PDA

צפייה בגרסה מלאה : חכמת ההמון: למידה עם ספרים דיגיטליים בחטיבת ביניים - מה עדיף טאבלט או נייד (יש פה ספק?)

savyon
14-07-20, 11:05
הי,
כותרת ארוכה, אבל ממוקדת... כי בג'יפולוג יודעים הכל

הילדים עולים לחטיבת ביניים ונתבשרנו שהלמידה תהיה בעזרת ספרים דיגיטליים ולא ספרי נייר נטול עץ
מאחר ואין לנו ניסיון, אשמח לדעת, עדיף מבעלי ניסיון, מה עדיף, טאבלט שישמש בתור מקור הצגת הספרים, או מחשב נייד לאותה מטרה+הכנת שיעורים...

יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן (משקל, גודל, מחיר, נוחות תפעול ועוד), ברור לי שכל דבר שאני חושב עליו הוא קודם כל סובייקטיבי ושנית, הוא מגיע מההיגיון שלי ולא מניסיון, ומי שמכיר אותי בטח יגיד שההיגיון שלי לא משהו...

אז אם יש פה בעלי ניסיון, אשמח לשמוע מכם, מה דעתכם/נסיונכם בנושא

ועוד יותר חשוב,
אם יש לנו פה ספק של מחשבים/טאבלטים ויכול להציע מוצר טוב מאוד/מצויין במחיר אטרקטיבי, אשמח להציע אותו לכלל ההורים שיש לי איתם קשר.

ofer_b
14-07-20, 11:10
טאבלט בלי שאלה בכלל, משקל נשיאה, נוחות, זמן עבודה וכו'.
הבת שלי עם טאבלט לבית ספר, ויש לה מחשב אישי בבית לעשות עבודות וכו'.
עדיף טאבלט עם מסך גדול ככל הניתן בשביל נראות טובה יותר.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

zivo
14-07-20, 11:22
מספר תובנות-
1- המחשב האולטימטיבי לסטודנטים - Surface Pro של מיקרוסופט. יש כבר דגמים מתקדמים (6) אבל גם ה 4 מספיק טוב.
2- 256gb SSD פנימי, ועל זה מוסיפים SSD של 512.
3- מעבד i5.

מוסיפים לו את המקלדת והעט המיוחד ( לא חייבים עט של MS, יש תואמים טובים).
וקונים תחנת עגינה!
בבבית יש מסך מקלדת עכבר שמחוברים קבוע.
שמחברים את המחשב, מקבלים שני מסכים (הם צריכים את זה, בעיקר במבחנים).
כל מה שחשוב ( מסמכים, עבודות.. ) מסונכרן כל הזמן לאיזה ענן ( גוגל או סוטדנטים מקבלים אחסון במיקרוסופט).

זה סיפור של איזה 1000$, אבל שווה כל גרוש.

savyon
14-07-20, 11:48
מספר תובנות-
1- המחשב האולטימטיבי לסטודנטים - Surface Pro של מיקרוסופט. יש כבר דגמים מתקדמים (6) אבל גם ה 4 מספיק טוב.
3- מעבד i5.

וקונים תחנת עגינה!
כל מה שחשוב ( מסמכים, עבודות.. ) מסונכרן כל הזמן לאיזה ענן ( גוגל או סוטדנטים מקבלים אחסון במיקרוסופט).

זה סיפור של איזה 1000$, אבל שווה כל גרוש.

זיבו איש יקר, תרתי משמע...
מדובר על תאומים שעולים לכיתה ז', לא סטודנטים

אתה יודע כמה פעמים ביום התיק שלהם נזרק, מונח, מועף על הרצפה?

מה שכתבת יכול להיות רלוונטי אולי לכיתה ט' ואילך, כשהם יהיו קצת יותר בוגרים והדרישות מהם יהיו יותר רציניות, כרגע זה פחות מתאים.

אבל תודה בכל זאת על התשובה

Pageup
14-07-20, 12:48
אם אתה חושש שהם לא ישמרו על זה, אתה טועה. הם בטוח ישמידו אותם ודי מהר.
כל הפתרון הזה של למידה עם טאבלטים אולי נותן אווירה של הייטק אבל הוא די דרעאק.
המורים לא יודעים לתמוך כמו שצריך, הדברים לא מתעדכנים, אין מספיק שקעי טעינה
בכיתה ועוד לא דברנו על מיומנות של כתיבה, ניסוח ושגיאות כתיב. אחד הילדים התחיל
את השנה עם טאבלט ועבר תוך זמן די קצר לספרים וחוברות (למזלנו אפשר היה גם וגם)
ואחרי שקיטרנו, לאפטופ תמיד יהיה כבד יותר ומסורבל יותר לשימוש. זמן העבודה שלו יהיה
קצר יותר והאופציה של כתיבה על המסך מייקרת אותו משמעותית, מייקרת את התיקונים
והופכת אותו ליותר רגיש לקלקולים.
טאבלט הוא פתרון טוב לבית הספר (ועדיף שתהיה לו עט, לרובם אפשר להוסיף עטים טובות
יותר או פחות), אבל זה לא כלי לעבודות אחרי הצהריים. אתה תצטרך מחשב בבית וככל הנראה
שניים כי הם לפעמים יצטרכו אותו במקביל (ופה עדיף שולחני).
וכמו שזיבו אמר, הפתרון שמכיל את שניהם זה ה surface שהוא למעשה לאפטופ במסווה של טאבלט
שיודע להתחבר לכל מה שאתה צריך בכדי שיהפוך למחשב שולחני.

shmil
14-07-20, 17:00
טאבלט בלי שאלה בכלל, משקל נשיאה, נוחות, זמן עבודה וכו'.
הבת שלי עם טאבלט לבית ספר, ויש לה מחשב אישי בבית לעשות עבודות וכו'.
עדיף טאבלט עם מסך גדול ככל הניתן בשביל נראות טובה יותר.

