PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה .... טיול למצרים ברכב פרטי

גיא
31-05-20, 13:22
הי .. אז אני שואל בשביל חבר ( טוב נו .. אשתי העלתה את הרעיון ההזוי הזה תו" כדי נסיעה על ציר 10 .... )

האם אפשרי לנסוע ברכב פרטי ( דאסטר דיזל 4X4 או ללא 4X4 .. ) מישראל ( חיפה ) לקהיר ?

אני יודע שבשביל סיני לא צריך ויזה אבל בשביל מצרים גופה כן צריך .. מניח שאפשר לקבל ? ...
האם תכלס לנהוג את כל סיני דוח .. זה אפשרי ? ריאלי ? .. ציר עכביש ?
ראינו שיש מעבורת לחצות את הנילוס ..

או שזה רעיון רע ?

gils
31-05-20, 14:28
פעם (מזמן) היה אסור להכניס רכבי דיזל לסיני. לא יודע מה המצב היום.

adiavisar
31-05-20, 14:33
עבר די הרבה זמן מהפעם האחרונה שנכנסתי לסיני עם רכב, אבל אאל"ט אסורה הכניסה לרכבי דיזל קטגורית, וגם לרכבי 4X4 שמיועדים לשטח (יעני אין בעיה עםAudi quatro, עם דאסטר יכולה להיות). בקיצור, בתאוריה אפשר ברכב פרטי המונע בבנזין, לא מכיר אף אחד שעשה את זה (או שחושב על זה ברצינות).

אוהב נגב
31-05-20, 23:20
עבר די הרבה זמן מהפעם האחרונה שנכנסתי לסיני עם רכב, אבל אאל"ט אסורה הכניסה לרכבי דיזל קטגורית, וגם לרכבי 4X4 שמיועדים לשטח (יעני אין בעיה עםAudi quatro, עם דאסטר יכולה להיות). בקיצור, בתאוריה אפשר ברכב פרטי המונע בבנזין, לא מכיר אף אחד שעשה את זה (או שחושב על זה ברצינות).
פעם מזמן... לפני 23 שנים... דיסקו 94 בנזין בטיול מטורף חרשנו את ההר הגבוה בסיני, ושנה אח"כ שוב דרך סיני כבשנו אל עלמיין, סיווה, פראפרה...
היו ימיםhttp://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon7.png

דרור ברלי
31-05-20, 23:52
פעם מזמן... לפני 23 שנים... דיסקו 94 בנזין בטיול מטורף חרשנו את ההר הגבוה בסיני, ושנה אח"כ שוב דרך סיני כבשנו אל עלמיין, סיווה, פראפרה...

טיילתי בסיני ב-96' בחיפושית....

עקרונית, אסור להיכנס לסיני ברכב 4X4. את הסעיף הנ"ל בהסכם השלום הכניסה דווקא ישראל......
היתה תקופה שניתנו אישורים למעבר דרך סיני לטיולים במדבר המערבי. אחחח, היו ימים.... הייתי שמח לצאת לשם היום בסופה....
נמתין לשלום עם סעודיה....

razzamataz
02-06-20, 00:19
לפי הסכמי השלום וברלי :) אין כניסה לרכבי 4X4 או דיזל
חציית סיני ברכב לפי ידיעתי אסורה (מותר שארם וסנטה קטרינה)

נכנסתי מספר פעמים באוטו של חבר לדאהב ונחמד לתדלק בשקל לליטר
אם קהיר מעניינת אותך (וזו בהחלט חוויה אנתרפולוגית\היסטורית) טוס לשם או טוס משארם, וקח מדריך עם רכב צמוד.
העלויות לא גבוהות ותאמין לי שלגיהנום המוטורי שקוראים קהיר אתה לא רוצה להיכנס ברכב שלך

גיא
02-06-20, 00:21
תודה !

Sent from my iPhone using Tapatalk

אוהב נגב
02-06-20, 00:56
למען הסר ספק... הטיולים המוזכרים היו עם הרכבים הישראלים שלנו, וכמובן שבטאבה החלפנו לוחיות רישוי + ליווי צמוד של המוחבארת.

Gilad
03-01-21, 23:03
זוכר שבסוף שנות ה-90 יצא לפחות טיול אחד של חיליק מגנוס למדבר המערבי עם רכבי 4X4 ישראלים עם אישור מיוחד

לא ידעתי שהיו גם טיולים עצמאיים כאלה, עד היום מצטער שלא הצטרפתי לאותו טיול, כי חברת הביטוח סירבה לבטח את הדיסקברי במצריים...

אומי5
06-01-21, 08:03
לפי מה שהסבירו לי בעבר:
לדרום סיני אפשר ללא ויזה אבל ללא רכב שטח או דיזל.
לשאר מיצרים נכנסים עם ויזה שמוגדרים בה אזורים, בויזה כבר אפשר להגדיר כניסת רכב שטח וכו'.

נדב42
06-01-21, 20:57
עשיתי טיול כזה עם אופנועים בינואר 2000, היה צריך ויזה וגם להפקיד בממסי 25% מערך הרכבים כערובה לתשלום המכס המצרי אם לא תוציא את הרכב בחזרה. אני אז השארתי צ׳ק בנקאי וקיבלתי אותו בחזרה ביד עם החזרה לארץ.

זה אחלה טיול, לא צריך מדריך, אבל כן צריך לדעת איך להתנהל מול הרשויות. אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי לסיפורים והמלצות [emoji846]

-->