PDA

צפייה בגרסה מלאה : דציה עם 177K בקליומטרג שעשה מנוע ב130 עקב תקלה (ידועה) במנועי בנזין. לקנות או לא?

4by4
22-06-20, 16:33
שלום לכולם. אז אני מחפש רכב שני למשפחה. יש מספר מאוד בודד של רכבים ביד 2 שהם לא אצל סוחרי רכב (לא צריך לפרט את המשמעות). מצאתי רכב עם 177 אלף ק"מ. המוכר טוען שב130 הוא עשה מנוע אצל מוסך מורשה עקב מחלה של הדציה בשנתונים האלה ברכבי בנזין (שנתון 2015) ואמר שהיו חלק מהרכבים שקיבלו זימון לריקול. למרות שספציפית הוא לא קיבל זימון, כאשר הלך המנוע הם החליפו לא ללא עלות.
בכל אופן האם הייתם ממליצים להתקרב לרכב עם קמ כל כך גבוה או לא?
המוכר מתחייב בבדיקה אבל לא הייתי רוצה לבזבז לו או לי סתם את הזמן אם אני יודע מראש שזה להכנס למיטה חולה.
תודה לעוזרים : )

erezgur
22-06-20, 16:37
אתה מדבר על דאסטר?
האם הוא מיועד גם לשטח?

חשבתי שדגמי הבנזין יותר נפוצים ביד2...

נשלח מהנייד

גיא
22-06-20, 17:27
על איזו בעיה ידועה מדובר ? ..

אני לא שמעתי על זה.

GodsFather
22-06-20, 19:22
אין בעיה עם רכישה מסוחר כשם שאין בעיה לרכוש מאדם פרטי. שניהם יכולים להיות ישרים או לא, באותה מידה. יתרה מזאת, לסוחר רשמי יש מחוייבויות כלפי הקונה, עוד יותר ממוכר פרטי...

ק"מ כפי שציינת לרכב בן 5 שכנראה גם טייל? זה סביר ביותר.

לצורך העניין יש כאלה שעברו את ה200 ואילולא מד הקילומטראז, כנראה לא היית יודע. הכל בסוף מתנקז לכדי איך שמרו וטיפלו ברכב. אם יש היסטוריית טיפולים עקבית, אם דאגו לחלפים ונוזלים כראוי, אם הרכב נראה מבפנים ומבחוץ שמור ומוקפד, אין סיבה ספציפית להירתע.

קח לבדיקה במוסך שאתה בוחר ושמכיר את הרכב. תיוועץ בבעלי רכבים כאלה, יש פה מועדון או יותר...

בהצלחה.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Asaf-a
22-06-20, 19:37
על איזו בעיה ידועה מדובר ? ..

אני לא שמעתי על זה.אולי זה:
https://thecar.co.il/%D7%AA%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%99%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%92%D7%99%D7% AA-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%A8%D7%A0%D7%95-%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%90%D7%9F-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%99-%D7%94-1-2-%D7%9C/

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

yovavz
22-06-20, 19:44
אולי זה:
https://thecar.co.il/%D7%AA%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%99%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%92%D7%99%D7% AA-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%A8%D7%A0%D7%95-%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%90%D7%9F-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%99-%D7%94-1-2-%D7%9C/

Sent from my SM-G950F using Tapatalkסביר מאוד להניח שמדובר בזה
נדמה לי שהיו גם עניינים עם שרשרת הטיימינג בחלק מהרכבים - כנראה גם קשור.

גיא
22-06-20, 20:03
ואללה !

לא ידעתי.

בכל מקרה, מה שאמר אבא של אלוהים.

4by4
23-06-20, 00:47
אין בעיה עם רכישה מסוחר כשם שאין בעיה לרכוש מאדם פרטי. שניהם יכולים להיות ישרים או לא, באותה מידה. יתרה מזאת, לסוחר רשמי יש מחוייבויות כלפי הקונה, עוד יותר ממוכר פרטי...

