PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת\חיזוק מיסבים קידמיים...

idanw
19-02-06, 12:12
שלום לכולם..

לאחר החלפת מיסב בגלגל אחורי.. הגיע תור הגלגלים הקידמיים...
ראיתי בשירשורים קודמים את תהליך ההחלפה\חיזוק...
אבל לא מצאתי תמונות... מאחר ואין לי מושג מה זה קינג פין ואיפה אפשר להכניס 4 מיסבים בכל צד... אשמח אם למישהו יש תמונות של כל העינין...
הספר של היינס או בספר רכב לא מצאתי תמונות מספקות...
החופש הוא בשני הגלגלים בשעה 6 ו 12 בעיקר.. כשהגלגל מסתובב באויר יש רעש מסויים.. נראה לי שרפידות הבלם נוגעות...
תודה..

עידן

oryand
19-02-06, 12:19
רוב הסיכויים שהמייסבים תקינים ופשוט יש חופש באומים הפנימיים.
תפרק לוקר ותראה שבפנים על התבור מורכב אום. האום מאובטח ע"י טבעת אבטחה ומתחתם יש עוד אום רוב הסיכויים שאם תחזק אותם למומנט הנכון יגמר החופש.
לגבי המומנט בסמוראי אין לי מושג תבדוק בספר הרכב או שאלון כבר ידקלם את זה תיכף.
אורין

idanw
19-02-06, 13:40
גם אם המיסבים תקינים.. אין שום צורך להוציא אותם לנקות ולגרז?
לחזק יספיק!?

חנן-ג'יפולוג
19-02-06, 13:59
כשהגלגל מסתובב באויר יש רעש מסויים.. נראה לי שרפידות הבלם נוגעות ככה זה. בבלמי דיסק הרפידות מלטפות, נוגעות לא נוגעות בדיסק, כאשר הבלם לא מופעל.

oryand
19-02-06, 14:52
לא. לא מנקים אותם גם רוב הסיכויים שאם תפרק אותם תפגע בהם הם נועדים להתקנה חד פעמית.
לגבי הגירוז, כדי לגרז שם צריך לפרק את הכל ואין טעם סך הכל לא צריך להיות שם הרבה גריז ואין לו יותר מידי לאן לברוח.
תנסה לחזק ותראה.
אורין

idanw
19-02-06, 14:55
תודה רבה...

אני אנסה לחזק

חנן-ג'יפולוג
19-02-06, 15:03
דווקא ההוראות מדברות בד"כ על ניקוי וגירוז כל 20K , 50K ק"מ, תלוי ברכב.

בפועל? כנראה שלא הרבה מנקים ומגרזים שם בצורה יזומה, אלא אם כן כבר יצא לפרק את הטבור בשביל עבודה אחרת, ואז מגרזים על הדרך.

חנן-ג'יפולוג
19-02-06, 15:06
אם החופש הוא בעיקר בשעה 12 ו6 ולא בשעה 3 ו9 יתכן שמה שלא תקין זה מיסבי הקינג פין. אלה שעליהם מסתובב הגלגל ימינה ושמאלה.

לגבי הרעש בסיבוב הגלגל, הרעש הנורמלי הוא חיכוך-לחישה של הרפידות על הדיסק. רעש של גרגור יצביע על מיסבים לא תקינים, או לא מכוונים.

tomer s
19-02-06, 17:03
למי שיש היינס נגיש

מה המומנט הנכון לחיזוק האום?(זה בוקסה 52 נכון?!)
ומה לברגים שסגרים את הלוקר?

idanw
19-02-06, 18:29
שלום שוב...

יש גם חופש קטן בשעה 3 ו 9 .. אבל הנחתי שזה כבר קשור למערכת ההיגוי.. שזה פחות קריטי (כרגע) עד כמה שאני מבין..
חנן.. הרעש הוא כמו שאתה אומר... ליטוף של הרפידות בלם...לא יותר..

עוד משהו...
מישהו קנה לאחרונה ידית מומנט!? בדקתי היום בחנות בכפר-סבא והם רצו 300 ש"ח על ידית 2\1 של סיגנט טווח של 30-450 קג"מ משהו כזה..(ועוד מהדגם הזול) וזה המחיר שהופיע בקטלוג של סיגנט!
הם טענו שעלו המחירים...
נשמע הגיוני? מישהו מכיר חברה טובה יותר זולה? חנות יותר זולה? אני מחר בתל-אביב.. יש איזה המלצה?
מה טווח הכח המומלץ לידית? (לסמוראי)
ומה בקשר לבוקסה 52? הבוקסות 2\1 שמצאתי הם עד 50 מ"מ... 52 מ"מ כבר היה רק לידיות גדולות יותר... איפה אני משיג את הבוקסה המתאימה??

תודה לכולם... עידן

idanw
19-02-06, 18:30
למי שיש היינס נגיש

מה המומנט הנכון לחיזוק האום?(זה בוקסה 52 נכון?!)
ומה לברגים שסגרים את הלוקר?

תומר... בהיינס לא מצאתי את המומנטים.. יש אותם בספר רכב... אתה יכול להוריד אותו מהספריה באתר...

חנן-ג'יפולוג
19-02-06, 18:41
450 קג"מ זה לחיזוק הברגים בגשר הזהב...

אתה התכוונת כנראה לניוטון מטר, וגם אז 450 ניוטון מטר זה המון.

יש להרבה מאיתנו ידית סיגנט עם דרייב חצי אינטש. משהו כמו 10-210 ניוטון מטר. זה מספיק לרוב המוחלט של המשימות. ידית כזו עלתה לי לפני כשנה 200 ש"ח.

