PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: השקה מקומית: מיצובישי טרייטון PRO

יואב פולס
18-06-20, 10:30
ניתן לצפות בעמוד זה:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3947 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3947-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%94-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7% A9%D7%99-%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%98%D7%95%D7% 9F-PRO)

zivo
18-06-20, 15:33
אני שונא שמשקרים אותי!
ברגע שמנסים למכור לי, שהגבהה + מיגון + צמיגים זה 30K זה מכעיס.

גם אם נבדוק רק את המחיר של הסטים האלו כחדשים זה עדיין לא מגיע למחיר הזה.
אבל שאומר את זה היבואן, שמפרק את הבולמים, קפיצים וצמיגים מהרכב החדש, ובטוח לא זורק אותם, זה כבר זילזול מעליב.

פשוט טמבלים. היו עושים את זה במחיר עלות אמיתי, היו מרוויחים כמה לקוחות שמתנדנדים.
כך, פשוט נתפסים כלא אמינים. אחרי זה, כל השאר לא מענין אותי.

מצטער, כלמוביל לא ארגון לומד.
אין לי כח ואני לא אחפש מה כתבתי פה אחרי ההשקה פאג'רו, אבל אבל זה בטוח היה דומה.

nir.samo
18-06-20, 16:31
יש דברים אחרים שכן עושים במחיר עלות?
זה שפאקינג טנדר עולה רכב מליון ש"ח זה בסדר?

Sent from my H3123 using Tapatalk

amitaikl
18-06-20, 17:04
אני שונא שמשקרים אותי!
ברגע שמנסים למכור לי, שהגבהה + מיגון + צמיגים זה 30K זה מכעיס.
גם אני!
אז החלטתי לבדוק:
1. בכתבה נכתב 20K תוספת ולא 30K
2. הגבהה 6134 ש"ח (https://www.asfir.co.il/%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%94-bilstein-8899873.html?car=1&category=8618) +994 ש"ח התקנה
3. מיגון: 4179 ש"ח (https://www.asfir.co.il/%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%94-bilstein-8899873.html?car=1&category=8618). +889 ש"ח התקנה
4. מיגון סף: 2432 ש"ח (https://www.asfir.co.il/%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%A1%D7%A3-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%92%D7%94-%D7%A9%D7%97%D7%95%D7%A8-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-4x4.html?car=1&category=8618) + 351 ש"ח התקנה
5. צמיגים של פירלי (https://tires4u.co.il/carmodels?tireType=2&manufactor=37&model=6609&year=2019&subModel=27840): 650 ש"ח * 5 = 3250 ש"ח

לפני השחרה של ג'אנטים, הכנסה לרישיון ושאר זוטות יצא 18K.
אם היה לי 1/4 מיליון ש"ח לשים על טנדר, הייתי מעדיף לקנות אחד שכבר מוכן לשטח "מהחנות".
מה שהם מוכרים מתומחר סביר בהשוואה למי שקונה טנדר בלי כלום והולך לעשות את הדברים לבד.

Yaki5500
18-06-20, 17:10
וזה בלי אף מילה על המחיר שכלמוביל קיבלו מאספיר על הקיט הזה. הרי ברור שהם לא משלמים מחיר לצרכן

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

asafk
18-06-20, 17:13
מציע לא להיכנס ליבואן או לאספיר לכיס. אני שמח שבכלל יש דגם 'משופר לשטח' גם אם זה במחיר רגיל והתמורה היא פחות ריצות וכאבי ראש.
צמיגי חתך 60 לרכב משופר לשטח? כשיש אפשרות לצמיג באותו קוטר ואותו רוחב אבל על חישוק קטן יותר? אז זה שיפורים שמיועדים לחובבי השטח או לחובבי הפוזה של שטח?

ופעם הבאה... בחיאת יואב, תמדוד כמה אויר יש בין השילדה לבין הסלעים. כי לפי הדגם היוצא, מרווח הגחון כאן, גם אחרי הגבהה, פחות משל המתחרים אפילו בלי הגבהה. אז אם זה לא השתפר.. שום מיגון לא יעזור זה עדיין טנדר נמוך.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

mugi8675
18-06-20, 18:44
ונזכיר שהמיגון גחון של אספיר פריך (למשל בגארנד ויטרה)...

amitaikl
18-06-20, 18:52
וזה בלי אף מילה על המחיר שכלמוביל קיבלו מאספיר על הקיט הזה. הרי ברור שהם לא משלמים מחיר לצרכן

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkכולם צריכים להרוויח וזה בסדר.
בגלל זה ההשוואה שלי היא למחיר שהקונה היה משלם אם היה הולך לעשות הכל לבד

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

דורון.פ.
18-06-20, 18:57
אני חושב שזה מה שמעצבן
אבל צריך להוסיף גם את הקשת

בשורה התחתונה, כלמוביל מאפשרים ללקוחות ליהנות מערכת שטח מצויינת בתוספת מחיר של 20,000 ש"ח לשלב ההשקה. לפי נציגי כלמוביל, מדובר בערכה שעולה להם אלפי שקלים יותר, ומחירה הרגיל לאחר ההשקה יעמוד על 35,000 ש"ח.

דעתי בנושא חלוקה. מחד – התמורה לתוספת הכסף היא מעולה. ככל הנראה בחיים לא תצליחו לקבל את השדרוגים האלה, במחיר כזה

Yaki5500
18-06-20, 18:58
אני מסכים איתך אבל נראה שבמקרה זה הקונה מפסיד למעט אולי עניין הטרטור ללכת לשפר לבד וגם העובדה שהיבואן לא יכול להתנער מאחריות בגין שיפורים

Yaki5500
18-06-20, 19:02
חוץ מזה יש להרוויח ויש להרוויח תוך הטעיית הלקוחות

asafk
18-06-20, 19:04
לא נראה לי שיש כאן הטעייה. עסקה הוגנת בסך הכל למי שרוצה ראש שקט ולא להתעסק השיפורים.

אסף.

Yaki5500
18-06-20, 19:05
הם אומרים שיעלה לך 35k לרכוש את השיפורים האלה לבד

assafy
18-06-20, 19:22
הם אומרים שיעלה לך 35k לרכוש את השיפורים האלה לבד

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkלא מדוייק. הם אומרים שמחיר התוספת מהם אחרי שלב ההשקה יעלה ל35 אלף שח במקום 20 כרגע.
אז אם עכשיו זה פחות או יותר סביר, אחרי שיעלו ל35 (אם זה אכן יקרה), זה כבר לא יהיה משתלם בעליל.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Yaki5500
18-06-20, 19:23
אז לא הבנתי נכון קודם

talw
18-06-20, 19:49
בזמנו חבר קרוב רצה לקנות פג'ארו פרו מהחברה, העסקה התפוצצה כאשר הוא ביקש את הגלגלים /קפיצים בולמים וכו' המקוריים של הרכב- שבכל מקרה הוא נדרש לשלם עליהם מראש למרות דרישת התשלום הנוספת ל"פרו".
בסוף המסכן קנה לנדקרוזר מהחברה המתחרה. - גם כן אוטו אנמי בארבע מאות אלף, אני לא מצליח להבין את זה.

עמי
18-06-20, 20:05
זה בדיוק העניין. אם כבר בודקים את עניין המחיר (ואני באופן אישי חושב שזה מיותר. מי שרוצה שיקנה, מי שלא - לא), אז צריך לבדוק את ההפרש בין הרכיב ה"משופר" למקורי.

קצת מזכיר לי את התרגילים שקבלני בניין עושים עם אבזור לדירות חדשות: "הכיור שווה 2000 ש"ח, אבל אם אתה לא רוצה אותו, זה רק 500 ש"ח זיכוי..."

