PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר מנוע ושלדה סוזוקי ג'ימני

Shalem
12-07-20, 20:44
היי, אני מחפש להתחיל בעולם השטח וכמובן שחשבתי על סוזוקי ג'ימני, ידני בפרט.
מחיפושים באתר יד 2 ובקבוצות השונות בפייסבוק עולה כי יש הרבה רכבים שעברו וחצו את ה200 אק"מ, בטווח המחירים שלי שעומד על עד 40 אלף ש"ח.
שתי שאלות:
1. היכן אני מוצא את המספרי מנוע ושלדה, על מנת להתאים לרישיון רכב בעת בדיקה בפועל.
2. האם לפחד ולהיזהר מהמנועים שחצו את ה200?
לדוגמה ראיתי שנתון 2010 שהגיע ל260, המשתמש אומר שהוא שמור ומושקע אבל אני מפחד מהק"מ הגבוה שממש מעל הממוצע.
עזרתם בבקשה, לג'יפאי מתחיל שעוד לא התחיל
תודה מראש,
שלם

Yaki5500
12-07-20, 21:03
לי היה ג'ימני ידני עם 300 אלף קמ המנוע היה בריא וחזק אבל היו לרכב בעיות אחרות. אוטו זה יותר מאשר רק מנוע. יש גיר, יש תיבת העברה, יש שלדה, יש מתלים, יש מערכת חשמל וכו'. ככלל יש להעדיף רכב עם יד שנה וקמ נמוך ככל האפשר.
ברכב שטח מזדקן חשוב לשים בצד סכום ליישור קו ומיד להתחיל לחסוך ליום גשום
חשוב היסטוריית טיפולים לשנים האחרונות לכל הפחות ובדיקה אצל מכונאי שמכיר את הרכב היטב ויודע מה לבדוק. אני יכול להמליץ על 4 כאלה שנחשבים בקרב הג'ימנאים כמוסכי הבית (2 מניסיון אישי). מוסך כזה, בניגוד למכון בדיקה, גם בודק את נקודות התורפה הספציפיות של הרכב ולא בדיקת כסתח גנרית, גם עולה חצי ממכון בדיקה וגם נותן לך במקום הצעת מחיר לתיקון ליקויים כדי ללכת איתה למשא ומתן מול הקונה.

מספר מנוע מוטבע על הצד השמאלי של המנוע (צד נהג) מלמעלה למטה קצת קשה להבחין. מספר שלדה מוטבע על פלאח מאחורי המצבר

בהצלחה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

erezgur
12-07-20, 21:30
רכב בן עשר, שעושה בממוצע 18000-20000 קמ בשנה יהיה עם 180-200 אלף קמ. אל תצפה למצוא פחות מזה.
רכב שנסע את רוב נסיעותיו ברחבי גוש דן יהיה עם בלאי פוטנציאלי גדול יותר מאשר רכב עם אותו קילומטראז' שנסע את רוב המרחק בנסועה בינעירונית רגועה.

נשלח מהנייד

Shalem
12-07-20, 21:35
לי היה ג'ימני ידני עם 300 אלף קמ המנוע היה בריא וחזק אבל היו לרכב בעיות אחרות. אוטו זה יותר מאשר רק מנוע. יש גיר, יש תיבת העברה, יש שלדה, יש מתלים, יש מערכת חשמל וכו'. ככלל יש להעדיף רכב עם יד שנה וקמ נמוך ככל האפשר.
ברכב שטח מזדקן חשוב לשים בצד סכום ליישור קו ומיד להתחיל לחסוך ליום גשום
חשוב היסטוריית טיפולים לשנים האחרונות לכל הפחות ובדיקה אצל מכונאי שמכיר את הרכב היטב ויודע מה לבדוק. אני יכול להמליץ על 4 כאלה שנחשבים בקרב הג'ימנאים כמוסכי הבית (2 מניסיון אישי). מוסך כזה, בניגוד למכון בדיקה, גם בודק את נקודות התורפה הספציפיות של הרכב ולא בדיקת כסתח גנרית, גם עולה חצי ממכון בדיקה וגם נותן לך במקום הצעת מחיר לתיקון ליקויים כדי ללכת איתה למשא ומתן מול הקונה.

מספר מנוע מוטבע על הצד השמאלי של המנוע (צד נהג) מלמעלה למטה קצת קשה להבחין. מספר שלדה מוטבע על פלאח מאחורי המצבר

בהצלחה

אני מניח שהמקומות המדוברים הם שרפי ומורי?
מקווה שאצליח למצוא את המספרים בכוחות עצמי, חמרות שבטח במוסך בבדיקה יבדקו את זה לא?

רכב בן עשר, שעושה בממוצע 18000-20000 קמ בשנה יהיה עם 180-200 אלף קמ. אל תצפה למצוא פחות מזה.
רכב שנסע את רוב נסיעותיו ברחבי גוש דן יהיה עם בלאי פוטנציאלי גדול יותר מאשר רכב עם אותו קילומטראז' שנסע את רוב המרחק בנסועה בינעירונית רגועה.

נשלח מהנייד

כן האמת לא חשבתי על זה, עדיף לחפש בעצם רכבים מהפריפריה ולאו דווקא מאיזור ת"א ועד רחובות? אני תושב ראשון לציון

תודה רבה לשניכם

Yaki5500
12-07-20, 21:43
שרפי וצופי מניסיון אישי
מורי לא מכיר אישית אבל שמו הולך לפניו אצל הג'ימנאים.

