PDA

צפייה בגרסה מלאה : עקיפה בפס לבן? דעתכם.

שמעון.פ
17-07-20, 11:25
נתקלתי בכתבה עם וידאו שכנראה יזומה ע"י משטרת ישראל.
https://www.kikar.co.il/367910.html
דעתכם.

יונתןמצפה
17-07-20, 11:35
האוטובוס גרם למשאית שבאה ממול לסטות לשוליים באופן מפתיע. בסיבוב. אין כאן בכלל שאלה!
והעובדה שבסרטון נראה שמדובר בקו מקוטע ולא רצוף בכלל לא משנה את זה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

יונתןמצפה
17-07-20, 11:59
עכשיו אני רואה שהוא עשה את זה פעמיים.
פעם אחת על קו רצוף, ופעם שנייה על קו מקוטע.
פעמיים הוריד משאיות לשוליים. בפעם השנייה, לפחות, נראה שנהג המשאית שבאה ממול הופתע.

נהג מסוכן.
נקודה.

erezgur
17-07-20, 12:15
דעתכם.
מה אתה מצפה לשמוע? שמישהו יצדיק התנהגות בריונית בכביש המסכנת את נוסעי האוטובוס ואת הבאים ממולו?

ברור שיש כאן עבירה לא קלה, ברור שמדובר בנהיגה מסוכנת.

שמעון.פ
17-07-20, 14:18
החוק אוסר חצית קו רצוף, נקודה!

בסרטון זה מדובר בכביש בעל עלייה שמאלצת על פי חוק
את המשאיות האיטיות לעבור לנסיעה בשול כדי לאפשר
לרכבים מהירים יותר לעקוף אותם. וכך הם עשו.

כשאני נקלע אל מאחרי משאית איטית שיורדת לשול,
אני יוצא לעקיפה רק כשאני משער שיש לי מקום בין
משאית הנעקפת ובין הקו הרצוף.
אבל אודה שקרה לי לא פעם שבאמצע העקיפה, המקום
הצטמצם, או כי השול נעשה צר והמשאית נדחקה לנתיב.
או כתוצאה מעקומה ואני נדחקתי קצת מעבר לקו ההפרדה.
אבל אף פעם לא חשתי שאני מסכן את עצמי או את עוברי
הדרך, כי היתה רק סטייה מינורית לנתיב הנגדי.

אני לא מכוון להשליך מזה על נהג האוטובוס, כי הוא יכול היה
לדעת מראש שאין לו אפשרות לעקוף ללא סטיה לנתיב הנגדי,
להבדיל מהמכוניות שנסעו בעקבותיו ואני בפירוש נוטה לומר
שיש להענישו בכל חומר הדין.

עם הכול ואחרי הכול, עדיין אני מסופק אם מדובר בבריונות וסיכון חיי אדם.
לתנועה ממול היה מספיק מקום לעבור ללא חשש וללא צורך לבלום.
קרה לי הרבה שנסעתי, ומולי היתה עקיפה שחצתה במעט
את קו ההפרדה ולא חשתי את עצמי בסכנה.

יש שם מגיבים שנטו לזכותו, לכן חשבתי להעלות זאת כאן.

zerez
17-07-20, 14:24
לא עוקפים על פס לבן וגם אם זאת משאית שנוסעת לאט ורחמנא ליצלן גם אם זה רוכב אופניים. פשוט מאוד, זה מסוכן ואסור.
בשום מקום בחוק לא כתוב שמשאית צריכה לנסוע בשוליים.
נהג האוטובוס הזה צריך לעוף מהכביש לצמיתות.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

polar bear
17-07-20, 14:35
אחד אומר - פס לבן אוי ואבוי
אחר אומר - סלולרי בנהיגה אסון גדול
שלישי אומר - ילד על הברכים סכנה לציבור

וכל אחד בורר לו את החוק האהוב עליו ושומר עליו מכל משמר. והשאר - שישמרו אחרים.

יונתןמצפה
17-07-20, 14:49
עזבו את החוק.
בעקיפה השנייה נהג משאית שהגיע ממול הופתע ונאלץ לסטות בפתאומיות לשול.
זה מספיק.

נהג האוטובוס ביצע מהלך שמסכן בצורה ממשית את הנוסעים שלו ומשתמשים אחרים בדרך.
וללא שום הצדקה.

הנהג מסוכן.
נקודה.