יואב פולס
18-06-20, 20:35
כששמעתי את המחיר לראשונה, התגובה שלי היתה בדיוק כמו שלכם.
תוסיפו לחשבון את קשת האלומיניום הצבועה, ואת הצביעה של הג'אנטים, שרק זה עלה כמה אלפים.
האם זה מיותר - לטעמי כן. אבל זה כבר בחבילה.
האם הייתי בוחר לבד בסט-אפ הזה של הבולמים והקפיצים? כנראה שלא. אבל כלמוביל עשו עבודה מרשימה ומגישים לפחות לשלב ההשקה חבילה כוללת, שלדבריהם עולה להם כמה ת'אלפים יותר ממחיר ההשקה.
ב 35.0 אשח הייתי מוותר.

zivo
18-06-20, 20:46
לא נראה לי שיש כאן הטעייה. עסקה הוגנת בסך הכל למי שרוצה ראש שקט ולא להתעסק השיפורים.

אסף.

מה הגון כאן?
זה בערך המחיר שאם כל אחד היה עושה את בעצמו לבד (כולל כל מני קישוטים שאף אחד לא היה עושה אבל הם כבר עשו), ומזה הם לוקחים לעצמם בחזרה את כל הסטים המקוריים, ומשחילים לאיזה לקוח אחר.
כמה זה שווה לכל אחד זו שאלה אחת, אמירה של היבואן בסגנון "לי זה עולה יותר", מזכירה את הגשש, אבל רחוקה מהאמת - וזה מעצבן.

לא רוצים, אל תעשו, אבל אל תשקרו, אנחנו לא טיפשים.

מי שמזלזל בלקוחות שלו, שלא יתפלא שהלקוחות מזלזלים בו.

ד ו ר ו ן
18-06-20, 20:46
תודה יואב!

חסר כאן סקירות רכבים כאלו.

ד ו ר ו ן
18-06-20, 20:53
מה הגון כאן?
זה בערך המחיר שאם כל אחד היה עושה את בעצמו לבד (כולל כל מני קישוטים שאף אחד לא היה עושה אבל הם כבר עשו), ומזה הם לוקחים לעצמם בחזרה את כל הסטים המקוריים, ומשחילים לאיזה לקוח אחר.
כמה זה שווה לכל אחד זו שאלה אחת, אמירה של היבואן בסגנון "לי זה עולה יותר", מזכירה את הגשש, אבל רחוקה מהאמת - וזה מעצבן.

לא רוצים, אל תעשו, אבל אל תשקרו, אנחנו לא טיפשים.

מי שמזלזל בלקוחות שלו, שלא יתפלא שהלקוחות מזלזלים בו.
הזלזול הוא קצת שלך..

גם אם המחיר זהה/קרוב מאד,
מבחינתך לקבל רכב מסודר מהיבואן לא שווה משהו?
סט שעבדו עליו כדי שיתאים לרכב, לא שווה משהו?
עלות יום עבודה נפרד של בעל הרכב, לקחת ולהחזיר את הרכב לסדנא לא עולה כסף?

אז אתה לא לקוח פוטנציאלי, ואתה כן נהנה מהתהליך.
בשביל הרבה אנשים זה פותר הרבה דילמות של בחירת הקיט שמבחינתם זה כאב ראש אחד גדול.

Yaki5500
18-06-20, 21:01
זה בעיקר לדעת שאין קונצים עם האחריות

יואב פולס
18-06-20, 21:17
zivo,
קח נשימה עמוקה, נשמע מהתגובות שאתה מאוד לא רגוע.
יש כאן הרבה דברים, אין כאן זילזול בלקוח.
הם לא אונסים אותך להתקין את זה.
לא מתאים לך? חושב שיכול להתאים לעצמך סט-אפ אחר? לא רוצה לשלם על השחרה של ג'אנטים - אתה לא חייב.
רכוש את הרכב 'סטוק', ותשפר אותו בהתאם להעדפותיך.
למי שלא רוצה להתעסק, או שמסתכל על הערך של כל החבילה כולה, במחיר ההשקה של 20.0 אש"ח זו עסקה מצויינת.
הם לא מרמים איש, ולא גונבים איש.

לעניין החלקים שיורדים מהרכב - אם הבנתי נכון כי שאלתי את השאלה הזו בדיוק, אסור להם למכור אותם כחלקים חדשים, וגם לא כמשומשים.

talw
18-06-20, 21:51
לעניין החלקים שיורדים מהרכב - אם הבנתי נכון כי שאלתי את השאלה הזו בדיוק, אסור להם למכור אותם כחלקים חדשים, וגם לא כמשומשים.

לא שזה מעניין אותי , ומי שרוצה שיקנה או שלא, אבל למה הם לא מוכנים לתת את החלקים המקוריים ללקוח?- שהוא יזרוק אותם לפח שלו ...
הרי אתה לא משלם על דגם עם קוד חדש ברשיון שרשום בו ״pro” , לדוגמא רוביקון שאתה משלם עליו תועפות מעל הספורט, אלא משלם מחיר מלא על החלפת חלקים באותו דגם.

נדב42
18-06-20, 22:39

אשרי המאמין ..

רמי גלבוע
19-06-20, 00:08
1. כלמוביל לא מחליפים את החישוקים, רק צובעים אותם.
2. אני מסכים שטענת ה"זה שווה 35,000 שקלים" לא רצינית, אבל האם זה הדיון? הערכה עובדת מצוין, זה מה שחשוב. בלי ריצות, בלבולים, "קשה לי, רך לי". אני יודע שג'יפולוגיסטים אוהבים לעשות הכל לבד, אבל הרבה לקוחות (כולל אנוכי) ישמחו לקבל ערכה מושקעת ומאוזנת.
3. מה שלי חסר בעסקה זו הגנה על החלק התחתון של הפגוש הקדמי, זו נקודת תורפה.
4. התיאור של יואב הוא על גרסת 'דקאר'. גרסת 'דזרט' הבסיסית מגיעה עם חישוקי 16", וצמיגי BF במידה 245/70R16. זה חתך גבוה יותר, אבל הקוטר הכללי של הצמיג קטן בכ-1 אינץ'. אז מה יותר חשוב, חתך או גובה? הנה, דיון חדש...
נרמז לי שיש מצב שמי שיירצה דקאר עם 16", יוכל לקבל. זה לא מידע רשמי, או בדוק.

מבחינתי, ובימים שכל השוק הולך לכיוון של ג'יפונים פריכים, קיט כזה הוא תוספת ברוכה, וכל הכבוד ליבואן שהשקיע הרבה זמן בכיול המתלים.

סולי
19-06-20, 00:25
אבל בכל זאת חלק מהשאלות סופר לגיטימיות לגרסת שטח שיבואן רציני עומד מאחוריה.
1. בחירה בחישוק גדול, פחות מתאים לשטח.
2. צמיגים, למה אי אפשר לבחור בצמיג at אמיתי.... לbf אין גב? לגודייר? ויש עוד חוץ מהבדיחה הזו
3. לא מבין את ההתעקשות על אספיר.
אין גתוס? אין רסטה?

ולגבי המבחן, תודה יואב,
לי אישית חסר התייחסות לגיר החדש...
להתנהגות האלקטרוניקה בשטח (הבנתי שגם בטיחות אקטיבית נכנסה לטנדרים בשנה האחרונה) וכמו שנאמר מרווחי גחון בגרסה מוגבהת לעומת לא.

https://youtu.be/9wq4V_eV8po

בסרטון נראה שהוסיפו מערכת בקרת ירידה.. שעובדת גם ברוורס.
נראה לי תוספת נחמדה לבטיחות, בנסיגה ממכשול, כמו ניסיון עלייה שנכשל לדוגמא.

אנסה להוסיף מדידה שאני עשיתי, לצערי לא זחלתי לבדוק את הגחון...
2 טריטונים 2018, כמעט 100k, האחד סטנדרט (87סמ כנף קדמית) השני מוגבה סט אפ מלא אולדמן (92סמ כנף קדמית).129754129755129756129757

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

zivo
19-06-20, 00:49
zivo,
קח נשימה עמוקה, נשמע מהתגובות שאתה מאוד לא רגוע.
יש כאן הרבה דברים, אין כאן זילזול בלקוח.
הם לא אונסים אותך להתקין את זה.
לא מתאים לך? חושב שיכול להתאים לעצמך סט-אפ אחר? לא רוצה לשלם על השחרה של ג'אנטים - אתה לא חייב.
רכוש את הרכב 'סטוק', ותשפר אותו בהתאם להעדפותיך.
למי שלא רוצה להתעסק, או שמסתכל על הערך של כל החבילה כולה, במחיר ההשקה של 20.0 אש"ח זו עסקה מצויינת.
הם לא מרמים איש, ולא גונבים איש.

