PDA

צפייה בגרסה מלאה : משוחרר בן 23 מחפש להתחיל

מתחילבשטח
16-06-20, 01:20
תקציב - מוגבל ל18 כולל טיפולים לשנה ראשונה.. (יודע שזה קשה)
תיקונים כרגע בטווח השנה הראשונה לא, אחרי זה נסתדר.

2. גודל / קיבולת הרכב - רווק אז לא צריך יותר מ2 3 בצפיפות, מתכנן לרדת ליומיים לא יותר.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. הרכב לא אמור לעבור את ה10 12 בשנה.
ב. יומיומי, יכול להסתדר בלעדיו במקרה של נזק.
ג. תחזוקה במוסכים וידנית, אזור המרכז

4. אופי השימוש והטיולים:
א. לעיתים רחוקות שטח קשה, שאר הזמן רך. חייב להיות נוח לכביש

ב. הייתי הרבה בשטח קשה, מעט מאוד בעצמי כנוהג. כרגע אין קבוצה, נבצע חבירה בפייסבוק ופה.

ג. עשיתי נשלטים 21 ובורמה

5. העדפות ותנאי סף

א. גיר ידני חובה
ב. מנוע דיזל/בנזין
ג. תצורה ג'יפ קצר
ד. גיל הרכב - משומש לא אספנות
ה. חייב רכב אמין וצריכת דלק נמוכה.

6. ג' ימני, מפחד ממהצע בשוק, נראה לי כאילו לפעמים המחיר טוב מדי ותמונות יפות מדי, אולי מהו אחר, לא ויטרה.

תודה רבה

חנן-ג'יפולוג
16-06-20, 06:46
תקציב - מוגבל ל18 כולל טיפולים לשנה ראשונה.. (יודע שזה קשה)
תיקונים כרגע בטווח השנה הראשונה לא, אחרי זה נסתדר.

ה. חייב רכב אמין.

אין דבר כזה.

ronbs
16-06-20, 08:25
תמשיך לחסוך

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

מתחילבשטח
16-06-20, 10:24
מה הסכום המינימלי שצריך בשביל רכב כזה?

ronbs
16-06-20, 10:40
35k וצפונה

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

דרור ברלי
16-06-20, 10:49
ועוד כ-10-15K ליישור קו כמו שצריך.
כדי שגם תוכל להינות בשטח בלי לפחד מתקיעות ושבירות בגלל הזנחה של בעלים קודם.

erezgur
16-06-20, 10:51
מה הסכום המינימלי שצריך בשביל רכב כזה?קודם כל ברוך הבא (לגבי השם שבחרת לעצמך, תחשוב מה יהיה בעוד שנתיים שלוש...).
הנתונים שהצגת לא ריאליים מכיוון שהתקציב נמוך אתה בהכרח מכוון לרכב ישן.
עלויות האחזקה של רכב ישן, בוודאי בשנה הראשונה, הינן נגבוהות מאד. מנתונים שמעלים אצלנו בפורום - צריך להיות מוכנים לכ- 1000 שח לחודש ואפילו יותר (רק תיקונים, טיפולים וכו).
לאחר יישור הקו ועם תחזוקה עצמית וידע טכני בסיסי, אולי אפשר להוריד קצת את העלויות אבל זה לא יהיה בתקופה הראשונה ככל הנראה.

אתה יכול להתחיל לחפש ולהתייעץ כאן לגבי אפשרויות ספציפיות, אבל ההצעה לחסוך עודד קיימת כדי להגדיל התקציב כדי לרכוש רכב שאינו שחוט ושתוכל להנות ממנו היא הציעה מצוינת.

נשלח מהנייד

de fox
16-06-20, 11:47
מבלי לשלול את כל מה שנאמר מעלי....