+1000.

כמו שאתה יודע, התאומים שלי סיימו כרגע ז.

רק טבלטים.
אל תתקרב לספרי נייר.

ואין לזה קשר למחשבים שיש להם למשחקי מחשב (דסקטופ לו ולפטופ לה)

asafk
14-07-20, 17:17
מנסיון של 4 שנים עד כה (תיכונט, כיתות ז עד י) - מחשב נייד, גדול יחסית (שתהיה גם מקלדת מספרים) - וחזק מספיק. וילקוט נוח.
טאבלט לא יהיה נוח.
תתקשר ליותם אם אתה רוצה להתייעץ איתו מעבר לזה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

zivo
14-07-20, 19:33
למרות שאני חושב שאני מבוגר פה מכולכם, אני ארשה לעצמי להגיד לכם שאתם חושבים מיושן.
מציע לכם ללכת להתייעץ ברצינות.
אתם מציעים הצעות של שלשום לילדים שיצטרכו להשתמש בזה לפחות 3 שנים קדימה.
אני לא רוצה להתווכח אם נושא האחריות והשבירה (כל אחד והילדים שלו והחינוך שלו), אבל תזהרו מלחסום אותם או לשים אותם על פלטפורמה נחותה.
ולגבי הבי"הס, לא תהיה להם ברירה, הם יאלצו להשתפר עם העניין הדיגיטלי.
My two cents

asafk
14-07-20, 19:47
זיו, אין מגוון פלטפורמות - או מחשב נייד או טאבלט.

בבית הספר שלנו אין ספרים ואין מחברות אבל על אמת. לא חצי דרך ולא גם וגם. כל סביבת הלימודים דיגיטלית. הכל כולל הכל. לא רק הספרים דיגיטליים.

בתי ספר עם טאבלטים - ממה שאני מכיר - זה גימיק של בית ספר כאילו מתקדם אבל בפועל הוא לא באמת 100% דיגיטלי אלא קורץ לתלמידים, כמה שיעורים ממוחשבים בו - רק מבחינת הספרים, אבל בלימודים עצמם תקוע בעבר והעבודה לא דיגיטלית.

לליצודים מקוונים באמת - תחשבו שלא הייתם קונים לעבודה טאבלט אלא לפטופ חזק - תחשבו על התלמידים כמו על עובד שצריך לעבוד 8 שעות ביום בפרודוקטיביות גבוהה בפורטל הארגוני. הייתם קונים לעובד הזה טאבלט?

אסף.

ADaShim
14-07-20, 20:11
ללימודים מקוונים באמת - תחשבו שלא הייתם קונים לעבודה טאבלט אלא לפטופ חזק - תחשבו על התלמידים כמו על עובד שצריך לעבוד 8 שעות ביום בפרודוקטיביות גבוהה בפורטל הארגוני. הייתם קונים לעובד הזה טאבלט?

אסף.

אני עם זיו. ה- Surface עם מקלדת יעודית, למעט הגודל הפיזי (שיכול להיות יתרון), לא נופל מיכולות העיבוד של מה שנקרא "לפטופ חזק".

Sent using Tapatalk

asafk
14-07-20, 20:32
מספר תובנות-
3- מעבד i5.

וקונים תחנת עגינה!

זה סיפור של איזה 1000$, אבל שווה כל גרוש.אם בבית יש תחנת עגינה (כדי לעשות שעה שיעורים ועבודות) אבל בכיתה אין (ללימודים מ8 עד 2 או 3 או 4 ) - זה נראה לי קצת הפוך ממה שתלמיד צריך. או שלא הבנתם אתם חושבים שבכיתה לא באמת צריך מחשב, או שלא הבנתי שמדובר במקרה של סביון בבית ספר שלא באמת מתכוון לזה שלומדים מקוון, או שלא הבנתי והפיתרון המאולתר / מורכב של מחשב בחלקים על שולחן בכיתה שמקופל ומורכב מחדש כל שיעור הוא באמת נוח למישהו.

אסף.

shmil
14-07-20, 20:57
למרות שאני חושב שאני מבוגר פה מכולכם
אתה לא.

ADaShim
14-07-20, 20:57
אומרים שתמונה שווה אלף מילים:

במצב פתוח (יש גם עכבר אלחוטי שלא נכנס לפריים):
130131

סגור / מקופל:
130132

המקלדת (בחיבור מגנטי) מהווה סוג של מגן מסך:
130133

אין פה עניין של פירוק והרכבה. אופן הפתיחה דומה מאוד לפתיחת מחשב נייד, למעט התמיכה האחורית.

asafk
14-07-20, 21:12
א. אין מקלדת מספרים.
ב. המסך די קטן.
ג. שאלתי את הלקוח. וגם עשיתי בירור. יש בבית ספר סביב 1500 אולי יותר תלמידים. ועוד כמה עשרות אנשי צוות. כולם עובדים באותה סביבה מקוונת. כמעט כולם עם לפטופ. בודדים ממש, ברמה של אחד או שניים בכיתה - עם מה שהצעתם. אם זה היה פתרון מוצלח - זה בית ספר בצפון תל אביב, לא רבים בו ממשפחות שבהן מחיר הוא הבעיה, וגם חדירה טכנולוגית לא מהווה מכשול - אז אם זה היה מוצלח - היו הרבה יותר תלמידים ומורים עם surface. זו חוכמת ההמונים שמשתמשים בזה יום אחרי יום כל היום. חוכמת המונים אמיתית של משתמשים אמיתיים.
הלקוח שלומד הרבה מתמטיקה ופיזיקה אומר שהאמצעי הכי נוח ומתאים ללמידה הוא לפטופ עם מסך גדול ומקלדת מספרים, ועם פד גרפי לשיעורי פיזיקה ומתמטיקה (חוסך זמן לכתיבה מדעית לעומת הכלים של מייקרוסופט המיועדים למקלדת רגילה). גם אני וגם הוא מסכימים שיש שיעורים שבהם טאבלט מתאים יותר. אבל באובראול ולכל מגוון השיעורים / מבחנים / למידה - זה לא האמצעי המועדף. לא לדעתנו ולא כעובדה, העדפה אמיתית של תלמידים ומורים.
ולא הייתי מתעקש בדיון הזה אבל אני מרגיש צורך אמיתי להביא את מה שהמשתמשים האמיתיים חושבים - כקונטרה למה שממליצים מומחים - בלי מרכאות - אמיתיים.
חבל לי על הכסף של אשתו של פותח השרשור שיילך על ה'הכי טוב' שלא מתאים לילדים שלו.

