוא חושב שזה נורמלי, אני אמרתי לו שהוא דביל)

גדול;)
השאלה היתה בעיקר על ההיבט הבטיחותי. כלומר- אם כבר יש על האוטו משולש ותפוח קצה הגה סיניים- האם כדאי להחליף כתחזוקה מונעת כי שבר שלהם יכול להיות בעיה בטיחותית ( ולא רק אי נעימות וטרחה)

ד ו ר ו ן
05-05-20, 15:15
גדול;)
השאלה היתה בעיקר על ההיבט הבטיחותי. כלומר- אם כבר יש על האוטו משולש ותפוח קצה הגה סיניים- האם כדאי להחליף כתחזוקה מונעת כי שבר שלהם יכול להיות בעיה בטיחותית ( ולא רק אי נעימות וטרחה)
בוא נגיד ככה.. אני מכיר 2 מקרים של תפוח היגוי סיני שנשלף מהבית שלו.
אחד אצלי בשטח במהירות אפס בתמרון חניה.
הורכב כאילוץ כי לא היה מקורי זמין.
גם המקרה השני שראיתי היה בשטח, בנסיעה רגועה.
מזל לחלוטין שלא היה במהירות או בכביש.

המוסכניק שאני עושה אצלו בדיקת רכב מיושן מתייחס לתפוחים האלו כחלק לטסט בלבד..

nirs
05-05-20, 15:16
יצא לי כבר לראות יותר מטויוטה אחת ״יושבת״ על המשולש בחניה. על פניו יכול לקרות בכל רגע נתון.

ד ו ר ו ן
05-05-20, 16:00
יצא לי כבר לראות יותר מטויוטה אחת ״יושבת״ על המשולש בחניה. על פניו יכול לקרות בכל רגע נתון.
הסיני התפרק ברבע מהקמ שלקח למקורי לפתח חופש.

בשביל ההבהרה, לא בלנדקרוזר אבל תפוח סיני.

eyalski
06-05-20, 18:19
משהו לא מסתדר בסיפור הזה, אם ידוע שגיל רכב ממוצע בישראל הוא כשבע שנים, בטוח שיש מאות אלפי מכוניות, לא רק ג'יפים שמתגלגלות בכבישים עם בלמים, חלקי הגה, תפוחים ובלומי זעזועים לא מקוריים, רוב מכוניות הליסינג וההשכרה מתוקנות במינימום הוצאה ובחלפים לא מקוריים.
אם הייתה בעיה בטיחותית קשה כמו שמתואר בפוסט, היינו שומעים על המון תאונות שנגרמו בכלל כשל במערכות הרכב ואם היה כך, כנראה שלא יאשרו ייבוא והתקנה של רכיבים שלא עומדים בתקן או לא עוברים בדיקת מעבדה.

ד ו ר ו ן
06-05-20, 18:57
משהו לא מסתדר בסיפור הזה, אם ידוע שגיל רכב ממוצע בישראל הוא כשבע שנים, בטוח שיש מאות אלפי מכוניות, לא רק ג'יפים שמתגלגלות בכבישים עם בלמים, חלקי הגה, תפוחים ובלומי זעזועים לא מקוריים, רוב מכוניות הליסינג וההשכרה מתוקנות במינימום הוצאה ובחלפים לא מקוריים.
אם הייתה בעיה בטיחותית קשה כמו שמתואר בפוסט, היינו שומעים על המון תאונות שנגרמו בכלל כשל במערכות הרכב ואם היה כך, כנראה שלא יאשרו ייבוא והתקנה של רכיבים שלא עומדים בתקן או לא עוברים בדיקת מעבדה.
לא נכון להשוות פרייבט בכביש מול עומס מכלולים ברכב שטח.

רוב אנשי הפרייבט כלל לא תוהים מדוע המוסכניק אומר להם שצריך להחליף תפוחי הגה פעם בדנה~ המחיר הנמוך הרבה יותר רלוונטי.

איציק - 4X6ZH
06-05-20, 19:18

אוי אוי כמה שאנשים מנותקים מהמציאות היום יומית

מספיק לראות מה הולך מסביב
אתה באמת חושב שהמצב יותר טוב מכל משרדי הממשלה הקשורים לנושא ?