יואב ורמי,

אם אתם דואגים, אני רגוע, אבל אתם (במקרה או במכוון) לא בפוקוס.
אף אחד לא אונס, ואני לא זוכר שהתלוננתי על אונס.
אבל במפורש לא אומרים פה אמת, ואני לא מוכן שישקרו לי בפרצוף, ודי נמאס לי מכל הפירסומים של האוויר החם.
ולכן, בשביל הכייף ובשביל העקרון, שאני נתקל בזה אני מצביע על זה.
ואם כל האחרים היו מגיבים כמוני, אני מאמין שהיה נחסך לנו קצת בלבלול מח, היינו מקבלים מידע אמיתי ואז גם מחירים הוגנים יותר.

לעובדות -
1 - יואב - מה אתה מנסה להגיד, שעל כל רכב פרו שהם מוכרים, הם לוקחים 4 צמיגים חדשים, סט בולמים וסט קפיצים.... שעשו 0! ק"N וזורקים אותם לפח???
נתחיל מהסוף, מההערה של טל על הפאג'רו - אם הלקוח שילם על התוספות, ולא הורידו לו זיכוי על מה שירד מהרכב, למה לא נותנים לא את החלקים שירדו מהרכב? ושאף אחד לא יקשקש לי על בטיחות, מוסך מסודר, אמור להציע לך (לפחות לראות) את כל הבלאי שירד מהרכב שלך.

2- אם לאדם מהרחוב זה עולה פחות מ 20K בוודאי שלהם זה עולה פחות. אין לי שום בעיה ששמים מדבקה ולוקחים על זה מיליון שקל, מי שטיפש, שישלם. יש לי בעיה שלוקחים סט שעולה פחות מ 20K ומציגים אותו במפורש כיקר ואיכותי יותר. זו פשוט הונאה.

שני הסעיפים האלו יחד, ואני אומר פה, והם מוזמנים לתבוע אותי, זה קישקוש ואי אמירת אמת (וזו שיטה וזה חוזר על עצמו).

בפעם הבאה, שדרור יפתח פה בנאום חוצב להבות על שטוקהולום וכו', תזכרו בכל יפי הנפש שהעירו לי פה על התנהגות צרכנית בסיסית.
מי שמשלים עם שקרים קטנים, שלא יתפלא שיפילו אותו על שקרים גדולים.

יואב פולס
19-06-20, 06:19
zivo הפסקתי לקרוא את תגובתך ברמיזה לגבי ולגבי רמי.
חצית גבול.
לגבי החברות האחרות,
בערך את אותה השאלה גם אני שאלתי ממקום של למה בילשטיין? יש שניים שלושה בולמים בעולם שהייתי חושב עליהם קודם. התשובה היתה שלחברות האחרות אין את היכולת לעמוד בקריטריונים של כלמוביל כשהם בוחרים ספק משנה שצריך לתת שירות ולהחזיק מלאים. נכון או לא - לא יודע.
אני מביא את המידע כפי שנאמר לי וכפי שהבנתי אותו. מהתגובה של רמי, אני מסיק ששנינו הבנו אותו הדבר.
מכאן, יכול אדם להחליט שהסט הזה 'שווה לו' או שהוא יעדיף לבנות את הרכב לבד. לדעתי, ותוך כדי כתיבה זה התחדד, בנייה לבד לא בהכרח תהיה משמעותית זולה גם אם מוותרים על הקשת ועל הצביעה כלומר - צמיגים / בולמים/ קפיצים / מיגונים.

talw
19-06-20, 07:39
צריך להיות סדר בדברים, בתוך עמנו אנו חיים... במידה ויבואן רכב מצהיר על דגם חדש (משופר לטעמו של אחד או אחר) ומגדיר לו שם- "PRO" ,שיפנה בבקשה לקרטל לוי יצחק ויבקש להוסיף שורת דגם ,"PRO" , נגיד ש 10% מעל מחירון הדגם הפשוט - במקרה הזה אין מקום להלין על כלום וחצי דבר, שכל אחד יעשה את החשבון הפרטי שלו.
המקרה פה שונה .
וכאמור ע"י אחרים פה, זה עדיין לא מוריד מערכו של היבואן המסחרי באספקט ההשקעה בשיפור הרכב לשטח, (לא כי הוא אוהב אותנו כלכך ,כן? אלא כי התחרות גורמת לו לעשות זאת).

asafk
19-06-20, 08:00
כשיבואן מציע דגם 'ככה וככה' שכל מה שהשתנה בו זה קישוטי פלסטיק וטפט צבע ואולי רדיו אחר - הלקוחות משלמים, וכמו גדולים, על 'גרסת אבזור מיוחדת' - הרבה יותר מהעלות שלה. שם אין לכם בעיה.
תבינו שמזה היבואן מתפרנס. אני חושב שאתם מבינים.
אותו דבר כאן. אבל כאן זה ברזלים 'אמיתיים', למי שלא רוצה לעשות בעצמו את הסיבובים והריצות והרישוי. לגיטימי להציע ולקחת על זה כסף ואפילו להרוויח טוב. אף אחד ממשתתפי הדיון הזה לא מצפה לקבל מתנות מיבואן רכב.... ומי שנצפה שכן, שישים שן מתחת לכרית אולי פיית השיניים תביא לא צמיגי שטח במתנה- זה יותר סביר.

לגבי חתך הצמיגים - אם היבואן יכול לאשר מידה בקוטר ורוחב מסויימים על חישוק 18 הוא יכול לאשר אותו קוטר ורוחב על חישוק 16. זה לחלוטין בתחום המותר שלו והוא לא 'חייב' להיצמד רק למידות המקוריות. רוצים שירות אמיתי לחובבי השטח? הנה. אל תכריחו אותנו לבחור בין חישוק 18 וקוטר 31 לחישוק 16 וקוטר 30. תנו לנו חישוק 16 וקוטר 31. מותר לכם, זה חוקי, וטכנית אין עם זה שום בעיה.

אסף.

talw
19-06-20, 08:28
כשיבואן מצהיר על דגם ככה וככה עם קישוט כזה או אחר זה מתבטא במחירון הרכב. ( לימיטד, פרסטיג׳ ,sle ועוד כל מיני...)
למה שביטוי ערך לחבילת שטח בדגם חדש תהיה שונה מקישוטים?

asafk
19-06-20, 08:35
לא זאת אלא גם זאת.
מי שייקנה את חבילת השטח 'בהנחה' ובמחיר השקה של 20000 יזכה לעליית מחירון הרכב ב35000. כשאני חושב על זה ככה זה אפילו יותר משתלם.
כי אותה חבילה ללא מעורבות היבואן תעלה נגיד אותם 20000 אבל לא תעלה את מחיר המחירון אצל החבר לוי יצחק אפילו בקצת..

אסף.

talw
19-06-20, 08:43
מצטער, אבל לא ראיתי שום איזכור לחבילת פרו בפג׳ארו /טריטון אצל ידידנו, ושום תוספת למחיר המחירון, ותקנו אותי אם אני טועה. כי אם אני טועה , אין לי בכלל טיעון.

asafk
19-06-20, 08:47
מה שמופיע במחירון היבואן אמור למצוא ביטוי אצל המחירון. אולי בחודש הבא?

אסף.

asafk
19-06-20, 08:48
ועכשיו, מישהו יכול לומר אם אכן מרווח הגחון נשאר עלוב כשהיה בדגם היוצא?

