PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה: דעתכם על הפעלת עמדת עגינה ללפטופ + מסכי מחשב על גנרטור

מוטי ג.
09-06-20, 21:08
בהמשך לכותרת,
מחר יש לי הפסקת חשמל של כמה שעות בבית,
ובימים אלה אני עובד לרוב מהבית.
אני יכול לעבוד רק עם הלפטופ, חדש, בטח יחזיק לפחות שעתיים.

אבל אני מתעניין עקרונית בהפעלת עמדת העבודה שלי: עמדת עגינה + 2 מסכים מוזנים 230 וולט (ללא ספק חיצוני) מגנרטור בן 15 בערך, שיש מצב שהוא עדיין עובד.
הגנרטור הוא מהדגם הפשוט, של 500 ש"ח הום סנטר שנקנה למטרות תאורת מחנה (לפני עידן הלדים והמצברים המתוחכמים).

כן, אני יכול לדלג למשרד (לא בא לי, יותר נוח לי בבית)
כן, אני יכול לדלג להורים (גם שם אעבוד רק על הלפטופ, אז אין הבדל אם אני כבר נשאר בבית ע"ב הסוללה בלבד)

אז... השאלה,
כמה לדעתכם החשמל שלו יציב?
וכמה אני מסכן את הציוד מחשוב שלי בהפעלה ע"ב הגנרטור הנ"ל (בהנחה שהוא בכלל עובד).

, כן אני יכול למדוד עם ה fluke כמה מקס /מינ מתקבל שם, אבל זה לפני שאני "מעמיס" אותו.

אז, מה דעת העדר?
תודה, מוטי.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

elibaba
09-06-20, 21:16
הלפטופ עובד דרך ספק כח שאמור לייצב את המתח, גם ההספק לא אמור להיות גבוה (שלי למשל לוקח 65 וואט). לא רואה בעיה פה.

מוטי ג.
09-06-20, 21:24
נכון, עמדת העגינה צורכת 130 וואט, היא לא עומס, גם אם ימות הספק כוח, יש לי עוד 4 ספייר.
אני מודאג מהאלקטרוניקה של המסכים,אם להם היה גם ספק כוח חיצוני, והוא היה נהרס הייתי אומר ניחא. נמצא תחליף.
אבל אם הוא מקבל 230 ישירות, נזק בספק הפנימי שלו, כבר משבית לי מסך, וזה לא משתלם כ"כ.

אז, השאלה, היא שאלה עקרונית, כמה האלקטרוניקה הזו רגישה למתח הזנה לא יציב של גנרטור תערובת (אפילו לא דיזל) מזדקן.

אני יודע שיש מקומות בעולם שהמתח בקיר לא יציב, אבל לא יודע לכמת את זה מול אי יציבות של גנרטור.

נחכה למומחים....

Saar
09-06-20, 21:59
גנרטור הום סנטר בן 15 ב 500₪ הוא כנראה גנרטור לא מיוצב.
סיכוי סביר שתשרוף כל מכשיר אלקטרוני שתחבר אליו.

boaz avrahami
09-06-20, 22:13
ראשית אתה עם לפטופ של דל חדש?
הוא אמור להחזיק על הסוללה סדר גודל של יום עבודה שלם.

בעיקרון קצת קשה לקבוע בלי לדעת מאיכות החשמל שהגנרטור מספק.
הספק של הנייד מאוד טולרנטי בגבולות ההגיון.
הוא ידע להתמודד עם מתח ותדרים שונים.
המסך אמור להיות מעט יותר רגיש אבל אם לא תשנה את העומס על הגנרטור במהלך העבודה ולא תעמיס עליו מכשירים כמו מזגנים שמכניסים אותו למעטפת ההספט ( למנועים יש צריכה ראשונית גבוהה בהרבה מהזרם הנקוב) אז לא צפויות כנראה בעיות

אם אתה מעמיס עליו מנועים ומכשירי חשמל בעלי צריכה משתנה אז גם אם הוא לא מיוצב כנראה לא תהיה בעיה.
בקשר לנייד במיוחד.
בעיקרון ספקי הכח ברוב ציוד המחשוב הם מיוצבים בעצמם.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Saar
09-06-20, 22:21
הגנרטורים האלו יועדו לתאורה /כלים חשמליים פשוטים.
לא מחשבים וציוד הגברה. להפעלת מחשבים/הגברה אתה צריך גנרטור מיוצב ( עם "AVR").
גילוי נאות: בין היתר אני משכיר גנרטורים, לא מחזיק לא מיוצבים.

מוטי ג.
09-06-20, 22:21
אין כוונה להעמיס מלבד מה שצינתי.
כן, לפטופ דל חדש, בן שבוע.
הוא מראה לאחר ניתוק מטען שהוא יכול לעבוד כ3 שעות ו 45 דקות, אבל זה משתנה בתלות במשטר העבודה,
לפי הרעש של המאוורר ביומיים האחרונים (וקצת מניסיון עבר) הוא לא יחזיק את מה שהוא מציג כרגע.

