PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציר המצלעות , ממזרח למערב ?

SuzukiJ
16-05-20, 12:26
מה הכיוון המאתגר ?

נדב ש.
16-05-20, 12:36
ממזרח למערב, אבל חל איסור תנועה בכיוון הזה למיטב ידיעתי, קח בחשבון.

ד ו ר ו ן
16-05-20, 12:42
יש בשטח גם שילוט בנושא, אם כי הוא נתלש כל הזמן.

דרור ברלי
16-05-20, 14:24
גם בכיוון שמותר לנסוע, ממערב למזרח, תבוא על סיפוקך.
לטעמי המסלול השווה ביותר בנגב מבחינת מינון נכון של נופים והנאות נהיגה.

yoni_0000
16-05-20, 15:07
ממזרח למערב, אבל חל איסור תנועה בכיוון הזה למיטב ידיעתי, קח בחשבון.

בשיחה עם הפקח המקומי זו הנפצה חסרת שחר.. לא באמת מעניין מישהו.

ד ו ר ו ן
16-05-20, 15:13
בשיחה עם הפקח המקומי זו הנפצה חסרת שחר.. לא באמת מעניין מישהו.
הוא אמר שהשלט הוסר רשמית?

yoni_0000
16-05-20, 15:18
לא ידעתי שיש ולא ראיתי שום שלט ב5-6 שפעמים שעשיתי אותו מאז שסומן.

SuzukiJ
16-05-20, 15:21
לא הבנתי , לפי המפות זה מסלול מסומן ...
למה שיהיה אסור ?
אגב מסלול סגור וכאלו יופיע באתר שמורות הטבע.

erezgur
16-05-20, 15:34
זה מסלול מסומן שנפתח לפני שנים בודדות כאשר נאמר שמותר לרדת אותו (ממערב למזרח) והתנועה בכיוון השני אסורה.
לא שמעתי שמותר כעת רשמית לנסוכ גם בכיוון השני.
קורה לא פעם שאנשים מנסים גם בכיוון השני, רק להביא בחשבון שאם יש שיירה של רכבים זה מעכב משמעותית את כולם.

ד ו ר ו ן
16-05-20, 16:20
לא ידעתי שיש ולא ראיתי שום שלט ב5-6 שפעמים שעשיתי אותו מאז שסומן.
יש סימון במפה ויש שילוט.
מתחכמים למיניהם מורידים שוב ושוב את השלט, כנראה בשביל להגיד במפגש עם פקח ״לא ראיתי בכניסה שלט״..
בשבוע שעבר הוא שוב היה שבור.

לדעתי השילוט מיותר, כמו שגם במעבר הכרחי במדרגת הנקרות אנשים יודעים לחכות כשיש שיירה בכיוון ההפוך.

אם הפקח אמר לך שהגבלה ירדה, אז בכלל טוב.
אמר דבר כזה?

asafk
16-05-20, 16:27
הבעיה היחידה היא שאי אפשר לחלוף זה מול זה.
לכן הכי נכון זה לעשות את המסלול בכיוון ירידה, ואם רוצים אחרי שיורדים את המדרגה לעלות אותה ולרדת שוב.

אסף.

yoni_0000
16-05-20, 16:37
יש סימון במפה.

אמר דבר כזה?

במפת סימון שבילים שיש לי מ2009, ממש קצת לאחר שסומן, הכיוון מסומן כהמלצה. בתוכנות ניווט למינהן אין שום התייחסות..
חלפנו על פני הפקח בירידה לגבי שיש, שאל לאן, אמרנו מצלעות, שאל אותנו אם אנחנו מודעים לרמת הקושי, אמרנו שכן, אמר תהנו.. נדמה לי שזה היה במרץ 18.

ד ו ר ו ן
16-05-20, 16:49
במפת סימון שבילים שיש לי מ2009, ממש קצת לאחר שסומן, הכיוון מסומן כהמלצה. בתוכנות ניווט למינהן אין שום התייחסות..
חלפנו על פני הפקח בירידה לגבי שיש, שאל לאן, אמרנו מצלעות, שאל אותנו אם אנחנו מודעים לרמת הקושי, אמרנו שכן, אמר תהנו.. נדמה לי שזה היה במרץ 18.
אתה סתם מתעקש.
תקופה ארוכה היה שלט של רט״ג.
בשנה שעברה בוודאות היה.

אם הורידו בצורה מוסדרת, אחלה.

