PDA

צפייה בגרסה מלאה : טבלה-אמפרז' ריתוך ביחס לעובי הברזל?

kimron
18-02-06, 17:08
האם קימת טבלה המצינת בצורה מדעית את האמפרז' הדרוש לכל עובי ברזל מרותך?

ליאור.

kimron
20-02-06, 22:27
מה קורה ?

כולם מרתחים חובבני?

אמנון
20-02-06, 22:33
גם אם יש טבלה כמו שאתה מחפש, היא לא תעזור הרבה.
למה? כי ריתוך טוב, בין השאר, הוא פונקציה של אמפר ריתוך נכון ביחס לעובי ומהירות התנועה של האלק'.
המהירות והאמפר הם פרמטרים שאי אפשר להפריד. פעולת הריתוך היא דינאמית, האלק' תמיד נעה לאורך תוואי הריתוך.
בין השאר - ככל שאתה יותר יציב, וככל שיותר נוח לך בפוזיציית הריתוך, אתה תרתך טוב יותר.
ריתוכים טובים יוצאים כאשר לך הרתך נוח בפוזיציה שאתה נמצא בה.

אלון_ק
20-02-06, 22:38
כל מה שאמנון כתב נכון וזה עוד לפני שאתה מתחיל להתחשב בכך שלזוית החומר המרותך יש גם השפעה על האמפר - אין דין OVERHEAD כדין ריתוך על הרצפה מבחינת אמפראז', גם אם זה בדיוק אותו חומר.

shmil
20-02-06, 23:03
אין לי הרבה להוסיף על קודמי.

הנסיון חשוב מהמדע בעניין הריתוך.
המדע חשוב יותר לעניין סוג האלקטרודות ביחס לחומר המרותך, ולעניין זה ראיתי שלניר ל. ידע לא מבוטל.
לעניין האמפראז' - אין חשיבות לדיוק, יש חשיבות לבערך אמפראז' נכון ביחס לעובי המתכות המרותכות, לזוית ביניהן ולזוית הריתוך, כמו שאמרו כבר.

הצפרדע
20-02-06, 23:38
אוסיף על קודמי וארשה לעצמי להיות מעט בוטה - אם אתה צריך טבלה(!!) בכדי לדעת אם הריתוך שלך קר או חם מידי, המצב לא טוב....:(
בריתוך, 99% זה נסיון, ומי שכבר מנוסה לא צריך טבלה ולא צריך לראות מה אומרת המכונה על החום, הוא פשוט רואה את אמבט הריתוך ו"חש" את המתכת.
אל תיעלב - עזוב אותך מטבלאות ומנתונים. רתך עוד ועוד ועוד ועוד, בכל העוביים ובכל הפוזיציות, עד שגם אתה תדע לבד.

kd2
21-02-06, 15:06
אני מאוד ממליץ לך להעזר במישהו מנוסה.
אני למשל התחלתי לבד כי אני מחפש לעשות הכל לבד.
יש תחומים שזה טוב ויש כאלה שזה יחסוך לך הרבה זמן ועצבים.
לא הייתה לי הדרכה מקצועית בהתחלה וריתכתי בעוצמות לא נכונות ומאוד מופרזות, הרבה בעיקר כי קראתי בתגובות של אנשים שאלקטרונית לא באמת מוציאה את ההספק שאתה חושב שאתה מרתך בו.
כנראה ששלי איכותית ומוציאה ממש דומה לאלקטרונית ( עד כמה שאפשר ;) ).
בפוקס לא זוכר מה קרה ומישהו הוריד לי את האמפר ברתכת ולא שמתי לב וריתכתי ופתאום יצא חלק ויפה.
לפעמים הטעויות שלך ולא של ההספק ( גם אם זה מה שכתוב בטבלה )
היום כבר יש לי יותר ניסיון ויוצאים לי ריתוכים טובים, חלקים וזוהרים :p זה לוקח זמן וכל אחד מפתח לו את הטכניקה שלו.
עוד דבר מאוד חשוב זה לנסות אחרי כל כיוון לרתך חלקים קטנים מהברזלים כדי לראות אם אתה בכיוון בכלל לפני שאתה מתחיל!
ושולחן מקצועי.

הטבלה היחידה שאני מכיר היא של עוצמה ביחס לאלקטרודה.
יש אפילו רתכות שיש עליהם סימון.

-->