PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלות החלפת קפיצים

zeepeedee
21-02-06, 17:52
מה עלות החלפת קפיצים לסופה ארוכה 97?
איך בדיוק זה עובד?
תודה מראש
עידו

Bulldog
21-02-06, 18:18
איזה קפיצים, מה השאיפה, איזה בולמים עם הקפיצים.
פרטים!!!

zeepeedee
21-02-06, 18:22
לגבי איזה קפיצים אין לי מושג ולמען האמת לא ידעתי שיש כמה סוגים.
בולמים, מותקנים ראנצו 9000 עם הכיוונון
עוד משהו?
לגבי השאיפה, שהרכב יתיישר..... פשוט שמתי לב שהוא עקום קצת ולאחר בדיקה נאמר לי שצריך להחליף כנראה שערגול כבר לא יעזור.
עידו

גיתאי נוה
07-03-06, 00:49
לגבי איזה קפיצים אין לי מושג ולמען האמת לא ידעתי שיש כמה סוגים.
בולמים, מותקנים ראנצו 9000 עם הכיוונון
עוד משהו?
לגבי השאיפה, שהרכב יתיישר..... פשוט שמתי לב שהוא עקום קצת ולאחר בדיקה נאמר לי שצריך להחליף כנראה שערגול כבר לא יעזור.
עידו

המלצה חמה - גש לגיל מקפיצי הרטוב, הוא יגיד לך בדיוק מה כדאי ובכמה, ותהיה בטוח שהוא לא עושה עליך קופה סתם.

גיתי

Bulldog
07-03-06, 18:32
המלצה חמה - גש לגיל מקפיצי הרטוב, הוא יגיד לך בדיוק מה כדאי ובכמה, ותהיה בטוח שהוא לא עושה עליך קופה סתם.

גיתי

אני אתעלם מזה.

כמה עקום, הבדל של ס"מ שניים או משהוא חריג.
בגדול, אין הרבה מה לעשות, הרכב זקן, הקפיצים עייפים. תשען עליו חזק מדי בצד אחד ותראה שהוא נוטה לשם אח"כ.
אם זה בשביל ס"מ שניים, תעביר את הפק"ל קפה לצד השני, לא מעבר.
עומר

tomer s
07-03-06, 22:03
אם זה בשביל ס"מ שניים, תעביר את הפק"ל קפה לצד השני, לא מעבר.
עומר

אהבתי!!

גיתאי נוה
08-03-06, 03:22
בולדוג, אשמח אם תוכל לפרט בקשר להערתך "אתעלם מזה". אם אני טועה - ותמיד ייתכן שאכן כך - אנא שתף במידע שאולי נעלם מעיני.

תודה,
גיתי

Bulldog
09-03-06, 06:44
תראה גיתי, זה נורא פשוט.

כעובד לשעבר במתלם הייתי יכול להפנות בתחילת השרשור את עידו לאיתי מהמתלם, אבל, אני לא מאמין שלצורך כך קיים ג'יפולוג, לשלוח אחד את השני לבתי עסק כאלה או אחרים.
אני חושב שג'יפולוג הוקם על מנת שנוכל להפיק את המקסימום ידע שמצטבר בין חברי האתר וליישם אותו בעבודה עצמית בבית.
המלצות על בעל עסק כזה או אחר נאות לי יותר מתאימות לאתר הצהוב וכן כשהפנית את עידו לבעל עסק תוך כדי התחייבויות שונות על טיב העבודה - לא נראה לי שלזה התכוון המשורר בדבריו.
שים לב שניסיתי שלא לגלוש פה לתחום של איכויות עבודה ו\או יריבויות עיסקיות שונות זה לא מעניין אותי.
רשמתי את מה שרשמתי כדי להראות שלא על כל פיפס רצים ישר לבעל מלאכה, לפעמים יש דברים שאפשר ורצוי לתקן בבית, ויש דברים שאפשר להתעלם מהם.

בברכת יום טוב
עומר

גיתאי נוה
09-03-06, 08:02
תראה גיתי, זה נורא פשוט.

כעובד לשעבר במתלם הייתי יכול להפנות בתחילת השרשור את עידו לאיתי מהמתלם, אבל, אני לא מאמין שלצורך כך קיים ג'יפולוג, לשלוח אחד את השני לבתי עסק כאלה או אחרים.
אני חושב שג'יפולוג הוקם על מנת שנוכל להפיק את המקסימום ידע שמצטבר בין חברי האתר וליישם אותו בעבודה עצמית בבית.
המלצות על בעל עסק כזה או אחר נאות לי יותר מתאימות לאתר הצהוב וכן כשהפנית את עידו לבעל עסק תוך כדי התחייבויות שונות על טיב העבודה - לא נראה לי שלזה התכוון המשורר בדבריו.
שים לב שניסיתי שלא לגלוש פה לתחום של איכויות עבודה ו\או יריבויות עיסקיות שונות זה לא מעניין אותי.
רשמתי את מה שרשמתי כדי להראות שלא על כל פיפס רצים ישר לבעל מלאכה, לפעמים יש דברים שאפשר ורצוי לתקן בבית, ויש דברים שאפשר להתעלם מהם.

