PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי התקנת רבולברים בסמוראי

GodsFather
22-02-06, 15:09
שלום לכולם.

כשמתקינים רבולברים , בחלק האחורי ימני בסמי, יש פלטה החוסמת את הגעת הנדנדה על מנת שלא תפגע בצינור הדלק וכתוצאה מכך יש גם פלטה בצד שמאל.

אם כך , כיצד ניתן להתקין רבולבר על האוזן המקורית? הרבולבר פונה אלכסונית פנימה לכיון העלה ולכן נוגע בפלטה הזו.

האם יש פתרון ?

מורי
22-02-06, 16:28
מנסיון,התקנת ריבלברים בסמוראי לא תורמת דבר לעבירות הרכב(בהנחה ששאר המתלים סטנדרטיים),
ואף פוגעת במידה ניכרת בהתנהגות הרכב בכביש (בעיקר ביציבות הרכב).
לגבי הפלטות הגובלות-אני פשוט חותך אותם.
אם אתה בונה מערכת מתלים משופרת,ניתן להפיק יתרונות מריבולברים.למרות שאני אישית מתנגד לפטנט הזה.

GodsFather
22-02-06, 16:37
מנסיון,התקנת ריבלברים בסמוראי לא תורמת דבר לעבירות הרכב(בהנחה ששאר המתלים סטנדרטיים),
ואף פוגעת במידה ניכרת בהתנהגות הרכב בכביש (בעיקר ביציבות הרכב).
לגבי הפלטות הגובלות-אני פשוט חותך אותם.
אם אתה בונה מערכת מתלים משופרת,ניתן להפיק יתרונות מריבולברים.למרות שאני אישית מתנגד לפטנט הזה.

בגדול , החלפתי את העלים לעלים ארוכים יותר ובעלי גמישות נרחבת מהמקור , כמו כן החלפתי גם את הבולמים לבעלי פתיחה גדולה יותר מהמקור וכך למעשה השגתי מהלך מתלה גדול מהסטנדרט.

פשוט התעניינתי ברבולברים וכשבדקתי את המבנה שלהם נתקלתי בבעיה הזו.

חיתוך הפלטה למעשה יגרום לנזק ,לא ? הרי היא מונעת פגיעה בצינור הדלק ואם היא איננה , הנדנדה הנוכחית או הרבולבר יפגעו בצינור בעת סגירת מהלך.

אין פתרון אחר? למעט העברת הצינור למקום אחר (מה שמצריך שינוי מבני הרבה יותר מורכב ואינני רוצה בכך)

tomer s
22-02-06, 21:14
[QUOTE=GodsFather]בגדול , החלפתי את העלים לעלים ארוכים יותר ובעלי גמישות נרחבת מהמקור , כמו כן החלפתי גם את הבולמים לבעלי פתיחה גדולה יותר מהמקור וכך למעשה השגתי מהלך מתלה גדול מהסטנדרט.

פרט,נמק,הסבר,והבא דוגמאות!!!

מורי
22-02-06, 21:26
חיתוך הפלטה למעשה יגרום לנזק ,לא ? הרי היא מונעת פגיעה בצינור הדלק ואם היא איננה , הנדנדה הנוכחית או הרבולבר יפגעו בצינור בעת סגירת מהלך.

מעולם לא נתקלתי בבעיה כזו.
שוב,שים לב כמה ג'יפים התקינו ריבולברים כשזה הגיע לארץ,וכמה נוסעים עם זה היום.אנשים הבינו שרב הנזק מהתועלת.

GodsFather
23-02-06, 09:48
קראתי לא אחת שירשורים החולקים על טיב שיפור הרבולבר - עניין של פיתול השילדה וכד'. אבל זה כשדובר ברבולבר תוצרת בית ולא מקורי מהחברה אשר עבר מהנדסים ואושר...לא כן ?

לגבי היציבות - מה ההבדל בין זה לבין רכב עם דרופ קיט בנושא היציבות ? הרי בשני השיפורים (האחד לסליל והשני לעלה) מדובר על חופש מהלך ולא על הגדלת מהלך תוך הגבלתו בסוף.

