PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם שוק יד2 של רכבי שטח השתנה בקייץ 2020?

Asaf-a
21-07-20, 07:00
שמתם לב למבול השאלות לרכבי שטח משומשים למתחילים?
גם הייתה כתבה או שתיים בעיתונות על רכי שטח זולים.

קשור למגבלות הקורונה ואי יכולת לנסוע לחו"ל? משפחות מחפשות אלטרנטיבה לשעות הפנאי ולא במלונות הומים וצפופים?

אולי נוצרה הזדמנות למדריכי נהיגת שטח וטיולים למתחילים? בהצלחה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
21-07-20, 10:04
שלא כהרגלי, אני אופטימי.

יש מין יציבות ואפילו התעוררות מוזרה בשוק המותרות. רכבי יוקרה, שעוני יוקרה, תכשיטי יוקרה, בריכות שחיה וג'קוזים, כל מיני צעצועים ודברים בשביל כיף נטו.
יבואן-רכבי בוטיק איזוטרי כמו אורכיד ספורט-קארס משיק רכבי קצה לאלפיון העליון כמו בנטלי פליינג-ספר ופורשה טייקאן ומיד מקבל 20 הזמנות לרכב של 2 מיליון שקל לבנטלי ו-10 הזמנות לרכבים "זולים" של 800,000-1,600,000 במקרה של הפורשה.... זה לא נראה ונשמע מוזר ומפתיע בתקופה של כלכלה מתמוטטת?.......... והמספרים נכונים נכון לחודש שעבר. בטח מאז היו עוד איזה 5-10 הזמנות.

אני מאמין גדול בתיאוריה שהעולם עובד על עקרון האיזון.
אין טוב בלי רע, אין רע בלי טוב. מפלתו של האחד היא עלייתו של השני.
מצד אחד - מאות אלפים בחל"ת ויותר ממיליון מובטלים שסופרים כל שקל, עצמאים קטנים שהמחזור שלהם התרסק ב-80-90 אחוז, מרוקנים את החסכונות על שכר דירה ואוכל ובסוף קורסים תחת הנטל - או בלי להתבייש, עוברים לעבוד כשכירים בעבודות מזדמנות בשכר מעליב שבימים כתיקונם לא היו מתייחסים אליהן בכלל גם כשהיו חיילים משוחררים/סטודנטים... אני מלא כבוד והערכה ומצדיע לכל האקדמאים והמהנדסים ובעלי המקצוע שבלי בושה קורעים עכשיו את התחת בליקוט, בשמירה, בנקיון, בשליחויות, העיקר להביא הביתה את ה-5000-6000-7000 שקל בשביל לשרוד. אבל הם לא יוציאו אגורה על שטויות. כי הם חושבים עכשיו פעמיים לפני שאוכלים מנה פלאפל בחוץ.

מצד שני, בישראל יש לא מעט אנשים ללא שום בעיה כלכלית. הייטקיסטים שהיה להם מזל לעבוד בחברות מבוססות ויציבות שלא מצמצמות תקנים, עובדי מדינה, פנסיונרים של המדינה/מערכת הבטחון וכו' שסכום הכסף המכובד נכנס להם כמו שעון בכל תחילת חודש. אבל גם עצמאים מבוססים שהיה להם מזל והעסק שלהם בתחומים שלא מושפעים מהכאוס של הקורונה ואולי גם נהנים ממנה.
כל אלה חיו טוב ולא ממש הבינו מה הבעיה עם המציאות כאן. וכל עוד לא נגלוש לאנרכיה אלימה או לחילופין מיתון כבד שעוד לא נראה כמותו (מזה כולנו חוששים) הם ממשיכים וימשיכו לחיות טוב. הם היו רגילים לצאת עם המשפחה פעם-פעמיים בשנה לחו"ל לטיולים וחופשות מפנקות ולא זולות. עכשיו לא יכולים לנסוע לחו"ל וגם מוציאים הרבה פחות כסף על בילויים אחרים - כי בריכות/חדרי כושר/קייטנות לילדים/מסעדות/מופעים/כל מה שקשור לתרבות בכלל ועולה במצטבר לא מעט כסף, פשוט סגורים. או נפתחים יום-כן-יום-לא-היום-לא. ולך תתכנן את עצמך ככה. אפילו לים לך תדע אם מותר ללכת או לא. סתם טיול ברחוב יכול להיגמר במכות משוטר שגם לו חם וגם בלי קורונה ומסכה שחונקת אותו והוא מתוסכל ועצבני (השוטרים עם מסכה גם בתוך הניידת הממוזגת). כולם תקועים בבית ומתים להתאוורר.

אז למרות שחם נורא, הם מטיילים בארץ במקום בחו"ל (שאני חושב שזה נפלא) הם לא צריכים להיות מודאגים ממה שיהיה בחודש הבא או עוד חודשיים, או עוד שנה. ובאופן כללי מחפשים על מה להוציא את הכסף הפנוי.

Asaf-a
21-07-20, 10:13
אני מכיר מספר חברים שכירים שלאור המצב החברות העבירו אותם לעבודה מהבית.

למשל באינטל למי שרלוונטי לו, עובד כרגע עד סוף השנה מהבית, כולל מהנדסים שתומכים במפעל הייצור בק.ג , לא רק אנשי פיתוח בחיפה.

חלקם החזירו את הרכב חברה כי הפך למיותר וחבל על הכסף, ומחפשים רכב ראשון / שני בבית, ועל הדרך ישמחו ליכולת שטח מסוימת.

דרור ברלי
21-07-20, 10:49
המוני מכוניות חזרו לחברות הליסינג שמתות להיפטר מהן.