שמעון.פ
17-07-20, 15:56
בשום מקום בחוק לא כתוב שמשאית צריכה לנסוע בשוליים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

תק' (מס' 4) תשמ"ו-1986 תק' (מס' 4) תשנ"ה-1995

(ג) הנוהג ברכב מנועי שבשל מטענו, או בשל שיפוע הדרך, נאלץ לנסוע במהירות נמוכה שיש בה כדי לעכב כלי רכב הנוסעים מאחוריו, חייב להימין ולנסוע בשול הדרך כאשר השול מיוצב באספלט ופנוי כדי לתת לכלי רכב שמאחוריו אפשרות לעקפו.

YoavR
17-07-20, 18:46
תק' (מס' 4) תשמ"ו-1986 תק' (מס' 4) תשנ"ה-1995

(ג) הנוהג ברכב מנועי שבשל מטענו, או בשל שיפוע הדרך, נאלץ לנסוע במהירות נמוכה שיש בה כדי לעכב כלי רכב הנוסעים מאחוריו, חייב להימין ולנסוע בשול הדרך כאשר השול מיוצב באספלט ופנוי כדי לתת לכלי רכב שמאחוריו אפשרות לעקפו.
הוצאת לי את המילים מהמקלדת.

Zerez
תגובות כאלה הם סתם התלהמות

zerez
17-07-20, 18:54
טוב, לא הייתי מודע לסעיף הזה.
מה התלהמות? לדעתך נהג אוטובוס שמבצע עקיפות מסוכנות (יותר מאחת) ומסכן את נוסעי האוטובוס והרכבים האחרים צריך להמשיך לנהוג?
אני לא חושב שזאת התלהמות.

ש01
18-07-20, 09:06
אפשר לחשוב ש(חלק) מהמגיבים כאן לא מבלים/נוסעים/נמצאים בכבישי הארץ.

לא רק כתוב, זה גם מנהג נפוץ ומבורך שמפגין סובלנות והתחשבות לא רגילים.

כן נהג האוטובוס עקף,
למה?
כי נהג המשאית ירד לשולים ואפשר לו לעקוף, וכך צריך.
והמשאית שבאה ממול - לא בטוח שהופתע. ואם כן, גם אותו צריך לעצור על נהיגה מוסחת (פלאפון/ניירת או כל דבר אחר שמונע ממנו להסתכל קדימה).

והשוטרים - עצירה מיותרת, הטרדה של נהג הסעות, עצירת הרכב ופגיעה בילדי בית הספר והתעללות ופגיעה מיותרת בנהג ובפרנסתו (שבטוח שאם היה עבריין מועד היה כתוב שיש לו XX עברות קודמות).
השוטרים הללו יכולים ללכת מרוצים הביתה. הצליחו היום להתעלל בעוד אזרח.

ד ו ר ו ן
18-07-20, 10:12
כן נהג האוטובוס עקף,
למה?
כי נהג המשאית ירד לשולים ואפשר לו לעקוף, וכך צריך.
.
לא מדויק.
נהג האוטובוס עדיין מחוייב לכלילי העקיפה הרגילים של אי חציית קו הפרדה ויציאה לעקיפה פנויה (גם אם מקווקו) כאשר ניתן להשלים את העקיפה באופן בטוח.
כל אלו לא התקיימו..

חנן-ג'יפולוג
18-07-20, 10:32
זו התנהגות נורמטיבית. אני לא אומר שהיא חוקית או נכונה, אבל היא בטוח נורמטיבית.
גם בכביש ליד ביתי, כביש 35, יש עלייה תלולה מצומת לכיש לכיוון מזרח. המשאיות נצמדות ככל יכולתן ימינה וכולם כולל כולם עוקפים תוך כדי מעבר הקו הלבן הרצוף. לאחרונה זה החמיר כי עשו כיכר בצומת ולקחו למשאיות את מעט התנופה שהן יכלו לצבור קודם לצומת.
אי אפשר להתווכח עם זה שזו הנורמה.
פעם גם אני הייתי חלק מהנורמה ובשנים האחרונות חדלתי. החלטתי שלא שווה לי שפעם אחת אתפס ע"י שוטר שיחליט שהנורמה הזו לא מקובלת עליו וידפוק אותי.

אז אני נצמד לימין מאחורי המשאית וממתין שהמשאית תסיים את העלייה.

אבל אני בד"כ היחיד שעושה את זה, אז מי שלא נורמטיבי זה אני.

