PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לגבי מסלול - נחל עדשה

Ranvahaba
31-05-20, 21:22
ערב טוב

כמו שרשום בכותרת, אני מתכנן לעשות את מסלול נחל עדשה מכיוון מזרח למערב.
יוצא עם JL רוביקון ארוך מוגבה 2.5 עם צמיגי MT. התכנון הוא לקחת את הזמן ולעשות את הציר עם חנייה ללילה .
אשמח לדעת מה צפוי לי מבחינת עבירות ( הבנתי שהמסלול נחשב מאתגר ), האם יש נקודות בלתי עבירות לרכב שלי או כאלו בעלות פוטנציאל גבוהה לנזקים ?
במידה וכן, האם יש מעקפים / נקודות יציאה מהמסלול בלי הקטעים הבעיתיים

כרגע כנראה שאיה רכב בודד אלא עם עוד חבר עם לנדקרוזר משופר יצטרף.

תודה מראש לכל העונים

יונתןמצפה
31-05-20, 21:42
זה לא מסלול לרכב בודד. אלא אם מדובר במפלצת עבירות יעודיות. וגם אז לא לכל אחד.
המסלול בהגדרתו קשה מאוד אך מאפשר גם לרכבים משופרים בצניעות לסיים בשלום עם הרבה בנייה, נהיגה וכיוון מדוייקים מאוד, משיכה/כננת פה ושם, והרבה זמן וסבלנות.
לרוב המכשולים הקשים מאוד יש מעקף (לא לכולם), אבל לא לזלזל במעקפים. גם הם כבר גבו קורבנות...
יש מכשול אחד, איפשהו בשליש האחרון, סוג של מעבר הכרחי, והוא נבזי. מאוד. גם מבחינת פוטנציאל נזק וגם מבחינת היכולת לצלוח אותו ללא סיוע. אין בו ממש עוגן לכינון עצמי.
מכשול נוסף, שגם הוא מעבר הכרחי, פחות מסוכן אבל בהחלט יכול לתקוע רכב בודד במצב מביך למדי.

מי שיוצא למסלול הזה עם רכב שהוא אינו מפלצת צריך לקחת בחשבון נזקים הן קוסמטיים והן מכאניים.

ושוב, אני חוזר על מה שכתבתי בהתחלה- ממש לא לרכב בודד. אתה תישאר שם ותלך הרבה ברגל לחפש קליטה עבור החילוץ המאוד יקר...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

yoni_0000
31-05-20, 21:50
לצאת למסלול הזה רכב בודד זו התאבדות. גם ככה חצי מסלול עושים ברגל וקצב ההתקדמות איטי.. בחום הזה זה גם לא כיף.

אבל כן, עם הכוונה נכונה ועבודת מעצ איפה שצריך, הרוביקון שלך יכול על המסלול.

שגיא S
31-05-20, 21:55
הסופש היה רנגלר קצר מוגבה 2.5" עם צמיגי 32"...דגם ספורט נעילה אחורית ומוט מייצב מתנתק.
עבר את המסלול עם לא מעט מכות מלמטה וכן עזרה מרכבים אחרים שמשכו/גררו אותו במספר מכשולים.

באותה שיירה היה גם רנגלר אחר, עם אותם צמיגים אבל מדגם רוביקון - משמע נעול כפול + יחסי העברה +נהג מנוסה ומוכשר. הוא עבר כבר בקלות משמעותית.

בעדשה יש לא מעט מעקפים ונקודות יציאה אבל עדיין זה לא מסלול לסוע אליו לבד.

נדב ש.
31-05-20, 22:40
מצטרף לאלה שמעלי, זה לא מסלול לרכב בודד.

היינו שם לפני שנתיים, דיסקו 1 ודיסקו 2 נעולים כפול.

Ranvahaba
31-05-20, 23:10
אם כך אחכה עם המסלול הזה עד שתהיה לי הזדמנות לצרף עוד רכב רציני.
כנראה שאשנה כיוון למסלול יותר קליל , נקרות וקצרה או ערוד

אם כבר, מה המצב העבירות במעלה קצרה ? לא יצא לי לעשות את המסלול הזה למעלה מעשור וזכור לי שהוא היה מעלה קשוח.