אסף.

savyon
14-07-20, 21:53
לא לריב!

האמת היא שאני לא ממש סגור על הצורך האמיתי/שימוש
לפי מה שהבנו, רק הספרים דיגיטליים והמחברות עשויות נייר נטול עץ ומקל עץ מלא עופרת
זה לפחות מה שהצלחנו להבין עד עכשיו...

ברור שבבית יהיו כמה מחשבים שעליהם יעשו עבודות נדרשות, רק שאני לא סגור אם הם נדרשים לעשות אותם מצורה מקוונת גם בבית ספר.
אני דיי מגשש באפלה ומנסה לדלות מידע.

asafk
14-07-20, 22:01
לא לריב!

לפי מה שהבנו, רק הספרים דיגיטליים והמחברות עשויות נייר נטול עץ ומקל עץ מלא עופרת

ברור שבבית יהיו כמה מחשבים שעליהם יעשו עבודות נדרשות, רק שאני לא סגור אם הם נדרשים לעשות אותם מצורה מקוונת גם בבית ספר.
אני דיי מגשש באפלה ומנסה לדלות מידע.אם זה המצב, סתם גימיק של בית ספר שעושה כאילו הוא הגיע לאלף הנוכחי - חבל על הכסף. תקנו את הטאבלט הכי זול.....

וכל מה שנכתב בדיון הזה מעבר לתגובות הראשונות - מיותר...

אסף.

arich007
14-07-20, 22:14
אצלינו בחטיבה, גם בתל אביב, לתלמידים ניתנת האופציה לרכוש ספרים דיגיטליים (תגגל clasoos) או להמשיך בספרים מודפסים. נחשו מה הילד בחר.
הלימודים מושתתים על עבודה במחברות באופן המסורתי והספרים הדיגיטליים משמשים רק לקריאה.

במקרה כזה לדעתי עדיף טאבלט. משקל, גודל, נוחות, וכואב פחות כשנשבר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ofer_b
14-07-20, 22:16
לא לריב!

אני דיי מגשש באפלה ומנסה לדלות מידע.אם אני זוכר נכון אתה ממודיעין, גם אני.
סביר להניח שכמו אצלי, גם אצלך הטאבלט ישמש רק לספרים. כל השאר נשאר רגיל, לא באמת למידה מקוונת.
טאבלט רגיל יהיה מספיק, בלי קשר צריך גם מחשב בבית בשביל לכתוב עבודות, גוגל וכו'.

זוהר לב
14-07-20, 22:36
אני תקווה שילדי ימשיכו ללמוד בשיטה המסורתית המקובלת שהיתה נהוגה תמיד,
ולדעתי, מי שמייתר אותה לחלוטין, עושה עוול ונזק עצום לדורות הבאים.

asafk
14-07-20, 22:53
חשבתי כמוך.
ואני רואה מה למידה דיגיטלית באמת (לא רק ספרים בטאבלט) עושה ונותנת לילדים - ושיניתי לחלוטין את דעתי...

אסף.

zivo
15-07-20, 03:16
א. אין מקלדת מספרים.
ב. המסך די קטן.
ג. שאלתי את הלקוח. וגם עשיתי בירור. יש בבית ספר סביב 1500 אולי יותר תלמידים. ועוד כמה עשרות אנשי צוות. כולם עובדים באותה סביבה מקוונת. כמעט כולם עם לפטופ. בודדים ממש, ברמה של אחד או שניים בכיתה - עם מה שהצעתם. אם זה היה פתרון מוצלח - זה בית ספר בצפון תל אביב, לא רבים בו ממשפחות שבהן מחיר הוא הבעיה, וגם חדירה טכנולוגית לא מהווה מכשול - אז אם זה היה מוצלח - היו הרבה יותר תלמידים ומורים עם surface. זו חוכמת ההמונים שמשתמשים בזה יום אחרי יום כל היום. חוכמת המונים אמיתית של משתמשים אמיתיים.
הלקוח שלומד הרבה מתמטיקה ופיזיקה אומר שהאמצעי הכי נוח ומתאים ללמידה הוא לפטופ עם מסך גדול ומקלדת מספרים, ועם פד גרפי לשיעורי פיזיקה ומתמטיקה (חוסך זמן לכתיבה מדעית לעומת הכלים של מייקרוסופט המיועדים למקלדת רגילה). גם אני וגם הוא מסכימים שיש שיעורים שבהם טאבלט מתאים יותר. אבל באובראול ולכל מגוון השיעורים / מבחנים / למידה - זה לא האמצעי המועדף. לא לדעתנו ולא כעובדה, העדפה אמיתית של תלמידים ומורים.
ולא הייתי מתעקש בדיון הזה אבל אני מרגיש צורך אמיתי להביא את מה שהמשתמשים האמיתיים חושבים - כקונטרה למה שממליצים מומחים - בלי מרכאות - אמיתיים.
חבל לי על הכסף של אשתו של פותח השרשור שיילך על ה'הכי טוב' שלא מתאים לילדים שלו.

אסף.