יונתןמצפה
18-07-20, 10:47
אי אפשר להתווכח עם זה שזו הנורמה.

גם אי אפשר להתווכח שריבוי תאונות דרכים קטלניות כאן הן נורמה.

כולל פעם בכמה שנים מפגש קטלני בין אוטובוס למשאית.

זה שזה נורמה לא אומר שצריך לקבל את זה.

בשביל הרבה פחות הרוגים (במצטבר) סגרו כאן מדינה והשמידו כלכלה.
אז עוד 2 דקות בעלייה מאחורי המשאית?

אנחנו עם מוזר.
אבל כבר הוסכם שהאימרה ש"צריך להחליף את העם" לא תופסת.

*סליחה על הנימה המתנשאת.
זה פשוט מרגיז.

יונתןמצפה
18-07-20, 10:53
והמשאית שבאה ממול - לא בטוח שהופתע. ואם כן, גם אותו צריך לעצור על נהיגה מוסחת (פלאפון/ניירת או כל דבר אחר שמונע ממנו להסתכל קדימה).

.

זו תמצית הבעיה של אופי הנהיגה בארץ.
אם כל אחד היה נוהג כאילו כל שאר משתמשי הדרך הם חרא נהגים (מה שלא רחוק מהמציאות) ובכל רגע נתון עשויים לעשות שטות שתסכן אותך, לא היינו מקיימים את הדיון הזה.

אבל בארץ, כמו בארץ, כולם אשמים חוץ ממני.
ולפני שתקפצו עלי...
כן, גם אני חוטא לא פעם בנהיגה לא נכונה, ולעיתים אף מסוכנת. זה קורה גם לי.
זה לא אומר שזו לא תרבות שהייתי שמח להיגמל ממנה...

חנן-ג'יפולוג
18-07-20, 10:55
אל תיפול לפופוליזם, חבר.

הרוגים בתאונות דרכים בישראל, בכלל, ובפרט נוסעים ברכב ממונע שהוא לא דו גלגלי, זה עניין כאוב, אבל כמעט זניח מספרית, ולגמרי לא חריג לרעה ביחס לעולם. פחות מ100 לשנה למיטב זכרוני.

וזה לא שאין מה לשפר.

ד ו ר ו ן
18-07-20, 11:07
אל תיפול לפופוליזם, חבר.

הרוגים בתאונות דרכים בישראל, בכלל, ובפרט נוסעים ברכב ממונע שהוא לא גלגלי, זה עניין כאוב, אבל כמעט זניח מספרית, ולגמרי לא חריג לרעה ביחס לעולם. פחות מ100 לשנה למיטב זכרוני.

וזה לא שאין מה לשפר.
רכב ממונע שאינו גלגלי? מטוסים?
ומה הקשר לכביש?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

יונתןמצפה
18-07-20, 11:10
אל תיפול לפופוליזם, חבר.

הרוגים בתאונות דרכים בישראל, בכלל, ובפרט נוסעים ברכב ממונע שהוא לא גלגלי, זה עניין כאוב, אבל כמעט זניח מספרית, ולגמרי לא חריג לרעה ביחס לעולם. פחות מ100 לשנה למיטב זכרוני.

וזה לא שאין מה לשפר.אני משער שיש בדברים שלך מסר שלא הבנתי.
אז אכתוב שאני מסכים. [emoji848][emoji846]

חנן-ג'יפולוג
18-07-20, 11:10
תיקנתי: "דו גלגלי" .

ד ו ר ו ן
18-07-20, 11:35
תיקנתי: "דו גלגלי" .
מספר ההרוגים השנתי בארץ כ-400, לא 100.

ואיך זה מתקשר לנסיעה בחציית קו לבן כאשר נתיב העקיפה איני פנוי, או בעיקול כשאין קו ראיה להמשך?

זו עקיפה לא חוקית ומסוכנת גם אם היה מקווקו.

חנן-ג'יפולוג
18-07-20, 11:43
תבדוק אותי, ובמדויק לפי מה שרשמתי. אני משתדל לא לחרטט.

דרור ברלי
18-07-20, 14:33
עכשיו אני רואה שהוא עשה את זה פעמיים.
פעם אחת על קו רצוף, ופעם שנייה על קו מקוטע.
פעמיים הוריד משאיות לשוליים. בפעם השנייה, לפחות, נראה שנהג המשאית שבאה ממול הופתע.

