PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת אטמים

Bulldog
18-01-03, 14:08
יש לי לאטום חלק מלא שמן, במה להשתמש במידה ואין לי אטם מקורי לחלק?

t_uri
18-01-03, 15:26
מה שלמדתי מדני (מכונאי וותיק לציוד הנדסי כבר) הוא למרוח שיכבה הכי דקה-דקה של RTV עם האצבע על שני בצדדים. לתת לו להתייבש לגמרי ולסגור. לי זה תמיד עובד ולא היו לי נזילות עם השיטה הזו.

בכל אופן, יש לקנות אטם אוניברסאלי לפי מטר רררררץ בחנויות החלפים. זה מגיע בכל מיני עוביים. צריך פשוט לשאול לגבי המוצר הזה ולקנות איזה מטר וחוצי, שניים, ושיהיה בבית.

אם אתה רוצה לקפוץ לקחת ממני אטם אתה מוזמן. אני רוב השבוע בבית.

אורי טל.

asafk
18-01-03, 18:19
RTV אדום- לא של אמבטיות, אלא ייעודי לאטימה ברכב.
יש בכל מיני צבעים (לבן, כחול, אדום, שחור), לפי תכונות שונות, בדרך כלל זה אחיד אצל כל היצרנים הגדולים (בארץ יש, בין השאר את לוקטייט ואת PROSEAL מבית סופרגלו). הPROSEAL האדום (או בורדו אצל לוקטייט) הוא לטמפ' גבוהות אבל לא מאד, עמיד טוב לממיסים (שמן...) ומספיק גמיש- החומר הכי רב שימושי שמצאתי לרכב (וגם יש בכל החנויות).
הנה רשימת חומרים של PROSEAL (שים לב- האדום מוגדר כ HIGH TEMP):
http://www.pacertech.com/html/proseal_chart.html
אני ממליץ לא למרוח עם האצבע, אלא לשים עם השפיץ שעל השפופרת, באמצע ה"בשר" של החלק שסוגרים, ולעשות מעגלים מסביב לחורים לברגים (זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נשמע...)
כל זה טוב אם לא צריכים אטם בעובי מדוייק! אם כן- יש פלטות של חומר אטימה בכל מיני עוביים, וחותכים לפי הצורך חורים, לפי האטם המקורי. עוד מקום לא לשים בו RTV זה מתחת למכסה שסתומים, או דברים דומים- חיבור של פח על גבי בלוק, זה מדביק את המכסה, ואי אפשר להוריד אותו.

אסף.

Bulldog
18-01-03, 18:58
אסף, לחכות שזה יתיבש לחלוטין, או לסגור כשזה עוד רטוב?

asafk
18-01-03, 19:01
רק על יבש. ולנגב עם סמרטוט יבש לפני ההדבקה. ורצוי לקלף עם שפכטל את השאריות מהאטם הישן.

אסף.

t_uri
18-01-03, 21:20
נ.ב. מאד קל ומומלץ לנקות עם מברשת פלדה מולבשת על דיסק. המשטח יוצא מבריק וישר.

אורי טל.

polar bear
19-01-03, 01:29
מישהו ניסה להציק לי והצליח. יופי עומר.

אז אורי ואולי גם אסף - למה אני צריך לחכות עד שהחומר יתיבש?
סגרתי שני דיפ' פעמיים , וחיבור בין טרנספר למתאם גיר - ולא חיכיתי.
סגרתי גם EGR , אבל זה לא קשור..........

t_uri
19-01-03, 11:57
כדי להעלות את סיכויי ההצלחה !!!!!!!

אורי טל.

ערן המסוקס
19-01-03, 20:18
בנסיון לאטום את הקרטר חיכיתי שהחומר יתייבש. לאחר שסגרתי התברר שכל הסיליקון ברח ולא אוטם כלום. אולי השכבה היתה עבה מידי אבל את הסיליקון מרחתי על שני החלקים ועד שהייתי מוכן להרכבה הסיליקון היה כמעט יבש.

asafk
19-01-03, 21:02
לא! לא!! לא!!!
התכוונתי שהמכסה צריך להיות יבש משמן, לא שהסיליקון צריך להיות יבש!! להיפך!

אסף.

שחר
19-01-03, 21:03
אין שום סיבה לחכות שהחומר יתיבש
צריך פשוט למרוח לסגןר ולהדק את הברגים, אם תחכה עד שהחומר יתיבש הסיכוי שהוא יאטום הרבה יותר נמוך..
יש גם חומרים רבים אחרים שמתאימים לאטיומה אבל הכי זמין וזול הוא הסיליקון השחור שבא בשפורפרות גדולות. יש הרבה סוגים של סיליקון וחלקם יקר מאוד כי הוא עמיד בטמפ' גבוהות וחבל על הכסף
ויצא לי לסגור קרטר ודיפרנציאלים הרבה יותר מפעמיים.......

polar bear
19-01-03, 21:49
אורי - בקשתי הסבר לא בתור קינטור - אלא מפני שזו דעה שונה והיתי רוצה לדעת מה הבסיס לה.