בברכת יום טוב
עומר

תודה בולדוג.
מכיוון שהשאלה היתה מאד strict - מה עלות החלפת קפיצים (כלומר, בעל הבית כבר מכיר את צרכיו) - וכן, מכיוון שעבודה על קפיצי עלים הם לא ממש עניין לעבודה עצמית (ראה מסקנתו של אייל בכתבה האחרונה כאן בג'יפולוג) - לא חשבתי להכנס לפרטים טכניים אלא פשוט להפנות.
ושהיה ברור - אינני מתחייב על שום עבודה של איש מקצוע כזה או אחר, זו רק המלצה מניסיון. :cool:

ובכל זאת, מכיוון שבעלי מקצוע הם גם חלק מסביבתו של הג'פאי, גם אם הוא דוגל מאד בעבודה עצמית ועומדים לרשותו כל האמצעים (מקום, זמן, כלים, ידיים טובות וראש מינימלי...) שזה לא ממש כולנו :cry: , לפחות לא ב-100%, אני מוצא שיהיה נכון אם נשתף אחד את השני בהמלצות/אזהרות רלוונטיות. וכן בולדוג, למרות שהיית עובד המתלם (ואולי דווקא בגלל שהיית) - אשמח לשמוע ממך חוות דעת לכאן או לכאן, אינני רואה בזה פסול וכל אחד ישפוט בעצמו.

zeepeedee
10-03-06, 11:33
אהלן
אני חוזר לשאלה הראשונה שלי והיא עלויות.
אין לי כוונה לנסות ולהחליף לבד פשוט כי אני לא מאלה שחושבים שהכל אני יכול...
ובלי קשר נשברה לי היד אתמול אז גם אם הייתי רוצה....
דיברתי עם בעל מקצוע שאמר שמדובר על כ-5K לערך שזה כולל את החלפת הבולמים, לדבריו אין לי ברירה.
נשמע הרבה אך מעבר לזה שאני באמת לא יודע עד כמה זה נכון ואם זה נחשב למעט או הרבה.
עידו

Bulldog
10-03-06, 13:22
שוב אני אחזור ללמה לך להחליף?

ההבדל כזה גדול? זה מורגש בנסיעה?
מה בדיוק הבעיה, לא תמיד צריך לרוץ ולהוציא כסף
ובמידה וכן, לאיזה קפיצים נתנו לך הצעת מחיר, מקוריים, סוג של משופרים, אם כן אז איזה מותג?
עומר

zeepeedee
13-03-06, 15:23
שוב אני אחזור ללמה לך להחליף?

ההבדל כזה גדול? זה מורגש בנסיעה?
מה בדיוק הבעיה, לא תמיד צריך לרוץ ולהוציא כסף
ובמידה וכן, לאיזה קפיצים נתנו לך הצעת מחיר, מקוריים, סוג של משופרים, אם כן אז איזה מותג?
עומר
אהלן עומר,
ההבדל הוא לא ענק אבל בהחלט מורגש שינוי בזוית של הרכב. קשה לי לומר אם יש הבדל בנסיעה אבל אני מניח שיש.
לא דיברו איתי על איזה בולמים או איזה קפיצים.
עידו

נמרוד
13-03-06, 15:48
5000 ש"ח זה מחיר השוק פחות או יותר של סט קפיצים חדשים, טובים יותר ממקוריים, כולל הרכבה, לא כולל בולמים. אם נאמר לך שהמחיר כולל בולמים, אז יכול להיות שזו עסקא טובה מאד, ויכול להיות שהכוונה לערגול של הקפיצים הקיימים, אולי כולל תוספת או החלפת עלה ראשי, + בולמים חדשים.

יש מגוון עצום של בולמים. יש מגוון של קפיצים - החל כאמור מערגול של הקיימים שיכול לעלות 200 שקל לכל פינה (פירוק, ערגול, הרכבה, פירוק ערגול חוזר הרכבה... בקיצור הרבה עבודה שחורה), ועד קפיץ תחליפי חדש שיעלה 4000+ שקל לסט, יש סטים מיובאים מחול ברמות גבוהות ונמוכות, יש סטים טובים בייצור מקומי - המתלם, ועוד ועוד. אתה חייב לדעת על מה מדברים איתך אחרת יכולים למכור לך בעצם כל דבר...

-->