PDA

צפייה בגרסה מלאה : ראוטר פרטנר - יכול לבחור לבד ?

JustDoB
09-05-20, 18:48
אהלן,
הראוטר שלי מאוד ישן,
אני מנוי פרטנר,
האם אני חייב לקנות ("לשכור תמורת 25 שח חודשי לנצח") ראוטר חדש שלהם או שאני יכול להביא לבד ?
במה זה כרוך ?
תודה

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

מוטי ג.
09-05-20, 18:55
מודם שלהם יש לך?או שהראוטר הוא גם המודם?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

JustDoB
10-05-20, 07:02
מודם שלהם יש לך?או שהראוטר הוא גם המודם?

Sent from my LG-H930 using Tapatalkלהבנתי הוא גם וגם, אני לא מאוד מבין בזה,
הוא סופק לנו לפני שנים ע"י אורנג' לטובת אינטרנט ביתי.
עכשיו אנחנו גם בפרטנר tv ולהבנתי הוא מיושן מאוד ומכביד.
הציעו לנו חשדרג במחיר 25 שח לחודש קבוע ("חכירה"...) ואני בודק חלופות.
תודה !
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200510/14e7619127f28c537c6e95248ce44de1.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200510/1ad9b8d86e0f74acc4002ebd281582f5.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

מוטי ג.
10-05-20, 08:15
זה אכן נראה כמו "גם וגם".
התשתית שלך נראית בזק, לא סלולאר טהור.
אם היה לך מודם בנפרד (מי שעושה את החיבור לשרת פרטנר) וראוטר לצרכי תשתיות הבית בנפרד זה היה מאוד קל להחליף רק את הראוטר.
לי אישית אין ניסיון בהחלפת +הגדרות מלאות כולל חיבור לספק של רכיב תחליפי.
אז אשאיר את הבמה למומחים ממני.

בהצלחה!

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

erezgur
10-05-20, 08:25
עקרונית - אפשר לחבר ראוטר נפרד למודם הקיים. צריך לדעת מה להגדיר אבל זה תלוי בציוד שתקנה.

מה הבעיות במצב הקיים?
מהי המהירות הקיימת כיום, מה המהירות שאתה מודד, למשל עם speedtest, בחיבור קווי לראוטר הקיים וכנ"ל לחיבור ויפי?

נשלח מהנייד

mugi8675
10-05-20, 08:28
מה שברשותך הוא נתב xDSL, כלומר נתב לטלפוניית בזק לקצבים של על 100 מ״ב. כאלה יש מלא בשוק במחירים של כ- 300 ש״ח ובטח משומשים אצל חברים שלך שעברו לתשתית כבלים. לדעתי כדאי לרכוש/לקבל (משומש) במקום להתקשר בחוזה חודשי שתחזיר תוך תשע חודשים במודם שבבעלותך.

אגב, שם הרשת והסיסמה כתובים על המודם בתצלומים ששלחת. מקווה שהחלפת.

amotzg
24-05-20, 02:33
על הנייר זה סיפור די פשוט וזול. אבל לא באמת.

כמו שכתבו לפני, עקרונית יש בשוק מודמים או מודם-ראוטרים שאפשר לקנות לבד ויכולים בקלות להחליף את שלך. זה יהיה יותר זול.
אבל, צריך להגדיר אותם בערכים נכונים כדי להתחבר לתשתית ולספק.
שוב, עקרונית אפשר לשמור את ההגדרות מהנתב הקיים ולהשתמש בהן להגדרת החדש שתרכוש. אם אין לך את הסיסמה להגדרת הנתב הנכחי תצטרך להשיג אותה מהתמיכה.

מהנסיון שלי, ללקוחות פרטיים קשה לקבל עזרה בדבר כזה מהתמיכה ותמיד צריך אותה באיזשהו שלב.
אפילו אם התרגיל יעבוד, יום אחד כשתהיה תקלה הם עלולים לשים לך רגל ולטעון שזה בצד שלך או שאתה צריך לפתור כי שינת.
בציוד שלהם הם שולטים היום מרחוק, ועושים הכל לבד, אז קשה למצוא טיעון כדי שיענו לך על שאלות 'אוף ליין'. גם הציוד שאתה 'מחכיר' לא באמת שלך...
אם אתה לקוח עסקי עם שימושים מורכבים שמשלם טוב אפשר לנצל את זה. אבל בבית זה לא פשוט.

לצערי הסיפור הזה רק מדרדר ונהיה מאוד דומה למה שהיה עם מכשירי הסלולרי לפני הרפורמה.
יש להם הרבה כח עליך בזה ואתה שבוי שלהם. הרגולציה לוקה כאן בחסר, בלשון המעטה.
זה לא רק בעלות הציוד אגב, גם בפרטיות שלך וגם בזילות למשמעות של איסוף מידע. לא רק בצמתים השונים בדרך, ממש בבית שלך במכשיר שלך.

-->