PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות על שימור כלי עבודה ישנים חלודים

tamir128
31-05-20, 16:20
שני קילשונים, מכוש, טוריה ומעדר.
המצב כמו בתמונה.
היו של הסבא שלי.
אני מעוניין לשמר אותם.
מישהו אמר לי להסיר את החלודה עם מברשת ברזל או כלי שמתחבר למברגה ולאחר מכן לצבוע עם ממיר חלודה.
מה דעתכם?

האם ישמר הלוגו כמו בתמונה לאחר מכן?
איך עובדים על הקדח ששימש לידית, איך מגיעים פנימה עם כלי?

כל ידע או עיצה יתקבלו בברכה,
תודה.
129496

ofir1977
31-05-20, 16:36
לדעתי הכי טוב לטפל בחלודה בעזרת אלקטרוליזה.
יש המון מידע ברשת איך עושים.
אם לא תסתדר אני אוכל לסייע.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200531/198565dad843a65fbaa2c119ab782c62.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

איל מ
31-05-20, 16:46
לא משנה באיזו שיטה תחליט להסיר חלודה, ממיר חלודה אינו צבע, ודורש כיסוי של צבע מעליו. מכאן, איזה צבע, זהו שיקול של טעם אישי. אני הייתי מנקה טוב טוב וצובע או בשחור או בשקוף.

אומי5
31-05-20, 16:52
מברשת מכסחת הכל.

lizard
31-05-20, 17:48
לדעתי הכי פשוט זה מברשת שמחוברת לדיסק אבל זה קצת מסוכן. אפשר אלקטרוליזה, אבל צריך מטען מצברים טיפש. אפשר גם סנו 00, בדלי שיכול להכיל את כל החלק לשים 4 ליטר מים וליטר, מיכל שלם, של סנו 00. יקח כמה ימים, לבדוק כל כמה שעות מה קורה עם זה, והחלודה תרד.
אבל! מיד אחרי שהחלק יצא, חובה לשטוף טוב במים שלא תשאר חומצה ומיד, ממש ממש מיד, לצבוע בלכה או צבע. אחרת אחרי 10 דקות החלק חלוד שוב.

אתה הולך להשתמש בכלי? אתה הולך לתלות אותו על הקיר?

kd2
31-05-20, 19:42
מיכה,
לכלי עבודה אחרי החומצה אני מעדיף לנגב, ולייבש טוב טוב וישר שמן סמיך.
לשטוף במים זה מנוגד לתהליך ומאריך את זמן החשיפה.
הכלי יוצא בגוון לכיוון צבע השמן.

lizard
31-05-20, 20:38
מיכה,
לכלי עבודה אחרי החומצה אני מעדיף לנגב, ולייבש טוב טוב וישר שמן סמיך.
לשטוף במים זה מנוגד לתהליך ומאריך את זמן החשיפה.
הכלי יוצא בגוון לכיוון צבע השמן.

סבבה, אני יודע שבגלוון הם ישר שמים במים. המטרה היא להוציא את כל החומצה מהפינות. במקרה הזה אין לו ממש מקום לחומצה להשאר בחלק. אולי איפה שהעץ אבל רואים.

אישית הייתי או מחמם את החלק לצבע אדום כהה וטובל בשמן (מנוע/בישול - לא ממש משנה) לתת לו גימור נפחים או מסיר חלודה, מחמם שמן לסביבות 200 מעלות וטובל את החלק.

tamir128
31-05-20, 21:54
לדעתי הכי טוב לטפל בחלודה בעזרת אלקטרוליזה.
יש המון מידע ברשת איך עושים.
אם לא תסתדר אני אוכל לסייע.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

חיפשתי מידע, אין לי כלים ומקום מתאים לזה.
אני אשמח לסיוע!

לא משנה באיזו שיטה תחליט להסיר חלודה, ממיר חלודה אינו צבע, ודורש כיסוי של צבע מעליו. מכאן, איזה צבע, זהו שיקול של טעם אישי. אני הייתי מנקה טוב טוב וצובע או בשחור או בשקוף.
כשאני שואל איזה צבע, הכוונה לא לגוון אלא לסוג. אני לא מבין בזה, מה טוב לצביעת מתכת מהסוג הזה?

לדעתי הכי פשוט זה מברשת שמחוברת לדיסק אבל זה קצת מסוכן. אפשר אלקטרוליזה, אבל צריך מטען מצברים טיפש. אפשר גם סנו 00, בדלי שיכול להכיל את כל החלק לשים 4 ליטר מים וליטר, מיכל שלם, של סנו 00. יקח כמה ימים, לבדוק כל כמה שעות מה קורה עם זה, והחלודה תרד.
אבל! מיד אחרי שהחלק יצא, חובה לשטוף טוב במים שלא תשאר חומצה ומיד, ממש ממש מיד, לצבוע בלכה או צבע. אחרת אחרי 10 דקות החלק חלוד שוב.