נהג מסוכן.
נקודה.

+1.

ד ו ר ו ן
18-07-20, 14:41
תבדוק אותי, ובמדויק לפי מה שרשמתי. אני משתדל לא לחרטט.
סליחה חנן.. פשעתי חטאתי.
לפי הרלב״ד, זה לא 400 זה ״בקושי״ 350 כממוצע.

אם מורידים את הולכי הרגל, שנניח וכל התאונות שלהם באשמתם (וזה לא כך), זה עדיין מעל פי-2 מהמספר שציינת.
לפי משטרת ישראל חלק ניכר עקב סטייה מנתיב ועקיפה בדרך לא פנויה כמו האוטובוס הנדון.

חנן-ג'יפולוג
18-07-20, 14:57
...נוסעים ברכב ממונע שהוא לא דו גלגלי...פחות מ100 לשנה למיטב זכרוני...

מי שרוצה להוכיח שאני טועה, מוזמן, בצירוף הנתונים. בפעם האחרונה שבדקתי זה היה 67.

ד ו ר ו ן
18-07-20, 15:04
מי שרוצה להוכיח שאני טועה, מוזמן, בצירוף הנתונים. בפעם האחרונה שבדקתי זה היה 67.
גם כאן האופנועים לפי הסטטיסטיקה מעורבים ב-10% מההרוגים, אז המספר שציינת הוא של הדו-גלגלי, לא של הרכב במנועי.

קודם כל האוטובוס הזה שהיה מלא בילדים היה יכול להיות מעורב בתאונה קשה שלבד הייתה משנה אבסולוטית את המספר השנתי.

בנוסף, האוטובוס הזה שעבר לנתיב הנגדי והיה פוגש דו גלגלי, והייתה תאונה, אז הרוכב פחות נחשב?

לא מבין את הגישה שלך למצוא צידוק להתנהגות הזו.

דרור ברלי
18-07-20, 17:47
אפילו אני, שונא המשטרע/חוקים/רשעויות המושבע, חושב שנהג האוטובוס הזה הוא פושע........

חנן-ג'יפולוג
18-07-20, 17:59
רשמתי בצורה ברורה למה אני מתכוון. אתה עדיין מוזמן למצוא את המספר הנכון בעצמך. אין לי כוונה להמשיך עם הפינג פונג הזה.
רשמתי גם בצורה מאוד ברורה שאני לא כותב שזה חוקי או נכון.
זו עדיין הנורמה. רוצה להמשיך להתווכח על זה? בהצלחה. בלעדיי.
רואים בסרטון עשרות מכוניות , רואים מספר משאיות שנוסעות בשול כדי לאפשר עקיפה, ואין אפילו נהג בודד שנשאר מאחוריהן ולא עוקף. אז זו הוכחה ברורה שזו הנורמה, נכונה או לא.
כמו שכתבתי, אני במצב כזה לא עוקף, אבל אני הלא-נורמטיבי.

אפילו ארחיק ואומר שברמה כלשהי לזה המחוקק התכוון כשהוא יצר את החוק שהובא כאן, כי בפועל אין הרבה שוליים שהם ברוחב כזה שמאפשר למשאית לנסוע בשול ולרכבים האחרים לעקוף אותה ללא מגע או מעבר בפס הלבן. ברור שלפי החוק היבש זו עבירה על החוק, אבל זה מהמקרים שבהם יש שוטרים עם ראש על הכתפיים שיפעילו שיקול דעת ולא יאכפו.

יונתןמצפה
18-07-20, 18:07
אני לא שותף לדיון על חוקיות, או נורמטיביות העקיפה.

אני כן עומד על דעתי שמדובר בעקיפה מסוכנת ומיותרת.

אוטובוס זה לא פרייבט.
הרוחב שלו מחייב אותו במצב כזה לגלוש לנתיב הנגדי.
זמן העקיפה ארוך פי כמה וכמה.
זמן התגובה שלו אם יווצר מצב מסוכן ארוך פי כמה וכמה.
ההשלכות של תאונה חזיתית בין אוטובוס למשאית לא דומות בכלל לתאונה דומה בין פרייבט למשאית (לא שאני מקל ראש).
נהג האוטובוס נהג כאילו מדובר בפרייבט.
נהג אוטובוס שלא מבין את זה, הוא פצצה מתקתקת. במיוחד אם הוא מסיע ילדים.
ואם הצליח לו הפעם, אין שום בטחון שפעם הבאה כן יצליח לו.

