PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיוון הצתה - כללי

שעיה כליף
18-02-06, 21:07
ישנם כמה דברים שלא ברורים לי ומדירים שינה מעיני :-x
אני אודה למי שיוכל לשפוך אור על הנושא :-?
להלן הפרטים :
הרכב עבר ניקוי קרבו' יסודי
הטורים עומדים על 750 סל"ד בסרק
בדיקת גזים CO 1.6 בסרק ו 3 בלחיצה על הדוושה.

היה נדמה לי שהמנוע מצלצל קצת,
סובבתי את המפלג נגד השעון והטורים התחילו לעלות.

מה זה אומר ?
האם על אותה כמות דלק אני יכול לקבל סל"ד גבוה יותר ?
איך לכוון את ההצתה ? :shock:

שעיה כליף
19-02-06, 21:29
דברתי עם חשמלאי,
המלצתו לכוון את ההצתה אומרת כך :
"סובב את המפלג עד למקסימום סל"ד ותחזור קצת."

האם זו השיטה ?
בהצתה אלקט' האם הרוטור יורה פולס או מזרים זרם קבוע ?

קידום ההצתה מסובב את הפלטה התחתונה ועושה קידום למה ?
המיקום של הפלגים סטטי, והפלטה לא מזיזה את הרוטור ..
מה קורה שם?

מישהו מבין בזה?

lior_b.s
19-02-06, 21:59
דברתי עם חשמלאי,
המלצתו לכוון את ההצתה אומרת כך :
"סובב את המפלג עד למקסימום סל"ד ותחזור קצת."

האם זו השיטה ?
בהצתה אלקט' האם הרוטור יורה פולס או מזרים זרם קבוע ?

המיקום של הפלגים סטטי, והפלטה לא מזיזה את הרוטור ..
מה קורה שם?

מישהו מבין בזה?

לגבי השיטה...נו זה שיטה של "תנסה , תבדוק, נראה מה יהיה.." אני מעדיף לכוון על מחשב..
לגבי מה זז?:
הרוטור נשאר במקום כשאתה מסובב את המפלג , מה שמשתנה זה המיקום של המוליכים שמקבלים את הניצוץ מהרוטור..
ליאור

שעיה כליף
19-02-06, 22:20
כיוון ההצתה מזיז למעשה את מיקום נקודות הפלגים על המכסה ביחס לרוטור.
הרוטור מקבל את הפולס מהחוט האמצעי, מלמעלה ומפזר לנקודות.
אז קידום ההצתה מזיז את מה ? ביחס למה ?

ערן המסוקס
19-02-06, 23:55
הרוטור מסתובב באופן קבוע ע"י המנוע, הוא אינו ניתן לכוון. כדי לכוון את ההצתה אתה מסובב את כל המפלג עם או נגד כוון השעון. מה שאתה בעצם עושה זה לסובב את מכסה המפלג ביחס לרוטור ובכך גורם לכך שהרוטור יגיע קצת לפני הזמן או קצת אחרי הזמן למגע חשמלי עם מוליך לפלאג הבא.

כאשר אתה מסובב את המפלג נגד כוון השעון, אתה מקדם את ההצתה והטורים בסרק יעלו. אם המנוע צלצל לך קודם, עכשיו הוא יצלצל עוד יותר.

זה לא נכון לכוון את ההצתה לפי גובה הטורים, ממש לא נכון. השיטה הכי מדוייקת הידועה לי, היא שמוש במד ואקום אשר מחובר לאחת מיציאות הואקום בבית המצערת. יש לכוון בעדינות את המפלג עד אשר מופיעה קריאת ואקום מקסימאלית ואז לאחר טיפה את ההצתה (עם כוון השעון).
לפי האוזן גם אפשרי לכוון. קצת קשה להסביר, אבל המנוע אמור להשמע בעיקר הכי שקט וחלק, כאשר מקשיבים לאגזוז. אמורה להשמע זרימה אחידה ושקטה של גזים, ללא צליל באס או צלילים לא אחידים כלשהם. מעבר לזה אני לא יכול להסביר.

חנן-ג'יפולוג
20-02-06, 00:01
בניגוד לכל מה שנכתב כאן, התזמון המדויק של הניצוץ הוא לא ביחס רוטור/מכסה מפלג, אלא ביחס של הציר עם הכוכב שעליו אל הפיקאפ מגנטי. הרוטור ומכסה המפלג רק צריכים להיות "בערך" אחד ליד השני כדי שהזרם יקפוץ ביניהם, אבל מה שנותן את התזמון המדויק זה הציר עם הכוכב ביחס לפיקאפ.

חנן-ג'יפולוג
20-02-06, 00:03

קידום ההצתה בוואקום מזיז את הפיקאפ ביחס לגוף המפלג ולכן גם ביחס לציר עם הכוכב. בשביל לקדם הפיקאפ זז הפוך לכיוון סיבוב המפלג.

קידום ההצתה הצנטריפוגלי מזיז את הכוכב ביחס לציר המפלג. בשביל לקדם הכוכב מסתובב ביחס לציר המפלג, עם כיוון סיבוב המפלג.

הקידום הידני מזיז את גוף המפלג, יחד עם הפיקאפ שעליו, ולכן בשביל לקדם מסובבים את המפלג נגד כיוון סיבוב המפלג.

שעיה כליף
20-02-06, 15:05
זה לא נכון לכוון את ההצתה לפי גובה הטורים, ממש לא נכון. השיטה הכי מדוייקת הידועה לי, היא שמוש במד ואקום אשר מחובר לאחת מיציאות הואקום בבית המצערת. יש לכוון בעדינות את המפלג עד אשר מופיעה קריאת ואקום מקסימאלית ואז לאחר טיפה את ההצתה (עם כוון השעון).
לפי האוזן גם אפשרי לכוון. קצת קשה להסביר, אבל המנוע אמור להשמע בעיקר הכי שקט וחלק, כאשר מקשיבים לאגזוז. אמורה להשמע זרימה אחידה ושקטה של גזים, ללא צליל באס או צלילים לא אחידים כלשהם. מעבר לזה אני לא יכול להסביר.

תודה על ההסבר, אם הבנתי נכון - אני יכול לחבר מד וואקום על הקרבו' ביציאה למפלג לקידום ההצתה ?, האם זו כוונתך ?
להגיע למקסימום וואקום ולאחר מעט.

ערן המסוקס
20-02-06, 15:28
היציאה של קידום ההצתה אינה היציאה המתאימה. אין שם ואקום בסרק אלא רק בעומס, וזה ההיפך ממה שצריך לבדיקה. אתה צריך לחבר לצינורית ואקום שנותנת ואקום קבוע בסרק.

-->