אני רק אגיד לך דבר אחד,
שהגדולה שלי התחילה ללמוד בטכניון, קניתי לה Surface pro 3.
בתחילת התואר, היא היתה היחידה בכיתה עם מחשב כזה ( בפקולטה של הפלצנים , חשמל).
היא כבר סיימה, והשניה עוד מעט מסיימת הנדסה, והשלישית התחילה בשנה שעברה באוניברסיטת ת"א, ותנחש מה....
אצלה בכתה כבר יש הרבה מחשבים כאלו.
בניגוד "לזקנים", לילדים אין בעיה עם מסך "12.3, והגודל הזה אופטימלי, כי הוא מאפשר חיי סוללה ארוכים (בסופו של יום, המסך הוא הצרכן הגדול של האנרגיה ).
העט המיוחד של ה surface, מאפשר שני דברים חשובים:
1- שלומדים מתמטיקה וצריך לכתוב נוסחאות או לצייר גרפים וגאומטריה.
2- הוא מאפשר לקבל חומר כתוב ( PDF למשל) ולכתוב עליו הערות ( בדיוק כמו שהיינו עושים בעבר עם חומר מודפס, יושבים בהרצאה או שלומדים את החומר, וכותבים הערות בשוליים).

אנשים משתמשים בציידנית וקרחום, זה לא אומר שמקרר עם מצבר ליתיום לא יותר טוב :-)
פשוט צריך לא לפחד מטכנולוגיה חדשה ומוכחת.

OFF-RoaD
15-07-20, 06:58
הסרפייס הוא כמו משאית עם בגאז של פיקנטו או רנגלר עם גלגלים של סקייטבורד.

יש לו אחלה יכולות על הנייר, והן מסורסות בגלל המבנה שלו.

היה לי אחד במשך כחצי שנה במהלך התואר (הנדסה), עד שהבנתי שאני אונב את עצמי להשתמש במשהו רק כי הוא "נחשב" (וכי השקעתי הרבה מאוד כסף ברכישה שלו). חזרתי לטאבלט עם עט לקריאה וכתיבה בהרצאות ביום יום ולפטופ שמתחבר בבית למסך ועכבר-מקלדת, מחוברים ומסונכרנים ביניהם בענן, והפרודוקטיביות שלי השתפרה פלאים.

בסוף האידיאל הוא הפרדת רשויות, גם בתחום הזה.

אגב, יכולתי להשאיר את הסרפייס כ"סופר טאבלט", אבל הוא אוברקוואליפייד והעדפתי להשקיע את רוב המשקל דווקא בלפטופ.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

asafk
15-07-20, 07:57
אני רק אגיד לך דבר אחד,
שהגדולה שלי התחילה ללמוד בטכניון, קניתי לה Surface pro 3.
בתחילת התואר, היא היתה היחידה בכיתה עם מחשב כזה ( בפקולטה של הפלצנים , חשמל).
היא כבר סיימה, והשניה עוד מעט מסיימת הנדסה, והשלישית התחילה בשנה שעברה באוניברסיטת ת"א, ותנחש מה....
אצלה בכתה כבר יש הרבה מחשבים כאלו.
בניגוד "לזקנים", לילדים אין בעיה עם מסך "12.3, והגודל הזה אופטימלי, כי הוא מאפשר חיי סוללה ארוכים (בסופו של יום, המסך הוא הצרכן הגדול של האנרגיה ).
העט המיוחד של ה surface, מאפשר שני דברים חשובים:
1- שלומדים מתמטיקה וצריך לכתוב נוסחאות או לצייר גרפים וגאומטריה.
2- הוא מאפשר לקבל חומר כתוב ( PDF למשל) ולכתוב עליו הערות ( בדיוק כמו שהיינו עושים בעבר עם חומר מודפס, יושבים בהרצאה או שלומדים את החומר, וכותבים הערות בשוליים).

אנשים משתמשים בציידנית וקרחום, זה לא אומר שמקרר עם מצבר ליתיום לא יותר טוב :-)
פשוט צריך לא לפחד מטכנולוגיה חדשה ומוכחת.יכול להיות שאתה צודק.
אבל ההמונים חושבים - ועושים - אחרת.
(ושוב... לא באזור שיש בו בעיה של חדירת טכנולוגיה או של כסף).

אסף.

Pageup
15-07-20, 11:07
יכול להיות שאתה צודק.
אבל ההמונים חושבים - ועושים - אחרת.
(ושוב... לא באזור שיש בו בעיה של חדירת טכנולוגיה או של כסף).

אסף.

אסף,
אני מניח שאתה מתכוון לתיכונט, זה שזה נמצא באזור הזה לא אומר שההורים כולם חשופים לכל הטכנולוגיה. אפשר לעשות סקר בכל חברת הייטק ואני מבטיח לך שלא כולם מבינים מה היתרונות שלו והחסרונות שלו. ולכן הוא לא באמת חודר לשוק בארץ. אני יודע שהמנכ"ל שלי כבר 5 שנים עם גרסאות שלו ולא מוכן להחליף אותו בעד שום דבר.
ה classos הזה, זה בדיחה רעה. ושבבית הספר אין באמת תמיכה טובה ואין איש IT במשרה מלאה כדי לפתור את הבעיות (כולל רשיונות לספרים וכו') זה פשוט לא עובד. מורה לאנגלית לא יודעת לפתור לילד בעיה כאשר אין לו את הספר ברשימת המורשים.

מעבר לזה, כל הילדים אצלנו (ויש 5) כולל הקטן שולטים בטכנולוגיה כולל לפרק ולהרכיב מחשב. הם עורכים סרטוני וידאו, עורכים תמונות, מפלטרים ומה לא. עדיין, המיומנות שהכי חסרה להם זה עבודה בידיים, לכתוב, לצייר (והגדולה מציירת על אייפד ועדיין מעדיפה להתלכלך עם פחם - למזלי ולמזלה והיא היחידה) ובכלל כל הכישורים המוטוריים.
הריצה לטכנולוגיה היא נחמדה, לדעתי (מתעסק עם מחשבים למיניהם כבר קרוב ל 40 שנה עוד מאפל 2) אנחנו מפספסים. אפשר לכתוב במחברת, לעבוד עם פטיש ושופין (וגם משוף) וגם להיות טכנולוג סופר מדופלס שכותב קוד ומנצח את כולם בפורטנייט.