מצד שני, זה סמוראי, עם מכלולים מאלומיניום, ולכן יתכן שעדיף לך לקנות ידית שהטווח התחתון שלה יורד עמוק אל מתחת ל10 ניוטון מטר. אולי עדיף שתלך על ידית עם דרייב 3/8 . אני לא מנוסה עם סוזוקי סמוראי, אבל לסוזוקי DR600 שהיה לי השתמשתי בידית נוספת שיש לי עם דרייב 3/8 וטווח של 3-70 ניוטון מטר.

בוקסה מפח, 52 מ"מ תנסה למצוא אצל ינוביץ' , או לקנות מאתר אינטרנט בחו"ל. כך או כך, אתה תגמור בעלות של 50-80 ש"ח, וזה הבדל גדול ביחס לבוקסות מפלדה עבה, שיעברו את ה150 ש"ח, ולא בטוח שיצליחו להיכנס אל תוך הטבור ולהכיל את כל הספיינדל.

idanw
19-02-06, 19:10
טעות קטנה ... :oops:

הטווחים הקיימים במפתחות של סיגנט הם 1/2 30-210 ו 3/8 10-110 ניוטון מטר כמובן.. ;-)
מישהו עם סמוראי שיכול להגיד מה עדיף... ממש לא בא לי לקנות 2 מפתחות...

נמרוד
19-02-06, 20:21
בוקסת מיסבים, עלתה לי 5$ בארה"ב לפני כמה שנים טובות. בארץ אפשר להשיג אצל ינוביץ' תמיד. קנה ידית 1/2 בתור ידית ראשונה, אתה צריך את הטווח הגבוה שלה מדי פעם, לדעתי. לי אישית יש ידית אחת 1/2 ואחת 1/4 שביחד באמת מכסות כמעט הכל, אבל לעבודות על הג'יפ אני בהחלט משתמש הרבה יותר ב1/2.

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=toolbox_pics/bearing%20socket.jpg

אורין, כתבת שמיסבי הגלגל הם חד פעמיים - זה לא נכון, אפשר ורצוי לנקות ולגרז אותם פעם בתקופה. כאשר נוצר חופש וצריך במילא לפתוח כדי להדק את המיסבים, זו הזדמנות טובה מאד לחדש את הסרן הקדמי - לפרק, לנקות ולגרז את המיסבים, את פעמון הציריה, ולהחליף מחזירי שמן ואטמים לפי הצורך.

oryand
19-02-06, 20:48
נמרוד אני בהחלט מסכים איתך ומה שהתכוונתי היה שברוב המקרים כדי להוציא את המייסבים מהנאבה צריך להפעיל עליהם כח מסויים שיכול להזיק להם. לכן לנקות במקומם ולגרז נראה לי יותר הגיוני מלנסות לפרק אותם.
לגבי הניקוי והגירוז אני לא בטוח שאם הייתי פותח טבורים רק כדי לחזק את האומים הייתי ממשיך לפרק בשביל לנקות בפנים (במידה והמייסבים תקינים ואין להם חופש).
אורין

אלון_ק
19-02-06, 20:58
המומנט הנדרש הוא 57 ליברות/פיט ב-PRELOAD ומשהו בסביבות ה12-17 (אם אני זוכר נכון) לסגירה הסופית.

מחירי כלים עלו מעט, ידית סיגנט היום עולה בסביבות 220-240 ש"ח. הטווח שאתה צריך לרוב הרכב הוא 10-210NM, אם כי יש מקרים שבהם צריך פחות - ברגי מכסה הלוקר, לדוגמא. אני מסתדר מצויין רק עם הידית של ה10-210NM, להוציא את ברגי הלוקרים עוד לא נתקלתי במשהו שצריך מומנט קטן מ10NM בתחזוקה שוטפת (וגם באלו נדמה לי שהטווח העליון שלהם הוא בסביבות ה10-12).

idanw
19-02-06, 21:05
לא הבנתי את ההבדל בין PRELOAD לסגירה הסופית... קודם סוגרים חזק ואז חלש יותר?!
אתה מדבר על האום הגדול... האום שמתחתיו צריך את אותו מומנט?

אלון_ק
19-02-06, 21:11
דבר ראשון, תשיג FSM. יש קישור אליו בFAQ (הוא עובד) תחת ספרי רכב, תוריד אותו. יש בו את המספרים המדוייקים, את ההוראות של כל שלב ושלב עם תמונות - מיועד בדיוק לדבילים כמונו שבחיים לא ראו מיסב.PRELOAD - אתה סוגר את המיסב למומנט הזה, אז משחרר אותו ל-0, אז סוגר במומנט הסופי.

האום הגדול הראשון צריך להפתח, בשביל לפתוח אותו אתה חייב לשחרר את הלשוניות המכופפות של הדיסקה מאחוריו (תפתח ספר רכב, יעזור מאוד להבין מה אמרתי כרגע). הסגירה מתבצעת על האום הפנימי, החיצוני (זה שאתה רואה) הוא רק אבטחה.

idanw
20-02-06, 17:32
אחרי חיפושים מטורפים.... (חצי תל-אביב)...
לא נמצא מפתח מומנט נורמלי בפחות מ 300 שקל (סיגנט) המחיר שמופיע בקטלוג 2006 החדש של סיגנט אומר 290 לפני מעמ....
היה מפתח קוריאני שנראה בדיוק אותו הדבר ב200... אבל לא לקחתי סיכונים...
כמו כן... הטווח הכי קטן לי 1/2 צול... 42-210 ניוטון מטר.... מקווה שאסתדר אם זה...
בוקסה לגלגל היה לינוביץ'... 60 ש"ח...
תודה לכולם...

-->