מוטי ג.
09-06-20, 22:22
סער, ובועז תודה!
אני נערך כרגע וטוען גם את הלפטופ הישן, אם לא תהיה ברירה נניע אותו גם (אמנם בו 8 אבל עובד, אבל וואו איזה הבדלי התנהגות בין המחשבים ).
כמובן טוען גם battery pack לטלפון שישמש כתשתית אינטרנט חלופית. (כמבון שיכול גם לטעון מהמחשבים)
כל זאת כי תכלס... איני יודע אם בכלל הגנרטור תקין, אבל השאלה ששאלתי מעניינת אותי בכל מקרה.

boaz avrahami
09-06-20, 23:09
אין כוונה להעמיס מלבד מה שצינתי.
כן, לפטופ דל חדש, בן שבוע.
הוא מראה לאחר ניתוק מטען שהוא יכול לעבוד כ3 שעות ו 45 דקות, אבל זה משתנה בתלות במשטר העבודה,
לפי הרעש של המאוורר ביומיים האחרונים (וקצת מניסיון עבר) הוא לא יחזיק את מה שהוא מציג כרגע.

איזה דגם זה?
הסדרות העיסקיות של דל אמורות להחזיק הרבה יותר שעות באופן משמעותי.

אני מפריד בין ציוד אלקטרוני כללי לציוד מחשוב בגלל שציוד מחשוב ברובו מיוצב. במיוחד אלו שמיועדים לניידות.

מה שמשגע את המתח והתדר אלו עומסים משתנים גנרטור לא מיוצב אלקטרונית ( AVR) לא מתמודד איתם.
אם הגנרטור מעל כפול מההספק ( וואטים) של הצרכנים והוא תקין ומוציא מתח ( וולטים) בתחום של 210-240 אז לא הייתי נמנע בעצמי.

אין בכל המלצה לאף אחד אחר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מוטי ג.
09-06-20, 23:23
Latitude 5501
כמובן שאני יכול להוריד הספקי מעבד לטובת זמן סוללה, וחזור לעבוד לאט כמו שהישן בן ה8 עבד)

ברור שאני לא מחפש מכם אסמכתאות ואחריות, רק מעשיר את הידע לקחת החלטה משכילה יותר.
כמובן שההחלטה מחר בסוף תיפול על בסיס צורך ואפשרות.
אם גם אצטרך את 2 המסכים שלי (פונקציה של צרכי הלקוחות באותו רגע, בלתי ניתן לתכנון ו/או שליטה מצידי) , וגם הגנרטור בכלל יעבוד, וגם באמת יתחשק לי אז אצטרך להעמיד פתרון ולכן אני עושה עכשיו שיעורי בית.

שוב, תודה.

boaz avrahami
09-06-20, 23:57
15.6״?!?! [emoji23]
המסך גומר לך את הסוללה ובטח גם הדגם עם השלושה תאים... אתה צריך גנרטור צמוד בטח

אני עם 7480 i7 וזה מחזיק לי יותר מעשר שעות בתאורה מקסימלית ושימושי אופיס.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מוטי ג.
10-06-20, 06:47
14", כן הלוואי.
רציתי 17" אבל הספקי כוח שלהם צריכים משאית קטנה צמודה.
אם 3 תאים.... מה שנכנס היום בפנים שלא רואים, בקודמים תמיד היו לי 9 תאים, אבל זה בולט ומעצבן בתיק. אני תמיד סוחב איתי לפיתוח מכונה עוד מסך 22" כי אני חייב נדל"ן לעבודה יעילה.מסך אחד לסטודיו, ואחד לכלי דיבאג שונים ומיילים וואטסאפ וואב וכו....
עכשיו עם ה usb c בלפטופ החדש אני מתכנן על מסך נייד 15.6 נוסף ע"ב ה usb c שיכול להכנס לתיק בקלות (כמו טאבלט אבל בלי יכולת עיבוד עצמאית).

בכל מקרה, בבית (פיתוח כל מיני דוגמאות,, בדיקת תלונות לקוחות על המוצר, שליטה מרחוק עם לקוחות ועוד vm אחד לפחות) , אני עובד על שני מסכי 22", וגם המסך של הלפטופ פתוח לדברים הפחות חשובים (צריך להתרגל לזה אבל זה מטורף).

קיצר.... הפסקת חשמל.... נראה כמה זמן הסוללות יחזיקו.

מוטי ג.
10-06-20, 10:46
חחחח "עבדו עליי דוד"
בסוף במקום הפסקת חשמל של 5 שעות, החשמל חזר תוך חצי שעה.

-->