PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח אוטומט או ידני

מתחילבשטח
21-06-20, 16:37
נהיגת שטח
כמה קריטי סוג תיבת ההילוכים?
קשה לי לדמיין נהיגה טכנית ללא שליטה ידנית מלא על העברת ההילוכים.
איך אצליכם? למה?

nirs
21-06-20, 16:49
נהיגה ברכב אוטומטי בשטח, קלה יותר, בוודאי למתחילים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
21-06-20, 16:53
אבל פחות מלמדת, ויש שיאמרו גם פחות מתגמלת.
תריץ חיפוש, היו על זה דיונים.

Yaki5500
21-06-20, 16:55
אפשר לעשות רשימה של יתרונות וחסרונות אבל לדעתי האישית זה בסופו של דבר מתגמד לעומת ההעדפה האישית שלך.
וכן - בשטח טכני תיבה ידנית מצריכה מיומנות רבה יותר ובעיקר חינוך נכון לא לרכוב על הקלאץ' בחיפוש אחר נק' קסם לא קיימת שרק שורפת את הקלאץ'

נדב42
21-06-20, 17:07
אני אישית מעדיף תיבה ידנית, כי יותר כיף לי. תיבה אוטומטית יותר קלה לנהיגה ברוב תנאי השטח.

אם אתה הולך על תיבה ידנית ואתה לא מנוסה, חפש רכב שיש לו כבר (במקור או כשיפור, לא משנה) יחסי העברה נמוכים מספיק כדי שלא תזדקק לעבודת/החלקת מצמד רבה מדי. זה יעשה לך את החיים עם הרכב קלים ומהנים יותר.

יונתןמצפה
21-06-20, 17:57
מעבר למה שכתבו, ובטח עוד יכתבו, אני רק אציין שבשתי התיבות, נהיגה נכונה שמאפשרת למצות את המקס' מהתיבות דורשת תרגול רב, במיוחד בתנאי עבירות קיצוניים.
ברכב אוטומטי, טכניקת נהיגה עם גז וברקס בשתי רגליים במקביל, שמאפשרת שליטה מלאה על הכוח והמהירות שיורדים לגלגלים. לעיתים נדרש ממש לנגן על הדוושות אם רוצים לבצע זינוק מהיר ועוצמתי, אך חד וקצר. לא עניין של מה בכך.
לעומת זאת ברכב ידני, כתלות ביחסי העברה ומומנט המנוע, כשאתה עומד בעלייה תלולה מאוד, ממש בפינה העליונה של מדרגה גבוהה מאחוריך ולפני הגלגלים הקדמיים מכשול נוסף, והמכוון אומר לך- "לאט לאט, אבל לא לדרדר מילימטר אחורה", או אז אתה מגלה שיש לך שלוש רגליים. ואתה מוצא עצמך מתפעל את הקלאץ' ברגל שמאל, וברגל ימין מנגן על שתי הדוושות הימניות במקביל...

תבחר מה יותר כיף לך...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

asafk
21-06-20, 18:13
רכב אוטומטי מאפשר למשל זינוק מהמקום בעליה תלולה, מאפשר הלוך חזור בבוץ ובחול, מאפשר התקדמות איטית עם מודולציית גז ברקס בזחילה על סלעים.
גיר ידני לעומת זאת לא מתחמם, אמין ועמיד כמו... תיבה עם גלגלי שיניים, ומבטיח בלימת מנוע מצויינת ושליטה מדוייקת במהירות בלי תופעות 'נידנוד' מעצבנות.
זה אחד הנושאים הכי שנויים במחלוקת - אבל בינינו.... מה שחשוב זה הנהג.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

איל מ
21-06-20, 20:07
ובנתיים דאון אנדר:

https://www.youtube.com/watch?v=BE_NMaIL5IQ

-->