אסף.

zivo
19-06-20, 12:22
zivo הפסקתי לקרוא את תגובתך ברמיזה לגבי ולגבי רמי.
חצית גבול.
לגבי החברות האחרות,
בערך את אותה השאלה גם אני שאלתי ממקום של למה בילשטיין? יש שניים שלושה בולמים בעולם שהייתי חושב עליהם קודם. התשובה היתה שלחברות האחרות אין את היכולת לעמוד בקריטריונים של כלמוביל כשהם בוחרים ספק משנה שצריך לתת שירות ולהחזיק מלאים. נכון או לא - לא יודע.
אני מביא את המידע כפי שנאמר לי וכפי שהבנתי אותו. מהתגובה של רמי, אני מסיק ששנינו הבנו אותו הדבר.
מכאן, יכול אדם להחליט שהסט הזה 'שווה לו' או שהוא יעדיף לבנות את הרכב לבד. לדעתי, ותוך כדי כתיבה זה התחדד, בנייה לבד לא בהכרח תהיה משמעותית זולה גם אם מוותרים על הקשת ועל הצביעה כלומר - צמיגים / בולמים/ קפיצים / מיגונים.

יואב , ורמי,
אין לי שום תלונה אלייכם, ואם מישהו נפגע אני מתנצל.
התלונה שלי על מה כתוב במכתב ולא לדוור .
יואב כתב במפורש "לפי נציגי כלמוביל" ואני מקבל את זה בדיוק כך.
לא כתבתי מילת ביקורת על הכתבים, רק על היבואן.

ודרך אגב יואב, הנה הפרשנות שלי למשפט "שלחברות האחרות אין את היכולת לעמוד בקריטריונים של כלמוביל כשהם בוחרים ספק משנה" -
כי זה לא בז... שלהם להשקיע, לחשוב, ולקחת אחריות... (ואתה אפילו מצטט אותו -
בשיחה עם ארז סבג, מנהל חטיבת מיצובישי בכלמוביל, נאמר בכנות כי פרוייקט ה'פרו' הזה אינו כלכל)
ופה ספק אחד, אספיר, עשה להם את הכל.
זה לגיטימי שלא בא להם להשקיע. תגידו "השוק הזה לא מעניין אותנו, ומי שרוצה שיילך לאספיר, הוא מורשה שלנו.." והכל בסדר.
זה כל כך פשוט וכל כך שקוף....
אבל עוד הפעם, היבואן בחר להעביר מסר מנופח של מקצוענות (תוך כדי שהוא לכלכך ומשחיר את האחרים), שמסתיר חוסר עניין ומעל הכל זילזול בצרכן (שאמור לא להבין במכניקה, אבל להתרשם מהמקצעונות של שרשרת ההספקה).

כולנו בעסק הזה יותר מיומיים, יש פה יותר מיבואן אחד (של בולמים), שיותר אמין מאספיר (מי שחפש פה אחורה, ימצא את מה שכתבתי על קיט הגבהה ל GV 2006, ואיזה לוקש אספיר מכרו אז לגבי בילשטיין).
וכספק מגינים, אספיר טובים מרסטה למשל (שעושה עבודה למשטרה)??? (לא מכיר אף אחד מהם ולא קינתי מאף אחד מהם בחיים).

לא קונה את ההתנהגות הזו של היבואנים.

דרך אגב, בעקבות הערה של רמי בשרשור אחר, כן הלכתי להסתכל על הנאברה החדשה, נראה מרשים. עכשיו צריך לחכות ולראות את האמינות.

יואב פולס
19-06-20, 13:35
התקבל בחברות.
תראה, במהלך יום שלם, נוצרות הרבה שיחות לא רשמיות.
אתם עדינים בשאלות שלכם לעומת מה שאני שאלתי את מי שעמד מאחורי הפיתוח.
ממש את הבחור הספציפי שהלך לאספיר לבחור חבילה.
אבל זו שיחה חופשית, ולא רשמית, ולכן את התשובות שלו אני לא יכול לצטט, ולכן אני מביא את הדברים שאומר היבואן, ומבחינתי אחרי שאיתגרתי אותם, וקיבלתי תשובות, הן הניחו את דעתי.
היבואן השקיע מאות שעות עבודה אם לא יותר בסט-אפ הזה.
אני לא מצליח להבין איפה אתה רואה זילזול בלקוח. אני לא ראיתי כזה. אני כן השתכענתי מהתשובות שהדברים אמיתיים וכנים.
אני משער (לא יודע, אלא משער) שגם אנשי כלמוביל היו שמחים לאתגר עוד ספקים ביצירת סט לטרייטון.
תשכחו מהגישה של לקנות סט-אפ מוכן מיבואן ללקוח סופי כמוך או כמוני. כשאתה מציע סט כזה, אתה מחפש הרבה דברים, שאינם קשורים ישירות לסט עצמו אלא לדברים אחרים.

סולי
19-06-20, 13:42
יואב אשמח אם תתייחס להודעה מס 27 בשרשור, ביחס למבחן ולרכב... ולא ליבואן.

מערכות אלקטרוניות, איך תפקדו בשטח?
האם המרווח גחון של הגירסה המוגבהת עדיין נמוכה מהמתחרים?

zivo
19-06-20, 14:28
התקבל בחברות.
תראה, במהלך יום שלם, נוצרות הרבה שיחות לא רשמיות.
אתם עדינים בשאלות שלכם לעומת מה שאני שאלתי את מי שעמד מאחורי הפיתוח.
ממש את הבחור הספציפי שהלך לאספיר לבחור חבילה.
אבל זו שיחה חופשית, ולא רשמית, ולכן את התשובות שלו אני לא יכול לצטט, ולכן אני מביא את הדברים שאומר היבואן, ומבחינתי אחרי שאיתגרתי אותם, וקיבלתי תשובות, הן הניחו את דעתי.
היבואן השקיע מאות שעות עבודה אם לא יותר בסט-אפ הזה.
אני לא מצליח להבין איפה אתה רואה זילזול בלקוח. אני לא ראיתי כזה. אני כן השתכענתי מהתשובות שהדברים אמיתיים וכנים.
אני משער (לא יודע, אלא משער) שגם אנשי כלמוביל היו שמחים לאתגר עוד ספקים ביצירת סט לטרייטון.
תשכחו מהגישה של לקנות סט-אפ מוכן מיבואן ללקוח סופי כמוך או כמוני. כשאתה מציע סט כזה, אתה מחפש הרבה דברים, שאינם קשורים ישירות לסט עצמו אלא לדברים אחרים.

יואב,
אני אנסה לענות בזהירות :-)
1-שיבואן אומר ששווי מערכת כזו "אלפי שקלים יותר מ 20000ש"ח" , שכל אחד יכול לעשות בדיקת מחירים מהירה ולראות שזה הרבה יותר נמוך - זה במקרה הטוב זלזול. (לא אומר "חסכתי לך ריציות ובילבול מח", אומרים שווי המערכת).
2- שיבואן מנסה להעביר לי מסר, שלאף אחד מהרכיבים החדשים שיורדים מהרכב אין שימוש, אבל מסרב למסור אותם ללקוח (שישלם עבורם), זה במקרה הטוב זילזול.
3- שיבואן אומר לי שהבחירה בבלישטיין היא בגלל אמינות של היבואן שלהם, בזמן שאנחנו יודעים שיש בולמים לא פחות טובים ויבואנים לא פחות רציניים, זה זילזול (והשחרה של האחרים).

אני חוזר ואומר -
הג'יפאים זה קהל בעייתי, שרובו לא משלם ואוהב לבלבל את המח. אני מכיר הרבה אנשים מהתחום שמסננים אותנו, ומבחינתם בצדק.
אני יכול להבין (לא בהכרח להסכים) לאמירה של "לא שווה לנו".

אבל, אל תספרו לי סיפורים, זה כל כך שקוף, זה תרגילי מכירה, שבמבדקים, שלפני הגיבוש, שלפני הטירונות של אנשי המכירות, כבר מסבירים לך שאסור לעשות.

אני אשמח אם תעביר את שלושת הנקודות האלו ליבואן, או שנציג שלו יגיב פה (לעניין).
שיראו לי איזה תקנה של משרד התחבורה אוסרת עליהם לתת לי את הבולמים והקפיצים המקוריים של הרכב שלי.
במקרה שטעיתי, אני מבטיח התנצלות.