רולטה שילך לשחק בקזינו. לא בכביש.

ד ו ר ו ן
18-07-20, 19:01
רשמתי בצורה ברורה למה אני מתכוון. אתה עדיין מוזמן למצוא את המספר הנכון בעצמך. אין לי כוונה להמשיך עם הפינג פונג הזה.
.
חיפשתי, לא הייתי מגיב במספרים ואחוזים אם לא.
והמספר לשנה שעברה הוא 349.

זה לא ויכוח.
זה לא חוקי ומסוכן.
זה גם לא ״נורמטיבי״, אלא אולי התנהגות עבריינית נפוצה, אבל זה לא הופך את זה לנורמטיבי.

ד ו ר ו ן
18-07-20, 19:02
אוטובוס זה לא פרייבט.
הרוחב שלו מחייב אותו במצב כזה לגלוש לנתיב הנגדי.
זמן העקיפה ארוך פי כמה וכמה.
זמן התגובה שלו אם יווצר מצב מסוכן ארוך פי כמה וכמה.
ההשלכות של תאונה חזיתית בין אוטובוס למשאית לא דומות בכלל לתאונה דומה בין פרייבט למשאית (לא שאני מקל ראש).
נהג האוטובוס נהג כאילו מדובר בפרייבט.

חנן,
זה בדיוק העניין.
פרייבט לא מייצר את הבעיה והסכנה הזו.

boaz avrahami
18-07-20, 20:05
בשורה התחתונה אין ויכוח שהעקיפות היו מסוכנות.
נורמות פסולות הן לעיתים תוצאה של חוסר אכיפה.
אני כמו חנן בנושא אי עקיפה בפס לבן.

כשמדובר בנהגים מקצועיים, ובוודאי כאלו שגורלם של הרבה אנשים תלויים בשיקול הדעת היציב שלהם יש לנקוט באכיפה ובענישה ברמה המחמירה ביותר ובלי רחמים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Asaf-a
19-07-20, 05:41
מסכים עם כל מה שנאמר.
מצד שני יש סיטואציות הזויות בהן אין ברירה:

לדוגמה, שבת בבוקר בין צומת נחשון לשמשון.
הכביש נכבש על ידי חבורות אופני כביש, הנוסעות במקביל על הנתיב ולאורך מאות רבות של מטרים עד כדי מספר קמ.

כולל רכב ליווי החוסם את הנתיב בזנב השיירה הארוכה הכוללת מרווחים.
המשמעות של אי מעבר על קו לבן, זה לנסוע בקצב אופנים כמעט כל הדרך, ואל תביאו לי דוגמה את האלפים, שם הם לא חוסמים את כל הנתיב.

גם זה תוצאה של חוסר אכיפה, באופן בריוני ובפועל משתלטים על הכביש.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

איל מ
19-07-20, 08:35
אצלנו בכביש יציאה לכביש הראשי גם יש עומס ברוכבי אופניים. כשהם חוסמים נתיב אני משתדל לעבור עם המראה צמוד למרפק שלהם, להוריד ידנית כמה הילוכים בגיר ולפנק אותם במיטב היורו 03 שהדיזל שלי יודע להפיק מהאגזוז.
קטנוני ומטופש, אבל לפעמים הקוף משתלט עליי.

חנן-ג'יפולוג
19-07-20, 09:07
חלקם נבלות שלא ברא השטן. נוסעים בשורה פשוט בשביל הכיף, ושימות העולם. רוע צרוף שקשה להסביר. מצידם תעקוף על לבן רצוף או שתתקע 20 דקות מאחוריהם על כל הכביש שבין בית גוברין לבית ניר, חמישה ק"מ ב5-20 קמ"ש.

ועם זאת, הגזמת. אני מניח ומקווה שאתה לא באמת עושה את זה.

אומי5
19-07-20, 09:24
אני חושב שלרוכבי האופניים אפשר להקדיש ג'אנר שירשורים שלם, ואני כותב את זה בתור רוכב (כמעט רק שטח).

לפני לא מעט שנים, מדריך נהיגה מונעת הסביר לנו שמעבר על פני רכב איטי מאפשר חריגה של שני גלגלים מהקו הרצוף.
ביקשתי לראות איפה זה כתוב, הוא חירטט קצת אבל נשאר נאמן לקביעה.

