PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסופה לא מניעה

shaigadi
18-02-06, 22:59
אוקיי.. אז נתחיל
יום שבת 9 בבוקר הציפורים מצייצות ואין לי ביטוח על הסופה עדיין, מה עושים?
מסדרים את מערכת החשמל!
לטובת המלאכה נרתמו קטר איזולירבנד ופיוזים
מסתבר שחצי ממשקל הרכב היה בעצם צמות חוטים ישנות של דיבוריות, מערכות אזעקה לא מחוברות, קודנים לא מחוברים ועוד כהנה וכהנה.
לאחר כל ניתוק של חוט בדקתי אם הרכב עדיין מניע
בשלב האחרון שהיה כבר לקראת החושך (ואחרי 2 שקיות אפורות גדולות של זבל מלאות בחוטים ומרעהם) החליט הרכב לא להניע.
המחשב מראה את תקלות
12, 33, 55
יש תאורה, יש מצבר, יש סוויץ.
מישהו יכול קצת לכוון אותי איזה חוט אולי יצא החוצה.

נ.ב מחר באור אני גם יבדוק את כלל הפיוזים שוב פעם.

יוני5
19-02-06, 08:35
12 פתיחת קוד תקלות

33 מזגן מקורי לא תקין / חסר (כל הסופות במצב הזה)

55 סוף קודי תקלות

מכאן, בדיקת מחשב תקינה.
אם הוצאת חוטים, אני מניח שהבעיה קשורה לזה. לכן הייתי מתחיל באזעקה/אימובלייזר וכיו"ב שניתקת בטעות.
כשאתה מדליק את הסוויץ', אתה שומע את משאבת הדלק לשניה או שתיים?
אם לא, תתחיל לחפש את החוטים מהקודנית / משבת מנוע. כמו כן, יש יחידה שיכולה לשבת ליד משאבת הדלק (מאחור, תפתח את המכסה המלבני שברצפה - שם צריכה להיות היחידה).

קח נורית ביקורת - מגיע מתח למשאבת הדלק? מעל ומאחור לגלגל האחורי שמאלי יש קונקטור של 3 חיבורים. אם לשם מגיע מתח, והמשאבה לא נכנסת לפעולה כשאתה פותח סוויץ' אז הבעיה היא בין הקונקטור למשאבה (סביר להניח היחידה שתיארתי מקודם).
לפחות חלק ממנתקי משאבות הדלק הם אלחוטיים. לכן אל תחפש קשר חוטי בין היחידה שיושבת בתא המנוע / מאחורי הדש בורד למנתק המשאבה.

חפש יחידה שמתחברת לממסר משאבת הדלק מתחת לקופסת הפיוזים הראשית.

תתחיל מזה.
בהצלחה,
יוני5

מאיר רוטברג
19-02-06, 09:19
12 פתיחת קוד תקלות

33 מזגן מקורי לא תקין / חסר (כל הסופות במצב הזה)

55 סוף קודי תקלות

מכאן, בדיקת מחשב תקינה.
אם הוצאת חוטים, אני מניח שהבעיה קשורה לזה. לכן הייתי מתחיל באזעקה/אימובלייזר וכיו"ב שניתקת בטעות.
כשאתה מדליק את הסוויץ', אתה שומע את משאבת הדלק לשניה או שתיים?
אם לא, תתחיל לחפש את החוטים מהקודנית / משבת מנוע. כמו כן, יש יחידה שיכולה לשבת ליד משאבת הדלק (מאחור, תפתח את המכסה המלבני שברצפה - שם צריכה להיות היחידה).

קח נורית ביקורת - מגיע מתח למשאבת הדלק? מעל ומאחור לגלגל האחורי שמאלי יש קונקטור של 3 חיבורים. אם לשם מגיע מתח, והמשאבה לא נכנסת לפעולה כשאתה פותח סוויץ' אז הבעיה היא בין הקונקטור למשאבה (סביר להניח היחידה שתיארתי מקודם).
לפחות חלק ממנתקי משאבות הדלק הם אלחוטיים. לכן אל תחפש קשר חוטי בין היחידה שיושבת בתא המנוע / מאחורי הדש בורד למנתק המשאבה.