יואב פולס
19-06-20, 14:52
1. נמסר הסכום המדוייק שעולה הערכה לכלמוביל. בהתחלה הסכום נשמע לי מופרך לחלוטין. אחרי חישוב מקורב, הבנתי שהם כנראה צודקים.
2. בודק את זה, ואעדכן.
3. יש כאן מרכיבים שאינם עוסקים במוצר עצמו אלא ביכולות של הספק עצמו. אין כאן השחרה של אף אחד. אנחנו מכירים את כל הספקים האחרים, וכלקוח פרטי לא ההיתי מהסס לרכוש מוצרים מגתוס, רסטה, אאוטבק, פרוג'יפ ומצטער אם שכחתי מישהו. אבל כשאתה עובד מול גוף כמו כלמוביל, וצריך לעמוד בדרישות אחרות רבות ומגוונות. אין בכך מלהמעיט בערכו של אף אחד אחר. לקריטריונים של כלמוביל, זה לא הספיק.

יואב פולס
19-06-20, 15:02
אבל בכל זאת חלק מהשאלות סופר לגיטימיות לגרסת שטח שיבואן רציני עומד מאחוריה.
1. בחירה בחישוק גדול, פחות מתאים לשטח.
2. צמיגים, למה אי אפשר לבחור בצמיג at אמיתי.... לbf אין גב? לגודייר? ויש עוד חוץ מהבדיחה הזו
3. לא מבין את ההתעקשות על אספיר.
אין גתוס? אין רסטה?

ולגבי המבחן, תודה יואב,
לי אישית חסר התייחסות לגיר החדש...
להתנהגות האלקטרוניקה בשטח (הבנתי שגם בטיחות אקטיבית נכנסה לטנדרים בשנה האחרונה) וכמו שנאמר מרווחי גחון בגרסה מוגבהת לעומת לא.

https://youtu.be/9wq4V_eV8po

בסרטון נראה שהוסיפו מערכת בקרת ירידה.. שעובדת גם ברוורס.
נראה לי תוספת נחמדה לבטיחות, בנסיגה ממכשול, כמו ניסיון עלייה שנכשל לדוגמא.

אנסה להוסיף מדידה שאני עשיתי, לצערי לא זחלתי לבדוק את הגחון...
2 טריטונים 2018, כמעט 100k, האחד סטנדרט (87סמ כנף קדמית) השני מוגבה סט אפ מלא אולדמן (92סמ כנף קדמית).129754129755129756129757

אנסה לענות,
1. מסכים. אני לא הייתי בוחר בחישוק הזה. רמי ענה על זה, כפי שגם אני הבנתי.
2. מסכים שוב. העובדה היא שאני עם הל"ק על BF-AT. צריך לראות זמינות של צמיגי BF או אחרים במידות האמורות. אין לי מושג.
3. עניתי ל zivo
4. הגיר החדש - עד כמה שיכולתי להתרשם, עובד מצויין. אבל התייחסות מפורטת, אנסה אחרי שאקבל את הרכב למבחן ארוך יותר.
5. אלקטרוניקה - זה מיצובישי לא .... אבל ברצינות, מה שעבד בשטח עבד טוב. אם אני זוכר נכון, מערכות הבטיחות המקוריות מתבטלות עם המעבר ל LOW.
6. מערכת בקרת הירידה במדרון עובדת טוב. אישית אני לא אוהב את המערכות האלה. בטרייטון יש פיצ'ר מגניב, בבסיס, המערכת יורדת במהירות של 2 קמ"ש. אבל אם אתה רוצה לרדת יותר מהר אתה נותן טיפה בגז, עולה ל 3 או 4 קמ"ש, והמערכת תשמר את המהירות הזו. שוב, התחלתי לרדת את אחת הירידות עם המערכת, ובגלל אופי הנהיגה שלי, מהר מאוד ביטלתי אותה וירדתי כשאני שולט במהירות. כאשר אקבל את הרכב - אבדוק.
7. לא מדדתי עם מטר. כאשר וכו'...

יואב

סולי
19-06-20, 17:05
תודה רבה!

איל מ
19-06-20, 19:03
לגבי העלויות. אם אספיר עשו בדיקות שיסתום והתאמה של קפיץ/בולם/רכב, זה עולה זמן וכסף, ומנסיון איתם (ועם שאר המתחרים) הם מכניסים את זה יפה יפה לתמחור הסופי. בלי לחלק את זה יותר מדי על כמות הערכות שהם ימכרו בעתיד.
ואתה כשתיגש לקנות בולם, ולא כערכה לרכב הספציפי, ייתכן ולא תשלם עליו את המחיר הזה.

נדב ש.
20-06-20, 22:59
המחיר של ה pro ניכנס למחירון של יצחק לוי כבר בדגם של הפג'רו...
אני יודע כי חבר קנה עכשיו פג'רו 2018.

129770

רמי גלבוע
21-06-20, 12:32
חברים,
אני משתאה מהיכולת לקחת דיון ענייני על מוצר המוצע לציבור בתוספת תשלום, ולעשות מזה מלחמת עולם. בסופו של דבר, אם אתם רוצים חופש מוחלט, אל תקנו את החבילה, תרכיבו לעצמכם מה שאתם רוצים. או שתקנו באספיר רק חלקים מהערכה, כנראה יעלה לכם יותר.

ואין מה לשאול "למה בילשטיין, למה אספיר" כי בסוף - מישהו צריך לבחור. ואם זה היה פוקס ורסטה, אז מישהו היה שואל למה לא אספיר ובילשטיין. לגבי התמחור - תסמכו עלי שלא סמכתי על דברי היבואן. בדקתי לאחר ההשקה עם בעלים של סדנה מתחרה, חבר טוב שלי, והוא אומר ש-19,000 שקלים זה מחיר מצוין למכלולים, עסקה שווה. הוא גם אמר "אני לא הייתי בוחר ......", אבל זה כבר הדיון מתחילת הפיסקה.

זאת אומרת ש:
1. השווינו ולמדנו שהקיט משפר משמעותית את התנהגות הרכב (כולל הגבהת גחון מלפנים, לא מדדתי מול טויוטה).
2. הקיט שווה את מחירו, 19,000 שקלים.
3. נקיבת 35,000 שקלים היא כנראה במסגרת 'להג מכירות', בקצה הפחות מעניין של הסקאלה.
4. אני מעדיף פי כמה יבואן המציע לי ערכת שיפורים לשטח (לאחר שהשקיע הרבה עמל בהתאמתה וכיולה; יואב לא סתם מדבר, שוחחנו עם אותו בחור שבילה הרבה קילומטרים בכיול), מאשר יבואן שמציע לי ערכת קוסמטיקה מפונפנת.

לא צריך לחפש קונספירציה בכל מקום

- - - Updated - - -

אגב, מישהו שאל כאן על בקרת המשיכה ו-HDC, הם פועלים מדוייק ויעיל מאוד. בנוסף, יש גם נעילה אחורית, נשלטת חשמלית

talw
21-06-20, 12:42
המחיר של ה pro ניכנס למחירון של יצחק לוי כבר בדגם של הפג'רו...
אני יודע כי חבר קנה עכשיו פג'רו 2018.

129770

אם זה אכן כך, אני מבקש סליחה על הברברת, לי אמרו אחרת .

asafk
21-06-20, 12:55
ואז קנייה של חבילה ב20000 שמוסיפה 35000 למחירון.... לא רע בכלל.

אסף.

דרור ברלי
21-06-20, 13:57
עדיין לא נהגתי בדגם הזה.

שאלה:
האם הפעלת נעילה אחורית עדיין מכבה את בקרת המשיכה?
כי אם כן, מדובר בתכנון שגוי, לדעתי.

תהיה:
"חבילת שטח" עם חישוק 18 וצמיגי חתך 60?........ הם עושים צחוק?

רמי גלבוע
21-06-20, 14:19
היי דרור;
אני חייב להודות שלא בדקתי את השאילתה שלך אבל ככל שאני זוכר ממבחן קודם, הנעילה אינה מנתקת את ה TC הקדמי. אני מקווה שכך באמת...