על הנייר אתה צודק.
זה רחוק מלעבור את מבחן המציאות לצערי.
סוחרי רכב. ממה שאני מכיר ואני מכיר. לא אמינים בעליל. בלשון המעטה. כמובן שתמיד יש יוצאי דופן אני מניח. לצערי לא נתקלתי בכאלה עדיין

בכל אופן בהמשך למה שנשאל פה, אכן מדובר בדאסטר. האמת שעכשיו גיליתי שזה לא 4*4 זה 2*4 ככה שטיולי שטח לא נראה לי הוא עשה (למרות שהוא פרסם את זה בקטגורית גיפים)
המחלה שעליה הוא דיבר הייתה באמת בנושא מנועי הבנזין ויצא לזה ריקול כמו שרשמתי. לומר בדיוק מה הבעיה לצערי אני לא יודע.
ככה או ככה הוא עשה מנוע ב130K.
אקח את הרכב לבדיקה ונמשיך משם.
תודה רבה לעונים, אם זה מעניין מישהו אוכל לעדכן תוצאות. רק תבקשו : )

GodsFather
23-06-20, 07:37
תעדכן.

razzamataz
24-06-20, 11:32
לי הוחלף מנוע ב 144
אני אוטוטו על 180 אלף ק"מ
אין לי מושג אם גם במנוע החדש יש בעיה, תכלס אותו מנוע

תברר היכן טופל הרכב לאורך כל ימי חיו - תוציא היסטוריית טיפולים
למה הרכב אצל סוחר ולא נמכר פרטי? אם זה ליסינג תתרחק

אם היסטוריית טיפולים תקינה, אין תאונות והרכב נוסע תקין אז אין סיבה לא לקנות - מה המחיר שדרש ממך?

ודבר אחרון חשוב - תבדוק ביוםם חם את המזגן בנסיעה בעיר! זה לא לכל אחד
הוא די חלש, עקב קונפיגורציה שהייתי שמח לשבור עצמות למהנדס שתכנן אותה - אבל יש דרך לשפר קצת

ariel11
24-06-20, 12:40
לי הוחלף מנוע ב 144
אני אוטוטו על 180 אלף ק"מ
אין לי מושג אם גם במנוע החדש יש בעיה, תכלס אותו מנוע

תברר היכן טופל הרכב לאורך כל ימי חיו - תוציא היסטוריית טיפולים
למה הרכב אצל סוחר ולא נמכר פרטי? אם זה ליסינג תתרחק

אם היסטוריית טיפולים תקינה, אין תאונות והרכב נוסע תקין אז אין סיבה לא לקנות - מה המחיר שדרש ממך?

ודבר אחרון חשוב - תבדוק ביוםם חם את המזגן בנסיעה בעיר! זה לא לכל אחד
הוא די חלש, עקב קונפיגורציה שהייתי שמח לשבור עצמות למהנדס שתכנן אותה - אבל יש דרך לשפר קצת
אהלן,
בתור בעלים של דאסטר בנזין 2016 בלי בעיות מוכרות במנוע (אבל עם פחות קילומטרים) כמה שאלות להשכלה-
1. למה הוחלף המנוע המקורי?
2. האם הוחלף במסגרת אחריות? האם היבואן לקח אחריות?
3. איך שיפרת את נושא המזגן?
המון תודה מראש,
אריאל

4by4
25-06-20, 23:23
קבעתי עם המר בחור. לאחר שאמר שמתחייב בבדיקה בשיחה הראשונה עכשיו הוא התחיל לגמגם ששאלתי כמה שאלות שלא הסתדרו לי אחרי שקראתי פה כמה דברים. מפה לשם אמר לי שהוא באמצע עבודה ושהוא יחזור אליי.
לא נראה לי שיש לי מה לחכות ליד הטלפון

נמשיך בחיפושים. הרחבתי חיפושים לבלנו או C3
אני לא מצליח למצוא דציה פרטית הרוב זה סוחרים (לא מסוגל לעבור את המשוכה הזאת מה לעשות) או רכבים שהם הם פרטיים אבל בעלות קודמת מונית.