אתה הולך להשתמש בכלי? אתה הולך לתלות אותו על הקיר?

איזה מברשת? מחוברת לדיסק או למברגה? (אין לי דיסק, רק מברגה) מה לחפש? משקפי מגן וזהירות, צריך להיזהר ממשהו נוסף?
מה זה הלכה הזו? מה לחפש?
אני לא הולך להשתמש בכלי, יותר בכיוון של לתלות אותו על הקיר או משהו בסגנון...

lizard
01-06-20, 08:51
השאלה היא לאיזו רמת גימור אתה רוצה להגיע.
אני חושב שלפי מה שכתבת, סנו 00 זה הפתרון הנכון להסיר את החלודה אבל קח בחשבון שזה מסיר לגמרי, לפחות זאת הכוונה. בסוף התהליך יהיה לך קילשון בצבע אפרפר (צבע המתכת) שאותו חובה לצבוע מיד או לשמן.

אם אתה רוצה פטינה של נפחות למשל, צריך לטבול את החלק בשמן רותח של 200 מעלות בערך או לחמם אותו ל200 מעלות בערך ולטבול בשמן. בכל מקרה צריך ברנר או מכשיר דומה כדי לעשות את זה.

אתה יכול להתחיל בלקנות קצת נייר לטש במידות גרעין שונות ולנסות ללטש. תתחיל ב36-40 גריט (גודל גרגיר) ותעבור עד ל120-200 גריט. תקנה 36-40, 60-80 ו120-200 , מה שתמצא. אפשר להתחיל ישר עם 120-200 אבל זה יקח אולי יותר זמן. אתה יכול לנסות.

הליטוש יסיר חלק מהחלודה הרופפת אבל ישאיר סוג של פטינה של כלי ישן. כשאתה מגיע לפטינה שמוצאת חן בעינייך אתה יכול למשוך את החלק בשמן או בלכה. גם לכה וגם שמן לרוב מכהים את החלק. ככה שאם יש לך חום בהיר, הוא כנראה יהיה חום יותר כהה בסופו של דבר.
בכל מקרה תמיד אפשר לשייף ולהסיר לכה/שמן.

בהצלחה.

נמרוד
01-06-20, 09:00
אם אני מבין נכון את המטרה, אז הדרך הפשוטה ביותר היא להסיר את החלודה הרופפת ידנית, ולמרוח ממיר חלודה עם מברשת. לא צריך מעבר לזה כלום והגימור השחור והמחוספס של ממיר על חלודה דווקא יפה בעיני רבים, הרי אין לך מטרה להפוך את הכלי ל"חדש". אם זה יהיה תלוי על קיר בתוך הבית זה יחזיק שנים רבות לפני שתצוץ חלודה אם בכלל. אתה יכול אפילו למרוח ממיר ישירות על הכלי כמו שהוא נראה בתמונה, מאד יכול להיות שזה יענה על הצורך שלך בשימור.

מברשת פלדה שעולה שקלים בודדים בכל חנות חומרי בניין תעשה את העבודה (תמונה מהאינטרנט מצורפת). ממיר חלודה זה דווקא מוצר די יקר יחסית לכמות הקטנה שאתה צריך.

129504

שלא ישתמע שאני פוסל את שלל השיטות היותר מורכבות שהוצאו כאן, בחלקם השתמשתי עצמאית ואני גם מוסר חלקים לניקוי חול וצביעה באפוקסי כשצריך, אבל נראה לי באמת שהמקרה של פות"ש פשוט ביותר. חמי פיתח תחביב של פיסול בברזל. פסלים שנשארים בבית הוא לא עושה להם כלום, ואלו שבחוץ מקבלים ממיר חלודה וזהו.

זוהר לב
02-06-20, 11:40
חזרנו לחלודה.... איך פיספסתי;)
תמיר,
אם יש לך ג'יפ (ומניח שכן) קשור את כל הפריטים אל אחורי הגיפ, בשרשרת,
וסע לטיול בחוף הים. אחרי 10 של גרירה תקבל הכל מבריק ומצוחצח.:cool:

tamir128
05-06-20, 14:35
אם אני מבין נכון את המטרה, אז הדרך הפשוטה ביותר היא להסיר את החלודה הרופפת ידנית, ולמרוח ממיר חלודה עם מברשת. לא צריך מעבר לזה כלום והגימור השחור והמחוספס של ממיר על חלודה דווקא יפה בעיני רבים, הרי אין לך מטרה להפוך את הכלי ל"חדש". אם זה יהיה תלוי על קיר בתוך הבית זה יחזיק שנים רבות לפני שתצוץ חלודה אם בכלל. אתה יכול אפילו למרוח ממיר ישירות על הכלי כמו שהוא נראה בתמונה, מאד יכול להיות שזה יענה על הצורך שלך בשימור.