כשהמחוקק קבע שרכב איטי ירד לשוליים הוא התכוון שרכב רגיל יוכל לעבור, ברוב המקומות זה דורש חריגה מעבר למרכז הכביש.
המחוקק שלנו כמובן השאיר תחום לא ברור, וכרגיל משאיר לנו ולשוטרים להתנגח מה נכון.
אני מוכן להתערב שכמעט כל מי שהגיב פה עוקף ככה, אולי רק עם צמיג על הקו, אולי טיפה מעבר ואולי הרבה מעבר.

אני חושב שהמקרה הזה לא כל כך פשוט, הוא עקף די מהר, ככה שאי אפשר לטעון שלא יכל לעקוף, ההבדל העיקרי בינו לבין רכב רגיל זה הרוחב ומספר הנוסעים,אבל החוק לא מבדיל בינו לבין רכב רגיל.
לדעתי זה מלכודת קנסות קלאסית, כביש עם הרבה משאיות, שול רחב, ישורת, אין שום בעיה לעקוף וכולם עוקפים, עכשיו רק נשאר למצוא גם אייטם למחלקת דוברות.

אגב, דווקא העקיפה באזור המקווקו היא המסוכנת, כי ברור שהוא יצא לפני שראה מה קורה, וחרג כמעט לכל רוחב הנתיב.

ד ו ר ו ן
19-07-20, 09:38
חלקם נבלות שלא ברא השטן. נוסעים בשורה פשוט בשביל הכיף, ושימות העולם. רוע צרוף שקשה להסביר. מצידם תעקוף על לבן רצוף או שתתקע 20 דקות מאחוריהם על כל הכביש שבין בית גוברין לבית ניר, חמישה ק"מ ב5-20 קמ"ש.
.
אם אתה מתקשר ל-100 ואומר שיש רוכבי אופניים שמשתוללים לרוחב הכביש הם שולחים ניידת תנועה.

דרור ברלי
19-07-20, 11:21
אני חושב שלרוכבי האופניים אפשר להקדיש ג'אנר שירשורים שלם, ואני כותב את זה בתור רוכב (כמעט רק שטח).

לפני לא מעט שנים, מדריך נהיגה מונעת הסביר לנו שמעבר על פני רכב איטי מאפשר חריגה של שני גלגלים מהקו הרצוף.
ביקשתי לראות איפה זה כתוב, הוא חירטט קצת אבל נשאר נאמן לקביעה.

כשהמחוקק קבע שרכב איטי ירד לשוליים הוא התכוון שרכב רגיל יוכל לעבור, ברוב המקומות זה דורש חריגה מעבר למרכז הכביש.
המחוקק שלנו כמובן השאיר תחום לא ברור, וכרגיל משאיר לנו ולשוטרים להתנגח מה נכון.
אני מוכן להתערב שכמעט כל מי שהגיב פה עוקף ככה, אולי רק עם צמיג על הקו, אולי טיפה מעבר ואולי הרבה מעבר.

אני חושב שהמקרה הזה לא כל כך פשוט, הוא עקף די מהר, ככה שאי אפשר לטעון שלא יכל לעקוף, ההבדל העיקרי בינו לבין רכב רגיל זה הרוחב ומספר הנוסעים,אבל החוק לא מבדיל בינו לבין רכב רגיל.
לדעתי זה מלכודת קנסות קלאסית, כביש עם הרבה משאיות, שול רחב, ישורת, אין שום בעיה לעקוף וכולם עוקפים, עכשיו רק נשאר למצוא גם אייטם למחלקת דוברות.

אגב, דווקא העקיפה באזור המקווקו היא המסוכנת, כי ברור שהוא יצא לפני שראה מה קורה, וחרג כמעט לכל רוחב הנתיב.

למה אנחנו דורשים רק משוטרים להפעיל שיקול דעת?..... הרי זה המקרה הקלאסי שבו דווקא על הנהג להפגין שיקול דעת. מלכודת קנסות קלאסית ובצדק.

לעזאזל, המופקר הזה נוהג באוטובוס עם 50 ילדים!!! אני מצפה ממנו להקפיד בקלה כבחמורה. עניין של אחריות בסיסית.
זמן ומרחק העקיפה שלו הם פי 4-5 מרכב רגיל - כי הוא ארוך וכבד ולא בדיוק מאיץ אלא רק צובר מהירות. הסמנטיקה של גלגל שעבר או לא עבר את הפס הלבן או המקווקוו פחות מעניינת אותי והאמת? גם לא צריכה לעניין את השוטר. כי עקיפה כזו היא מסוכנת גם אם קו ההפרדה מקווקוו ולכאורה "מותר לעקוף".