GodsFather
25-06-20, 23:34
מה האיום שאתה חושש ממנו?

Asaf-a
26-06-20, 07:34
אולי תתחיל מהתחלה? לא ברורים הצרכים וקשה כך לייעץ:
4על4 או לא?
אם 4על4, מה יהיה אופי השימוש?
אוטומטי או ידני?
קמ שנתי צפוי
צרכים אחרים חשובים: סטיישן? גגון? אוהבים לנהוג או העיקר האמינות?

4by4
26-06-20, 15:19
מה האיום שאתה חושש ממנו?

משהו מצחיק ששלחו לי ואולי זה יעביר את המסר
129871

שוב, תמיד אפשר לטעון שגם בנאדם פרטי יעבוד עליך וגם איתו תיפול. אבל לי יש סלידה מאוד חזקה מסוחרים. גם אם הפוביה שלי לא מוצדקת. אף אחד לא מושלם ולכל אחד יש את השריטות שלו. שלי זה להתרחק מסוחרי רכב

אולי תתחיל מהתחלה? לא ברורים הצרכים וקשה כך לייעץ:
4על4 או לא?
אם 4על4, מה יהיה אופי השימוש?
אוטומטי או ידני?
קמ שנתי צפוי
צרכים אחרים חשובים: סטיישן? גגון? אוהבים לנהוג או העיקר האמינות?

הצורך של להכניס את כל המשפחה ברכב אחד ולנסוע מא' לב' בנוחות יחסית. בשביל טיולים יש לי את הגימני אז אני מסודר.
לא מחפש מעבר. רק מקום (מרחב), אמינות ולא משהו שיעשה חור בכיס. לא משנה באיזה צורה תבוא הכלה (סטיישן/האצ'בק/גיפ וכו)

גיא
26-06-20, 16:19
אצל סוחר אתה מוכן יותר מאשר ממוכר פרטי במקרים כאלו.

אחד החברים פה לאחרונה קנה דאסטר והתברר שיש בעיה. הסולר לקח אחריות מייד. ללא ויכוחים וללא בעיות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
26-06-20, 18:51
לפותח השירשור, יש עכשיו בגיפולוג מודעה על פורסטר 2012, על פניו רלוונטי ובתקציב.

razzamataz
27-06-20, 14:26
אהלן,
בתור בעלים של דאסטר בנזין 2016 בלי בעיות מוכרות במנוע (אבל עם פחות קילומטרים) כמה שאלות להשכלה-
1. למה הוחלף המנוע המקורי?
2. האם הוחלף במסגרת אחריות? האם היבואן לקח אחריות?
3. איך שיפרת את נושא המזגן?
המון תודה מראש,
אריאל

1. המקורי הוחלף בחדש
2. גמגומים בתאוצה - הרגשה של סתימת דלק, הוחלף באחריות כאשר האחריות כבר לא הייתה תקפה
3. ביטול סטופ סטארט וכיסוי גשש טמפרטורה של אוויר חוזר בכמה ליפופים של איזולירבנד

- - - Updated - - -

לפותח בשרשור

רוב הדאציות נמכרות בקבוצת הוואטסאפ של בעלי דאציה
כמעט כל שבוע עולות כמה מודעות

גיא
27-06-20, 14:39
1. המקורי הוחלף בחדש
2. גמגומים בתאוצה - הרגשה של סתימת דלק, הוחלף באחריות כאשר האחריות כבר לא הייתה תקפה
3. ביטול סטופ סטארט וכיסוי גשש טמפרטורה של אוויר חוזר בכמה ליפופים של איזולירבנד

- - - Updated - - -

לפותח בשרשור

רוב הדאציות נמכרות בקבוצת הוואטסאפ של בעלי דאציה
כמעט כל שבוע עולות כמה מודעות

איפה נמצא הרגש טמפ׳ הזה ??

razzamataz
29-06-20, 11:39
איפה נמצא הרגש טמפ׳ הזה ??