כשהייתי סטודנט תפרן החלטתי לקנות ג'יפ (ראשון, לא הייתי בתחום קודם לכן).
ישבתי על הלוחות והתאזרתי בסבלנות. בסוף מצאתי סמוראי פתוח שהיה לא רע בסה"כ (רחוק מלהיות מושלם כן) והבעיה העיקרית שלו הייתה תושבת בולם ימינת אחורית שנשברה מהשלדה ומבחינת הבעלים זה היה כבד מדי להתעסק עם זה ולכן דרש מחיר בהתאם. בפועל היה עוד קצת מיקוח ובסוף שילמתי לו 8000 ש"ח על ג'יפ נוסע עם מכלולים סבירים ומנוע כמעט חדש (שהבעלים הקודמים שם לא הרבה לפני). בדרך הביתה עצרתי בסדנה שלאחי בזמנו הייתה גישה אליה ותוך כמה שעות התושבת בולם הייתה מרותכת וצבועה כמו חדשה.

הסמוראי הזה שרד אצלי 4 שנים בהם תחזקתי אותו תחזוקת שבר כיאה לסטודנט. נהנתי ממנו מאוד, סבלתי ממנו מאוד, למדתי עליו הרבה, התנסתי במכונאות רכב "הנדס און" וגם טיילתי.

מכרתי אותו באותו מחיר שקניתי אותו אגב (לא זוכר כמה הוצאתי עליו במהלך השנים אבל בוא נגיד שלא השקעתי בו את נשמתי).

מה שאני בא להגיד זה שאפשר גם אחרת ממה שמציגים לך כאן (בצדק גמור). אבל זה דורש תאום ציפיות שלך שבאמת קצת ורודות מדי.

בהצלחה

ishc
16-06-20, 12:14
מבלי לשלול את כל מה שנאמר מעלי....

כשהייתי סטודנט תפרן החלטתי לקנות ג'יפ (ראשון, לא הייתי בתחום קודם לכן).
ישבתי על הלוחות והתאזרתי בסבלנות. בסוף מצאתי סמוראי פתוח שהיה לא רע בסה"כ (רחוק מלהיות מושלם כן) והבעיה העיקרית שלו הייתה תושבת בולם ימינת אחורית שנשברה מהשלדה ומבחינת הבעלים זה היה כבד מדי להתעסק עם זה ולכן דרש מחיר בהתאם. בפועל היה עוד קצת מיקוח ובסוף שילמתי לו 8000 ש"ח על ג'יפ נוסע עם מכלולים סבירים ומנוע כמעט חדש (שהבעלים הקודמים שם לא הרבה לפני). בדרך הביתה עצרתי בסדנה שלאחי בזמנו הייתה גישה אליה ותוך כמה שעות התושבת בולם הייתה מרותכת וצבועה כמו חדשה.

הסמוראי הזה שרד אצלי 4 שנים בהם תחזקתי אותו תחזוקת שבר כיאה לסטודנט. נהנתי ממנו מאוד, סבלתי ממנו מאוד, למדתי עליו הרבה, התנסתי במכונאות רכב "הנדס און" וגם טיילתי.

מכרתי אותו באותו מחיר שקניתי אותו אגב (לא זוכר כמה הוצאתי עליו במהלך השנים אבל בוא נגיד שלא השקעתי בו את נשמתי).

מה שאני בא להגיד זה שאפשר גם אחרת ממה שמציגים לך כאן (בצדק גמור). אבל זה דורש תאום ציפיות שלך שבאמת קצת ורודות מדי.

בהצלחה

+1!!!
עכשיו זה הזמן להחזיק גרוטאה שמתחזקים עם חוטי ברזל, איזולירבנד וסופר גלו.
כזה שתמיד נוזל ממנו שמן למרות שלא כתוב עליו לנד רובר.
כזה שתאהב אותו ותקלל אותו ולפחות פעם בשבוע תפתח לו מכסה מנוע.
כזה שתוציא עליו לא מעט כסף בעיניך כמישהו צעיר אבל אחרי הרבה שנים תבין שזה לא היה כזה נורא.

