PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור הפליאו של ג'יפולוג

אומי5
03-06-20, 10:27
הופתעתי לגלות שאין אחד כזה, אז הגיע הזמן.
לשרשור שתי מטרות.
1. לחלוק ידע (זאת אומרת שאתם תחלקו איתי ידע כי אני עדיין לא יודע הרבה)
2. ליצור לי מצב לא נעים להפסיק כי כבר פתחתי שרשור וזה....

ניגשתי לזה מתוך רצון לרזות ולהיות פחות עייף במשך היום, אני בשלב הראשון של הלמידה מה משביע אותי חוץ מלחם ובשר.
אני מאמין שלאכול רק בשר כל היום אולי יעשה אותי שמח אבל לא באמת בריא או ערני.

איזה ירקות משביעים אתכם ?
איזה מוצרים מפתיעים מתאימים לשיטה ואפשר לקנות ולצרוך בקלות?
עם מה לעזאזל מנגבים את החלמון של ביצת עין????

גיא
03-06-20, 10:51
ירקות זה לקישוט, פליאו זה ללכת בלי ולדמיין שאתה עם ...

קיטו זה הדבר.
ולאכול רק בשר / שומן / טיפה קישוט - יעשה אותך עירני, בריא וחטוב ..

אוכל זה רק מה שיש לו הורים .. :)

ishc
03-06-20, 10:56
לכל אחד מתאים משהו אחר.
אני מכיר אנשים שעושים פליאו וקטוגני ועוד כל מיני שמות לדיאטות נטולות או דלות פחמימות. חלקים שמחים ומרוצים וחלקם חוו בעיות בריאות כאלו ואחרות.
עד לפני שנתיים שקלתי 110 קילו, הייתי עייף ותשוש ועוד כל מיני תופעות לוואי נהדרות שכללו בסוף גם שני ניתוחים.
היום אני 88-89 קילו ואם אני אחליט שבא לי להתאמץ כנראה שאצליח להשיל עוד עשר.
הפתרון שלי היה ללכת לדיאטנית, דווקא אחת דרך הקופה שהייתה מצויינת והכניסה אותי לתלם.
לא דיאטה ספציפית אלא יותר שינוי תפיסתי של מה וכמה אני מכניס לפה ותוספת של פעילות גופנית שלא עשיתי מעולם.
אני לא מושלם ולא ספורטאי על אבל אני מרגיש הרבה יותר טוב ולא מרגיש בעונש ושאסור לי לאכול את זה ואת זה.

גיא
03-06-20, 12:00
לכל אחד מתאים משהו אחר.

זה כנראה נכון
יחד עם זאת - סוכר רע לכולם.

לא דיאטה ספציפית אלא יותר שינוי תפיסתי של מה וכמה אני מכניס לפה ותוספת של פעילות גופנית שלא עשיתי מעולם.
אני לא מושלם ולא ספורטאי על אבל אני מרגיש הרבה יותר טוב ולא מרגיש בעונש ושאסור לי לאכול את זה ואת זה.

זאת תפיסה אישית שלך .. אין פה באמת אסור או מותר ..
כל אחד יכול לעשן כמה שבא לו, הוא יודע שניקוטין זה רע, שזפת בראות זה רע מאד ובכל זאת מחליט לעשן רעל .. זכותו ... באותה מידה, כל אחד יכול להחליט לאכול ציאניד או סוכר .. ולמרות שזה הורס לו את הגוף "להנות" ממה שהוא רוצה ... שכל אחד יעשה מה שבא לו ...

דווקא אחרי הדיאטנית של קופת חולים הבריאות שלי התערערה יותר, המשקל שלי עלה יותר והסוכרת שלי ( שנעלמה כבר מזמן ) החמירה יותר ... לי היה נסיון שלילי עם זה.

אומי5
03-06-20, 13:03
מהכרות טובה מאוד עם עצמי אני גרגרן, גרגרן גדול יש יאמרו.
הפואנטה העיקרית היא שאני יודע שאני מוותר על לחם, וופלות ואורז ומקבל בתמורה כמה בשר, ביצים ומיונז שבא לי.

אשמח עם השרשור ילך לכיוון של מידע על התזונה ופחות על למי זה מתאים. סתם דיאטה לא מתאימה לי כרגע או בכלל.

אומי5
03-06-20, 13:35
אגב, אישתי טכנולוגית מזון, כך שיש מי שמבצע בקרה לכל הניסוי :)

איל מ
03-06-20, 14:02
סוכר הוא לא רע. למעשה הוא חיוני.
הכל עניין של מינונים.

גיא
03-06-20, 14:24
סוכר הוא לא רע. למעשה הוא חיוני.
הכל עניין של מינונים.

אני חושב אחרת.

הוא לחלוטין לא נחוץ לגוף והנזקים שהוא מייצר הם אדירים.
הגוף אכן יכול לספוג ולהתמודד עם כמות מסויימת .. הוא יכול לשרוד לא רע עם כמות גדולה יותר אבל דברים מתחילים להתפרק ... ואז להשבר.

עדיף בלי. כמו שאמרת, הכל עניין של מינונים ... הכי טוב מינון אפס.

de fox
03-06-20, 14:42
אני בתוך זה בצורה כזו או אחרת כבר משהו כמו 3 שנים.
התחלתי מפליאו קלאסי היום אני קורא לזה תזונה טבעית. הפאונטה מבחינתי זה לא לאכול אוכל מתועש עד כמה שאפשר - ירקות, בשר, ביצים הכל במצבם הטבעי. סוכר בכל צורותיו המתועשות זה רעל מבחינתי (בקו המחשבה) ואני מאוד משתדל לא געת בו, גם קמחים ושמנים שהם לא זית,קוקוס,אבוקדו. אני כן עושה לעצמי החרגות ומרשה לעצמי מדי פעם להנות מאיזה המבורגר בלחמניה או איזה קינוח ממש טוב, כל עוד שזה לא בשגרה הכל בסדר. אה ובירה....מה לעשות... עדיין צריך לשתות בירה.
לדעתי הפואנטה בפליאו היא לא אכילת הבשר, זה סתם טרנד שהתנפח. בשר זה חלק אחד בתוך התזונה והוא לאו דוקא העיקר.

זה עשה ועושה לי טוב, יש תקופות שמאתגר לתחזק את זה כי זה דורש תכנון מקדים ומלאי של אוכל בבית בעיקר מול אשתי שהיא לא שותפה לתזונה (רוב הזמן) ואז זה יוצר לפעמים הפרדה בארוחות...

להפסיק עם סוכר והלחם זה קל, זה התמכרות ומתרגלים מאוד מהר לחיות בלי זה (לא מדבר על סוכר המגיע בצורה טבעית מפירות\ירקות...)

תופתע לגלות שירקות מאוד משביעים וזה אחלה לגמרי להתמלא מאיזה סלט עשיר ומפנק.

יצא לי לבקר בדרום קוריאה ושם נחשפתי לתרבות האוכל שלהם שאני מאוד אהבתי. מה שמגניב זה שהם מעולם לא פיתחו את הפיתה ובמקומה הם משתמשים בעלים של שומשום (?) גדולים ובשרניים - מנגבים ממרחים, מגלגים בשר בתוכם ממש כל מה שאנחנו עושים עם פיתה ושמע... זה אחלה.

אני אישית משתמש בעלי חסה יפים וקריספים ועושה אחלה רולים סטייל בוריטו, או טאקו. תופתע לגלות שהטעם והחוויה זהה לפיתה אתה פשוט לא מרגיש את הכבדות של אחרי. אגב- אחלה עם ביצת עין :)

גם יצא לי לגלות את נתחי הבשר הפחות מוכרים וזולים כמו ה"פלדה" וה"ווסיו" או ה"פקניה" -שפיץ צאך שבשנים האחרונות התייקר בגלל שניהיה טרנדי. עושה מכולם רוסטביף בתנור בשבת ויש לי אוכל לכל השבוע, יחד עם סלט עשיר בצהריים וסגרתי את הפינה.

בחורף אותו דבר עם צלי\פוייקה על הגז, מכין כמות לכל השבוע.

ירקות בתנור מה שנקרא אנטיפסטי עשיר כזה טוב - מפנק.

פיצה מבצק כרובית שאני מכין בעצמי, זה ממש אחלה, וורסיה נוספת של פיצה עם בסיס מפרוסות של תפוחי אדמה גם שחיתות...

יש כמה אתרי מתכונים שמלאים ברעיונות.

אחלה שירשור!

שיהיה בהצלחה

de fox
03-06-20, 14:47
אה ....גם שניצלים שבמקום פירורי לחם מצופים בשקדים טחונים ומתובלים זה ממש טוב.

חפש בגוגל - התבלינים של איילת. יש לה תערובות מוכנות לשניצלים - קח את זה בלי הקוקוס (הוא לא קשור ומפחית מהקראנציות). בכלל יש לה אחלה דברים והכל כשר פליאו.

פנקייק בננה (בלי קמח כן) עם אגוזים - אליפות!

ד ו ר ו ן
03-06-20, 15:26
אני חושב אחרת.