לעניין רוכבי האופניים (רוכבי הכביש) אלה פשוט מתאבדים. חלקם גם מיליטנטיים ועושים דווקא וכל מילה שחנן בחר כדי לתאר אותם היא נכונה ואפילו באנדרסטייטמנט. ועדיין אם חס וחלילה תפגעו בהם, הנורמה היא להטיל עליכם את האחריות לשלומם ולהאשים אתכם אוטומטית.

יונתןמצפה
19-07-20, 11:50
אני לא מצליח להבין את ההתפלפלות שיש כאן בנוגע לחוק, קו רצוף או מקווקו, עקיפת רכב איטי וכיוצא בזה.

נהג האוטובוס הוריד לשוליים רכב שבא ממול. הוא לקח ממנו את זכות הקדימה. לפחות בעקיפה אחת הוא כנראה הפתיע את מי שבא מולו.

כל ההתפלפלות האם מותר או אסור לחרוג מהקו, לעקוף רכב איטי וכו' לא מעניינת.

זה שמישהו אחר בכביש הוא אדיוט ונוהג בבריונות לא מקנה לאף נהג את הזכות לסכן צד שלישי. זה נכון גם ביחס לנכתב על רוכבי אופניים.

סעו בזהירות.
נקודה.

ד ו ר ו ן
19-07-20, 12:59
בתור מי שנהב ונוהג ברכב איטי, חייב לציין שלא מעט פעמים כשאתה יורד לשוליים בעלייה לפנות את הדרך לרכבים מאחור, כשנגמרים השוליים או מתחילה גדר, אנשים לא נותנים לחזור בחזרה לנתיב.

אם אני במהירות של 70~. ואין לי לפחות 100מ ראות לפנים (מרחק תגובה+בלימה), אני לא יורד לשוליים.

דרור ברלי
19-07-20, 13:23
כשאתה יורד לשוליים בעלייה לפנות את הדרך לרכבים מאחור, כשנגמרים השוליים או מתחילה גדר, אנשים לא נותנים לחזור בחזרה לנתיב.

אם אני במהירות של 70~. ואין לי לפחות 100מ ראות לפנים (מרחק תגובה+בלימה), אני לא יורד לשוליים.

"הופה הופה, פה זה לא אירופה, פה זה ישראל, תתחיל להתרגל" (מרגול)

אומי5
19-07-20, 13:25
למה אנחנו דורשים רק משוטרים להפעיל שיקול דעת?..... הרי זה המקרה הקלאסי שבו דווקא על הנהג להפגין שיקול דעת. מלכודת קנסות קלאסית ובצדק.

לעזאזל, המופקר הזה נוהג באוטובוס עם 50 ילדים!!! אני מצפה ממנו להקפיד בקלה כבחמורה. עניין של אחריות בסיסית.
זמן ומרחק העקיפה שלו הם פי 4-5 מרכב רגיל - כי הוא ארוך וכבד ולא בדיוק מאיץ אלא רק צובר מהירות. הסמנטיקה של גלגל שעבר או לא עבר את הפס הלבן או המקווקוו פחות מעניינת אותי והאמת? גם לא צריכה לעניין את השוטר. כי עקיפה כזו היא מסוכנת גם אם קו ההפרדה מקווקוו ולכאורה "מותר לעקוף".

לעניין רוכבי האופניים (רוכבי הכביש) אלה פשוט מתאבדים. חלקם גם מיליטנטיים ועושים דווקא וכל מילה שחנן בחר כדי לתאר אותם היא נכונה ואפילו באנדרסטייטמנט. ועדיין אם חס וחלילה תפגעו בהם, הנורמה היא להטיל עליכם את האחריות לשלומם ולהאשים אתכם אוטומטית.

לחלוטין לא דרוש רק מהשוטרים להפעיל.

נהגתי לא מעט רכבים איטיים בחיי, מטרקטורים דרך משאיות ועד סתם ענתיקות ותמיד היית עסוק בלמצוא את הזמן הנכון לרדת לשול ולאפשר עקיפה.
לא פעם נשארתי בנתיב כדי לחסום את אופציה לעקוף כי ראיתי רכב מתקרב מקדימה.