דרור ברלי
16-05-20, 17:49
לא היה שום פרסום בנושא.
בדרך כלל כשהם פותחים מסלול שהיה אסור בתנועה, הם מפרסמים.

בירידה, הגרביטציה לטובתכם. כיוון קפדני מבחוץ ימנע את רוב הנזקים הקוסמטיים. אבל בעליה, סיפור אחר.
באופן כללי, מדרגת המצלעות בעליה זה לא לכל אחד.
צריך נעילות, צריך גובה, צמיגים ראויים וכו'...
אני לא מכיר רכב סטנדרטי מקובל (לא זיבאר וכו') שיכול לנצח את המדרגה הזו. גם לא רוביקון סטנדרטי (נמוך מדי)

ותיכף יקפצו ויספרו שעלו עם דאסטר וראב4.... בסדר. אחלה.

איל מ
16-05-20, 18:15
לא צריך לקפוץ על דאסטר, אבל דיפנדרים סטנדרטים (אוקיי, עם נעילה אחורית), נהוגים ע"י ילדים בני 19 עולים (עלו בעבר. הפסיקו עם השטות הזאת כי אכן היו נזקי פח מדי פעם), את המצלעות באופן קבוע.
נכון,
בד"כ קדמה לזה הרבה בניה נכונה (לפעמים גם שעות של הבאת אבנים מלמטה). אבל עלו.

ד ו ר ו ן
16-05-20, 18:25
נראה לי שאפשר להסכים שצריך לפחות נעילה אחורית למקום הזה.
לא חייבים רכב מפלצת.

דרור ברלי
16-05-20, 18:29
מידת ה"נכונות" של הבניה מתפרשת על טווח מאוד רחב, אתה יודע.....
כי אפשר לבנות את זה כל כך טוב שבאמת גם דאסטר יעלה.

בכל מקרה, ללא בניה, כשאני אראה דיפנדר סטנדרטי עולה ,אני אאמין. עד אז....
וגם הדיפנדרים עם נעילה אחורית ועם הנהגים בני ה-19.... הדיפנדרים האלה לא שייכים לנהגים אלא לכולנו.... הם שוברים, אנחנו משלמים.

בוא ונאמר שראינו ועברנו כבר דברים קשים מזה, אבל באמת רצוי לא לזלזל במדרגה הזו. לא מוכרחים מפלצת, אבל ללא בניה רצוי צמיגי שטח בריאים, שתי נעילות ומרווח גחון משמעותי..... וגם נכונות לספוג נזקי פח.

ככה זה נראה בירידה, עם בניה (כי לפנינו באמת ירד שם דאסטר....) לפני שנתיים וחצי:

129127

grand
16-05-20, 18:42
מדרגה נבזית הזורקת אותך לקיר ומבטיחה נזקי פח למי שמתעצל לקבל דחיפה ידנית מהצד, בדיוק כמו בתמונה של דרור

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

נמרוד
16-05-20, 19:05
במקרה כמה תמונות נוסטלגיה... זה משנת 97 או 98 לדעתי. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200516/6d91afbfd23c2bc2d9ca54ca2261734c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200516/9ab0cf3e9c31dd4f5ced7ff1b59f50b3.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200516/c17f8d61edbe5d34db00d704626ba822.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200516/007a165f608789019795ab3caf025043.jpg

ומסלול ציר המצלעות בפרוט:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3012

ד ו ר ו ן
16-05-20, 19:09
וגם הדיפנדרים עם נעילה אחורית ועם הנהגים בני ה-19.... הדיפנדרים האלה לא שייכים לנהגים אלא לכולנו.... הם שוברים, אנחנו משלמים.

לא הנהגים האלו.
כי מבחינתם ההצלחה היא לעלות בלי נזק בשיא האלגנטיות שאפשר.
ועם רכב כבד.
האימון הוא לא לתחרות סופ״ש, אלא איך עוברים שם, וממשיכים הלאה עם רכב תקין וממשיכים הלאה כי זה החיים שלך.

דרור ברלי
16-05-20, 19:14
לא הנהגים האלו.
כי מבחינתם ההצלחה היא לעלות בלי נזק בשיא האלגנטיות שאפשר.
ועם רכב כבד.
האימון הוא לא לתחרות סופ״ש, אלא איך עוברים שם, וממשיכים הלאה עם רכב תקין וממשיכים הלאה כי זה החיים שלך.

שריטה וכיפוף בפח לא מפריע להם.
לך זה יפריע. אפילו לי.