חפש יחידה שמתחברת לממסר משאבת הדלק מתחת לקופסת הפיוזים הראשית.

תתחיל מזה.
בהצלחה,
יוני5

תגיד יוני אתה ערבי?.?????? ככה מכיר את כל הקומבינות של הפורצים??

זאביק
19-02-06, 09:52
קח נורית ביקורת - מגיע מתח למשאבת הדלק?

גם אם נורת ביקורת מראה שמגיעה מתח, לפעמים הוא נמוך מידי, והמשאבה לא מספקת מספיק לחץ.
עדיף, בעיקר את המשאבה והמחשב, לבדוק עם וולטמטר, כדי לוודא שמגיע מתח ברמה מספקת.

ישנה גם הטענה שנורית ביקורת גם יכולה לגרום לקצרים ברכבים עם מחשב.... (אבל אני לא שמעתי על מישהו שזה קרה לו).

shaigadi
19-02-06, 12:44
כאשר אנ פותח סוויץ אני שומע את המשאבה

אין סטרטר הרכב פשוט דומם

shmil
19-02-06, 13:10
הדרך הכי פשוטה - באלימינציה.

פתח סויץ', ודא שבלם היד משוך, פתח מכסה מנוע.
ודא שאיש, וגם לא אתה יקרב ידיו לאזור הרצועה ו/או המאווררים.
חבר חיבור ישיר בין הפלוס של המצבר לחוט הדק המגיע לסטרטר (זה בעצם אוטומט הסטרטר).

הניע? - יופי, הבעייה היא רק בחוט הזה, רק אותו ניתקת, וצריך ללכת על עקבותיו אחורה עד הסויץ' למציאת הנתק.
לא הניע? אם היסטרטר הסתובב במהירות סבירה והסופה לא הניעה, פירושו שיותר מחוט אחד מנותק או שחיבלת במערכת משבת מנוע (אימובילייזר) כלשהי, ואין דרך לגלות זאת בהתכתבות.
אם הסטרטר הסתובב לאט - גם המצבר התרוקן. טען/החלף אותו לפני נסיונות נוספים.
אם הסטרטר לא הסתובב - בדוק שוב באורות דולקים והקשב אם אין רעש של "קלאק". אם האורות נחלשים ו/או היה רעש - חזור לטעינת /החלפת המצבר. אם האורות לא מתעמעמים ואין רעש - בדוק את הפלוס העבה לסטרטר, אבל הוא לא אמור להיות בעייתי, כי לפי תאוריך לא נגעת שם.

בקיצור - בצע, דווח ונתקדם.

יוני5
19-02-06, 13:16
הדרך הכי פשוטה - באלימינציה.

פתח סויץ', ודא שבלם היד משוך, פתח מכסה מנוע.
ודא שאיש, וגם לא אתה יקרב ידיו לאזור הרצועה ו/או המאווררים.
חבר חיבור ישיר בין הפלוס של המצבר לחוט הדק המגיע לסטרטר (זה בעצם אוטומט הסטרטר).

הניע? - יופי, הבעייה היא רק בחוט הזה, רק אותו ניתקת, וצריך ללכת על עקבותיו אחורה עד הסויץ' למציאת הנתק.
לא הניע? אם היסטרטר הסתובב במהירות סבירה והסופה לא הניעה, פירושו שיותר מחוט אחד מנותק או שחיבלת במערכת משבת מנוע (אימובילייזר) כלשהי, ואין דרך לגלות זאת בהתכתבות.
אם הסטרטר הסתובב לאט - גם המצבר התרוקן. טען/החלף אותו לפני נסיונות נוספים.
אם הסטרטר לא הסתובב - בדוק שוב באורות דולקים והקשב אם אין רעש של "קלאק". אם האורות נחלשים ו/או היה רעש - חזור לטעינת /החלפת המצבר. אם האורות לא מתעמעמים ואין רעש - בדוק את הפלוס העבה לסטרטר, אבל הוא לא אמור להיות בעייתי, כי לפי תאוריך לא נגעת שם.