המשמעות היא ירידות מחיר רוחביות בכל שוק המשפחתומטיות, שגוררות את כל השוק למטה (לא כולל ספורטיביות מבוקשות ורכבי שטח מבוקשים כמו ל"ק/רנגלר וכלים מיתולוגיים ישנים כמו סופה/דיפנדר - אלה נמצאים בסרט משל עצמם והמחירים גבוהים מאי פעם.... אבל כן כולל מחירי ריצפה מגוחכים לדגמים משפחתיים יותר ישנים בני כמה שנים ואני מדבר על סכומים מאמצע הסקאלה של ארבע ספרות למכוניות מודרניות יחסית בנות 10-8 שנים. חלקן עדיין במצב מצוין ויתנו עוד לא מעט שנים של עבודה טובה). זה גן עדן לקונים.

danob
21-07-20, 10:51
שלא כהרגלי, אני אופטימי.

לא יודע מה איתכם אבל אותי המשפט הזה מלחיץ!

דרור ברלי
21-07-20, 10:52
זה רק זמני..... אבל בינתים אני אשכרה אופטימי

שגיא S
21-07-20, 11:01
יבואן-רכבי בוטיק איזוטרי כמו אורכיד ספורט-קארס משיק רכבי קצה לאלפיון העליון כמו בנטלי פליינג-ספר ופורשה טייקאן ומיד מקבל 20 הזמנות לרכב של 2 מיליון שקל לבנטלי ו-10 הזמנות לרכבים "זולים" של 800,000-1,600,000 במקרה של הפורשה.... זה לא נראה ונשמע מוזר ומפתיע בתקופה של כלכלה מתמוטטת?.......... והמספרים נכונים נכון לחודש שעבר. בטח מאז היו עוד איזה 5-10 הזמנות.

מצד שני, בישראל יש לא מעט אנשים ללא שום בעיה כלכלית. הייטקיסטים שהיה להם מזל לעבוד בחברות מבוססות ויציבות שלא מצמצמות תקנים, עובדי מדינה, פנסיונרים של המדינה/מערכת הבטחון וכו' שסכום הכסף המכובד נכנס להם כמו שעון בכל תחילת חודש.

שכירים בחברות הייטק...לא קונים רכבים במיליון שקל.

יש היום מגמה חזקה מאוד באפליקציית טיקטוק (שאין לי אותה כי אני לא צעיר מספיק אבל עדיין בעניינים) - של "שואו" עם רכבי יוקרה וספורט.
רואים שם הרבה חבר'ה צעירים בני 20 שנוסעים בפרארי...

יש לי הרבה השערות לגבי חתכי אוכלוסייה ותחומי פרנסה שהרוב באים מהם...אבל בעידן של היום זה לא פוליטיקלי קורקט.
בוא נגיד שזה לא רחוק מהאוכלוסייה שקונה רנגלר ואז שופכת עוד מאות אלפי שקלים כדי להפוך אותו למוגזם, ולטעמי גם מכוער.

KOOKE
21-07-20, 11:11
יש לי הרבה השערות לגבי חתכי אוכלוסייה ותחומי פרנסה שהרוב באים מהם...אבל בעידן של היום זה לא פוליטיקלי קורקט.
בוא נגיד שזה לא רחוק מהאוכלוסייה שקונה רנגלר ואז שופכת עוד מאות אלפי שקלים כדי להפוך אותו למוגזם, ולטעמי גם מכוער.

כמי שנמנה על רוכשי רנגלר שהשקיעו לא מעט ברכב שלהם (לא יודע אם שלי אכן מוגזם ומכוער) אנא הסבר מי בדיוק נכלל באוכלוסייה שאתה מתכוון אליה?

שגיא S
21-07-20, 11:31
כמי שנמנה על רוכשי רנגלר שהשקיעו לא מעט ברכב שלהם (לא יודע אם שלי אכן מוגזם ומכוער) אנא הסבר מי בדיוק נכלל באוכלוסייה שאתה מתכוון אליה?

לא מחפש להתווכח ולהתנצח, גם לא התכוונתי להכליל, ולכן לא אכנס איתך לויכוחים.

סליחה אם פגעתי.

נמרוד
21-07-20, 11:42
יש משהו לגבי העניין של העבודה מהבית.
עוד לפני הקורונה המושג "רכב ליסינג" התחיל לאבד גובה. אנשים מחזירים רכבי ליסינג, ואז קונים רכב קצת יותר מעניין שזה הרבה פעמים קרוסאובר או רכב שטח של ממש. אני עשיתי את זה לפני חמש שנים כשוויתרתי על הליסינג וקניתי טנדר משומש שהעלות הכוללת שלו שקולה לפרייבט ליסינג. אני מכיר עוד רבים וטובים - עובד אינטל שקנה ג'ימני , אחד המהנדסים שלי שבחר בפורסטר משומש, ועוד.

assafy
21-07-20, 12:11
מזה כבר יותר מעשור רכב ליסינג הפך ללא משתלם כלכלית כתוצאה מעליית המס למעט מקרים פרטיים של נסועה מאוד גבוה (אם החוזה מאפשר אותה) או נהג צעיר.
אנשים שלוקחים עדיין רכב ליסינג עושים זאת מטעמי נוחות.
הקורונה ועבודה מהבית הופכת את זה ללא הגיוני מבחינה כלכלית בעליל.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

edish
21-07-20, 12:31
קראתי איפשהו שהשימוש במזומן לא היה כה משמעותי מאז תחילת השימוש בכרטיסי אשראי, אנשים הוציאו כסף מהבלטות כי נגמר הכסף בחשבון? כסף שחור שבימים כתיקונם נעשה בו שימוש אחר?

boaz avrahami
21-07-20, 13:25
לדעתי זה הרבה כסף שחור שיש במשק יחד עם הכנסות פנויות בגלל שהשמיים סגורים.