כל עוד יש טווח ראיה טוב, כמו באזור הקו הרצוף בסרטון, עקיפה ע"י רכב פרטי, אפילו עם חריגה לנתיב ממול היא הגיונית.
עם אוטובוס לא הייתי עושה את זה, וגם לא עם חיפושית, אבל במבחן התוצאה הוא סיים אותה די מהר, ולבא ממולו היה מספיק זמן לראות ולתת לו לעקוף.
חוקי או לא, זו התנהלות רגילה, מוכרת ולדעתי הגיונית בתחום מסויים.

דווקא אחר כך הוא עקף בצורה מסוכנת, אבל עלק חוקית.

דורון, לחלוטין נכון, זו לדעתי הבעיה העיקרית בנוהג הזה, בדרך כלל הרכב האיטי חוסם לעוקף את האפשרות לדעת מתי נגמר השול, תוסיף לזה את ההרגל לנסוע עם 4 וינקרים אז הנהג בכלל לא שם לב שאתה מאותת, ועצירה מבחינתך משמעותה עמידה בשול של כמה דקות עד שתוכל להשתלב שוב.

ד ו ר ו ן
19-07-20, 18:56
לזה את ההרגל לנסוע עם 4 וינקרים אז הנהג בכלל לא שם לב שאתה מאותת, ועצירה מבחינתך משמעותה עמידה בשול של כמה דקות עד שתוכל להשתלב שוב.
אני מאותת שמאלה יפה מאד זמן ממושך, ועדיין לרוב כולם חארות ולא נותנים להשתלב חזרה אחרי שהיית נחמד אליהם.

אף אחד לא יכול להגיד שהוא לא הבין את המשמעות של האיתות או שלא היה לו (על פי חוק!) יכולת להאט טיפה (גם ככה זו עליה ונוסעים לאט), כדי לאפשר לרכב לפניו להשתלב בתנועה.

יונתןמצפה
19-07-20, 19:30
אני חושב שאם נפתח את הדיון הזה למדור תלונות על הנהג הישראלי, לא נצא מזה.
בחודשים האחרונים אני עובד חלקית בתור נהג משאית.
לפעמים אני כמעט מגלה אמפטיה כלפי נהגי משאית שלא רואים אף אחד ממטר.
הסיטואציה שדורון מתאר היא סתם עניין שבשגרה.

הנה דוגמא לתופעה שממש מוציאה אותי מדעתי-
זוחל במשאית בפקק בכביש דו נתיבי בנתיב הימני כמתחייב בחוק.
מימינך נתיב השתלבות מכביש צדדי.
מכוניות שנסעו מאחוריך לאותו כיוון מצטרפות לפקק שנוצר באותו נתיב השתלבות מימין בנסיון לעקוף 4 וחצי מכוניות. מימין. אני ביניהן..
כנהג משאית לא קטנה (עם גיר רובוטי מקולל) אתה לא יכול להיצמד לרכב שלפינך (חייב לזחול ברציפות מסויימת במהירות מינימאלית, אחרת תגמור את המצמד).
כל רווח, ולו הקטן ביותר שנוצר בינך לבין הרכב שלפניך מיד מנוצל ע"י רכבים מימין שמנסים להידחף בכל מחיר.
אז אני מנסה לצמצם את אותו רווח בקטנה (אחרת תתקדם אחורה. לנצח.).
והם לא מוותרים. נצמדים אליך מימין ודוחפים בכוח את פינת הפגוש השמאלית שלהם ממש לפני הפינה הימנית שלי.
בשלב הזה הם בשטח המת שלי. לגמרי. לא קיימים.
חלקם עושים את זה במהירות, מגיעים מרחוק בלי להאט ועוצרים ממש לפני הפגוש שלי.
אם אני לא רואה אותם מגיעים מרחוק במראה הימנית ו"נעלמים" פתאום אני עולה עליהם. ואז אני כמובן אשם.

זהו. הוצאתי.
רוצים להמשיך?
[emoji34]

jacob72
19-07-20, 20:51
התשובה מאוד פשוטה.
קו הפרדה =לקיר הפרדה מבטון.

לא משנה מה אורך הפקק או קצב הזחילה.
בכל דיון אני שואך שאלה פשוטה.
האם היית נכנס עם הרכב בקיר בטון?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk