PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסאן פאת'פיינדר אחרי מנוע. מעשן ולא סוחב

איל מ
13-07-20, 12:36
מפרסם בשביל חבר:
"ניסאן פאתפיינדר שנת 2006, מנוע yd25dti.
הוחלף מנוע, כולל אינג'קטורים וטורבו, ב***עסק לייבוא מנועים מבית שמש*** (מחקתי את השם), מאז תופעות חמורות של בעיית סחיבה ועשן שיוצא מהרכב,
כאשר הרכב בעמידה, או נסיעה איטית ברוורס (תמרון חניה) יוצא עשן שחור, במהלך נסיעה, עשן אפור, הורדת הילוך (קיק דאון) בנסיעה בן עירונית גם גורמת לתופעה של עשן שחור למשך כל זמן ההאצה,
תופעות הסחיבה מופיעות בעיקר בעליות ממושכות, בנסיעה בתוך העיר לא מורגת כ"כ בעיית הסחיבה, למרות שהיא קיימת.".

הוא כבר פעמיים הכניס את האוטו לעסק שהביא לו את המנוע, כל פעם האוטו שכב שם חודש בלי פתרון אמיתי.
הבחור מחפש המלצה למישהו שמכיר את האוטו וידע לעשות אבחנה כמו שצריך. בנוסף, לתקן את הבעיה, ולא לנחש ניחושים ולשחק משחקים של נסיונות. עדיפות באזור י-ם, אבל גם אזור המרכז לוקח.
תודה.

assafy
13-07-20, 13:08
שי ממוסך חורשים מכיר את הרכב.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ADaShim
13-07-20, 13:14
שי ממוסך חורשים מכיר את הרכב.
+1
קיבלתי המלצות גם על דיזל השרון (לא מניסיון אישי).

Gershon
13-07-20, 13:37
מפרסם בשביל חבר:
"ניסאן פאתפיינדר שנת 2006, מנוע yd25dti.
הוחלף מנוע, כולל אינג'קטורים וטורבו, ב***עסק לייבוא מנועים מבית שמש*** (מחקתי את השם), מאז תופעות חמורות של בעיית סחיבה ועשן שיוצא מהרכב,
כאשר הרכב בעמידה, או נסיעה איטית ברוורס (תמרון חניה) יוצא עשן שחור, במהלך נסיעה, עשן אפור, הורדת הילוך (קיק דאון) בנסיעה בן עירונית גם גורמת לתופעה של עשן שחור למשך כל זמן ההאצה,
תופעות הסחיבה מופיעות בעיקר בעליות ממושכות, בנסיעה בתוך העיר לא מורגת כ"כ בעיית הסחיבה, למרות שהיא קיימת.".

הוא כבר פעמיים הכניס את האוטו לעסק שהביא לו את המנוע, כל פעם האוטו שכב שם חודש בלי פתרון אמיתי.
הבחור מחפש המלצה למישהו שמכיר את האוטו וידע לעשות אבחנה כמו שצריך. בנוסף, לתקן את הבעיה, ולא לנחש ניחושים ולשחק משחקים של נסיונות. עדיפות באזור י-ם, אבל גם אזור המרכז לוקח.
תודה.

שיתקשר אלי
054-7367258

איל מ
13-07-20, 14:23
שיתקשר אלי
054-7367258

המלצתי עליך בטלפון איך שהוא התקשר אלי. עם זאת יש לי שאלה, קצת חוצפנית אך עדיין חשובה לי/לו.
אני יודע שאתה דיאגנוסטיקן, ויודע לקרוא בין הביטים כדי להפנות לתשובה הנכונה, אך האם יש לך נסיון עם המנוע הזה ספציפי? בנוסף, הבחור כבר התרוצץ בכל הארץ. תשו כוחותיו. הוא רוצה לשים את האוטו במוסך ושיצא תקין. אם אני זוכר, אתה לא מחזיק מוסך, ומקסימום יכול להפנות אותו. בכל מקרה אני שולח לו קישור שיקרא כאן ויתקשר.

Gershon
13-07-20, 15:28
איל
מה שמיוחד בדגם הזה שהיה שם DPF מ-2004(EURO MARKET) ובלי DPF לכל מיני.....-יכול להיות סיבה לבלאגן כאן(סעפות יניקה שונות)
בכל מקרה צריך לראות את הרכב

p.s
1.שסתומי EGR שונים
2.בסעפת יניקה של מנוע עם DPF יש INTAKE AIR FLAP CONTROL
3.מחשבי מנוע-שונים

נדב ש.
13-07-20, 15:41
איל מ. אמרת בית שמש אמרת הכל.
אלופים בלדחוף מנוע לאוטו במחיר רצפה ולהתנער מאחריות ואחר כך עולה לבעל הרכב עוד הון כדי לישר קו עם המנוע, כל זאת אם אין עוד פאדיחות עם המנוע/גיר שהוחלף...

בשורה התחתונה-מה שגרשון רשם, צריך לראות מה הקומבינה שעשו שם עם סעפות, חיישנים, חיווט וכו'.
זה שהמנוע הגיע מושלם עם טורבו ומזרקים לא אומר כלום, מנוע צריך להכין בחוץ לפני הרכבה וזה אומר הכל כולל הכל, אטמים ומחזירי שמן, אטמי נחושת למזרקים וכו', לבדוק אותם פרטני אחרי הרכבת המנוע בעזרת סורק מקצועי ולראות נתונים, ועוד.
עדיף לאתר מישהו שמכיר טוב את הרכב ואיך כל דבר צריך להיות, כבר ראיתי דברים הזויים מצידם בהחלפות מנועים בטרופרים וטראקנים ועוד.

asafk
13-07-20, 18:08
זה יכול להיות כל דבר- ממזרקים שלא עברו הכרה למנוע ועד טיימינג.
עישון יתר בעומס הולך בדרך כלל כמו שכתב גרשון דווקא עם מערכת היניקה (טורבו.. egr.. ) ולא עם מערכת הדלק - אבל הכל יכול להיות וצריך במקרה כזה לעשות קודם כל איבחון מקיף (ולא רק עם סקאנר) כדי להבין אם כן או לא מדובר במנוע קומבינה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Gershon
16-07-20, 05:13
http://gershon.ucoz.com/index/nissan/0-7

Gershon
16-07-20, 12:08
http://gershon.ucoz.com/index/nissan/0-7

חשש גדול על זה

איל מ
16-07-20, 13:47
לא מצליח לפתוח את הקובץ.
זה הווסת של הegr?

ADaShim
16-07-20, 17:46
לא מצליח לפתוח את הקובץ.
זה הווסת של הegr?
אם הכוונה היא לקובץ עם סיומת 7Z, תפתח אותו באמצעות 7ZIP (https://www.7-zip.org/download.html).

למיטב הבנתי זה המקרא של התרשים שגרשון צירף:
130172

Gershon
16-07-20, 18:19
intake air control valve solenoid
או מצערת באדום שסימנתי

איל מ
22-07-20, 17:16
עדכון,
טוב, אין הרבה מה לעדכן. בנסיעה וניטור כלל הנתונים הכל נראה תקין, גם עם קצת מניפולציה. ואף על פי כן, נוע לא תנוע...
אם גרשון ירצה, הוא יוכל לפרט קצת יותר, אבל בנתיים הבעיה בעינה וללא פתרון.
השלב הבא יהיה לגשת לאחד המכונים שהומלצו (בעצם, רק דיזל השרון הומלץ כאן) שיתחילו לפרק דברים...

אמשיך לעדכן.

נדב ש.
22-07-20, 18:12
גרשטן בדק את האוטו?
חשבתם אולי לבדוק את מצב המנוע? לא מן הנמנע שאולי המנוע הזה עצמו "עייף"...

asafk
22-07-20, 19:28
אם כל נתוני האיבחון תקינים - אני חוזר ל'אבחנת האינטרנט' שלי - טיימינג.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

עפר ג
24-07-20, 16:12
האם בעמידה בפארקינג המנוע נשמע תקין ולא מעשן כשלוחצים על הדוושה?

איל מ
24-07-20, 17:26
כן.

עפר ג
24-07-20, 18:30
בבית מצערת יש שני פרפרים שסוגרים מעבר כמו בקרבורטור שמנוהלים על ידי ואקום. אחד גדול ראשי שנסגר רק בדימום ואחד קטן יותר שסוגר או פותח מעבר אויר דרך הegr. בפארקינג שניהם פתוחים, ברגע שמכניסים להילוך נסגר הפרפר של הegr. אם התבלבלו בינהם העברה להילוך תסגור את הראשי ותחנוק את המנוע. מכיוון שהמנוע מקבל דלק הוא ילחם בפרפר הזה כי הוא שואב אויר כל הזמן אבל המנוע לא יסחוב ויעשן כל הזמן. אני לא יודע איפה זה בפאטפיינדר אבל בפטרול זה נראה כמו בתמונות. הסולונואידים צמודים זה לזה. תחליפו את הצינורות ואקום בין שתי הדיאפרגמות ותנסו. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200724/29e68306810a3801fbdf0016b6a0a1eb.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200724/02e1f4c1879557891c6199da23643d32.jpg

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

doron40
27-07-20, 21:25
האם בעמידה בפארקינג המנוע נשמע תקין ולא מעשן כשלוחצים על הדוושה?
בעמידה הרכב נשמע תקין, אך בלחיצה על הגז יוצא עשן שחור

עפר ג
27-07-20, 22:50
ערב טוב
עברתי עוד פעם על השרשור. אני לא מכיר את המנוע הזה ספציפית אבל את הבן דוד שלו zd30 מכיר אחלה והם מאד דומים במכלולים ובטכנולוגיה מבחינת מערכות דלק, אויר וכו. בגדול כמו שנאמר פה כבר זה נראה כמו בעיה של מערכת יניקה או כמות אויר. הייתי עושה שני דברים על מנת לנסות לבודד את הבעיה.
1. לנתק ואקום משני הפרפרים (או איך שתרצו לקרוא להם) בבית המצערת. בצורה הזו אין שום דבר שחוסם את כניסת האויר. דבר שני נותן ואקום ישיר לטורבו ויוצא לטיול קצר לבדיקה. אם נפתר ומפסיק לעשן יהיה מצב של limp mode. זה מצב שהמחשב מזהה גדישת יתר ומנטרל את הדוושה והמשאבה. לא להיבהל מזה, עזיבת הדוושה ולחיצה מחדש הרכב חוזר להגיב. במידה והתופעה של עשן וסחיבה נשארת אני מרים ידיים ומצטרף להמלצה על דיזל השרון.

עפר ג
27-07-20, 22:54
עוד דבר. אנן די בטוח שהמנוע הזה מגיע עם שרשרת טיימינג לא רצועה כך שבעיה בטיימינג אפשרית אבל פחות סבירה

assafy
27-07-20, 23:40
יש שרשרת טיימינג אך לא חסרות בעיות באיזור הזה ויש ערכות חיזוק.
עשן שחור בהאצה יכול להצביע על גומיות שסתומים וגם egr כפי שנאמר.
הטורבו מפוקד וואקום וכדאי לעבור על כל צנרת הוואקום ולבדוק אם יש קרעים.

מתן אביטל
04-08-21, 14:48
עצרתם באמצע המתח.. מה היה הפתרון?
אני חווה בעיה דומה ואשמח לשמוע.
תודה

-->