הוא לחלוטין לא נחוץ לגוף והנזקים שהוא מייצר הם אדירים.
הגוף אכן יכול לספוג ולהתמודד עם כמות מסויימת .. הוא יכול לשרוד לא רע עם כמות גדולה יותר אבל דברים מתחילים להתפרק ... ואז להשבר.

עדיף בלי. כמו שאמרת, הכל עניין של מינונים ... הכי טוב מינון אפס.

ברמת התא הגוף צריך סוכר לפעילות שלו.
זה תוצר הפירוק האנרגיה האחרון בשרשרת.

ofer_b
03-06-20, 15:27
התחלתי מפליאו קלאסי היום אני קורא לזה תזונה טבעית. הפאונטה מבחינתי זה לא לאכול אוכל מתועש עד כמה שאפשר - ירקות, בשר, ביצים הכל במצבם הטבעי.אחלה שירשור!

שיהיה בהצלחה

זה העיקר! אני פליאו כ 6-7 שנים, זה לא דיאטה, זו תזונה אחרת בריאה וטבעית יותר. זה ממש לא רק בשר, זה דגים/מוצרי חלב שמנים/ירקות וגם אורז תפוחי אדמה ועוד.
זה לא לפחד משומן רווי ולאכול (במסגרת ה "חוקים") מה שבא לי ומתי שבא לי עד לשובע. זה ארוחת ערב של חביתה מ 4-5 בייצים וגבינה שמנה וטעימה ויחד עם זאת לקבל בדיקות דם מעולות.

לא נכנסתי לזה כדי לרזות, זו אף פעם לא הייתה הבעייה שלי ותמיד הייתי פעיל גופנית בספורט (אופניים/חדר כושר וכו'), אבל מאז שאני שם התחטבתי מאוד, מרגיש יותר טוב, אין נפילות אנרגיה ואין נשנושים כי אני פשוט לא מרגיש צורך.
בהתחלה היה קשה כי חיפשתי תחליפים ללחם, אז עשיתי כל מיני מתכונים מטחיה/שקדים וכו' אבל לאט לאט מבינים שפשוט לא צריך ומתרגלים אחרת.
יש מלא חומר ברשת ומלא מתכונים, אם תרצה קישורים אז בכיף.
מה שכן זה שתצטרך יותר להשקיע בעצמך על מנת להכין אוכל ולגוון.

דרך אגב אני מאמין שגם תזונה קטוגנית/קרניבורית היא בריאה, אבל אישית היא נראית קשה יותר לישום, אז עדיין אני לא שם.

rky
03-06-20, 15:40
תבדוק את זה

https://www.daytwo.com/he/

גיא
03-06-20, 16:48
ברמת התא הגוף צריך סוכר לפעילות שלו.
זה תוצר הפירוק האנרגיה האחרון בשרשרת.

לא הכנסתי לגוף שום סוכר כמעט שנתיים.
לא מפרות. לא מפחחמות ולא מהאויר.

למעשה אני מת כבר שנתיים.

הגוף מייצר לעצמו את הסוכר שהוא בכמות שהוא צריך. וגם זה רק בשביל המוח.

הגוף שלך לא צריך סוכר מבחוץ. שום סוכר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
03-06-20, 16:51

זה מסביר את המרירות הכללית שלך.
תנסה איזה קובית שוקולד [emoji23]

גיא
03-06-20, 16:58
תנסה איזה קובית שוקולד [emoji23]

מצחיק .. באמת ....

אולי משהו על דאסטר גם ?

אגב הדבר הכי טוב שיצא מזה.
הוא שהמרתי את הבירה בתוצר המזוקק הטהור.

ד ו ר ו ן
03-06-20, 17:34
למעשה אני מת כבר שנתיים.
הגוף מייצר לעצמו את הסוכר שהוא בכמות שהוא צריך. וגם זה רק בשביל המוח.
הגוף שלך לא צריך סוכר מבחוץ. שום סוכר.
הגוף לא מייצר סוכר.
הוא מפרק אותו מהאוכל.
אין ספק שחד-סוכר בכמות זה לא משהו טוב לגוף, אבל אל תשלה את עצמך שאתה לא צורך או צריך סוכר.
פירות אתה אוכל?

גיא
03-06-20, 18:11
הגוף לא מייצר סוכר.
הוא מפרק אותו מהאוכל.
אין ספק שחד-סוכר בכמות זה לא משהו טוב לגוף, אבל אל תשלה את עצמך שאתה לא צורך או צריך סוכר.
פירות אתה אוכל?

הגוף ממיר .. בסדר ? מילה יותר מוצלחת ? לעצמו סוכר בתהליכים כימיים כפי צורכו.

לא אוכל פרות.

אוכל בשר/ שומן/ וחלבון.
בשבילי פרי זה מלפפון חמוץ קטן שמכיל בערך 3 גרם פחממות ל 100 גרם מלפפון.

אני לא משלה את עצמי כלום. אני יודע ומבין בדיוק מה קורה. ולמה. זאת בחירה שלי. אני לא בעונש ואף אחד לא מונע ממני כלום.

סוכר בכל צורה שהיא. כולל מפרות. מתפוחי אדמה ומקנה סוף מצרי עתיק. זה רע לגוף.

ועובדתית. הגוף שלי לא צריך סוכר. ולמרות שרופא המשפחה שלי בטוח שאתה צודק. אני לא מתתי מחוסר בפחממות.

למרות מה שנמרוד חושב חיי השתפרו עשרות מונים בכל אספקט שאני יכול לחשוב עליו. והסוכרת נעלמה. נירפאתי לחלוטין. גם כוד כמה מחלות ותחושות נעלמו. כמו רעב למשל. וגם את זה אני מבין בדיוק למה ומה גורם למה.

ובזה אני אעצור. כי הבטחתי לעצמי שאני לא אנהל דיונים כאלו. גם לא בג׳יפולוג.

אני כן מוכן בפרטי לתת מידע למי שירצה.

dudu
03-06-20, 18:59
החוויה שלי: כל חיי הייתי שמן/מלא/כבד, זה מעולם לא הפריע לי. אפילו התחתנתי:rolleyes:. אחרי החתונה תפחתי עוד ועוד ובשיא שקלתי 122 קילו על 1.80. מפה לשם התחלתי פליאו (במטרה להוכיח שלא צריך הוקוס פוקוס כדי להיגמל מסוכר וגלוטן ולשלם לקוסמים כסף). קניתי את הספר הסוד הקדמוני של מר קדמוני, דעאל שלו ויישמתי במדויק את עקרונות התזונה כפי שהוצגו בספר. הירידה במשקל הייתה כלכך קלה ומהירה שזה הדהים אותי. תוך פחות מחצי שנה הגעתי ל85 קילו, הרעב כבר לא ניהל אותי, הרגשתי ערני וחיוני ובעקבות השינוי התחלתי לרכב על אופניים. חשוב לי לציין, אני שונא ספורט (גם בטלוויזיה) וכל עניין הרכיבה הגיע בעקבות הירידה במשקל ולא להפך. למעשה השינוי היחיד שעשיתי הוא תזונתי, הרכיבה הגיעה לאחר מכן כעניין חברתי. המשקל והתחושה הטובה נשמרו כ- 6 שנים בערך ולא חשבתי שזה הולך להשתנות. אלא שהחיים זרקו עליי קצת חצץ ולאט לאט מצאתי את עצמי מחפף. בשנתיים האחרונות לצערי לא הקפדתי והתוצאות לא אחרו להגיע - עליתי במשקל כמובן, עדיין לא למשקל ההתחלתי אבל בדרך לשם. דווקא עכשיו כשאני צריך להיות הכי חד וערני הייתי רוצה מאוד לחזור לתזונה הזו שעשתה לי כל כך טוב. אולי בזכותך אומי זה עוד יקרה.

ישי
03-06-20, 19:59
אני ונועה מאז אוגוסט עושים את אתגר הסוכר.
את התוצאה אתה מכיר...
בלי סוכר בכלל, לא דבש או כל שקר כלשהו אחר. בלי דיאטים על שלל שקריהם
בלי קמח לבן
בלי תפוחי אדמה.
רק לכמת מספרית, יחד כבר 45 ק"ג...

asafk
03-06-20, 20:11
תנסה איזה קובית שוקולד [emoji23]שוקולד זה פרי.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

זיף
03-06-20, 20:55
אני לא יכול להגיד שאני פליאו אבל בהחלט מנסה, לא תמיד יכול להסתדר עם אורח החיים שלי.
מה שכן-
לחתוך אוכל מעובד, סוכרים וקמח לבן זה רוב העבודה בתור התחלה.
שוקולד- רק מרירים 85 ומעלה
ואני משתדל לדחוף שומן כל ארוחה- בתצורה של אגוזים, שמן זית, אבוקדו וטחינה וכמובן גם גבינות ובשר. למרות החיבה העזה לבשר אני לא אוכל כל יום.

רועי76
03-06-20, 22:07
הייתי פליאו, הייתי קיטו. הייתי גם טבעוני .(קשור לתזונה נטו, האידיאולוגיה לא מעניינת אותי).
בכל אחת מהדיאטות התמדתי באדיקות לפחות חצי שנה.