בכל מקרה, עדיין אני בספק לגבי נושא צינור הדלק. אם יש כאן בעל סמוראי עם רבולברים שיכול לשפוך אור על הנושא, אודה מאד.

לגבי דוגמאות למהלך המתלה, להלן תמונה. אדגיש כי עדיין לא הגעתי לחצי מהלך

חנן-ג'יפולוג
23-02-06, 10:12
קראתי לא אחת שירשורים החולקים על טיב שיפור הרבולבר - עניין של פיתול השילדה וכד'. אבל זה כשדובר ברבולבר תוצרת בית ולא מקורי מהחברה אשר עבר מהנדסים ואושר...לא כן ?

אכן, גם היו בעיות עם ריבולברים שיוצרו בישראל, אבל היו גם דיעות, וביניהן גם שלי, שטענו, שעצם הרעיון שמאחורי המתקן הוא אחיזת עיניים להדיוטות.

בכל מקרה, אין טעם להמשיך כאן את הדיון ההנדסי שבבסיס הריבולברים, אלא לעשות את זה באחד השרשורים שכבר היו כאן. המשיכו כאן, אם יש צורך, את הדיון בבעיות שנתקלים בהן במהלך ההתקנה.

GodsFather
23-02-06, 10:47
צודק במאה אחוז - אז נחזור לעניינו - מנסיונם של מתקינים , מה עושים עם הפלאח המפריע ?

נ.ב. אשמח לקישור לשרשור בנושא טיב השיפור רק לסבר את העין ולרענן זיכרוני

תודה

אלון_ק
23-02-06, 19:58
קישור כמתבקש:

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=430

אני חושב שאחרי הדיון הזה אתה לא תרצה לדעת את התשובה לבעיה הטכנית, אבל אם כן תגיד ואני אמצא גם את השרשור שמראה מה קורה לשלדה של סמוראי אחרי שנה עם ריוולברים (הוא בBBS)...

combina347
24-02-06, 00:30
ברור שיש הבדלים בין דרופ קיט לריבולברים והרי זה האחיזה והלחיצה של הקפיץ
ולכן דרופ קיט יעיל יותר וטוב יותר
הדבר היחידי שפותח את הריבולבר הוא משקל הגלגל ואינו מספיק כדי להזיז את הרכב במצבים קשים
תנסה לעלות מדרגה ותראה איך הריבולברים נפתחים וניסגרים המון פעמים בעוצמה אדירה משום שהרכב קופץ ונוחת ישר על הריבולברים
בקיצור גם אני ההיתי חרמן על זה פעם עד שבדקתי זה ממש לא משהו אבל זה יפה

GodsFather
25-02-06, 19:03
קישור כמתבקש:

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=430

אני חושב שאחרי הדיון הזה אתה לא תרצה לדעת את התשובה לבעיה הטכנית, אבל אם כן תגיד ואני אמצא גם את השרשור שמראה מה קורה לשלדה של סמוראי אחרי שנה עם ריוולברים (הוא בBBS)...

הבנתי את זה שאין לגלגל אחיזה למרות שיש לי סייג בנושא (עניין של לחץ הבולם בעת הסגירה, לעיתים הנגיעה הקטנה הזו מונעת התהפכות לשניה הקריטית, כמו כן בבור מלא בוץ, גלגל שוקע ומפלס דרך והאחיזה מובטחת, שלא כמו בסלעים ובדיון עליו דיברו בלינק ששלחת לי - פשוט לא יודע אם יש טעם להמשיך את השרשור ההוא, אם יש הצדקה. אמשיך) , אשמח בכל זאת לראות שלדות של סמוראים , רק מתוך הסקרנות.

ושוב אשאל - האם יש כאן מישהו עם סמוראי בעל רבולברים שיכול לשוחח עימי וכמו כן האם יש פתרון לבעיה הטכנית אותה העליתי בראשית השרשור.

-->