PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו יכול לתאר את ההרגשה כשהמיסב המרכזי בגל האחורי גמור

גיא
20-02-06, 07:37
או במילים אחרות, כשהמיב במרכז הדריישפט האחורי דגם 97 מתחיל להגמר.

איזה סימנים הוא משדר ?

תודה.

מוני אורבך
20-02-06, 07:50
בדרך כלל לא המיסב נגמר אלא הגומי שמקיף אותו.
הוא פשוט מתחיל להאכל ואז נוצר חופש גדול.
חופש זה עלול ליצור רעידות בתחילת נסיעה.
אלא אם כן יש לך חופש ממש גדול, אפשר לנסוע עם זה הרבה זמן.

איציק - 4X6ZH
20-02-06, 08:17
כל עוד המיסב מסתובב קשה מאד לזהות את התקלה .
כל עוד המיסב מסתובב זהוי התקלה = רעש .
ברכב שטח \ ארגז פתוח קשה מאד לשמוע את הרעש ולזהות את מקור הרעש .
בשלב שני המיסב נתפס \ מתפרק ואז כבר הסיפור קל ....
לפעמים התקלה היא שבית המיסב ( הגומיה ) מתחילה להתפרק או להיות קשה ( הגומי מתקשה )
ואז יש רעידות בגוף הרכב . ( בדרך כלל בעומס ) בתחילת נסיעה .
יש לשים לב שהמיסב הוא חלק עם הבית מגומי וניתן בקלות להרכיב אותו הפוך !
אז לפני הפרוק יש לסמן חלק קידמי ביחס לחלק האחורי והחשוב מכל לסמן את צד עליון ביחס לתחתון .
את חיזוק 2 הברגים יש לבצע כאשר הרכב נמצא במצב 4 גלגלים על הקרקע . ( זוית גל ההניעה משתנה )
יש חלק חילופי כזה
לגבי האיכות ?
זהירות בזמן פתיחת האום המרכזי ( לאחר פרוק הדרישפט ) לא ללחוץ את צינור הדרישפט במלחציים .
ועל הדרך בדוק גם את הצלבים .;-)
איציק

גיא
20-02-06, 10:25
טוב,

תודה על התשובה העניינית איציק ( טיפה חששתי ממך )

את 3 הצלבים החלפתי לפני שבועיים ואכן היתה לפחות כיפה אחת תפוסה בכל אחד מהם ( באחד מהם, במקום פיטמת גירוז היה חור פתוח )
את המתקן שמחזיק את המיסב המכרזי לא מבין איך מחברים הפוך, יש שם שני זיזים שתופסים את הגשר ?!

את הצלבים החלפתי כי חשבתי שהרעידות והתיקתוקים בתחילת נסיעה זה משם. זה מופיע גם בנסיעה איטית בטורים הילוך 1 או 2 ( גם LOW )

אני מבין מההסבר שלך, איציק שלא מחליפים את כל הגשפט אלא רק את המיסב שבפנים.

בניענוע של הגל, אין חופש מורגש שם ולא ניראה כי הגומי קרוע. או יבש.

יש איזה סוג של כיוון למתקן הזה ? יש שם חורים מעט גדולים מהברגים. האם יתכן שלא הרכבתי את זה כראוי אחרי החלפת הצלבים ? האם יש מצב שזה כמו בניבה שיש צורך לכוון אחרי פו"ה ?

תודה.

חגי
22-02-06, 07:29
המיסב התחליפי (200 ש"ח) לא מחזיק מעמד ,מנסיון שלי.

גיא
22-02-06, 11:59
חגי

כבעל נסיון

מה שאני מתאר זה המייסב ?

חגי
22-02-06, 14:45
חגי

כבעל נסיון

מה שאני מתאר זה המייסב ?

מה אתה מתאר?

יש רעידות בתחילת נסיעה?

eyal.m
22-02-06, 20:24
חגיא,
ראשית לא הצלחתי להבין האם התיקתוקים והרעידות הסתיימו לאחר שהרכבת תושבת חדשה?!
שנית, מנסיוני "רעידות ותיקתוקים "בתחילת נסיעה גם ב:"LOW" מקורן היה בתושבת הגיר(שהייתה קרועה לגזרים ובעצם לא חיברה בשום צורה בין הגיר לתושבת) ולא בתושבת המרכזית של הדרייב שאפט.
חודשיים לפני כן הרגשתי רעידות בלבד אבל בעיקר בכל מהירות כמעט,ומבדיקה שעשיתי נוכחתי לדעת שאכן המיסב שעליו אתה מדבר היה גמור.

בקיצור, מבחינתי ועל דעתי בלבד "רעידות ותיקתוקים" בתחילת נסיעה אינם סימן למיסב הנ"ל.