ברמה הפיזית כולן עבדו אותו הדבר ועבדו טוב - ירדתי/שמרתי על המשקל הרצוי והרגשתי מלא אנרגיה וחיוניות לאורך כל היום.
רמת הסוכר בדם התייצבה ולראשנה לאחר שנים ירדה לתחום הרצוי.

אבל כל אחת מהדיאטות בסופו של דבר עשתה אותי אומלל. הייתי היחיד במשפחה/חברים/עבודה ששמר על תזונה ספציפית עם הגבלות כאלה או אחרות וזה מבאס לאללה. פתאום להתארח או לשבת עם מישהו במסעדה נהיה תיק. גם בסתם ארוחת ערב לשבת ולאכול משהו שונה מכולם שצריך להכין במיוחד זה לא כיף.

כיום אני משתדל להקפיד על כמה עקרונות פשוטים: בלי אוכל מעובד, בלי פחמימות פשוטות, אוכל דברים שלא מעלים את רמת הסוכר בדם (עומס גליקמי, להבדיל מאינדקס גליקמי. לכפית סוכר אחת אין השפעה ממשית על רמת הסוכר בדם). גיליתי גם שאם פעם ב אני עובר על העקרונות האלו השמיים לא נופלים. 90 אחוז זה גם מצויין ומאפשר לי להנות מאותה הרגשה פיזית טובה בלי להיות פוץ בסיטואציות מסויימות (נגיד הבת שלי הכינה פנקיקים וכולה ציפיה שאני אוכל ואגיד שזה טעים).

ועצה למי שמחליט לשנות דיאטה: יכול להיות שהגוף שלך יצטרך בערך שבועיים להסתגל לתזונה החדשה. בעיקר כאשר מוותרים בבת אחת על פחמימות ואז זה ממש קריז פיזי. גם כשהתחלתי טבעונות לקח כמה זמן להסתגל לתזונה עתירת סיבים.

or_t
03-06-20, 22:44
הדבר היחיד שמצאתי משותף לכל הדיאטות האלה (קיטו פליאו טבעוני וכו) זה צמצום אוכל מעובד ושילוב משמעותי של שומן בתזונה. אני טבעוני ומוסיף טחינה, אבוקדו , שמן זית, חמאת בוטנים, ו/או אגוזים כמעט לכל דבר שאני אוכל וזה מה שיוצר את תחושת השובע.
חשוב זה לעשות דברים במידה ולאזן את התזונה כמה שיותר. לא נורא אם חוטאים מידי פעם זה יקל עליך להתמיד לאורך זמן.
הכי חשוב זה לא להפוך את זה למרכז חייך כי השיחות האלו הופכות מייגעות מהר מאוד....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אומי5
04-06-20, 09:06
התחלתי מפליאו קלאסי היום אני קורא לזה תזונה טבעית. הפאונטה מבחינתי זה לא לאכול אוכל מתועש עד כמה שאפשר - ירקות, בשר, ביצים הכל במצבם הטבעי. סוכר בכל צורותיו המתועשות זה רעל מבחינתי (בקו המחשבה) ואני מאוד משתדל לא געת בו, גם קמחים ושמנים שהם לא זית,קוקוס,אבוקדו. אני כן עושה לעצמי החרגות ומרשה לעצמי מדי פעם להנות מאיזה המבורגר בלחמניה או איזה קינוח ממש טוב, כל עוד שזה לא בשגרה הכל בסדר. אה ובירה....מה לעשות... עדיין צריך לשתות בירה.
לדעתי הפואנטה בפליאו היא לא אכילת הבשר, זה סתם טרנד שהתנפח. בשר זה חלק אחד בתוך התזונה והוא לאו דוקא העיקר.

זה עשה ועושה לי טוב, יש תקופות שמאתגר לתחזק את זה כי זה דורש תכנון מקדים ומלאי של אוכל בבית בעיקר מול אשתי שהיא לא שותפה לתזונה (רוב הזמן) ואז זה יוצר לפעמים הפרדה בארוחות...

להפסיק עם סוכר והלחם זה קל, זה התמכרות ומתרגלים מאוד מהר לחיות בלי זה (לא מדבר על סוכר המגיע בצורה טבעית מפירות\ירקות...)

תופתע לגלות שירקות מאוד משביעים וזה אחלה לגמרי להתמלא מאיזה סלט עשיר ומפנק.

יצא לי לבקר בדרום קוריאה ושם נחשפתי לתרבות האוכל שלהם שאני מאוד אהבתי. מה שמגניב זה שהם מעולם לא פיתחו את הפיתה ובמקומה הם משתמשים בעלים של שומשום (?) גדולים ובשרניים - מנגבים ממרחים, מגלגים בשר בתוכם ממש כל מה שאנחנו עושים עם פיתה ושמע... זה אחלה.

אני אישית משתמש בעלי חסה יפים וקריספים ועושה אחלה רולים סטייל בוריטו, או טאקו. תופתע לגלות שהטעם והחוויה זהה לפיתה אתה פשוט לא מרגיש את הכבדות של אחרי. אגב- אחלה עם ביצת עין :)

גם יצא לי לגלות את נתחי הבשר הפחות מוכרים וזולים כמו ה"פלדה" וה"ווסיו" או ה"פקניה" -שפיץ צאך שבשנים האחרונות התייקר בגלל שניהיה טרנדי. עושה מכולם רוסטביף בתנור בשבת ויש לי אוכל לכל השבוע, יחד עם סלט עשיר בצהריים וסגרתי את הפינה.

בחורף אותו דבר עם צלי\פוייקה על הגז, מכין כמות לכל השבוע.

ירקות בתנור מה שנקרא אנטיפסטי עשיר כזה טוב - מפנק.

פיצה מבצק כרובית שאני מכין בעצמי, זה ממש אחלה, וורסיה נוספת של פיצה עם בסיס מפרוסות של תפוחי אדמה גם שחיתות...

יש כמה אתרי מתכונים שמלאים ברעיונות.

אחלה שירשור!

שיהיה בהצלחה
מצויין! זה סוג המידע שרציתי. תודה.
תמיד אהבתי בדיחות על זה שירקות הם אוכל של האוכל, אבל גם תמיד אהבתי ירקות כמשהו ליד, המעבר לזה שהם יהיו לפחות חצי מהתזונה מביא אותי למצב שאני צריך לתכנן את זה מאוד ולהתרגל לשבוע מכמות הרבה יותר גדולה של אוכל (הרגיל שלי היה לדחוף פיתה עם חומוס וחצי מלפפון)

אה ....גם שניצלים שבמקום פירורי לחם מצופים בשקדים טחונים ומתובלים זה ממש טוב.

חפש בגוגל - התבלינים של איילת. יש לה תערובות מוכנות לשניצלים - קח את זה בלי הקוקוס (הוא לא קשור ומפחית מהקראנציות). בכלל יש לה אחלה דברים והכל כשר פליאו.

פנקייק בננה (בלי קמח כן) עם אגוזים - אליפות!
וזה בכלל שלב קדימה :) (חוץ מהפנקייק, שונא פירות אחרי טרנספורמציה, לא בעוגות, לא באורז, רק חי או במיץ.

הייתי פליאו, הייתי קיטו. הייתי גם טבעוני .(קשור לתזונה נטו, האידיאולוגיה לא מעניינת אותי).
בכל אחת מהדיאטות התמדתי באדיקות לפחות חצי שנה.

ברמה הפיזית כולן עבדו אותו הדבר ועבדו טוב - ירדתי/שמרתי על המשקל הרצוי והרגשתי מלא אנרגיה וחיוניות לאורך כל היום.
רמת הסוכר בדם התייצבה ולראשנה לאחר שנים ירדה לתחום הרצוי.

אבל כל אחת מהדיאטות בסופו של דבר עשתה אותי אומלל. הייתי היחיד במשפחה/חברים/עבודה ששמר על תזונה ספציפית עם הגבלות כאלה או אחרות וזה מבאס לאללה. פתאום להתארח או לשבת עם מישהו במסעדה נהיה תיק. גם בסתם ארוחת ערב לשבת ולאכול משהו שונה מכולם שצריך להכין במיוחד זה לא כיף.

כיום אני משתדל להקפיד על כמה עקרונות פשוטים: בלי אוכל מעובד, בלי פחמימות פשוטות, אוכל דברים שלא מעלים את רמת הסוכר בדם (עומס גליקמי, להבדיל מאינדקס גליקמי. לכפית סוכר אחת אין השפעה ממשית על רמת הסוכר בדם). גיליתי גם שאם פעם ב אני עובר על העקרונות האלו השמיים לא נופלים. 90 אחוז זה גם מצויין ומאפשר לי להנות מאותה הרגשה פיזית טובה בלי להיות פוץ בסיטואציות מסויימות (נגיד הבת שלי הכינה פנקיקים וכולה ציפיה שאני אוכל ואגיד שזה טעים).

ועצה למי שמחליט לשנות דיאטה: יכול להיות שהגוף שלך יצטרך בערך שבועיים להסתגל לתזונה החדשה. בעיקר כאשר מוותרים בבת אחת על פחמימות ואז זה ממש קריז פיזי. גם כשהתחלתי טבעונות לקח כמה זמן להסתגל לתזונה עתירת סיבים.