שמע, זו "חבילת שטח" על בסיס הרישוי הנוכחי. אתה לא אמור לשנות את מידת הצמיגים גם ברנגלר, וכאן, זה מה שיש. הזכרתי למעלה ש"יכול להיות" שתוכל לקבל את ה'דקאר' עם חישוקי/צמיגי ה-16 אינץ' של ה'דזרט', ואז תקבל חתך 65. אם כי בקוטר נמוך במקצת, אני לא בטוח שזו עסקה טובה, במובן של יכולת הצמיג לאחוז. אפשר גם לחסוך לא מעט כסף ולבחור מלכתחילה ב'דזרט', ואז אתה מקבל חישוקי 16".

zivo
21-06-20, 15:10
חברים,
אני משתאה מהיכולת לקחת דיון ענייני על מוצר המוצע לציבור בתוספת תשלום, ולעשות מזה מלחמת עולם. בסופו של דבר, אם אתם רוצים חופש מוחלט, אל תקנו את החבילה, תרכיבו לעצמכם מה שאתם רוצים. או שתקנו באספיר רק חלקים מהערכה, כנראה יעלה לכם יותר.

ואין מה לשאול "למה בילשטיין, למה אספיר" כי בסוף - מישהו צריך לבחור. ואם זה היה פוקס ורסטה, אז מישהו היה שואל למה לא אספיר ובילשטיין. לגבי התמחור - תסמכו עלי שלא סמכתי על דברי היבואן. בדקתי לאחר ההשקה עם בעלים של סדנה מתחרה, חבר טוב שלי, והוא אומר ש-19,000 שקלים זה מחיר מצוין למכלולים, עסקה שווה. הוא גם אמר "אני לא הייתי בוחר ......", אבל זה כבר הדיון מתחילת הפיסקה.

זאת אומרת ש:
1. השווינו ולמדנו שהקיט משפר משמעותית את התנהגות הרכב (כולל הגבהת גחון מלפנים, לא מדדתי מול טויוטה).
2. הקיט שווה את מחירו, 19,000 שקלים.
3. נקיבת 35,000 שקלים היא כנראה במסגרת 'להג מכירות', בקצה הפחות מעניין של הסקאלה.
4. אני מעדיף פי כמה יבואן המציע לי ערכת שיפורים לשטח (לאחר שהשקיע הרבה עמל בהתאמתה וכיולה; יואב לא סתם מדבר, שוחחנו עם אותו בחור שבילה הרבה קילומטרים בכיול), מאשר יבואן שמציע לי ערכת קוסמטיקה מפונפנת.

לא צריך לחפש קונספירציה בכל מקום

- - - Updated - - -

אגב, מישהו שאל כאן על בקרת המשיכה ו-HDC, הם פועלים מדוייק ויעיל מאוד. בנוסף, יש גם נעילה אחורית, נשלטת חשמלית

רמי,
רוב האנשים פה בדיון, פיקששו את הנקודה של מה שאמרתי.
אני לא אמרתי שזו עסקה רעה, אני רק אמרתי שהנימוקים הנילווים מקוממים.
בגדול, אנחנו מסכימים עכשיו על העובדות (החל "35K להג מכירות" ושהבחירה היא משיקולים מסחריים ולא טכנים , או חוסר יכולת של אחרים לעמוד בסטנדרד).

אז סתם מסקרנות , אתה יכול להסביר למה מי שמשלם על שידרוג לא יכול לקבל את החלקים שהורדו מהרכב שלו?
גם אתה מאמין שזורקים את החלקים האלו ולא נעשה בהם שימוש?

דרור ברלי
21-06-20, 17:07
היי דרור;
אני חייב להודות שלא בדקתי את השאילתה שלך אבל ככל שאני זוכר ממבחן קודם, הנעילה אינה מנתקת את ה TC הקדמי. אני מקווה שכך באמת...

שמע, זו "חבילת שטח" על בסיס הרישוי הנוכחי. אתה לא אמור לשנות את מידת הצמיגים גם ברנגלר, וכאן, זה מה שיש. הזכרתי למעלה ש"יכול להיות" שתוכל לקבל את ה'דקאר' עם חישוקי/צמיגי ה-16 אינץ' של ה'דזרט', ואז תקבל חתך 65. אם כי בקוטר נמוך במקצת, אני לא בטוח שזו עסקה טובה, במובן של יכולת הצמיג לאחוז. אפשר גם לחסוך לא מעט כסף ולבחור מלכתחילה ב'דזרט', ואז אתה מקבל חישוקי 16".

לגבי ה-TC, לא שאלתי סתם.
בכל פאג'רו/טריטון קודמים, הפעלת נעילה אחורית מנטרלת את ה-TC. זה מום אמיתי. זה באג מטומטם ביותר. אחד המטומטמים ביותר בהם נתקלתי בעולם רכבי השטח.

הפעלת R/D Lock? קיבלת סרן אחורי נעול עם שני גלגלים שדוחפים ב-90% ממצבי מעטפת ה"עבירות" של רכב כזה - אבל כולנו יודעים שלפעמים, צריך גם את ה-10% הללו מהגלגלים הקדמיים, במיוחד במיצובישים האלה, שמהלך מתלה יעיל אינו אחת מסגולותיהם. ואז מגלים שניטרול ה-TC מוציא אותם מהמשחק. את שניהם. כי אם אחד עולה לאויר ומסתחרר, השני לא יקבל כוח בשום מצב.
נתקלתי בזה הרבה יותר מדי בכלים של מיצובישי, כאשר קשה לך להחליט מה עדיף - TC או נעילה אחורית. כי שניהם מתקשים לספק את הסחורה לבדם. הם זקוקים זה לזה, לשת"פ/קרב משולב. אבל נאדה. אי אפשר. כאמור - מטופש להפליא. מחייב את מי שמתכוון לעשות שטח אמיתי, (לפעמים בעבירות קשה) עם הכלים האלה, להכניס שוב את היד עמוק לכיס ולהתקין נעילה קדמית אמיתית.

וכל זה עוד סוכר לעומת בעיית הצמיגים.
צמיג בחתך 60 הוא בחירה מטופשת אפילו הרבה יותר מסוגיית הנעילה/TC, לכל רכב שאמור לשמש בשטח - בין אם טיולים ובין אם עבודה.
אני יודע שהשיקולים לשימוש בצמיגי חתך נמוך על ג'נטים עצומים הם שיווקיים נטו - הן של היצרן ובוודאי של היבואן - אם קהל הלקוחות הנבער בטוח ש"ג'אנט ענקי זה הכי טוב לשטח", ושזה נראה הכי מגניב והכי קול והכי "מהיר ועצבני" (תפתחו קצת פייסבוק. תיקרעו מצחוק), אז זה מה שהם יספקו לו. זו מגיפה עולמית שכל היצרנים חולים בה, מגפה ששמה ללעג גם את הקורונה.

בפאג'רו PRO, הם סיפקו ג'נט 17 עם צמיגים בחתך 65 של הפאג'רו הבסיסי במקום ה-18 עם צמיגי חתך 60 של הדגמים היקרים יותר. אבל שם זה היה דגם בעל רישוי לצמיגים במידות האלה והם היו בגובה 31 אינץ' שהוא כבר מתאים בהחלט לשימושי שטח (וכן - הבדל של אינץ' אחד בלבד בין 31 ל-30 הוא בלתי מורגש מבחינת עומס על המכלולים, אבל הוא כמו שמיים וארץ מבחינת עבירות, מרווח גחון, זויות וכו').
בטריטון הם נצמדים כמו ח"כ לכסאו לגובה של 30 אינץ' - וזו כבר טעות בסיסית ברמת היצרן. מה הבעיה של מיצובישי ביפן/תאילנד לאשר לטריטון צמיגים בגובה נורמלי?... 31-32?.... שימו לב לגודל בתי הגלגל של הטנדר הזה - הם עצומים, הם מתוכננים לקבל צמיג גדול יותר.

אז החליפו לצמיגי AT. יענו "צמיגי שטח". אבל גם צמיגי AT יש קרביים יותר וקרביים פחות וגם צמיגי ה-AT היותר אגרסיביים לא אוהבים הפחתת לחץ אויר אם הדופן שלהם נמוכה כמו כאן. כל מי שחי בשטח יודע שכמעט כל הפנצ'רים והקרעים הם תמיד בדפנות, ולכן חתך 60 ומטה זה לא צמיג לשטח כי הוא לא יאהב הפחתת לחץ אוויר, גם אם הסוליה שלו היא "שטח-מלא" ברברית למראה. זה יספק רק הרבה פרנסה לפנצ'ריות.