בליסינג יש אפשרות להשאיר את הרכב בחניה של העבודה ולא לשלם שווי מס.
החזרת רכב עלולה לעיתים להיות כרוכה בקנסות שבירת הסכם.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

KOOKE
21-07-20, 13:31
רק אומר שכסף שחור לא ניתן להוציא על רכישה שחייבת ברישום מוסדי כמו רכב.

רכישת רכב יוקרה ויקר מדליקה אצל שלטונות המס נורות אזהרה ובהחלט ייתכן והרוכש יידרש למסור הצהרת הון המסבירה את מקורות ההון שלו.

נדב ש.
21-07-20, 15:50
אין חו"ל אז המוני אדם כן מטיילים בארץ... אולי החזירו את הליסינג ורכשו "רכב שטח" או איזה suv 4x4 שיכול להגיע למקומות האלו, לאן שלא חשבו שיגיעו לפני הקורונה כי כאמור לא נותרה להם הרבה ברירה.... אבל המצב די עצוב בשטח.... כנראה יותר מאי פעם. תודעה ונימוסים כלפי אחרים והטבע כנראה אין להם.

https://www.mako.co.il/news-israel/2020_q3/Article-47bf72db6ce6371026.htm?utm_source=Androi dNews12&utm_medium=Share

דרור ברלי
21-07-20, 17:18
בנושא הטינופת בשטח, לא הייתי ממהר להצביע על הג'יפאים.
חד משמעית, כמויות האשפה הגדולות ביותר הן במקומות שנגישים לפרייבטים.
מגיעות משפחות שלמות, מבלים ונהנים לבריאות, ומשאירים אחריהם ערימות של אשפה וחורבן.

לגבי טרקטורונים ו-SBS - הרוב המוחלט של משתמשי הכלים האלה הם מה שנקרא אוכלוסיה קשה ובעייתית. ערסיאדה, רעשנים, גסים, אלימים, בהמות אדם. אני יודע שאני מכליל ופוגע בכמה צדיקים שאינם כאלה, אבל מה שרואים בשטח מאשר את התחושה - הערסים והבעייתיים הם הרוב המוחלט.
מצד שני, אלה כלים קטנים ומינימליסטיים ללא שום יכולת נשיאת מטען, כמה אוכל ושתיה מייצרי זבל הם כבר יכולים להביא איתם?.... סנדביץ ובקבוק בירה?....

איל מ
21-07-20, 17:40
על מה אתה מדבר? צידנית בד מלאה פחיות ובקבוקים, תיק עם נרגילה, שקיות ניילון ועטיפות של חטיפים נכנסים בלי שמץ של בעיה.
אגב בתזמון מושלם היתה את הכתבה הרבעונית על הנושא אתמול במהדורת הערב (בכוונה לא כותב חדשות).

נדב ש.
21-07-20, 17:48
בנושא הטינופת בשטח, לא הייתי ממהר להצביע על הג'יפאים.
חד משמעית, כמויות האשפה הגדולות ביותר הן במקומות שנגישים לפרייבטים.
.

דרור, לא אמרתי ג'יפאים. הג'יפאים שאני מכיר לא משאירים זבל, ואפילו אוספים זבל של אחרים.

nirs
21-07-20, 20:48
גם אני, כמו רבים וטובים מחברי הפורום, מתנייד ברנגלר...
בעוונותי, יש ברשותי גם rzr (משמש את הבן בעיקר) וגם טרקטורון (ישן נושן, שהצלחתי להציל ממכירה, למרות דרישה מפורשת מהצודקת).
תמיד נוהג בדרך ארץ ומתחשב במשתמשי הדרך. בהפסקות דואג להשאיר את השטח נקי, אפילו יותר ממה שמצאתי.
הכללות וסטריוטיפים הם דבר מסוכן...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
21-07-20, 20:53
כנ"ל, הבן נוהג ברזר, ואני גם נהנה ממנו.
וכמובן תוך שמירה על דרך ארץ, נקיון וכו' וכו'.
וכך גם החברים של הבן.

אבל חוששני שאנו לא מייצגים...
בכלל, חברי ג'יפולוג לא מייצגים....

DavidL
21-07-20, 21:49
דרור, לא אמרתי ג'יפאים. הג'יפאים שאני מכיר לא משאירים זבל, ואפילו אוספים זבל של אחרים.
כל הכבוד!!

הכוכב הכחול
21-07-20, 23:40
לגבי טרקטורונים ו-SBS - הרוב המוחלט של משתמשי הכלים האלה הם מה שנקרא אוכלוסיה קשה ובעייתית. ערסיאדה, רעשנים, גסים, אלימים, בהמות אדם. אני יודע שאני מכליל ופוגע בכמה צדיקים שאינם כאלה, אבל מה שרואים בשטח מאשר את התחושה - הערסים והבעייתיים הם הרוב המוחלט.

כתבתי תגובה ארוכה ומחקתי.
לא נכנס לויכוח הזה, אסכם בתמונה -

130214

המשוטט
22-07-20, 07:31
כתבתי תגובה ארוכה ומחקתי.
לא נכנס לויכוח הזה, אסכם בתמונה -

130214אתה לא דוגמה לכלום...... ;-)

וזו הבעיה שאתה ועוד כמה המיעוט

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

gasgas
22-07-20, 07:35
אתה לא דוגמה לכלום...... ;-)

וזו הבעיה שאתה ועוד כמה המיעוט

אם הוא לא דוגמא לכלום ואסף לא דוגמא לכלום ואני ועוד כמה פה לא דוגמא לכלום, אז יכול להיות שהברברים הם המיעוט אבל עושים מספיק בלגאן בכדי שנחשוב שהם הרוב?

edish
22-07-20, 07:45
[QUOTE=gasgas;902988]אם הוא לא דוגמא לכלום ואסף לא דוגמא לכלום ואני ועוד כמה פה לא דוגמא לכלום, אז יכול להיות שהברברים הם המיעוט אבל עושים מספיק בלגאן בכדי שנחשוב שהם הרוב?[/QUOTE

כנראה שכך, אף אחד כאן לא היה מתנגד שיחנה לו איזה SBS או שווה ערך ליד הבית, אם לא היו לי אילוצים של מקום היה גם היה.
גם בג'יפאים יש ברברים, גם למטיילים הרגליים יש תרומה לטינופת ואפילו לרוכבי האופניים יש שכבה של חולרות.