הלילה חוויתי סוג של קריז, כאבי בטן במשך כמה שעות, ציפיתי לזה ואחרי שנגמלתי מעשרות נובלס ביום, נעבור גם את זה (מעל 15 שנה ללא סיגריות).
לגבי הקטע החברתי, אני מתכנן להגדיר יום שבוע שרק סביב השולחן מותר לחטוא ורק כדי לשבוע.
אישתי פריקית של אפיה, יש ג'חנון אמיתי בבית פעם בחודש בערך, אז במצב כזה לקחת חצי ג'חנון ואת השאר לסגור עם ביצים וירקות.
אני מניח שתוך כמה חודשים אני בכלל לא ארצה.

אני ונועה מאז אוגוסט עושים את אתגר הסוכר.
את התוצאה אתה מכיר...
בלי סוכר בכלל, לא דבש או כל שקר כלשהו אחר. בלי דיאטים על שלל שקריהם
בלי קמח לבן
בלי תפוחי אדמה.
רק לכמת מספרית, יחד כבר 45 ק"ג...
מרשים!
מזמן לא נפגשנו באמת :)

לא אכלתי לחם, בצק או דבר אפוי משבת אחה"צ, למעשה זה כנראה פעם ראשונה מאז שנתנו לי לחם בתור תינוק שאני עובר יותר מיומיים בלי לחם, וגם היומיים האלו היו כי בלבנון השניה לא קיבלנו אספקה.
כרגע אני לא מצליח להגיע להרגשה טובה בלי תפוח אדמה או שניים ביום, מניח שזה שלב בדרך ועוד איזה שבוע אחתוך גם את זה או שאפחית עוד קצת.

תודה גם לכל שאר המגיבים תמשיכו, בעיקר עם קישורים, מתכונים וכו'.

hadtomer
04-06-20, 11:54
סחתיין על כולכם.

אני מתבאס רצח מכל העסק הזה. כי אני גיליתי שדיאטה זה לחלוטין בראש.

אני עד גיל 40 היתי רזה. כשהתחתנתי בגיל 30- שקלתי 74 קילו. אני מטר שבעים ושש. לפני הקורונה שקלתי 90. בקורונה נכנסתי למשטר קפדני של דיאטה-וירדתי ל84. אבל היום אני 86. הזין- אני לא שמן. בכלל לא. אבל יש לי צמיג- ואם אני עובר את רף ה88 קילו-אז גם ציצים סבירים. לא ברמה של דוגמניות, אבל ציצי סבבה.

תכלס- פליאו, קטוגני, אוננות, סוכר, הבעיה שלי היא ש:

1. אין לי תחתית. יש לנו בבית 2 חתולות. אני שם להן הר של אוכל. הן אוכלות עד שהן מתמלאות. וזהו. אני? אין לי תחושה של שובע. זה מנותק אצלי במוח. אני תמיד אוכל. ארוחת שישי? אוכלים איזה בשר. ליד 2 תוספות. אני אוכל כמויות שאשתי נגנבת. אחרי שעה עובר ליד השאריות. יש 2 שניצלים. וככה נשאר תפוח אדמה. זו ארוחה בפני עצמה- ואני אוכל אותה כ"קינוח".

2. יש לי תקופות. אני שמתי לב- נאמר שאני עכשיו שבוע שם מנעול על המקרר. אחרי שבוע יעבור לי החשק. אבל זה מחזיק גג חודשיים. אם אני רוצה, אני יכול לא לאכול שלושה ימים. מצאתי את עצמי כמה פעמים עושה ניסוי. יש לי בעבודה לחץ משוגע. אני מדוכא, אני עם חרדות. 3 ימים חי על סודה לימון. קילו ביום יורד- זו אפילו לא בעיה. אבל זה קצת לא שפוי.

3. אני כן עוסק בספורט. אני לא אגיד לכם שאני רץ מרתונים, אבל חלק מאורח החיים שלי כולל את ההבנה שאם יש ג'יפ בחניה-אז הוא לא יכול להיות הרכב העיקרי. אז אני קניתי אופניים. אני קם בבוקר- רוכב 5 קילומטר לתחנת הרכבת כדי לנסוע לעבודה. בסוף היום אותו דבר. אופניים רגילים ולא חשמליים.

4. אני אוכל בלילות. אני משחק אותה שאני לא יודע מה אני עושה בלילה, אבל בשביל לקחת 2 עוגיות ולמרוח עליהן כף שוקולד השחר, צריך להיות בהכרה מסוימת. בלילות העקרונות שלי לא חזקים, התת מודע עובד, מה שאני לא יכול לקבל במשך היום-אני אקבל בלילה. ובגלל שאין לי בסלון מיליון דולר לקבל,אני פותח את המקרר. ועד שאני מרגיש בשלוש בבוקר בושה, אני יכול להוריד כ10 עוגיות ועוד לטבול אותן במטבל האהוב עלי-שוקולד השחר

5. אני מכור למתוק. אני יודע טוב מאוד שזו התמכרות. כמו שאמי זכרונה לברכה אמרה שבוע לפני שמתה מנפחת ריאות: "אני גם ככה הולכת למות, לפחות שמישהו יתן לי לצאת מהמחלקה לסיגריה". אני רואה שוקולד, הוא חייב להיות אצלי בבטן. אני אוכל קוביה אחת, ואני מקבל קצר במוח-חייב עוד 300 קוביות כאלה.

אני כרגע בדיוק באמצע מצב כזה-של להבין שאני חוזר ל90 קילו. כרס מביכה, מכנסיים שלא עולים, גזרה כמו של ברבאבא. פייר? אני לא יודע מה לעשות וזה זוועת עולם. אני לא רואה את עצמי כמו אנשים שאני מכיר-שפשוט הרימו ידיים והלכו עם הקטע של להיות הר אדם עד הסוף. אני לא "שמן" אני כן "משמין". אם יש למישהו כאן עצה שאינה לחיות על 600 גרם סטייקים ביום-וואלה לקחתי

גיא
04-06-20, 12:23
בקשת מתכונים .. תהנה

http://www.capit.co.il/main-recipe

תומר, ואומי .. אני אספר איך זה התחיל ..

*** אני לא משכנע אף אחד לשום דבר ולא ממליץ ולא לא ממליץ ובכלל אני לא מבין כלום ונוהג בדאסטר !! **

לפני שנה ו .. כמעט שנתיים אשתי שוחחה עם חברה שלא ראתה אותה 1000 שנים. ומתברר שהבחורה שהיתה פעם דשנה ... מאד .. נגיד ... נראית היום כמו מליון דולר, סופר מגה כוסית על .. אז אשתי שואלת "איך?" .. התשובה היתה תעשי גוגל על "דיאטה קטוגנית" ..
מכיוון שאשתי מגה עצלנית ( מקווה שהיא לא תקרא פה ) היא מיד שלחה אותי, העבד הנרצע .. לבצע את המוטל עליה.
ישבתי וקראתי וקראתי וקראתי וקראתי ... ואז נפל לי האסימון.

אני אעלה בסוף לינק להתחלה .. ויש גם בנטפליקס את הסרט " the magic pill " שמראה יחסית טוב את הבעיה ואת הכיוון לפיתרון.

קודם כל זה אכן הכל בראש. מחליטים שזהו ואז .. זהו ... הבריאות היא שלך ולא של החברים שלך ולכן זה שאתה תאכל משהו שאתה לא רוצה או לא טוב לך כי לא נעים .. ואללה .. אתה זה שתסבול, לא "לא נעים" ..

שנית, הקטע של יום צ'יט פעם בשבוע - ישנה בעיה עם ערבוב של פחממות ושומנים, זה בדיוק מה שגורם לחסימת / סתימת עורקים ... או זה או זה .. וזה בשיא הרצינות לא המקום לשחק עם זה. גם אחרי שהגוף מתרגל .. לא כיף השינוי הזה .. פעם ככה ופעם ככה .. זה להתרגל כל פעם מחדש וזה כמה ימים .. לא כיף.

שלישית, תקראו קצת למה סוכר זה רעל. תחפשו גם קצת על "תסמונת מטבולית" ותקראו על זה. למה זה קורה ולמה זה גורם ולמה גורמים הדברים שזה גורם להם .. זאת שרשרת ...

אחרי שקראתי וקראתי וקראתי .. ונפל לי האסימון, הבנתי מאיפה באות כל מיני צרות בריאותיות .. ושתיים מהן הרגו את סבתא שלי וכרגע מנסות במרץ להרוג את אבא שלי .. ממש בימים אלו.

היה לי לא הגיוני שהרופא רושם לבן אדם 32 כדורים בבוקר ... כל בוקר ! ומספר דיי דומה בערב .. כל ערב ... איפה הבריאות פה ?

היה לי גם לא הגיוני המרדף אחרי האוכל והרעב כל היום ולהתארגן ולדאוג שיהיה משהו לנגוס בו ...

מאז התחלנו, היו שבועיים שלושה של הגמלות מסוכר ( ואני כמוך, תומר הייתי מכור לשוקולד שחר .. אכלתי את זה בכפית ולא רק בלילה וכמוך אומי, פיתה עם חומוס ואולי עוד אחת .. ) ירדתי מ 86 ל 69 ונשארתי שם .. אני עצלן ולא עושב ספורט. בכלל ..