בקיצור - בצע, דווח ונתקדם.

מאיר,
מה תגיד על שמיל? אם אני ערבי, שמיל הוא שיח פורץ אבו גנב :razz:

עוד אופציה היא שבמהלך העבודה (אפשרי אם כי בסבירות נמוכה) קיצרת את חיישן הקרנק. אם לא מצאת משהו אחר, נסה להחליף בין החיישן שלך לאחר תקין (או להתקין את שלך בסופה אחרת) ע"מ לשלול את אי תקינותו.
אבל זה כאמור - בסוף.

יוני5

eran4x4
19-02-06, 13:22
עוד אופציה היא שבמהלך העבודה (אפשרי אם כי בסבירות נמוכה) קיצרת את חיישן הקרנק. אם לא מצאת משהו אחר, נסה להחליף בין החיישן שלך לאחר תקין (או להתקין את שלך בסופה אחרת) ע"מ לשלול את אי תקינותו.
אבל זה כאמור - בסוף.

יוני5
יוני
מה הקשר בין אין סטרטר לחיישן?

shaigadi
19-02-06, 14:39
מכונאי רכב דעבר בסביבה חיבר לי את הסטרטר ישיר כמו שאמרתם
והסיבוב היה באמת איטי
אבל הוא לא נשאר מספיק זמן כדי לראות שכאשר חיברתי כבלים עדיין לא היה סטרטר מהסוויץ
כלומר ותקנו אותי אם אני טועה הבעיה יכולה להיות גם שבנסיונות גמרתי את המצבר וגם שנתיקתי איזה חוט של אימובילייזר, למרות שאני סקפטי לגבי ניתוק אימובילייזר כי לא היה בגיפ כלום מחובר כל מה שניתקתי היו קצוות גלויים
יש חשמלאי טוב באיזור המרכז שיסכים להגיע ולבדוק המידת הצורך..?

זאביק
19-02-06, 15:24
מכונאי רכב דעבר בסביבה חיבר לי את הסטרטר ישיר כמו שאמרתם
והסיבוב היה באמת איטי

אתה יכול לחזור על הבדיקה שהוא עשה, אבל עם מצבר טעון או עם כבלים, ולראות אם יש שינוי (לטובה?)

מוני מהבית
19-02-06, 16:05
יש לך את הספר של הסופה מהאתר - מצוין

פתח את הפרק המתאר את מערכת החשמל.
הפרק הוא מאוד מאוד מקיף (יותר מכול צילטון או הינס שהיה לי) והוא כתוב ברמת האהבל הממוצע.
ועוד בעברית (קצת בעיה האמת, מונחים לא מוכרים)
עבור חישן חישן, חיבור חיבור, ולמען השםן עם אומטר ולא נורת בדיקה (עולה 25 שח)
כתוב שם בדיוק מה ואיך לבדוק והרוב עם אמצעי בדיקה פשוטים.
מתואר שם גם כול מחבר ומחבר (לעתים לא עוזר כי הרבה "חכמים" עשו מעקפים)
נכון נראה סזפי, אבל בסוף זה נגמר.
אם אתה לא יכול לתת התנעה מהסוויץ יתכן ועוד כמה דברים לא מחוברים.
לכן חיבים לבדוק איזה סמנתוכה הם ואתה עשיתם שם.
לידעתך, מספיק חישן החום מנותק, הרכב יוצף ולא יניע (בדוק).

shaigadi
24-02-06, 20:21
נמצאה הבעייה

קיבינימאט....

המינוס של ממסר הסטרטר איכשהו לא מחובר

עצבים

תודה לכל מי שעזר

-->