גיא
23-02-06, 22:18
לא
לא החלפתי את המיסב
ולא את התושבת

החלפתי רק את הצלבים ( כל ה 3 )

אני אבדוק מחר תושבות אם כי מנסיון עם סמוראי. תושבת שהיתה קרועה, בתחילת נסיעה בעומס, הידית הילוכים ושל הטרנספר זזו הצידה במידה רבה מאוד.

יש תיקתוקים בתחילת נסיעה וגם בנסיעה ( עד 40-50 )
בשיחרור מצמד מהיר יש מין תחושת החלקה.

תודה למגיבים.

ד ו ר ו ן
18-03-06, 21:39
החלפנו היום את המיסב המרכזי.
כמה תובנות..

א. התחליפי נבדל מהמקורי בזוית שיש למקורי כלפי החלק האחורי של הרכב=נטייה מטה של הגל-הינע הראשון שיוצא מתיבת ההעברה, בתחליפי אין את הנטייה הזו וכנראה בגלל זה הוא עובד ביותר עומס שמקצר לו את החיים.
הנטייה הזו נותנת אינדיקציה ברורה איך להרכיב את המיסב על הרכב.
אם לא מתקינים כמו שצריך הגל-הינע הראשון מקבל זוית למעלה לכיוון בטן הרכב.

אנחנו התקנו מיסב מקורי (580ש"ח),אני אומר אנחנו כי הרבה יותר נוח לעבוד כשמישהו מחזיק את החלקים כשצריך לפתוח או להדק ברגים:grin: ..

המיסב שהורד מהרכב התפגר סופית,כלומר אחרי סימני גסיסה ממושכים אך לא משכנעים הוא נפרד מהגומי שלו לחלוטין בשבוע שעבר אחרי 398K ק"מ.. מכובד, בחישוב גס זה פחות מעשירית אגורה לכל ק"מ שעבר, עוד סיבה להשקיע במקורי.

יש ספייסר דק מאד בין החלק האחורי של המיסב ובין הפלאנג' שאליו מתחבר הגל-הינע האחורי, עם כל הג'יפה שהיתה שם הוא נשאר דבוק ולא ראינו אותו בפרוק וגילינו שיש לנו "עודף" של חצי סיבוב בסגירה-יש מגרעת אבטחה שצריכה לחזור בדיוק לאותו המקום בסגירה של הפלאנג'.

אחרי תהיות וחיטוט במיסב ז"ל נמצא הספייסר והסגירה היתה בדיוק לאותה הנק' כמו שהיתה בפתיחה.

חגי
19-03-06, 21:14
החלפנו היום את המיסב המרכזי.
כמה תובנות..

א. התחליפי נבדל מהמקורי בזוית שיש למקורי כלפי החלק האחורי של הרכב=נטייה מטה של הגל-הינע הראשון שיוצא מתיבת ההעברה, בתחליפי אין את הנטייה הזו וכנראה בגלל זה הוא עובד ביותר עומס שמקצר לו את החיים.
הנטייה הזו נותנת אינדיקציה ברורה איך להרכיב את המיסב על הרכב.
אם לא מתקינים כמו שצריך הגל-הינע הראשון מקבל זוית למעלה לכיוון בטן הרכב.

אנחנו התקנו מיסב מקורי (580ש"ח),אני אומר אנחנו כי הרבה יותר נוח לעבוד כשמישהו מחזיק את החלקים כשצריך לפתוח או להדק ברגים:grin: ..

המיסב שהורד מהרכב התפגר סופית,כלומר אחרי סימני גסיסה ממושכים אך לא משכנעים הוא נפרד מהגומי שלו לחלוטין בשבוע שעבר אחרי 398K ק"מ.. מכובד, בחישוב גס זה פחות מעשירית אגורה לכל ק"מ שעבר, עוד סיבה להשקיע במקורי.

יש ספייסר דק מאד בין החלק האחורי של המיסב ובין הפלאנג' שאליו מתחבר הגל-הינע האחורי, עם כל הג'יפה שהיתה שם הוא נשאר דבוק ולא ראינו אותו בפרוק וגילינו שיש לנו "עודף" של חצי סיבוב בסגירה-יש מגרעת אבטחה שצריכה לחזור בדיוק לאותו המקום בסגירה של הפלאנג'.

אחרי תהיות וחיטוט במיסב ז"ל נמצא הספייסר והסגירה היתה בדיוק לאותה הנק' כמו שהיתה בפתיחה.

אם אני זוכר נכון ,עמי כופף את התושבת של המיסב התחליפי לאותה זוית של המקורי והעסק אומנם החזיק יותר אבל לא עבר את ה 20000 ק"מ.

גיא
19-03-06, 21:31
ולפני יומיים אמר לי עמי,

שהמיסב שוב דופק ונימאס לו להחליף .

כניראה שבאמת רק מקורי.

חגי
20-03-06, 17:48
המיסב התחליפי (200 ש"ח) לא מחזיק מעמד ,מנסיון שלי.

כמו שאמרתי בהתחלת השרשור.

-->