אני לא מנסה לשכנע אף אחד שזה טוב או ההוא רע .. אני כן אמליץ למי שבריאותו מעניינת אותו, לקרוא וברצינות.

מי שרוצה יותר, בפרטי.

לינק לקריאה :

https://meeverlapaleo.blogspot.com/

https://www.facebook.com/groups/PKDIsrael/announcements

https://www.facebook.com/groups/1493025154254115/announcements

הסרט:

https://www.youtube.com/watch?v=61GitUC_678

בהצלחה.

hadtomer
04-06-20, 12:44
ומתברר שהבחורה סופר מגה כוסית

תמונה תסייע להבין במה מדובר

גיא
04-06-20, 12:48
תמונה תסייע להבין במה מדובר

בסוף תצטרך להגמל גם מזה .. :)

אין אישור לתמונה.

erby
04-06-20, 13:31
אני התחלתי עם פליאו כניסוי.
במשך חודש לא לאכול גלוטן וסוכר ולראות מה קורה עם זה.
ההרגשה היתה ככ טובה שמאז לא נגעתי לא בזה ולא בזה.
תוך 3 חודשים ירדתי 17 קג ולא הייתי שמן. 1.83 מ' על 84 קג.
ואני לא עושה ספורט. בכלל.

כיום אני מקפיד. וספציפית לגלוטן, אם בטעות אני אוכל (יש עדיין אנשים שמעבים את רוטב הבשר עם כף קמח) הבטן שלי מתהפכת יומיים...

אז נכון. א"א לאכול בחוץ (רק שווארמה בצלחת עם סלט) או באירועים. אני לא אוכל אצל חמתי כי היא מאלה שלא מבינות מה לא טוב במרגרינה. ובגדול, משתדל לאכול לפי אינדקס גליקמי.
משתדל מאוד גם לא להיות פוץ בחברה ופשוט לא עושה מזה עניין. מצד שני לא אוכל עוגיה כי לא נעים.

ולגבי ביצה עין, מנגבים עם דף גבינה צהובה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

יונתןמצפה
04-06-20, 14:02
ירדתי מ 86 ל 69 ונשארתי שם .. אני עצלן ולא עושב ספורט. בכלל ..

תוך 3 חודשים ירדתי 17 קג ולא הייתי שמן. 1.83 מ' על 84 קג.
ואני לא עושה ספורט. בכלל.

ירידה קיצונית במשקל.
שינוי קיצוני בתזונה, שמעולם לא אפיינה תפריט של בני אנוש.
אפס פעילות גופנית.

לא רואה איך שלושת המאפיינים האלו הם מדד למשהו בריא. מבחינתי ההיפך הגמור.

אבל שיהיה לכם לבריאות.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

יונתןמצפה
04-06-20, 14:14
ירידה קיצונית במשקל.
שינוי קיצוני בתזונה, שמעולם לא אפיינה תפריט של בני אנוש.
אפס פעילות גופנית.

לא רואה איך שלושת המאפיינים האלו הם מדד למשהו בריא. מבחינתי ההיפך הגמור.

אבל שיהיה לכם לבריאות.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkלשם השוואה, השינוי שאני עשיתי כלל להתחיל לעשות ספורט, מה שלא עשיתי מסודר כ- 20 שנה, ולנסות לשים לב מה אני אוכל.
ירדתי מ- 86-7 ל- 79, לקח בערך שנה. ונשארתי שם.
גם מסת השריר עלתה. בפועל, השומן הצטמצם יותר.

נראה לי שלדבר על בריאות ולהסביר למה התוצאה מרשימה ומתאימה כי לא עושים ספורט, לא ממש מתיישב לי.

גיא
04-06-20, 14:30
לשם השוואה, השינוי שאני עשיתי כלל להתחיל לעשות ספורט, מה שלא עשיתי מסודר כ- 20 שנה, ולנסות לשים לב מה אני אוכל.
ירדתי מ- 86-7 ל- 79, לקח בערך שנה. ונשארתי שם.
גם מסת השריר עלתה. בפועל, השומן הצטמצם יותר.

נראה לי שלדבר על בריאות ולהסביר למה התוצאה מרשימה ומתאימה כי לא עושים ספורט, לא ממש מתיישב לי.

כי חמש שנים לפני זה עשיתי ספורט - הרבה ספורט, מסת שריר עלתה ומשקל כללי עלה אבל גם אחוזי שומן עלו .. מ 18 ל 28 אחוז .. כרגע על 10.

מאכלים תעשיתיים שמכילים מוצרים מהונדסים שנוצרים על ידי חום גבוה או לחץ גבוה הם הדבר הלא טבעי, סטייק זה משהו שבני אדם אכלו מאז שחר ההיסטוריה. דגני בוקר עם חלב פרה וסוכר זה הדבר המוזר. גם כדורי גלוקופג' שנאלצתי לבלוע כל בוקר הם לא דבר טיבעי. מה גם שזה לא מנע מהסוכרת שלי להחמיר.

לגבי ההחלטה מה בריא ומה לא .. יש מדדים ..ידוע ממחקרים שאם יש למישהו מדד כזה או אחר של סוכר בדם למשל אז זה טוב או רע או גורם למחלה.... ויש מבחן סקור ... ותקרא קצת בלינקים ששלחתי .. אולי תלמד משהו. :)

ספורט זה לא משהו בריא באופן מיוחד. ולא חייבים לבלות חצי יום בחדר כושר ולהיות עם שרירים של מר עולם בשביל להיות בריאים.

לגבי הירידה הגדולה במשקל, לא ברור למה החלטת שזה הרבה מידי או מהר מידי .. ועל סמך מה .. אבל אתה יכול לסמוך עלי ולהאמין לי שמאז הורדתי במשקל החיים שלי יותר טובים .. מעבר לזה שאני לא עייף ולא כבד לי אני ישן הרבה יותר טוב בלילה ונושם הרבה יותר בקלות. סתם דוגמה שיהיה לך קשה להתווכח איתה ...

יונתןמצפה
04-06-20, 14:42
לא מתכוון לפתח את הדיון כי אין לי ידע בנושא.
אבל לטעון שלא לעשות בכלל ספורט זה בריא זה טיעון תמוה.
כמעט כמו לטעון שלשמור מצוות זה מתכון לאריכות ימים...
אם לא גרוע מזה.

בעיני, ירידה של 17 ק''ג ממשקל ראשוני של 86 נשמע לי המון. לא זוכר אותך איש שמן, בכלל.

ו- erby שכתב שירד 17 קג ב- 3 חודשים מ- 84 קג לבחור גבוה שמעיד שלא היה שמן? אם זה לא קיצוני אז מה כן??

כאמור, אני לא מתווכח. רק מאיר את העובדות מנקודת המבט שלי.

הדסופה
04-06-20, 15:40
אני כבר שנתיים לפחות מקפיד לרדת על גביעים של בן-אנד-ג׳ריז . בדכ הגביע הריק בזבל ביום שהוא נקנה.
לא הפסקתי לאכול בשר כל יום. מאוד מהנה מבשר. ופחמימות.

במקביל אני רץ כל שבוע 30-100 ק״מ ורוכב מרחק דומה. ועושה סט כח יומי. אז קשה להגיד שאני מרגיש כבד, או חסר אנרגיה ( הפוך, ככל שיש יותר ספורט, יותר אנרגיה) . שוקל כמו לפני 25 שנים ולא היתה תזוזה של יוצא מ 3-4 קילו לאורך כל השנים האלה למעלה או למטה.

בקיצור, למעט אולי מי שסובל ברקע ממצב בריאותי ספציפי, לדעתי תחושת החיוניות זה 50% בראש שלכם ( כמו אלה שחוסכים בדלק אחרי איזה תוסף ) ו 50% מושפע מפעילות .

מעברים לתזונה מוטה לכיוון זה או אחר שביצעתי במהלך החיים לא השפיעו אף פעם על חיוניות או הרגשה.

הד

erby
04-06-20, 18:59
ו- erby שכתב שירד 17 קג ב- 3 חודשים מ- 84 קג לבחור גבוה שמעיד שלא היה שמן? אם זה לא קיצוני אז מה כן??

כאמור, אני לא מתווכח. רק מאיר את העובדות מנקודת המבט שלי.

השינוי המשמעותי ביותר שעשיתי היה להפסיק עם גלוטן וסוכר.
בכל מקרה הכוונה לא היתה לרדת במשקל אלא להרגיש יותר טוב.
בכל מקרה לא חסכתי מעצמי מזון ואני לא מתייחס לזה כדיאטה.
בנוסף לכך, אין לי ספק שלפני כן הייתי אוכל סתם. השינוי הכי גדול הוא בעצם לאכול כשרעבים. טריוויאלי אבל מסתבר שלא ככ קל ליישום.
אני רואה את זה בישיבות אצלי בעבודה. יש כיבוד על השולחן וכולם תוקעים. מסתיימת הישיבה, הולכים לאכול צהריים.

