PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בקניה דסטר חדש

itay327
03-06-20, 19:05
שלום חברים מתלבט בקניה של הדסטר החדש בנזין 150 כ"ס הוא סולר 116 כ"ס כמובן 4*4
שמתי קצת על בעיות בדגם הסולר כמו שריקה מעצבנת לאומת זאת שמתי שהסולר יותר חזק בשטח בגלל ההלוך הקצר אבל זה לפי דגמים הישנים
לא יודע במה לבחור
כמו כן ההם אפשר להגדיל את רוחב הגלגלים ולאיזה מידה אפשר

yovavz
03-06-20, 19:29
לבנזין 1.3 150 יש נתונים ש'על הנייר' נראים כאילו הוא דומה מבחינת מומנט לדיזל יחד עם הספק גבוה משמעותית. עדיין לא ראיתי חוות דעת מבוססות עליו בארץ - כנראה שעדיין אין הרבה כאלו בסביבה. היו דיווחים מיד שניה מרומניה שצריכת הדלק שלו מאוד מאכזבת ביחס לדיזל.
יתרון נוסף של דגם ה-150 כ"ס, הוא רמת אבזור הגבוהה ביותר (כולל המצלמות ההקפיות שיכולות להועיל מאוד בשטח). בדיזל יש 2 רמות גימור אאל"ט, ויש ביניהן הפרש מחיר די גדול.
נדמה לי שהג'אנטים של ה-150 כ"ס הם 17" עם חתך נמוך יותר - אם אתה רוצה לטייל איתו בשטח - ממליץ לך להחליף ל- 16"
אישית, הייתי מעדיף ללכת 'על בטוח' עם הדיזל.
אם תפרט מה העדיפויות שלך, יהיה יותר קל לסייע לך בבחירה.
לגבי הצמיגים - עד כמה שאני יודע, אין שום אופציה חוקית לצמיגים רחבים יותר
הילוך ראשון קצר (מבין 6 קדמיים) יש בשני המנועים (4X4)
לגבי 'בעיה' של שריקה בדיזל - אני מניח שהכוונה לעבודה של הטורבו וזו פעם ראשונה שאני שומע על שיקול כזה בבחירת דגם של הדאסטר [emoji846]

itay327
04-06-20, 14:10
לבנזין 1.3 150 יש נתונים ש'על הנייר' נראים כאילו הוא דומה מבחינת מומנט לדיזל יחד עם הספק גבוה משמעותית. עדיין לא ראיתי חוות דעת מבוססות עליו בארץ - כנראה שעדיין אין הרבה כאלו בסביבה. היו דיווחים מיד שניה מרומניה שצריכת הדלק שלו מאוד מאכזבת ביחס לדיזל.
יתרון נוסף של דגם ה-150 כ"ס, הוא רמת אבזור הגבוהה ביותר (כולל המצלמות ההקפיות שיכולות להועיל מאוד בשטח). בדיזל יש 2 רמות גימור אאל"ט, ויש ביניהן הפרש מחיר די גדול.
נדמה לי שהג'אנטים של ה-150 כ"ס הם 17" עם חתך נמוך יותר - אם אתה רוצה לטייל איתו בשטח - ממליץ לך להחליף ל- 16"
אישית, הייתי מעדיף ללכת 'על בטוח' עם הדיזל.
אם תפרט מה העדיפויות שלך, יהיה יותר קל לסייע לך בבחירה.
לגבי הצמיגים - עד כמה שאני יודע, אין שום אופציה חוקית לצמיגים רחבים יותר
הילוך ראשון קצר (מבין 6 קדמיים) יש בשני המנועים (4X4)
לגבי 'בעיה' של שריקה בדיזל - אני מניח שהכוונה לעבודה של הטורבו וזו פעם ראשונה שאני שומע על שיקול כזה בבחירת דגם של הדאסטר [emoji846]

השריקה נימצת במהירות 80-120 כך שמתי מדברים על זה כן בפורום

yovavz
04-06-20, 14:17
השריקה נימצת במהירות 80-120 כך שמתי מדברים על זה כן בפורוםאם אתה עדיין סבור שהשריקה שאתה מדבר עליה היא בעיה, רצוי שתביא לפחות את הקישור לדיון בעניין או תצטט את מלוא המידע. אחרת, זה דיבור בעלמא
ושוב, אם אתה מצפה לסיוע יעיל בהתלבטות, רצוי שתפרט את הצרכים והציפיות שלך

גיא
04-06-20, 14:20
השריקה נימצת במהירות 80-120 כך שמתי מדברים על זה כן בפורום

באיזה פורום ?

דור אריאל
04-06-20, 20:01
לפי מה שהבנתי בקרוב לא ימכרו בארץ יותר את הדיזל ( מפסיקים את הייצור של הדיזל)

בהודו עבר הפסיקו למכור מאת הדיזל בתחילת השנה בגלל שהוא לא עומד בתקני הזיהום

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Asaf-a
12-06-20, 14:52
מנצל את השירשור עבור חבר שבצומת החלטה:
מישהו עשה השוואה בשטח בין הדסטר 1.3 בנזין 130 /150 כײס מול הדיזל? נתוני המומנט והסל"ד לשיא המומנט קרובים מאוד בין המנועים.

בעבר ההמלצה בין הבנזין 1.2 לבין הדיזל הייתה גורפת שהדיזל עדיף לשטח.
האם המצב השתנה?

האם בבנזין החדש ההילוך הראשון נמוך יחסית כמו הראשון בדיזל?

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

גיא
12-06-20, 17:22
לא חושב שזה כבר נמכר ..