מאז שצולמו התמונות של נמרוד, בכיכוב הסיקס של חנן והסופה של יפתח, זה כבר הרבה פחות דרמטי.... ועדיין זו מדרגה רעה מאוד. ציריות רבות הלכו שם לעולמן, שלא לדבר על נזקי הפחחות....

נדב ש.
16-05-20, 19:19
נראה לי שאפשר להסכים שצריך לפחות נעילה אחורית למקום הזה.
לא חייבים רכב מפלצת.

אפשר גם רק קידמית.
לפני כמה שנים טובות אחרי שירדנו עליתי שם עם הטרופר בלי בניה.

איל מ
16-05-20, 19:25
דרור, כדי להרגיע את המצפון שלך,
הכסף שאתה משלם לילדים האלה שווה כל שקל. אני לא מדבר על מה שהם אמורים לעשת אחר כך עם מה שהם למדו.
אני מדבר על הטונות של אבנים שהם מזיזים ממקום למקום כדי שאתה תוכל לבוא, להוסיף עוד איזה שתיים שלוש אבנים למערום ולעלות.

ואם תמשיך ללכלך, אני אשכנע אותם להתחיל להתאמן בכמריר.
תוך שנה כל המדרגות בנחל יהיו בנויות עם סלעים ולא יהיה איפה להתאמץ ;) ;) ;)

(נכתב בהומור, נא להתייחס בהתאם).

asafk
16-05-20, 19:45
תכף.כשהם יחליפו את הרגל עץ לזימאג - יהיה צריך למצוא מקומות מאתגרים מספיק לאימון...
אז.. מי יודע.. כמריר..

אסף.

דרור ברלי
16-05-20, 19:48
מצפוני רגוע.

ואם נשים לרגע את ההומור בצד, מצד אחד אני לא מזלזל ביכולות בחורינו המצויינים ולו במילימטר - מצד שני אני פחות מתלהב מהילת בני האלוהים שמצויירת סביבם בנושא נהיגת השטח.
הם רק בשר ודם. אף אחד מהם לא הגיח לעולם עם טרנספר ונעילה, את הכל ניתן ללמד וללמוד. אישית אני משוכנע שכל אחד כאן יכול לא פחות טוב מהם - ההבדל הוא כמובן מי משלם את הנזקים.

assafy
16-05-20, 19:49
עוד תמונה שמראה על מה מדובר.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200516/242f02a0553fff1a2fa66c8eeee2d705.jpg

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נמרוד
17-05-20, 13:01
מאז שצולמו התמונות של נמרוד, בכיכוב הסיקס של חנן והסופה של יפתח, זה כבר הרבה פחות דרמטי.... ועדיין זו מדרגה רעה מאוד. ציריות רבות הלכו שם לעולמן, שלא לדבר על נזקי הפחחות....

הסיקס הלבן עם סגירת תע"ר מקורית הוא אכן של חנן, לפני שפרק את הסגירה. הסופה היא לא של יפתח. התמונות האלו הן מטיול מעלות של עמותת הג'יפים, שבו הצטרפתי לחנן. השנה היא כאמור 97 או תחילת 98.

אם נוברים בארכיון, אז הנה סדרת תמונות שקשורה מאד לכותרת של הדיון - למה דווקא את המסלול הזה כדאי לרדת ממערב למזרח, והסיבה היא לא איזשהו חוק או פקח, אלא נימוס ג'יפאי. כי אין שום דרך בעולם לעקוף ג'יפאי שעושה אוברול לסרן על המדרגה כשהוא מאובטח על ידי כבל של כננת וכמה היליפטים, זה גומר על הטיול שלך ולא יפה אם עוד קבוצה מגיעה כל הדרך ממעלה עקרבים וצריכה להסתובב אחורה.
129159
129160
129162
129161

סולי
17-05-20, 13:50
מצפוני רגוע.

ואם נשים לרגע את ההומור בצד, מצד אחד אני לא מזלזל ביכולות בחורינו המצויינים ולו במילימטר - מצד שני אני פחות מתלהב מהילת בני האלוהים שמצויירת סביבם בנושא נהיגת השטח.
הם רק בשר ודם. אף אחד מהם לא הגיח לעולם עם טרנספר ונעילה, את הכל ניתן ללמד וללמוד. אישית אני משוכנע שכל אחד כאן יכול לא פחות טוב מהם - ההבדל הוא כמובן מי משלם את הנזקים.

1. אתה אומר שאתה לא מזלזל.. ואז מזלזל בהפגנתיות...

2. אם אנו מדברים על אותם בחורים.. הרי שהם מובחרים... מוכשרים בכל מיני תכונות אופי ופיזיות.. מעבר לזאת, הנהגים בהם... הם המובחרים שבמובחרים ... בנהיגה.. ואגב במובחרים האלו בחרו מובחרים וותיקים יותר ומנוסים יותר.
לקחו אותם וחידדו אותם פי כמה ממה שהיו.
ואגב לרוב אלו כן חבר'ה שנולדו עם הגה או כידון ביד.. נא לא לזלזל בניסיון... בנסועה קדימה... אחורה... בלילה... בגשם.. בצמוד ... חשוך... מואר.. בלי מרחק בלימה.. בלי שינה... בלי .. בלי... ועם המון סכנה ומאוד רחוק מהבית. תן להם כבוד.

3. אתה משוכנע כל כך שהם בשר ודם שכל אחד יכול להיות כמוהם עם קצת אימון..... שגם אם תשמע מורקים על ההילה שאופפת אותם... לא תאמין.

4. ייתכן והקינאה מעוורת אותך? (:

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

איל מ
17-05-20, 17:54
אני לא בעד הזלזול בהם ולא בגלל שהם מובחרים, או נהגים אלופים. להיפך, רוב באי האתר נוהגים פי אלף יותר טוב מהם (כשהם בני 19). האזכור כאן הובא כדי להראות שלא צריך מפלצת כדי לעלות. רק הדרכה והכוונה נכונה, ומעקב אחרי כללים מאוד ברורים שרוב באי האתר למדו משנים של נסיון ולא כי המדריך אמר.
מה שכן,
להם יש יתרון על כולנו. הם צעירים וחזקים ויעשו כל מה שיגידו להם בצייתנות.
ואם עכשיו יגידו להם שיש להם ארבע שעות להקים בניה לתפארת שלא תזוז בה אפילו אבן אחת הם יעשו את זה.
ואם הם לא יעשו את זה טוב הם יקבלו עוד שעה לתקן, ואח"כ עוד שעה וכו... עד שיהיה פרפקט.

הם לא בני אלוהים, ולא קרובים לזה (דרור), אבל אין צורך לזלזל. מותר לקנא. בעיקר על כך שהם מקבלים מתנה שאזרחים רבים היו מוכנים לשלם עליה הרבה. הרבה מאוד.
וכולם, אבל כולם, ילדים חמודים. אני אומר לך את זה באחריות. דור השחצנים נגמר מזמן. היום השחצנים נפסלים כי הם מסוכנים על ההגה.

SuzukiJ
17-05-20, 22:08
אז מבין שהמגמה ממערב למזרח, והכביש ממעלה עקרבים לתחילת המסלול פתוח ?

נמרוד
18-05-20, 14:09
אז מבין שהמגמה ממערב למזרח, והכביש ממעלה עקרבים לתחילת המסלול פתוח ?

אתה מבין נכון.

https://amudanan.co.il/?url=http://www.jeepolog.com/UserFiles/TWL/mitzlaot_trail.twl

129178

דרור ברלי
18-05-20, 16:43
1. אתה אומר שאתה לא מזלזל.. ואז מזלזל בהפגנתיות...

אני מזלזל (קצת) בנטייתם של אנשים להעריץ אנשים אחרים.
להעריץ כוכבי קולנוע, זמרים, ספורטאים, דוגמנים/יות, גם חיילי יחידות מסויימות. מתאים לגיל 16.

2. אם אנו מדברים על אותם בחורים.. הרי שהם מובחרים... מוכשרים בכל מיני תכונות אופי ופיזיות.. מעבר לזאת, הנהגים בהם... הם המובחרים שבמובחרים ... בנהיגה.. ואגב במובחרים האלו בחרו מובחרים וותיקים יותר ומנוסים יותר.
לקחו אותם וחידדו אותם פי כמה ממה שהיו.

כן כן. מישהו כאן עוד באמת עלול להאמין שהם אכן בעלי רצף DNA שונה, מובחר ועדיף משלך.
יש אגב דבר שכזה - נהגי פורמולה 1 שמהירות תגובותיהם ויכולות קבלת ההחלטות שלהם ויכולתם הפיזית תחת G גבוה עדיפה (בהרבה) גם על אלה של טייסי קרב. זה נמדד והוכח. אבל זהו. אני כן מסכים שאצל לוחמי יחידות מובחרות נמצאות מספר תכונות נפשיות ופיזיות שדרושות לצורך התפקידים הללו. כישורי נהיגת שטח הם רק אחת מהתכונות האלה ודווקא זה משהו שניתן ללמוד וגם זה משהו שנמדד והוכח חד משמעית. אגב - בנהיגת כביש יותר קשה ללמוד להיות מהיר באמת. משקל הכשרון הטבעי גדול יותר.

ואגב לרוב אלו כן חבר'ה שנולדו עם הגה או כידון ביד.. נא לא לזלזל בניסיון... בנסועה קדימה... אחורה... בלילה... בגשם.. בצמוד ... חשוך... מואר.. בלי מרחק בלימה.. בלי שינה... בלי .. בלי... ועם המון סכנה ומאוד רחוק מהבית. תן להם כבוד.

לא יודע. 4 פעמים ביקרתי בחדר הלידה כדי ללוות את נשותיי האומללות ברגע האמת. למיטב זכרוני דגמי הברלי ג'וניור הגיחו לעולמנו המופלא כשהם מצווחים ולא אוחזים כלום ואני מהמר שגם הג'וניור שלך יצא מאותו מקום ובאותה דרך כשבידיו לא כידון ולא הגה ולא ג'אנט וכמוהו גם טובי הסופרמנים יפי הבלורית מהסיירת.

כשרון טבעי? יש דבר כזה. אבל כל עוד לא למדו את מה שצריך ללמוד, כל ילד בדואי שנוהג ברכב גנוב מגיל 3, עדיין ייתן להם בראש. סיפור קטן? אם אני לא טועה, באחד ממירוצי ההקפות באשלים, בא איזה בדואי על טרקטורון וסתם בשביל הקטע, נרשם למירוץ, עלה למסלול וניצח בקלות את טובי בחורינו המוטוריים ש"נולדו עם כידון ביד", בפער לא קטן.... נסיון? כשרון? כן. וכן.

אם נחזור לבני האלוהים, מהרגע שהם שם, הם באמת מקבלים את מיטב ההכשרה. ממש לא כמו שלומדים ומלמדים בשאר הצבא. ביחידות האלה ללא ספק מלמדים הרבה יותר טוב, יותר מעמיק, יותר נכון. בתנאים קשים. מתנסים הרבה יותר, יורדים לפרטים ובעיקר מתאמנים בלי סוף. אבל מה שאני חותר אליו זה שהם לא בני אלוהים ושכל מה שהם יודעים זו מיומנות נרכשת. לנו, שלא שירתנו במסגרת כזו, זה לקח יותר זמן בשיטת הניסוי והטעייה, מה שבעיקר עלה לנו המון כסף בתיקונים..... ומכיוון שאצלנו זה תחביב ותשוקה - אם היה לנו את התקציב הפתוח שניתן להם, אין לי ספק שהיינו משקיעים בזה הרבה והיינו לומדים מהר מאוד כמוהם ויותר. אני חותם לך שהיום אתה מיומן ויודע הרבה יותר ממה שנדמה לך. בנושא נהיגת שטח נטו אני מנחש שאין לך מה להתבייש מולם ונסיון החיים והשטח שלך כשאתה מבוגר מהם ב-10-15 שנה, או ב-35 שנה כמוני, דווקא מעניק לך יתרון גדול עליהם.

3. אתה משוכנע כל כך שהם בשר ודם שכל אחד יכול להיות כמוהם עם קצת אימון..... שגם אם תשמע מורקים על ההילה שאופפת אותם... לא תאמין.

אני בשלב בחיים שלא תוכל להפתיע אותי בכלום. ראיתי, שמעתי, הייתי וחוויתי דברים שאתה אולי לא תאמין באיזו מציאות הזויה אתה חי. גם סביב הטנק שלי התרוצצו סיפורי מור"קים שאחרי 35 שנה במבט מפוכח אני יכול לומר לך ש...נו שויין. היינו חבורת ילדים מטומטמים ותו לא. אז עכשיו בוא תספר לי עכשיו שהדם שלהם כחול-מטאלי, שהעצמות שלהם עשויות טיטניום, ואיך הם עולים את מדרגת המצלעות בלילה ללא תאורה, אחרי שלא ישנו שבוע, עם עיניים קשורות, הגה מנותק, ללא נעילות, ללא ציריה קדמית שמאלית ואחורית ימנית, וכל זאת תוך כדי לחימה ביד שרירית אחת שקוצרת בשתי שניות פלוגת חיזבאללה שלמה תו"כ שהיד המסוקסת השנייה והצינור האישי נותנים עבודה באיזו מלכת יופי, סטייל פטריק-קים. אוקיי. התרשמתי.

4. ייתכן והקינאה מעוורת אותך? (:

ברור! אם הייתי צריך להתגייס מחר, ללא ספק הייתי רוצה להגיע לשם, בעיקר לכבוד הסיכוי שהעניין עם מלכת היופי וכו' אכן יתקיים.....:rolleyes: ולא למזמז את הבוגי'ז של טרקטור עם תותח בו ביליתי את מיטב שנותיי...

ברצינות? היום אנחנו יודעים שמלכות יופי הולכות עם כדורגלנים עילגים ועקומי רגליים או עם אנשי עסקים עתירי ממון, כלומר איפה שנמצא כסף, לא עם גיבורי סיירות יפי בלורית אבל תפרנים. היום אנחנו יודעים שהזוהר שסביב לסיירות הוא בעיקר סיפורים. שבמציאות הסיזיפית הם עובדים קשה בתת תנאים, שה"ג'יפאות" שלהם אינה טיולים ובוודאי לא בשביל כיף. אלה משימות ויש להן תכלית מבצעית גרידא. בכל מקרה, אני מכיר מספיק ג'יפאים אזרחיים שלפחות בנושא נהיגת-שטח נטו, עושים בית ספר ליחידות האלה.

...

סולי
18-05-20, 16:51
אתה מנחש הרבה.. וכותב בנחרצות ובכישרון כזה.. שכמעט נסחפתי עם הטקסט והשתכנעתי בתיאורים הפופוליסטים.. שאתה צודק ואין מה להתווכח...

אבל אז הבנתי שזו בעצם לא האמת, לא כישרון.. ולא קורדינצייה מפותחת... סה"כ ניסיון רב ואימון בהקלדות רבות...
אז אולי גם אני יכול אם רק אקליד מספיק מילים?

דרור ברלי
18-05-20, 16:52
יש מצב.
אם כתיבה זה משהו שמושך אותך, לך על זה ותתחיל להתאמן.
גם את זה אגב, ניתן ללמוד בצורה מסודרת. ואני אגב, לא כזה מוכשר בכתיבה. הלוואי שהיו לי הזמן והרצון ללטש את זה.

לגבי האמת? כל אחד והאמת שלו. גם אני יודע כמה דברים שגרמו לגבש את תפיסת עולמי.
בין היתר -אני לא מזלזל וגם לא מעריץ. מעריך כן, מעריך ידע, מקצועיות, יכולת. מעריץ?.... ובכן, אהמממ, לא. הבת שלי (10 וחצי) מעריצה את נועה קירל. זה מתאים לגיל שלה. בעוד 20 שנה?.... אני בטוח שיעבור לה.
אבל אתה מתאר כאן איזו ספרה-עליונה ואנשים שהם גרסה משודרגת, חצי אנושיים וחצי אלוהיים.... זה נקרא ונשמע לא רציני.

איל מ
18-05-20, 18:13
דרור, נראה לי שאתה מפרש לקיצון את מה שהוא כתב, ובעיקר ראוה דברים דרך המשקפיים הייחודיים שלך.
בכל מקרה, בתור מי שהכניס ילדים לדיון, אני רוצה להבהיר שכוונתי היתה, ש*אפילו* ילדים בני 19, עם רכב כמעט סטנדרטי (לדיפנדר אין נעילה במקור), הרבה עבודת הכנה והכוונה נכונה עולים.
בלי קשר שלחתי לך הודעה בפרטי

SuzukiJ
20-05-20, 09:32
טוב אין איסור מרשות שמורות הטבע , נבדק

erezgur
20-05-20, 09:37
טוב אין איסור מרשות שמורות הטבע , נבדקאפשר פירוט?
תשובה בע"פ? מייל?
מי "חתום" על התשובה?

נשלח מהנייד

נמרוד
20-05-20, 09:44
למי אכפת, ארז??

שביל בשטח, סעו ותהנו, ממזרח למערב או ממערב למזרח.

לפעמים הפורום הזה באמת מאבד קשר עם המציאות. זה קצת עצוב.

מיכה100
20-05-20, 11:29
מעניין כמה צעירים כאן הלכו לגגל מי זה לכל הרוחות פטריק קים.
אלא אם כן באתם ספציפית כדי לכבוש את המדרגה על כל המשתמע, מצטרף להמלצה לעשות את המסלול ממערב למזרח: מקסים וקשוח במידה, המון כיף לקילומטר.
וכמובן להמשיך לפרצים עליון.

KOOKE
20-05-20, 13:44
הדבר הכי טוב בשרשור הזה שהזכרתם לי את החצי קוריאני המסוקס (פטריק קים) שהערצתי בתור ילד....

דרור ברלי
20-05-20, 14:19
הדבר הכי טוב בשרשור הזה שהזכרתם לי את החצי קוריאני המסוקס (פטריק קים) שהערצתי בתור ילד....

רק הדור שלנו הכיר את פטריק קים....

אבל הדבר הכי טוב בשרשור על ציר המצלעות זה.... ציר המצלעות עצמו.
גם אם לא קטלני כמו היה פעם, זה עדיין אתגר ראוי ובכלל, זה טיול השטח הנבחר שלי מבחינת השילוב בין נופים דרמטיים לאתגרי נהיגה.

asafk
20-05-20, 17:58
יאללה דרור. נגמור עם הפריצה דיסק הזאת ניסע למצלעות?
בעצם אולי נחכה גם שירדו הטמפרטורות...

אסף.

איל מ
20-05-20, 20:19
בקיצור, אתה בחיים לא תגיע לשם...

נמרוד
20-05-20, 21:25
הגב לא יסתדר עד שהוא יתחיל לאכל כמו בן אדם. עמוד שדרה צריך ריפוד.

אומי5
21-05-20, 10:04
חבל שכבר אין לא את החיפושית.

או מזל

דרור ברלי
21-05-20, 11:55
יאללה דרור. נגמור עם הפריצה דיסק הזאת ניסע למצלעות?
בעצם אולי נחכה גם שירדו הטמפרטורות...

אסף.

אתה יודע שאני בעד. יש עוד כמה שישמחו לבוא.

- - - Updated - - -

הגב לא יסתדר עד שהוא יתחיל לאכל כמו בן אדם. עמוד שדרה צריך ריפוד.

אין ספק.

nozza
09-06-20, 13:50
אפשרי גם בלי נעילות.
המעלה בציר המצלעות ממזרח למערב (בעליה), סרטון מחודש שעבר:

https://www.youtube.com/watch?v=kKbLDwLQVzY

דרור ברלי
09-06-20, 14:01
אפילו ללא מאמץ מיוחד.... יפה מאוד.
כנראה עברו ימי הזוהר של המעלה הזה. לחילופין - נראה שמישהו עשה שם עבודת מע"צ פסיכית.

חנן-ג'יפולוג
09-06-20, 14:01
יפה מאוד.
כן, ראינו רכבים עולים שם בלי נעילות.
הקושי הטכני בעלייה שם זה לא העניין העיקרי. זה פשוט שהסיכוי לחטוף מהקיר הצפוני גדול כמו שכתבו קודם, ורואים את זה גם כאן בסרטון במרחק של ס"מ בודדים בין הסלע לפח.
אני חטפתי.

דרור ברלי
09-06-20, 14:04
הספורטאז' אוטו קטן והוא מתמרן טוב יותר.
אבל המדרגה עצמה כבר לא מה שהיתה בימים של ה-CJ שלך....

yoni_0000
09-06-20, 14:31
אפשרי גם בלי נעילות.
המעלה בציר המצלעות ממזרח למערב (בעליה), סרטון מחודש שעבר:

https://www.youtube.com/watch?v=kKbLDwLQVzY

מרשים 👋👋👋
לא הייתי מאמין בלי סרטון.

erezgur
09-06-20, 15:00
הספורטאג' נפלא, למרות שההבדל בין גביע הנצחון לעבודת פחחות וצבע במקרה זה היה קטן מאד.

נשלח מהנייד

סולי
09-06-20, 15:02
זה עדיין לא היה עולה כמו הקליפס של הבטינה של הכנף הדיפנדר... (:

ishc
09-06-20, 16:04
מדהים

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

assafy
09-06-20, 16:09
הספורטאג' נפלא, למרות שההבדל בין גביע הנצחון לעבודת פחחות וצבע במקרה זה היה קטן מאד.

נשלח מהנייד 1 ס"מ בשניה מסויימת. רכב קצת יותר רחב היה חוטף.
אבל הספרטאג' הוריד יפה את הכח מהגלגלים לקרקע ואם עשה את זה בלי נעילה אז בכלל שאפו.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

איל מ
09-06-20, 16:58
אז מביאים מזרון פלציב בעובי 15 ס"מ וזורקים על הקיר. ביג דיל ;)

הדסופה
09-06-20, 17:00
ומשאירים אותו תלוי שם על הקיר

Sent from my iPhone using Tapatalk

סולי
09-06-20, 17:02
עכשיו זה מתבקש, מתי נראה סרטון של דאסטר...?

sgill
09-06-20, 17:41
עשיתי את המסלול בשבת בעליה.
אין שם קושי אמיתי למעט הפינה בסלע שהרכב יכול להיזרק אליה ולחטוף נזק.
זאת גם הסיבה שצריך לעצור ואי אפשר לשמור על מומנט. אחרת היה קל עוד יותר.
חוץ מזה, לדעתי כל רכב גבוה או גבוה פחות וממוגן כמו שצריך עם נעילה אחת או TC יכול להסתדר שם.
בלי נעילות ו/או TC יהיה קשה בגלל שחייבים לעצור אם מתקרבים לפינה של הסלע.
זאת בדיוק דוגמה למקום שלג'ימני הקצר והצר יש יתרון על המפלצות.

שמעון.פ
09-06-20, 17:51
שאפו ענק!

אמנם נועם לא סיפר האם מדובר בהצלחה בניסיון ראשון
או רק אחרי כמה פעמים,
אבל שיויון הנפש בה החבורה מסביב מקבלת את הטיפוס,
מלמדת שלא מדובר במאבק שנמשך הרבה זמן.

לפי תנועת הטיפוס החלקה, נראה שנעשתה עבודת מע"צ
דקדקנית, כפי שכתב דרור.

מה שבעיקר תפסה לי את העין (והלב) זו הציליה שהוקמה
עבור הנספחים (בנות הזוג וילדים) שאינם ממש בקטע של שטח
זו אנושיות במיטבה והדרך הנכונה להאהיב עליהם טיולים מסוג זה.

nozza
09-06-20, 17:57
ניסיון ראשון, אך לפני עלו 3 ג'ימנים נעולים אז כבר ידעתי מראש היכן אני רוצה את הגלגלים

- - - Updated - - -

לגבי הבניה... בסה"כ השתמשנו במה שכבר היה שם עם שיפוץ קל של מיקום האבנים

חנן-ג'יפולוג
24-10-20, 21:20
היינו שם אתמול, בתי ואני.

לא ניסיתי לעלות, אבל נראה שבאמת יישרו את השיפוע עם המון בניה.

הקירות בצד, עדיין מסכנים מאוד את המרכב. עם יותר מזל משכל, ובאין מי שיכוון אותי, הפעם לא חטפתי.
לא יצא לי להיות באף מסלול עם פוטנציאל נזק גבוה יותר למרכב.

שאר הציר, כרגיל, מעולה. מהטובים ביותר.

https://imageshack.com/i/poTLnOVIj

גיא
25-10-20, 08:29
עכשיו זה מתבקש, מתי נראה סרטון של דאסטר...?

רק אם תמצא מישהו ממש מטומטם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מיכה100
25-10-20, 11:51
נראה קשוח לאללה.

לביא
25-10-20, 14:17
היינו שם אתמול, בתי ואני.

לא ניסיתי לעלות, אבל נראה שבאמת יישרו את השיפוע עם המון בניה.

הקירות בצד, עדיין מסכנים מאוד את המרכב. עם יותר מזל משכל, ובאין מי שיכוון אותי, הפעם לא חטפתי.
לא יצא לי להיות באף מסלול עם פוטנציאל נזק גבוה יותר למרכב.

שאר הציר, כרגיל, מעולה. מהטובים ביותר.

https://imageshack.com/i/poTLnOVIjשאר המסלול, נחל צין לכיוון כביש 90?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

erezgur
25-10-20, 14:21
אני מניח ש"שאר המסלול" הכוונה למסלול ציר המצלעות, מתחתית מעלה עקרבים ועד למדרגות הללו והירידה למסלול נחל צין

נשלח מהנייד

ariel-ro
25-10-20, 14:45
אז מותר ממזרח למערב?
אם כן, זורק פה הצעה:
יום שישי ה6.11.2020 נפגשים בבוקר לציר המצלעות בכיוון מזרח-מערב, מישהו מעוניין?

חנן-ג'יפולוג
25-10-20, 17:12
אני מניח ש"שאר המסלול" הכוונה למסלול ציר המצלעות, מתחתית מעלה עקרבים ועד למדרגות הללו והירידה למסלול נחל צין

נשלח מהנייד

בול.

לביא
25-10-20, 17:32
תודה

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

-->