בהערת אגב, שאלתי את סבתא שלי מה היה מקובל לאכל לפני שעלו לארץ. מסתבר שלפני ה"אורז בן גוריון" והמרגרינה היו אוכלים מאפים רק מקמחים נטולי גלוטן ושומן מהחי. חמאה או שומן בע"ח.

asafk
04-06-20, 19:01
עד שנות ה50 לחם היה מוצר די מזין, החיטה היתה שונה ועם ערך תזונתי רב יותר.
זה כשלעצמו הופך את כל התזונה המודרנית לשונה ביותר ממה שהיה עד שהומצאו מיני החיטה ה'חדשים'

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

הדסופה
05-06-20, 15:10
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5742709,00.html?utm_source=ynet.app.ios&utm_term=5742709&utm_campaign=general&utm_medium=social

נחמד. חצי קשור

חנן-ג'יפולוג
05-06-20, 15:32
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5742709,00.html?utm_source=ynet.app.ios&utm_term=5742709&utm_campaign=general&utm_medium=social

נחמד. חצי קשור

אז ה"בשרי" גם נהנה מאוכל טוב וגם זיין יותר? נשמע כמו closed deal.

נמרוד
05-06-20, 15:51
אז ה"בשרי" גם נהנה מאוכל טוב וגם זיין יותר? נשמע כמו closed deal.בנות הזוג לאו דווקא תאומות זהות, זה יכול להסביר את ההבדל.

erezgur
05-06-20, 17:25
בנות הזוג לאו דווקא תאומות זהות, זה יכול להסביר את ההבדל.כן...
מעניין אם הן אכלו בשר או שהיו טבעוניות.

נשלח מהנייד

ד ו ר ו ן
05-06-20, 17:32
כן...
מעניין אם הן אכלו בשר או שהיו טבעוניות.
נשלח מהנייד
לא קראת בכתבה?
אחת כן ואחת לא.

yogibear
06-06-20, 17:13
הופתעתי לגלות שאין אחד כזה, אז הגיע הזמן.
לשרשור שתי מטרות.
1. לחלוק ידע (זאת אומרת שאתם תחלקו איתי ידע כי אני עדיין לא יודע הרבה)
2. ליצור לי מצב לא נעים להפסיק כי כבר פתחתי שרשור וזה....

ניגשתי לזה מתוך רצון לרזות ולהיות פחות עייף במשך היום, אני בשלב הראשון של הלמידה מה משביע אותי חוץ מלחם ובשר.
אני מאמין שלאכול רק בשר כל היום אולי יעשה אותי שמח אבל לא באמת בריא או ערני.

איזה ירקות משביעים אתכם ?
איזה מוצרים מפתיעים מתאימים לשיטה ואפשר לקנות ולצרוך בקלות?
עם מה לעזאזל מנגבים את החלמון של ביצת עין????

הרמת להנחתה .. אני בא בגישה מעט שונה מהקרניבורים ...
מודה שזה הולך להיות ארוך, ומתאים למתי מעט .. אבל אם זה יכול להציל מישהו דייני.

אוטוטו בן 56 , לפני המהפך שקלתי כמעט 97 ק"ג על 1.79 לערך ...
מאוד אוהב לטייל ברגל בשדות המושב .. בשנים האחרונות הרגשתי קוצר נשימה ונימול בידיים והרגליים.
זה הגיע למצב בו התקשתי לצעוד כ 500 מ'.. 3 קרדיולוגים + רופאי ריאות לא עלו על הבעייה.
אקו לב תקין, א.ק.ג תקין, כושר היה סביר , אבל משהו לא היה בסדר.

כשהגעתי לקרדיולוג האחרון (מס' 4 ) , הסברתי לו שאני מבקש בדיקה מקיפה. מאוד (!) ... השתכנע ושלח אותי למיפוי לב ...
ביום ה 14/11/19 קיבלתי את התוצאות. קראתי את התוצאות מבלי להאמין פעם, פעמיים , שלוש והבנתי שהחיים השתנו לנצח.
יש לי הסתיידות עורקים ברמה הקשה ביותר שניתן להעלות על הדעת - 3 עורקים כמעט חסומים .
הבעייה לא בלב, הבעייה בצנרת.
הבנתי שאני חולה במחלה הקטלנית ביותר בעולם המערבי ... טרשת עורקים קטלנית.
ואז .. חבר שלח לי את הכתבה https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5626794,00.html הזאת על צינתורים מעקפים ודיאטות.
התחלתי לחפש חומר להבין לאן נקלעתי .. אח"כ רצתי להדסה - האבחנה היתה עגומה ... מעקפים צנתורים או לא לעשות כלום ... צונתרתי פעמיים יש לי סטנט על עורק אחד מתוך 3 חסומים.
מה עושים .. ניתוח מעקפים - אין מצב - לא אצלי גם אם זה יעלה בחיי.
צינתור - עברתי שניים החלטתי שלא עוד.

החלטתי לגשת לגישה הראדיקלית ביותר: שינוי תזונה מוחלט - הפכתי לטבעוני - "מקרה קצה ". מ 11/19 עד היום ירדתי הפחתתי כ 25 ק"ג. הולך כל יום בין 6 - 12 ק"מ ליום, מרגיש נפלא, לא עייף, עירני מאוד , ובעל חיוניות ושמחת חיים (שתחזור למלוא כשאחזור ל 4*4 ) הייתי טרום סוכרתי והיום אני עם סוברים מאוזנים לחלוטין.
לא נוגע בשום דבר עם שמן או שומנים כולל טחינה, אבוקדו, שקדים או אגוזים. כמעט ללא לחם או בצק לבן. אוכל חופשי ירקות פירות וקטניות.
הרי מה שהביא אותי מלכתחילה למצבי העגום הוא בליסה של כל הדברים "הטובים" : בשר , פחמימות, סלט עם שמן זית או קנולה, עוגות שמרים ובכלל כאן כוס שתייה מתוקה ושם עוד איזה חטא קולינרי ... לזלילה הזאת יש חג מחיר אותו משלמים אנשי העולם המערבי .

בשלב זה אתם וודאי חושבים, האיש זה הזוי , דפק את הראש, מסכן את חייו ...

מממ ... אולי אתם צודקים ... ואולי לא ?
זו גישה סדורה ורפואית שטבעונות יכולה להביא להיפוך מחלת לב.
מאיפה לי הבטחון ?
זה התחיל במחקר של הדסה + עוד קרוב ל 700 שעות שהקדשתי לחקור את הנושא.
הגעתי למחקרים של דר' דין אורניש דר' אסלסטין , דר מייקל גרגר , קלפר , ועוד המון רופאים אמריקאים וגם ישראלים הדוגלים בגישה זאת.
מצ"ב סרטונים קצרים - התמצית של התמצית ...

1. https://youtu.be/QYmInK5xo6g דין אורניש .
2. https://youtu.be/EqKNfyUPzoU אסלסטין
3. https://youtu.be/k8hgfXmZSHE גרגר
4. https://youtu.be/_TokqrtFfi8 קלפר
5. https://youtu.be/AAkEYcmCCCk ריפ אססלסטין (הבן ) .

לא התעצלתי והבאתי את הספרים של אורניש , אסלסטין באנגלית, ועוד כמה ספרים בעברית. ס"ה כ 20 ספרים על תזונה, טבעונות, מחלות לב ועורקים ...

תמצית :
השינוי בהרגשה החל אצלי כחודש לאחר הדיאטה, פתאום יכולתי ללכת יותר, הסוכרים התאזנו, לחץ הדם נמוך ויציב, אין עייפות לאחר אוכל . קלילות, ובכלל הרגשה מעולה. הפחתתי תרמיל ענק שהיווה עומס ומשקולת על הברכיים וכפות הרגליים.
קשה , עד קשה מאוד , להיות טבעוני בבית בו יש בת זוג בשלנית על . בתחילה הסביבה לא מבינה אותך לא מפרגנת ... חוששת לחייך, כי היי הרופא אמר ש .... ואם הרופא אמר ש ... מה אתה בכלל מבין ברפואה ...
אבל זה לא עובד כך, לכל אחד יש את התזונה המיטבית עבורו. לי הטבעונות עשתה רק טוב. ואני מקווה שתצליח להציל את חיי ... זו לפחות "ההבטחה " שהרופאים (אורניש אססלסטין ואחרים ) מבטיחים לי :cool: .

סיכום:
אמנם זה שרשור על אוכל ודיאטות, וכל אחד יעשה מה טוב לו - לא מטיף לאף אחד לחדול מלאכול בשר, להיות צמחוני או טבעוני ... אבל היו ערים לגופכם. אלמלא הייתי מתעקש על בדיקות סביר להניח שלא הייתי מגיע לסוף השנה (לא שעכשיו זה מובטח לי ) . כשאתם מרגישים שמשהו לא בסדר אל תזניחו טפלו בכך מיידית.
עשו בדיקות דם ובקשו לבדוק רמות ויטמינים B+C+D ומידי פעם CRP שהוא אחד מסמני הטרשת ...

בתאבון - בכל דיאטה או אורח חיים שתבחרו ...

Roi76
07-06-20, 09:51
כבוד על השינוי הגדול. באמת ובלי ציניות. לשנות תזונה זה קשה בצורה בלתי רגילה.

רק הערה לגבי הסתמכות על המומחים. לכל תזונה יש את הגורואים שלה שמוכיחים באותות ומופתים ומחקרים למה השיטה שלהם הכי טובה/בריאה/מצילת חיים.