ההמלצה שלי (חוזר עליה): טבאלט אנדרואידי סביר עם חיי סוללה טובים מאוד ("10) ומחשב בבית. אפשר לקנות מקלדות BT מתקפלות בגרוש וחצי שעושות יופי של עבודה אם צריך ועוד עט ואתה מסודר לדברים הנ"ל. אם מתעסקים בכתיבת קוד, עריכת תמונות ווידאו, זה כבר עולם אחר.

asafk
15-07-20, 20:05
אני לא בטוח שטאבלט אנדרואיד תומך בסביבת הלמידה של הבית ספר של הילדים של אשתו הראשונה של סביון.

גם את זה הוא יצטרך לבדוק.

אסף.

גיא
23-07-20, 17:27
על הדרך, האם יש למישהו פה טאבלט מייקרוסופט סרפס ? מהביוקר

אני שוקל לעצמי אחד כזה, עריכת וידאו 4K .. ובאופן כללי משתמש כבד. ( שרתים ושרותים )

יסחוב ?

zivo
24-07-20, 01:19
על הדרך, האם יש למישהו פה טאבלט מייקרוסופט סרפס ? מהביוקר

אני שוקל לעצמי אחד כזה, עריכת וידאו 4K .. ובאופן כללי משתמש כבד. ( שרתים ושרותים )

יסחוב ?
יש לנו 4! עובדים מצויין, אבל הם כולם I5.
הוא בטוח יעשה את העבודה, וה I7 עוד יותר חזק, כך זו רק שאלה של ביצועים וזמן.
לא חושב שהוא נופל מכל PC עם אותו המפרט (סוג מעבד וכמות זכרון).
דרך אגב, יש להם כרטיס מסך חזק (זה מסך מאוד איכותי).

לדעתי אתה צריך לצלול קצת על המפרט של התוכנות שאתה מתכוון להשתמש, ולהבין עד כמה הם יודעות לעבוד על הרבה ליבות.
יכול להיות שאתה צריך פחות ליבות אבל יותר מהירות, ויכול להיות שאתה דווקא צריך יותר ליבות, זה נורא תלוי בתוכנה.

asafk
24-07-20, 10:35
אני מתייחס לתשובה של רמי בדיון אחר באותו נושא.
חלקי חילוף ושירות - בפעמיים שהייתי צריך להחליף חלק בלפטופ הנוכחי והקודם של הנוער - היה חלק חילוף זמין ובאותו יום. זה קריטי כי למרות שהכל מעונן באופן זה או אחר, הילד עדיין צריך את המחשב מחר בבוקר לבית ספר. אני משווה את זה לרכב יומיומי שצריך להניע כל בוקר כדי לנסוע לעבודה, ולא רכב אספנות או טיולים שיש זמן לחכות שיגיע חלק מחו"ל.
אז לא הייתי מסתמך לבית ספר על ציוד שאין לו חלקי חילוף ושירות מיידי. תבדקו גם את זה לפני שקונים.

אסף.

גיא
24-07-20, 11:26
איזה מין חלק חילוף ?

מהנסיון שלי. דיסקים רגילים שמסתובבים מתים מידי פעם. אבל כבר לא משתמשים בהם. ומסכים נשברים.

את שניהם אני מזמין ברשת ומחליף לבד.

בטאבלט החלפת מסך קצת יותר טריקית. אבל רק קצת.

מה עוד נהרס שם ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

grand
24-07-20, 11:57
מטענים, שקע טעינה שנוטה להשחק, מסך מגע נדיר, אז נכון שהכל ניתן להזמין ברשת, אבל היי.. לחכות 3 שבועות עד שיגיע?
זה מזוכיסטי משהו.. כמו להחזיק ג'יפ או לנדרובר, אולי באופי שלנו..

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

boaz avrahami
24-07-20, 12:29
מן הסתם ברוב המחשבים ובוודאי שבטאבלטים כבר לא תפגוש דיסקים מכניים ( ספינדלים) אלא כל מיני תצורות של ssd.
גם שם יש הבדלים שרובם לא מבינים שקשורים בביצועים ובכמות הכתיבות עד שהתאים מתים.

בכלל בחלפים ממקור לא ידוע יש לא מעט זיופים או איכויות נחותות.
פעם החליפו לי מסך שנשבר באייפד.
בדיעבד הסתבר לי שהקיטוב שלו היה רוחבי וברכב עם משקפיי שמש מקטבות הוא נראה כבוי...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
24-07-20, 12:47
איזה מין חלק חילוף ?

מהנסיון שלי. דיסקים רגילים שמסתובבים מתים מידי פעם. אבל כבר לא משתמשים בהם. ומסכים נשברים.

את שניהם אני מזמין ברשת ומחליף לבד.

בטאבלט החלפת מסך קצת יותר טריקית. אבל רק קצת.

מה עוד נהרס שם ?

Sent from my iPhone using Tapatalkלמשל מסך.
המסך נשבר. מחר בבוקר לילד יש מבחן. או צריך להגיש עבודה. או... סתם יש בית ספר.
נחכה לחלק חילוף 3 שבועות? שבועיים? קורונה אז חודשיים?
אבל מחר יש מבחן.
מחר.
בבוקר.

אני שולח את הכוכב למעבדה בסנטר משלם 600 שקל חוזר הביתה אחרי שעתיים עם מחשב תקין.
נראה לי עדיף.

אסף.

גיא
24-07-20, 12:53
למשל מסך.
המסך נשבר. מחר בבוקר לילד יש מבחן. או צריך להגיש עבודה. או... סתם יש בית ספר.
נחכה לחלק חילוף 3 שבועות? שבועיים? קורונה אז חודשיים?
אבל מחר יש מבחן.
מחר.
בבוקר.