יונתןמצפה
31-05-20, 23:13
אם כך אחכה עם המסלול הזה עד שתהיה לי הזדמנות לצרף עוד רכב רציני.
כנראה שאשנה כיוון למסלול יותר קליל , נקרות וקצרה או ערוד

אם כבר, מה המצב העבירות במעלה קצרה ? לא יצא לי לעשות את המסלול הזה למעלה מעשור וזכור לי שהוא היה מעלה קשוח.לא אמורה להיות לרכב שלך בעייה אמיתית עם מעלה קצרה.

והערת אגב-
אם מעלה קצרה נחשב אתגרי בעיניך תתרחק מעדשה.

Ranvahaba
31-05-20, 23:23
לא אמורה להיות לרכב שלך בעייה אמיתית עם מעלה קצרה.

והערת אגב-
אם מעלה קצרה נחשב אתגרי בעיניך תתרחק מעדשה.

זה היה מזמן ועם מיצובישי באפלו די מתפרק, אז זה היה נראה אחרת לגמרי.
כיום גם זיק נחשב קליל אבל זה לא ממש חוכמה עם רוביקון.

בכל מקרה אף פעם לא מזיק לבדוק מראש

יונתןמצפה
31-05-20, 23:53
בכל מקרה אף פעם לא מזיק לבדוק מראש

בהחלט.
אבל לשם הפרופורציות, מדרגה ברמה של קצרה יש בלי סוף בעדשה. רוב בדרך רבויה במכשולים כאלו שבכלל לא יוצאים מהרכב בשבילם.

המדרגות הקשות בעדשה הן פי כמה וכמה יותר גבוהות, מבולגנות, ורבויות מכשולים וסלעים בתוך המכשול עצמו.

דרור ברלי
01-06-20, 00:00
מעלה קצרה מבחינת הג'יפ שלך הוא סתם שביל בעלייה. משהו שלא עוצרים לכבודו.

אבל עדשה ממש לא. זה כבר אתגרי ויכול להיגמר לא טוב. לא נוסעים לשם לבד. חבר עם רנגלר ספורט ארוך מוגבה 2.5 וממוגן + צמיגים 32 ונעילה אחורית שהיה שם בסופ"ש עם חבורת רנגלרים משופרים מאוד כגיבוי, הצליח לעבור. התכסח חזק אבל עבר. המיגונים מרוטשים לגמרי והלך גם גל הינע אחורי. יצא בזול.

מי שעם רכב סטנדרטי או משופר קלות ורוצה להתכסח בכיף וגם קצת מים וירוק בעיניים, שייסע לרמת הגולן, יירד למפגש הנחלים סמך ואל-על ויטפס את מעלה סמך עד לגשרון הסורי ומשם יטפס למטעים ויגלוש לנחל כנף. החורף האחרון הפך את הציר הזה למסלול כיפי בהחלט לחובבי הכיוונים, השבירות והנזקים.

DIEsEL
08-01-24, 14:27
מתעלק על השרשור (במקום לפתוח חדש)
קבוצה של 6 רכבים (מהקל אל הכבד) - SUV יפנים מוגבהים, ממוגנים, נעולים אחורה, צמיגים בגודל סטנדרטי ועד כפולי סרנים, כפולי נעילות ו- 33' עם נהגים מנוסים.
מתכננים לסופ"ש הקרוב (ינואר 24) לסיים מסלול שמתיל במעלה יאיר עד החלק הראשון של נחל עדשה, כלומר עד המכשול הראשון. לינה בערוץ הנחל, ויום למחרת לצאת לכיוון צפון ביציאה המזדמנת הראשונה.
מספר שאלות:
1- האם בתקופה הנוכחית צריך לתאם מול הצבא גם בנסיעה בשישי-שבת באזור הזה?
2- איזה יצאה עדיפה? המעלה הראשון (לכיוון בור חצריי(?) או מעלה חרדל)
3- מבחינת עבירות, נשמע ריאלי?

שולץ האיום
08-01-24, 14:36
המפתח להצלחה במקום כזה - מכוון טוב ומנוסה.

אני לא הייתי מכניס לשם SUV למיניהם מוגבהים סטנדרט עם נעילות.
זה פשוט לא בשבילם. גם אם יעברו בסוף, צריך לפעמים לדעת את המגבלות.

DIEsEL
08-01-24, 15:26
המפתח להצלחה במקום כזה - מכוון טוב ומנוסה.