לא יודע מי צודק. אולי כולם. אולי לכל אדם מתאימה תזונה שונה.

אני כן יודע שלכל המומחים האלו יש מכנה משותף - כולם סופרים את הכסף. לכולם יש תוכניות/ספרים/הרצאות/מוצרים/שירותים שהם מוכרים. כן, גם למומחים בארץ.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

אומי5
07-06-20, 10:13
אהלן מיקי.
ראשית כל הכבוד על השינוי ולקיחת האחריות על הגוף שלך.

אינני מומחה לב או רפואה בכלל (אני אומנם עובד עם כמה...)
אני גם לא מומחה לתזונה אבל ברורים לי כמה דברים.
1. תזונה רגילה שמבוססת על מה שנוח למכור לי היא לא טובה (לי).
2. אין תזונה אחת שנכונה לכולם, אני אוכל סטייק ונהייה ערני, אישתי מרגישה חלשה בלי פחמימות.
3. שום דבר אבל ממש שום דבר הוא לא רעל אם לוקחים במידה וכל דבר הוא רעל אם מגזימים. (ציאניד בשקד וטביעה במים יסגרו לכם את כל טווח הסקאלה)

אחת הטענות של הפליאו היא שסתימת העורקים נגרמת בגלל השילוב של השומן והפחמימות ואם מורידים את אחד מהם לא תהייה חסימה.
אין לי מושג אם זה חירטוט או לא, אני בהחלט מנסה לבדוק את זה. בינתיים נראה שיש הגיון מאחורי הטענה, אעדכן כשאדע.

אגב אני קצת יותר שמן מהמקסימום שנחשב בסדר (87 על 1.79) המדדים שלי אחלה, אבל העייפות תמיד קיימת.

ועוד אגב, אישתי חובבת אפייה, כולל קורסים וכו', בשישי היא הלכה לעוד סדנה וחזרה עם ערמת לחמים ולמחרת אפתה פיצה שלטענתה היא הטובה בחייה.
ובכל זאת, שבוע ראשון נסגר ללא חריגות.

גיא
07-06-20, 10:39
ההסבר הוא משהו כמו ( ואני לא מומחה או כלום רק קראתי מאמרים )
הגוף ממיר את את חומרי הגלם שאכלנו למה שהוא צריך. ישנם ליפידים ( גופיפי שומן ) שהם גדולים ולא דביקים וישנם שהם קטנים ודביקים.
הקטנים הדביקים הם אלו שנטים להצטבר וליצור חסימה הגדולים ולא דביקים ממשיכים עם מחזור הדם.

כשיש מטבוליזם סוכרי ושומן הגוף נוטה לייצר קטנים ודביקים.
כשיש מטאבוליזם שומני ( קיטוני ) ופחממות הגוף נוטה לייצר גופיפים קטנים ודביקים.

כשיש רק סוכרי ללא שומן או רק שומני ללא סוכרים - הגוף נוטה לייצר את הגופיפים הגדולים שלא נדבקים.

זה עד כמה שאני מבין את התהליך - בהפשטה גדולה

המאמרים בלינקים שצרפתי בהודעות קודמות

polar bear
07-06-20, 20:23
מה עם מיצוי שומן מן החי? עד עכשיו עשיתי את זה בתנור/מחבת/סיר על חום נמוך { גם בפויקה על גחלים - נותן ארומה לשומן } . היום נחשפתי לאפשרות לעשות את זה כמו מרק - לשים את חתיכות השומן במים ולהרתיח. וכמו בכל תבשלי עם הרבה שומן - אחרי קרור מצטברת שכבת השומן למעלה.

השיטה השניה נראת לי קצת פחות טעימה. כאילו השומן מוציא את כל הטעם למים ונשאר טפל. שזה אולי טוב למטרות מסוימות.

איך א ת ם עושים את זה? מי יודע להגיד אם באמת שומן שזוקק באמצעות רתיחה יוצא טפל?

yogibear
07-06-20, 21:01
כבוד על השינוי הגדול. באמת ובלי ציניות. לשנות תזונה זה קשה בצורה בלתי רגילה. תודה - אכן קשה כי זה לנוע לנקודת קיצון (קולינרית ) במצב מסכן חיים.
לא יודע מי צודק. אולי כולם. אולי לכל אדם מתאימה תזונה שונה. מאוד מקווה שהם צודקים כי אני מסכן את חיי ביודעין למען מטרה שאני מאמין בה.
אני כן יודע שלכל המומחים האלו יש מכנה משותף - כולם סופרים את הכסף. לכולם יש תוכניות/ספרים/הרצאות/מוצרים/שירותים שהם מוכרים. כן, גם למומחים בארץ.
נכון חלקית. דווקא לרופאים האמריקאים יש אתרי אינטרנט סרטונים ביוטיוב ופייסוש פתוחים לכל אחד, יש מענה על כל שאלה. אתה לא חייב להיות מנוי או לשלם להם משהו . לטענתם הם מונעים משליחות לאחר שמדע הרפואה לא הציע מזור לחולים. הרי מה הרפואה מציעה לי ? תרופה (סטטינים ) שגורמת לנזקים איומים, ניתוחים קשים מסכני חיים, צינתור שגורם נזק מצטבר וכו' . מה הרפואה מציעה לחולה סוכרת (2 ) או חולה לחץ דם ? תרופות... אבל אלו מחלות שבמקרים רבים ניתן להפוך בהן את היוצרות . הדבר נכון במיוחד לגבי סוכרת (2).

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

אהלן מיקי.
ראשית כל הכבוד על השינוי ולקיחת האחריות על הגוף שלך. תודה.

3. שום דבר אבל ממש שום דבר הוא לא רעל אם לוקחים במידה וכל דבר הוא רעל אם מגזימים. (ציאניד בשקד וטביעה במים יסגרו לכם את כל טווח הסקאלה) ... אפנה אותך למחקר ענק שנקרא מחקר סין https://veg.co.il/art22.html (https://veg.co.il/art22.html) . יש ספר על המחקר (רכשתי אותו ) זה מחקר פוקח עיניים . ההבדל בין התזונה המערבית (שלנו ) לעומת תזונה מופחתת בשר ונטולת מוצרי חלב לחלוטין. מציע לך לקרוא לפחות את המאמר הקצר בקישור. זה ההבדל בין אוכל פשוט לבין "רעל " מתועש . . .

אחת הטענות של הפליאו היא שסתימת העורקים נגרמת בגלל השילוב של השומן והפחמימות ואם מורידים את אחד מהם לא תהייה חסימה.
אין לי מושג אם זה חירטוט או לא, אני בהחלט מנסה לבדוק את זה. בינתיים נראה שיש הגיון מאחורי הטענה, אעדכן כשאדע.
יש המון חומר ברשת, בחרתי במובילי הדרך בתחם הצמחונות \ טבעונות - כל אחד יכול לחקור ולהעמיק - ס"ה זה הגוף שלנו ואנו אנשים בוגרים שאמורים לדעת מה טוב או פחות טוב לנו.

אגב אני קצת יותר שמן מהמקסימום שנחשב בסדר (87 על 1.79) המדדים שלי אחלה, גם שלי היו אחלה - רק שהרופאים לא בדקו את המדדים הנכונים. . . אבל העייפות תמיד קיימת. אם העייפות באה אחרי האוכל ... אולי הגוף משקיע יותר מידי אנרגייה לעיכולו ? אם היא נובעת מחוסר שינה, אולי יש מחסור בויטמינים ובמיוחד חוסר B12 הגורם לעייפות.

ועוד אגב, אישתי חובבת אפייה, כולל קורסים וכו', בשישי היא הלכה לעוד סדנה וחזרה עם ערמת לחמים ולמחרת אפתה פיצה שלטענתה היא הטובה בחייה. קרא טיפה על קמח לבן לעומת קמחים אחרים... ואם תרצה להעמיק קרא את הספר בטן של חיטה ...
ובכל זאת, שבוע ראשון נסגר ללא חריגות.

ההסבר הוא משהו כמו ( ואני לא מומחה או כלום רק קראתי מאמרים )
הגוף ממיר את את חומרי הגלם שאכלנו למה שהוא צריך. ישנם ליפידים ( גופיפי שומן ) שהם גדולים ולא דביקים וישנם שהם קטנים ודביקים.
הקטנים הדביקים הם אלו שנטים להצטבר וליצור חסימה הגדולים ולא דביקים ממשיכים עם מחזור הדם.
אחד הגורמים הבעייתיים הוא LDL , הכולסטרול הרע , הבעייה איתו מתחילה בחימצונו ושקיעתו לדפנות האנדוטיליום (דופן העורק). הוא יוצר שכבה - פלאק ... ואם לוח פלאק כזה משתחרר במרבית המקרים זה נגמר רע ... מאוד מאוד רע ...

שוב ... המטרה שלי לא לנסות להשפיע קולינרית על אף אחד בשום כיוון, רק שאם יש בקהל עוד חולה טרשת עורקים (או מחלת לב אחרת) שידע שיש עוד אופציות.