אני שולח את הכוכב למעבדה בסנטר משלם 600 שקל חוזר הביתה אחרי שעתיים עם מחשב תקין.
נראה לי עדיף.

אסף.

כן .. ולא .. יש פה מספיק מחשבים מסביב .. ושוב, לילד הזה אין מבחנים .. הוא רק צריך להתחבר לעבודה לשלוח מייל או להרים איזה שרת שהתאבד ..

asafk
24-07-20, 13:11
בכוונה הגבתי בדיון הזה על מחשב לבית ספר ולא בדיון שלך שם הצורך ברור.

אסף.

נמרוד
24-07-20, 13:17
אני נשארתי עם התלבטות אחת: נייד עם מסך 15.6 ומקלדת מורחבת או מסך 14 ומקלדת רגילה. המחירים סך הכל דומים. אני רוצה לקנות שני מחשבים לשתי תיכוניסטיות לקראת שנת הלימודים.

Pageup
24-07-20, 13:19
"14 ותוסיף להן בבית מסך, מקלדת ועכבר. המשקל משמעותי. גם 13 לוקח.
אל תשכח שהן רגילות למסך של הטלפון והראייה שלהן טובה יותר משלך.

לגבי מטענים, כולם עוברים היום ל USB Type C אז החיים נהיים יותר קלים.
אפשר להשתמש במטען של הסלולארי או של חבר שיטען מהר יותר.

asafk
24-07-20, 13:20
מקלדת מורחבת. הוא אומר שהצד של המספרים עוזר.

אסף.

asafk
24-07-20, 13:24
אגב מטען - אצלנו בבית ספר אסור להטעין, וזה בית ספר שכולם לומדים אך ורק עם מחשב נייד ולא עם ספרים. הנסיון מראה שבטריה של מחשב סביר מספיקה בדיוק ליום לימודים ארוך. בהנחה שלא משתמשים בו למשחקים או בהפסקות וכו'. המחשב לא דולק כל משך השיעור מן הסתם. בכל זאת ווידאנו את נפח הבטריה מול צריכה ממוצעת של המחשב כך שיהיה זמן פעולה לפחות כמו המחשבים מהקנייה המרוכזת.

אסף.

נמרוד
24-07-20, 13:38
מה מפרט ומחיר המחשב של הקנייה המרוכזת, אם אפשר לשאול?

גיא
24-07-20, 13:46
אני נשארתי עם התלבטות אחת: נייד עם מסך 15.6 ומקלדת מורחבת או מסך 14 ומקלדת רגילה. המחירים סך הכל דומים. אני רוצה לקנות שני מחשבים לשתי תיכוניסטיות לקראת שנת הלימודים.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200724/ee9ea8ff596aba96a26c2c4f20844432.jpg

שלי השמאלי 14 של הטיכוניסט הימני 15.6

הוא מאד מבסוט. אני לא מסוגל להקליד על המקלדת המורחבת .. עניין של התרגלות.

אין תכלס הרבה הבדל בגודל.

asafk
24-07-20, 14:28
מה מפרט ומחיר המחשב של הקנייה המרוכזת, אם אפשר לשאול?בדיון הקודם ששאלת על זה - צירפתי את המפרט...
http://www.tichonet.com/BRPortal/br/P102.jsp?arc=1337076

אנחנו כאמור קנינו מחשב טיפה יותר חזק, עם שני דיסקים ומסך גדול יותר, בערך באותו מחיר.

אסף.

asafk
24-07-20, 14:31
אגב... עוד כמה ימים כשיפרסמו את ה'מתווה' שלפיו בגדול לא חוזרים לבית הספר ליותר מיום בשבוע - תהיה שוב התנפלות על מחשבים ניידים.
(רמי, אני מקווה שהכנת מלאי ומבצע 'חזרה לבית הספר' )

אסף.

asafk
29-07-20, 21:42
אני גם צריך מחשב לילדה, וגם רבים מכם ועוד לא הפנמתם את זה...
בקיצור מפרט מינימלי שאני רואה בבתי הספר הוא פחות או יותר אחיד - 8GB RAM/256GB SSD מעבד i3/i5 במהירות סביב 2000. מסך גדול ומקלדת רחבה נראים כתוספת מועילה.
המחיר סביב 2100 למחשבים גודל 14 של acer או hp.
רמי ושאר מי שבעניינים המסחריים - יש צפי לבעיית מלאים כמו שהיה בתחילת הקורונה? ויש סיכוי להשיג מחירים טובים מול כמות של לקוחות?

אסף.

נמרוד
29-07-20, 22:02
קניתי השבוע שניים במפרט שכתבת אסף, אסוס, 2180 כל אחד כולל מ.הפעלה ואנטיוירוס. בחנות מקומית קטנה. לא נראה שיש מחסור.

grand
29-07-20, 22:03
כן.. ישנו ביקוש גדול שהחל השבוע לניידים, בינתיים יש מלאים, יתכן שככל שנתקדם באוגוסט יהיה חוסר בעיקר בדגמים הבסיסיים והזולים,
מציע למי שזקוק לנייד לילד לא לחכות לתחילת שנת הלימודים אלא להצטייד כמה שיותר מהר.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

zivo
30-07-20, 00:57
אני גם צריך מחשב לילדה, וגם רבים מכם ועוד לא הפנמתם את זה...
בקיצור מפרט מינימלי שאני רואה בבתי הספר הוא פחות או יותר אחיד - 8GB RAM/256GB SSD מעבד i3/i5 במהירות סביב 2000. מסך גדול ומקלדת רחבה נראים כתוספת מועילה.
המחיר סביב 2100 למחשבים גודל 14 של acer או hp.
רמי ושאר מי שבעניינים המסחריים - יש צפי לבעיית מלאים כמו שהיה בתחילת הקורונה? ויש סיכוי להשיג מחירים טובים מול כמות של לקוחות?

