PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה: תכנון בית

OFF-RoaD
06-07-20, 17:55
שלום לכולם,

בשבועות האחרונים (והקרובים) אני עוסק בתכנון שינויים ושדרוגים בדירה שרכשנו.

מדובר בדירת גן (עם עוד שכן אחד למעלה. לא נעים, לא נורא, ובעיקר - הכי טוב שנוכל להרשות לעצמנו בשנים הקרובות) של 120 מ"ר, שתהפוך מ5 ל4 חדרים על מנת לקבל שטח ציבורי (סלון/מטבח/פינת אוכל) גדול ומרווח מאוד.

מכיוון שאין כמו חוכמת ההמונים, בטח בעלי ניסיון כמו שמסתובבים כאן, אשמח לקבל טיפים, המלצות ורעיונות לדברים שאפשר לעשות וצריך לחשוב עליהם עכשיו (ממש מתחילים עכשיו לעלות על הקרקע, הכל פתוח מבחינתי).

נקודות עיקריות שאני עוסק בהן:
1. חימום תת רצפתי. אני כמעט סגור על התקנת מערכת חשמלית (יש בעיה עם יישום צנרת מים) בכל שטח הדירה, אשמח לשמוע תובנות בנושא.

2. מטבחים - חשוב לנו מאוד מטבחים (פנים וחוץ) נוחים ומרווחים. אנחנו מרבים לבשל ולארח, גם במטבח 3 מ' בדירת סטודנטים בה אנחנו גרים עכשיו, ונשמח לכל תובנה שיש לכם בנוגע לתכנון זה (ואוסיף שאלה ספציפית: האם ללכת על מקרר 90 או 120. אני לא כל כך רואה את היתרון ב120, מבחינתי ה90 עם מדפים רחבים נראה הרבה יותר פרקטי).

מצרף תוכנית ראשונית מאוד של הדירה לאחר השינויים, אפשר כבר להבין מכאן איך היא תיראה.
תודה רבה :)

- - - Updated - - -

עכשיו אני רואה שזה לא כל כך ברור מהתוכנית שהעליתי, זו הצורה של המטבח. שאר הקוים מסמנים הנמכת גבס למיזוג אויר.

130007

omri_t
06-07-20, 18:04
העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך היא למצוא בעל מקצוע תותח.
כי אדם יכול להשקיע הכי הרבה זמן, אבל נסיון וידע אמיתי שווה הרבה מאוד.
אצלי זה היה מהותי מאוד בכמה נקודות שגרמו חי להבין כמה אני לא מבין. .

מאיה
0547820870
היא אלופה באמת.

JohnnyEnglish
06-07-20, 21:54
לדעתי הכיוון של פוה"ש הוא לא ללכת עם אדריכל. אם כן, אז זה מקל מאוד אך עולה בהתאם.
אני רואה חלל מבוזבז באזור האי אם מדובר בשיש רציף עד הכיור. ארון עם עומק לא יהיה שם אולי כמה ס"מ.
הייתי מזיז את האי לכיוון השולחן העגול בנפרד לגמרי מהמטבח. את הכיור מזיז לכיוון הקיר כדי לקבל עוד שטח עבודה מימינו.
מבחינת שטח עבודה קח בחשבון שפינות הן שטחים מבוזבזים.
לגבי מקרר אין לי נסיון.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

אלדר
07-07-20, 05:49
אשמח לייעץ לגבי החימום תת רצפתי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200707/e3ab8f436f0db5bf3df585a4f22e89a6.jpg

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

shmil
07-07-20, 08:42
אחרי בנייה של שני בתים ולקראת השלישי, העצה הכי טובה שאוכל לתת לך היא להבין מה אתה רוצה, לעשות סקיצות והדמיות ומה שתבחר, ובסוף, כשתדע מה אתה רוצה, ללכת לאיש מקצוע הכי מנוסה שאפשר, שיעיר הערות.
ההערות והראייה שלהם, שוות יותר ממשקלן בזהב, כי אחרי זה אתה הוא שיצטרך לחיות בתוך הבית הזה, וכנראה הרבה שנים!!!

nirs
07-07-20, 08:48
מצטרף לעצות של קודמי. אחרי שתסיים להתייעץ איתנו ועם אחרים כך אדריכל לעיצוב פנים.