מברשת פלדה שעולה שקלים בודדים בכל חנות חומרי בניין תעשה את העבודה (תמונה מהאינטרנט מצורפת). ממיר חלודה זה דווקא מוצר די יקר יחסית לכמות הקטנה שאתה צריך.

129504

שלא ישתמע שאני פוסל את שלל השיטות היותר מורכבות שהוצאו כאן, בחלקם השתמשתי עצמאית ואני גם מוסר חלקים לניקוי חול וצביעה באפוקסי כשצריך, אבל נראה לי באמת שהמקרה של פות"ש פשוט ביותר. חמי פיתח תחביב של פיסול בברזל. פסלים שנשארים בבית הוא לא עושה להם כלום, ואלו שבחוץ מקבלים ממיר חלודה וזהו.

הפתרון שאתה מציע מאד נראה לי, רק כמה שאלות:
1. איך אני מנקה את החלודה הרופפת בתוך הקדח שבו נכנסת הידית? אני לא רואה דרך קלה להגיע לשם.
2. האם יש כלי מכני שמתחבר למברגה שיכול לעזור?
3. האם לאחר הטיפול, הלוגו שעל הכלי, שכרגע רואים אותו למרות החלודה, ישרוד?
4. יש ממיר חלודה מומלץ? יש ממירים שונים למטרות שונות?

תודה.

נמרוד
05-06-20, 14:52
הפתרון שאתה מציע מאד נראה לי, רק כמה שאלות:
1. איך אני מנקה את החלודה הרופפת בתוך הקדח שבו נכנסת הידית? אני לא רואה דרך קלה להגיע לשם.
2. האם יש כלי מכני שמתחבר למברגה שיכול לעזור?
3. האם לאחר הטיפול, הלוגו שעל הכלי, שכרגע רואים אותו למרות החלודה, ישרוד?
4. יש ממיר חלודה מומלץ? יש ממירים שונים למטרות שונות?

תודה.

1,2 תשיג חתיכה של כבל פלדה בקוטר כמה מ"מ. כזה שתולים עליו כביסה. או אפילו חוט חשמל עבה מנחושת. תחתוך כמה ס"מ אורך, תקע את הקצה במברגה, וסובב בתוך הקדח. זה יוריד את כל מה שרופף.
3. כן
4. ממיר חלודה זה משהו גנרי לגמרי, קנה מה שיש (טמבור הכי נפוץ). תזכור רק דבר אחד - שופכים כמות קטנה לתוך כלי, ועובדים איתה, ומה שנשאר נזרק. את המיכל של הממיר חשוב לשמור נקי וסגור שלא יזדהם מאבק חלודה.

זוהר לב
05-06-20, 16:37
נמרוד,
כמה בקבוקי חומץ אפשר לקנות במחיר של ממיר חלודה אחד? בלי שפשופים, בלי מברשות פלדה......בלי להשקיע בכלל זמן?

טמיר (תמיר),
בדוק ת'שרשור הזה. גם אופציה כימית פשוטה, קיימת. ימצא חן בעינך, כל הפרטים שם.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/115339-%D7%9B%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%9C%D7%97%D7%A5-%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7% 9C%D7%99-%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%A9-%28-psi-%29-%D7%95%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%94-%28-%D7%90%D7%9D-%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%9B%D7%90%D7%9F%29-%D7%9C%D7%90%D7%A7%D7%93%D7%97-%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%97%D7%95%D7%9C

tamir128
17-07-20, 11:18
טוב, המכוש, הטוריה והמעדר עברו הסרת חלודה רופפת עם מברשת פלדה המחוברת למברגה ולאחר מכן ממיר חלודה.
התוצאה בהחלט משביעת רצון, תודה לעוזרים.

נשארו שני הקילשונים.
לא ניתן להסיר את החלודה באופן מכני מהקדחים שלהם, לא ניתן להגיע לשם.

אז ההמלצה כפי שהבנתי היא סנו 00 ומיד לאחר מכן לצבוע...

אבל הבעיה נשארת בעינה: איך צובעים מקום שקשה להגיע אליו?
מעבר לזה, איזה צבע מתאים למשימה? אני לא מבין בזה כלום....
אולי ספריי צבע?

-->