מ"חבילת שטח" אני מצפה לטפל בראש סדר העדיפויות בעניין הכאוב הזה - ולא רק במשחקי קוסמטיקה של ג'נטים מושחרים (את זה אני יודע לעשות לבד עם גליל מסקינג-טייפ ופחית ספריי 2X שחור מט-משי של רסטולאום. סוגר את הסיפור ב-40 שקל).

מצטער על השפה הבוטה לגבי שני הפגמים הבלתי נסלחים הללו - אבל אני עומד מאחורי כל מילה. זו האמת לאמיתה.
היצרן, כל יצרן אגב, כולל טויוטה, Jeep וסוזוקי (שלושת יצרני רכבי השטח האמיתיים האחרונים בתעשיה) אינו אלוהים. מהנדסי היצרן הם רק בני אדם, בדרך כלל הם אנוסים על ידי מגבלות שיווקיות - וכן, הם גם סתם טועים לפעמים. במיוחד אם הם אינם אנשי-שטח-פרופר ולא מודעים לדקויות הללו של אינץ' לכאן או לשם בקוטר הצמיג או בגובה הדופן שלו - ואז הם טועים ממש המון.
עם הטעויות שלהם הלקוח נידרש להתמודד ועל תיקונן הוא נדרש לשלם - והרבה. במיוחד במדינה כמו ישראל שסובלת מרגולציה דרקונית והרסנית שאוסרת כל שינוי מבני ברכב בכלל ןבמידות הצמיגים בפרט - כי אם אסור לשנות מידת צמיגים וכדי להישאר חוקי ותקני ולא לדאוג מה יהיה במקרה תאונה וכו', רוב הלקוחות לא יחרגו מהמידות הרשמיות שאיתן הרכב הגיע מהיצרן - ולכן אני עלול לפסול רכישת רכב מסוים בגלל מידת צמיגים שלטעמי שגויה/מוטעית מהיסוד (ולא רק מיצובישי סובלים מהעניין הזה) וגם בגלל הנדסה שגויה לטעמי של נעילה/TC ואפשרות השילוב/אי השילוב ביניהם.
למי שחי בשטח, הדברים האלה הם בסיסיים. הרבה יותר מג'נט מושחר. לתשומת לב אנשי מיצובישי.

asafk
21-06-20, 18:09
היי דרור;

הטענה ליבואן גם שלי וגם של דרור, היא שמותר לו חוקית וכנראה גם מצד היצרן, לאשר כל מידת צמיגים שהיא - כל עוד היא לא עולה בקוטר וברוחב על המידה הכי גדולה- וכנראה בלי שום בעיה גם לעלות במידה אחת מעל.
ליבואן מותר מה שלנו הלקוחות אסור
אז היו יכולים להרכיב צמיג 265/70R16 ולהרוויח לקוחות שטח אמיתיים, או להרכיב צמיגי חתך 60 על חישוק 18 ולהרוויח לקוחות 'פוזה של שטח'. וכנראה זה קהל היעד.
מרגע שהובילה כוללת את הבחירה הזו - היא לא באמת חבילת שטח, וחבל. למרות שכנראה יש פחות חובבי שטח מחובבי פוזה + מחיר מחירון גבוה - וזה בסדר לכוון אליהם.
ערכת המתלים המשובחת גם מטפלת בהתנהגות הקופצנית וזה בכלל טוב כי ההתנהגות הזו היא מה שמרחיקה הרבה לקוחות 'משפחתיים' מטנדרים. אז זה סוגר גם את הפינה השיווקית הזו.

ושורה תחתונה - שוב - אני שמח שיש יבואן שמצהיר שיש גרסה מכוונת לשטח, גם אם הביצוע הפעם לא לטעמי.

קצת מזכיר לי את גרסאות הצביעה ואבזור שהיו לדימקס בזמנו. כל פעם קישקוש פוזה אחר...

אסף

אסף.

רמי גלבוע
21-06-20, 21:05
ZIVO,
אתה כותב
"הבחירה היא משיקולים מסחריים ולא טכניים , או חוסר יכולת של אחרים לעמוד בסטנדרט". מה רע בכך? כלמוביל הם סוחרי מכוניות, יש להם שיקולים מסחריים, מעולה. במה אתה עובד? אין לך שיקולים מסחריים? מה הבעיה?

השאלה היא לא אם הם שוחרי סיקסים או קפיטליסטים, השאלה היא אם הם מציעים לך חבילה איכותית, במחיר אטרקטיבי. לדעתי, התשובה היא כן, ולא אכפת לי (ואין לי מושג) אם הם מרוויחים עוד כסף ממיחזור החלקים.

אגב - אני לא עובד בכלמוביל (וגם לא אצלך...), אני לא מיחצן אותם, וכאשר קניתי יונדאי חדשה, הם נתנו לי הנחה אותה יכולים לקבל גם 30% מקוראי ג'יפולוג. לא ביקשתי, ולא קיבלתי גרוש מעבר למבצע המוני שוטף.

אז זהו, אני מחוץ לדיון על הטרייטון, לחשוב שזה העסק של אבא שלי...

רמי גלבוע
21-06-20, 21:12
דרור - אני מסכים איתך ב-100% ש-TC מלפנים חיוני, קריטי למקרי קיצון. אין לי מושג אם הוא מתנתק.

לגבי צמיגים - תזמין לך טרייטון DESERT, תחסוך 20,000 שקלים ביחס לדקאר SE, ותקבל BF 245/70R16. זה מה שיש, לא נורא - בסוף, זה טנדר שיעשה 99.9% מזמנו על הכביש, בוא לא נשכח.

זהו, אני מקפל אנטנות...

asafk
21-06-20, 21:17
ZIVO,
אתה כותב
"הבחירה היא משיקולים מסחריים ולא טכניים , או חוסר יכולת של אחרים לעמוד בסטנדרט". מה רע בכך? כלמוביל הם סוחרי מכוניות, יש להם שיקולים מסחריים, מעולה. במה אתה עובד? אין לך שיקולים מסחריים? מה הבעיה?

השאלה היא לא אם הם שוחרי סיקסים או קפיטליסטים, השאלה היא אם הם מציעים לך חבילה איכותית, במחיר אטרקטיבי. לדעתי, התשובה היא כן, ולא אכפת לי (ואין לי מושג) אם הם מרוויחים עוד כסף ממיחזור החלקים.

אגב - אני לא עובד בכלמוביל (וגם לא אצלך...), אני לא מיחצן אותם, וכאשר קניתי יונדאי חדשה, הם נתנו לי הנחה אותה יכולים לקבל גם 30% מקוראי ג'יפולוג. לא ביקשתי, ולא קיבלתי גרוש מעבר למבצע המוני שוטף.

אז זהו, אני מחוץ לדיון על הטרייטון, לחשוב שזה העסק של אבא שלי...

רמי.. אין שום סיבה שתרגיש שאתה צריך להתנצל על דעתך הלגיטימית. בטח לא להסביר שאין לך עניין בעסקים של כלמוביל.
גם אם מישהו מהגולשים תוקף את כלמוביל דרכך... או דרך יואב... שכל 'חטאכם' הוא שנהניתם מההשקה.
ובדיוק כמו שכתבת קודם - מי שרוצה לקנות טנדר חדש ואז לשפר אותו לבד - מותר. חוקי.
וכיוון שההשקות האלה עבור שניכם הן יותר תחביב מפרנסה - אני אישית שמח שאתם חולקים איתנו את התובנות שלכם מיד ראשונה.

אסף.

דרור ברלי
21-06-20, 21:24
דרור - אני מסכים איתך ב-100% ש-TC מלפנים חיוני, קריטי למקרי קיצון. אין לי מושג אם הוא מתנתק.

בטריטון הקודם ובפאג'רו זה התנתק כמו גדול מיד עם הלחיצה על R/D Lock
אני ממתין להסבר של נמרוד למה זה נכון וטוב.