אם מישהו נהג על זה .. זה בטח רק ברלי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yovavz
12-06-20, 18:15
מנצל את השירשור עבור חבר שבצומת החלטה:
מישהו עשה השוואה בשטח בין הדסטר 1.3 בנזין 130 /150 כײס מול הדיזל? נתוני המומנט והסל"ד לשיא המומנט קרובים מאוד בין המנועים.

בעבר ההמלצה בין הבנזין 1.2 לבין הדיזל הייתה גורפת שהדיזל עדיף לשטח.
האם המצב השתנה?

האם בבנזין החדש ההילוך הראשון נמוך יחסית כמו הראשון בדיזל?

Sent from my SM-T580 using Tapatalkתיבת ההילוכים אמורה להיות זהה לעניות דעתי (אותו ראשון קצר).
המומנט ב-150 כ"ס גבוה משמעותית מב-130 ודומה לזה שבדיזל.
יש דיווחים מרומניה (מכלי שני) שצריכת הדלק מאוד מאכזבת - ולא קרובה לדיזל.
הדגם של ה-150 מגיע מצד אחד עם המצלמות ההקפיות (מה שעוזר מאוד בשטח) ומהצד השני מצוייד בחישוקי 17" וצמיג בעל עובי דופן 60 במקום 65 (מה שפוגע בנסיעת שטח) - אני חושב שאפשר לבקש בקניה להחליף לחישוקי 16" - דורש בדיקה.
לסיכום, כנראה שהדיזל עדיין עדיף לשטח.
אם צריכת הדלק פחות חשובה, יש יתרונות לדגם ה-150.
אגב, יש כבר בעלי מנוע 1.3, אבל הם לא נפוצים כ"כ ולא ראיתי עדיין חוו"ד מנסיון של מישהו בארץ (גם בקבוצות ה'מה'נשמע' של החובבים)

Asaf-a
12-06-20, 18:24
ההבדלים במומנט בין 2 המנועי בנזין קטנים למדי, ודווקא שיא המומנט בשתי גרסאות הבנזין מגיע מוקדם יותר מהדיזל בו שיא המומנט לא גדול משמעותית.

לכאורה נתוני 3 המנועים בהיבט מומנט וסלד מאוד קרובים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200612/51e9e7f7f1d5c07b51554a48cae0f044.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

yovavz
12-06-20, 19:59
לטעמי, ההבדל של 2 הקג"מ בין ה-130 לדיזל עשוי לתת את האדג' בשטח טכני. אל תשכח שמראש מדובר ברכב נטול הילוך כח.
ההפרש של שיא המומנט בסל"ד זניח הרבה יותר מהפרש הקג"מים.
לבנזין יש שני יתרונות מבחינת המנוע (אם נתעלם מהסבות לגז):
גמישות גבוהה (של עקומות המומנט וההספק) משמעותית מבדיזל
הספק גבוה משמעותית
יתרונות אלו יגרמו לו להיות יעיל יותר במתארי שטח של חול ובוץ.
בשל צריכת הדלק (שכאמור מאכזבת ביחס לדיזל), אני הייתי מעדיף את הדיזל.
עכשיו הגענו לפרמטר המחיר...
אני מניח שבסופו של עניין יש גם סכום גג/מועדף, שהוא המשלים של הבחירה בדגם המתאים.
מניח שההתלבטות בעיקר בין ה-130 לדיזל בשל הקרבה במחיר - האם זה אכן כך?

Asaf-a
12-06-20, 20:09
נכון, בין ה130 בנזין לדיזל.

לא מצאנו חוות דעת בשטח המשווה בין שניהם.

ובהסתכלות יותר רחבה, האם ב2020 נכון לרכוש רכב עם מנוע דיזל עתיק ורועש שמקורו בקנגו וכו', , לעומת מנוע 1.3 בנזין מודרני בגרסה הפחות חזקה מידיעה שלאותו מנוע יש גרסאות חזקות בהרבה 150-160 כ"ס וכנראה גרסת ה130 כ"ס תשרוד יפה.

מדובר על רכב שיסע לפחות 40000 קמ בשנה

גיא
12-06-20, 20:40
שאלה קשה ...

אני אישית מעדיף כנראה את הדיזל. בגלל הקרקוש ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

דור אריאל
13-06-20, 12:11
אם אתה מחליט על סולר אתה צריך להזדרז כי כרגע מפסיקים להביא אותה בגלל בעיות תקינה של המנוע סולר

Asaf-a
14-06-20, 15:21
שאלת המשך, עבור מורה לנהיגה, אופייני ונפוץ מצב שהרכב עובד רבות בסל"ד בסרק, יש עדיפות לתצורת בנזין או דיזל?

yovavz
14-06-20, 15:39
שאלת המשך, עבור מורה לנהיגה, אופייני ונפוץ מצב שהרכב עובד רבות בסל"ד בסרק, יש עדיפות לתצורת בנזין או דיזל?

Sent from my SM-G950F using Tapatalkאין לי מושג מה התשובה לשאלה ששאלת, אבל אפשר לקחת בחשבון שמנוע ה-1.5 dci (דיזל) מאוד נפוץ בכל קבוצת רנו ומשמש, בין השאר, בטנדרונים (קנגו) ופלואנס/מגאן (גם מוניות) ועד כמה שאני מכיר, נחשב יעיל ואמין.
הבנזין חדש בסביבה [emoji1745]

Asaf-a
14-06-20, 18:20
השאלה היא גם עקרונית ולא ספציפית למנוע בנזין החדש.
בעבר שעלו שאלות על רכישת טנדרי עבודה פול סייז היה מי שציין שדי נפוץ שבשימוש אופייני הם עובדים הרבה בסרק וצוברים שעות וזה מקור לבוצה.

האם בוצה כזו נפוצה יותר במנועי דיזל?

-->