PDA

צפייה בגרסה מלאה : נשמות טהורות ורתכת יקרה

jacob72
23-07-20, 00:26
לצערי לפני למעלה מחודש פרצו אלינו למחסן ,ו "הנשמה הטהורה" זכה ברתכת מיג של מילר ,כל כלי העבודה החשמליים ,ואפילו על הערכת קפה לשטח ,הוא לא פסח,לקח הכל.

הבאססה הכי גדולה זו הרתכת, ממש יקרה וממש מעולה,ומאוד אהבתי לעבוד איתה, מבאס .

אני טיפוס שמביט רק קדימה,עברתי שבוע של באססה וקצת קיטורים (טבעי) ,אבל זה לא יעזור,חייבים להתקדם.

ובשינוי חד מאוד ,אני רוצה לקנות רתכת סטיק טובה,פשוטה וקלה,לעבודות קלות ופשוטות של פלדה/ברזל.

העבודות הם קטנות, פעם בחודש במקרה הטוב,לא ריתוכים ארוכים, יותר פרופילים.
הדרישה שתעבוד בחד-פאזי.

עברתי על כל המותגים ומצאתי ש 90% זה ציוד מדבקות ,לא ממש יצרנים אמיתיים.

היחידים שהגעתי ליצרן אמיתי אלו :
1. דקה /Deca איטלקי/אירופאי
2. ג'ייסיק סיני(יש להם איזה 200 פטנטים רשומים) מרשים משהו.
3. מילר ,שזה יקר כפול מעל כולם.

אני חושב ללכת על ה Deca,כי זה איטלקי/אירופאי . אשמח לשמוע תגובות, והמלצות לרתכות אחרות.
אני מחפש משהו אמין ,נוח ,קל ופשוט לתפעול.

שאלות כל הדרך :
האם חובה מאוורר ברתכת סטיק?
אני מניח שרוב העבודות הם באזור 80 עד 100 אמפר(תקנו אותי אם אני טועה). ואם זה נכון, אז מה הסיבה לקנות רתכת 200 אמפר ,מתי משתמשים בזרמים ככ גבוהים?

קראתי שהכבלים המסוקים, לידית האלקטרודה הם באורך 1.5 מטר,נשמע לי קצר מידי. האם נכון להחליפם?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

lizard
23-07-20, 06:49
אם האופציה הייתה DECA או DUCKTAPE, הייתי הולך על הDUCKTAPE.
DECA של פעם זה לא מה שהיום. אולי בעבר היה איטלקי אבל היום לדעתי מיוצר בסין. אולי מורכב באיזו ארץ אחרת אבל החלקים...

תקנה ג'סיק. הם טובים. יש יבואן טוב. אחת הסיבות שאני לא מת על DECA זה כי מהנסיון שלי עם היבואן, במקרה הבודד שניסיתי לעזור לחבר, משהו שם לא היה לי נעים כל כך. רתכת CO2 יקרה לא הצליחה לרתך כמו שצריך וההרגשה שלי הייתה שהמושך חוט, הגליל שמושך את החוט מהספול, לא היה תקין. החבר נאלץ לקנות מושך חוט חדש לפי המלצתם ובסוף זה לא עזר. אז סלח לי, זה בולשיט של רתכת.

המלצה 2.
תקנה הכי קטנה שאתה יכול אבל בגודל הגיוני. כלומר, יש היום רתכות בגודל של חפיסת סיגריות אבל זה יותר גימיק. זה נוח לשים את כל הכלים בארגז אחד וזה הכי נוח כשהרתכת נכנסת בול.

בהצלחה.

- - - Updated - - -

תתייעץ עם יוסי סימה. זו העיצה הכי טובה :-)

אלון_ק
23-07-20, 07:14
אתה כנראה לא תשתמש ב200 אמפר, אבל מתח הריקם בדר"כ עולה ככל שהרתכת חזקה יותר וזה כבר מעניין אותך.

חוץ מזה, סביר להניח שרתכת 200A מבית טוב מסוגלת להחזיק אלקטרודות צלולוזה 6010 וגם זה יתרון משמעותי איפה שתרצה חדירה עמוקה.

תזכור, זה לא מיג. את החסרונות אתה מכיר, אבל אחד היתרונות המובהקים זה היכולת להתאים אלקטרודה לשימוש בקלות ובזול (ולא רק לרתך עם 6013 כל היום).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

amirmoshe
23-07-20, 09:16
בכללי..

deca טובים.
אבל תשים לב ל6010 רק סדרת המאסטרו שלהם.
אבל במחיר הזה כבר תקנה לורץ' ב3000 שח ותתחיל להנות..

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נדב42
23-07-20, 09:33
מוזמן לקבל ג׳אסיק בהשאלה להתנסות [emoji846]

איל מ
23-07-20, 10:48
הג'אסיק 200 אמפר (arc2000), לא מיועדת ל6010. בפועל, לשימוש חובבני היא תצליח להצית אותן אבל זה לא הייעוד שלה והיא לא תעשה את זה טוב.
(ריתכתי איתה, ועל פניו נראה בסדר, אבל אין לי שום כלי לתת מדד אל איכות התפר, והריתוכים שלי לא מיועדים לעמוס בעומסים רציניים).

gils
23-07-20, 12:02
https://www.youtube.com/watch?v=QJ_QODv0QPo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1D5zQMQYHb7Iqo0jH92nFnH24YZWF gu46Fnvz3BNzkVuwcVboHzBxERCc

קישור לסרטון של יוסי סימה, השוואה בין 3 סוגי רתכות. ה JUSIC המוזכרת היא אחת מהן.

jacob72
23-07-20, 22:14
כשנקבל את הכסף של הביטוח נרכוש מולר מיג פלוס חדשה.

לבנתיים ,בקטנה. החלטתי לרכוש הג'ייסיק דגם
ARC 200C

רוב רובו של שאר הרתכות Stick בשוק ,רתכות שנעות באותם מחירים, הם בעיקר מדבקות, אז עדיף מותג סיני רציני .

יש מותגי על אחרים אבל במחיר גבוה .
למי שמעוניין ,מצאתי 3 כאלה מכובדים :
Fronius
Miller
Lorch

תודה לכולם

jacob72
23-07-20, 22:15
מוזמן לקבל ג׳אסיק בהשאלה להתנסות [emoji846]תודה על ההזמנה חבר.
בראשון מקבל חדשה

lizard
24-07-20, 20:57
מקווה שקנית דרך יוסי כי יש לו דיל מטורף. או היה. כנראה נגמר המלאי.

-->