דור אריאל
22-07-20, 07:50
היחידים שלא נפגעו הם האלפיון העליון ולא שכיר ההי טק,
כל מי שיש לו קרנות השתלמות וחסכונות שבצורה כזאת או אחרת מושקעות במניות הפסיד הרבה כסף

אני עובד בחברה שלא פיטרה והגדילה את כוח האדם ב 10% מאז הקורונה אבל עדיין אף אחד פה לא זורק כספים כי כולם הפסידו בחסכונות ואף אחד לא יודע מה ייקרה מחר

שלא כהרגלי, אני אופטימי.

יש מין יציבות ואפילו התעוררות מוזרה בשוק המותרות. רכבי יוקרה, שעוני יוקרה, תכשיטי יוקרה, בריכות שחיה וג'קוזים, כל מיני צעצועים ודברים בשביל כיף נטו.

אני מאמין גדול בתיאוריה שהעולם עובד על עקרון האיזון.
אין טוב בלי רע, אין רע בלי טוב. מפלתו של האחד היא עלייתו של השני.
מצד אחד - מאות אלפים בחל"ת ויותר ממיליון מובטלים שסופרים כל שקל, עצמאים קטנים שהמחזור שלהם התרסק ב-80-90 אחוז, מרוקנים את החסכונות על שכר דירה ואוכל ובסוף קורסים תחת הנטל - או בלי להתבייש, עוברים לעבוד כשכירים בעבודות מזדמנות בשכר מעליב שבימים כתיקונם לא היו מתייחסים אליהן בכלל גם כשהיו חיילים משוחררים/סטודנטים... אני מלא כבוד והערכה ומצדיע לכל האקדמאים והמהנדסים ובעלי המקצוע שבלי בושה קורעים עכשיו את התחת בליקוט, בשמירה, בנקיון, בשליחויות, העיקר להביא הביתה את ה-5000-6000-7000 שקל בשביל לשרוד. אבל הם לא יוציאו אגורה על שטויות. כי הם חושבים עכשיו פעמיים לפני שאוכלים מנה פלאפל בחוץ.

מצד שני, בישראל יש לא מעט אנשים ללא שום בעיה כלכלית. הייטקיסטים שהיה להם מזל לעבוד בחברות מבוססות ויציבות שלא מצמצמות תקנים, עובדי מדינה, פנסיונרים של המדינה/מערכת הבטחון וכו' שסכום הכסף המכובד נכנס להם כמו שעון בכל תחילת חודש. אבל גם עצמאים מבוססים שהיה להם מזל והעסק שלהם בתחומים שלא מושפעים מהכאוס של הקורונה ואולי גם נהנים ממנה.
כל אלה חיו טוב ולא ממש הבינו מה הבעיה עם המציאות כאן. וכל עוד לא נגלוש לאנרכיה אלימה או לחילופין מיתון כבד שעוד לא נראה כמותו (מזה כולנו חוששים) הם ממשיכים וימשיכו לחיות טוב. הם היו רגילים לצאת עם המשפחה פעם-פעמיים בשנה לחו"ל לטיולים וחופשות מפנקות ולא זולות. עכשיו לא יכולים לנסוע לחו"ל וגם מוציאים הרבה פחות כסף על בילויים אחרים - כי בריכות/חדרי כושר/קייטנות לילדים/מסעדות/מופעים/כל מה שקשור לתרבות בכלל ועולה במצטבר לא מעט כסף, פשוט סגורים. או נפתחים יום-כן-יום-לא-היום-לא. ולך תתכנן את עצמך ככה. אפילו לים לך תדע אם מותר ללכת או לא. סתם טיול ברחוב יכול להיגמר במכות משוטר שגם לו חם וגם בלי קורונה ומסכה שחונקת אותו והוא מתוסכל ועצבני (השוטרים עם מסכה גם בתוך הניידת הממוזגת). כולם תקועים בבית ומתים להתאוורר.

אז למרות שחם נורא, הם מטיילים בארץ במקום בחו"ל (שאני חושב שזה נפלא) הם לא צריכים להיות מודאגים ממה שיהיה בחודש הבא או עוד חודשיים, או עוד שנה. ובאופן כללי מחפשים על מה להוציא את הכסף הפנוי.

ד ו ר ו ן
22-07-20, 09:37
אם הוא לא דוגמא לכלום ואסף לא דוגמא לכלום ואני ועוד כמה פה לא דוגמא לכלום, אז יכול להיות שהברברים הם המיעוט אבל עושים מספיק בלגאן בכדי שנחשוב שהם הרוב?
חרא קטן בפינת החדר עושה הרבה יותר סירחון מזר ורדים במרכזו.