ערן - אני לא רואה שום סיבה למרוח על שני החלקים, אני מורח על החלק הנייח - למשל - בית הדיפ'.
קרטרים למניהם אני לא סוגר עם סיליקון.
ולו מפאת הסיבה שסוגרים אותם חלש מאד {לפחות אצלי} ואני לא בטוח שסיליקון לא מהודק יחזיק.

t_uri
19-01-03, 22:04
עודד. מניסיוני ומנסיון דני (המכונאי במדובר). הדרך הטובה ביותר היא למרוח עם האצבע דק-דק (הכי דק שאפשר) על שני הצדדים (על כל שטח מגע) ולתת ל-RTV להתייבש.

על זה שזה עובד, אי אפשר להתווכח.

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
19-01-03, 22:05
השיטה לעבוד עם סיליקון במקום שאמור להיות אטם היא כדלהלן:
שמים על חלק אחד שכבה עבה של סיליקון.
מרכיבים את החלק וסוגרים את הברגים ביד רק עד שהסיליקון מתחיל לצאת מהצדדים.
מחכים 24 שעות עד שהסיליקון הופך לגומי מוצק.
מהדקים.

asafk
23-02-03, 15:07
חידשו לי היום- והנה אני משתף:
קבוצה נוספת של מוצרים- אטמים אנארוביים. החומר מתמצק רק אחרי שסוגרים את שני החלקים ואויר לא מגיע לחומר (תחכה שנה, לא יתייבש, עד שתסגור)
שימו לב במיוחד ל574 ול510, גם 518 מתאים לרכב.

אסף.

asafk
23-02-03, 15:08
נו...

http://www.loctite-europe.com/il/po-mechanical_assembly.htm#ag

איציק - 4X6ZH
18-03-03, 19:04
ערב טוב

כנראה שאפשר לכתוב גם בפורום הזה . יותר שקט יותר מקצועי
תשובתו של אסף היא התשובה הנכונה . זה החומר לאיטום על שמן על ליכלוך על מקום נקי בין חלקי מתכת . בקיצור בכל תנאי עבודת המיכללים . החומר מתיבש כאשר החומר ללא חמצן . ( לאחר הסגירה ) .
צבע החומר כצבע גזר \ או בצבע אפור . אני לא מכיר בצבעים אחרים .
איציק

איציק - 4X6ZH
23-03-03, 09:30
חומר האטימה מסופק על ידי זוקו
מקט החומר של זוקו 50027214
שם החומר ( בגרמנית )
FLACHENDICHTUNG
שם היצרן MARSTON DOMSEL
איציק

ניר ל
23-03-03, 12:30
היתרון של סיליקון (אצלי הפק"ל זה השפופרת האדומה), הוא שהוא אוטם גם כאשר המשטחים מעוותים וזה קורה הרבה כאשר מדובר במכסי פח (דיפ'ים) או אלומיניום (פלאנג'ים אכולים, גירים). בשיטה שציין חנן אין סיבה שתהיה דליפה למעט אם מדובר בדלקים או לחץ שמן (מכסה שסתומים).
למרוח שכבה דקה על שני הצדדים ולחכות לייבוש - לא יעבוד במקרה של עיוותים.
החומר ה"אנארובי" מתאים עד כמה שהבנתי ליישומים של 0.1 עד 0.5 מ"מ, לפי הנתון הזה אם קיימים מרווחים של מעל 0.5 מ"מ הוא לא יתייבש.

אסי
25-06-03, 02:10
שלום,

קניתי היום RTV (אדום לטמפרטורות גבוהות וכולי) וגיליתי שבאותיות הקטנות רשומה אזהרה שאין להשתמש ב RTV הנ"ל ברכבים המצויידים בחישן חמצן.
חיפשתי קצת ברשת, ומצאתי כתבות על חישני חמצן שמתארות את ה RTV כאויב מספר אחד של חישני החמצן, וגם קטלוגים של חברות שמייצרות RTV שבהן מצויין במפורש על חלק מהמוצרים שהם מיועדים לרכבים עם חישן חמצן.

לתשומת ליבכם.

אסי

איציק - 4X6ZH
25-06-03, 09:07
חידוש נוסף לשימוש בדבקים המיוחדים.
יש שני סוגים שההבדל בינהם בוא יכולת החומר להתמודד במרווח בין השטחים
האדום \ כתום צבע גזר הוא הנפוץ והמומלץ .
יש אפור ויש ירוק . אלה מיועדים למרוח שטח קטן . ( מערכות הדראוליות )
איציק

d.k4x4
27-06-03, 09:01
יש דבק אנרובי לחום גבוה של חברת permatex הוא מיועד לאבטחת חלקים בלחיצה
הדבק ניקרא HIGH STRENGTH SLEEVE RETAINER
כמו כן יש לאותו חברה חומר למילויי אטמים לחום גבוה HYLOMAR AEROSOL HIGH TEMP
ועוד הרבה חומרים לכול סוג של אטימה ועבודה אם אתה צריך אתה יכול ליצור איתי קשר יש לי קטלוג שלהם(אני לא שותף או סוכן בחברה ואין לי שום קשר אלהם)בעבודה ואני נימצא עד שעה 20:00
טל:-410046-055
דרור

-->