אם תבקש אז יבדקו

נדב42
12-07-20, 21:54
מספר שלדה מוטבע על פלאח מאחורי המצבר

הערה קטנונית: מספר השלדה מוטבע על השלדה.

הפחית בתא המנוע עשוייה גם להכיל את מספר השלדה אבל זה לא המספר הקובע (אין שום בעייה להחליף פחית). לא יודע מה המיקום הספציפי בג׳ימני.

Yaki5500
12-07-20, 22:22
דווקא הערה חשובה. לי אין מוח קרימינלי אבל אני מניח שאם מישהו רוצה לבצע רמאות כזו הוא יכול גם להחליף את הפלאח.
אכן יש גם מספר שמוטבע ישירות על השלדה אך אינני יודע היכן. המוסך הבודק ודאי ידע

asypeer
12-07-20, 22:31
מוטבע על דיסקית מתכת https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200712/ffdf48fee4ffe275b21ed7d7ae6cd078.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200712/90e6e142eb0d24d3a8f83bec67f57a9f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalkhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200712/3d839d9de24f7a7ed7a80c416668f5e4.jpg

עצה שלי, אל תחפש ג׳ימני בקבוצות בפייסבוק. חלק מהאנשים שם חיים בסרט קשה. שב על יד2. המחיר הריאלי קרוב למחירון. אני יודע כי מכרתי ג׳ימני 2006 עם 250 אלף ק״מ מטופל ומשופר קלות ולא היה לי קל. המחירים צריכים להיות סביב ה30 יותר מסביב ה40 או ה60 שאנשים מבקשים, שים לב שאלו תמיד אותם האנשים..

Shalem
12-07-20, 23:00
שרפי וצופי מניסיון אישי
מורי לא מכיר אישית אבל שמו הולך לפניו אצל הג'ימנאים.

אם תבקש אז יבדקו

לדעתך האישית, וכל מי שקורא את זה האם יש צורך בלקבוע תור מראש? או שבדיקה לפני קנייה אצלם יהיה עניין קטן ומהיר?

מוטבע על דיסקית מתכת

עצה שלי, אל תחפש ג׳ימני בקבוצות בפייסבוק. חלק מהאנשים שם חיים בסרט קשה. שב על יד2. המחיר הריאלי קרוב למחירון. אני יודע כי מכרתי ג׳ימני 2006 עם 250 אלף ק״מ מטופל ומשופר קלות ולא היה לי קל. המחירים צריכים להיות סביב ה30 יותר מסביב ה40 או ה60 שאנשים מבקשים, שים לב שאלו תמיד אותם האנשים..

מחקתי את התמונות בגלל גודל הציטוט,

אז בגדול אם אני הולך עם התמונות ששלחת אני יכול לאמת את הפרטים של רישיון הרכב.
האמת שגם ביד 2 מבקשים מעל המחירון ב10 ועד 20 אלף ש"ח, אני מביא בחשבון שאנשים גם שיפרו קצת יותר מקלות את הרכבים וכמובן נמנע מרכבים "משופרים מידי"

נדב42
12-07-20, 23:01
לי אין מוח קרימינלי אבל אני מניח שאם מישהו רוצה לבצע רמאות כזו הוא יכול גם להחליף את הפלאח.

לא הכל חייב להיות קרימינאלי.. כשהחלפתי בודי בויטארה העברתי את הפחית הזו מהבודי הישן לחדש ...

נדב42
12-07-20, 23:03
לדעתך האישית, וכל מי שקורא את זה האם יש צורך בלקבוע תור מראש? או שבדיקה לפני קנייה אצלם יהיה עניין קטן ומהיר?

ברור שלקבוע תור מראש.

asypeer
12-07-20, 23:04
אנשים יכולים לבקש גם 70..
תעקוב אחרי המודעות ותתקין במחשב בכרום תוסף בשם handz. אתה תראה שהמחירים יורדים.
לדעתי, המחיר הריאלי עבור ג׳ימני 2006-7 עם 180-200 אלף ק״מ, משופר קלות (מוגבה 2 וממוגן) הוא
סביב 30.
40 הייתי משלם על חד קרן עם 50 אלף ק״מ מזקנה שהוציאה אותו מהחברה ולא יודעת איך לשלב ל4x4

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yaki5500
12-07-20, 23:22
היום נכנסתי למוסך ללא תיאום כדי להחליף גוז'ון באחד הגלגלים. נשמע כמו עבודה של 5 דקות נכון? הייתי שם מעל שעתיים. תמיד מומלץ לתאם מראש. גם אז זה לא תמיד מהיר

כן, מוכרים חיים בסרט שיש להם זהב ביד. בתכלס זהו שוק של קונים. כקונה המשאב הכי בעל ערך שיש לך אחרי הכסף הוא זמן. אל תמהר. חכה לעיסקה הנכונה. תלמד בינתיים איך לזהות אותה כשהיא מתחת לאף שלך. תכיר את הרכב שאתה מחפש ומה לבדוק בו בעצמך כדי שתוכל לשלול רכבים לא טובים בלי להיגרר איתם למוסך לבדיקה מיותרת.
דבר עם אנשים, ערוך נסיעות מבחן ומעלה הכל התאזר בסבלנות

Yaki5500
12-07-20, 23:29
עכשיו במקרה נתקלתי בג'ימני 2008 166k קמ יחסית סטנדרטי מחיר מבוקש 35k לפני מיקוח
אני מביא אותו כרפרנס לכך שלא כולם חיים בסרט

-->