לגבי הדגם החדש - עוד לא נהגתי בו אז אין לי מושג. לכן שאלתי. מסתבר שגם אתה לא בטוח ואולי גם ליואב זה חדש.....
לא תהיה ברירה אלא לקחת את הטריטון PRO למבחן ולבדוק את כל הסוגיות האלה לעומק.

zivo
21-06-20, 23:09
רמי.. אין שום סיבה שתרגיש שאתה צריך להתנצל על דעתך הלגיטימית. בטח לא להסביר שאין לך עניין בעסקים של כלמוביל.
גם אם מישהו מהגולשים תוקף את כלמוביל דרכך... או דרך יואב... שכל 'חטאכם' הוא שנהניתם מההשקה.
ובדיוק כמו שכתבת קודם - מי שרוצה לקנות טנדר חדש ואז לשפר אותו לבד - מותר. חוקי.
וכיוון שההשקות האלה עבור שניכם הן יותר תחביב מפרנסה - אני אישית שמח שאתם חולקים איתנו את התובנות שלכם מיד ראשונה.

אסף.

אסף,
אני לא תוקף את הכתבים, אני הדגשתי את זה.
אבל, וזה אבל גדול...
שמישהו מעביר מסר מגוכח, ושיקרי ( למשל על החלפים שירדו מהרכב), למה אני צריך להגיד שזה גשם?
משהו בתרבות הצרכנית שלנו דפוק.
היבואנים מש.... לנו על הראש, וכולכם כועסים שיש מישהו שמסב את תשומת לבכם שזה לא גשם.

סתם בשביל הסקרנות, יש פה מישהו שמאמין, שעל כל רכב שעבר שידרוג, כלמוביל לוקח 4 צמיגים חדשים וזורק אותם לפח?
יש מישהו שחושב שיש תקנה של משרד התחבורה שאם מתקינים לי בולמים חדשים, אסור להחזיר לי את הבולמים שירדו מהרכב שלי ?

מה כל התיפיפות הזו ???

asafk
21-06-20, 23:24
אני אשתף איתך רק את המידע הבא - אם ההתקנה מבוצעת ב pdi אז החלקים לא ייובאו לישראל ויש בעיה אמיתית 'להלבין' אותם כי לא שולמו עליהם מיסים.
אני נתקלתי בבעיה הזו בעבר. אני לא יודע אם כאן ההתקנה מבוצעת טרם השיחרור - אבל זו דוגמה לבעיה שהיבואן עשוי להיתקל בה. רק דוגמה.

ואני ממש לא כועס כשאתה או מישהו אחר שם מראה מול ההצהרות השיווקית של היבואן. אני עצמי הרמתי גבה למשל מול צרות המחשבה בבחירת מידת גלגל ל'חבילת שטח'. אבל אני כן מרגיש שמי שמוצא עצמו במגננה הם רמי ויואב - ואני לא רוצה שזה יהיה המצב. וזה קורה כי ניתן להבין מחלק מהתגובות כאילו בעצם העובדה שהם מביאים דברים בשם אומרם - הם משתפים פעולה עם המסר השיווקי. אז א. זה בסדר להביא דברים בשם אומרם, לשם כך הם היו בהשקה - וזה עדיף בעיני על כתבות אחרות מאותה השקה בה המסרים הועברו כתובנות של המדווח עצמו... ובחלקה מהמקרים בלי לומר שמדובר באירוע השקה אלא זה נראה כמו מבחן אמיתי. וב. מסר שיווקי נועד כדי למכור. זה מה שיבואן רכב עושה. וכתבי רכב הולכים להשקות כדי שהיבואן יוכל לשווק. זה המשחק ולא רק בעולם הרכב אלא בכלל בעולם, אני חושב שכולנו כאן מבינים היטב שזה המשחק, אז חבל לכעוס על זה - לא בריא.

אסף.

רמי גלבוע
22-06-20, 00:13
אסף,
תודה על מילות העידוד... אין לי בעיה לתקשר גם 'תחת אש', ואני מאוד אוהב את הדיאלוגים עם גולשי האתר - כולכם שוחרי שטח אמיתיים, ורובכם המכריע ענייני ומקצוען, במקרים רבים יותר ממני, אין ספק.

אני פחות אוהב התנצחויות לשמן, וחיפוש קונספירציה מתחת לכל דיפרנציאל. אני לא אוהב קטטות רחוב וגם מגיע שלב בו כבר אין לי משהו משמעותי להוסיף, ואז אני לא מוסיף. תמשיכו בדיון, זה תמיד מעניין, ואם יהיה לי משהו לומר, אומר.

בדקתי מוקדם יותר הערב עם האיש הטכני של כלמוביל והוא מאשר שה TC מתנתק כאשר נועלים דיפ' אחורי. מבחינתי זה באמת ויתור על יכולת אחיזה של אחד הצמיגים הקדמיים, חבל. הוא מוסיף ש'קצר' מבטל בקרת יציבות, אך לא TC. ויש חידוש שבמצב 'חול', בקרת היציבות וה-TC מנוטרלים כמעט לחלוטין. נחמד.

יאללה, לילה טוב!

איל מ
22-06-20, 04:47
השעה מאוחרת ואתה כנראה עייף

יואב פולס
22-06-20, 09:03
בוקר טוב,
אפשר להסתכל על ההצעה של כלמוביל בשתי דרכים:
1. זו הצעה מעניינת. במחיר ההשקה מקבלים תמורה טובה למחיר.
2. היו שלום ותודה על הדגים - אני אשפר את הרכב שלי לבד.

שתי הגישות מקובלות.

הסבתי את תשומת ליבם של אנשי כלמוביל לשאלות שעלו כאן - ניתוק ה TC בשילוב נעילה (ראיתי שרמי ענה כבר) מידות צמיגים מאושרות, מה קורה עם החלפים המפורקים. אם וכאשר יהיו לי תשובות שניתן לפרסם אעביר אותן כלשונן.

אני מעדיף בכל נקודת זמן דיון כמו שקיים כאן על פני תגובות כמו "חחחחח...וואי אחי, איזה מפלצתתתת!!!111".

נמרוד
22-06-20, 17:25
הדיון על בקרת האחיזה והנעילה האחורית פוצל ונמצא כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/116449 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/116449)

TLC
23-06-20, 22:14
הרבה מילים בשביל לומר "שמו הגבהה ומיגונים"

יניב עמית
25-06-20, 19:09
מציע לא להיכנס ליבואן או לאספיר לכיס. אני שמח שבכלל יש דגם 'משופר לשטח' גם אם זה במחיר רגיל והתמורה היא פחות ריצות וכאבי ראש.
צמיגי חתך 60 לרכב משופר לשטח? כשיש אפשרות לצמיג באותו קוטר ואותו רוחב אבל על חישוק קטן יותר? אז זה שיפורים שמיועדים לחובבי השטח או לחובבי הפוזה של שטח?

ופעם הבאה... בחיאת יואב, תמדוד כמה אויר יש בין השילדה לבין הסלעים. כי לפי הדגם היוצא, מרווח הגחון כאן, גם אחרי הגבהה, פחות משל המתחרים אפילו בלי הגבהה. אז אם זה לא השתפר.. שום מיגון לא יעזור זה עדיין טנדר נמוך.

אסף.

לגמרי במקרה חנה לידי טרייטון 2020 בן שבועיים ובמקרה בעל הרכב איש נחמד הסכים שאמדוד: 23 ס"מ מתחת למנוע, 23 ס"מ מתחת לביצה.
הרכב הוא דגם ה 4X2, לא מוגבה ולא ממוגן. מניח שאולי ב 4X4 יש עוד קצת משקל מקדימה(ואולי לא)

asafk
25-06-20, 19:12
יותר מעניין מתחת לשילדה והגיר....
מתחת למנוע ולביצה זה פחות או יותר אותו דבר בכל הטנדרים.

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D11 5623&share_tid=115623&share_fid=22239&share_type=t&link_source=app

אבל תודה בכל זאת על המאמץ. גם אלו נתונים חשובים.

אסף.

-->