ליד הרגל של הגז
תסתכל על המשך הפלסטיק של הקונסולה לכיוון הראדיאטור חימום
אתה תראה פקק קטן שיוצאים ממנו 2 חוטים - חצי סיבוב והגשש אצלך ביד
הכי טוב יהיה להוסיף נגד שמוסיף התנגדות על התנגדות הגשש - אבל אז צריך למדוד מה התנגדות הטרמוקאפל המקורי
3 ליפופי איזולירבנד גם עושים את העבודה

חנן-ג'יפולוג
29-06-20, 11:51
אני לא מכיר את הרכב, ובוודאי לא את המזגן, אבל יש בעייה שהיא אוניברסלית לרוב או לכל הרכבים החדשים: כמעט בכל האצה, מדחס המזגן מתנתק ל2-4 שניות. בתנאי זחילה של פקקים ונהג שהוא לא רגיש על הגז, זה מגיע לפעמים למצב שבו רוב הזמן המזגן לא עובד. כבר יצא לי להקליט מצב שבו מדחס המזגן פעל רק 5 אחוז מהזמן.

אז יש רמת טיפול אחת, חריגה יחסית, שבה היצרן מסכים לתת עדכון תוכנה נקודתי לרכב ספציפי, שמבטל את המאפיין הזה.

ויש רמה אחרת, זמינה לכל אחד, שנקטתי בה מספר פעמים: להוסיף טיימר על קו הפיקוד לממסר של המזגן, שממשיך את הפעולה שלו ל3 שניות לאחר כל כיבוי. זה מבטל לחלוטין את הניתוקים שנובעים מתפעול דוושת ההאצה.

כמובן שהטרייד-אוף הוא תגובה פחות זריזה בהאצות.

ariel11
29-06-20, 12:52
הי,
אצלי (דאסטר בנזין) בעיית המזגן מורגשת דווקא כאשר הרכב עומד מותנע- רמזור או פקק (ויותר גרוע אם לא מבטלים את ה- stop and start), בהאצה מרגיש לי בסדר.

razzamataz
29-06-20, 21:18
גם אצלי מורגש בעיקר שלוחצים על הברקס ואז המדחס מתנתק
ההסבר שניתן לי הוא:
שמשאבת הוואקום חולקת צרכנים עם המגבר בלם והמזגן - והעדיפות הינה לבלמים
בדיזל כנראה הוואקום נלקח ממקום אחר\מהמנוע עצמו ולכן הם פחות חווים את הבעיה

זה שחסכו 1.9$ על משאבת וואקום פשוט מרתיח ועוד במדינה חמה!
עשו עדכון תוכנה - זה אולי הוריד מעלה אחת ולא הרבה עזר

כמו כן המדחס מתנתק כאשר הוא מרגיש שהאוויר החוזר מתחת ל 16 מעלות - הפיתרון "לשקר" קצת לרגש הטמפ
וכמובן לבטל את הסטופ סטארט תמידית (המיקרוסוויץ של מכסה המנוע במצב פתוח = מצב מוסך = סטופ סטראט מנוטרל פור אבר אנד אבר)
עד 38 מעלות בחוץ עדיין נעים לי באוטו, אבל זה סובייקטיבי ומעל קצת קשה למזגן הזה לקרר
המוזר הוא שבטבלת מילוי גז, קליאו עם אותו מנוע מקבלת כמות כפולה מדאסטר

אני אשמח לדעת האם יש תקן למיזוג אוויר ברכב ואיך הוא מאופיין - כי לא יתכן שרכבים כאלו ימכרו בעידן שיש חוק שרכב צריך מזגן כדי להימכר בארצנו

גיא
29-06-20, 21:55
בדיזל. כך שמעתי .. הואקום בא מהאלטרנאטור.

razzamataz
29-06-20, 22:08
אז זה כמו ברכב הקודם

בטנדר - הייתה מורכבת משאבת וואקום באחורי האלטרנטור

-->