הקיצר, סמוראי, ויטרה או ספורטאז' או כל דבר אחר שיהיה מספיק זול יעבוד כל עוד תהיה מוכן בראש שזו גרוטאה, אתה תלכלך את הידיים ובסה"כ יהיה לך כיף (או לא ומקסימום הלכו כמה אלפי שקלים).
הנה לינק לכתבה שמבטאת רוח דומה למה שאני ו-DE FOX מעלי מתכוונים (ואין לי פה שום כוונה להמליץ לך לקנות סמוראי) (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2698-%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95-%D7%A9%D7%9C-%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%90%D7% 99-%D7%97%D7%9C%D7%A7-%D7%90-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%9E%D7%93%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%A1%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%90%D7% 99)

בהצלחה

Saar
16-06-20, 12:40
התקציב מאוד לחוץ והדרישות אכן קצת בעייתיות, אבל, כמו שאמרו לפני, רכב פשוט, זול יחסית לתחזוקה ומהנה מאוד (לטעמי)
סוזוקי ויטרה דור 1 (עד שנת 98, כולל)
פעמיים בשנה טסט
רכב פשוט ואמין יחסית.

Yaki5500
16-06-20, 12:46
גם סמוראי, ויטרה דור 1, ספורטאז', טראנו שהם הרכבים הזולים ביותר לא משאירים לך עודף סביר מ-18k כדי להתמודד עם בעיות שיכולות לצוץ (ויצוצו) במהלך הבעלות.
אני מצטרף להמלצה לחסוך לכיוון 30-40k ואז לחזור לפה להתייעץ

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

נדב42
16-06-20, 13:39
ברור שעם יותר כסף יש יותר אופציות.

בהתייחסות למסגרת המקורית שניתנה, וכדי למנוע השבתה בגלל תקציב, אתה צריך לכוון למחיר קנייה של 10-12 כדי שיישאר תקציב לבלת"מ, שיהיו תמיד עם רכב ישן. במחירים האלו אתה צריך לחפש סמוראי פרוייקט או את האנדרדוגים - ויטארה/ספורטאז׳/טראנו.

yoni_0000
16-06-20, 14:54
ספורטאז'.

מתחילבשטח
16-06-20, 16:08
תודה על התגובות.
טרנו קצר אמור להתאים יותר מויטרה לא?
מה סדר גודל עלות חלקים לשניהם? יקר מהמקובל? תכיפות טיפולים?

ishc
16-06-20, 16:10
אני לא מכיר טראנו ולא מכיר ויטרה אבל בסוזוקי תהנה משוק אפטר מרקט גדול יותר וקהילה גדולה יותר של אנשים שמחזיקים כאלו אז הייתי נוטה לכיוון הויטרה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נמרוד
17-06-20, 13:26
כל מה שכתבו נכון... אבל אנחנו פה די נעולים על העבר. פעם היה סיקס או סמוראי במחירים זולים - כי זה כל מה שהיה. היום יש המון מבחר. סתם ככה צדו את עיני מודעות פה בפורום -

פאג'רו 99', המוכר ירד כבר ל22,000. לא רחוק מהיעד. נראה על פניו רכב די שמור, יכול לספק לפות"ש שנה או שנתיים של טיולים מדהימים.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/115021

קינג 2001. קילומטראז' עצום, אבל גם יכול לספק עוד מחזור חיים אחד לבחור צעיר -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/116372

סמוראי ב25K, אולי אפשר להוריד עוד, אולי איזו הלוואה מהדוד. וזה נראה רכב ממש מסודר:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/116347

מוסו ספורט ב13,000 בלבד, על פניו נוסע ותקין (אבל מכוער)
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/116260

וכן הלאה וכן הלאה.

Saar
18-06-20, 21:22
קינג זה אחד הרכבים האחרונים שהייתי ממליץ לבחור צעיר עם תקציב לחוץ. כל תקלה תהיה יקרה לתיקון (גם עצמי).
אם דיזל, אז רק מסוף שנות ה 90. דיזל פשוט של פעם.
גם אם יתקלקל, יחסית זול לתקן.
עדיין, אני חושב שהפתרון הוא במשפחת סוזוקי.

-->