אני לא הייתי מכניס לשם SUV למיניהם מוגבהים סטנדרט עם נעילות.
זה פשוט לא בשבילם. גם אם יעברו בסוף, צריך לפעמים לדעת את המגבלות.

תודה על המענה. מדגיש שוב שהרצון לקטע טכני בסוף יום טיול. הדגשתי שמדובר רק בחלק הראשון (1.5 ק"מ) עד למכשול הראשון. וזהו.
לא לכל המסלול.

yoni_0000
08-01-24, 17:46
מבחינת עבירות בקטע הראשון - suv עם נעילה אחורית, גובה סביר ונהג טוב אמורים להתמודד בהנחה ולא לוקחים את הקו הכי קשה. במקרה הכי גרוע פשוט מסתובבים.. אתם לא נכנסים לעובי המסלול ולא נתקעים בין 2 מכשולים קשוחים. המלצתי לישון בכניסה לנחל ולעשות את המכשול ביום שלמחרת, אלא אם נשאר לכם זמן אור סביר (לפחות שעה). לצאת לבורות חצץ אולי מאריך בקצת אבל חוסך הרבה בירבורים בשבילים לא מסומנים. מבחינת צבא.. על הנייר זה כן שטח אש והכניסה דורשת תיאום.. בפועל הסיכוי שתפגשו שם צבא אפסי.. אתם ילדים גדולים.

DIEsEL
08-01-24, 20:40
מבחינת עבירות בקטע הראשון - suv עם נעילה אחורית, גובה סביר ונהג טוב אמורים להתמודד בהנחה ולא לוקחים את הקו הכי קשה. במקרה הכי גרוע פשוט מסתובבים.. אתם לא נכנסים לעובי המסלול ולא נתקעים בין 2 מכשולים קשוחים. המלצתי לישון בכניסה לנחל ולעשות את המכשול ביום שלמחרת, אלא אם נשאר לכם זמן אור סביר (לפחות שעה). לצאת לבורות חצץ אולי מאריך בקצת אבל חוסך הרבה בירבורים בשבילים לא מסומנים. מבחינת צבא.. על הנייר זה כן שטח אש והכניסה דורשת תיאום.. בפועל הסיכוי שתפגשו שם צבא אפסי.. אתם ילדים גדולים.

ללא קשר לנחל עדשה, מה לי ולקו הכי קשה?!
וברצינות, תודה רבה על התשובה והעצות, גם לגבי תכנון הזמנים.
וכדי להרגיע את האובססיבי שבי, צירפתי מפה, לפיה אשמח לתשובתך לגבי נקודת היציאה העדיפה.

145726

yoni_0000
08-01-24, 20:47
אופציה 1 ממה שסימנת. תהנו וסעו בזהירות.

DIEsEL
05-02-24, 17:07
אופציה 1 ממה שסימנת. תהנו וסעו בזהירות.

בעיכוב של שבוע, עברנו את הקטע הראשון של הנחל. תוואי הנחל מאתגר, ומחייב זהירות רבה.
הלינה הייתה ב- 500 המטרים הראשונים של הנחל, והשארנו את העבירות ליום למחרת.

את המדרגה הראשונה והיחידה עלו עצמונית ארבעה כלים מתוך השישה. שני כפולי הסרנים הקשיחים (על צמיגי 33') עלו עם נעילה אחורית בלבד. עם הכוונה טובה, ללא מאמץ מיוחד. ג'ימני ישן, מוגבה 3' (לפחות) ללא נעילות, עם נהג שאינו סמל השפיות, עלה וגרם לחבר'ה להחסיר פעימה או שתיים. פראדו נעול כפול עלה לאחר מספר נסיונות והכוונה. הפראדו (שלי) והפג'רו הנעולים אחורנית בלבד, התקשו מאוד ונמשכו כלאחר כבוד בכננות. לזכותם ייאמר, סיפקו המון חומר להומור וקריצות להמשך הטיול. גם זה חשוב. לא נגרמו נזקים לכלים או לבעליהם.ן
לסיכום, המדרגה הראשונה סיפקה שעה וחצי של משחקייה.

היציאה מהנחל והנוף שמתפרס בהמשך, עד להר חולד, יפים מאוד מאוד.

-->