דרור ברלי
22-07-20, 09:42
היחידים שלא נפגעו הם האלפיון העליון ולא שכיר ההי טק,
כל מי שיש לו קרנות השתלמות וחסכונות שבצורה כזאת או אחרת מושקעות במניות הפסיד הרבה כסף

אני עובד בחברה שלא פיטרה והגדילה את כוח האדם ב 10% מאז הקורונה אבל עדיין אף אחד פה לא זורק כספים כי כולם הפסידו בחסכונות ואף אחד לא יודע מה ייקרה מחר

אוקיי
אז איך אתה מסביר את הפריחה בטיולים בארץ?....
כל טיול מתמלא עד הסוף. בחלק מהטיולים הביקוש כל כך גדול, שאנחנו פותחים קבוצה שניה.
וזה בקיץ, העונה החלשה בגלל החום הנוראי..... כי אנשים היו חנוקים בבית חודשים ועכשיו מתים לצאת החוצה התאוורר.

זה לא רק אלפיון עליון. אני לא נכנס לכל אחד לתיק ההשקעות שלו ולקרן ההשתלמות שלו. לא יודע מי הפסיד וכמה, ומי לא, ומי ניהל את השקעותיו בתבונה והקדים לחתוך החוצה לפני הנפילות ולחזור לשוק כשהוא נמוך ואפילו להרויח מהתיקון - אבל כעקרון, גם בלי להיות אלפיון עליון או מאיון עליון ואפילו לא עשירון עליון, להרבה אנשים בישראל יש כסף והם חיו טוב לפני הקורונה, חיים טוב עכשיו וימשיכו לחיות טוב גם בהמשך. וזה כולל את אלה שעברו לעבוד מהבית ובתכל'ס ההוצאות שלהם פחתו כי הם לא מבלים שעות בכל יום על הכביש ושורפים כמויות של דלק יקר. ואני רואה ופוגש אנשים כל הזמן ומדבר איתם ומצטיירת תמונה די ברורה. ואלה שתכננו כבר זמן רב להחליף רכב מנצלים את ההיצע הרב וההזדמנות לשלם פחות. כמובן שאף אחד לא מייצג כלום מלבד את עצמו ואי אפשר להתעלם שהרוב, זה שאין לו, קורס מסביב.

הפריחה הזו לא תימשך עוד זמן רב, כי המגמה היא לכיוון קריסה כלכלית גורפת ואני לא רוצה להיכנס לפוליטיקה כדי שהשרשור לא יינעל, אבל בינתים העובדות ברורות.

- - - Updated - - -

הם לא מיעוט. הם הרוב. אתם מיעוט.

nirs
22-07-20, 09:42
חרא קטן בפינת החדר עושה הרבה יותר סירחון מזר ורדים במרכזו.

וגם מקבל הרבה יותר תשומת לב...

המשוטט
22-07-20, 12:35
אם הוא לא דוגמא לכלום ואסף לא דוגמא לכלום ואני ועוד כמה פה לא דוגמא לכלום, אז יכול להיות שהברברים הם המיעוט אבל עושים מספיק בלגאן בכדי שנחשוב שהם הרוב?הוא לא דוגמא לכלום מהכרות אישית
גם אחיו

ומה לעשות שרוב החברים פה הם מיעוט

כמו לוחמי מילואים - נראה שגם באותם אחוזים

וכמו שאמרו מטליקה

https://youtu.be/O_4OfD-wmGs

ishc
22-07-20, 12:51
גם אני, כמו רבים וטובים מחברי הפורום, מתנייד ברנגלר...
בעוונותי, יש ברשותי גם rzr (משמש את הבן בעיקר) וגם טרקטורון (ישן נושן, שהצלחתי להציל ממכירה, למרות דרישה מפורשת מהצודקת).
תמיד נוהג בדרך ארץ ומתחשב במשתמשי הדרך. בהפסקות דואג להשאיר את השטח נקי, אפילו יותר ממה שמצאתי.
הכללות וסטריוטיפים הם דבר מסוכן...

+1
אתמול בגיחה לירקון ליד הבית עם הבן יוAבות לידנו שתי נערות, מסורתיות, נראות בנות עקיבא טיפוסיות.
מדליקות פחית טונה (מי אשכרה אוכל ככה???), אוכלות עם חד"פ, רק שהן הלכו שמתי לב שהפחית וחד"פ נשארו זרוקים על הארץ אז... לא רק ערסים עם RZR

המשוטט
22-07-20, 13:12
+1
.
מדליקות פחית טונה (מי אשכרה אוכל ככה???),

מאוד נפוץ בצהל מאז שהפכו את הלוף לטונה ...

טונה מעושנת

יוחזר הלוף לאלתר

שמוליקו
22-07-20, 13:44
יסלחו לי כל מי שאמר שיש לו RZR בחניה בדרך כלל בשימוש הבן והם נוהגים בו בכבוד.
אני רק שאלה, באמת בלי הכללות.

האם אתם יודעים בוודאות איך הילדים שלכם נוהגים ומתנהגים כאשר אתם לא נמצאים בסביבה?
האם כאשר אתם הוצאתם רשיון על רכב, הייתם נוהגים ברכב כשההורים נמצאים בסביבה וכשלא באותה צורה בדיוק???

עכשיו תחשבו שוב על השאלה הראשונה ותנסו לענות תשובה אמיתית.

תשובה כמו, לפי החינוך שהוא קיבל ממני ולפי איך שאני ראיתי אותו ומה שהחברים מספרים, איך לומר, פחות תופס כאן.... מצטער.
אני נמצא לא מעט בשטח, רואה לא מעט RZRים ושות, חייב לציין שבודדים עד כדי כמעט אפס, מורידים מהירות כדי לא לעשות אבק ליד משפחות...
כבר לא מדבר על זבל, מוסיקה בקולי קולות והשתוללות מיותרת (במקומות שיש בהן אנשים, לא במקום שלא ניתן להזיק לאיש).

אני מאוד מעריך את האנשים מהפורום, מאמין שהילדים שלכם קיבלו חינוך למופת תוך כדי דוגמא אישית (זה לא נאמר בציניות, זה ממש אמיתי).
גם אני חינכתי כך, אבל לי אין מושג כשאני לא באזור איך הנהיגה בשטח. (זאת אומרת יש לי, כי יש מצלמת דרך ברכב, אבל מדובר על התנהגות בכללי)

כשהנוער לבדו, הוא מתנהג אחרת. גם אנחנו התנהגנו שונה ממה שההורים שלנו היו בטוחים.
מאמין שכאשר הם יתבגרו הם ינהגו כמוכם, כי זה החינוך שהם קיבלו וזה מה שיהיה, אבל בדרך לשם הם עושים הרבה דברים שלא הייתם מעלים על דעתכם שהם עושים.

Asaf-a
22-07-20, 13:50
אני יודע ורגוע, תנוח דעתך.

nirs
22-07-20, 13:54
אני יודע ורגוע, תנוח דעתך.

+1

דרור ברלי
22-07-20, 14:44
זה לא רק נוער. ברוב המקרים מדובר בכלים יקרים מאוד ובטווח גילאים שאחרי צבא והרבה מעבר. וכמובן הרבה בני דודים.

ובכלל, כל הויכוח סביב העניין הזה מקומו בשרשור אחר.

גיא
22-07-20, 14:52
זה לא רק נוער. ברוב המקרים מדובר בכלים יקרים מאוד ובטווח גילאים שאחרי צבא והרבה מעבר. וכמובן הרבה בני דודים.

ובכלל, כל הויכוח סביב העניין הזה מקומו בשרשור אחר.

אבל ההנהלה סגרה שם

דרור ברלי
22-07-20, 14:55
אז תפתח שרשור חדש.

רק תשמרו על הכללים. גם כאן יש כללים, אתם יודעים. לא רק בשטח.
בלי פוליטיקה, בלי גזענות.

נמרוד
22-07-20, 14:58
לא, אל תפתח שרשור חדש!

תמצאו מקומות אחרים ברשת להוציא קיטור, לא חסרים כאלו. או שצאו להפגין בעולם האמיתי.

מבחינה מסוימת אתם הבריונים שמשפריצים אבנים ומשאירים זבל בשמורת טבע וירטואלית.

גיא
22-07-20, 15:20
אז תפתח שרשור חדש.

רק תשמרו על הכללים. גם כאן יש כללים, אתם יודעים. לא רק בשטח.
בלי פוליטיקה, בלי גזענות.

חחח

אתה זה שעבר שם לפוליטיקה :)

אני גמרתי עם השיחרור קיטור .. אמרתי את שלי .. אבל נראה שיש עוד אנשים שזה מציק להם.

נמרוד
22-07-20, 15:22
חלאס עם השחרור קיטור פה בפורום. באמת. תבואו לג'יפולוג רגועים.

דרור ברלי
22-07-20, 15:23
אנחנו מאדו רגועים. אבל הבעיה אמיתית נמרוד.

במובן מסוים, הסגירה הזוחלת של שבילים, מסלולים ונקודות בשטח "לרגל שיקום השטח"/הכרזת שמורות וכו', מתחילה מהברבריות הזו בדיוק.

רק שאסור לדבר על זה. לא רק כאן אלא בעוד מקומות, כי זה לא פוליטיקלי-קורקט, כי זה מיד גולש לגזענות ולפוליטיקה. כי זה "מעכיר אווירה". אז מתעלמים. תענוג.

והשרשור בנושא אחר לגמרי. תפרידו.

נמרוד
22-07-20, 15:27
אתה גולש לגזענות ופוליטיקה. וכמוך עוד כמה, אבל הרוב יודעים לשלוט על המקלדת שלהם ולכבד את המקום הזה, כן, כי לא רוצים אוירה עכורה גם פה. אף אחד לא חוסם אותך לכתוב מה שאתה רוצה בפייסבוק, טוויטר, בטוקבקים בעיתונים. וכאמור - אם אתה רוצה שינוי - צא מהמזגן ולך להפגין! זה סוף הדיון בסוגיה הזאת. מי שהבין הבין ומי שלא לא.

יונתןמצפה
22-07-20, 15:34
חלק מהתגובות כאן הזכירו לי משהו מהתקופה שעבדתי כרכז נוער אזורי בחינוך הבלתי פורמלי במגזר הכפרי (שיש המכנים איכותי).

במעגלי שיח עם הורים לא פעם עלה נושא שתיית האלכוהול.
תמיד, אבל תמיד, ההורים העלו שזו בעיה רצינית וצריך להתמודד איתה.
הביאו דוגמאות למצבי קיצון, תרבות שתייה וכד' (אנחנו הכרנו את זה ממקור ראשון. כי להבדיל מההורים, איתנו בני הנוער דיברו בפתיחות...).

אתם יודעים מה תמיד אפיין את השיחות?
שכולם הסכימו שזו בעיה רצינית.
ובאותה נשימה כולם, בלי יוצא מן הכלל, טענו בתוקף שהילד שלהם לא שותה אלא רק נחשף לתופעה.

ועל זה נאמר-
[emoji85][emoji86][emoji87]

עריכה: סליחה על ההודעה שפורסמה אחרי הודעתו של נמרוד. היא נכתבה לפני ההתפתחות האחרונה בדיון.

Peace and love [emoji1690][emoji2937][emoji258]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
22-07-20, 15:38
אתה
אם אתה מצליח להסביר איך עושים קו תחתון לטקסט דרך האפליקציה, מבחינתי השרשור מיצה את עצמו.

גיא
22-07-20, 15:51
אם אתה מצליח להסביר איך עושים קו תחתון לטקסט דרך האפליקציה, מבחינתי השרשור מיצה את עצמו.

באמת איך?

erezgur
22-07-20, 20:57
שאלה מעולה, הלוואי וידעתי

נשלח מהנייד

ד ו ר ו ן
22-07-20, 21:05
כל היחידה הזו מאנייקים.

דרור ברלי
23-07-20, 03:17
אתה גולש לגזענות ופוליטיקה. וכמוך עוד כמה, אבל הרוב יודעים לשלוט על המקלדת שלהם ולכבד את המקום הזה, כן, כי לא רוצים אוירה עכורה גם פה. אף אחד לא חוסם אותך לכתוב מה שאתה רוצה בפייסבוק, טוויטר, בטוקבקים בעיתונים. וכאמור - אם אתה רוצה שינוי - צא מהמזגן ולך להפגין! זה סוף הדיון בסוגיה הזאת. מי שהבין הבין ומי שלא לא.

תראה לי, אבל בדיוק - איפה אני גלשתי בשרשור הזה לפוליטיקה ולגזענות - ותחסום אותי. לשעתיים, ליומיים, לשבוע או לחודש או לתמיד. קשקשן.
לא, זה לא נכתב בהומור.

חלק מהתגובות כאן הזכירו לי משהו מהתקופה שעבדתי כרכז נוער אזורי בחינוך הבלתי פורמלי במגזר הכפרי (שיש המכנים איכותי).

במעגלי שיח עם הורים לא פעם עלה נושא שתיית האלכוהול.
תמיד, אבל תמיד, ההורים העלו שזו בעיה רצינית וצריך להתמודד איתה.
הביאו דוגמאות למצבי קיצון, תרבות שתייה וכד' (אנחנו הכרנו את זה ממקור ראשון. כי להבדיל מההורים, איתנו בני הנוער דיברו בפתיחות...).

אתם יודעים מה תמיד אפיין את השיחות?
שכולם הסכימו שזו בעיה רצינית.
ובאותה נשימה כולם, בלי יוצא מן הכלל, טענו בתוקף שהילד שלהם לא שותה אלא רק נחשף לתופעה.

ועל זה נאמר-
[emoji85][emoji86][emoji87]

עריכה: סליחה על ההודעה שפורסמה אחרי הודעתו של נמרוד. היא נכתבה לפני ההתפתחות האחרונה בדיון.

Peace and love [emoji1690][emoji2937][emoji258]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

עזוב.
האלכוהול הוא רק עוד סימפטום.
ממש כמו הנהיגה הפרועה ב-SBSים.
ועוד כמה סימפטומים של הבעיה.

הבעיה הזו הרבה יותר עמוקה. היא במישור הערכי, החינוכי, המנטלי.
אבל כמו כל אמת כואבת, אסור לדבר עליה. כי זה "פוליטי" ו"גזעני" ולכן מעכיר אוירה.
לפי כללי הפוליטיקלי-קורקט, אם לא נדבר על זה, זה ייעלם מעצמו ואולי בעצם מלכתחילה לא היה קיים. נכון?... נכון.
מה שנקרא - הדרך המוכחת והבטוחה להעמיק את הבעיה עוד ועוד.

ואז, כשלא תהיה ברירה אלא לעשות משהו, יטפלו באופן ממוקד, איך לא, רק בסימפטומים - באלכוהול, ברכבי השטח.
מי יודע, אולי גם יאשימו את הקורבנות (אלה שחטפו גשם של חצץ בפרצוף - למה הם ישבו לשתות קפה דווקא שם?.... איזה חוסר אחריות וכמה עזות מצח מצידם, חוצפנים!), כמקובל בתרבות הפוליטיקלי-קורקט שבה האשם הוא תמיד קורבן והקורבן תמיד אשם.

לפחות האוירה תישאר נעימה.

איל מ
23-07-20, 07:12
אז החכמתי מאוד בכל הקשור לשוק היד2.
תודה

erezgur
23-07-20, 09:18
כל היחידה הזו מאנייקים.

אני פשוט הוספתי ידנית את התגיות המתאימות.
נסה פשוט לצטט את ההודעה שלי ותראה.

נשלח מהנייד

גיא
23-07-20, 10:25
אני פשוט הוספתי ידנית את התגיות המתאימות.
נסה פשוט לצטט את ההודעה שלי ותראה.

נשלח מהנייד

בין סוגריים מרובעים יש כמה אפשרויות שאני מכיר
I בשביל טקסט מוטה
B בשביל בולד
U בשביל קו תחתון

ד ו ר ו ן
23-07-20, 12:02
בין סוגריים מרובעים יש כמה אפשרויות שאני מכיר
I בשביל טקסט מוטה
B בשביל בולד
U בשביל קו תחתון

בטאפטוק?

nirs
23-07-20, 12:05
עובד ב tapatalk

גיא
23-07-20, 12:06
בטאפטוק?

לא יודע, אבל מערכת הפורומים הזאת נשענת על משהו שנקרא vBulletin וזה פורק של phpBB למיטב ידעתי ..... אתה יכול לגגל על זה קצת ..
מה אפשר ומה לא.

יש לי חשד שהטאפאטוק זה בסך הכל דפדפן במסווה ..

גיא
23-07-20, 12:46
כפילות

kd2
23-07-20, 23:23
המוני מכוניות חזרו לחברות הליסינג שמתות להיפטר מהן.

המשמעות היא ירידות מחיר רוחביות בכל שוק המשפחתומטיות, שגוררות את כל השוק למטה (לא כולל ספורטיביות מבוקשות ורכבי שטח מבוקשים כמו ל"ק/רנגלר וכלים מיתולוגיים ישנים כמו סופה/דיפנדר - אלה נמצאים בסרט משל עצמם והמחירים גבוהים מאי פעם.... אבל כן כולל מחירי ריצפה מגוחכים לדגמים משפחתיים יותר ישנים בני כמה שנים ואני מדבר על סכומים מאמצע הסקאלה של ארבע ספרות למכוניות מודרניות יחסית בנות 10-8 שנים. חלקן עדיין במצב מצוין ויתנו עוד לא מעט שנים של עבודה טובה). זה גן עדן לקונים.

מה שאתה אומר חייב לקרות מתישהו, אבל לפחות בשוק רכבי המיני זה עוד לא קרה.
אני מחפש I10/פיקנטו וכדומה...כבר חודש וחצי, אף אחד לא יורד הרבה מהמחירון לרכב מידיים פרטיות.
אז ההשפעה הרוחבית עוד לא ממש התחילה לרכבים שהם לא אקס ליסינג, מניח שיקח עוד חודשיים שלושה.

(אבל היי אם יש לכם משפחתומטית במחירי רצפה אני מוכן לעלות קטגוריה :rolleyes: )

ishc
24-07-20, 08:32
אני לא יודע מה אתה מחפש אבל ברוב טימטומי אחד התחביבים שלי זה לשוטט ביד 2 ולחשוב על מחליפים פוטנציאלים לסופר מיני ופאגרו שיש בבית.
עם ידני הולך יש רכבים שנמכרים במחירים די מגוחכים (תסתכל כמה עולה C4 קקטוס ידנית או דאציה סטפוואי ידנית).
הדוגמה שלנו היא קליאו דור 3 ידנית. נקנתה לפני שנתיים וחצי ב-21 שהמחירון היה סביב ה-30. יד ראשונה עם 70 אלף קילומטר, מאז היא כבר על 160 אלף וחוץ מטיפול פעם בשנה, דלק(1:16-17) וצמיגים היא לא דורשת כלום. מחזור החיים שלה יסתיים אצלנו עוד שנתיים וחצי ומבחינתי היא יכולה אז ללכת לפח.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

erezgur
24-07-20, 13:41
בטאפטוק?
למה לא?
כך אני עשיתי (וכך גם הגדרתי את החתימה שלי באפליקציה עם כתב נטוי)

kd2
24-07-20, 13:46
אני לא יודע מה אתה מחפש אבל ברוב טימטומי אחד התחביבים שלי זה לשוטט ביד 2 ולחשוב על מחליפים פוטנציאלים לסופר מיני ופאגרו שיש בבית.
עם ידני הולך יש רכבים שנמכרים במחירים די מגוחכים (תסתכל כמה עולה C4 קקטוס ידנית או דאציה סטפוואי ידנית).
הדוגמה שלנו היא קליאו דור 3 ידנית. נקנתה לפני שנתיים וחצי ב-21 שהמחירון היה סביב ה-30. יד ראשונה עם 70 אלף קילומטר, מאז היא כבר על 160 אלף וחוץ מטיפול פעם בשנה, דלק(1:16-17) וצמיגים היא לא דורשת כלום. מחזור החיים שלה יסתיים אצלנו עוד שנתיים וחצי ומבחינתי היא יכולה אז ללכת לפח.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

אמרת את מילת הקסם, ידנית....
אז ברור שיש מציאות.

ד ו ר ו ן
24-07-20, 16:40
לא יודע.. אצלי בטאפטוק לא רואה אופציות כאלו.
(גרסא מלאה)

Asaf-a
24-07-20, 16:48
1. אכן מילת הקסם זה ידנית, למשל פיקנטו ידנית מבית טוב ומוכר שהבן שלי קנה עלתה מעט מאוד לפני כ10 חודשים.
2. חבר שמחפש עכשיו מקטגוריית המיני אוטומטית מדווח על אותו קושי, ציפה למחירים נוחים בהרבה.
3. בשלמה, בעבר יבואני אופל, יש הרבה אופלים למכירה, היות וזה מותג חלש וללא שוק, מי שאדיש לנושא השוק יכול למצוא אסטרות בוודאות וכנראה קורסות במחירים מצוינים, גם שברולט טראקס זולות מאוד, אך זה כבר באמת פח של רכב.

גיא
24-07-20, 16:55
(גרסא מלאה)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200724/c9ae18a11a9ac40327a959fb60c56b8b.jpg

סלאש הפוך. /

איל מ
24-07-20, 17:23
בהקשר להמלצה מקודם.
לפני שאתה שוקל לקנות אופל, פתח שרשור התייעצות. לא רוצה להספים כאן.

erezgur
24-07-20, 19:16
(גרסא מלאה)
לא רואה, אבל יכול לכתוב ידנית
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200724/80627f03af95cd51894281daaab795ea.jpg

ו
בדוגמא של גיא צריך להיות u בשביל underline ולא b שהוא בשביל bold...
נשלח מהנייד

גיא
24-07-20, 19:58
לא רואה, אבל יכול לכתוב ידנית
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200724/80627f03af95cd51894281daaab795ea.jpg

ו
בדוגמא של גיא צריך להיות u בשביל underline ולא b שהוא בשביל bold...
נשלח מהנייד

צודק .. טעות בדוגמה. אבל הרעיון אותו רעיון.

jacob72
25-07-20, 20:19
לא יודע מה מה יקרה לשוק הרכבים בקיץ.
לפי כל התחזיות אפשר לנחש מה יקרה לשוק הדירות

https://www.themarker.com/realestate/.premium-1.9015441

Asaf-a
25-07-20, 20:28
יש טיעונים הפוכים משכנעים לא פחות, לגבי נדלן דיור להבדיל ממשרדים:

https://m.102fm.co.il/?item=TWw4eU5EZz0vT1RNd01qQT0,

https://m.102fm.co.il/?item=TWw4eU5EZz0vT1RRMk1EYz0,