PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות בנוגע לקניית רכב חדש

danddd
16-05-20, 16:20
שלום חברים,
בתקציב של כ120 אלף ש"ח חיפשתי מספר רכבי שטח ארוכים לקנייה. בהתלבטות האלמותית בין פאגרו ללנד קרוזר הפאגרו ניצח לכן גם
הלכתי ובדקתי מספר רכבים.

פאגרו בן 9 שנים שנראה שמור ברובו אך כששוכבים מתחת למרכב שלו רואים חלודה בחלקו התחתון, לא מצב של ריקובון או משהו שקרוב לזה אבל יש חלודה שאי אפשר להתכחש אליה. תקין?

האם כחלק מיישור קו אחרי קנייה כדאי לפרק את המיגונים כדי לתקן כמה עיקומים קטנים לנקות אותם ולהחזיר או שיש סכנה לפגיעה בהברגות או בדבר אחר?

יש חברה ספציפית שמומלצת להגבהה לפאגרו? כמה אמורה לעלות?

יש מוסך מומלץ באזור כפר סבא והסביבה?

מה דעתכם על הגראנד צ'ירוקי אל מול הפאגרו?

תודה מראש

erezgur
16-05-20, 17:08
מה דעתכם על הגראנד צ'ירוקי אל מול הפאגרו?
עד השאלה הזו נראה שאתה נעול על דגם מסויים אבל השאלה הזו פותחת את ההתלבטות מחדש. כמו לכל מי שמתלבט בעת רכישת רכב שטח - אנחנו ממליצים לענות על השאלות שבשרשור הדביק בראש הפורום - כי כדי לתת עיצה טובה לגבי רכישה המתאימה לצרכים שלך - צריך להבין טוב יותר מהו הדרישות / הצרכים.

לגבי לפחות חלק מהשאלות שהעלת -

מעט נקודות חלודה / חלודה שטחית חיצונית בתחתית הרכב בדרך כלל חסרות משמעות ואתה יכול למצוא כאלו גם על רכב חדש שהגיע כעת ארצה (שילוח ממושך על ספינה, עם זמן המתנה לא מבוטל מרגע הייצור ועד השחרור בנמל בארץ...) אבל כדי לתת תשובה טובה יותר - כדאי שתצלם מספר תמונות ברורות ותעלה כאן.

אני לא הייתי מפרק מיגון תחתון ברכב משומש במיוחד רק כדי ליישר אותו. זהו מיגון תחתון והוא סופג מכות, לשם כך נועד. ממילא בטיפול כנראה יפרקו לפחות חלקים ממנו ותוכל לנצל את ההזדמנות אם מאד תרצה (שוב - אם הוא לא בעייתי / מרעיש / נתקע - אין צורך לגעת בו).

לגבי הגבהות - יש בפורום שלנו לא מעט שרשורים בנושא. יש כאלו המעדיפים קיט של חברה א' ויש המעדיפים קיוט של חברה ב'. יש קיטים שהם נוקשים יותר ויש רכים יותר. חשוב רק להקפיד שאתה מקבל אישור הגבהה בעת ההתקנה, כלומר שתוכל לרשום את ההגבהה ברשיון הרכב.

יש בפורום מספר המלצות על מוסכי פאג'רו באזור שציינת - איני זוכר בע"פ אבל חפש שרשור דומה מהחודשיים האחרונים, אם לא תמצא - תגיד ואסייע בחיפוש (נדמה לי המלצה של צחי (ISCH).

danddd
16-05-20, 17:46
עד השאלה הזו נראה שאתה נעול על דגם מסויים אבל השאלה הזו פותחת את ההתלבטות מחדש. כמו לכל מי שמתלבט בעת רכישת רכב שטח - אנחנו ממליצים לענות על השאלות שבשרשור הדביק בראש הפורום - כי כדי לתת עיצה טובה לגבי רכישה המתאימה לצרכים שלך - צריך להבין טוב יותר מהו הדרישות / הצרכים.

לגבי לפחות חלק מהשאלות שהעלת -

מעט נקודות חלודה / חלודה שטחית חיצונית בתחתית הרכב בדרך כלל חסרות משמעות ואתה יכול למצוא כאלו גם על רכב חדש שהגיע כעת ארצה (שילוח ממושך על ספינה, עם זמן המתנה לא מבוטל מרגע הייצור ועד השחרור בנמל בארץ...) אבל כדי לתת תשובה טובה יותר - כדאי שתצלם מספר תמונות ברורות ותעלה כאן.

אני לא הייתי מפרק מיגון תחתון ברכב משומש במיוחד רק כדי ליישר אותו. זהו מיגון תחתון והוא סופג מכות, לשם כך נועד. ממילא בטיפול כנראה יפרקו לפחות חלקים ממנו ותוכל לנצל את ההזדמנות אם מאד תרצה (שוב - אם הוא לא בעייתי / מרעיש / נתקע - אין צורך לגעת בו).

לגבי הגבהות - יש בפורום שלנו לא מעט שרשורים בנושא. יש כאלו המעדיפים קיט של חברה א' ויש המעדיפים קיוט של חברה ב'. יש קיטים שהם נוקשים יותר ויש רכים יותר. חשוב רק להקפיד שאתה מקבל אישור הגבהה בעת ההתקנה, כלומר שתוכל לרשום את ההגבהה ברשיון הרכב.

יש בפורום מספר המלצות על מוסכי פאג'רו באזור שציינת - איני זוכר בע"פ אבל חפש שרשור דומה מהחודשיים האחרונים, אם לא תמצא - תגיד ואסייע בחיפוש (נדמה לי המלצה של צחי (ISCH).

תודה על התשובה המפורטת,

יש תת פורום מסויים שתוכל להפנות אותי אליו בנוגע להגבהות? לאור זה שאיני יודע את ההיתרונות והחסרונות של הקיטים הנוקשים והרכים
ומה עדיף לי אשמח לקרוא לפני שאגש להרכיב.

danddd
16-05-20, 17:58
1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? 120 אלף
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? כולל
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? ארוך

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? נסיעות יומיומיות ולטיולים עצמם מעריך שכ15 אלף קילומטר בשנה.
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה) רכב יומיומי. אוכל להשלים, יש רכב שלישי של הבן שרוב הזמן בצבא.
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?מאוד תלוי ברכב הנבחר, ובטיב הטיפולים שיהיה צריך לעשות. יש הבנה טכנית בסיסית.
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? אזור מרכזי

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? גם טיולים באזור יותר קשים וטכניים, בגבול הטעם הטוב. הטיולים הם לשם הטיול והטבע ולא בשביל העבירות עצמה.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? טיילנו לא מעט עם הגימני, בקבוצות בזוגות ובדד... יש ניסיון בנסיעת שטח.
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול)
עשינו עם הגימני את מכתש רמון לאורכו ורוחבו (דוגמה למעלה "קשה" זה מעלה רמון ומעלה יותר סימפטי זה מעלה נוח), הר חורשן, יער בן שמן, מצוקי דרגות, מדבר יהודה... שטח שלרוב מוגדר בינוני לרכב שטח קשוח.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני לא משנה
ב. מנוע דיזל/בנזין לא משנה
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) ארוך
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? משומש בן שנים ספורות

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
די נעול על מיצובישי פאג'רו, יש כמה רכבים מעניינים שראיתי. אבל כותב את התגובה הספציפית בגלל המחשבה על
גראנד צ'ירוקי, שנמכר במחירים דומים בשנתונים דומים. אשמח לדעת מה דעתכם.

erezgur
16-05-20, 18:00
עקרונית - מגביהים על ידי קפיצים. בד"כ בשילוב עם החלפת בולמים שתפקידם לשכך את התנודות של הרכב. ערכות הגבהה טובות מגיעות עם שילוב של קפיץ ובולם מתאים.

ככל שהקיט "רך" יותר - נוחות הנסיעה בכביש תהיה טובה יותר (למרבית האנשים), ככל שהקיט נוקשה יותר, בלימת הזעזועים תהיה "אגריסיבית" יותר - זה בד"כ נח בנסיעה מהירה בדרכים משובשות.

ישנם גם קיטים המאפשרים מספר דרגות של התאמה לצרכי המשתמש וישנם גם קיטים יקרים יותר אשר מתאימים את עצמם לאופי הנסיעה ותנאי השטח - חפש מאמר של נמרוד על הקיט המאד-לא-זול שהוא התקין בטנדר שלו (הנה מצאתי עבורך - http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3900-%D7%A7%D7%99%D7%98-%D7%9E%D7%AA%D7%9C%D7%99%D7%9D-BP-51-%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7% 94-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1)

נסה להעזר בחיפוש באתר, או פשוט בחיפוש בגוגל עם הוספת site:www.jeepolog.com - יהיה לך לא מעט לקרוא.

בנוסף - עבור על תת הפורום של פאגרו וחפש שרשורים רלוונטים, תוכל להוסיף שאלות הבהרה בשרשור קיים לאחר שתמצא כזה ותרצה להרחיב / לשאול באותו נושא.

ש01
16-05-20, 20:41
הגראנד בשנתונים אלו מגיע עם סרן חי מאחור, למיטב ידיעתי הפג'רו ללא סרן חי כלל (מקווה שאינני מטעה).
נראה לי שהגראנד גבוה יותר.
בניגוד לפאג'רו, יש כמעט אינסוף דגמים לגראנד - רמות גימור שונות (חלקן המשמעות היא גם ביכולות השטח) ומנועים שונים - דיזל, בנזין 3.7, בנזין 4.3, בנזין 5.7 (חלום).
הגראנד יאכל הרבה הרבה הרבה יותר דלק (בבנזין) אבל גם יקבל גז באהבה.
הגראנד בשנתנונים אלו נהנה מתכנון משותף עם מרצדס. למיטב ידיעתי, דגמי הדיזל גם הורכבו באוסטריה.
הגיר 5 מצבים כולל "מוגבל החלקה" שעובד מצויין, יש אומרים ברמה של נעילה (ואם יש לך מזל ומצאת את האקזמפלר - יהיו לו נעילות מהמקור. בפאג'רו יש (אא"ט) נעילה אחורית במקור.
הגראנד הרבה יותר נוח, בבנזין גם שקט.
בפאג'רו של חבר שלי היו לו תמיד בעיות בחלון גג - נזילות ותקיעות.

אישית, אני אוהב made in america. ואם כבר אמריקה - אז בנזין, והרבה!

איל מ
16-05-20, 20:56
הגראנד לא יותר גבוה.

grand
16-05-20, 21:09
גראנד בן 9 זה wk2 2011 מתלים נפרדים ופחות גיבור מאחיו הגדולים עד 2010

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

-->