תראה כמה שרפות יש לאחרונה מהטענת מצברים בבית / בחדר מדרגות / במשרד
אז מה ?
מי שנשרף נשרף

מה עושה בוחן תאונה ? מסתובב עם מטר ומודד
הוא יודע שמאה מטר לאחור היה בור בכביש ?
מענין אותו איזה בולם זעזועים מורכב ברכב ?
רק בטסט השנתי אוהבים להכשיל לפי צבע החלקים .
וכשאתה נכשל בטסט .... לא פעם מספיק לנקות את החלק הפגום ואתה עובר בטסט חוזר

נדב ש.
06-05-20, 21:23
+1.
עוד לא פיענחתי איך חלקים כאלה באיכות של מזבלה ניכנסים לארץ ומקבלים אישור להימכר ולהתקין אותם ברכבים שונים, אבל אני יודע שמקומם בפח אשפה של המיחזור ברזל שמישם הגיעו.

ודרך אגב, ראיתי כבר כמה פעמים תפוחים כאלה קורסים לא רק ברכבי שטח, גם בפרייבטים.

דרור ברלי
07-05-20, 02:16
+1.
עוד לא פיענחתי איך חלקים כאלה באיכות של מזבלה ניכנסים לארץ ומקבלים אישור להימכר ולהתקין אותם ברכבים שונים, אבל אני יודע שמקומם בפח אשפה של המיחזור ברזל שמישם הגיעו.

ודרך אגב, ראיתי כבר כמה פעמים תפוחים כאלה קורסים לא רק ברכבי שטח, גם בפרייבטים.

כי הצרכן מיילל על העלות הגבוהה של חלפים. זה בגלל החזירות של המדינה עם מיסוי מטורלל, החזירות של היבואנים שמחוייבים להחזיק מלאי יקר ולעמוד בדרישות ובתקנים שונים ומשונים והכל עולה כסף והם צריכים להרויח.... החזירות בכל פינה. החזירות שולטת.

אז אישרו לתקן בחלקים תחליפיים שעולים הרבה פחות. נתנו לנו את זכות הבחירה. כי לא כל אחד בנוי לטירטור של יבוא אישי, עם השגת אישורים ממשרד התחבורע על כל בורג.... תחשוב מה יקרה אם יחליטו שמותר לייבא רק חלקים מקוריים... המחירים ינסקו לשמיים, אנשים לא יוכלו לעמוד בעלויות ויסעו עם ליקויים ואז ייגרמו תאונות, תקום צעקה.

אז מותר למכור גם חלקים זולים עם אורך חיים קצר - זה זול יותר ואתה תחליף שוב ושוב.... לא כל אחד מודע להבדל העצום באיכות ויש כאלה שמודעים ובכל זאת בוחרים בחלק הזול כי לא יכולים לעמוד בעלות חד פעמית של חלק מקורי. וכן, כלכלה שלמה בנויה על זה.

מה שכן מדהים זה שמותר לייבא ולהתקין את הזבל הסיני הזה, אבל אסור להתקין חלק משופר באיכות גבוהה יותר מהמקורי. כי זה הופך את האוטו לטוב יותר...לזה המדינה כבר לא מוכנה להסכים. "שינוי מבנה" עאלק.

boaz avrahami
07-05-20, 07:46
דרור, אתה מבלבל.

לא הצלחתי להבין אם עמדתך היא שיהיה מותר הכול כולל איכות מחורבנת ושכל אחד יהיה אחראי למה שהוא מרכיב או שאתה רוצה רק איכותי ופיקוח והשגחה של מכון התקנים על האיכות.

נשמע שאתה תומך כל פעם בצד אחר

ולמה אתה טוען שאי אפשר להרכיב חלק מאיכות טובה?
איזה מניעה יש להביא moog?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
07-05-20, 10:20
חשבתי שהייתי מובן.

אני בעד חופש בכלל וחופש להביא הכל בפרט ללא התערבות משרד התחבורע שלדעתי שיקוליו זרים ואינם מקצועיים ולא ארחיב על זה. שהצרכן יבחר.
ממש כפי שאני נגד התערבות המדינה בכל שטות ונגד עודף רגולציה בכלל.

במצב אידיאלי בהחלט הייתי בעד תקן איכות מחייב, נגיד כמו TUV בגרמניה.... אבל ישראל אינה גרמניה ואינה סקנדינביה, התרבות השלטונית והפקידותית שלנו מושחתת ונגועה בשיקולים זרים (וזה בעדינות) וגם מכון התקנים שלנו רחוק מלהיות TUV. בלשון המעטה. כמו כל גוף ששייך למדינה שבה אם אתה חבר-מרכז במפלגה הנכונה או מקורב לשר הנכון אז תקבל סטמפה והיתר להביא לכאן כל אשפה שתרצה ואם תשלם מספיק למי שצריך, אולי גם יצ'פרו אותך בחיוב האזרחים על פי חוק לרכוש את האשפה שלך (פרשת רב-המאכערים והווסטים הצהובים? מישהו זוכר?... "כמו שעשינו עם האפודים הזוהרים"?... מדהים שגם אחרי שהעניין נחשף, עדיין לא בוטלה השטות הזו), אני מטיל ספק גדול בשיקוליו וביושרתו (השקרים בבית המשפט בפרשת מצלמות המהירות שרפו ופסלו גם את המוסד הזה מבחינתי). וכל זה באנדרסטייטמנט.

ואני ממש לא בעד כאוס ואיש הישר בעיניו יעשה - אני חושב שבעלות על רכב היא לא רק זכות בסיסית אלא גם אחריות גדולה. אנחנו צריכים להיות מודעים. זו אחריותנו כבעלי רכב וכנהגים/ות וכן, אני מודע לעובדה שיותר מ-90% מאוחזי/ות ההגה אין בדל מושג טכני. הם עושים שטויות שלא ייאמנו ומסכנים את חייהם ואת חיי הסובבים אותם - אז אין לי בעיה שיסעו בלי שמן ויהרסו מנוע, אבל יש לי בעיה שיסעו עם משולשים ובולג'וינטים וברקסים פגומים - אז אם להיות מודע לשגרת תחזוקה זה משהו שגדול עליהם, אז מצידי שלא ינהגו, באמת.
אין לי בעיה שיורידו מהכביש ויטילו קנסות כבדים על תקלות טכניות מסכנות חיים כגון זו, במקום לבזבז משאבים ברדיפה כאחוזי אמוק אחרי כלי רכב משופרים.

מצד שני, מכיוון שמדובר בדיני נפשות ולא ייתכן שבגלל חסרון כיס מצד האזרחים ומיסוי חזירי מצד המדינה, יסעו על הכבישים כלי רכב במצב בטיחותי לקוי, אני חושב גם שחלקי חילוף בטיחותיים צריכים להיות פטורים מכל בדל של מס. ואם זה מה שתרצה - מצידי תקנה חלק סיני ותחליף אותו בתדירות של פי 4.

boaz avrahami
07-05-20, 10:38
מה שונה תקן איכות מחייב כמו ה TUV לבין המצב בארץ- מעבדות או מכון תקנים?
המנטליות הישראלית המושחתת?

כי אם אתה מדבר על זה אז רק רציתי להזכיר שעיסקאות השוחד הכי גדולות שהתגלו בארץ למיטב זכרוני היו מכיוון סימנס הגרמנית.
בחברת החשמל.
אפילו שופט מחוזי לשעבר הם קנו.

אולי זה רק נראה נוצץ מרחוק?

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3724356

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001290716

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000959349

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
07-05-20, 10:42
https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_emissions_scandal

ד ו ר ו ן
07-05-20, 10:55
מה שונה תקן איכות מחייב כמו ה TUV לבין המצב בארץ- מעבדות או מכון תקנים?
המנטליות הישראלית המושחתת?
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הם עושים את זה עם עניבה ותסרוקת בלונדינית מסודרת.

כמו כיפה על נאשם בבית משפט.

דרור ברלי
07-05-20, 11:00
אז מה אתם רוצים לומר? שאם גם הם מושחתים זה מכשיר את השחיתות שלנו?...

כשמעורב כסף גדול כמו בעסקאות בטחוניות למשל, ברור שתהיה שחיתות.
כשפוליטיקאים כופים על יצרני רכב רגולציות הזויות שטכנית אולי בלתי ישימות וגורמות נזק למוצר וגם לצרכן, גם אז מתחילה שחיתות. פולקסווגן אינם היחידים בעניינים כאלה, הם רק היחידים שנתפסו. מבחינתי זיוף נתוני הפליטה שלהם הוא כסף קטן לעומת נסיונות הטיוח של טויוטה בפרשת המצערות הנתפסות והסתרת הריקולים של מיצובישי... אבל נעזוב את זה.

מה ששכנעתם אותי זה שכל עוד עוסקים בבני אדם, תמיד יהיו אינטרסים ותמיד יהיה ניתן לקנות כל אחד בכסף - גם אותי, גם אתכם. הכל שאלה של גובה הסכום.

אז מצדי שיביאו וימכרו כל מה שירצו. ושהצרכן יחליט מה הוא רוצה ויכול - חלק מקורי, או תחליפי שעולה שליש ומחזיק מעמד רבע. רק שיסירו מחלקים בטיחותיים את המס.

ד ו ר ו ן
07-05-20, 11:12
אז מה אתם רוצים לומר? שאם גם הם מושחתים זה מכשיר את השחיתות שלנו?...
.
לא..
אבל בהתייחס לדוגמא הקודמת שלך, גם TUV לא אומר בהכרח שאיפה שכתוב TUV זה אומר על עיוור שהכל בסדר.

דרור ברלי
07-05-20, 12:04
לא..
אבל בהתייחס לדוגמא הקודמת שלך, גם TUV לא אומר בהכרח שאיפה שכתוב TUV זה אומר על עיוור שהכל בסדר.

אז זה רק מחזק את דעתי הבסיסית.
מכיוון שבבני אדם אנו עוסקים ולא ברובוטים, תמיד יש סיכוי שמשהו לא יהיה בסדר. גם אם מדובר בעמים עם מנטליות סו-קולד "צייתנית ומרובעת" כמו גרמנים/הולנדים/דנים/שוודים, שלא מסתכלים ימינה ושמאלה (שאין דבר כזה. תמורת סכום מתאים כולם יסתכלו לצדדים).

מצד שני - שם כל בורג שנמכר לרכב חייב להיות עם חותמת TUV ומנגד, ואולי גם בזכות זה, מותר לעשות שיפורים ברכב.
אצלנו אין בעיה להתיר למכור חלפים בטיחותיים סיניים באיכות ירודה - אבל לא יאפשרו לך להרכיב ברכב שלך חלקים משופרים באיכות גבוהה מהמקור - כי זה כבר "שינוי מבנה". פחות טוב ממקורי - מותר. יותר טוב ממקורי - אסור.

ד ו ר ו ן
07-05-20, 12:27
עמים עם מנטליות סו-קולד "צייתנית ומרובעת" כמו גרמנים/הולנדים/דנים/שוודים, שלא מסתכלים ימינה ושמאלה (שאין דבר כזה. תמורת סכום מתאים כולם יסתכלו לצדדים).

השוודים והדנים (והנורווגים) היו פעם חלוצי החשיבה מחוץ לקופסא ופורצי הגבולות טרום ימי הביניים.. קראו להם אז ויקינגים.

מה קרה שהם הפכו למרובעים?

דרור ברלי
07-05-20, 12:34
השוודים והדנים (והנורווגים) היו פעם חלוצי החשיבה מחוץ לקופסא ופורצי הגבולות טרום ימי הביניים.. קראו להם אז ויקינגים.

מה קרה שהם הפכו למרובעים?

לא יודע.
תקרא איך לפחות בדנמרק הם התגברו על הקורונה. צייתנות ומשמעת.

נמרוד
07-05-20, 12:38
לא יודע.

לא יודע... גם בישראל התגברו על הקורונה. חיפוף ואלתור.

ד ו ר ו ן
07-05-20, 13:20
לא יודע.
וסגר וכללים.. לא היה להם פטנט אחר מכאן והם עם פי-2 מתים מכאן על פחות אוכלוסייה.
והם לא סיימו, יש שם כרגע יותר נדבקים ליום.

boaz avrahami
07-05-20, 13:34
לא יודע... גם בישראל התגברו על הקורונה. חיפוף ואלתור.

החיפוף והאלתור הזה היה יעיל יותר מאשר התוצאות במדינות שנחשבות בעינך מוצלחות מאיתנו.

בשורה התחתונה ההצלחה מבחינתך היא עניין של מזל נטו?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
07-05-20, 13:46
כנראה שקורונה פוגעת גם בחוש ההומור בנוסף לטעם והריח. לך תיבדק בועז.

PW
07-05-20, 13:51
החיפוף והאלתור הזה היה יעיל יותר מאשר התוצאות במדינות שנחשבות בעינך מוצלחות מאיתנו.

בשורה התחתונה ההצלחה מבחינתך היא עניין של מזל נטו?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
יקירי,

בשורה התחתונה ההצלחה מבחינתך היא מספר המתים מקורונה?

ארוע הקורונה איננו "ארוע בריאותי".
הוא ארוע טוטאלי, מקביל לארוע של מלחמה כוללת. כך צריך לשפוט אותו.
מי שמבין את זה, מבין גם שניהול של ארוע כל כך טוטאלי, לא יכול שיתנהל ע"י משרד הבריאות (שהיא מרכיב אחד, די שולי במכלול העצום שמכיל הארוע הזה) או בכלל רשות / גורם / משרד אחד בודד.
פה חייבים עבודת מטה מסודרת וניהול חירום הכולל את כל המרכיבים במטה מסודר וכולל.
יש אלף דוגמאות למחדלים שערורייתיים שהיו נחסכים, אם היינו נערכים בזמן, בעבודת מטה מסודרת, שאת הצורך שלה ראו כבר בסוף ינואר, עוד לפני שהחולה הראשון עזב את סין ובוודאי עוד לפני שהחולה הראשון הגיע לישראל.
גם המדידה לא נכון שתיעשה רק במרכיב הטכני של "מספר המתים מקורונה" שהסיבות שגרמו לתוצאות כאלה ואחרות ממקומות שונים בעולם עדיין לא ברורות עד הסוף כל צרכן.
בינתיים, הארוע הכללי הזה אצלנו מנוהל רע מאד, או שמא יש לאמר - מתנהל ומנהל את עצמו. וזה במדינה שאלופה במעבר משגרה לחירום, שש לה - באמת ובאופן מעשי, שער כניסה אמיתי אחד לתוכה, ועוד שאר יתרונות שהיו צריכים להביא מזמן לתוצאה אחרת לגמרי בניהול הכללי של הארוע. בכל האספקטים.
התוצאה כרגע, ב"מבחן התוצאה" - גרועה מאד.
הבשורה הטובה, שאפשר כרגע, ממש עכשיו, לעבור לניהול אחר שישפר את המצב הנורא שאנחנו נמצאים בו. לצערי זה כנראה לא יקרה.
הבשורה הרעה, שהרע ביותר עוד הרבה לפנינו.
חבל.

assafy
07-05-20, 14:46
למרות שאנחנו אוהבים להשוות את עצמנו לאירופה, כמו שמרגול אומרת אנחנו במזרח התיכון. ואם מיסתכלים על הארצות שמסביבנו (לא אירן), אז המצב שם מצויין אפילו יותר מאצלנו.
למה? קשור לאקלים, לגנטיקה, לגיל האוכלוסיה? אף אחד לא באמת יודע.
אבל איך הגענו לדיון על קורונה משירשור עם כותרת של משולשים ובוקסות היגוי?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
07-05-20, 15:28
למרות שאנחנו אוהבים להשוות את עצמנו לאירופה, כמו שמרגול אומרת אנחנו במזרח התיכון. ואם מיסתכלים על הארצות שמסביבנו (לא אירן), אז המצב שם מצויין אפילו יותר מאצלנו.
למה? קשור לאקלים, לגנטיקה, לגיל האוכלוסיה? אף אחד לא באמת יודע.
אבל איך הגענו לדיון על קורונה משירשור עם כותרת של משולשים ובוקסות היגוי?
רציני?
יש לזה שם אחר:
דיקטטורה ושליטה על המדיה.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

eyalski
07-05-20, 16:26
הגענו דרך הקשר הסיני
גם הקורונה וגם החלקים נולדו שם כנראה.

אבל לעצם העניין, כולם קונים באליאקספרס, ישנם דברים גרועים וישנם לא מעט דברים שממש מפתיע לראות את ההפרש הכספי בינם לבין מה שאנחנו רגילים לשלם.
לא הכל שחור ולבן ולפעמים זה אותו מוצר רק בלי אריזה או לוגו.
אפשר לראות לא פעם מוצרים סיניים ללא שם שזוכים בארץ בזכות בעל בית יצירתי ושם מפוצץ לגיור כהלכה.

בתור בעלים של דיפנדר ישן, קניתי גם אונליין מסין וגם בארץ, ויש בעיקר הבדל במחיר.
ברמת החלק, לצערי בדרך כלל אותו דרעק.

assafy
07-05-20, 16:28
רציני?
יש לזה שם אחר:
דיקטטורה ושליטה על המדיה.

Sent from my iPhone using Tapatalk Proגם אם מספרי הנבדקים קטנים ולא מדוייקים, אם היו מתים באלפים אין שום מדינה שהיתה יכולה להסתיר את זה.
גם האירנים לא היו מסוגלים להסתיר את הבעיה שלהם למרות שניסו.

ד ו ר ו ן
07-05-20, 16:29
גם אם מספרי הנבדקים קטנים ולא מדוייקים, אם היו מתים באלפים אין שום מדינה שהיתה יכולה להסתיר את זה.
גם האירנים לא היו מסוגלים להסתיר את הבעיה שלהם למרות שניסו.
תתפלא.
ותניח את התמימות בצד.

זה לא רחוק מלהאמין לפוטין שאין אצלו באמת בעיה כשלרוסיה יש גבול עצום פתוח בלי בקרה עם סין.
ורופאים ״נופלים״ מהקומות הגבוהות של בתי חולים..

assafy
07-05-20, 16:51
פוטין לגמרי אומר היום שיש לו בעיה ומפעיל צעדי חירום.
עבור דיקטטור לא דווקא באינטרס שלו להסתיר לגמרי, הרי זו מגיפה עולמית וזה נותן צידוק להפעיל משטר חירום.
במיצרים (מדינה של 100 מיליון איש) יש 7588 נדבקים ו469 מתים.
בירדן יש 473 נדבקים ו9 מתים.
בלבנון יש 784 נדבקים ו25 מתים.
ברש"פ יש 374 נדבקים ו2 מתים.

קח את כל המספרים ותכפיל אותם ב10. עדיין הם יהיו מספרים טובים.

איל מ
07-05-20, 17:04
משולש. תפוח.

PW
07-05-20, 17:05
פוטין לגמרי אומר היום שיש לו בעיה ומפעיל צעדי חירום.
עבור דיקטטור לא דווקא באינטרס שלו להסתיר לגמרי, הרי זו מגיפה עולמית וזה נותן צידוק להפעיל משטר חירום.
במיצרים (מדינה של 100 מיליון איש) יש 7588 נדבקים ו469 מתים.
בירדן יש 473 נדבקים ו9 מתים.
בלבנון יש 784 נדבקים ו25 מתים.
ברש"פ יש 374 נדבקים ו2 מתים.

קח את כל המספרים ותכפיל אותם ב10. עדיין הם יהיו מספרים טובים.

כמו בישראל, גם בכל העולם - הקורונה אינה ארוע רפואי / בריאותי, אלא ארוע טוטאלי. משבר כלל עולמי של מלחמה קיומית.
האופיין הרפואי הוא קטן עד זעום במגה ארוע הזה. אין אף תחום או מאפיין באף מדינה שהארוע הזה לא משפיע עליו.

boaz avrahami
07-05-20, 17:53
כמו בישראל, גם בכל העולם - הקורונה אינה ארוע רפואי / בריאותי, אלא ארוע טוטאלי. משבר כלל עולמי של מלחמה קיומית.
האופיין הרפואי הוא קטן עד זעום במגה ארוע הזה. אין אף תחום או מאפיין באף מדינה שהארוע הזה לא משפיע עליו.

לענות לך זה להיכנס כנראה לוויכוח פוליטי.
חבל, אתה תפסיד.
אני יכול להסכים איתך שאולי הגוף שצריך לנהל אירוע כזה ( מי הגוף הזה בכלל ומה כישוריו לנהל ארוע אזרחי?).
שמענו את המקור- גיורא איילנד.

בסיכומו של דבר מבחינה רפואית ישראל עברה את הארוע עד שלב זה בצורה יפה.
מבחינה כלכלית עוד נראה.

בסופו של דבר תהיה כנראה וועדת חקירה ואשמים ואז יאפסנו את המסקנות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
07-05-20, 18:40
תחזרו למשולשים ותפוחים.

אסף.

PW
07-05-20, 22:41
לענות לך זה להיכנס כנראה לוויכוח פוליטי.
חבל, אתה תפסיד.
אני יכול להסכים איתך שאולי הגוף שצריך לנהל אירוע כזה ( מי הגוף הזה בכלל ומה כישוריו לנהל ארוע אזרחי?).
שמענו את המקור- גיורא איילנד.

בסיכומו של דבר מבחינה רפואית ישראל עברה את הארוע עד שלב זה בצורה יפה.
מבחינה כלכלית עוד נראה.

בסופו של דבר תהיה כנראה וועדת חקירה ואשמים ואז יאפסנו את המסקנות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יש איזה משפט לא גמור בתגובה שלך.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3812171,00.html
https://m.knesset.gov.il/news/pressreleases/pages/press07.04.20u.aspx
להקשיב לאיילנד זה תמיד טוב, איש חכם ומנוסה.
ברור שהפוליטיקה תדחף לכל חור.
המלצה על שימוש בתורת ניהול משברים נכונה זו לא ביקורת פוליטית.

ולעניין התפוחים....וההשוואה לתפו"זים....
כמובן, רק מקורי או ש"ע.
PW

-->