אסף.

אסף,
SSD של 256 הוא קטן מדי. גם אם אפשר, ואפשר, להתקין בהתחלה, זה מהר מאוד מתמלא.
הוספה של שטח נוסף זה בלאגן לא קטן. מציע לך לא להתפשר על פחות מ 400-512.

I3 לעומת I5 זה הבדל שלא הייתי מזלזל, כדי להיות יותר מדוייקים מה עושים עם המחשב.
היום כבר בחטיבה מתעסקים עם תיכנות וגרפיקה, ואז I3 יכול כבר להיות חלש.
אם הילדה במגמות הומניות, בשביל תנ"ך וספרות, I3 מספיק:-)

asafk
30-07-20, 07:26
לגבי המעבד אתה צודק.
צריך לחשוב 3 שנים קדימה.
לגבי האחסון - בדקתי והם לא מאחסנים כמעט כלום על המחשב בשלב הזה.

אסף.

boaz avrahami
30-07-20, 07:52
אפשר להשתמש גם בכרטיסי זיכרון 128-512 ג״ב.

המערכת מלמדת את הצעירים להתמסר לה ולדחוף הכול לענן.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

erezgur
30-07-20, 08:51
לגבי המעבד - יותר חשוב מi3 לעומת i5 הוא דור המעבד.
היום מוכרים כבר דור עשירי (המספר שלאחר המעבד מתחיל ב-10). לפחות בדור 8 הייתה קפיצה משמעותית לעומת דור 7, לא עקבתי בשנתיים האחרונות.

נשלח מהנייד

zivo
30-07-20, 09:43
לגבי המעבד אתה צודק.
צריך לחשוב 3 שנים קדימה.
לגבי האחסון - בדקתי והם לא מאחסנים כמעט כלום על המחשב בשלב הזה.

אסף.

אנחנו מלמדים אותם לעבוד מול הענן (וזה מאוד נכון), אבל רוב התוכנות מתחזקות מטמון מקומי.
אופיס מחזיק מטמון תחת USER DATA , והדריבים (One Drive & Google Drive) בספריה מקומית מוגדרת.
זה נכון עבור ביצועים, וזה נכון כי אתה לא יכול לסמוך 100% על חיבוריות.

בנוסף, עם השנים, כל שידרוג משמעותי של מיקרוסופט (מערכת הפעלה, אופיס), צורך מקום (בעיקר בגלל שהם מאפשרים לחזור אחורה. וצריך לדעת לשחק עם זה).
זה נכון במיוחד לגבי שידרוגי מערכת הפעלה. מעבר לעידכונים שוטפים, פעם בשנה שנתים מיקרוסופט מוציאה עדכון גדול. עדכון כזה יכול "לשרוף" 80-100GB בלי בעיה. מי שמכיר ויודע, יכול אחרי כמה זמן (שהשידרוג עבר בהצלחה, והכל עובד), למחוק את השאריות של ההתקנה המקורית, אבל זה כבר מצריך ידע.

בד"כ מה שקורה, מתחילים עם דיסק קטן, ואז שהוא מתמלא, מוסיפים SD CARD , אבל אז יש בעיה של להתחיל להזיז תוכנות ומיקומים, ופיצול (למשל הוספה של D:/Program Files).
SD Card הוא פתרון לגיטמי ונכון, אבל צריך לבדוק כמה הוא יותר זול לעומת פשוט להגדיל את ה SSD, והכי חשוב, לעשות את זה מההתחלה ולארגן את התוכנות נכון מההתחלה.

דוגמה - נחזור לSurface. כל ה Surfaces שקניתי היו עם SSD של 256, והיה יותר זול להוסיף SD CARD (ולא להגדיל SSD). אז לכולם יש הגדלה של 512. אבל מהיום הראשון, ה One Drive וה Google Drive , והMy Documents , יושבים על הכרטיס (ולא על SSD).
אתה לא רוצה להיות בסרט של להזיז את ה One Drive של מיקרוסופט.
בד"כ SD CARD יהיה טיפה יותר איטי (ולכן צריך למשל לשים לב שהמטמון של חלונות ומערכת ההפעלה, לא משתמשים בו), אבל אפשר להעביר אותו למחשב, או כל שימוש, אחר.

גיא
30-07-20, 11:40
לאחר שבוע וקצת של חפירה לעומק .. קצת אבדתי עניין במחשבים של מיקרוסופט.
מה גם שאין את הלפטופים שלהם במלאי בשום מקום ויש להם מחיר מאוד פרימיום ... בעוד שיש מוצרים דומים עד זהים מבחינת חומרה שאינם בעלי שם כל פרימיומי .. מקבוק פרו 13 יותר זול מאינטל לפטופ 3 -13 ... בכמעט 2000 שח.
ויש להם אותה חומרה בדיוק.

זה אומר הרבה. לדעתי.

עכשיו אני חוקר את HP ספקטרה X360
שוב, אותה חומרה כמו במקבוק פרו ב 2/3 מחיר וכולל מסך מגע / 2 ב 1 אפשר להפוך את המסך ומגיע עם עט ועם USB נורמלי...

יש דגם חדש לכולם מהשנה האחרונה 2020.

ולא, אני לא רוצה לקנות מאמזון. מחיר המחשבים הללו זהה למחיר במוסקבה וזה מבחינתי סימן שהמחיר סוג של הוגן. אפילו אם בארה"ב זה יותר זול ב 1000 שח.

Pageup
30-07-20, 13:56
יש במקרה פרסום באבא פגום על מחשב אסוס P1440FA שעומד ב MIL-STD
עם המפרט הבא:
מסך נפתח עד 180 מעלות.
מעבד אינטל כמובן i5 דור 10, זיכרון 16 גיגה ראם, כונן קשיח SSD M2 בנפח של 512 גיגה, מסך 14 ברזולוציית FHD 1920X1080 עם ציפוי נגד השתקפות. יש חיבור רשת קווי יש יציאות מסך HDMI/VGA, יש 4 חיבורי USB וכולל כולל חלונות 10
במחיר של 2600 עד 5 תשלומים ו 2450 במזומן.