סתם תהייה ... חשבתם פעם למה מכל חיות היבשה דווקא החיות הצמחוניות הן החיות הגדולות והחזקות ביותר ... (צ'טערת ... הייתי חייב :D ) ...
בתאבון תהנו ממה שאתם אוכלים .

vw.baja
07-06-20, 21:01
צריך להבין שגופנו מתחלק לכמה סוגים: כאלה טוב להם עם שומן, כאלה עם פחממות וכאלה עם חלבונים. בדיאטה ולא משנה מאיזה סוג חייבים פעם בתקופה לתת שינוי לגוף. למשל מי שמתמיד בפליאו צריך לתת שבוע של יותר דגש על פחחמות - זה נקרא לתת שוק לגוף ולתת לו להבין מה טוב לו.
בנוסף לכל מי שמתחיל דיאטה ממולץ לעשות בדיקות דם שתכלול בדיקת ויטמינים והורמונים מסויימים כדי להבין את ההשפעה של התזונה על הגוף.
ועוד נקודה חשובה לא פחות, להפחית בסוכר זה נכון אבל חשוב גם לתת מודעות לכמות השמן שמכניסים לגוף.

זה שעכשיו תאכל סלט עוף אבל תשים את הרטוב עם המלא שמן או העוף שטוגן במלא שמן לא יעוזר לרדת במשקל. אגב בסלט של ארומה יש יותר קלוריות מאורז ופרגית...

גיא
07-06-20, 21:49
שוב ... המטרה שלי לא לנסות להשפיע קולינרית על אף אחד בשום כיוון, רק שאם יש בקהל עוד חולה טרשת עורקים (או מחלת לב אחרת) שידע שיש עוד אופציות.

סתם תהייה ... חשבתם פעם למה מכל חיות היבשה דווקא החיות הצמחוניות הן החיות הגדולות והחזקות ביותר ... (צ'טערת ... הייתי חייב :D ) ...

יש המון בעיות עם המחקר הסיני.

המון.

הגוף שלנו לא נועד לאכול צמחים. השיניים שלנו מעידות על זה. החיידקים במעיים מעידים על זה. החוסר יכולת שלנו לעכל סיבי צמחים מעידים על זה

אבל אם זה עושה טוב למישהו ;). שיהנה.

ד ו ר ו ן
07-06-20, 21:58
ואני אשאל משהו אחר..

מה תוחלת החיים של הסיני הזה מהמחקר.

רק שואל..

assafy
07-06-20, 22:12
ואני אשאל משהו אחר..

מה תוחלת החיים של הסיני הזה מהמחקר.

רק שואל..התשובה על פי האו"ם 76.1 כשבישראל זה 82.5.
אם כבר כדאי לראות מה היפנים אוכלים.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

רועי76
08-06-20, 00:00
דווקא לרופאים האמריקאים יש אתרי אינטרנט סרטונים ביוטיוב ופייסוש פתוחים לכל אחד, יש מענה על כל שאלה. אתה לא חייב להיות מנוי או לשלם להם משהו

נכון, הרבה מידע חופשי ויש הרבה אפשרויות ללמוד ולחקור בחינם, אבל זו השיטה. הנה גם אתה קנית ספר. ואצל האמריקאים כמו תמיד זה יותר ובגדול. פה ספר בישול, שם סדרת הרצאות. וזה רק הדברים הגלויים. לך תדע כמה מהמידע שהם משחררים לחופשי מיועד להפוך אותך בסופו של דבר ללקוח משלם. הרי אין לנו באמת את התמונה המלאה. הם מראים לנו בדיוק מה שהם רוצים שנראה.

הנה דוגמה לדר' Esselstyn:
https://store.vegsource.com/collections/prevent-reverse-heart-disease
https://primer.plantstrong.com/dresselstyn/

גם אני הגעתי לשינוי תזונה מרקע בריאותי לא משהו. בוא נגיד שלראות מה הגנים המשפחתיים שלי עושים בגיל מבוגר זה חתיכת ניעור רציני. אבל קשה לי לסמוך באופן מוחלט על אנשים שיש להם (גם) אינטרס כלכלי/תדמיתי מובהק.

אגב, מהצד השני של עולם התזונה יש תותחים לא פחות כבדים ומרשימים, חמושים גם כן באין ספור מחקרים (ושגם מרכזים סביבם תעשייה שלמה שמפרנסת אותם היטב). למשל:
https://www.marksdailyapple.com
https://philmaffetone.com

טבעונים, קרניבורים, קדמונים, פרההיסטורים. כולם כולם אוהבים דולרים.

אומי5
08-06-20, 09:07

ונטרפות ע"י חיות בגודל עשירית מהן.

או במילים אחרות, לא הגעתי לראש שרשרת המזון כדי להיות צמחוני (חתימה של מישהו, אני לא זוכר עם מהפורום הזה)

אשמח עם השירשור יחזור למסלולו לגבי המלצות ושיתוף בנוגע לתזונה חלבונית/טבעית ולא טבעונות כן או לא. (פליאו, קיטו ודומים), אפשר לפתוח במקביל שירשור טבעונות מול העולם....יהיה לי הרבה מה לכתוב.

בתאבון

vw.baja
08-06-20, 20:02
ונטרפות ע"י חיות בגודל עשירית מהן.

או במילים אחרות, לא הגעתי לראש שרשרת המזון כדי להיות צמחוני (חתימה של מישהו, אני לא זוכר עם מהפורום הזה)

אשמח עם השירשור יחזור למסלולו לגבי המלצות ושיתוף בנוגע לתזונה חלבונית/טבעית ולא טבעונות כן או לא. (פליאו, קיטו ודומים), אפשר לפתוח במקביל שירשור טבעונות מול העולם....יהיה לי הרבה מה לכתוב.

בתאבון
אומי, גם לך הגיע הזמן להחליף את החתימה.

לגבי תזונה, אם אתה לא רוצה להרגיש עייף אחרי אוכל קודם כל תקטין את אחוז השומן וזה מאוד פשוט במקום כף שמן לטיגון שים כפית.
דבר נוסף תקטין את הכמות לאותה ארוחה, אבל תגדיל בכמות ארוחות. אתה יכול לאוכל סיטנה עם תפו״ח אדמה לדוגמא, פשוט את המנה הרגילה שאתה אוכל תחלק לשתיים. פעם אחת ב 12 וחצי ופעם שניה ב 4. אל תתפתה לבפלות לימון ולערגליות תות בעובדה. תן ארוחת בוקר טובה - אותי סבתא לימדה שארוחת בוקר היא הארוחה הכי חשובה! מה לעשות, חינוך רוסי... תשקיע 10 דק לאכול ארוחה טובה, לדוגמא ביצה בשיטת פולאר. או פנקיק על בסיס שיבולת שועל.

גיא
08-06-20, 20:43

לגבי תזונה, אם אתה לא רוצה להרגיש עייף אחרי אוכל קודם כל תקטין את אחוז השומן וזה מאוד פשוט במקום כף שמן לטיגון שים כפית.
דבר נוסף תקטין את הכמות לאותה ארוחה, אבל תגדיל בכמות ארוחות. אתה יכול לאוכל סיטנה עם תפו״ח אדמה לדוגמא, פשוט את המנה הרגילה שאתה אוכל תחלק לשתיים. פעם אחת ב 12 וחצי ופעם שניה ב 4. אל תתפתה לבפלות לימון ולערגליות תות בעובדה. תן ארוחת בוקר טובה - אותי סבתא לימדה שארוחת בוקר היא הארוחה הכי חשובה! מה לעשות, חינוך רוסי... תשקיע 10 דק לאכול ארוחה טובה, לדוגמא ביצה בשיטת פולאר. או פנקיק על בסיס שיבולת שועל.

ירחם השם .... רק לא זה !

ADaShim
08-06-20, 20:47
… אל תתפתה לבפלות לימון ולערגליות תות בעובדה...
טוב לדעת שאני לא היחיד שנופל בח&א הזה [emoji2955]

Sent using Tapatalk

אומי5
08-06-20, 20:58

הבחירה נעשתה, יש אלף שיטות, אין מה לדון בשיטות אחרות.
חוץ מזה מה אתה מבין בהרזיה, רבע עוף הייתה ורבע עוף תהייה.

לגבי במבה אדומה, כשהפסקתי לעשן נובלס יצאו עם פרסומות אחרי שנים שלא היה להם צורך.
התחלתי עם תזונה טבעי אז במבה אדומה יוצאת לראשונה באריזת מאה גרם. נתגבר.

לגבי החתימה זה נכון, אבל זה עדיין מצחיק אותי. (גרמת לי להסתכל עליה ולגלות טעות דקדוקית, תיקנתי)

ofer_b
08-06-20, 21:10
הבחירה נעשתה והיא בחירה מצויינת, תקפיד על החוקים ותראה כמה קל זה.
לא סופרים ארוחות, לא מחלקים ולא אוכלים תפוח בארבע וקוואקר בשש.
שומן רווי וחלבון מהחי זה העיקר, אל תיפול לאוכל מתועש, תעשה לך תחליפי לחם אם בא לך עד שיעבור לך וזהו.

עוד חודש נדבר. מתכונים ומידע לפליאו יש מלא וגם פה בשרשור שמו לך
בהצלחה!

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

-->