והנה העצה שלי, סע לבלורן, כמות הפרזולים והרעיונות למטבח שתמצא שם היא מדהימה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

de fox
07-07-20, 09:05
מהניסיון שלי. צריך להסתכל על תכנון הבית ברמה הוליסטית. הכל משפיע על הכל.
עוד לפני שהקבלן מתחיל לעבוד בפועל התוכנית צריכה להיות מוגמרת.
סידור הריהוט בבית מכתיב מיקום נקודות החשמל, וגופי תאורה.
תכנון מטבח סופי, מיקום מוצרי חשמל, כל מגירה וארון שיהיה לך ברור מה אתה שם בפנים ואיפה מאחסנים כל פריט, נק' מים למקרר גם אם אין לך כרגע מקרר עם בר מים או מגש קרח.
מיקום וסוג מזגנים, משולבים בתעלה \ מוצנעים בסגירת נגרות.... שאיש מזגנים ייקבע את מיקום התשתיות ולא הקבלן.
מיקום וסוג ארונות בחדרים שלא יסתיר ויתנגש עם נקודות חשמל\מזגנים...
ארונות בחדרי רחצה - שים לב איזה עומק אתה משאיר לארון בחדר רחצה, יש מידות סטנדרטויות של ארונות רחצה.
פרקט, לא פרקט - הנמכת רצפה בחדרים...
הכל משפיע על הכל. עדיף שתסגרו על העיצוב של הבית לפני ולא תוך כדי או אחרי.

OFF-RoaD
07-07-20, 20:02
תודה לכולם על העצות.

כבר התייעצנו עם אדריכלית והיא תלווה את התהליך, כרגע אנחנו בשלב העלאת הרעיונות וסיעור המוחות, מנסים לספוג ולחשוב על עוד דברים שעיניים מעבר ל6 שכבר יש לנו יראו.

אלדר - תודה על ההצעה, בהחלט אצור קשר מחר, אשמח גם לפרנס חבר פורום.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

nirs
07-07-20, 20:31
עוד משהו, שלב מסך (עם אינטרנט) במטבח

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pageup
08-07-20, 00:23
לא לוותר על שקעי רשת בכל חדר וחדר כולל הכנה לארון תקשורת שיכיל סוויץ וראטור וכו'
לשים גם שקע רשת במטבח, בסלון ואיפה שמתכננים להתקין אזעקה (אם תתקינו עכשיו או בעתיד).
שקע טלפון ליד האזעקה גם כן וגם שקע חשמל.
במטבח, כמה שתשים נקודות חשמל הן כנראה לא יספיקו, אבל, לשים תלת פאזי בשביל כיריים (גם
אם עכשיו מתכננים גז). כמו כן, אם יש ארונות עליונים, אז לחשוב על תאורה מתחתיהם שיאירו על
משטח העבודה. אם יש תוכנית לבר מים, לעשות הכנה גם של מתח וגם צינור מים, הייתי עושה גם
הכנה כזו לאזור המקרר (יכול להיות שתחליטו בעתיד). מקרר, להכין לכמה שיותר גדול, לשים לב,
שלפעמים רחב זה לא עמוק ואז עדיין אין מספיק מקום. אני הייתי חושב על כיריים 90 ולא 60, לא
מכיר כיריים 60 שאפשר לשים עליהם 4 סירים/מחבתות. אחסון, אחסון ועוד אחסון (לדוגמא מתחת לאי).
בסלון, מאחר ולפעמים יש נטייה להפוך כוון, עדיף לשים שתי קופסאות גדולות והרבה צינורות בינהן
(או צינור מאוד גדול), מכל קופסא כזו יציאות לשני הרמקולים שבצד שלה, ככה אם הפכת צד ה"מרכזיה"
יכולה להיות בכל צד.
אישית אני לא סובל מסכים תלויים, אבל אם זו התוכנית, להכין צינור שעוברים בו שני כבלי HDMI
כבל מתח וכבל רשת (כולל הראשים) בתוך הקיר, אין דבר יותר מכוער ממסך תלוי וכבלים שמשתלשלים
כלפי מטה.

-->