אין לי שמץ של מושג כמה הוא טוב או לא, אישית אני מעדיף לאפטופים של Lenovo.
אבל זה על פניו נראה כמו הצעה טובה (גם במחיר וגם במפרט) לילד.

לא מכיר את המוכר, לא קניתי אצלו ולא יודע כמה המחשב הזה באמת טוב. ראיתי אז מעלה פה.

zivo
30-07-20, 14:27
לאחר שבוע וקצת של חפירה לעומק .. קצת אבדתי עניין במחשבים של מיקרוסופט.
מה גם שאין את הלפטופים שלהם במלאי בשום מקום ויש להם מחיר מאוד פרימיום ... בעוד שיש מוצרים דומים עד זהים מבחינת חומרה שאינם בעלי שם כל פרימיומי .. מקבוק פרו 13 יותר זול מאינטל לפטופ 3 -13 ... בכמעט 2000 שח.
ויש להם אותה חומרה בדיוק.

זה אומר הרבה. לדעתי.

עכשיו אני חוקר את HP ספקטרה X360
שוב, אותה חומרה כמו במקבוק פרו ב 2/3 מחיר וכולל מסך מגע / 2 ב 1 אפשר להפוך את המסך ומגיע עם עט ועם USB נורמלי...

יש דגם חדש לכולם מהשנה האחרונה 2020.

ולא, אני לא רוצה לקנות מאמזון. מחיר המחשבים הללו זהה למחיר במוסקבה וזה מבחינתי סימן שהמחיר סוג של הוגן. אפילו אם בארה"ב זה יותר זול ב 1000 שח.

גיא,
אני מאוד מסכים עם הגישה של לבדוק ולא לרוץ אחרי המותג, אבל...
וזה אבל גדול.
מאחר והתעניינת ב Surface , אז שים לב לשתי תכונות שלא מספיק אם הן במפרט, חשוב לנסות בעצמך (או לשמוע ממישהו שיש לו את הדגם שאתה רוצה לקנות)-
1- אלו מחשבים שיכולים לעבוד עם מקלדת, ובלי מקלדת. צריך לראות שהמעבר חלק, תקין המחשב לא נתקע. חשוב לבדוק את תפקוד המקלדת על המסך (מתי שאין מקלדת).
2- עט. צריך לנסות את העט ולראות שזה באמת עובד כמצופה. צריך לראות שיש פונקציית מחיקה ושהיא עובדת טוב.

אם אתה לא צריך את שתי התכונות האלו (עבודה ללא מקלדת ועט) אז מצבך באמת הרבה יותר פשוט (ואז בכלל עולה השאלה למה מסך מגע).
סטודנטים ותלמידים שצריכים לכתוב ולצייר פונקציות, צריכים עט, לא בטוח כמה זה שימושי לאחרים?

boaz avrahami
30-07-20, 15:06
כשתצטרכו שרות אתם עלולים להצטער על חלק מהבחירות הזולות.
תבדקו טוב איזה שרות קניתם ומי מספק אותו.
זה לא פחות חשוב מהדיסק הקשיח.
במיוחד כשמדובר באיכות קונסיומר ולא עיסקית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
30-07-20, 15:32
כשתצטרכו שרות אתם עלולים להצטער על חלק מהבחירות הזולות.
תבדקו טוב איזה שרות קניתם ומי מספק אותו.
זה לא פחות חשוב מהדיסק הקשיח.
במיוחד כשמדובר באיכות קונסיומר ולא עיסקית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ל hp יש. כך מתברר אחריות 3 שנים באתר הלקוח.

כמובן זה בזמן הקניה. מה יהיה אחר כך [emoji2372]

גיא,
אני מאוד מסכים עם הגישה של לבדוק ולא לרוץ אחרי המותג, אבל...
וזה אבל גדול.
מאחר והתעניינת ב Surface , אז שים לב לשתי תכונות שלא מספיק אם הן במפרט, חשוב לנסות בעצמך (או לשמוע ממישהו שיש לו את הדגם שאתה רוצה לקנות)-
1- אלו מחשבים שיכולים לעבוד עם מקלדת, ובלי מקלדת. צריך לראות שהמעבר חלק, תקין המחשב לא נתקע. חשוב לבדוק את תפקוד המקלדת על המסך (מתי שאין מקלדת).
2- עט. צריך לנסות את העט ולראות שזה באמת עובד כמצופה. צריך לראות שיש פונקציית מחיקה ושהיא עובדת טוב.

אם אתה לא צריך את שתי התכונות האלו (עבודה ללא מקלדת ועט) אז מצבך באמת הרבה יותר פשוט (ואז בכלל עולה השאלה למה מסך מגע).
סטודנטים ותלמידים שצריכים לכתוב ולצייר פונקציות, צריכים עט, לא בטוח כמה זה שימושי לאחרים?

מה אני צריך ?
מחשב 486 עם putty.exe
מה אני רוצה ?
מחשב קטן. קל וסקסי בצבע כחול קובאלט מאלומיניום אנודייז ... עם מסך שצף באויר כמו באיירון מן. וסוללה שמחזיקה 3 שבועות.

ושכל זה יעלה 2000₪ מקסימום.

עריכה: כדאי גם שיוכל לטוס אלי ... לפי קריאה.

boaz avrahami
30-07-20, 17:27
יענו מחשב דאסטר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
30-07-20, 18:28
יענו מחשב דאסטר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ירשם לפרוטוקול שלא אני הגעתי לפה !!!

savyon
23-08-20, 18:26
נו, נו...
יש פה בעל עסק שבא לו להרים את הכפפה ולהציע כמה אפשרויות רלוונטיות של לפטופ וטאבלט?

אם כן, נשמח, לפחות אני...

סביון

-->