PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה, מחצלות לים/קמפינג

אוהב נגב
04-07-20, 00:28
נקודת החולשה של המחצלות היא התפר בין החלקים בנק. הקיפול. אני מחפש חומר (הדבקה של רצועה או במריחה) שידבק למחצלות ובנוסף יהיה חזק וגמיש בכדי לבצע את הקיפול. יש למישהו ניסיון? רעיון? מישהו?......
תודה לעונים

hadtomer
04-07-20, 06:24
מה קורה. אצלי מחצלת הים קבוע על הגגון- ויש לנו אותה בעיה. אתה מגיע לים- פותח-והמחצלת הופכת לשתי מחצלות. ואז חס וחלילה הבנות שלי צריכות לגעת בחול, רחמנא ליצלן, אם ילדה אובדת לי בסדק באמצע המחצלת, היא עלולה להופיע בצידו השני שלכדור הארץ (אשתי חושבת כך) .ניסינו כמה "תפרים" באמצע אבל חומרי ה"תפירה" תמיד אוספים אבק וחול ואז זה סתם נהיה מגעיל. הדבר היחיד שאני גיליתי שניתן לעשות הוא פשוט לקפוץ למקום בו ניתן לרכוש מחצלת בזול, ולא איזו תחנת דלק שמוכרת לך מחצלת ב70 שקל- ולקנות "סטוק" של חמש מחצלות. את שלנו קניתי נדמה לי בטירה, יצאתי עם כמה מחצלות וזרקתי בבוידעם.

ד ו ר ו ן
04-07-20, 09:53
לפני שנים גילו לי שלמחצלות האלו יש כיוון קיפול.
צד אחד מותח את התפרים וגורם לפתיחת התפר, ובצד ״הנכון״ הו מחזיקות הרבה יותר, ואכן כך.

זה האריך משמעותית את החיים של המחצלות אצלי, והן בשימוש יחסית רב.

תסתכלו בקיפול, יש כיון שזה מקופל הדוק מהשני, זה הצד הנכון.

אם להדביק,
הייתי מנסה פס ברזנט דק לכל האורך, משני הצדדים, עם מרווח של 1סמ בין חלקי המחצלת, כדי שיהיה מקום לקיפול.
מדביק עם סופר7/דומה שיודע להשאר גמיש.

איל מ
04-07-20, 10:04
או איזולירבנד חבלה.
לא החרא של הום סנטר. אלא אחד הטובים. אצלי יש טסה וגורילה טייפ שמשמשים למשהו דומה כבר תקופה ארוכה מאוד.
רוצים לדעת מה לקנות? הבחור מproject farm , עשה על זה לא ניסוי אחד, אלא שניים:

https://www.youtube.com/watch?v=UbXy3c2oAfA

https://www.youtube.com/watch?v=CJt3KHFLkVc

DavidL
04-07-20, 10:22
צד אחד מותח את התפרים וגורם לפתיחת התפר, ובצד ״הנכון״ הו מחזיקות הרבה יותר, ואכן כך.

אם להדביק,
הייתי מנסה פס ברזנט דק לכל האורך, משני הצדדים, עם מרווח של 1סמ בין חלקי המחצלת, כדי שיהיה מקום לקיפול.
מדביק עם סופר7/דומה שיודע להשאר גמיש.
+1
אכן יש כיוון קיפול.

נמרוד
04-07-20, 11:44

טוב לדעת, תודה.

omri_t
04-07-20, 15:55
יש גם כיוון לקיפול
וגם צורה לאיסוף ( לא גלגול אלא כמו גרמושקה)

הים גומר אותן מהר יותר כי הן שוקעות בחול ומתחילות להימתח ולהיקרע.
לים אני מביא מחצלת קטנה יותר.

ד ו ר ו ן
04-07-20, 16:56
וגם צורה לאיסוף ( לא גלגול אלא כמו גרמושקה)
.
איסוף גרמושקה?

איל מ
04-07-20, 17:53
הכוונה כמובן לשלב שאחרי הקיפול הראשוני.
כשאתה מגלגל, הכריכות החיצוניות והפנימיות לא עושות את אותה דרך, ואז התפרים נקרעים. אני אגב לא מקפיד על אקורדיון אבל גם לא מקפל עד הסוף (בסוף נשאר לי מלבן של אורך שלב*חצי מטר).
מאז שעברתי לקיפול ולא לגלגול, מחצלות שורדות אצלי עד שהפלסטיק עצמו מתחיל להתפורר.

* גרמושקה=אקורדיון

omri_t
04-07-20, 18:47
אקורדיון. אכן.

לא לגלגל.

אוהב נגב
04-07-20, 19:34
אני מודע לכיוון הקיפול הראשוני וגם לטכניקת האקורדיון, ואכן היו לי מחצלות שהחזיקו שנים. אך על המחצלות החדשות שקניתי, טכניקות הקיפול לא עושות רושם.
תודה לעונים ולמדתי שעור מעניין עם הטסטים של הסקוצ' שאייל העלה. http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon14.png

-->